4 юни 2010 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура, имоти



страница1/7
Дата15.03.2017
Размер0.97 Mb.
#17039
  1   2   3   4   5   6   7
4 юни 2010 г.

ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, АРХИТЕКТУРА, ИМОТИ

Съдържание:

В. 24 часа 1

В. 24 часа 2

В. 24 часа 2

В. 24 часа 4

В. 24 часа 4

В. 24 часа 4

В. 24 часа 7

В. Стандарт 9

В. Стандарт 9

В. Стандарт 10

В. Стандарт 10

В. Стандарт 11

В. Стандарт 13

В. Пари 14

В. Пари 15

В. Пари 16

В. Пари 17

В. Пари 18

В. Пари 19

В. Пари 20

В. Пари 21

В. Пари 22

В. Земя 23

В. Земя 23

В. Новинар 24

В. Труд 24

В. Труд 26

В. Сега 26

В.Класа 29

В.Класа 30

В. Политика 31

В. Политика 34

В.168 часа 37

В.Монитор 42

В. Монитор 47

В. Монитор 47

В.Телеграф 49

В. Телеграф 52




04.06.2010 г., с.6
Дидо Дънката наобиколи строежите си
ИСКРА СОТИРОВА

Като излязъл от ареста, Даниел Славов-Дидо Дън­ката пил кафе в хотела си "Капитол" и наобиколил 2 от строежите си в центъра на Варна. Платил веднага 100-те хил. лв. гаранция, които съдът му наложи по дело за неизгодни сделки с автобуси.

Дънката огледал строи­телния терен на ул." П. Каравелов", където навреме­то бе институтът за усъ­вършенстване на учители. Мястото е на една пряка от Морската градина.

После посетил и площад­ката зад металните платна надолу. Там с община Вар­на Славов строи нова сгра­да за районното кметство " Одесос". Бизнесменът има още 3 мащабни проек­та - "Ривиера бей" на "Златни пясъци", летни апартаменти на "Кабакум" и огромен комплекс на "Карантината" в края на кв. Аспарухово. Част от жилищата вече са купени на зелено от руснаци.

Дънката бе задържан при операция "Медузи". От 4-мата обвиняеми по де­лото лежа най-дълго.



04.06.2010 г., с.9
До 1 г. ИКЕА, след две и околовръстно
Край магазина вдигат и най-големия мол у нас
До една година в България ще отвори първият мага­зин на веригата за мебели ИКЕА. Това стана ясно вче­ра при първата копка, направена от премиера Бойко Борисов. Магазинът е на околовръстното шосе до раз­клона с Бистришко шосе и се очаква да е готов през втората половина на 2011 г.

Общата инвестиция ще надхвърли 50 млн. евро. В България ИКЕА ще стъпи със 7500 различни продукта. Василис фурлис, шеф на борда на "Фурлис груп", кои­то държат франчайза за ИКЕА у нас, обясни, че ще има паркинг за 1200 коли, ресторант, кафене и мага­зин за оригинални шведски стоки.

Премиерът Борисов беше щастлив, че голяма част от стоките на ИКЕА ще се произвеждат от родни мате­риали. А строителният министър Росен Плевнелиев обеща, че ще се борят за всеки лев чужда инвестиция. Това е и една от причините да забързат ремонта на околовръстното и да е готово до 2 години. Ще се прави ремонт и на Бистришко шосе. Това щяло да улесни до­стъпа до ИКЕА.

Гръцката "Данаос", която продаде земята на "Фур­лис" за магазина на ИКЕА, пък ще прави огромен мол в съседство. "София ринг мол" ще бъде разположен на 72 000 квадрата и така ще стане най-големият у нас. За сравнение лидерът сега е The Mall, който е на 66 хил. квадрата.


Снимка на една колона- Така ще изглежда магазинът ИКЕА в София, погледнат откъм околовръстното.



04.06.2010 г., с.10
Режат екстри и заплати, да не скочи яко парното
2,8 млн. лв. отнема ДКЕВР за заплати в ЕВН, 1 млн. в София:
МАРИЯНА БОЙКОВА

Топлофикациите ще го­ворят по-малко по телефо­на, ще свият парите за ох­рана, за работно облекло и безплатна храна. Всичко това се прави, за да се на­тисне надолу задаващото се поскъпване на топлин­ната енергия, става ясно от доклада на ДКЕВР.

Регулаторът няма да пус­не и заявените увеличения на заплати в някои друже­ства. Режат се и възна­граждения на мениджъри, които са калкулирани като консултантски услуги.

Столичната топлофика­ция е заложила увеличение на заплатите от 25,2 млн. на 26,3 млн. лв. Комисията го отхвърля.

Регулаторът отрязва и 2,8 млн. лв. разходи за мениджърски, консул­тантски и административ­ни услуги, които плаща то­плофикацията на Е\ГМ в Пловдив на дружеството майка в Австрия и на цен­тралата в България. Не става ясно обаче колко са били досега. Иначе ЕУМ залага намаляване на за­платите на служителите си в пловдивската топлофи­кация с 8 %, на осигуровки­те - с 14,52%.

Плевенската пък пред­вижда 4,8 на сто увеличе­ние на заплатите, тя е едно от трите дружества, които са на печалба.

Другата топлофикация, която печели, е бургаската

и там е заложено увеличение с 6%. Най-голямото уве­личение залага то­плофикацията във Велико Търново - с 10%.

Освен в Пловдив намаляват заплати във Варна с 8% и с под 1 % във Враца.

Най-голямото перо за разходи

обаче тази година е за ре­монти и инвестиции. Всич­ките топлофикации като че ли са се наговорили да го правят в една и съща годи­на. Причината е, че започ­ва нов регулаторен период и каквото се заложи сега, ще е определящо за следва­щите години.

Затова столичната то­плофикация

залага 50% ръст на парите за ремонти

Предвидените инвести­ции пък скачат от 18 млн. за миналата година на 28 млн. лв. за тази. Врачанското дружество иска 70% увеличение на ре­монти и инвестиции, в Плевен процентът е 361. Топлофикациите в Плов­див и Велико Търново удрят тавана с 1100%.

Още по време на заседа­нието за цените топлофи­кационните шефове ско­чиха срещу орязване на вложенията в ремонти. Както е известно, те вли­зат в цената на топлинна­та енергия. Може да няма парно, заплашваха начал­ниците на парното.

Така първата година на втория период на регули­ране на цените на парното

съвпадна със скок на до­лара, а оттам - на цената на газа. Затова колко ще струва мегаватчас то­плинна енергия и до днес не е ясно.

Бъдещата цена на пар­ното ще скочи прогнозно на два пъти за един месец

Обявеното в официалния доклад на експертите по­скъпване от 7,7 до 35% е само междинно. Вторият скок е в неизвестност и за него може само да се га­дае. За първи път от годи­ни се обявява предложе­ние за цена на топлинна енергия, без в нея да е кал­кулирано поскъпването на природния газ.

Което означава, че до седмица-две ще има нови числа за скок, които ще бъдат различни от тези в таблицата. Ако се следва поскъпването на газа с

15%, то парното би тряб­вало да скочи с още 10 на сто. Това би направило цените непоносими, каза . шефът на ДКЕВР Ангел Семерджиев. И прогнози­ра увеличение до 15 на сто.

В коридорите на ДКЕВР казаха, че няма да се допусне сериозен скок на цената, защото това ще взриви системата на то­пло снабдяване. Ще нака­ра хората да си свалят ра­диаторите. И за да не ста­не това, най-вероятно ще се орежат инвестициите.

Топлофикационните шефове пък декларират, че системата може да се взриви от липса на инве­стиции в нея. Шефовете на парното в страната смятат, че техните друже­ства са понесли всички те­жести на прехода, играли са социална роля със за­държането на цените. Коя фирма продава и не иска

пари за стоката си, попи­таха те.

Към 220 млн. са дълговете на битовите

потребители към столичното парно. В същото време никой не се отказва от услугата им. Вчера шефът на топлофи­кацията Милевски каза, че има 700 нови присъедине­ни клиенти.

В същото време топло­фикацията има разсроче­ни задължения към "Булгаргаз" за 147 млн. лв. И други 161 млн. лв. към Българския енергиен холдинг и към газовата ком­пания.

В цялата страна абонати­те на топлофикациите са 595 127, като 418 690 са в София, 30 226 са в Пловдив, 28 313 са в Плевен. Най-малко са в Казанлък - 88.

Общо клиентите на то-пяофикациите са се увели­чили с 2 % през тази година в сравнение с 2008-а. Това обаче не означава, че това е добре за тях. От 11 важни топлофикации само три са на печалба. Те са в Русе, Бургас и Плевен.

На загуба са осем топло­фикации:

• "Топлофикация Со­фия" е на червено с 41,812 млн. лв.

• "ЕЛТЧ България То­плофикация" -с12,967млн. лв.

• "Топлофикация Пер­ник - с 3,813 млн. лв.

• "Топлофикация Сли­вен" - с 2,643 млн. лв.

• "Топлофикация Вра­ца " - 2,440 млн. лв.

• "Далкия Варна" - с 2,298 млн. лв.

• "ТоплофикацияВ.Т." -с 920 хил. лв.

•" Топлофикация Га­брово" - с 914 хил. лв.

В доклада на Държавна­та комисия за енергийно и водно регулиране е отбеля­зано, че финансовото съ­стояние на тези дружества е нестабилно.


04.06.2010 г., с.10
Не ни възлагайте социални дейности
90% от икономиката са в ръцете на частния бизнес. Така че възможно­стите да се « плащат смет­ките са в ръ­цете на работодателите. Не ни възла­гайте социал- I ни функции. Това каза

вчера шефът на столичното парно Пет­ко Милевски. Той обясни, че друже­ството трябва да обърне внимание и на цената на труда, и на ремонта и под­държането на мрежата. 15% икономии постигат домакинствата, които са със сменени абонатни станции, това е на­шият принос към намаляване на смет­ките им. Въпросът не е само в цената на парното, каза Милевски.




04.06.2010 г., с.10
Задържането на цени се връща с по-голяма тежест
Да вземем да заключим топлофикациите и инвестициите им ще бъдат нулеви, коментира вчера Валентин Терзийски, зам. шеф на Асоциацията на топлофикациите. "24 часа" го попита защо е този ръст от 200 до 1000%. От 2000 г. топлофикационният сектор понасял тежестите на прехода. Заплатите в столичната топлофикация на- 1 пример били замразени от 2000 до 2008 г., обясни Терзийски. Той отново постави въпроса за нормата на въз­връщаемост на дружествата, за задържането на цените, което води до сериозни задължения към "Булгаргаз". Попита защо на електроразпределителните дружества им бяха гарантирани 3 г. 16% норма на възвръщаемост, а на газоразпределителните - от 12 до 16%. И поиска рав­нопоставеност на секторите в енергетиката и оттам на потребителите им. Така задържането на цените на пар­ното рано или късно се връщало с обратна сила, но с по-голяма тежест, отколкото ни се иска, каза той.


04.06.2010 г., с.13
Искат ни 11 000 лв. за превод на делото за царските гори
С Мирослав Найденов, министър на земеделието и храните, разговаря ТИХОМИР ТОНЧЕВ

- Г-н министър, вие сте първият чужд политик, който отива в Израел след нападението на хуманитарния кораб. Не се ли опасявате, че ще стане международен скандал?

- Не. Визитата ми е планирана преди тези събития, програмата е от няколко месеца. Съвпадение е, че се случва веднага след инцидента.

- А съгласувахте ли я с външното министерство?

- Да. Не виждам никакъв проблем, България е изразила позиция по случая и тя е в унисон с тази на Европейската комисия. Посещението ми и инцидентът нямат нищо общо. Още повече че отношенията ни с Израел в земеделието не бива да се влияят от политически скандали. Дори сега могат да се извлекат ползи - има много израелски туристи, които ще предпочетат да дойдат на почивка у нас вместо в Турция.

- Все пак в атакувания от Израел кораб имаше и двама българи...

- Те вече се върнаха, не е имало лошо отношение или насилие към тях. Просто са били в неподходящото време на неподходящото място. Не виждам за какво трябва да се обиждаме. Всичко е наред, спрямо България винаги е имало специално положително отношение от Израел. Сега, че ние първи от ЕС ги виждаме, дори е още един плюс за нас.

- Каква е целта на посещението?

- Връщам визитата на израелския министър на земеделието Шалом Симхон, който беше у нас в края на миналата година. Имаме подписан меморандум за сътрудничество. Израел е световен лидер в системите за напояване, безопасността на храните, генетиката и високите технологии. Хората от пустинята направиха рай, а ние - обратното. С мен пътува и бизнес делегация, надявам се на конкретни проекти. Израелците казват: "Защо да возим вашето зърно при нашите високопродуктивни крави, когато можем да доведем тях?"

- Мина ли ви мисъл да отмените пътуването?

- Не. Единственото по-различно е, че има човек с мен от Националната служба за охрана. Преди да замина, така преценихме с НСО, но тези мерки са обичайни тук.

- Обявихте, че ще поканите американската певица Джесика Симпсън, за да рекламира розовото ни масло. Но защо точно нея?

- Тя лично при представянето на парфюма си "Фантастична нощ" заяви, че в него има екстракт от българска роза. Каня я да види откъде идва. В момента световното потребление е свито с 20%, Турция и Китай се опитват да ни изместят от пазара. Евентуално посещение на Джесика Симпсън ще бъде голяма реклама на българското розово масло.

- А кога ще има БДС за киселото мляко, сиренето, хляба...?

- Стартирали сме процедурата, но има пречки както от администрацията, така и от представители на браншовете. Явно им харесва да има многообразие, но да няма БДС. Аз ще изчакам още малко и ако не може да стане по нормалния административен път, ще търсим друго решение. Със сигурност обаче БДС ще има.

- Не е ли прекалено процедурата да се точи вече година и половина?

- Няма нормално обяснение. До момента не пресирах нещата, защото смятам, че първо трябва да има агенция по храните и после БДС. Тя ще е тази, която ще следи за спазването му.

- Кога обаче ще стартира агенцията?

- Проектът трябваше да бъде внесен на миналия Министерски съвет, но се получи отрицателно становище от Министерството на здравеопазването. Имахме разговори, опитахме се да изясним противоречията. Оказа се, че разминаването е голямо.

- Какъв е проблемът?

- Нарича се РИОКОЗ. Ръководството му пречи, както са пречили и години назад да се създаде агенция.

- Защо?


- Опасяват се, че ще загубят територия и сфера на влияние. Но да е ясно - България трябва да има единен компетентен орган, отговорен пред Брюксел.

-А не се ли опитвате просто да се сдобиете с още власт - първо горите, сега и храните?

- Не. Пред комисарите и по земеделие, и по здравеопазване, и по рибарство, по отношение на безопасността на храните отговаря министърът на земеделието, независимо как се казва. Това са постулати, не съм ги измислил аз. Обществото също очаква да има единен контролен орган. Хората сега не знаят при инцидент кого да търсят.

- Преди дни беше повдигнато поредно обвинение за заменки на гори на Стефан Юруков. Ще има ли още нови случаи и нови клиенти на прокуратурта?

- Със сигурност. Ще има повдигнати обвинения и на други лица от политическите кабинети на бившите министри. Възможно е и към длъжностни лица на високи постове в администрацията.

Много хора казват да приключим темата със заменките. Но не може да го направим, защото всеки ден излизат все по-големи безобразия, които по някакъв начин се опитват да бъдат скрити. Мисля си, че когато ДПС взе решението да смени Нихат Кабил с Валери Цветанов, една от идеите е била той и екипа му да се опитат да заметат следите.

- Успяха ли?

- След като всички имат обвинения явно, че не са. И при най-перфектните престъпления остават следи. В момента прокуратурата работи по много дела, няма политическа протекция от високо ниво и нещата се случват.

Времето ще докаже, че заменките са най-големият грабеж в годините на прехода. Ако реалните средства бяха влезли в бюджета, България можеше да изплати външния си дълг и дори да останат.

- Обвиненията към бивши министри няма да върнат парите. Какво се прави за разваляне на сделките?

- Да, обвиненията не връщат пари, затова търсим механизми. Начините са 2.

Единият е да тръгнем да ги атакуваме по съдебен път. Има такова разпореждане до регионалните управления по горите, защото те трябва да водят тези дела.

- Има ли стартирали дела?

- Има. Разбира се, те са малко, защото се изисква юридически капацитет, с какъвто не разполагаме. В условията на криза не можем да си позволим и външни адвокати. Воденето на едно дело е скъпо. Ще дам пример с т.нар. царски гори. Там е даден ход, но наскоро получихме съобщение от Софийския окръжен съд, че трябва да внесем над 11 000 лв. такса за превод на материалите на няколко западни езика, за да могат всички наследници да се запознаят с тях, не знаели български.

- Прежалихте ли ги?

- Да. Декларирали сме, че този процес ще го водим докрай. От наша страна няма да има протакане.

Но за заменките атакуването им по съдебен път ще е бавен и скъп процес. Затова обмисляме вариант с новия закон за горите при искане на промяна на предназначението да дадем възможност за доплащане на реалната стойност.

- Т.е. ще отпадне мораториумът и ще могат да си платят, за да строят?

- В момента има тотален мораториум. Не всички от тези 300 заменки са кон за кокошка, има и равностойни. Други пък са част от големи проекти и по този начин се спират инвестиции в условията на криза.

Имахме разговори с коалиция "За да остане прирорада в България" и стигнахме до принципно предложение, което ще залегне в закона за горите. Искаме законово да забраним промяна на предназначението в зоните от "Натура" и всички защитени територии. За горите, които са във вътрешността на страната обаче нека да се направи реална оценка. Да се види колко е дадено и разликата да бъде доплатена като такса за промяна на предназначението. Ако някой се е сдобил с горичка по 5 лв. за квадрат, а реалната оценка е 100 лв., той ще трябва да доплати 95 лв.

- Това не е ли отстъпление от позицията на ГЕРБ, че заменените гори ще останат бутикови?

- Не. Те ще останат бутикови там, където трябва да са гори. Но ако някой иска изграждане на инфраструктура, защо да не му разрешим като плати реалната цена?

Ще се даде възможност и за продажба на горски терени при разширяване на населените места, изграждане на пречиствателни съоръжения, гробища и пр. Не можем да спрем това, но разписваме точни процедури. Големите далавери при замените са станали при оценките.
ВИЗИТКА

Роден на 14 декември 1968 г. Завършва института по зоотехника и ветеринарна медицина в Стара Загора.

От 2002 до 2004 г. е директор на Районната ветеринарномедицинска служба във Враца.

От юли 2005 г. до октомври 2006 г. е главен секретар на Националната ветеринарномедицинска служба. После е директор на общинско предприятие "Екоравновесие".

На изборите за 41-о Народно събрание е избран за депутат от ГЕРБ. Оглавява експертната комисия по земеделие и гори на ГЕРБ.

От юли 2009 г. е министър на земеделието и храните.


04.06.2010 г., с.16
Прокурорка, отказала да провери свои, стана шеф
ДАНС ще следи ВСС за надеждност
СИЛВИЯ ГУРМЕВА

Висшият съдебен съвет избра за шеф на районната прокуратура в Царево об­винителя, отказал да раз­следва имотните далавери в Приморско.

Л Зам. районният проку­рор Катя Евтимова, която през 2008 г. не проверила дали има документни изма­ми с адресните регистра­ции на „бедните" магистратски роднини, от вчера е и.д. шеф на прокуратура­та в Царево.

Кандидатурата й е пред­ложена на 26 май, когато бяха изнесени данните от проверките по скандала.

Тогава стана ясно, че Ев­тимова не обърнала внима­ние на сигнала, подаден от кметицата на Приморско Лиляна Димова. Още преди 2 г. тя уведомила, че роднините на магистрати­те Ваня Генкова, Елка Икономова, Деница Уру­мова и Ана Пенгезова са получили разрешения за строеж преди да бъдат ад­ресно регистрирани в гра­да. Освен това не живеели на посочените адреси. Прокурор Евтимова обра­зувала досъдебното произ­водство едва тази година, когато получила новите материали от Върховната касационна прокуратура. „Нямаше информация в документите на кандидата, че срещу него има проверка

във връзка с работата му", каза вчера Петър Стоянов от ВСС. Главният ревизор към съвета Ана Караива­нова също не взе отношение преди избора на Евти­мова.

Седмица преди това Ка­раиванова обеща, че инс­пекторатът ще провери прокурорите в Царево и Бургас, които спрели и от­казали да проверяват неза­конно отстъпените права за строителство в Примор­ско.

„ВСС има ресурс да из­върши проверка и на магистратските имоти в чужби­на", заяви от екрана на БНТ по-рано вчера бивши­ят правосъден министър Антон Станков. Той на­мекна за сериозни капита­ловложения в Гърция, без да посочва имена, тъй като били нужни доказателства.

"Съветът не е разследващ орган",

отвърна Стоянов.

Той заяви, че срещу пети­мата магистрати е започна­ло дисциплинарно произ­водство. Съдийката Дени­ца Урумова пък отказала да преговаря днес с общи­ната в Приморско, подразнена от присъствието на медии. Миналата седмица тя предложи да заплати по-висока цена за отстъпено­то право на строеж.

Всички членове на ВСС ще бъдат проверявани от службите за надеждност да ползват класифицирана информация. Това пред­виждат промени в закона за съдебната власт. Висшите магистрати се задължават сами да поискат допуск до 3 месеца след встъпване в длъжност.

Онези, които не бъдат одобрени от Държавната комисия по сигурността на информацията, няма да участват в заседанията, разглеждащи секретни до­кументи. Въпросът дали това ще важи за сегашните членове на ВСС, чийто мандат изтича през октом­ври 2012 г., или за наслед­ниците им, остава отворен.

Това ще решат депута­тите при обсъждане на преходните и заключител­ни разпоредби на проекта за изменение на закона за съдебната власт, който правосъдното министер­ство представи вчера.

Всеки съдия, прокурор или следовател ще бъде освобождаван от система­та, ако получи "лоша" оценка от атестационната комисия на по-високата инстанция.

Магистратите ще се оценяват на всеки 2 г., а не на 5 г., както е сега. Проектът предвижда още изборът на шефове на съдилища и прокуратури да става явно. Главният прокурор и председатели­те на Върховния касацио­нен и административен съд е нужно да имат поне 15 г. юридически стаж. Се­га изискването е 12 г. Депутатът от ГЕРБ Димитър Бойчев и високопоставени чиновници от Несебър, сред които главният архитект Валентин Димов, шефо­вете на прокуратурата и съда Севдали­на Станева и Йорданка Майска са по­лучили отстъпено право на строеж в Несебър и в курорта Свети Влас като бедни. Това пише в последния си брой в. „168 часа". Омбудсманьт Гиньо Ганев също е получил право на строеж през 2004 годи­на, пише в новия си брой седмичникът „168 часа". Той е получил това право и като почетен жител на Свети Влас, ка­къвто е от 2000 г.

Правото да строят край брега те взе­мат при кмета Николай Трифонов, По-късно след скандали той замина на ра­бота в консулството ни в Одеса. Трифо­нов е имал пълното право лично да ре­шава на кого да даде право да строи на брега по силата на общинска наред­ба. Терените са отредени по закон за бездомни граждани, които не могат да купят имоти, но им се дава шанс да вдигнат покрив над главата си. По подобна схема с имоти като „бедни нуждаещи се" се за­бъркаха магистрати от съседното При­морско.

Сегашният депутат и областен шеф на ГЕРБ в Бургас Димитър Бойчев се сдобива с правото да строи в Равда и Несебър. През 1992 г. той получава от­стъпено право за строеж върху 140 кв. м в кв. Черно море. В онези години жи­веел натясно при родителите си. Бой­чев непрекъснато подчертава, че не е кой знае каква привилегия да се строи там.

На друго мнение за квартала, проснат между Несебър и Равда, е шефът на Сметната палата в Бургас Георги 4 Михайлов. Той също е имал право да строи там върху 1009 кв, м. "В Черно море няма бедни - отсича Михайлов по 1 телефона и допълва: Бедни са сигурно I във вашия вестник, но не и тези, които Щ строят между Несебър и Равда. Всеки : там има по няколко имота. Като всички останали и аз исках да оставя нещо на децата си." Той е получил терена през | 2004 г., но вече няма право да строи. а "Загубих го, защото изминаха 5 г., а нищо не съм направил."

В кв. Черно море се е сдобила с пра­во на строеж и Ивелина Янкова, дъщерята на застреляния шеф на общинския съвет

в Несебър Димитър Янков. На получе­ните 530 кв. м тя може да вдигне две сгради по 318 кв. м. В квартала е оземлен и брат й Пейко Янков със 134 кв. м.

През 2005 г. общината е дала от зе­мята си и на шефката на районната прокуратура Севдалина Станева. Пре­доставени са й 380 кв, м в местността Йнцараки - вилна зона между Слънчев бряг и Св. Влас.

Ръководителката на районната про­куратура в Несебър Йорданка Майска е продала своето право да строи край морето на бизнес дамата Христинка Пенова. Бившият шеф на РДНСК в Бургас Милен Ненчев не е получил парцел, но с отстъпено право на строеж се е сдобила съпругата му До­ра Ненчева.

Сред облагодетелстваните са и двете дъщери на бившия несебърски кмет Ни­колай Трифонов. По-голямата Димитри­на Стефанова взема в с, Емона 673 кв. м. Върху тях може да си вдигне дом от 400 кв. м. По-малката, Станислава, по­лучава 820 кв. м във вилна зона Зора.






Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница