19 август 2008 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура, имоти



страница1/12
Дата17.09.2016
Размер1.74 Mb.
#9941
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
19 август 2008 г.


ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, АРХИТЕКТУРА, ИМОТИ

Съдържание:

В. Труд 1

В. Труд 1

В. Труд 2

В. Труд 2

В. Монитор 12

В. Монитор 16

В. Монитор 17

В. Монитор 17

В. Монитор 18

В. Монитор 19

В. Монитор 19

В. Монитор 20

В. Земя 28

В. Дума 32

В.24 часа 42

В.Дневник 55

В.Стандарт 71

В.Новинар 76

В.Пари 79

В. Телеграф 84

В. Телеграф 85

В. Телеграф 85

В.Нощен труд 87

В. Сега 87




19.08.2008 г., с. 1
Жилищните кредити рекордно скъпи
Лихвите на банките вървят безми­лостно нагоре. Това сочи кредитният индекс на консултантската компания „Моите пари" за юли. Стойността му през миналия месец е била 9,30% за левовите кредити и 8,16 на сто за тези в евро - рекордно високи нива,

сравними с края на 2005 г. 9 банки са оскъпили левовите си заеми през юли. Седем са повишили лихвите, две са променили някои такси. Усло­вията по еврови заеми са променили осем трезора. Шест вдигат лихви, две - такси. Задава се гореща есен за

банковия сектор, прогнозират ек­спертите на специализираната кон­султантска компания. Причината е, че цените на заемите достигнаха до­статъчно високи нива, за да възпрат мераклиите за кредит.


19.08.2008 г., с. 5
Снимка на две колони - От вчера 4 кубинчета гостуват в ремонтирания хотел „Лонгоз" в курорта Камчия. Това лято там са почивали 1200 учени­ци и студенти от Москва


19.08.2008 г., с. 10
Екозащитници против горски заменки в Говедарци
Държавната агенция по горите (ДАГ) е разпореди­ла заменки на 3000 дка държавни горски имоти на фирми на бизнесмена Хри­сто Ковачки за изгражда­нето на проектирания ски курорт „Искровете - Гове­дарци - Мальовица", съоб­щиха вчера от екоорганизацията „Да остане приро­да в България". Върху държавните гор­ски терени, които са заме­нени без търг или конкурс, щели да бъдат градени ски писти, лифтове и хотелски комплекси в землището около село Говедарци на границата на Национал­ния парк „Рила", твърдят екозащитниците, чиято информация е от Агенция­та по вписванията и карта­та на възстановената соб­ственост от 2005 и 2008 г. ДАГ няма как да твърди, че не е знаела какви гори заменя, защото е разпоре­дила създаването на нови имоти с ясна характеристика на писти и лифтове в държавния горски фонд, твърдят от организациите, фирмите, получили от държавните гори, са „Ел Ем импекс", „Трейд 2004" и „Агросим", регистрацията им ясно показвала, че са свързани с Христо Ковач­ки. Чрез замени тези фир­ми са придобили и съще­ствуващи писти на Мальо­вица и над Говедарци, твърдят от екоорганизацията.


19.08.2008 г., с. 10
Сървайвър без вода в Еленския Балкан
Жители и гости на Елен­ския Балкан са принудени да оцеляват като в „Сървай­вър". Тежките условия се дължат на системни аварии по остарялата ВиК мрежа в планинския район. Дни наред цели села са без вода. Миналата седми­ца се спукала корозирала тръба близо до каптажа край село Ребревци. Заради повредата пре­съхнали чешмите в селата Шилковци, Гърдевци, Ре­бревци и Баевци с общо около 500 души. В бедстве­но положение се оказали съдържателите на семеен хотел и 6-7 къщи за гости.

„Вече 5 дни тънем в мизе­рия. Имам хотелче и наско­ро посрещнах група от 20 гости от Германия. Имотът ми е само на 100 м от язовир „Йовковци", който захранва Велико Търново и десетки села с питейна вода, а ние сме на сухо. Как да обясня на чужденците, четовае че­ста практика у нас през XXI век?", гневи се Станимир Денчев от село Шилковци. „Теренът е труден, а водо­проводите са стари. Хората работят денонощно", обяс­ни шефът на ВиК „Йовковци" Никола Русев.




19.08.2008 г., с. 10
Редят се на опашка за газ от „Набуко"
Огромен е интересът на чуждестранни газови ком­пании да използват газо­провода „Набуко" за пре­нос на природен газ от Кас­пийския регион през Тур­ция, България, Румъния, Унгария и Австрия за евро­пейския пазар. Това показа пазарно проучване, проведено ми­налия месец от проектната компания „Набуко газ пайплайн интернешънъл". До­питването е направено сред потенциални спедито­ри на газ при необвързващи условия. Събраните от тях заявки надхвърлят 100% от капацитета на „На­буко", който ще бъде 31 млрд. куб. м газ годишно. За България като участник в проекта е запазена квота от 2,5 млрд. куб. м. „Имаме много добър сиг­нал за „Набуко" от страна на европейския газов пазар и потенциалните спе­дитори. Повече от 100% за­явки, стартиращи от ден първи на газопровода през 2013 г, е знак за силното търсене", коментира Райнхард Митчек, управляващ директор на проектната компания. Пазарът в Евро­па разглежда „Набуко" като алтернатива на достав­ките от руския „Газпром".


19.08.2008 г., с. 10
Граждани, бизнесмени и общинари се оплакват от обслужването
Враца започва протест срещу енергото на ЧЕЗ
Теменужка ЙОЦОВА

Масово недоволство сре­щу обслужването от енер­гото на ЧЕЗ избухна във Враца. На открит форум в града само за 32 часа бяха събрани 238 протеста на граждани срещу действия на компанията. Две трети от хората се обявяват сре­щу 3-месечното отчитане на тока, а около една пета обвиняват държавата, че се е превърнала в „безраз­личен наблюдател на енергийния тормоз".

Ръководството на общи­на Враца, областното пред­ставителство на Камарата на строителите, ВиК, Ре­гионалната занаятчийска камара, Търговско-промишлената палата, КНСБ и КТ „Подкрепа" приеха про­тестно писмо до висшите държавни институции у нас и посолството на Чешката република. Документът по­сочва, че „ЧЕЗ Електро България" не се съобразя­ва с потребностите на инвеститорите в региона, липс­ва стратегия за изгражда­не на нова преносна мрежа и за подмяната на старата.

Абонатите са подложени на нерегламентирани спирания на тока без преду­преждение. Има и необезопасени съоръжения, дове­ли до повреди в електроу­редите на домакинства. В писмото се изброяват де­сетки примери за нанесени от ЧЕЗ щети, които фирма­та отказва да покрие.

Водените досега разговори с монополиста не са довели до положителен ре­зултат. Затова бизнесът настоява за незабавна про­верка от Агенцията за следприватизационен контрол. Потребители заплашиха, че ще спрат авансовите плащания при тримесечно­то отчитане. „Ако не се взе­мат бързо коригиращи мер­ки, ще използваме всички позволени от закона мерки за протести срещу ЧЕЗ", заяви кметът на общината Тотю Младенов.


19.08.2008 г., с. 11
9 банки вдигат лихвите по левовите заеми през юли, 8 вече дават по-скъп борч в евро
Жилищните кредити -с рекордно поскъпване
Жилищните кредити в страната поскъпнаха ре­кордно през юли и достиг­наха нивата от края на 2005 г. Това сочат послед­ните данни за индекса на консултантската компа­ния „Моите пари". За юли стойността му за борчове в лева е 9,30%.

Високите нива са заради масова вълна от вдигане на лихви, която залива финансовата система през юли. Само през миналия месец 9 банки са оскъпили заемите си. Седем са пови­шили лихвите, две са про­менили някои такси, което също се е отразило върху цената на кредитите, отчи­тат експертите. Средното увеличение е около 0,5 процентни пунк­та, има банки обаче, чиито кредити са поскъпнали и с 1 процентен пункт.

При таксите една банка увеличава таксата за ус­вояване и управление на кредита, а другата - такса­та за разглеждане на доку­менти. Тя вече е 20 евро, което е двойно повече от досега. На всичко отгоре през юли няма нито един трезор, който да е предло­жил промоция на кредитен продукт. Аналогично поскъпват и жилищните борчове в евро. Там условията си променят осем банки, кое­то вдига индекса до 8,16% -исторически максимум от съществуването му. Шест от трезорите вди­гат лихви, останалите две -такси. Както и при левове­те никой не предлага про­моции.

Според „Моите пари" за първи път толкова финан­сови институции променят условията си в рамките на месец. Изводът е, че кри­зата на финансовите паза­ри очевидно се задълбоча­ва и свободният ресурс не­прекъснато поскъпва. Задава се гореща есен за банковия сектор, прогнози­рат експертите на специа­лизираната консултантска компания. Причината е, че цените на заемите достиг­наха достатъчно високи ни­ва, за да възпрат мераклии­те от теглене на кредит.

Най-вероятно това няма да се хареса на финансови­те институции и те ще пред­приемат офанзива за наби­ране на нови борчлии. Ра­мо на този процес ще даде и засилената конкуренция между тях, смятат от „Мои­те пари".


19.08.2008 г., с. 12-13
С инж. ОЛЕГ ПОПОВ, депутат от „Коалиция за България” и член на Висшия партиен съвет на БСП, разговаря Румяна Пенкова
Премиерът не знае истината за горите
Половината дървесина се краде
Олег Попов (54 г.) е инженер по горено стопанство. Преди да влезе в 40-ото НС е бил директор на гореното стопан­ство в Ихтиман, което в периода 1994-1997 г. е сред най-добрите. След 1989 г. 5 пъти е уволняван по политически причини и е връ­щан от съда.
- Премиерът Сергей Станишев създаде Държавна агенция по горите (ДАГ), подновен бе и горският закон. Но това не спря не­гативните оценки за сек­тора. Какво става, г-н Попов?

- Най-големият проблем в горите ще се окаже законът, който не създаде условия за реформа. Питате кой е пи­сал закона и защо е калпав. Не знам кой го е писал. Но в ДАГ имитират дейност и си­мулират работа от чиста не­компетентност. Там има хо­ра със съмнителна репута­ция. Премиерът, който е и председател на нашата партия, правилно формули­ра задачата за реформа. Тя се приема и подкрепя и от цялата колегия. Всички искаха да се преструктури­ра горскостопанския сектор и да се създаде самостоя­телно ведомство. С изклю­чение на това първо дей­ствие - създаването на ДАГ, което изцяло е заслуга на премиера, всичко останало, което последва, е погреш­но. А през последната годи­на бяха сътворени направо фатални политически гре­шки, за които БСП ще носи отговорност.

- Хора от „Позитано" са опорочили идеята на председателя на БСП? Толкова некомпетентни ли са авторите на закона и управленците в горите?

- Да. За съжаление. Имам достатъчно аргументи, за да кажа дори това, че премие­рът не получава реална ин­формация за отрасъла.

- Някой си позволява да заблуждава Станишев?

- Вероятно е точно така. Защото законът изобщо не решава основните въпроси, които премиерът постави. Законът бе внесен не от кабинета, а от група депутати Същото стана и със Закона за лова, за който оценката на Съвета по законодател­ство в НС е убийствено отри­цателна. В него няма стра­тегия за развитие на ловно­то стопанство. Също както и в Закона за горите. Моето убеждение е, че това са бомби със закъснител, кои­то се залагат умишлено.

- Кои са „бомбите"?

- Същността на реформа­та бе в това държавните гор­ски и ловни стопанства да се занимават със стопанска дейност. Но в Закона за го­рите изразът „стопанска дейност" не съществува, просто го няма в предмета на дейност на новите дър­жавни предприятия, в как­вито се преобразуваха лес­ничействата и дивечовъдните станции.

- Искате дефиниция?

- Точно така. В моята дъл­гогодишна практика, а и от информацията, която имам сега като депутат, съм уста­новил, че в различните те­риториални структури и до­ри в системата на НАП не се дефинира еднозначно точ­но какво е стопанска дей­ност. Аз например смятам, че лесокултурната работа е стопанска дейност, че зале­сяването е незавършено производство, чийто резул­тат идва след 50-100 г. Но в някои региони не я приемат така и я субсидират.

Измененията в закона не отделиха контролната от стопанската дейност и вод­ят отрасъла към фалит. Не са приети и всички подзаконови документи, а според експерти от ДАГ работните им проекти са на изключи­телно ниско ниво и не осигу­ряват печеливша стопанска дейност, нито ефективен контрол и охрана в горите.

- Защо държавата тряб­ва да охранява без пари и частните гори?

- Многократно обсъждах­ме кой, как, кога и на каква цена трябва да осигурява

охраната. В закона бе запи­сано, че ДАГ се грижи само за държавните гори. Депу­тати от опозицията настоя­ваха ДАГ да охранява и частните, които са 23% от горската площ. Така от 30 млн. лв., които се отделят годишно за охрана, към 8-9 млн. ще отиват за недър­жавния фонд. Излиза, че държавата хем плаща, хем ще носи негативи и обвине­ния от частни горовладелци и от общини,че не охранява ефективно. От Сдружение­то на общините имаха кон­кретни предложения, сред които и да поемат отговорността по охраната. Но нито едно не бе прието. Вместо да се обмисли най-добрият вариант, само бе задраска­на думата „държавни". И за ДАГ остана задължението безвъзмездно да охранява частните гори, което е пъ­лен абсурд.

- Има ли средства за за­лесяване?

- Не. За т.г. са залесени към 28 000 дка при план 40 000 и реална необходимост от 150 000 декара.

- Горските и ловните стопанства са вече дър­жавни предприятия, носа с различни икономически възможности. Оправят ли се?

- Изобщо не се оправят и едва покриват издръжката си. Дано да не съм лош про­рок, но през есента очаквам сериозна икономическа криза. Бъдете сигурни, че 90% от новите 150 държав­ни предприятия - сред тях и някои от тези, за които ка­захте, че са с по-големи възможности за дърводобив, ще се наложи да бъдат суб­сидирани от държавата. Разходите на почти всички превишават приходите. И ако в края на годината не бъдат финансирани от бю­джета, ги чака финансова катастрофа.

- Но в закона пише, че не може да бъдат обявявани в несъстоятелност?

- Сто пъти съм повдигал въпроса, че създаваме 150 държавни фирми със закон, който не е обсъждан нито в икономическата, нито в правната комисия на НС. Остана само между стените на Комисията по земеделие и гори. Още през януари на заседание на Съвета по аг­рарна политика на БСП пои­сках председателят на ДАГ да представи икономически анализ, преди да се приеме законът. Но и до ден днешен анализ няма. Сега се проце­дира по същия начин с лов­ния закон, в който има много правни несъвършенства и дори противо­конституцион­ни текстове. Престъпление е да създаваш 150 държавни

предприятия върху 34% от територията на България, без да знаеш икономически на какво стъпваш.

- Къде отиват парите от горите, г-н Попов?

- Корупцията и кражбите в системата са достигнали взривоопасни нива, казвам го най-отговорно. Продъл­жава да се продава дърве­сина от сечища - на корен, и то на безценица. Много фир­ми с безброй нарушения в регионите на София, Плов­див, Ст. Загора, Варна, Кю­стендил, Пазарджик и дру­гаде с години не изпълняват договорите за дърводобив,

но никой не ги гони от гора­та. Продължава и незакон­но отдаване на печеливши дейности на „специални" фирми.

- В предизборната про­грама на БСП пише, че бракониери крадат 1 млн. кубика годишно. Дърве­ната мафия явно работи много здраво?

- Незаконната сеч е много повече, има данни, че 50% от добитата дървесина се краде. Никой не чете от­четите, а те са ясни. Законно добиваната дървесина на­малява ежегодно: от 4,5 млн. куб. м през 2004 г. пада до 3,7 млн. за м.г., при раз­чет 5 млн. кубика. Кра­дат се най-малко 2,5 млн. годиш­но. По отчет дървата за огрев на на­селението са към 600 000 куб. м, но са най-малко 2 млн.

- А на каква цена се про­дава дървесината?

- От 4,7 млн. куб. м добив от държавните гори по раз­чет трябва да се получат 93 млн. лв. Или средната цена на кубик е 19,70 лв., за м.г. е била 31 лв. Докато всичко не се сложи на пазарен принцип, горският сектор ще потъва все по-дълбоко към дъното. Нашата дървесина се продава 7-8 пъти по-евтино от австрийската, въ­преки че е с по-добри качества. Сръбската е 4 пъти по-скъпа от нашата. Е, кажете ми откъде ще дойдат икономическите резултати,кога и при какви обстоятелства държавата може да печели от горите?!

- Най-големите сканда­ли обаче са около заменките и твърденията, че са свързани с корупция?

- В твърденията има много голяма доза истина. Въпре­ки обясненията на предсе­дателя на ДАГ Юруков, че държавата печелела, заме­ните са в противоречие с чл. 1, ал. 2 от Закона за горите. Трябва да е ясно, че това не е лесовъдска замяна, а е за­мяна на територии, които променят предназначение­то си. Да си помислим дали това няма връзка и с националната сигурност. За м.г. са заменени 6461 дка и със 120 заповеди на Юруков са изключени от фонда 2922 дка. За 2006 г. заменките са 3113 дка, от тях са изключе­ни 1159 дка с 65 заповеди. За т.г. заменките ще ударят рекорда.

- Пред кого се отчита шефът на ДАГ освен пред кумеца си Калинов? От МС кой отговаря за това, което става в горите?

- Съмнявам се, че на вице­премиера Ивайло Калфин му остава време и за горско­то и ловното стопанство. По­не аз не съм запознат с кон­трола върху ДАГ. Но в аген­цията има демонстративно бездействие срещу сигна­лите и реалната корупция. В ДАГ не реагират дори на проверени и доказани пре­стъпления на горски служи­тели, на директори на регионални дирекции, на гор­ски и ловни стопанства. Прикриват се. При мен като депутат има десетки сигна­ли и факти за корупция в системата. Информирал съм и ръководството на ДАГ, но всичко остава без по­следствия.


Портретна снимка на три колони


19.08.2008 г., с. 17-18
Михаил Дюзев и Калиман Мечкаров:

Говорим глупости и ни плащат
Соня СПАСОВА

23-годишният Калиман Мечкаров по принцип от­говаря за бизнес темите като репортер в ,Дарик" радио. Михаил Дюзев, кой­то скоро ще мине Христо­вата възраст, е един от водещите на сутрешния блок в медията. Това лято двамата за втори път за­стават в екип зад микро­фона, за да зареждат с ня­колко дози „Витамин" слу­шателите между 7 и 12 ч всеки работен ден.

- Лесно, забавно или твърде банално е да во­диш сутрешен блок през лятото?

Калиман Мечкаров: Лично на мен ми е по-лес­но.

Михаил Дюзев: Хубаво­то на лятната програма е, че е по-дълга. Изисквания­та за това време на година­та обаче включват повече музика и повече свежи те­ми.

- Как станахте ефирна двойка?

М. Д.: Ние сме си двойка още от миналото лято (смее се) по предложение на програмния директор на „Дарик" Константин Въл­ков. Идеята на сутрешния блок е да бъде много раздвижен, да има много гласове.

К. М. А и двама мъже во­дещи май не се срещат много често като комбина­ция в радиоефира. Обикно­вено влизаме заедно в сту­диото с колегата от спорт­ния отдел Иво Райчев. И та­ка се събираме мъже от 3 поколения.

М. Д. Винаги се опитваме да представяме нещата „зад кулисите", например, как колега е звънял цял ден по телефона на някого, за да получи информация... На хората винаги им е инте­ресно да разберат нещата от редакционната кухня.

- Не ви ли омръзва да говорите такива... глупо­сти?

К. М.: Никога не влизаме на предаване със сцена­рий.

М. Д.: Най-честото обви­нение е, че сутрешният блок много олекотява не­щата и ги опростява. Но аз мисля, че целта на една ме­дия е на достъпен и разби­раем език да обяснява на хората какво се случва. И поради тази причина няма смисъл от предварително написани думи.

К. М.: Разбира се, има планирани рамки, в които се движим. Но не се угова­ряме - аз да кажа това, той онова... Още повече, че ед­но от най-трудните неща за мен е, когато се говори по сериозна тема, да се вкара нещо смешно. Хем е труд­но, хем веднага ще привле­чеш слуха. После пак ста­ваме сериозни.

М. Д.: Да, важно е да да­деш конкретен пример. Ако говорим за федерация „Ме­талици", няма начин да не се попитаме дали слушат „Металика".

К. М.: Или че в Кремиков­ци не мирише на метал, а на Митал.

- Не се ли обаждат въз­мутени слушатели?

М. Д.: Получавали сме и такива упреци. Но повече­то отзиви са положителни.

- Явно никога не ви е скучно.

М. Д.: Когато си на ефир, няма как да ти е скучно.

К. М.: През повечето вре­ме аз съм икономически ре­портер. Ходя на прескон­ференции, случвало се е да попадам и на скучни.

М. Д.: Задрямвал ли си на пресконференции?

К. М.: Само след тежки нощи.

- Вярно ли е, че ходите на дискотека до 6 ч су­тринта, а в 7 ч излизате в ефир?

В един глас: Да, вярно е.

К. М.: На мен ми се случ­ва по-често, защото съм по-млад. Дремвам в таксито по пътя за работа. И след това винаги се мобилизираш.

М. Д.: Всъщност, аз по правило ставам в 4 ч, пъту­вам от Костинброд.

К. М.: Аз съм по-голям щастливец - към 4,30-5 ч.

- С колко кафета се съ­буждате?

М. Д.: Калиман не пие ка­фе. На мен ми се събират около 10 чашки.

- За колко време опра­вяте леглата си?

И двамата: Не го опра­вям.

- И след това ви чакат 5 часа, когато трябва да сте на нокти, да реагирате бързо. Как тренирате? Мишо е ходил в казарма, но Калимане, ти май не си...

К. М.: Явно ми е вродено.

М. Д.: Не си увреден от казармата.

К. М.: То, всъщност в „Да­рик" си е цяла казарма - ве­че трета година карам тук.

М. Д.: Всичките ми прия­тели се чудят: „Как може да говориш глупости по ра­диото и за това да ти пла­щат?".

К. М.: Моите пък казват: „Само журналистите в ра­диото и още една друга професия си изкарват па­рите с устата".

- Следите ли конкурен­тите?

М. Д.: „Дарик" няма кон­куренция (Смее се).

К. М.: Другите радиа са форматни, ние поднасяме различни теми.

М. Д.: А телевизиите... Не може да будиш хората с тежка политика.

- В сутрешния блок имате рубрика за стран­ните имена, на която Ка­лиман е водещ. А ти на кого си кръстен?

К. М.: На фамилията на дядо ми по майчина линия, той се е казвал Желязко Калиманов. А презимето е от баща ми, който се казва Найден Мечкаров.

- Това ли е най-странно­то име, на което си попа­дал с малката Лина, с коя­то си партнирате в рубри­ката?

-К. М.: Те са толкова мно­го. Как ти звучи Винету Келшев или Беатриче Шестакова? Ами Прошко Прошков, кметът на община „Лозенец" в София, който се оказа мно­го интелигентен човек? Ами Факьо Факов? Издирваме ги по телефонния указател, но е доста сложно.

Едно от последните имена, за които говорихме в тази рубрика, беше на от­бора БАТЕ (Борисов), с който „Левски" игра в сряда. Направихме сравнения с Батето, Батков, Бойко Борисов.

- А когато се обадиш на човек с интересно име, той как реагира? Имат ли чувство за хумор хора, кои­то са с двузначни фамилии?

К. М.: Да. Голямата част от хората реагират добре, става им приятно, че някой се е поинтересувал от тях. Така се случва, че говоря със съпругите на заподозрените с чудати имена. Наско­ро издирвах Ташо Мераков. Звъннах на домашния им телефон, вдигна жена му. Тя много се зарадва. Когато се обадих вече и на г-н Ташо Мераков, той съвсем делово ми отвърна: „Не виждам нищо нестандартно в моето име". Абе, по­здравявам всички хора със странни имена. С колкото от тях си говорих, се уверих, че е вярно това, че не името прави човека, а обратното.

- Мишо, знам, че обикновено пое­маш шефството над стажантите... Как разбираш дали става за радио?

М. Д.: Уважавам умните хора. онези, които имат желание. Най-важното е да си любопитен. Не съм голям ментор, но когато усетя, че човек има искрица, да­вам път.

- А извън студиото приятели ли сте?

Двамата в един глас: Да.

- Знам, че сте все още ергени.

К. М: Нямам сериозна приятелка, но аз съм още млад. Мисля, че Мишо тряб­ва да го женим скоро.

М. Д.: Ставам съвсем скоро на 33 години. Аз също нямам сериозна прия­телка, но това не ми пречи да имам много приятелки. Но с този график на работа е много трудно да имаш сериоз­на връзка. Всъщност, това ми е добро оправдание, не мисля да се женя скоро.

К. М.: Пак се измъкна с графика. На­против, той следобед е свободен.

М. Д.: За една връзка трябва повече време, не само следобедите.

К. М.: Да, но съм забелязал следобед в кафетата пред ,Дарик" как се заигра­ва със сервитьорките.

- Излизате ли на мъжки вечери за­едно?

К. М.: Да, него го харесват повече жените, но аз съм по-активен. М. Д.: И имаш повече успех.

- Мишо, смяташ ли, че приличаш на Митко Бербатов?

М. Д.: Да, макар че не знам защо всички решават, че това е така.

К. М.: Истината е, че Димитър Берба­тов прилича на Мишо, защото той е

по-голям с 6 години от футболиста.

- А ти, Калимане, на кого прили­чаш?

К. М.: На Боримечката от „Под игото" (гордо показва мускули).

М. Д.: Не, повече на цар Калиман I. Някак имаш царствена стойка.

- Какво е лукс за вас? М.Д.: Да се наспивам добре.

К. М.: Луксът е различно понятие за всеки. Преди време за мен беше лукс да имам кола, но сега си имам.

- А какво е класика в жанра? К. М.: Красотата.

М. Д.: Блондинките. К. М.: Макар че ти си падаш по брю­нетки.

- Почивка в България или в чужби­на?

К. М.: Не мога да разбера модната мания да се ходи на почивка в Гърция, тук има много приятни дестинации. Ве­роятно се прави от чисто финансова причина.

М. Д.: И заради по-добро обслужва­не. Обичам да пътувам много. Колко неща не съм видял в България! Ето, никога не съм ходил в Банско.

К. М.: Много го застроиха този град, да знаеш. Но това не е нищо, една моя много добра приятелка не е ходила в Копривщица.

М. Д.: Ето удобен повод да я заведеш.
Снимка на три колони - Калиман Мечкаров и Михаил Дюзев са забавен сутрешен тандем в ефира на „Дарик", който за кратко време си спечели стотици почитатели. Непринудените им разговори често веселят слушателите.




Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница