28 декември 2009 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура, имоти



страница1/7
Дата21.04.2017
Размер0.92 Mb.
#19705
  1   2   3   4   5   6   7
28 декември 2009 г.

ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, АРХИТЕКТУРА, ИМОТИ

Съдържание:


В. Дума 2

В.Стандарт 3

В.Стандарт 5

В. 24 часа 5

В. 24 часа 7

В. 24 часа 7

В. 24 часа 9

В. 24 часа 9

В. 24 часа 10

В. Земя 11

В. Земя 12

В. Земя 12

В. Земя 13

В. Земя 13

В. Земя 14

В. Земя 14

В. Пари 15

В. Пари 17

В.Монитор 18

В.Монитор 19

В.Монитор 19

В.Монитор 21

В.Монитор 22

В. Труд 24

В. Труд 24

В. Труд 25

В.Труд 27

В.Труд 30

В.Труд 31

В. Телеграф 32

В. Телеграф 33

В. Телеграф 33

В.Телеграф 34

В.Телеграф 35

В.Телеграф 36

В. Класа 37

В. Класа 37

В. Класа 37

В. Класа 38

В. Класа 38

В. Класа 39

В.Класа 39

В. Новинар 42

В. Дневник 43

В. Дневник 43

В. Дневник 43

В. Дневник 44




28.12.2009 г., с. 2
Не чакам "златен дъжд" от кредити и пари от инвестиции
Поне три модерни индустриални зони иска да започне догодина Трайчо Трайков

2010 г. ще е тежка както за икономиката като цяло, така и за строителния бранш, който от двигател на растежа ще се превърне в негово следствие. Това е заявил в интервю за БТА министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев. Според него страната няма да бъде залята от "златен дъжд" от банкови кредити и от чуждестранни инвестиции.

Амбицията на ведомството е в края на седмата година усвояемостта на еврофондовете чрез оперативната програма "Регионално развитие" да достигне 60 процента.

При голяма суша в страната ще възникнат проблеми, предупреждава министърът и посочва, че през следващата година ще се работи за подготовката за създаването на Агенция по водите, която да формира държавната политика в сектора.

Плевнелиев коментира и "живота" на панелните сгради, в които живеят 2,5 млн. българи. Той е минимум 80-90 години, от който вече са минали 30-35. Министърът посочва, че чрез стратегия за енергийна ефективност в жилищния сектор най-късно през 2014 г. има възможност да се намерят средства, с които да се удължи животът на тези сгради поне още сто години.

Министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков, също в интервю за БТА, обяснява, че през 2010 г. "Национална компания индустриални зони" ще оперира с капитал от 30 млн. лв. Тогава искаме да започнем изграждането на поне три модерни индустриални зони, каза Трайков. Вече се водели преговори за стартирането на такъв проект с община Бургас. Търсел се подходящ държавен терен и в района на София.

Държавата и местната власт през следващата година приоритетно ще подкрепят инвеститорите, които правят вложения в преработващата промишленост и услугите. Важни за МИЕТ са и енергетиката, и туризмът, защото имат ключово значение за износа и за покриване на дефицита по текущата сметка, допълва Трайков.


28.12.2009 г., с. 6
Строители се пробват в пътища
Строителните компании, които до неотдавна бяха специализирани в изграждането на жилища, голф игрища и курортни комплекси, сега са се насочили към строителството на пътища, съобщава руското електронно издание "Загранхаус". Някои от тях преговарят за придобиването на пътностроителни фирми.

Причината са 1 млрд. евро, предвидени като инвестиция в инфраструктура в рамките на регионалните програми за развитие, отбелязва руският сайт. Експертите в бранша обаче били скептични относно подобни пренасочвания заради липсата на опит на новите компании.




28.11.2009 г., с. 5
Край на лесните пари
Росен Плевнелиев, министър на регионалното развитие
Поне до средата на следващата година ще ни е много тежко, защото ние нямаме финансова криза, а има икономическа криза, и то дълбока. Нашите пазари се сринаха, безработицата тепърва ще се увеличава, банките не финансират реалната икономика и това ще се задълбочава още повече и преди всичко това ще се отрази на строителния сектор.

Досега имаше два основни двигателя на растежа - банките, които еднократно между 2004 и 2008 г. раздадоха страшно много кредити. Спомняте си, че задлъжнялостта на българите и на държавата през 2004 г. беше 12 млн. евро, сега е 37 млн. евро. Значи за период от четири години еднократно се е изсипал златен дъжд, но това е еднократно, банките вече раздадоха каквото имат като кредити. Това означава, че този фактор е бил еднократен и дългосрочно вече няма да го има. Вторият важен фактор на растежа бяха евтините пари, които се изразиха в 15 млрд. лева чуждестранни инвестиции, които заляха България. Лесните пари ги няма, следователно нещата вече стоят обратно - първо икономиката трябва да тръгне, за да може и строителството да се съживи.



(Пред БТА)


28.11.2009 г., с. 6
5 бона глоба за шарени блокове
ПЕРНИК. Край на шарените блокове. Пет бона глоба ще плащат перничани, ако боядисат апартаментите си в различни цветове. Санкцията влиза в наредбата за обществения ред.

Собствениците на жилища ще могат да правят външна изолация само след разрешение на главния архитект на общината. Той ще дава съгласието си за дебелината на топлоизолационните материали и за цвета на боята върху тях. С него ще трябва да се съобразят всички живеещи в сградата.

Изискването цели премахването на шаренията по жилищните блокове, която превърна града в грозна мозайка от багри. При неспазване на тези изисквания на нарушителите ще се налага глоба от 1000 до 5000 лева. Допълненията в Наредба 1 се налагат от Закона за етажната собственост. Забранява са и преграждането на общите части освен с изричното решение на общото събрание на входа и при условие, че това не противоречи на разпоредбите на Закона за устройство на територията.

Анна ГЕОРГИЕВА


28.11.2009 г., с. 7
Свалят такса смет за инвалидите

в Кюстендил. Сумите за хората с увреждания ще са по-ниски с 20 процента от тези на съгражданите им. Целта е да се подпомогнат в кризата, защото оцеляват с ниски пенсии по болест, обясниха от общината. Предложението на кмета Петър Паунов е предадено за гласуване в общинския съвет. Градският парламент трябва да приеме до края на декември и докладната за освобождаване от такса смет на необитаемите жилища.




28.11.2009 г., с. 10

Пътища спасяват строителите

Строителните компании в България, които до неотдавна се занимаваха основно с изграждане на жилища, голф игрища и курортни комплекси, сега са се насочили към строителството на пътища. Това съобщава руският сайт Загранхаус. Някои от компаниите водят преговори за придобиване на вече съществуващи фирми, които се занимават със строителство на пътища. Причината е, че това е единственият бранш, в който все още има пари заради предвидено 1 млрд. евро финансиране по европрограмите.




28.11.2009 г., с. 17
Предприемач брои рекордна строителна такса от 3,5 млн. лева
Хартиени кули
Само 3 от многобройните проекти за небостъргачи ще оцелеят в кризата
Още от издигането на Вавилонската кула строежът на високи сгради се е превърнал в индикация за проблем. В по-нови дни един американски учен - Ендрю Лоурънс, дори изгражда теория за това. Според нея, когато в една страна започнат да се появяват рекордно много проекти за рекордно високи здания, това е сигурен симптом, че сме в навечерие на криза.

В последната година това пророчество се сбъдна по света, но не подмина и България. Тъкмо страната ни се отърка в примамливите блянове да замирише на Манхатън, тъкмо се появиха поне десетина идеи за сгради кули на разни места в града, и кризата дойде. И въпреки че беше време, когато всеки арабски шейх, минавайки през София, ни обещаваше по един небостъргач, все едно това е стара източна традиция, до момента високите сгради, които се строят у нас, се броят на по-малко от пръстите на едната ръка.

Значителна част от проектите за небостъргачи са или замразени в очакване да дойдат по-добри дни, или напълно са се разпаднали и никога няма да се реализират.

Последните сгради кули, които се завъртяха в публичното пространство, бяха проектираните от "Арко тауърс". Неотдавна фирмата плати рекордната строителна такса от 3,514 млн. лв., което в настоящата ситуация си е рядка проява на оптимизъм. С полученото строително разрешително предстои да бъде изграден комплекс с обща площ от 300 хиляди квадрата върху терен от 48 дка в иначе неособено привлекателния столичен квартал "Банишора". Твърди се, че строителството на новата сграда би трябвало да отнеме 4 г., а в нея ще бъдат инвестирани 250 млн. евро. Инвеститорите явно са си поставили за цел да счупят рекорда не само за най-скъпо строително разрешително, а и за най-висока сграда. Проектът на "Арко тауърс" предвижда две кули с височина по 124 метра, която до момента не е достигана у нас. Първото място в момента държи хотел "Родина" със 104-метровата си фасада.

След завършването едната кула ще приюти в себе си офиси, а другата ще включва жилищна част и хотел от най-висока категория. Естествено небостъргачът ще има и търговски център с площ около 80 хил. кв. м, чийто покрив ще бъде озеленен и ще завършва с ресторант на открито. Твърди се, че цените на офиси и апартаменти там ще бъдат изключително скъпи, което ще дръпне напред като цяло и стойността на другите имоти в иначе, меко казано, непрестижния квартал "Банишора".

Освен "Арко" да строят по време на криза, се осмеляват и "Форт нокс" - компанията, която е специализирана в търговия с метали, но по-популярна с проекта за небостъргач в близост до "Метро", по протежение на бул. "Цариградско шосе". Те предвиждат сградата им да бъде вдигната на площ около 15 дка, а идеята им за височина е дори още по-амбициозна - те гонят рекордния за страната ни ръст от 130 метра, като разгънатата застроена площ ще бъде над 75 000 кв. м. По неофициални данни инвестицията на компанията в този проект ще надхвърли 100 млн. евро. Оттам твърдят, че не са се отказали от проекта си, но изчакват благоприятен в икономическо отношение момент, за да започнат работа.

Преди дни главният архитект на града Петър Диков заяви, че в началото на следващата година се очаква още двама предприемачи също да платят по близо милион лева за разрешителни за строеж на проектите си. Най-вероятно единият от тях ще бъде именно "Форт нокс". Ще се отнася до другия, възможно е Диков да е имал предвид предприемача, който се канеше да строи 180-метров небостъргач на терена на бившия завод "Балканкар". Билдингът, който носи работното название "Европа тауър", обаче в момента е замразил бъдещите си проекти и най-вероятно ще се откаже. В подобно състояние е и проектът на испанската "Риофиса", която отпреди две години фигурира в непостоянния списък на кандидатите за небостъргачи. Тя се канеше да построи две 110-метрови кули на гърба на Централна гара, но до първа копка така и не се стигна. Стопирането на каквато и да било дейност се обяснява с проблеми в испанската централа. Като една от силно пострадалите от строителния бум страна, обяснимо е защо Испания не бърза с нови инвестиции, особено извън страната.

В пълна мъгла е обвито бъдещето и на един от първите лансирани проекти - за строителството на два небостъргача в столичния квартал "Сердика". До момента по него няма никакво движение, казаха от столичната община. Замразен е и планът за "Ропотамо плаза", който трябваше да се издигне на мястото на някогашния ресторант "Ропотамо" край "Цариградско шосе".



Стела Стоянова
Снимка на три колони – Ресторантът "Ропотамо" бе съборен преди четири години, но небостъргач на негово място все още няма.


28.12.2009 г., с. 24
Братя Диневи с парти в Пампорово
Известните бизнесмени братя Йордан и Динко Диневи посрещнаха коледните празници в курорта Пампорово. Строителните предприемачи купонясваха в луксозния си комплекс "Гранд Манастира". Те спретнаха изискано парти в тузарските заведения на комплекса в компанията на близки приятели.

Братя Диневи размениха дискретно подаръци с най-близките си хора на Коледа, но ги запазиха в тайна.



Елена Димитрова


28.12.2009 г., с. 2-3
10 са бандитите, които грабят в столицата – 3 от тях сах професионалисти
10 млн. лева плячка от трезора на „Дондуков”
Нападателите предпочели да заплашат охраната, вместо да копаят тунел
БЛАГА ГЕОРГИЕВА

Поне 10 млн. лева е плячката на супербандата, която ограби трезора на столичния бул. "Дондуков" преди няколко седмици. Това показ­ват първите изчисления на полицаите, които разследват случая. Бандата е сформира­на от много добре подготве­ни касоразбивачи. Те реши­ли, че е по-лесно да ограбят трезора, отколко­то да копаят тунели или да преодоляват охранителни системи. За да не оставят сле­ди, грабителите

залели помещението и двамата гардове с белина, която унищожава всяко ДНК. Все още не може да се каже категорично дали една и съща група е опразнила трезорите на "Дондуков" и "Цар Борис". Не е изключе­но организаторите да са едни и същи.

„Сигурни сме, че обирът на „Донкудов" е дело на до­бре подготвени касоразбива­чи, който са преценили, че им е много по-лесно да грабят, отколкото да дълбаят. Несе­риозно е да оставиш двама възрастни охранители да пазят трезор, пълен с ценно­сти и пари за над 10 млн. лв.",-коментира шефът на сектор , .Грабежи" главен инспектор Илко Илиев. Според поли­цията в София вилнеят 10 по-сериозни групи грабители. От тях най-добре подготвени са три. Една от тези супер-банди е опразнила и 190-те касетки с пари и ценности на 10 декември т.г.. минути след полунощ.

КОМИЧНИ грешки на охранител улеснили максимално нападателите, които необезпо­коявани разбивали касетки около час. Като видял маски­раните обирджии, първият охранител се опитал да се бо­ри с тях. Ударили го по глава­та, но не с паве, както се смя­таше първоначално, а най-вероятно с приклад. Охранителят не се дал.

„Трима души са се борили с него, докато успеят да го за­копчаят с белезници", раз­казват полицаи.

Вторият гард, който бил в подземието, вместо да натис­не паникбутона, толкова се уплашил, че хукнал да се крие в тоалетната и залегнал на земята..

Заради тази реакция поли­цаите в началото подозира­ли, че охранителят може да е замесен в грабежа. Подло­жили го на детектора на лъжа­та. Оказало се, че човекът просто е бил уплашен до смърт.

5-души са опразвали касетките с чук и щанга, които били зарязане на ме-

стопрестъплението. Пляч­ката е изнесена с няколко са­ка и натоварена на крадени джипове БМВ Х5, които бан­дитите след бягството после подпалили. При грабежа би­ли отмъкнати доста нота­риални актове и други важни документи. Не са пипнати де­сетки ключове от коли, за­ключени в сейфове.

„Още не са проверени соб­ствениците на всички касет­ки и не е потвърдено дали някоя е регистрирана с фал­шива лична карта", обясниха от СДВР. Сред ужилените има бизнесмени, които са из­горели с по 700 - 800 хил. евро. Те представили документи за произход на парите си. Фактът, че собствениците на трезора на бул. „Дондуков" са

бивши полицаи, карал клиентите да им имат пълно доверие в сигурността на хранилище­то. Парите си там поверили дребни и средни предприема­чи, дори бившият главен се­кретар на МВР Георги Ламбов. Оказа се, че той е ужилен с около 30 хил. лв.

При удара през април на "ЦарБорис" и "Позитано" грабителите са отмъкнали пари и ценности за около 5 млн. лв. По оперативна информация в един от опразнените сейфове е имало и 500 хил. фалшиви лева.

Седмици след като храни­лището на фирма „Валинвест" бе обрано, полицаи от сектор „Грабежи" успели да заловят двама от обирджиите. Срещу тях имало и пока­зания пред съдия на защитен свидетел.

Един от арестуваните бил известен в средите на крадци­те, другият бил по-дребен апаш. През лятото на 2009 г. обаче двамата били освобо­дени от ареста. Проверява се дали двамата не са помагали и при последния грабеж на трезор. Изяснява се още и да­ли част от касоразбивачите, арестувани в Пловдив, не са участвали в "удара" на "До­ндуков".

Сред най-добрите 10 гру­пи, които вършеят из Со­фия, е и банда роми, чийто тартор е обучен от Крокоди­лите. (Виж карето.) Засече­на е и друга група, предимно от роми, която тормози сто­личани. Бандата обаче гра­била строителни обекти и складове за материали. Та­кива обекти също се пазят от възрастни гардове. Грабите-лите се възползват, обез­вреждат ги и после крадат жици и строителна техника.

Последният по-голям удар на тази банда е от септември. Тогава апашите вързали ох­раната, прибрали кабели и други материали, като дори използвали електрокари и мотокари, за да си натоварят и превозят стоката.

" Това са роми, които зало­вихме в началото на година­та, но после пак бяха освобо­дени от ареста и пак са се върнали към занаята", обяс­нява главен инспектор Илиев.

Специфичното при ромските банди било, че те ходели по 10, били немарливи и допускали повече грешки, което помагало на полицаи­те да ги заловят.

От началото на 2009 г. до 30 ноември в София са из­вършени 1272 грабежа, а са разкрити 323. В последните няколко седмици полицаи от сектор "Грабежи" провеждат специални беседи с ше­фовете на големите вериги магазини.

" Съветваме ги да обърнат по-голямо внимание на си­гурността. Инкасото им да не е по едно и също време, а всеки ден в различен час. Ограничен брой хора да зна­ят за пренасянето на оборо­тите. Да се затварят по-до-

бре, докато отчитат пари­те", обяснява инспектор Ил­ков. Полицаи се надяват, че след успешните акции на МВР в последните дни по-се­риозните бандити ще се стреснат и ще почиват по празниците.

"На ромите обаче не им пука и ще продължат да на­падат", смятат в СДВР.
Снимка на пет колони - На 10 декември супербанда опразни 190 касетки на обществен трезор на бул. "Дондуков" пълни с пари и ценности.


28.12.2009 г., с. 9
Строителните фирми дължат най-много на здравната система,

съобщи по фокус шефът на Българската стопанска камара Божидар Данев. Към 30 септември работодателите имат да пла­щат общо 199 млн. лв. Сумата обаче не била фатална, защото в здравния фонд имало 1,6 млрд. лв. резерви.


Снимка на две колони – При обира на „Цар Борис” бяха опразнени 106 касетки.
Снимка на пет колони – На 10 декември супербанда опразни 190 касетки на обществен трезор на бул.„Дондуков”, пълни с пари и ценности.
лични



28.12.2009 г., с.12
ДДС пак пада - тупна първият ботуш
Само революция може да доведе до 17 на сто ставка
ВАЛЕРИ НАЙДЕНОВ _____

ИМАШЕ анекдот за ми­ньор, който се прибирал в полунощ от смяна, хвър­лял тежките си ботуши на пода и събуждал съседа от­долу, който пък ставал ра­но за работа. Един ден съ­седът го помолил да спре да го буди, миньорът се изви­нил и обещал. Вечерта се върнал в 12,30 ч уморен и леко пийнал, свалил левия ботуш и го тупнал шумно, но точно тогава се сетил за съседа и поставил втория ботуш мно-о-о-го внима­телно. После заспал, но към 3 ч се събудил от удари отдолу и вико­ве: "Хайде сваляй и втория ботуш бе, чо­век! От чакане цяла нощ не мога да миг­на! "

Напоследък и дър­жавата май е в това състояние - все чака втория ботуш. Прокуратурата, МВР, Яне Янев, а напосле­дък и Волен Сидеров все ни обещават големи разкри­тия я другата седмица, я другия месец. Но дотогава тупва първият ботуш на нов скандален сюжет и всички забравят за пред­ишния.

Може би най-дългото чакане между двата боту­ша е падането на ДДС. Още през 2001 г. това бе част от предизборните кампании на СДС и НДСВ, после пак през 2005 г., когато за крат­ко се включи и БСП, а ето че онзи ден лично Бойко Борисов обеща през 2011 г. ДДС да стане 17%. Остава само 1 година чакане.

През 2004 г. намалението на ДДС даже мина на първо четене. Тогава парламен­тът хвърли няколко кьорфишека, като например по-демократичен избира­телен кодекс, закон за ре­ферендумите и други по­добни. Вторите им ботуши още се чакат.

Даже се забелязва една закономерност. Кои боту­ши тупват едновременно и тихо? Тези, които облаго­детелстват елита. Напри­мер плоският данък от 10% се случи най-неочаквано. Докато го обявят и стана. В предизборните програми на две от трите партии ня­маше и помен от подобно събитие, а НДСВ предла­гаше 16%. Кои ботуши са безкрайно раздалечени във времето? Тези, които обещават някакви придо­бивки за населението.

Отдавна е доказано, че в косвените данъци, сред които ДДС е първенец, ощетяват с предимство бедните и средните слоеве, както и дребния бизнес. Но те са изгодни за този елит, който се издържа предим­но от финансови операции и е най-близко до властта. За всеки случай той е наме­рил хиляди начини да зама­скира своето потребление като инвестиции - вижте само примера с луксозните джипове, които масово са регистрирани като баничарки, за да избегнат ДДС.

По света съотношение­то между преки и косвени данъци варира от 3:1 до 1:1. Само в България сме по­стигнали абсурдното 1:4, тоест ние сме въвели данъ­чен механизъм, при който бедните бавно, но сигурно се превръщат в просяци, а средната класа

обеднява и се стопява. Затова при нас кризата е хроническа, тъй като сама­та данъчна система произ­вежда криза. Що е кризата? Много просто нещо - лакомията на богатите толкова е из­преварила възможностите на населението, че то вече не може да плаща. Затова единственият лек е да се стимулира потреблението, т.е. у хората да останат малко повече пари. Ето защо обявеното от г-н Бойко Борисов жела­ние -да намали ДДС с цели 3 % трябва да се приветства - това е първата смислена антикризисна идея на новата власт. Досегашните мерки, като намалението на осигурителната тежест за бизнеса, бяха прокризисни. Само че България е в ситуацията на болен, кой­то първо трябва да оздра­вее, за да може да си вземе лекарството. Но пък ако не го вземе сега, няма как да оздравее.

Защо ще се намалява ДДС чак от 2011 г., нали рецесията е днес? Логично бе това да го стори кабине­тът на г-н Станишев през 2007 - 2008 г., когато криза­та се очертаваше на хори­зонта, а в бюджета имаше достатъчно излишъци. През 2008 г. това вероятно би лишило бюджета от около 1 млрд. лв., но може би щеше да се компенсира от увеличената събираемост на данъците. Според макроикономическите науки 1 млрд. лева, оставе­ни в населението, биха да­ли поне 2 млрд. допълните­лен брутен продукт през следващата година, т. е. днес. Уви, 2008-а бе година­та, в която

богатите празнуваха лакомията си

с изложения на луксозни стоки и яхти за милиони.

Откъде ще вземе Симеон Дянков този милиард? Всички прогнози сочат до­пълнително намаление на брутния продукт с около 2-3 на сто през 2010 г. Постъ­пленията в бюджета ще се свият още, а гащата ще ста­не колкото копче за риза. Чуждестранни инвестиции?

Строителният балон се пук­на и няма да започне да се надува още поне 10 г. Пове­чето трайни чужди инвести­ции по-скоро източват пари от населението и намаляват потреблението още повече. Устойчиви източници на ра­стежа у нас не се забелязват. Ето защо намаляването на ДДС би изисквало револю­ционна смелост и преди всичко тотално скъсване с досегашната официална икономическа идеология.

Кажи-речи в цяла Европа държавите облагат с много по-ниска ставка масовите потребителски стоки като храни, лекарства, билети за кино, книги, вестници и спи­сания и т. н. Миналата годи­на Хърватия намали ДДС за вестниците с 10%. Турция пък свали ставката за хра­ните и за туристическите ус­луги от 18 на 8%. Повечето наши съседки облагат с по-ниска ставка и компютрите. В Черна гора ставката е 17%, а храните, туризмът, лекарствата, вестниците се облагат със 7%. В Гърция храните и лекарствата се облагат с 9%, а книгите и вестниците - с 4,5 %. В Румъ­ния повечето стоки за ши­рока употреба се облагат с 9%, а в момента има голям натиск храните да се намал­ят на. 5%. Какво означава това за България като остров на високото ДДС сред морето от облекчения? Много просто - все повече български компании и част­ни потребители ще изнасят реализацията на добавена стойност към съседите.

Нашата данъчна система привлича спекулантите, тяхната засмуква нашето потребление. Просто и яс­но. Но българският поли­тик е готов да умре от коко­ша слепота. Когато през март ЕС прие директива, която насърчава диферен­цирано намаляване на ня­кои ставки, българското правителство се обяви про­тив. Днешното парламен­тарно мнозинство пък' дружно отхвърли частично­то сваляне на ДДС за лекар­ствата, но затова пък с ве­лик ентусиазъм вдигна гло­бите на КАТ.

Затова по-реалистичната прогноза е, че падането на ДДС няма да се случи нито през 2011, нито през 2012 г. Но затова пък през 2013-а ще бъде във всички предиз­борни програми. Тогава от­ново ще тупне първият бо­туш...




Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница