23 декември 2009 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура, имоти



страница1/10
Дата31.01.2017
Размер1.34 Mb.
#13918
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
23 декември 2009 г.

ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, АРХИТЕКТУРА, ИМОТИ

Съдържание:

В. Труд 2

В. Труд 2

В. Труд 2

В. Труд 3

В. Труд 3

В. Труд 3

В. Труд 4

В. Труд 4

В. Труд 5

В. Труд 8

В. Труд 10

В. Труд 11

В. Труд 12

В. Труд 13

В. Труд 14

В. Труд 15

В. Телеграф 17

В. Телеграф 18

В. Телеграф 18

В. Телеграф 18

В. Телеграф 19

В. Телеграф 19

В. Дневник 20

В. Дневник 20

В. Дневник 21

В. Дневник 21

В. Дневник 23

В. Дневник 23

В. Дневник 24

В. Дневник 25

В. Дума 27

В. Дума 27

В. Дума 28

В. Дума 28

В. Дума 28

В.Дума 29

В.Дума 29

В.Дума 32

В. Новинар 32

В.Новинар 33

В.Новинар 33

В. Стандарт 34

В. Стандарт 35

В. Стандарт 35

В. Стандарт 36

В. Стандарт 36

В. Стандарт 36

В. Стандарт 36

В. Земя 37

В. Земя 37

В. Земя 38

В. 24 часа 40

В.24 часа 40

В.24 часа 42

В.24 часа 42

В.24 часа 43

В.24 часа 44

В.24 часа 44

В.24 часа 45

В.24 часа 45

В. Пари 45

В.Монитор 61

В.Монитор 63

В.Монитор 64

В.Монитор 65

В.Монитор 65

В.Монитор 65

В.Монитор 66

В.Монитор 67

В.Класа 68

В.Класа 68

В.Сега 69

В.Сега 70

В.Сега 70

В.Сега 71

В.Сега 72

В.Сега 72

В.Сега 72

В. Сега 74

В. Сега 75




23.12.2009 г., с. 4
Пловдивският кмет Славчо Ата­насов обеща

на френския посланик да осигури сграда през 2010 г. за детска­та градина „Свети Йосиф", която е пред изхвърляне от бара­ките, В които се помещава.




23.12.2009 г., с. 4
Гражданите на Стара Загора ще плащат досегаш­ната такса

за битови отпадъци 6 размер на 1 промил, решиха общинските съветници.




23.12.2009 г., с. 6
С 0,02 промила, или средно с 2 лева

се увеличава такса смет за жилищни и нежилищни имоти на граждани 6 Попово. <«




23.12.2009 г., с. 8
Държавата чисти дългове към строители до 3 месеца
Споразумение между правителството и строителните компании ще бъде подписано днес. С него ще бъде гарантирано изплащането на дълговете на Министерството на регионалното развитие и благоустройството към бизнеса.

Борчовете ще бъдат изчистени до края на март 2010 г., заяви пред журналисти вчера строителният министър Росен Плевнелиев. Според него ведомството му дължи близо 250 млн. лв.

Вече са разплатени около 20 млн. лв. към строителните компании, припомни министърът. Парите обаче не стигнаха реално до тях, а бяха преведени по специални сметки към НАП за изчистване на данъци и осигуровки, възникнали в резултат на неразплатените от държавата договори.


23.12.2009 г., с. 8
Япония и Испания искат нашия “мръсен въздух”
Страната ни е стартирала предварителни преговори за продажба на свободните емисии въглероден диоксид. До момента са проведени няколко срещи с представители на Япония и Испания, които проявяват интерес към подобни сделки, съобщи след завръщането си от Копенхаген министърът на околната среда и водите Нона Караджова. Паралелно със стартирането на преговорите екипи от МОСВ и Министерството на финансите работят по правната схема.

Целта е със средствата от сделките да бъдат реализирани т. нар. зелени инвестиции. Идеята е с част от парите да се санират старите панелни сгради.

Разчетите показват, че свободните количества емисионни единици, които страната ни би могла да търгува годишно, са 40 000 000. Търговията обаче трябва да приключи до 2012 г. Към момента цената на една единица е сравнително ниска - в границите на 9-11 евро заради голямото предлагане.


23.12.2009 г., с. 9
Търси се нов консултант за “Белене”
Българският енергиен холдинг (БЕХ) оповести вчера намерението си да започне процедура за избор на нов консултант по проекта за АЕЦ “Белене”.

Бъдещият консултант ще работи по 8 групи задачи. Сред тях са: изработване на концепция за развитието на проекта, осъвременяване на икономическия модел, подготовка и избор на стратегически инвеститор, помощ при преструктурирането на проекта и други.

БЕХ смята да обяви открита тръжна процедура за избор на консултант в края на януари 2010 г.


23.12.2009 г., с. 11
Министър и кмет при арт ветерани
„Всичко си имаме, само младост ни липсва", от­върна възрастна дама от Дома за артисти ветерани в столичния квартал „За­харна фабрика", на въпро­са на министър Вежди Рашидов какво им е нужно. Рашидов посети обитате­лите, за да ги поздрави с настъпващите празници. Министърът им донесе кошница с плодове и на­питки, огромна печена пуйка и два кашона с книги от български автори. По негова покана, за да се запознае с условията и да помогне за ремонта на сградата, присъстваше и кметицата на София Йор­данка Фандъкова.

Оказа се, че на ветера­ните най-много им липсва културният живот. Раши­дов обеща, че министер­ството ще помогне с транспорт, за да посеща­ват изложби и театрални постановки.


Снимка на три колони - „Вие сте голям творец", поласка актриса от Дома за арт ветерани министъра. „Абе, голям, ама нали знаете - никой не е станал господар в собствената си страна", отвърна й Вежди Рашидов


23.12.2009 г., с. 14-15
Бюджет 2010. Държавата или столицата е по-добре?
Иван НЕЙКОВ

След 20 години преход доживяхме всички да се кълнем, че искаме да живеем не само с европейски доходи , но и по европейски правила. Как изглеждат тези правила в отношенията между общината и гражданите. Проста работа - искат се само две неща:

- Гражданите да бъдат поставени в центъра на всички демократични институции и процеси.

- Местната власт постоянно да подобрява своето управление. Като следва 12-те принципа на добро и демократично управление, утвърдени от Съвета на Европа. Сред тях са изискването за откритост и прозрачност, отчетността, следването на върховенството на закона, ефикасност и ефективност, както и стабилното финансово управление.

Инструментът за решаване на тия “дребни” въпроси се нарича общински бюджет. Ще ни приближи ли столичният бюджет за следващата година към отговорите, които софиянци очакват?

Като сравнява републиканския бюджет и проектобюджета на София за 2010 г., човек може да остане с впечатлението, че кризата е подминала Софийското поле.

Какво друго да си помислиш, след като от Министерството на финансите се чува само “Няма” (или в най-добрия случай “Ще видим”), а Столичната община предлага на софиянци бюджет с около 20% по-голям от този за 2009 г. С първоначалния бюджет за вече отминаващата година бе прието, че приходите през годината ще бъдат 1 милиард и 7 милиона лева, а в проектобюджета за 2010 г. се предвиждат приходи от 1 милиард и 213 милиона лева. Но ако се зарови човек в числата, картината, която се появява, не е толкова розова. При капиталови разходи за 2009 г. от 635 милиона лева предложението за 2010 г. е 569 милиона лева, или с над 10% по-малко.

Няма пари за нови инвестиционни проекти

Тази ситуация изправя новия кмет пред първата истински тежка ситуация (зимното почистване не се брои - нали идва глобалното затопляне) - общинският бюджет няма да е в състояние да финансира нови инвестиционни проекти през 2010 г.

За това е разумно и правилно от управленска гледна точка предложението на общинската администрация в програмата за капиталови разходи да се включат само преходни обекти от 2009 г.

Друг въпрос, който ще предизвика много дискусии, са източниците за финансиране на инвестиционната програма. Най-големия сред тях са заемите - около 30% от капиталовите разходи се осигуряват от кредити. Само по себе си това е правилно - Столичната община е финансово стабилна и нивото на общинския дълг е в законовите рамки.

Въпросът, който логично възниква, е ще осигури ли общината достатъчно приходи през следващите години, за да може да връща заемите, без това да се отрази негативно на развитието на града? Това означава не само по-големи приходи, но преди всичко и нови източници на доходи за общината.

През последните 20 години в страната има три “вечни” теми, които са любими обещания пред всички избори:

- Дунав мост 2

- Тунелът под Шипка и
- Малките ВЕЦ в София

Не знам какъв ще е икономическият ефект от първите две, но изчисленията категорично сочат, че изграждането и експлоатацията на осемте ВЕЦ на водопровода от язовир “Искър”, ще бъде един от най-сигурните и перспективни приходоизточници за Столичната община за много години напред.

Всички общини в страната много внимателно наблюдават инициативите и стъпките на София. Сега е моментът (точно защото сме в икономическа криза) да се възползваме от плюсовете на програмното бюджетиране. Ама не на думи (това сме го усвоили - правим го вече пета година), а приложено към реален проблем - напр. за трайното решаване на въпроса с недостига на места в детските градини и яслите.

Убеден съм, че всички политически сили, които подкрепиха избора на новия кмет, ще са готови експертно и управленски да разработят и защитават изпълнението на такава бюджетна програма.

Време е за институт за развитието на София

Една от големите слабости на местната власт в цялата страна, в т. ч. и в София, е липсата на наука в управлението. Добре, че от Министерството на финансите дават своите прогнози, та да има все пак нещо да се посочи в докладните за приемане на общинските бюджети. Може би това е приемливо, ако управляваш град , в който всички си знаят и малките имена. Но е груба управленска грешка, когато става дума за европейска столица с близо два милиона души население.

Време е, ако искаме и Столичният общински съвет и администрацията на новия кмет да покажем професионализъм в управлението на града, да създадем институт за развитието на София. И точно сега, в кризата, му е времето. Защото заедно с прогнозите за бъдещите проблеми пред развитието на града екипите, които институтът ще привлече, ще дадат добри предложения както за нови приходи, така и за нови начини за изразходване на общинския бюджет.

Нов кмет- нов бюджет. Дай боже и нов ефект.

Защото от това ще зависи дали ще обсъждаме първия или предпоследния бюджет на новия кмет. Стискам палци да е първият.

Това го искат и всички десномислещи софиянци. А навярно и много други столичани, които искат да живеят в по-добър град.




23.12.2009 г., с. 14-15
Средната класа ще живее на север
С един от доайените на съвременната ни архитектура арх. Лозан ЛОЗАНОВ разговаря Вангелина Михайлова
Трябва да е ясно, че небостъргачът не може да бъде самоцел. За него са необходими сериозни икономически и социални проучвания, а и доказани градоустройствени аргументи, за да бъде издигната една толкова отговорна сграда. Иначе какъвто и талант да вложиш в проекта за него, ще си остане градоустройствен нонсенс. Въобще архитектурата първо се създава от обществото, а чак после идват архитектите.
- Арх. Лозанов, автор сте на проектите на знакови за София сгради, как ви се струва столицата сега? Отива ли на града новата визия?

- Не знам дали може и трябва да се отговаря на едро. Най-малкото защото в отделните части положението е различно. Центърът например може да не е като в Рим или Париж, но има необходимите архитектурни качества, за да ни кара да се чувстваме европейци.

Модерният облик на София започна да се изгражда през 60-те години на изток, където се появиха “Феята”, “Ропотамо” и жилищният комплекс около тях. Както и хотел “Плиска”, Външно министерство или недостроеният радиотелевизионен център, в проектирането на които имах шанса да участвам. Струва ми се, че независимо от задръжките на онова време, в тези сгради имаше вкус и въображение и те по някакъв неписан закон се предадоха и на следващите обекти по бул. “Цариградско шосе”. Застрояването му и днес създава добрите образци на града.

За съжаление не е същото на запад по посока на бул. “Тодор Александров”, където трябваше да се прояви промененото ни архитектурно мислене. А резултатът е някак плах и в последна сметка скучен. Затова подкрепям няколкото сдружения на столични архитекти, които настояват за повече творческа свобода. Включително и с отпадането на определени нормативни ограничения. Нормативната уредба трябва да помага, за да има големи архитектурни ансамбли. Необходими са общи усилия за уедряване на строителните терени, както и по-гъвкави решения по отношение на височината на сградите, за да има разчупване в силуета на града. Не трябва да решават чиновниците, а архитектите.

- Говори се за бум на строителството, за презастрояване на столицата, за нужда от зелени площи. Как може да се реши този проблем?

- Въпросът дали са нужни още зелени площи е риторичен. Не знам кой би отговорил “не”. Но все пак не живеем сред природата, а в град, така че всичко зависи от баланса. И именно той беше чувствително нарушен, особено в южните квартали. Да се оплакваме обаче е все едно да се питаме откъде се взеха мутрите.

По-важно е какво да правим оттук нататък. Да разрушаваме построеното е невъзможно - нито можем финансово да си го позволим, нито има кой да поеме моралната отговорност. Единственото, което сега е възможно, са строги законови мерки, които да спрат презастрояването и да предвидят нови зелени площи. Градската среда е жив организъм, като я нараниш, трябва да й дадеш време да заздравее, ако не искаш да ти умре в ръцете.

- Населението в града нараства бързо и се говори, че е 2 млн. души. Ще ни побере ли столицата? И накъде според вас би могла да се разраства?

- На север. Вярно е, че за по-добри квартали се приемат южните в подножието на Витоша, но алчността и безгрижието, с които се заселиха, постепенно им отнемат тази привилегия. Още повече, че метрото дава допълнителна стойност на северната дестинация. Особено за средната класа, която рано или късно трябва да се появи.

Иначе стихийното нарастване на София не е урбанистичен, а икономически проблем и трябва да се решава със средствата на икономиката. Резерв в случая е създаването на добра инфраструктура и транспорт до близките селища - Перник, Елин Пелин и пр., които да се превърнат в лесно достъпни сателити на града, а след време и в части от един мегаполис.

- Общинският съвет прие промени в Общия устройствен план на София. Според вас той дава ли добра перспектива за развитието на града?

- Той дава ориентири в 2 насоки - зелената система и инфраструктурата. Винаги може и трябва да има дебати в професионалните среди, но по-важно е не да спорим с устройствения план, а да го спазваме. Защото обикновено отклоненията са такива, че не само се превръщат във видими с просто око доказателства за корупция, но и обезсмислят всеки план независимо колко е добър той. И без това приемането му закъсня обезкуражаващо много.

- В центъра на града има няколко спорни проекти на стари и нови сгради, които и досега не са получили обществен консенсус. Става дума за хотел “България”, за градинката до Руската църква и други. Какво е добре според вас да се случи там? Синхронизира ли се новото строителство в центъра със сградите архитектурни паметници?

- Нашият град не е особено богат на архитектурни паметници, което допълнително повишава стойността им и задължението да ги опазваме. Това обаче не става просто със санкции, написани на хартия, а още по-малко с чиновнически инат. Опазването на паметниците е творчество, което хем трябва да ги съхрани физически, хем да ги направи част от живота на съвременния град. Тоест трябва да се намери допустимата намеса на настоящето в миналото, която е въпрос именно на консенсус между гилдията и обществото. В това отношение дебатите около хотел “България” са все пак пример за търсене на съгласие. Проблемът с петното до Руската църква беше преди всичко правен и решението на общината да обезщети собствениците с друг терен беше единственият изход, така че да се запази зелената площ.

Сега текат дебати за изключителната къща на арх. Фингов на ул. “Шипка” - сигурно е възможно опазването й да се съвмести с интересите на новите й собственици, но за да продължи да носи романтичния дух на онова време, ще са необходими огромни творчески усилия.

- Спорен в плана на София се оказа и теренът на “София ленд”, където е предвидено високо строителство с ниска плътност и 40% озеленяване. Но според гражданите там трябва да е зелена площ, за да не се откъсват парчета от Борисовата градина. Планирано е и строителство в Западния парк, макар и нискоетажно. Какво е вашето мнение за тези казуси?

- Вече казах, че след бума на хаотично застрояване трябва да има период на мораториум върху зелените площи. Особено върху Борисовата градина, която е една от емблемите на града и създава физиономията му. Да не говорим, че както при цялата приватизация, често сме свидетели на все същата хитрост - взима се нещо с една цел и след като се приспи общественото внимание, се използва за друга. Само че в нашата сфера това няма как да се скрие. Нали знаете стария виц: грешките на лекарите са под земята, а на архитектите над нея. Хаотичното и безразборно застрояване на кв. “Лозенец” например беше и ще остане такава грешка.

- Смятате ли, че София скоро ще има свой небостъргач? Такива са заложени на много места в града, но сгради няма. Има ли градът нужда от високоетажно строителство, още повече че сте автор на проекта за една от най-високите сгради в града - тази на КНСБ?

- Не обичам да се връщам към сградата на КНСБ, защото тя беше част от цялостен градоустройствен проект, който беше реализиран само частично. Проектът представляваше идея за архитектурен ансамбъл с 2 високи сгради с “асансьорно повдигани плочи” по много модерна технология и многофункционална сграда за 1000 души. С арх. Богдан Томалевски преживяваме и досега тази “ампутация” на един цялостен организъм. Надеждата ми е, че обогатяването на околното пространство с 2 нови небостъргача ще промени пластично средата и ще “излекува” старите архитектурни болки. По този повод си мисля, че намесата в тъканта на стария град е като общуването със старите хора - необходима е повече топлота и “без резки движения”. Но трябва да се отчита и друго - развитието на съвременната архитектурна мисъл е толкова динамично, че ако една реализация закъснее само с едно десетилетие, вече е остаряла. Типичен пример за подобен риск е конкурсът за т. нар. вторичен център на 4-ти километър.

Tази година арх. Лозанов навърши 80 г. За 60-годишната си дейност той бе отличен със специален приз от конкурса "Сграда на годината". Създател е на над 100 обекта, сред които са МВнР и КНСБ в София (заедно с арх. Богдан Томалевски), резиденция "Бояна", хотел "Плиска" (с арх. Христо Цветков), централата на БСП на ул. "Позитано", Паметника на Съединението в Пловдив и др.


23.12.2009 г., с. 18
Убит ли е ексгубернаторът на Търново?
Веселина Ангелова

Провежда се щателно разследване на причините за смъртта на бившия областен управител Тошко Никифоров.

Искаме много внимателно да проверим всички предположения и версии, които са довели до фаталния край.



Тези процедури са наложителни, за да се пресекат спекулациите около причините за трагедията”, заяви вчера наблюдаващият прокурор от окръжната прокуратура във Велико Търново Христо Томов.
Обвинителят обясни още, че е разпоредена балистична експертиза. Когато тя стане готова, пък ще се прави следствен експеримент. Докато не бъдат извършени тези процедури, тялото няма да бъде освободено за погребение.

“Това не е рутинна процедура при самоубийство, но искаме да изчистим случая, защото човекът е бил политическа фигура, а преди това и действащ полицай”, допълниха от прокуратурата.

Разследващите издирваха жена, която заявила пред местен вестник, че може Никифоров да е бил убит. “Въпросната гражданка ще бъде разпитана пред съдия, за да каже на какво основание са нейните твърдения за покушение”, категорични са от прокуратурата.

Зловещата новина, че ексгубернаторът се е самоубил, гръмна в неделя надвечер. Около 14 ч Никифоров казал на близките си, че излиза, за да изрине снега от колата си.

Само след броени минути се качил в личния си “Роувър”, който бил паркиран пред жилищния му блок на ул. “Славянска” 19 в квартал “Пролет” на Горна Оряховица. Никифоров опрял законния си пистолет “Макаров” в слепоочието си и натиснал спусъка.

Два дни преди фаталната неделя той направил първи, но неуспешен опит да сложи край на живота си. Тогава съпругата му Катя успяла да изтръгне оръжието от ръцете му.

Близките му обаче не подали сигнал в полицията, нито в прокуратурата. По обед в неделя ексгубернаторът ходил да пазарува и дълго се разхождал по горнооряховските улици.

“Беше усмихнат и разговорлив. По нищо не личеше, че е потиснат и възнамерява да се самоубива”, споделят негови съграждани, които са го видели минути преди трагедията. Още същата вечер се заговори, че в багажника на колата му имало въже.

Намеренията му да приключи със земния си път явно не са били отскоро и той е обмислял самоубийството си.

Пред приятелите си Тодор Никифоров не криел, че се измъчва, защото от 5 месеца е безработен. Има 23-годишна дъщеря Христина, която е завършила Стопанската академия в Свищов, а в момента учи магистратура във ВТУ. Синът му Борис работи на пречиствателната станция в Горна Оряховица. Жена му пък е служител в “Личен състав” към БДЖ.

След като му изтече мандатът на областен управител, Никифоров се кандидатира за омбудсман на железничарския град, но не беше одобрен. Преди да оглави губернаторския пост, бе началник на РПУ-Горна Оряховица. След 20-годишен стаж в МВР през 2004 г. се наложи да напусне полицията. Причина за това стана разкритие, че неправомерно е издал разрешително за носене на оръжие на криминално проявено лице.

“Никифоров трудно понесе раздялата със службата. Беше изпаднал в дълбока депресия. На новогодишен банкет плака със сълзи пред присъстващите. Добре, че го назначиха за областен управител и се съвзе.

По време на местните избори преди две години се кандидатира от НДСВ за кмет на Горна Оряховица, но не спечели. След неуспеха пак се беше оклюмал”, спомнят си горнооряховци.

Негови приятели пък разказват, че Никифоров бил потиснат, защото съпругата му претърпяла тежка операция и е под лекарско наблюдение.

Зловещата новина, че Никифоров е мъртъв, повлече различни слухове. Заговори се дори, че синът му създавал проблеми и че се бил отдал на хазарт.

“Тези версии не са верни, както и приказките, че може да е убит или пък, че е сложил край на живота си, защото разбрал, че страда от нелечима болест”, категорични са разследващите. Заговори се обаче, че при операция преди броени дни излязло наяве подписано преди години от Никифоров второ разрешително за оръжие на задържан от “Наглите”.

Този факт също тепърва ще се изяснява.

Разбра се още, че скандални заменки тормозели бившия областен управител. Ексгубернаторът се измъчвал, след като наскоро излязоха на светло сделки с държавни имоти, станали с неговия подпис. Оказа се, че са харизани атрактивни имоти във Велико Търново и Горна Оряховица на фирми, приближени до НДСВ в края на мандата на Никифоров.

Според документите били заменени два апетитни обекта до Младежкия дом в старата столица с площ 184 квадратни метра срещу две незавършени жилища в покрайнините на болярския град. Държавните оценители сложили цена от 231 300 лева на двата имота и посочили, че това е пазарната им стойност. Според брокери за обектите са броени под 600 евро на квадрат, докато за такива търговски помещения са сключвани сделки на тройно и четворно по-високи цени.

Срещу заменените бирарии и копирен център държавата е придобила два апартамента от по 76 квадратни метра в груб строеж в кв. “Колю Фичето” в старата столица. Предприемачите в този район продават имоти по 350-400 евро на квадрат, а областната администрация е прибрала 26 000 лева.

Друга скандална сделка пък е свързана с пласиране на апетитен обект, който се води като държавна собственост, но е част от административната сграда на община Горна Оряховица. Пак с благословията на Тошко Никифоров са били заменени 460 квадратни метра от общината. Срещу това са дадени 2 недовършени апартамента от по 112 квадратни метра във Велико Търново.

Имотът в центъра на Горна Оряховица е оценен на 221 000 лева, докато великотърновските апартаменти са на много по-ниска цена.

В откъснатото от общинската сграда парче е отворен магазин за дрехи втора употреба и букмейкърски пункт.

Неотдавна се разчу и за друга заменка на бившия областен управител. “Пътнически превози” - Велико Търново се е разделила с гаражи и складове срещу единствения в региона технически пункт. Работилницата минала в частни ръце, след като държавата с лека ръка е прехвърлила печелившия обект, който обслужва машини от целия регион, срещу неизползваеми складове и гаражи.

“Не съм сезирал прокуратурата за заменките, дело на бившето областно ръководство. Били сформирани лицензирани комисии, които са правили оценки на имотите и за да се каже дали има нанесени вреди и кой е виновен, са необходими по-обстойни проверки”, коментира вчера новият търновски областен управител доц. Пенчо Пенчев.

“Никифоров беше потиснат и не криеше това. Често казваше: Много ми е тежко, не съм свикнал да бездействам. Не държа да съм на началнически пост, искам просто да се занимавам с нещо”, споделят потресени приятели на ексгубернатора. Междувременно пък в Горна Оряховица зашушукаха, че в отчаянието си Никифоров ходел по гледачки. Съветвал се е дали да отиде до Павликени на уговорена среща за евентуална работа. После пък се оплакал, че са го подвели и дори бил “изгорял” със сериозна сума и това е преляло чашата на отчаянието му.

Но и тези твърдения засега остават само в сферата на многобройните хипотези. Коя от тях ще е най-близко до истината, тепърва ще се изяснява.

“Познавам го като много добър човек, добър съпруг, баща и администратор. Плащаме си данъците и искаме да имаме правова държава. Има институции, които се занимават с разплитането на различни версии, питайте тях за повече подробности”, коментира бившата депутатка от НДСВ Мариана Костадинова.


Снимка на две колони - Тошко Никифоров беше добър полицай, опита се да стане още по-добър политик, но смъртта изпревари амбициите му.
Снимка на три колони - Прокурорът Христо Томов обяви, че по случая със смъртта на Тошко Никифоров ще се правят балистична експертиза и следствен експеримент. Недоволни упрекнаха ексобластният управител Никифоров, че е превърнал част от сградата на общината в Горна Оряховица в дрипшоп





Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница