14 септември 2017 г. Европейско индивидуално първенство за деца и кадети 5 – 14 септември, Мамая Румъния

Дата30.12.2017
Размер42.36 Kb.
#37693
Шахматни новини 14 септември 2017 г.

Европейско индивидуално първенство за деца и кадети

5 – 14 септември, Мамая - Румъния
Бронзови медали за Белослава Кръстева и Габриела Антова от Европейското индивидуално първенство за деца и кадети в Мамая, Румъния!

Мартин Димитров е шести!

Младите български шахматисти отново представиха достойно българския шахмат и донесоха много радост на любителите на шахматната игра.

Габриела Антова ( „Шах XXI – София“) за пореден път доказа, че е водещо име в света в своята възрастова категория. В Мамая на Европейското индивидуално първенство за деца и кадети Габриела Антова се състезаваше в категорията на девойки до 16 години и беше с №5 в стартовия лист. С резултат 7 точки от 9 възможни Антова раздели 2-ро-4то място, а допълнителният показател ѝ отреди бронзовия медал.

В 7-ия кръг Габриела, в блестящ стил постигна важна победа срещу европейската шампионка от миналата година Александра Малцевская от Русия. В последния кръг възпитаничката на Стефан Стойнов убедително надигра полякинята Алисия Сливицка и завърши поредното си успешно състезание без загуба - 5 победи и 4 ремита.

В категорията на девойките до 14 години изключителен успех постигна Белослава Кръстева („Спартак Плевен ХХІ“, Плевен) с треньори гм Деян Божков и гм Владимир Димитров. В групата се състезаваха 81 състезателки от 34 държави, като сред тях 14 бяха с международно звание. Големият брой състезателки предопредели много оспорвана борба, в която фаворитките нямаха право на грешка. Белослава демонстрира не само голямо шахматно израстване, но и силен спортен характер и финишира с две победи в решаващите последните два кръга. Нашата талантлива шахматистка не излезе от призовата тройка през целия турнир и завърши със 7 точки от 9 възможни - 6 победи, 2 равни срещи и 1 загуба и раздели 2-ро - 4-то място, а допълнителният показател ѝ отреди заслужен бронзов медал.

Също със 7 точки актив завърши и представителят ни в групата на момчетата до 8 години Мартин Димитров - „Каиса“, Варна. Със 7 точки актив в турнир от 108 състезатели той раздели 3то-8мо място. Допълнителният показател отреди на Мартин Димитров място в призовата шестица. При спад в 5 и 6 кръг, българинът стартира с 5 победи и завърши с 3 такива.

Честито на българските медалисти и призьори!

България бе представена от 30 шахматисти - 18 момчета и 12 момичета.

Българските участници, за съжаление, заради неразбориите в световната и българска федерация, се състезаваха с неутралния флаг на Европейската шахматна федерация (ECX).

Нона Мирчева - „Шумен 2005“, Шумен - 3,5 т. - 39 място;

Европейското индивидуално първенство за деца и кадети в Мамая, Румъния се проведе от 5 до 14 септември 2017 година!

Повече подробности:

Предстоящо:

Световно индивидуално първенство за юноши и девойки до 14, 16 и 18 години

16-26 септември, Монтевидио - Уругвай

След като от 22 до 31 август 2017 година в Покос де Салдас, Бразилия се проведоха Световните индивидуални първенства за момичета и момчета до 8, до 10 и до 12 години, от 16 до 26 септември 2017 г. предстоят Световните шампионати в категориите до 14, 16 и 18 години до 14, 16 и 18 години.

Поради големия брой участници Международна федерация по шахмат (ФИДЕ) разделя световните индивидуални първенства в категориите от 8 до 18 години на две различни места по различно време.

Световните индивидуални първенства до 14, 16 и 18 години ще се проведат в Шератон Мондевидио хотел (Sheraton Montevideo Hotel”).

Програмата на организаторите предвижда състезателите да пристигнат на 16 септември и същия ден да се състои официалното откриване на шампионата. Техническата конференция и първият кръг ще бъдат на 17 септември, съответно от 10 и 15 часа местно време.

На 21 септември 2017 година участниците ще имат рожден ден. На 26 септември се играе последния – 11 кръг.

Каталог: news files -> events
news files -> За оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони