13 август 2012 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура, имоти



страница1/10
Дата23.07.2016
Размер1.33 Mb.
#2686
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
13 август 2012 г.


ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, АРХИТЕКТУРА, ИМОТИ

Съдържание:


В. Преса 2

В. Преса 3

В. Преса 3

В. Преса 3

В. Сега 4

В. Сега 4

В. Сега 5

В. Сега 5

В. Сега 6

В. Труд 9

В. Труд 9

В. Труд 12

В. Капитал Daily 28

В. Капитал Daily 30

В. 24 часа 33

В. 24 часа 34

В. 24 часа 34

В. 24 часа 34

В. 24 часа 35

В. 24 часа 37

В. 24 часа 38

В. 24 часа 38

В. 24 часа 39

В. 24 часа 41

В. 24 часа 41

В. 24 часа 42

В. 24 часа 43

В. 24 часа 43

В. 24 часа 44

В. Новинар 44

В. Новинар 45

В. Новинар 45

В. Класа 46

В. Класа 46

В. Класа 47

В. Земя 47

В. Земя 48

В. Земя 48

В. Земя 49

В. Монитор 51

В. Монитор 52

В. Монитор 53

В. Монитор 53

В. Монитор 54

В. Монитор 54

В. Монитор 55

В. Монитор 55

В. Монитор 55

В. Монитор 56

В. Телеграф 56

В. Телеграф 57

В. Телеграф 57

В. Телеграф 58

В. Телеграф 58

В. Телеграф 58

В. Телеграф 59

В. Телеграф 59

В. Телеграф 60

В. Телеграф 61

В. Телеграф 61

В. Телеграф 61

В. Телеграф 62

В. Стандарт 63

В. Стандарт 64

В. Стандарт 65

В. Стандарт 65

В. Стандарт 65

В. Стандарт 65

В. Стандарт 66

В. Стандарт 66

В. Стандарт 67

В. Стандарт 68

В. Стандарт/Плюс-минус 68

В. Стандарт/Плюс-минус 70

В. Стандарт/Плюс-минус 70

В. Стандарт/Плюс-минус 71

В. Стандарт/Плюс-минус 71

В. Стандарт/Плюс-минус 72

В. Дума 72

В. Дума 73




12.08.2012 г.,с. 3
Бетон блокира Черноморието
Жулиета ЦВЕТКОВА

Заведение със заповед за премахване, отрязано електричество и отстранен водомер пържи цаца и налива бира на жадни туристи. Това видя на плажа „Кабакум-север" край Варна министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова по време на вчерашната си обиколка по Северното Черноморие. Бетонът за основите на кръчмата „Корсари" е излят върху пясъка, на който има табела „Зона за свободно посещение", но свободните квадрати са не повече от три. До края на сезона може да се прекрати договорът с концесионера, закани се министър Павлова.

Нарушенията по Северното Черноморие били много по-малко в сравнение с Южното. Най-често пристигали сигнали именно за „Кабакум".


13.08.2012 г.,с. 11
Бум в търсенето на ниви в Румъния
Маргарита ЦВЕТАНОВА

В последните месеци има бум в търсенето на земеделска земя в Румъния, от страна на нашите фермери, каза за „Преса" председателят на Асоциацията на собствениците на земеделски земи Борислав Петков. Големият им интерес е провокиран от факта, че в Румъния се предлагат свободни окрупнени парцели от по 100 дка. Последните две години у нас има много запитвания от чужди фирми за покупка на ниви, но раздробеността на земята ни отказва инвеститорите – както българите, така и чужденците. Според последните данни на Министерството на земеделието и храните нивите в страната са около 36 Петков млн. дка. От тях 3 млн. дка са пустеещи и често местните власти не могат да открият собствениците им. Мащабно проучване на Евростат от миналата година отчете, че от 2003 г. насам в България е регистрирано най-голямото увеличение на обработваемата земя от всички държави членки на ЕС - 24,7%. Средната площ на едно стопанство обаче е до 98 дка при над 140 дка средно за ЕС.




13.08.2012 г.,с. 12
Пазарът на имоти в Кърджали ще се оживи
Красимир АНГЕЛОВ

Откриването на новия път до Гърция през прохода Маказа ще раздвижи пазара на имоти в Кърджали, прогнозират брокери. По новото трасе разстоянието до плажовете на Бяло море е около 80 км и това прави района атрактивен за инвестции. Вече имало интерес от руснаци.

В момента имотите в областта вървят между 15 и 20 хиляди лева. Предлагането е голямо, но месечно се сключват по 2-3 сделки, което е многократно по-малко от нивата преди кризата.

Засега търсенето е основно на апартаменти в Кърджали, коментираха от агенция ЗАКС.

По-голямата част от имотите в селата имат много наследници или са с неизрядни документи за собственост. Това кара клиентите да са особено предпазливи и да се въздържат от покупки, обясниха нотариуси.


13.08.2012 г.,с. 15
Да забраниш Студентски град?
Димитър ВАСИЛЕВ www.stiadentcity.bg

Председателят на Съвета на ректорите на висшите училища проф. Ваньо Митев предложи да се изгради нов Студентски град без чалга. Той иска „кампус с общежития, студентски столове, игрища и библиотеки". Звучи добре, но почти неизпълнимо. Студентите просто не могат да се напиват на тихо.

Но какво всъщност целят депутатите? Промяна на положението в Студентски град? Какво са виновни дискотеките? Алкохол винаги ще се пие, попфолк винаги ще се слуша. Манталитет, той със закон не може да се промени.

Тук идва и другият проблем - ами къде?

Преди време същите тези депутати се опитаха за затворят студентите, като заключват общежитията - не успяха. Сега се опитват да закрият и дискотеките * не е ясно дали ще успеят. Но ако наистина се случи, то неуспехът на предходния закон, който също беше гласуван и одобрен, ще се окаже пагубен. Общежитията ще станат дискотеки.


13.08.2012 г., с. 3
ГЕРБ изненадващо подкрепи левите за процедурите при бедствия
ВАНИНА СТОЯНОВА

ГЕРБ изненадващо подкрепи идеята, лансирана преди няколко дни от БСП, да се опростят процедурите при проектирането и издаването на строителни разрешения за пострадали при бедствия. "Ако визираме строителните и ремонтните дейности, биха могли да се допълнят някои промени, които да ускорят процесите, защото смятам, че основната цел на всички промени е ускоряване на строително-ремонтните работи при бедствия", обяви шефът на парламентарната комисия по регионална политика Любен Татарски пред БНР. Така той отговори на упреците на депутата от БСП Ангел Найденов, че нормативен батак спира помощите за пострадалите от земетресението в Перник. Найденов припомни намерението на левицата да внесе законодателни промени в тази посока веднага след ваканцията на Народното събрание. Говорителят БСП бе категоричен, че за тогава се отлага и решение, с което да се възложи на Сметната палата да направи одит на междуведомствената комисия към МС.

ГЕРБ и БСП продължават да си прехвърлят отговорността за забавянето на обезщетенията за пострадалите от земетресението в Пернишко на 22 май. След като общински съветници от ГЕРБ в Перник внесоха в прокуратурата сигнал за злоупотреби срещу кметицата Росица Янакиева, а в отговор тя заплаши да доведе на палатков лагер пред МС 600 пострадали от труса, които все още нямат жилища, вчера споровете се пренесоха и в ефира на БНР.

"Останах с впечатлението, че гражданите не са запознати с правата си и правилника на комисията", каза секретарят на междуведомствената комисия за възстановяване към МС Людмил Върбанов. Според него още в началото е обявено, че помощта е за сериозни щети, "за дребни неща, като подмяна на комини и възстановяване на вътрешни и външни мазилки, не се дава помощ". "Ако на единственото жилище, в което живее семейството, е паднал коминът, който е развалил покрива, паднала е мазилката и сградата се е напукала - ако на това вие му казвате "щета от текущ ремонт", ние на това му викаме в Перник "щета от земетресението", не му остана длъжна Янакиева.

"Хората едва ли ги интересуват правилниците", продължи кметицата и нарече "рачешки" темповете, с които работи комисията. Тя напомни, че само около 300 молби са разгледани от органа, от тях положителна оценка са получили 194. В общината са постъпили 8500 молби и вече са извършени огледи на над 5500 от случаите. Върбанов пък отвърна, че комисията е заседавала три пъти от май насам, тъй като не са постъпили документи. До 10 септември всички документи за възстановяване на жилищата ще бъдат изпратени в комисията, зарече се Росица Янакиева.
Снимка на четири колони- Шефът на комисията по регионална политика в парламента Любен Татарски от ГЕРБ се съгласи с предложението на левицата, че трябват законодателни промени, с които да се облекчи процедурата по издаването на строителни разрешителни след бедствия.


13.08.2012 г., с. 4
"Животински" пътни знаци цъфнаха на магистрала "Хемус"
АЛЕКСАНДЪР КОЛЕВ

Чисто нови пътни знаци, които предупреждават за пресичащи крави и елени цъфнаха на магистрала "Хемус" между София и Правец. Като се имат предвид и ограниченията, свързани с неравности по мостовете и по снадките на виадуктите, на практика магистралата в този участък се води само на книга.

Въпросните "животински" знаци вероятно са без аналог в света по аутобаните. Те са сложени на места, на които между отделните платна има мантинели, а край пътя - заграждения и мрежи. Шофьорите изпадат в смешната ситуация да се чудят какво би ги спасило, ако вместо с разрешените за аутобани 140 км/ч ударят с указаните 90 км/ч преминаващо стадо крави или елени. Освен това интересен факт е, че ограниченията са сложени на единствените прави и сравнително добри участъци. До момента не е известен нито един инцидент с животно в района, в който са поставени въпросните знаци. Затова се създава усещането, че те стоят там, за да има причина водачите да бъдат глобявани от КАТ. Другото обяснение е, че пътищата са в трагично състояние и се мисли по-благовиден начин да не се признава това.

Историята с "животинските" знаци по "Хемус" влиза в остра колизия с онзиденшното обещание на строителното министерство и пътната агенция, че се предвижда масова смяна на табелите по пътищата заради проблемите, които създават знаците в много области. Като един от основните аргументи бе дадено изместването на километража за началото на магистрала "Хемус" назад към софийския околовръстен път. Строителният министър Лиляна Павлова обясни, че е възложила на всички областни пътни управления да анализират табелите, разположени на тяхна територия.


Снимка на три колони- "Животински" знаци и ограничения на скоростта са най-често срещаните табели по магистрала "Хемус".


13.08.2012 г., с. 5
Снимка на две колони- Трескави строително-ремонтни работи вървят по пешеходната зона на бул. "Витоша" в столицата заради изграждането на новите метростанции до НДК.


13.08.2012 г., с. 6
Съдия-изпълнител разпродава ОЦК-Кърджали
Йоана Петрова

Част от производствената база на Оловно-цинковия комбинат (ОЦК) в Кърджали ще бъде продадена по искане на най-големия кредитор на комбината - Първа инвестиционна банка. До тук се стигна, тъй като мажоритарният собственик Валентин Захариев не е в състояние да обслужва кредита, отпуснат от ПИБ, нито да се разплаща с металурзите, на които дължи заплати за няколко месеца. Той е заложил като обезпечение срещу кредита половината от комбината - завода за производство на цинк. Началната цена на заложените имоти, които са разположени върху площ от 326 230 квадратни метра, е 8 307 592 лв. Дори и да бъдат успешно продадени, те няма да покрият натрупаните дългове, които са над 300 млн. лева.

Все още липсва инвеститор, който да поеме Оловно-цинковия комбинат, въпреки че с търсенето се нагърбиха и премиерът Бойко Борисов, и министърът на икономиката Делян Добрев. Само полската "Силезия" иска да наеме комбината, но тъй като не желае да плати дълговете, до сделка не се стигна.

Работниците от ОЦК продължават да напускат - последната вълна е била в началото на месеца, когато са си тръгнали 120 души.


Снимка на една колона- Валентин Захариев


13.08.2012 г., с. 12-13
Под земята

Новият лъч на метрото ще огрее 130 хил. софиянци

От септември столицата ще има истинска метромрежа
МАРИЯ КОЙЧЕВА

Обратното броене до откриването на придобивката, която ще промени качествено живота на София, започна. От 31 август софиянци ще могат да пътуват по два метролъча, с което и софийското метро ще заприлича на истинска мрежа за обществен транспорт. Още преди на новите станции да са слезли първите пътници, редица въпроси изскочиха - къде и как ще става прекачването, колко ще струва пътуването, къде ще се паркира. "Сега" потърси отговори на някои от въпросите.
На 31 август ще бъде открит новият метродиаметър от бул. "Ломско шосе" до бул. "Черни връх", който минава покрай ключови места като НДК и Централна гара. Досега метрото пътуваше само от "Обеля" до бул. "Цариградско шосе". Първият и вторият метродиаметър ще се пресичат на пл. "Св. Неделя". Под сегашната станция "Сердика" ще минава новата станция, която ще се казва "Сердика 2". Софиянци вече се чудят как ще се прехвърлят от едната станция на другата, без да дупчат нов билет. Двата перона ще бъдат свързани с пешеходен тунел. От двете страни на източните ескалатори на сегашната станция "Сердика" ще има входове към втори миниперон, посредата на който ще има ескалатор, водещ към свързващия тунел. Той ще завършва с нов ескалатор, който ще води към пероните на "Сердика 2".

Входовете към тунела при "Сердика" 1 са почти готови, но за да се открие излаз към тях, в края на миналата седмица трябваше да започне събарянето на преградните стени до сегашните ескалатори на съществуващата платформа. Тунелът и ескалаторите между двете станции "Сердика" ще е с дължина около 60 метра и ще свързват директно пероните, без да се минава през касите. Потокът от хора в пиковите часове ще е голям.

Не е ясно какви други варианти за връзката между двете станции са обмисляни, но тази може би не е най-добрата, тъй като входовете към перона на "Сердика" 1 като че ли са опасно близо до влаковете. Все пак ще има преградна стена, която ще отделя релсите от перона и от "Метрополитен" обмислят дали да има и парапет, който да се явява продължение на преградната стена. "Първо, трябва да се съобразим със самите влакове, ако позволяват може да се сложи 1-2 м парапет", обясни инж. Ангел Джоргов от "Метрополитен".

"За връзката между двете станции не е необходимо ново билетче", увери пред "Сега" и директорът на "Метрополитен" Стоян Братоев. Разбира се, ако по невнимание излезете от станцията, ще се наложи да си закупите ново билетче, защото пропускът може да се валидира само веднъж в рамките на 30 мин. след издаването му.

Повече спирки, но и по-скъпа карта

за метрото ще си купуваме с пускането на втория метродиаметър. От 1 септември вече няма да има карта за една линия. Ще има карта за цялото метро. И тъй като то вече е от две линии, карта със снимка ще струва 35 лв., а без снимка - 42 лв. Досега те струваха съответно 23 и 28 лв. "Това не е поскъпване, а нов вид карта, каквато до момента не се е предлагала. Инвестициите във втория лъч са огромни", обясни по време на обсъждането на новите цени зам.-кметът по транспорта Любомир Христов. Това обаче не дава отговор на въпроса защо няма да има карта за отделните линии и така хората, които ползват само едната, ще са длъжни да си платят и за двете. Из форумите софиянци кръстосаха шпаги. Някои искат в картата да влиза и довеждащ транспорт за няколко спирки, а други са на мнение, че така или иначе за толкова малко километри метро няма как да има отделни карти за всяка линия поотделно.


В метрото ще може да се пътува и с талон. Електронният билет ще е за 10 пътувания и струва 8 лв. И тук общината е измислила любопитна система. Когато в картата остане сума за едно пътуване, картата трябва да се върне на касите на метрото или да се зареди отново. В случай, че искате да се откажете от нея, оттам ви дават на ръка сумата за последното билетче.

За 20 мин. ще стигаме от "Надежда" до "Младост"

след пускането на метрото с прекачване. Самото пътуване ще отнема 18 минути, а прекачването от "Сердика" към "Сердика" 2 според оценка на "Метрополитен" ще става за 2 минути. От началната спирка на лъча - "Надежда", до центъра ще се стига за 9 минути, а за 15 мин. - до последната станция на бул. "Джеймс Баучер". По думите на Стоян Братоев дневно новите станции ще поемат около 130 хил. души. Той обясни, че ще е необходимо време да се стигнат тези стойности. "Както беше и с довеждащия транспорт в "Дружба" - трябва време за тези неща", поясни той. Това може да отнеме и до три години. Сега метрото вози над 12%, с втория лъч процентът ще стане 30%. Сега 200 хиляди души са ежедневно превозените с метрото, предвижда се те да станат 450 хиляди.

Къде да си оставим колата,

ако искаме да идем на работа с метро? С втория метродиаметър буферните паркинги ще станат три. В края на април беше открит най-големият паркинг под бул. "Цариградско шосе" пред Интер Експо центъра - за 1300 коли. Новите паркинги ще са на метростанция "Джеймс Баучер" и на "Бели Дунав". Те ще са съответно за 600 и 480 коли. При всички тях таксуването ще става по един и същ начин - първите два часа престой ще са безплатни, а всеки следващ час ще се таксува по 50 ст. Преференциалните цени са само за хората, които ще ползват метрото. За останалите паркингът ще е по 1 лв. на всеки час. Системата ще разпознава кой е пътувал с метрото и кой само е паркирал, тъй като на шофьорите ще се раздават електронни карти. Така ще се отчита и времето за престой. Картите ще се връщат при плащане на таксата за паркинг. Проста сметка показва, че много по-изгодно ще излезе да отидем до офиса с метрото, отколкото да си оставим колата в "синя зона" в центъра, която скача двойно от септември и ще плащаме по 2 лв. на час престой. От Столичната община обмислят и други паркинги. Проектира се паркинг на станция "Младост 3", която беше открита в края на април. Все още не се знае за колко места ще е той.

Най-сложните станции

по новото трасе са "Сердика 2" и "Джеймс Баучер". Последната метростанция от участъка - "Джеймс Баучер" (МС - 11), е разположена под пътното платно на бул. "Черни връх" в кв. "Лозенец", между пресечката му с "Джеймс Баучер" и ул. "Елин връх". Станцията e на дълбочина 25 м, защото наклонът на бул. "Черни връх" е 6%, а допустимият за метрото е 4%. Така се оформят четири нива - 3-етажен паркинг и под него е метростанцията.

"Сердика 2" е другата най-дълбока станция - на 24 м под земята. Акцент в архитектурното й оформление е древната история на столицата. Тя е разположена северно от пл. "Света Неделя" под пътното платно на бул. "Кн. М. Луиза". Южно от метростанцията трасето на метрото преминава под съществуващия подлез между ЦУМ и хотел "Шератон" и под разположените под този подлез тунели от първата линия на метрото. Там са част от археологическите разкопки на древния град Сердика. Сега директна връзка с археологията има от градския подлез между ЦУМ и "Шератон" и от изходите на север и на юг от Министерския съвет.


Архитектурното оформление, реставрацията и консервацията са по проект на Министерството на културата с финансиране по оперативна програма "Регионално развитие". На станцията в 12 стъклени витрини ще бъдат изложени находки, открити при разкопките до ЦУМ. Първият етап на проекта приключва на 20 август, когато софиянци вече ще могат да се разхождат над улиците на древна Сердика и да наблюдават реставрацията на археологическите находки. От същата дата Ларгото в центъра на града се очаква да стане пешеходна зона. Ще има дръвчета, каменни пейки и осем площадки с мозайки, наподобяващи римските оригинали, които ще бъдат експонирани под стъклен купол. В последния момент съдбата на стъкления купол стана неясна, след като в петък КЗК отмени избора на изпълнител на поръчката, тъй като победителят не отговаря на изискванията.

"Това ще бъде най-любопитният център. И това е най-радостното, че метрото не позволихме да мине (през разкопките), сега премиерът е горд с това, което правим, нали трябваше време да се убеди - нищо лошо няма, нали всеки гледа да не загуби пари. А сега културата ще носи пари - ту минерална водичка, ту кафенце, ту сандвич", гордо представи проекта културният министър Вежди Рашидов. Друга любопитна находка по думите му е църквата от IV век, която ще бъде експонирана в самата метростанция, където е разкрита. За тази станция любопитна информация имат и строителните инженери. Според инж. Ангел Джоргов от "Метрополитен" тук е най-големият метротунел, строен в Европа през последните десетилетия.

Най-плитко пък, на 7-8 м, са станциите по бул. "Ломско шосе". Самата станция "Ломско шосе" се издига над земята и е единствената наземна по втората линия.

Най-голяма е

станция "Лъвов мост" под кръстовището на бул. "Кн. Мария Луиза" и бул. "Сливница". Според "Метрополитен" тя попада в топ 3 по големина на станциите в Европа. Входовете й са разположени северно и южно от р. Владайска в тротоарите на пътните платна на бул. "Сливница". Станцията ще обслужва едно от най-натоварените с пътници кръстовища в столицата. Тя безспорно е сред най-хубавите в столичното метро. Пътниците ще минават през панорамна тераса, от която се открива гледка към перона. Парапетите са от ковано желязо, а по самия перон има 18 улични ретро фенера. Целта е визията на станцията да напомня за миналото. Четири лъва пък "пазят" перона в двата края на стените. Фигурите са направени по снимка на оригиналните статуи от Лъвов мост и са изработени от млян камък и смола.

Част от станциите са изградени още през 80-те

Някои от конструкциите на станциите "Европейски съюз" и "НДК" са правени още с изграждането на Двореца на културата в края на 70-те. Според "Метрополитен" част от тях са били много запазени и се е наложило само освежаване като спиране на течовете и саниране. Новото метро минава покрай 1 км стар тунел от бул. "Патриарх Евтимий" до "Джеймс Баучер". Метростанцията пред музея "Земята и хората" ще се казва "Европейски съюз". Това решение взе Столичният общински съвет. Първоначалната идея на съветниците беше целият лъч да се казва така, но впоследствие в чест на председателя на ЕК Жозе Мануел Барозу, който ще открива обекта тържествено, се реши на съюза да бъде кръстена станция.

Станция "НДК" е разположена пред самия дворец. Тя ще обслужва както най-големия културен център в страната, така и плътно застроената част на града около бул. "Витоша" и бул. "Патриарх Евтимий". В станцията ще се влиза от сегашния подлез пред НДК, който се намира до пилоните и в момента се ремонтира. Ескалаторът, който ще свързва подлеза със станцията, се намира близо до фонтаните в подлеза в посока бул. "Витоша" от дясната страна. До другите два подлеза на станцията на бул. "Витоша" и "Патриарх Евтимий" също ще може да се стига през подлеза на НДК. От "Метрополитен" обясниха, че ескалаторите са поставени и скоро ще има и указателни табели.

Метростанция "Централна гара" пък ще свърже Централната гара и автогарата под земята. Влак от керамика е изобразен по стените на перона тук, а стихове от "Тих бял Дунав" на Иван Вазов са изписани в станцията "Бели Дунав" на "Ломско шосе".

Метрото в цифри

Общата стойност на втория лъч е 247 млн. евро и с откриването на последните участъци на 31 август той вече ще е напълно завършен. Финансирането е със 157 млн. евро от Европейския фонд за регионално развитие, 62 млн. евро от Столичната община и 28 млн. евро от Националния фонд. Участъкът "Пътен възел "Надежда" - бул. "Черни връх" е с дължина 11 км и има 11 метростанции. С втория лъч метрото ще е дълго 31 км и ще има общо 27 станции, между които влакчетата ще се движат с 80 км в час. Трафикът на земята пък трябва да намалее с 25%, което значи над 35 000 коли по-малко по улиците. Най-бързо ще се взема разстоянието между станциите "Лъвов мост" и "Централна гара" и между "Лъвов мост" и "Сердика", които са на 780 м една от друга. Най-раздалечени, на 1150 м, са "Сердика" и "НДК". По втория метродиаметър ще се движат нови влакчета, които са много по-икономични от останалите. Те ще намалят разхода на електроенергия с до 25%.

Вежди Рашидов си представя как туристите ще оставят пари и за сандвич и кафенце сред експонираните археологически находки.

Така изглеждаше станцията под ларгото при инспекцията на Вежди Рашидов миналата седмица.

Колкото и просто да е устроено столичното метро, не всички могат да се ориентират в него. Чужденците използват пътеводител на града, за да хванат влакчето в правилната посока.


Снимка на две колони- Бул. "Черни връх" очаква откриването.

Снимка на две колони- От двете страни на ескалаторите на сегашната станция "Сердика" ще се бутнат стените, за да може хората да стигнат до перона на новата станция.

Снимка на две колони- Това е пешеходният тунел, който ще свързва двете станции "Сердика" 1 и 2. Той е дълъг около 60 м и води към ескалатор, който слиза директно на новия перон.

Снимка на три колони- Работници поставят ескалаторите за новата станция "Сердика".






Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница