12 юли 2012 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура, имоти



страница1/7
Дата13.03.2017
Размер1 Mb.
#16712
  1   2   3   4   5   6   7
12 юли 2012 г.
ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, АРХИТЕКТУРА, ИМОТИ

Съдържание:

В. 24 часа 2

В. 24 часа 2

В. 24 часа 3

В. 24 часа 3

В. 24 часа 4

В. 24 часа 4

В. 24 часа 5

В. 24 часа 5

В. 24 часа 6

В. 24 часа 6

В. 24 часа 6

В. 24 часа 7

В. 24 часа 7

В. 24 часа 8

В. 24 часа 8

В. 24 часа 10

В. 24 часа 10

В. 24 часа 13

В. Телеграф 13

В. Телеграф 14

В. Телеграф 14

В. Телеграф 15

В. Телеграф 15

В. Дума 15

В. Дума 16

В. Капитал Daily 17

В. Капитал Daily 17

В. Капитал Daily 17

В. Капитал Daily 18

В. Капитал Daily 18

В. Капитал Daily 20

В. Капитал Daily 21

В. Труд 22

В. Труд 23

В. Труд 23

В. Труд 23

В. Труд 24

В. Труд 24

В. Труд 25

В. Труд 26

В. Труд 26

В. Труд 26

В. Труд 29

В. Труд 29

В. Новинар 31

В. Новинар 31

В. Монитор 32

В. Монитор 32

В. Монитор 33

В. Монитор 34

В. Монитор 34

В. Монитор 37

В. Сега 37

В. Сега 39

В. Сега 39

В. Сега 40

В. Сега 40

В. Сега 41

В. Земя 43

В. Земя 44

В. Преса 48

В. Стандарт 52




12.07.2012 г., с. 1
Между двете четения на закон
ГЕРБ пробва да върне бетона на морето
Исканите от МС промени били залитане в крайност
Плановете да има по-строги изисквания за строителство на първа ли­ния на морето най-вероят­но ще останат само намере­ния.

Това стана ясно вчера от реакцията на депутатите от ГЕРБ при гласуването

на първо четене на проме­ните в Закона за устрой­ство на Черноморското крайбрежие.

Те бяха внесени от ми­нистъра на регионалното развитие Лиляна Павлова, за да се сложи край на без­разборното застрояване край плажовете. За целта се предлага да не може да се гради в 100-метровата зона от брега без устройствен план.

Депутати от ГЕРБ обаче обясниха, че това е залита­не в крайност. Кметовете на морските общини недо­волствали и искали да се запазят сегашните параме­три за строителство.


12.07.2012 г., с. 2
БСП инспектира чинията, поне 20 млн. лв. за ремонт
ВАНЬО СТОИЛОВ

Носещата конструкция на покрива на бившия Дом паметник на БКП на връх Бузлуджа е здрава, установи вчера проверка, начело с бившия зам.-ми­нистър на регионалното развитие Димчо Михалевски. Депутатът доведе и двама строителни експер­ти. Те огледаха чинията по поръчение на ръковод­ството на БСП, което трябва да даде отговор на предложението на МС да получи безвъзмездно собствеността на рушащата се постройка без земята под нея.

„За да вземем реше­ние, трябва да си изяс­ним приблизително колко би струвало възстановавянето на обекта, както и за какво точно ще се из­ползва така, че да носи приходи", каза Михалев-ски, който е строителен инженер. Имало два-три варианта. „Все пак Бузлу­джа не е само част от партийната история, а и национална ценност", по­сочи той. Било редно обаче и държавата да участва във възстановя­ването на паметника, тъй като не го е опазила през последните 20 г.

Навремето домът е струвал около 14,5 млн. лева, голяма част от тях събрани чрез дарения от целия народ. Сега ек­спертите спрягат неофи­циално числото 20 млн. за възстановяването му.

От БСП са се заели да издирят архитектурните и строителните планове на

чинията, преди да се ре­шат на възстановяването й. Левите се надяват да са в Централния държа­вен архив. Вече била проведена среща с авто­ра на проекта арх. Георги Стоилов, който обещал да съдейства.

Михалевски. не се анга­жира дали БСП ще обяви на традиционния си съ­бор на Бузлуджа, насро­чен тази година за 28 юли, че приема собстве­ността на дома.

Областната управа на Стара Загора, която в момента отговаря за него, съдейства на експертите за огледа. Групата зава­ри пробита вратата на чинията, въпреки че бе заварена преди няколко дни заради рискове от падащи отломки от рушащия се покрив. Предупре­дителните табели на вхо­да бяха изпочупени.

След огледа вчера вра­тата пак бе заварена. Чер­вени активисти в Казанлък пък се зарекоха да зали­чат надписа над нея на" английски - призив да за­бравим своето минало.
Снимка на две колони - Димчо Михалевски лично инспектира рушащата се чиния.


12.07.2012 г., с. 4
Възстановяват лятното кино „Миньор" в Перник
по инициатива на кмета Росица Янакиева. То не работи повече от 20 г. Дъските на пейките са откраднати, липсват и много от металните конструкции. Стената, която огражда кино­то, на места е разрушена, а сцената е издра­скана с графити. Най-вероятно лятното кино ще заработи в средата на август. Общината ще изгради изцяло нови седящи места, ще бъдат ремонтирани оградата и сцената, на която ще се монтират специална техника и осветление.


12.07.2012 г., с. 5
Десислава Атанасова:
Щом имат пари за коли, имат и за здравни вноски
ЛЮБОСЛАВ КИРОВ

След като имат пари да си купят автомобил или апартамент, би било логич­но да могат да си платят и здравното осигуряване, зая­ви здравният министър Де­сислава Атанасова вчера. Повод за думите й бе гласу­ваният от парламента текст, че ако не си платил здрав­ните си вноски, не можеш да правиш сделка с движим или недвижим имот. Досега в такива случаи само се подаваше декларация, че лицата не дължат осигурителни вноски.

Идеята бе подкрепена и от вицепремиера и минис­тър на финансите Симеон Дянков. Просто няма как ня­кои да не плащат осигуровки, но да получават здравни услуги за сметка на онези, които плащат, коментира той. Около 300 млн. лв. приходи ще влязат в бюджета, ако половината от 1 млн. неосигурени българи си плат­ят здравните осигуровки.

Опозицията вече се закани, че ще даде текстовете на КС още по време на дебатите на закона. Идеята не срещна одобрение и във форумите, които прегряха от възмутени мнения. Според някои това е нов вид данък, с който властта ни облага. Има и хора, които демон­стративно не желаят да си плащат вноските за това здравеопазване.

„Имам роднини в САЩ, които там си внасят здравни­те осигуровки. Как да си продадат имотите тук, как да си извадят бележки?", попита и Екатерина Михайлова от Синята коалиция. Властта бърка данъци и осигуров­ки, ако искам да си продам старата кола, за да си пла­тя осигуровките, как да стане това, попита и Хасан Адемов от ДПС.

Според Дянков обаче болниците могат да увеличат основните заплати на медицинския персонал с 20%, като намалят допълнителното заплащане. В момента то се разпределяло всеки месец като добавка към за­платата. В „Пирогов" например обявили 850-900 лв. средна лекарска заплата, но де факто на месец док­торите получавали 2-3 пъти повече, включително и в годините на финансова криза.




12.07.2012 г., с. 5
Бизнесът предлага данък сгради в София да отчита инфлацията
Така нямало да има резки скокове
ДАРИНКА ИЛИЕВА

Данък сгради в София да се обвърже с инфлацията, за да се избегнат резки ско­кове. Това са предложили шефове на най-големите компании у нас, които учас­тват във финансово-стопанския консултативен съвет към кмета на София. На за­седанието му вчера зам.-кметът по финанси Дончо Барбалов е запознал бизне­са с предложенията за ново данъчно зониране на столи­цата.

„Знаете, че колкото и да е прозрачна методиката за определяне на данъците, винаги остават въпроси във хората дали е достатъчно обективна. Затова прегле­дахме световните практики и установихме, че много го­леми градове обвързват размера на налозите с ин­флацията, защото е обекти-

вен критерий. Затова пред­ложихме на общината да на­прави сравнителен анализ кое е по-добро за София -сегашната методология или обвързаната с размера на инфлацията", обясни за „24 часа" изпълнителният директор на Конфедерацията на работодателите и инду­стриалците в България Ев­гений Иванов.

Той успокои, че обвърз­ването на данъка с инфла­цията не означава автома­тично поскъпване. „При но­вите строги правила на ЕС за финансова дисциплина и подготовката ни за влизане в еврозоната инфлацията у нас може да е максимум 3 %. Едно е да знаете, че данъ­кът, който плащате, ще се повиши с 2%, друго - с над 20%, както предвижда но­вото зониране. Не случайно общината предвижда за кварталите, които трябва да прескочат по няколко зони, поскъпването да става на етапи", подчерта Иванов.

Барбалов пък заяви, че предложението тепърва ще се обсъжда.

От бизнеса са настояли преминаването на кварта­лите Драгалевци, Симеоно­во и Бояна от трета във вто­ра зона да се обвърже с из­граждането на канализа­ция. Общината пък е помо­лила членовете на съвета да подпомогнат изграждането на нови детски площадки.
Снимка на три колони - Кметът на София Йорданка Фандъкова (вляво) разгледа условията за новата група за предучилищна подготовка в 142-о училище в Красно село.
Снимка на две колони - Главният архитект на София Петър Диков дойде на работа вчера с колело. Той често може да бъде засечен да измина­ва с велосипед разстоянието от

Сградата на направление „Архитектура и градоустройство" до „Московска" 33.





12.07.2012 г., с. 5
Дават бонус красива градинка за саниран блок
ДАРИ ИЛКОВА

Освен безплатен типов проект и освобождаване от такса за разре­шение за строеж всеки саниран блок в столицата ще получи като бонус красива градинка. Етажните собствености, които се включат в програмата на регионалното минис­терство за обновяване на панелките догодина, ще получат предим­ство по общинската програма „Зе­лена София", съобщи вчера зам.-кметът по инвестиции и строител­ство Ирина Савина.

Тя се надява поне половината от

200-те сгради, които ще бъдат санирани, да са в столицата. Затова във всеки район ще отворят прием­ни, които два пъти в седмицата ще приемат софиянци и ще им помагат да си подготвят документите.

До момента вече са подадени 11 заявления за участие в програмата, осигуряваща 50% от нужните сред­ства за саниране. Според НСИ в София има 12 000 сгради, построе­ни преди 1999 г., които могат да кандидатстват. Между 40 и 60% по-ниски пък са сметките за ток на всяко санирано жилище.


12.07.2012 г., с. 6
Крадат реликви от оградата на Военна академия
Крадци посегнаха на це­ви на старинни пушки от оградата на Военна ака­демия „Г. С. Раковски" в София.

Три от ре­ликвите, с които е на­правена оградата, са изчезнали. В академията разбрали за липсата им вчера сутринта.

Оградата на академията е изградена от цеви на пу­шки „Крика" и „Бердана",

използвани през Балкан­ската и Междусъюзниче­ската война, уточниха за­познати. Тя е построена през 1933-1934 г. и за последно бе реставрирана през 2009 г. Кражби на цеви от уни­калната ограда са регистрирани и преди няколко години. Тогава дупките бяха запълнени с парчета от водопроводни тръби. (24 часа)


Снимка на две колони - Крадците не за пръв път посягат на цевите от оградата. На ме­ста дупките са за­пълнени с водо­проводни тръби.


12.07.2012 г., с. 7
Обвиниха строител в измами за € 433 000
ДИМА МАКСИМОВА

Търновският строите­лен предприемач Иван Мутов е обвинен в имотни из­мами.

47-годишният мъж ужи­лил 14 души с продажби на жилища "на зелено" за 433 655 евро. Разследването за­почнало още през 2010 г., след като 90 семейства от няколко блока на Мутов пропищяха, че апартамен­тите им са продадени от строителя по 2 пъти, а ня­кои са ипотекирани.

Събрани са доказател­ства, че за 5 г. в качеството на управител на фирма" Агропрогрес" той измамил 14 души, като ги заблудил, че ще им построи жилища на ул. "Краков" във Велико Търново. Мутов сключил с ощетените договори и пред­варително събрал част от сумата, но последствие не спазил обещанието си.





12.07.2012 г., с. 9
Роми окупират община, бутат им незаконни къщи
ЛЮБО ИЛКОВ

Роми окупираха вчера сградата на общината в Пещера, недоволни от събарянето на незаконните им къ­щи в кв. Пирин. Две къщи били бут­нати в понеделник и това провокира масово недоволство. Има издадени заповеди за събарянето на още две.

Проблемът с незаконните ромски постройки в Пещера е от 15 г. Те са върху частни имоти на площ около 100 дка. През годините собственици­те водят дела. Към момента в общи­ната нямат точна представа колко са незаконните къщи на ромски фами­лии.

За излизане от кризисната ситуа­ция от Пещера изпратили молба до социалното министерство за спешна доставка на 10 фургона, където да бъдат настанявани останалите без жилища роми.




12.07.2012 г., с. 9
МС назначи двама в надзора за пътя Русе-Свиленград

Вяра Минчева, съветник на министър Ли­ляна Павлова, и Пламен Дерменджиев от НК "Стратегически инфраструктурни проекти. Те влизат в експертен надзорен съвет на България, Катар и Турция, който ще разработи меморандум, статут и прави­лата за бъдещата проектна компания, коя­то ще строи пътя Русе-Свиленград.




12.07.2012 г., с. 10
ГЕРБ отхвърля забраната да се строи до морето?
Рестрикцията била залитане в крайност
Намерението на регио­налното министерство да ограничи силно строител­ството край морето среща отпор от мнозинството в парламента. Това стана яс­но вчера при дискусиите по внесените от ведомството поправки в Закона за ус­тройство на черноморско­то крайбрежие. Той бе под­крепен на първо четене, но от ГЕРБ дадоха заявка, че ще го променят.

Поправките предвиждат да не може да се строи на първа линия - 100-метровата зона от брега, ако съо­тветната община няма вля­зъл в сила подробен устройствен план. Променят се условията за поставяне на преместваеми обекти и съоръжения. Занапред те трябва да заемат до 10% от площта на имота и да са високи до 6 м. Разрешения­та за поставянето им на плажа ще се издават едно­кратно за срока на конце­сията или наема.

При представянето на промените преди няколко месеца министърът" на ретоналното развитие Ли­ляна Павлова обясни, че целта е да се сложи край на безразборното презастрояване, да се ограничи строителството в 100-метровата зона по брега и да спре поставянето на бето­нови постройки и сергии с всякакви стоки по пясъка. При обсъждането вчера обаче депутатът от ГЕРБ Димитър Бойчев определи рестрикциите за първа ли­ния като "залитане в край­ност, която не е наложи­телна". Той напомни, че кметовете на черномор­ските общини възразяват срещу изменението, тъй като ще доведе до загуби за бюджетите им. По думите му сегашните параметри са приемливи и огранича­ват строителството. Про­мените щели да се отразят и на инвестиционно наме­рение за остров в Бурга­ския залив. Бойчев обяви, че между двете четения ще бъдат внесени предложе­ния за промяна на рестрик­цията.

Шефът на регионалната комисия Любен Татарски също обясни, че въпросът ще бъде дискутиран и ще се намери "по-правилно­то" решение. Най-вероят­но ще се запази сегашният режим.

Той добави, че се регла­ментира правото на свобо­ден и безплатен достъп до' плажовете. "Ще се бутат огради, бариери и всичко друго, което възпрепят­ства свободния достъп на гражданите", каза Татар­ски.

Според промените част­та от плажа за свободно ползване трябва да има съ­щия достъп до морето ка­то тази, на която са сложени чадъри и шезлонги.


Снимка на три колони - Промените в закона са насочени срещу строителството на първа линия.


12.07.2012 г., с. 10
Месар купи „Биндер", проверяват го
ВЯРА ИВАНОВА

Собственикът на произ­водителя на птиче месо "Градус" Иван Ангелов е купил прочулата се преди 4 г. покрай скандалите в път­ния фонд фирма " Биндер".

Това стана ясно, след като Комисията за защита на конкуренцията публикува решение за самосезиране срещу "Биндер". Причи­ната е, че не е уведомена за сделката. Това е задължи­телно, когато придобиваното предприятие има го­дишен оборот над 3 млн. лв., а общият на участни­ците надхвърля 25 млн.

През ноември м.г. КЗК разреши на "Биндер" да купи" Пътно поддържане-Сливен". Подадената тогава информация за соб­ствеността на "Биндер" не отразявала, че вече е на Ангелов. От Търговския регистър не става ясно ко­га е станал собственик. Той фигурира в списък на акционерите към 14 февруари. Заради поръчки, възлагани на "Биндер", в момента се води дело сре­щу бившия шеф на пътния фонд Веселин Георгиев. Докато го 'оглавява брат му Емил Георгиев е в упра­вата й.




12.07.2012 г., с. 10
Пускат днес още 36 км от „Тракия"
ВЕНЕТА НАЧЕВА

Още 35,7 км от магистрала "Тракия" ще бъдат пусна­ти днес между Нова Загора и Ямбол. На 1 юли Бойко Борисов и еврокомисарят Йоханес Хан прерязаха лен­тата на участъка от 32 км между Стара Загора и Нова Загора. Така остава частта до Карнобат с пусков срок началото на 2013 г. Проектът се финансира от програ­ма "Транспорт". Откриването днес ще е на пътен възел Ямбол. Обектът е за 134 млн. лв. и се изгражда от гръцката компания "Актор".

Междувременно вчера в пътната агенция се явиха само двама кандидати за поддръжката на магистрала "Люлин". До участие обаче беше допусната само офер­тата на обединение "Люлин Трейс", което поема гри­жата за 19-километровия аутобан срещу 990 470 лв. без ДДС за срока на договора - 2 години. 3100 лв. на км на месец е цената, която ще плаща държавата на изпълнителя за чистенето на снега. Така за 2 години сне го почиства нето на "Люлин" ще излезе 80 801,50 лв.

Това е първата процедура, която обявява пътната агенция за поддръжка на изцяло ново шосе. Изисква­нето е то да се поддържа в идеално състояние, казаха експертите. Другата оферта беше от обединение "Лю­лин 2014" ("Пътища и съоръжения" ЕАД и "Пътно под­държане Годеч").


Снимка на две колони - Магистрала "Люлин" ще се поддържа от обединение "Люлин Трейс".


12.07.2012 г., с. 10
Незаконни понтони в „Цанков камък"
ВАЛЕНТИН ХАДЖИЕВ

Незаконни понтони из­никнаха в язовир " Цанков камък". Проверка на "Басейнова дирекция" - Плов­див, установи плаваща база и още три конструкции, складирани на брега в частен имот. В язовира не може да има понтони, тъй като все още не е въ­веден в ек­сплоатация. Заради това девинската фирма "Ор­фей 99" по­лучила от­каз от МОСВ да монтира понтон, но поставила плаваща база с планове за пристан за лод­ки. От дирекцията глобили компанията с 2000 лв. Сега

дали срок на собственика до 20 юли да махне понтона, в противен случай го очакват по-солени санкции.

Според кмета на Де­вин Цветалин Пенков има прота­кане на въ­веждането в експлоата­ция на язови­ра и обход­ния път над него. " Цан­ков камък" бе завирен преди годи­на. Към но­вия водоем имало много сериозен инвеститорски интерес, управата на Девин пък иска да кандидатства с проекти.

Язовир "Цанков камък" още не е пуснат в експлоатация, а вече наложиха глоба за първия незаконен понтон.


12.07.2012 г., с. 11-12
Наказват ни с висене по опашки, защото властта не може да си оправи

хаоса с вноските
Обвързването на сделките с бележки за осигуровки е нелепо като идеята за борба с корупцията чрез отнемане на трудов стаж
Георги Ангелов, старши икономист, институт "Отворено общество,,

Парламентът гласу­ва на първо четене промени, според които сделки с имоти и ав­томобили ще могат да сключват само хора, които представят бележка от НАП за платени здравни осигуровки. Здравният ми­нистър и министърът на финансите подкрепиха промените с аргумента, че над 1 милион българи са здравно неосигурени и трябва да започнат да си плащат осигуровките.

Откъде-накъде на здрав­ното министерство му е хрумнало, че неосигурени-те сключват сделки за къ­щи и автомобили, за да из­исква документ за платени здравни осигуровки при всички подобни сделки? Ами

Ако неосигурените са емигрирали в чужбина

или са много бедни, те ни­кога няма да сключат ни­каква сделка с автомобил или недвижим имот. Тога­ва не би имало никаква по­лза от промяната.

Нещо повече, дори да има полза, тя ще е едно­кратна, ограничена и вре­менна. Човек рядко сключ­ва сделки за къща и кола, може би веднъж на 1-2 де­сетилетия. Т.е. веднъж на десет години той или тя ще платят малко здравни вно­ски. Но няма въобще да се реши генералният про­блем с масовото неплащане.

Обаче ще има вреда. За­щото при всяка сделка за автомобил и недвижим имот всички български граждани - дори осигуре­ните - ще трябва да тичат в НАП и да си вадят бележка за платени осигуровки. Допълнителна бюрокрация, тежестта на която ще пад­не основно върху осигуре­ните граждани, защото ос­новно те сключват сделки. Това са

милиони загубени човекочасове на гражданите.

опашки на гишета, нато­варване на администрация­та, време и разходи за пъту­ване (защото НАП няма служби в повечето населе­ни места) и т.н.

И въобще в кой век жи­веем, че ще се иска бележ­ка за платени осигуровки?

Нали въвеждаме елек­тронно правителство, има

работеща електронна сис­тема за проверка на плате­ните здравни осигуровки. Идеята е аналогична на друга идея - да се наказва заловен с подкуп чиновник с намаление на трудовия стаж. Тя е нелепа, защото в България големият про­блем е да се открият тези, които вземат подкупи, и да се представят доказател­ства за това; наказанията имат смисъл само когато можеш да докажеш пре­стъпление. Колкото и да се повишават наказанията за корупция, това няма да има абсолютно никакъв ефект, ако няма доказател­ства за корупция (да не го­ворим, че чиновник, взел големи подкупи,

едва ли ще се притеснява от спиране на пенсията, по би го притеснило да му конфискуват подкупите).

Затова ще си позволя ед­на проста препоръка. Нека НЗОК и НАП съберат дан­ни и си направят един точен регистър на здравно неоси­гурените лица. Нека ги по­питат защо не плащат и какво не им харесва в здравната система.

Нека да им изпратят пис­мо с дължимите вноски и да положат усилия да си ги съ­берат по нормалния ред. Вероятно ефектът ще е 100 пъти по-голям от сегашни­те идеи. А и в крайна смет­ка събирането на данъците и вноските е отговорност на НАП и не трябва да се прехвърля като безсмисле­на административна те­жест върху честните данъ­коплатци.

Защото


тази дъвка с единия милион неосигурени се повтаря вече поне 6-7 го­дини и не е настъпила ни­каква промяна. Системата продължава да отчита огромен брой неосигурени, т.е. хора, които не си плащат здравните осигу­ровки. Министерството на здравеопазването твърди, че дори половината да за­почнат да си плащат, при­ходът ще е над 300 милиона лева. За пет години това са милиард и половина лева.

Очевидно държавата има стимул да получи тези пари. Обаче защо тогава парите не се плащат? И още - защо данъчните и здравната каса не си ги търсят? Би трябвало да е лесно: ако се знае кои хора не си плащат здравните вноски, данъчните могат да ги съберат, както съби­рат другите данъчни взе­мания.

Именно тук е пробле­мът. Всъщност никой не знае кои хора не плащат, защо не плащат,

къде живеят, дали въобще са в България и т.н. Факт е, че здравната каса въобще не се интересува кой плаща и кой не плаща, няма ана­лизи и изследвания по този въпрос; същото се отнася и за НАП. Защо хората да се интересуват от здравната каса, ако тя не се интересу­ва от тях?

Въпреки че здравната каса отговаря за финанси­ране на лечението на бъл­гарските граждани, тя дори няма актуални адреси на много от тях. През 2007 ко­гато направихме изследва­не на неосигурените (по данни от НЗОК) се оказа, че над 50% от лицата не живеят на адреса, който НЗОК има - някои са със сгрешени адреси, други са в чужбина, трети са се пре­местили или отсъстват за дълго време и пр. Касата дори не може да поддържа вярна база данни за своите клиенти/платци, как да очакваме, че ще ги стиму­лира да си плащат?

С данните има и друг про­блем. Например, в някои години в пациентската ли­ста на НЗОК имаше пове­че хора отколкото е насе­лението на страната (ве­роятно и сега ще е така, след данните от преброява­нето на населението). С

други думи, данните не са твърде верни, защото не е възможно повече хора да са си избрали личен лекар отколкото живеят в Бъл­гария.

Само за последното десе­тилетие почти 200 хиляди души са емигрирали от страната, но голяма част от тях продължават да се вод­ят в българските регистри, защото

нямаме надеждна система за отчитане

Във всеки случай, когато се тръгва на промени в за­кони за решаване на няка­къв проблем, първо трябва да сме наясно какъв е про­блемът. Без наличие на та­къв анализ, няма да има ни­каква полза. В този случай ситуацията изглежда точ­но такава.






Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница