15 март 2011 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура, имоти



страница1/12
Дата24.07.2016
Размер1.66 Mb.
#2968
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
15 март 2011 г.

ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, АРХИТЕКТУРА, ИМОТИ

Съдържание:

В. 24 часа 2

В. 24 часа 3

В. 24 часа 3

В. 24 часа 4

В. 24 часа 5

В. 24 часа 5

В. 24 часа 6

В. 24 часа 6

В. 24 часа 6

В. Стандарт 8

В. Стандарт 8

В. Стандарт 9

В. Стандарт 10

В. Стандарт 10

В. Стандарт 11

В. Стандарт 12

В. Стандарт 12

В. Стандарт 12

В. Стандарт 13

В. Стандарт 13

В. Стандарт 14

В. Стандарт 15

В. Дневник 16

В. Дневник 16

В. Дневник 17

В. Дневник 17

В. Дневник 18

В. Дневник 19

В. Дневник 20

В. Дневник 21

В. Дневник 23

В. Атака 24

В. Атака 28

В. Атака 28

В. Атака 29

В. Пари 29

В. Пари 30

В. Пари 32

В. Пари 33

В. Пари 34

В. Пари 35

В. Пари 37

В. Пари 39

В. Пари 39

В. Пари 40

В. Сега 40

В. Сега 42

В. Сега 42

В. Сега 43

В.Класа 44

В.Класа 44

В.Класа 45

В.Класа 45

В.Класа 46

В.Класа 46

В.Класа 46

В.Класа 46

В. Телеграф 47

В. Телеграф 47

В. Телеграф 49

В. Телеграф 49

В. Телеграф 49

В. Телеграф 50

В. Телеграф 50

В. Телеграф 50

В. Телеграф 50

В. Телеграф 51

В. Телеграф 51

В. Телеграф 52

В. Телеграф 52

В. Земя 53

В. Земя 54

В. Земя 54

В. Земя 54

В. Земя 54

В. Труд 57

В. Монитор 69

В. Дума 82

В Новинар 86




15.03.2011 г., с.4
Еврокомисар: АЕЦ „Белене" трябва да се преосмисли
Йотингер иска отново да се проучат геоложката и техническата сигурност
КАПКА ТОДОРОВА

ГЕРМАНИЯ

Проектът за АЕЦ „Бе­лене" със сигурност ще трябва да се преосмисли още веднъж и след стана­лото в Япония. Това каза еврокомисарят по енерге­тиката Гюнтер Йотингер в интервю за германското радио "Дойчландфунк" вчера. „Белене" е отворен случай. На първо място там става дума за техничес­ка и геоложка сигурност. Това още трябва да се проучва.

На второ място става ду­ма за финансови въпроси. А на трето - дали наистина има нужда от нея. За "Бе­лене " до този момент няма европейски инвеститори. Само руснаците засега проявяват интерес, но след станалото в Япония този проект, както и всички дру­ги, които тепърва ще се строят, трябва да се анали­зират", казва еврокоми­сарят.

Йотингер подчертава, че сигурността по принцип е национален въпрос, но и европейски. От седем десетилетия европейската ин­ституция за атомна сигур­ност следи за високите стан­дарти. Той даде за пример "Коз­лодуй" като АЕЦ, която е трябвало отчасти да бъде спряна, за да бъде приета страната в ЕС. Същото ус­ловие са изпълнили Слова­кия и Латвия.

Заради събитията в Япония еврокомисарят ще на­стоява всички АЕЦ в ЕС да бъдат отново проверени за сигурност. Той не изключи и вероятността онези, които не отговарят на стандарти­те, да бъдат спрени.

След инцидента в Япония икономическият министър Трайчо Трайков ще поиска допълнителни разяснения и гаранции от производителя и от Международната аген­ция за атомна енергетика за сигурността на новия реак­тор за АЕЦ "Белене", съоб­щиха вчера от министер­ството.


Снимка на четири колони- Специалистите от командна зала в АЕЦ„Козлодуй".Според еврокомисаря по енергетика Йотингер, за да се построи новата АЕЦ „Белене", трябва да се преразгледат геоложката и техническата сигурност на обекта.


15.03.2011 г., с.4
Абсурд било да дойде радиационният облак
България не е застрашена дори при най-песимистичен сценарий за радиа­ционен облак от Япония, успокои зам.-шефът на Националния институт по метеорология и хидрология към БАН ст.н.с. д-р Валери Спиридонов.

При изхвърляне на радиация теоре­тично е възможно замърсяване на за­падното крайбрежие на САЩ до 10-ина дни.

Опасността за нас била равна на нула, защото въздушните течения са в посока запад-изток. При изхвърляне на радиоактивни частици на височина над 1000 метра те ще поемат през Ти­хия океан към Америка.

В изключителни случаи и неочаква­но циклонално влияние, дори да се движат ниско и да се насочат в посо­ка към България, пак не могат да до­стигнат нашата територия. Невъзмож­но е да преминат над целия Сибир и да се изсипят тук, смята Спиридонов

Опасността от наднормено лъчение си остава основна за Япония

Възможно е при евентуално разто­пяване и потъване на реактор да се замърсят пръстта и подпочвените води в активната зона, както и океанът, до­пуска ученият. Според него Земята не е заплашена от сериозни последици заради лекото отместване на оста й.

Тя се колебае непрекъснато и няколко сантиментра не можело да окажат съ­ществено влияние. Катастрофална промяна би станала видима от чув­ствително преместване на Полярната звезда, задължително би довела и до блокиране на комуникациите

Земята е нещо като пумпал, трябват огромни въздействия, за да се проме­ни въртенето му, обясни Спиридонов. Той опроверга и появилите се сред хо­рата предположения, че свлачищата, които взеха вчера стотици жертви в Бразилия, имат връзка с труса в Япо­ния. Движението на кални маси е при­чинено от поройните дъждове Брази­лия. Става дума за чисто климатични фактори, интензивността на валежа е резултат на влиянието на Ла Ниня, смята ученият. За денонощие над юж­ноамериканската държава се е изляло количество, равно на валежите за ме­сец.




15.03.2011 г., с.4
Разкопаваш улица? Доказваш с тест, че си я оправил добре
ДАРИНКА ИЛИЕВА

Всеки, който разкопае улица в София или публична общинска собственост, ще трябва да докаже качеството на възстановения участък с тест от лаборатория. В противен случай глобата е 15% от внесена гаранция.

Депозитът е 80 лв. на кв. м за малките улици и по 100 лв. за булеварди­те. Размерът на гаран­цията ще се определя от големината на изкопа. 500 лв. глоба пък ще отнесе всеки, който не постави вертикална сигнализация и табела със сроковете на ремонта край изкопа. „Целта на гаранциите е да въведем ред в разкопаването на улиците и да задължим всеки да възстанови настилките и тротоарите Има много случаи, в които асфалтът не се ремонтира качествено и зейват дупки. Често не можем да открием нарушителите, защото саразкопали даден участък, без да имат разрешение, обясни пред „24 часа" зам.-кметът по строителство и инвестиции Ирина Савина.

Дружествата, които правят аварийни ре­монти, вече ще трябва да спазват строги срокове за ремонт. За ос­новните булеварди той е 24 ч., за артериите, по които се движи град­ският транспорт - 3 дни, а за кварталните улич­ки - 5 дни. Санкцията за всеки просрочен ден е от 0,5% до 20% от гаранцията. Комисия ще проверява качеството на ремонта, а преасфалтираните участъци ще се сни­мат.

До 7 дни след ремонта ще се връща по­ловината от депозита, останалите пари -чак след 5 г. През това време дружество­то, разкопало участъка, трябва да го под­държа, ако се появи дефект. В противен случай той ще бъде отстранен от община­та с пари от депозита, уточни Савина.


15.03.2011 г., с.5
Правителството харчи 20 млн. лв. за въртене на офиси
3 ведомства вече смениха адресите си, още една агенция чака нов дом
ПАВЛИНА ТРИФОНОВА. ЛЮБОМИР ДЕНОВ

Правителството е похар­чило най-малко 20 млн. лв. за смяната на сгради на раз­лични ведомства от начало­то на мандата си, показа проверка на „24 часа".

8 201500 лв. струва размя­ната на офиси между ДАНС, ГДБОП и ДКСИ. Служителите на родното ФБР трябваше да освобод­ят изградената им за 8 млн. лв. само преди 2 г. сграда на столичната улица „Черков­на". В нея се нанесоха пази­телите на държавни тайни, които дори не успяха да се порадват на своята нова централа на бул. „Цари­градско шосе". В бившата сграда на ДАНС освен ДКСИ ще бъде и новият специализиран съд. (Виж карето долу).

В погълналата 30 млн. лв. сграда, от която се изнесе ДКСИ, пък се нанесоха слу-

жителите от ГДБОП. Така в техните стари офиси на бул. „Черни връх" се нане­соха колегите им от ДАНС. За да ги ремонтират и снабдят с необходимата техника, правителството даде още 4 065 000 лв. мина­лия август.

В ход е процедура за смя­на и на офисите на Аген­цията по вписванията. През август правителството от­пусна близо 2 млн. лв. за разтрогване на сделката за сегашната сграда на ведом­ството на ул. „Елисавета Багряна" 20. Решението за купуването на имота бе на предишния кабинет на тройната коалиция. Според подписания през 2008 г. до­говор държавата трябваше да плати за сградата 24,48 млн. лв. без ДДС, но се ока­за, че са внесени само 2 вно­ски от сумата за общо 20 млн. При това положение имотът продължава да е собственост на фирмите ИНП ЕООД и на ГКП 2007 ЕООД.

Настоящият кабинет обаче реши да се откаже от тази сграда и да води съдеб­ни дела за връщане на част от парите. Агенцията по вписванията пък трябва да се нанесе в новостроящата се сграда на Националния армейски комплекс, стана­ла известна като военното НДК. За довършването й с решение на МС бяха осигу­рени 10 млн. лв. До момента комплексът струва 32 млн., но се оказа, че армията ня­ма нужда от него. Според последните правителстве­ни намерения освен Аген­цията по вписванията в нея могат да се нанесат и Адми­нистративният съд на София-област, Върховната административна прокура­тура, Военно апелативната прокуратура и Софийската окръжна прокуратура.

Преустройството на военното НДК обаче още не е започнало, тъй като Министерството на финан­сите не е превело гласува­ните пари, научи „24 часа". От пресцентъра на военно­то министерство обясниха, че предвидените 10 млн. лв. ще важат и за тази година. Концертната зала и под­земният паркинг за 600 ко­ли на комплекса ще останат за MO, a хотелската част след преустройство трябва да приеме другите ведом­ства. Предстои обаче обя­вяването на обществени поръчки за довършителни работи.


Две снимки на седем колони- Над 7 години е строена сградата на земеделското министерство. Обявена е за паметник на културата (на снимката вляво). Сградата на Столична община ( на снимката вдясно) пък не можела да събере всички служби и те били разпокъсани на различни места.


15.03.2011 г., с.5
Бойко мести общината в земеделието
ТИХОМИР ТОНЧЕВ

Земеделското министер­ство и Столичната община ще си разменят сградите. Кметството отива на бул. „Христо Ботев", а агрочиновниците се местят на „Московска" 33. Решението ще бъде взе­то в сряда от Министер­ския съвет, съобщи вчера лично премиерът Бойко Борисов. Сградата на земеделското министерство била най-ху­бавата в Со­фия, а нався­къде по света кметството било в най-представителния имот.

„Има и чисто икономичес­ка логика - тук могат да бъ­дат събрани всички служби на кметството", обясни Бо­рисов. Той още като кмет на столицата искал да ме­сти общината в агроведомството, но не му я дали.

Борисов прати още аген­цията по рибарство във Варна, а горските - в Плов­див. Целта била постепенно София да бъде освободена от централната админи­страция. Премиерът дори се пошегува, че местенето на чиновниците извън сто­лицата ще осигури и трафик на магистралите. Така ще­ли да се изпълнят изисква­нията на Брюксел за по-го­лям пътникопоток, за да се финансират магистралите от ЕС. Това важало най-вече за „Хемус".

Изненадващо се оказа, че земеделският министър Мирослав Найденов ня­ма нищо про­тив местене­то, дори било по негово искане. Това щяло да му спести пари за ремонт, за­щото покривът на сградата на агроведомството течал. Общината можела да се грижи по-добре за имота, който е на близо 100 г.

Строителството е започ­нато през 1920 г. по проект на завършилия във фран­ция архитект Никола Лаза­ров. Тя е била предвидена за окръжна палата, но не­изменно след 1944 г. е би­ла земеделско министер­ство. Размяната се очаква да стане за деня на София -17 септември.




15.03.2011 г., с.6
Прокурор: Пенгезов свален законно
Законно ли е свалянето на Веселин Пенгезов от шеф­ското кресло в Софийския апелативен съд заради евти­ното право на строеж, което дъщеря му е получила в Приморско, ще стане ясно до месец

Вчера трима висши адми­нистративни съдии разгледаха жалбата на Пенгезов, който не дойде на делото. Адвокатът му изтъкна, че Анна Пенгезова е пълно­летна и баща й не носи отговорност за действията й За­щитникът изтъкна още, че Висшият съдебен съвет е наказал Пенгезов със за­къснение.

Според прокурора по ка­зуса съдията е проявил без­действие, за което трябва да носи дисциплинарна отго­ворност. "Той е осъзнавал,

че действията на дъщеря му са морално укорими и не са в съответствие с моралните и етичните норми", пледира обвинителят.




15.03.2011 г., с.8
Тошиба" иска да строи още два блока в „Марица 2"'
ВАНЬО СТОИЛОВ

В ТЕЦ "Марица-изток 2" вчера официално заработи осми блок -рехабилитиран от концерна "То-шиба". Мощността му е увеличе­на на 230 мегавата, животът е удължен с 25 г. Планира се и рехабилитация на блоковете 5 и 7. Заради бедствието в Япония за тържеството не дойде президен­тът на "Тошиба" Ясухаро Игараши, но изпрати писмо, според което концернът запазва поетите в България ангажименти Минис­тър Трайчо Трайков разшифрова този израз. "Тошиба" проявява интерес към строителството на два нови блока с мощност по 250 мегавата в ТЕЦ "Марица-изток 2". Проектът щял да е за около 350 млн. евро със сероочистките

Според министъра държавната ТЕЦ-2 може сама да финансира проекта, а ако го изпълняват японците, можело да е с нисколихвен кредит от японското пра­вителство.

Трайков съобщи още, че от началото на годината американ­ският концерн AES плаща неу­стойки, тъй като новоизградената ТЕЦ "AES Гълъбово" не е влязла в експлоатация. По неофициална информация става дума за 30 хи­ляди евро на ден.

"Срокът за старта на централа­та изтече. Там има сериозен тех­нически проблем, който трябва да решат инвеститорът и изпъл­нителят", поясни министърът.
Снимка на три колони- Трайков и японският посланик у нас Макото Ито в командната зала на рехабилитирания осми блок в теца.


15.03.2011 г., с.8
Шофьори прерязаха лентата на „Люлин"
Нарушители минават по неотворената магистрала "Люлин" и може да повред­ят недовършените съоръ­жения, обясниха от пътната агенция при проверка на аутобана. В неделя трафикът бил толкова голям, сякаш лентата вече е прерязана. Контролът обаче бил тру­ден. Глобата за подобно на­рушение е 150 лв.

Два месеца преди крайния срок за завършване напъл­но готови са 7,5 км. От утре започва окончателното ас­фалтиране на останалите 12 км. Заради лошото време работата е била замразена. Тепърва ще се обявява и по­ръчка за монтиране на ос­ветление на пътен възел " Даскалово". Следващата седмица започва монтиране на шумоизолираши прегра­ди.


Снимка на три колони -Аутобанът е готов на 90%, отчете при проверката Лазар Лазаров от управата на пътната агенция. Свлачището до 16-ия км нямало да попречи на откриването на 15 май.


15.03.2011 г., с.11
Защо се провали тайният скок на данък сгради
По-големи сметки трябва да се плащат за нормални и чисти улици, а не за съседство с луксозни молове
Близо 123 000 гражда­ни на София бяха ударени от преизчис­лени данъци за жилищата, които притежават Когато видя реалния размер на „бедствието" и главно - про­тестите на ужилените граж­дани, общината бе принуде­на да даде заден ход Отло­жи т нар презониране с ед­на година и сега по спеш­ност ще праща нови сметки със старите налози

Скандал с такива размери софийската община не помни

И то когато кампанията за събирането на данъци вече е започнала Затова не е много сигурно дали само оставката на един заместник-кмет ще стигне, за да се изкупят нервите и тревоги­те на хиляди българи И да не остане горчив спомен у избирателя наесен, когато ще гласува за нов кмет

Сценарият, наречен

„Презониране", се оказа на­пълно провалена акция Тя предвиждаше в бюджета на София да влязат около 9-10 милиона лева допълнител­но от новите данъчни оцен­ки, които пък вдигнаха на­лозите и такса смет на сто­тина хиляди софиянци

Две са несъстоятелните стъпки, които общината твърде смело предприе

Първата, че се опита да скрие от гражданите вдига­нето на данъците Офи­циално през цялото време се твърдеше, че напротив, данъците няма да се вдигат Само някои квартали щели да попаднат в нова, по-скъ­па зона Защото там жили­щата според имотния пазар били по-скъпи, отколкото ги отчитала старата карта от 1998 г И защото точно в тези квартали стандартът на живот значително се е подобрил Забележете - на­пример с предстоящо пуска­не в близките години на ли­ния от метрото Или с бъде­що изграждане на канализа­ция Или с отворени в квар­тала хипермаркети

Точно тези аргументи се видяха черни за хората от Дружба - 2 например, защо­то данък сгради и такса смет се вдигнаха с около 50%, тъй като кварталът преми­нава от четвърта в трета зо­на А подалият оставка зам. -кмет ги утешаваше, че в то­зи не толкова престижен район инфраструктурата се развивала, метрото било на­близо - има-няма няколко километра, и то когато го завършат, защото в момен­та там се строи, както и за­щото наоколо имало много молове Има, да, но чак на „Цариградско шосе", а и ня­ма как близкият мол да

вдигне стандарта на живот, нито да подобри околната среда

Точно това бе и втората погрешна стъпка на общи­ната – че не пое своята отговорност за лошата инфраструктура и не заяви на хората в прав текст вдигаме данъците, но общината се ангажира за следното по-добър и редовен градски транспорт, улици и булеварди без дупки, по-чист въздух, но­ви паркове, тук-там градинки за разкош, детски площадки, нормално улич­но осветление, нови или поне закърпени стари тро­тоари, по които няма да има паркирани коли Ако общината беше започнала подобна кампа­ния, вероятно немалко граждани щяха да проявят разбиране Вместо такава честна позиция тя взе да обяснява, че данъците не се пипат, имало само презо­ниране и то било в името на справедливостта -който живее в по-луксозен квартал, да плаща повече

Защото „логиката на па­зарната справедливост трябвало да победи" спо­ред подалия оставка зам. -кмет Герджиков Той оба­че мълчи чия е заслугата за „луксозните" имоти - а тя със сигурност не е на общи­ната Но общината е тази, която може да направи сре­дата на т нар луксозни имоти адекватна на съвре­менните изисквания за жи­веене в големия град И ед­ва тогава да посегне към по-високите данъчни став­ки Вероятно и заради тази логика подходът към презонирането в немалко слу­чаи беше преди всичко су­бективен, без да се отчита реално в кой квартал какви нови екстри са придобили гражданите и за колко от тях принос има общината Дотук обаче е

минала само част първа от скандалното презониране Защото според кмета на София Йорданка Фандъкова то е без алтернатива и тъй като е правилно, само

се отлага с 1 година Въ­просът е как точно ще се случи, особено преди избо­ри

Дано този път новата да­нъчна карта бъде обсъде­на с гражданите Дано кме­тът и неговите заместници намерят време за срещи с хората в потърпевшите квартали, станали по-лук­созни според нечии чинов­нически представи И да се убедят с очите си какви са реалностите, вместо да разчитат на компютърни решения Да отговорят на­пример на въпроса защо в квартал, чиито улици не са мити от 10-15 години,

се вдига драстично такса смет Или защо там газят кал до колене, вместо да преминават по нормални улици Едва след като им отговорят, ще могат да си направят сметка дали ще прибавят 9-10 милиона към бюджета на София

Идват избори и нищо чудно догодина по това време софиянци да се ока­жат замесени в същия скандал Той може да бъде наречен „Презониране П", само че в него да са включе­ни съвсем други квартали, превърнали се в „луксоз­ни" само заради съседство­то им с някой нов мол По логиката на гражданите обаче пирамидата би тряб­вало да е построена обрат­но - първо нормални и чи­сти улици, после нови да­нъци

Когато една община тръгне да вдига данък сгради, първо трябва да покаже какво е подобрила в инфра­структурата, в транспорта, в чистотата, за да убеди гражданите, че прави необходима и обоснована иконо­мически стъпка. В София се тръгна по обратната логи­ка - дайте повече пари, а после ще имате метро, хуба­ви улици, ремонтирани училища. Затова акция „Презо­ниране" се провали с гръм и трясък.


15.03.2011 г., с.1
Заточават чиновници
Агенцията по рибарство заминава на морето, горите се местят в Пловдив
Чиновници от жълтите павета ще бъдат заточени далеч от столицата. Реформата тръгва от земеделското министерство. Държавната агенция по горите се мести в Пловдив. Агенцията по рибарство и аквакултури пък "потегля" към Варна или Бургас. Така столицата ще се разтовари от администрацията, а регионите ще се развиват, обясни премиерът Бойко Борисов. Крепостта на ресорния министър Мирослав Найденов остава в София, но на нов адрес. Земеделският шеф ще трябва да напусне емблематичната сграда на площад "Македония" и да се нанесе в кабинета на софийската кметица Йорданка Фандъкова. Тя пък ще седне в стола на Найденов. Рокадата бе разпоредена изненадващо от Борисов. Във всички европейски столици кметствата са в най-представителните сгради, мотивира се Бойко.

Сияна Севова


15.03.2011 г., с.2
Връщат на софиянци пари за ден, питат дали да са кеш
Йо-йо с данъците
В някои квартали налозите за имот се вдигат, в други падат
Данъците на столичани се люшкат нагоре и надолу като играта йо-йо. Така изглежда хаосът с налозите за сгради в града. Поредната "бомба" от недоразумения със софтуера на данъчните служби гръмна вчера. 14 дни след старта на кампанията за събиране на местните налози стана ясно, че има квартали, преместени в зони с по-ниски налози. Хора в "Подуяне" се израдваха, че плащат наполовина по-малко в сравнение с миналата година. Но щастието им продължи точно две седмици. Сега жителите на района ще се наложи да доплащат. За панелен апартамент от 60 кв., единствен за собственика, вместо миналогодишните 42 лв. компютърът отчел данък от 28 лв. тази година. Промоцията за хората в "Подуяне" обаче ще отпадне, след като градският парламент в четвъртък гласува да се върне старото зониране в града.

Жителите на квартал "Горна баня" пък ще плащат по-ниски данъци. От тази година районът вече няма статут на курорт, обясни шефът на дирекция Контрол и методология при данъчната дирекция в общината Даниел Делев. Това означава, че собствениците на жилища в "Горна баня" вече ще плащат с 50% по-малко налози за къщите си, както и за смет. Дори и градският парламент да върне в четвъртък старото зониране, не би следвало жителите на квартала пак да плащат като за курорт, категоричен бе Делев.

В останалите столични квартали "Банишора", "Драгалевци", "Симеоново", "Княжево", "Малинова долина", "Киноцентър" , Зона Б18, Зона Б5, "Дружба 2", "Младост 2, 3 и 44" налозите ще върнат миналогодишните си по-ниски размери. Една част от тези квартали ще бъдат преместени отново от 3-а в 4-а зона, а друга част от 2-а отново ще попаднат в 3-а. Най-радостни ще са жителите на Зона Б5. Това е единственият квартал, който от 3-а мина в 1-а зона. След падането на новите зони обаче жителите там отново ще плащат по 42 лв. за единствено жилище вместо предвидените 62,5 лв.

Столичаните, които вече са платили по-скъпия налог, ще могат да си приспаднат парите в рамките на един ден. Те трябва само да подадат искане в данъчното бюро за възстановяване на сумата и да заявят дали си искат парите по банков път или кеш. След това или изчакват да получат парите си от касата, или предоставят на данъчните служители банковата си сметка, обясни Делев. Новите съобщения за данъците в презонираните райони ще започнат да се изпращат в началото на следващата седмица, каза още Делев. По думите му това ще струва около 50 хиляди лева и ще е за сметка на бюджета на данъчната дирекция.

До средата на вчерашния ден постъпленията от данъци в София бяха общо 1,3 млн. лв. Същата беше и сумата в петък по същото време, каза зам.-кметът по финансите Минко Герджиков, който в неделя подаде оставка.




Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница