Асарел – медет” ад – гр. Панагюрище



страница1/3
Дата13.10.2018
Размер0.71 Mb.
#85120
  1   2   3

АСАРЕЛ – МЕДЕТ” АД – ГР. ПАНАГЮРИЩЕ

Рег. № 93-00-4758/ 18.04.2013г.

Индекс на документа:

РИ-ИСУ08.02.00.00.00/1-1 УТВЪРЖДАВАМ,



ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР : /П/

/инж. Д. Николов/
Дата 20.04.2013г
Техническо задание (изисквания)

за възлагане извършване на услуги
ОТНОСНО: Изпълнение на СМР за Обект: „Изграждане и пуск в експлоатация на ЦПТ ІІІ за трошене и транспорт на руда от рудник „Асарел” до КЕТ и Покрит склад на ОФ „Асарел” и Подобект „Изграждане на нова ремонтна площадка за ремонт на основните руднични машини, работещи в рудник „Асарел”.
ЧАСТ І - ИЗИСКВАНИЯ КЪМ УСЛУГАТА:

1. ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

1.1.Всички правоотношения, свързани с организирането и провеждането на офертното проучване се регламентират от настоящата документация.

1.2. Проучването се осъществява и ръководи от комисия, която се назначава от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ след изтичане на срока за приемане на предложенията и се обявява в деня, определен за разглеждане на предложенията.

1.3. По смисъла на тази документация, ВЪЗЛОЖИТЕЛ и ИНВЕСТИТОР на тази поръчка е „Асарел-Медет” АД гр.Панагюрище.

1.4. Седалището на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ е площадка „Асарел”-гр.Панагюрище.

1.5. Предмет на офертното проучване е да се определи надежден ИЗПЪЛНИТЕЛ, който при условията на настоящата документация да извърши всички предвидени в Работните проекти /Приложение №1 на CD/ строително-монтажни работи за Обект: „Изграждане и пуск в експлоатация на ЦПТ ІІІ за трошене и транспорт на руда от рудник „Асарел” до КЕТ и Покрит склад на ОФ „Асарел” и Подобект: „Изграждане на нова ремонтна площадка за ремонт на основните руднични машини, работещи в рудник „Асарел”.

1.6. Изборът на Изпълнител се провежда между писмено поканени потенциални изпълнители и всяка фирма проявила интерес към поканата отправена по Интернет, публикувана на http://www.asarel.com. в един единствен кръг.
2. СЪЩЕСТВУВАЩО ПОЛОЖЕНИЕ

Откритият рудник „Асарел” се намира на 8 км северозападно от гр. Панагюрище. Административно рудникът влиза в състава на Минно - обогатителния комплекс „Асарел-Медет”АД.

Рудник “Асарел” разработва едноименно находище на медно-пиритна руда по открит начин. Годишната производителност по руда за обогатяване е 13,5 мил. тона, като се предвижда да достигне до 15 мил. тона.

В момента добивните работи са достигнали на дълбочина 230м /кота 705/ от нивото на промплощадката, която е на средна кота 935. По разработените идейни варианти за развитие на рудника в дългосрочен план се предвижда дъното на рудника да достигне кота 405. През 2013г. предстои изготвяне на нов работен проект за дългосрочно развитие на рудника.

Транспортът на руда се осъщестява с автосамосвали Белаз 75131 с товороподемност 130 тона. Средното транспортно разстояние до „Корпус едро трошене” /КЕТ/ на Обогатителната фабрика е 3 000м, като с годините то непрекъснато се увеличава.

Следвайки най-добрите световни практики и на база изготвена и утвърдена ТИО е взето решение за оптимизиране на транспортната схема за извоз на откривка и руда в рудник „Асарел”, което да осигури възможност за по-висока производителност на рудничната техника, намаляване на транспортните разстояния и поддържане на по-ниски оперативни разходи в дългосрочен план.

В изпълнение на тази задача през 2011г. бе пусната в експлоатация нова Циклично-поточна технологична линия /ЦПТ ІІ/ за извоз на откривка с производителност 5000т/час. Работещата от 2000г. ЦПТ І за откривка (с производителност 3000 т/час) бе спряна и с изключение на Полустационарния трошачен корпус /ПТК/ демонтирана и консервирана, с цел използването й за трошене и транспорт за руда.

Едновременно с това, през 2012г. е изготвен Работен проект за изграждане на ЦПТ за трошене и извоз на руда от Рудник „Асарел” до „Корпус едро трошене” на Обогатителната фабрика с максимално използване съоръженията на вече спряната от работа ЦПТ І за извоз на откривка.

Техническото решение предвижда преместване на Полустационарния -трошачен корпус (ПТК) от изведената от експлоатация ЦПТ-1 на кота 750, изграждане на бункер-буфер до КЕТ и изграждане на транспортна връзка до новия бункер-буфер чрез система от лентови транспортьори, използвайки максимално наличните възли от ЦПТ-1.

Лентовата транспортна система се състои от два лентови транспортьора ГЛТ-1 и ГЛТ-2. Транспортьор №1 е с дължина 720м. монтиран върху стоманобетонови траверси /стационарен/. Транспортьор №2 е с дължина 190м. монтиран на естакада.

Лентов Транспортьор №2 подава рудата към бункер-буфер /стоманобетонов с обем 2592м3/, който ще бъде изграден от южната страна на КЕТ. От бункер-буфера с два броя питатели, рудата се подава към съществуващи Транспортьори ПС1 и ПС2 в КЕТ.

Линейната част на строежа - ГЛТ -1 и ГЛТ -2 е предвидено да се ситуира в участък на който сега е разположена площадката за ремонт на основните руднични машини. С приемането на Работния проект за изграждане на ЦПТ за трошене и извоз на руда от Рудник „Асарел” до „Корпус едро трошене” на Обогатителната фабрика, става ясно, че по – голямата част от ремонтната площадка ще бъде обект на взривнопробивни и извозни работи. Това ще доведе до практическа невъзможност за изпълнение на служебните задължения на ремонтния персонал от звено „РР” и с оглед изграждането на Циклично - поточната технология за транспорт на руда от рудник „Асарел” до КЕТ на Обогатителна фабрика, настоящото местоположение на ремонтната площадка следва да бъде променено.

На площадката са обособени следните ремонтно - битови и сервизни участъци:

1. Панелна постройка с Битов кът – 24,75 м², Съблекалня – 20,25 м², Помещение за инструментална – 18,00 м², Работилница – 92,00 м², оборудвана със следните металорежещи машини и инструменти:

Струг С11 МТ 2000 – 1 бр.

Фреза универсална ФУ 320 – 1 бр.

Колонна бормашина БК 32 – 1 бр.

Настолна бормашина ПН 161 – 2 бр.

Шмиргелов апарат ШП 300/2 – 1 бр.

Механична ножовка ОН 254 – 1 бр.

2. Фургони и метални навеси обособени, като складове за оборотни възли, резервни части, сапани и въжета, скрепителни елементи и консумативи – 5 бр.

3. Участък за ремонт на хидравлични цилиндри – 50,00 м².

4. Маслено стопанство с цистерна за отработени масла – 1 бр.

5. Заваръчно помещение с агрегати Кракра ИЗАЕ500 и Триодин ГСО300 – 1 бр.

Към настоящия момент е сключен Договор за демонтаж, преместване, рехабилитация и монтаж на Полустационарния трошачен корпус /ПТК/ на новопроектираното място в рудника на кота 750,00.

По Договор с „Минпроект”ЕАД проекта за Обект: „Изграждане и пуск в експлоатация на ЦПТ ІІІ за трошене и транспорт на руда от рудник „Асарел” до КЕТ и Покрит склад на ОФ „Асарел” е изработен в работна фаза и включва ПСД 9231 – 9298 за видовете СМР съпътстващи монтажа на ПТК, изграждането на бункер-буфера, монтажа на ГЛТ-1 и ГЛТ-2 и пускането в експлоатация на цялата система.

По Договор с „Химкомплект Инженеринг”АД проекта за Подобект: „Изграждане на нова ремонтна площадка за ремонт на основните руднични машини, работещи в рудник „Асарел” е изработен в работна фаза и включва ПСД 9393 – 9426 за видовете СМР съпътстващи преместването и изграждането на новата ремонтна площадка.

3. ИЗИСКВАНИЯ ЗА СЪЩНОСТТА (ЦЕЛ), СЪДЪРЖАНИЕТО (ПРЕДМЕТ) И ОСОБЕНОСТИТЕ НА УСЛУГАТА. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ.
3.1. Същност (цел) на услугата

І. Обект „Изграждане и пуск в експлоатация на ЦПТ ІІІ за трошене и транспорт на руда от рудник „Асарел” до КЕТ и Покрит склад на ОФ „Асарел”.

На обекта в рудник „Асарел” трябва да се монтира и въведе в експлоатация спряната през 2010г. ЦПТ -1 с максимално използване на наличните възли. Системата съответства на изисквания, заложени в тръжната спесификация от една страна, а от друга страна включва минно оборудване, съгласно последните стандарти на техниката.

Съгласно приетия Работен проект Новата система за транспорт на руда – ЦПТ ІІІ се състои от следното оборудване:

А. един полустационарен трошачен комплекс на кота трошачка 750 и кота на изсипване 768.

Б. един стационарен лентов транспортьор No.1, изграден от к. 750 до к.915.

В. един разтоварващ транспортьор № 2, изграден върху естакада до бункер-буфера при КЕТ.

Г. един бункер-буфер, изграден до сградата на КЕТ, с вместимост от 2 592 м3.

Д. подземна транспортна система за връзка на бункер-буфера с ПС-тата на ОФ с използване на два пластинчати питателя.

Е. обезпрашителна, оросителна и противопожарна системи.

Г. една електроразпределителна система.

Д. една автоматизирана система за управление.

След демонтажа и преместването на Полустационарния трошачен корпус /ПТК/ към ЦПТ І на старата площадка ще остане стоманобетоновата подпорна стена, която пречи за развитието на минните работи и следва да бъде разрушена и премахната.



ІІ. Подобект: „Изграждане на нова ремонтна площадка за ремонт на основните руднични машини, работещи в рудник „Асарел”.

На предварително определено място трябва да се изгради Нова ремонтна площадка с осигуряване на добри хигиенно -битови условия за работа при спазване на изискванията по ЗБУТ за персонала извършващ основните ремонтни дейности и подготовка на оборотни възли за основните трудноподвижни руднични машини, чието придвижване до Централна Ремонтна база /ЦРБ/ е невъзможно поради размерите им или нецелесъобразно поради транспортното разстояние до ЦРБ, изискващо значително време за придвижване на бавноходни верижни машини, или преместваеми трасета за високо напрежение.

Съгласно приетия Работен проект на „Химкомплект Инженеринг”АД Новата ремонтна площадка се състои от следните основни сгради и съоръжения:

А. едно ремонтно хале.

Б. една противоветрова стена.

В. едно помещение за компресор с ресивер.

Г. четири броя модулни контейнери за ремонтния персонал.

Фирма „Асарел Медет”АД гр. Панагюрище извършва офертно проучване за избор на фирми с опит и възможности за изпълнение на строителни, монтажни и пусково-наладъчни дейности на съоръженията, включващи следните Подобекти:



  1. Бункер-буфер и технологична връзка на ЦПТ за руда с КЕТ

  2. ПТК на ЦПТ за руда

  3. ГЛТ 1, трасе и площадка между ГЛТ 1 и ГЛТ 2

  4. ГЛТ 2 и естакада на ЦПТ за руда

  5. Общи части за строежа – Електро, Автоматизация, Списък с части за Рехабилитация и Премахване стоманобетонова стена на ПТК към ЦПТ І

6. Нова ремонтна площадка за ремонт на основните руднични машини, работещи в рудник „Асарел”

3.2. Съдържание (предмет) на услугата

Предмет на настоящата поръчка е да се изпълнят СМР предвидени в Работния проект за изграждането на Обект: „Изграждане и пуск в експлоатация на ЦПТ ІІІ за трошене и транспорт на руда от рудник „Асарел” до КЕТ и Покрит склад на ОФ „Асарел” и Подобект: „Изграждане на нова ремонтна площадка за ремонт на основните руднични машини, работещи в рудник „Асарел”, с които да се постигне крайната изискуема цел на услугата.



3.3. Обхват, обем и особености на услугата – Работните проекти (Приложение №1) включват следните основни Подобекти и части:

А. За Обект „Изграждане и пуск в експлоатация на ЦПТ ІІІ за трошене и транспорт на руда от рудник „Асарел” до КЕТ и Покрит склад на ОФ „Асарел”

І. Бункер-буфер и технологична връзка на ЦПТ за руда с КЕТ

За този подобект са изготвени в работна фаза следните проектни части:



  • Част Конструктивна с КМД – ПСД 9262, ПСД 9263, ПСД 9289 и ПСД 9290;

Строителната част на подобекта обхваща изграждането на бункер-буфер и всички съоръжения прилежащи към него. Той е с правоъгълна форма с вътрешни размери 10/12м. и височина ~24м., от които 18м. над терена и има експлоатационен обем 3785т. От вътрешна страна бункерът се облицова с плочи Hardox, за които са оставени закладни части в стените и дъното на бункера. В пространството под дъно бункер ще се монтират пластинчатите питатели и почистващите ленти. За тяхното обслужване и ремонт на кота –15,76 се залага монорелса за телфер с товароподемност 5т. За достъп до покривната плоча на бункера ще се изпълни стоманена закрита стълба с вход от кота терен от западна страна на бункера. От западна страна на бункера е ситуирана шахта за експлоатационно поддържане и ремонтни дейности със светли размери 4,17/6,80м., слизаща до кота –20,80. На кота терен, до бункер-буфера се разполага и стоманената конструкция на прахоуловителя, за която се изпълнява стоманобетонов фундамент и площадка за поставяне на контейнера на компресорната инсталация. За реализация на подобекта следва да се изпълнят следните работи: изкопно-насипни, кофражни, армировъчни, бетонови, изработка и монтаж на метална конструкция и др. Предмет за изпълнение от оферентите ще са всички строителни изкопи и насипи за фундаменти, фундаментни плочи, шахти и други съоръжения.

  • Част Генплан – ПСД 9261;

Зоната на бункер-буфера се изпълняват тротоари, бетонова настилка при навеса над разтоварното съоръжение и възстановяване на старата настилка на площадката.

  • Част Архитектурна - ПСД 9255;

Бункер-буфера ще се изпълни от стоманобетонни стени и плосък покрив със стрехи, циментова замазка с наклон за отвеждане на дъждовни води.

Обслужващите стълби се изпълняват със стоманена носеща конструкция със стъпала и стълбищни площадки от гетероси, защитени от атмосферни влияния със стени и покриви от трапецовидна ламарина ЛТ45 с PVC покритие. Естественото осветление на стълбата от кота терен до покрива на бункера ще се осигури чрез трапецовидни плоскости от поликарбонат.



  • Част Технологична и Машинно конструктивна – ПСД 9256 и ПСД 9257;

На дъното на бункер-буфера са оставени два технологични отвора (кота 16,60), под които се монтират последващите технологични съоръжения:

  • Пластинчат питател №1 L=13300мм

  • Пластинчат питател №2 L=17200мм

  • Верижен почистващ редлер №1 L = 14 600мм

  • Верижен почистващ редлер №2 L = 18 500мм

  • Улей направляващ L=6900мм

  • Улей направляващ L=10 800мм

  • Улей разтоварващ – 2 бр.

  • Кош приемен – 2 бр.

  • Дъска регулираща – 2 бр.

  • Облицовка на бункер-буфер с износоустойчива стомана Нardox с дебелина δ=12 mm

  • Кран висящ с Q = 8 t; Lk = 3 m; Нп = 29 m

  • Ел.телфер с Q = 5 t; Нп = 6 m

  • Част Електро – ПСД 9292 и ПСД 9293 – Кран висящ с Q = 8 t; Lk = 3 m; Нп = 29 m и Ел. телфер с Q = 5 t; Нп = 6 m

  • Част ВиК – ПСД 9258 и ПСД 9284;

Предмет е реконструкция на съществуващите водопроводи 80 и 150, които попадат в зоната на новопроектирания бункер-буфер и водоснабдяване за миене в бункер-буфера и технологичната връзка на ЦПТ за руда с КЕТ и съответното отводняване на кота -20.80 в сградата на КЕТ.

  • Част ОВК - ПСД 9259 и ПСД 9284;

Изпълнението по част ОВК обхваща следните основни възли и съоръжения:

- Обезпрашаване на бункер-буфер с монтаж на обезпрашителна инсталация;

- Обезпрашаване на два броя питатели в КЕТ след бункер;

- Демонтаж и монтаж на парни топлопроводи към КЕТ;



  • Част КИП и А - ПСД 9260;

Изпълнение на мероприятия за реализиране управлението и контрола на два броя пластинчати питатели с мощност на задвижването 130-140 kW и два броя почистващи ленти, разположени на конструкцията под тях, с мощност на задвижването 5,5 kW всяка.

ІІ. ПТК на ЦПТ за руда

За ПТК ще бъде използван съществуващия комплекс от ЦПТ -1, който ще бъде разглобен, преместен, сглобен на новото място и подготвен за работа към ЦПТ-3.

Извършването на тези дейности не е предмет на настоящето ТЗ, тъй-като е сключен договор за изпълнението им между „Асарел Медет“ АД и фирма „Ремотекс-Раднево“ ЕАД гр. Раднево.

Като задача към избрания Главен Изпълнител за целия обект остава задължението да сключи договор с „Ремотекс-Раднево“ ЕАД за подизпълнител. По този начин ще се осигури участието на „Ремотекс-Раднево“ ЕАД в пусково наладъчните работи на ПТК /ЦПТ/ и отговорността на Главния Изпълнител по отношение осигуряване на гаранционните му задължения към целия обект.

Като отговорност на Гл. Изпълнител ще остане проверка техничесното състояние на цялата механична част на ПТК (задвижвания, редуктори, помпи, спирачки) и възлите от линейните части и задвижванията на ГТЛ 1 и 2, извършване на налагащи се ремонтни и възстановителни дейности като подмяна на лагери, уплътнения, подмяна на износени или повредени детайли и обезпечаване на всички видове смазочни материали и зареждане на предвидените за целта обеми, до осигуряване състояние на готовност за работа. Обема на работа e определен съгласно списък на проверяваните възли, предоставен от Възложителя, който е включен към КС като отделно приложение.

Задължение на Възложителя е да осигури супервайзор за инспектиране изпълнението на описаните дейности.

Главният Изпълнител трябва да изготви график за изпълнение на демонтажа, ремонта и монтажа на тези възли, с такова разпределение на времето, че същите да бъдат готови, монтирани и центровани на съответните модули до момента на преместване и монтаж на окончателното им място, без да се налага консервиране и разконсервиране.

Главният Изпълнител ще има отговорността да извърши преглед и проверка състоянието на всички ел. табла и кабели на ПТК, както и възстановяването им при необходимост, изпълнение на дейностите от работния проект за „Кабелизация за ел. оборудване и автоматизация на ПТК“., който ще се изготви от Проектанта „МИНПРОЕКТ“,провеждане на всички необходими лабораторни изследвания и настройки с осигуряване на протоколи от тях, наладка на оборудването и привеждането му в състояние на готовност за пускане в работа.

За този подобект са изготвени в работна фаза следните проектни части:


  • Част Конструктивна с КМД – ПСД 9237, ПСД 9238 и ПСД 9294;

Предвидено е изграждането на фундаменти за ПТК и площадка за разполагане на всички необходими съоръжения.

Площадката е на ниво 750.00, на което се монтира трошачката - с широчина  22 м и дължина  48 м. Площадката на кота 755.10, на която се монтира приемния бункер, е с размери  12/18 м. На площадката ще се изгради почистваща система от скрепков транспортьор и обслужващите го канал, зумпф и грайфер. Фундирането на трошачния модул на ЦПТ е предвидено да се изпълни на фундаментна плоча с дебелина 145см.



  • Част Генплан и опори на приемния бункер – ПСД 9234 и ПСД 9235;

В Генплана са показани точните места на подколонниците (оси колони) и размерите на фундаментите на отделните машини и съоръжения. Площадката за монтаж на контейнера по част ОВ се изпълнява като отделна зона в северозападна посока, до обслужващия път на лентата.

Настилката за площадката на кота 750.00 е бетонова, с оглед механизирано почистване и миене под подаващите ленти и трошачката. Настилката е с дебелина 25 см. В средата на по-дългата страна е разположен каналът на скребковия транспортьор.

Разтоварната площадка е на кота 768.30. Тя е оформена върху част от рудничното стъпало на тази кота.

Основната част от изкопните работи ще се извърши от Възложителя. Предмет за изпълнение от оферентите ще са част от пробивно-взривните работи и изкопи изпълнявани по минен способ, всички строителни изкопи и насипи за фундаменти, фундаментни плочи, настилки, канали, канавки, шахти и други съоръжения. Целта при изпълнението на изкопните работи е достигането на здрава /неръзгърмяна/ скална основа при фундиране основите на приемния бункер, трошачния комплекс и всички подпорни стени и съоръжения. За изкопните работи, изпълнявани по взривен способ Изпълнителя задължително изготвя Проект по част Пробивно-взривна, който да съгласува със съответните инстанции и Възложителя. При изпълнението на насипните работи задължение на Изпълнителя е да наеме лицензирана лаборатория за проверка и доказване постигнатите резултати в съответствие с проектно заложените параметри и издаването на протоколи за това.


  • Част Технологична и Машинно конструктивна – ПСД 9231 и ПСД 9232;

Предвижда се изграждане на канал и зумпф под изнасящия транспортьор на ПТК, в който чрез намиване с вода се събират периодично просипите от площадката. Събраните просипи в канала се транспортират до зумпфа чрез скреперна инсталация с последващо изгребване от зумпфа с грайфер и връщане на събраните просипи обратно на изнасящия транспортьор за транспортиране до КЕТ. Обхвата на услугата се включва монтаж и вулканизация на гумено-транспортната лента на разтоварващия транспортьор и греблови транспортьор.

  • Част ВиК – ПСД 9233 и ПСД 9283;

На площадката на кота 750.00 няма изградено водоснабдяване, което налага изпълнението на нов захранващ водопровод. За довеждане на водата от връзката на водопровода при КЕТ до ПТК на кота 750.00 е предвидено довеждащ/захранващ водопровод, който се разполага по конструкцията на ГЛТ1 и ГЛТ2. Системата за оросяване е разделена на два оросителни клона: единият е за приемния бункер, а другият – за конусната трошачка.

С цел удовлетворяване на нуждите за оросяване и технологични нужди от измиване на площадката на кота 750.00 водоснабдяването на ПТК се изпълнява с тръбна разводка по част от конструкцията на ПТК.



  • Част КИП и А - ПСД 9236;

Изпълнение на оросителна система, разположена на технологичните съоръжения изграждащи ПТК, а именно приемен бункер и конусна трошачка.

ІІІ. ГЛТ 1, трасе и площадка между ГЛТ 1 и ГЛТ 2

  • Част Конструктивна с КМД – ПСД 9245 и ПСД 9246;

Част строителна на този подобект обхваща изпълнението на фундаментите на горна и долна станция ГЛТ 1, траверсите за стъпване на секциите на транспортьора, фундаментите за захващане на опъващото въже, фундаментите на долна станция на ГЛТ2 и фундамента за устоя на естакадата за ГЛТ2, както и всички фундаменти на площадката на кота 923,00.

  • Част Генплан и Генплан подпорни стени – ПСД 9241 и ПСД 9242;

Включва изграждане площадката в зоната на пресипката на ГЛТ-1 върху ГЛТ-2, която има трапецовидна форма с дължина около 30 м и широчина 25  15 м.

В зоната на пресичане корекцията на р. Асарелска от лента ГЛТ-2 (естакадна част), коритото се покрива за предпазване от падащ материал от лентата. Ската между площадката на пресипката (кота 923.00) и покритата част на корекцията се стабилизира посредством облицовка от бетонови паркинг-решетки.

За ограничаване откосите на насипите на кота 750.00 се изпълняват подпорни стени от габиони от 1 и 2 реда.

В зоната площадка на кота 923.00 се изпълнява скален насип за достигане котите на нивелетата на ГЛТ №1 и прилежащите й пътища. В централната част платното за транспортьора е повдигнато над обходните обслужващи пътища с 0 до 3,5м., като ограничителните стени се изпълняват от габиони.



  • Част Технологична и машинно конструктивна – ПСД 9239 и ПСД 9240;

Включва реконструкция, монтаж метална конструкция и окомплектоване на задвижващата станция на ГЛТ-1, като се използват налични елементи от бившата ЦПТ-1, с добавяне на още едно задвижване от 630 kW. Монтаж метална конструкция и окомплектоване на обратна станция на ГЛТ-1, монтаж на междинни метални секции, задвижвания, барабани, транспортна лента, електродвигатели, спирачни системи и други от съществуващо оборудване. Обхвата на услугата се включва монтаж и вулканизация на гумено-транспортната лента В=1200мм. на транспортьор ГТЛ-1.

  • Част ОВК - ПСД 9244 и ПСД 9287;

Изпълнението по част ОВК обхваща обезпрашаване на Трошачката и пресипката на кота 750,00 с монтаж на обезпрашителна инсталация;

  • Част КИП и А - ПСД 9247;

Включва мероприятия по монтаж и изпитания на ел. съоръженията обуславящи нормалната работа и експлоатацията на Транспортьора.

  • Част Пътна - ПСД 9243 и ПСД 9285;

Включва изпълнението на земни работи, строителни изкопи и насипи, работи за отводняване и осигуряване на безопасността на движението по новопроектираните основни и обслужващи пътища, площадки и Ел. къщи.

Основната част от изкопно-насипните работи за общото вертикално планиране ще се извърши от Възложителя. Предмет за изпълнение от оферентите ще са всички строителни изкопи и насипи за площадки, канавки, шахти и други съоръжения.

ІV. ГЛТ 2 и естакада на ЦПТ за руда

  • Част Конструктивна с КМД – ПСД 9250 и ПСД 9251;

Част строителна на този подобект обхваща изпълнението на естакадата носеща ГЛТ 2. Тя е с дължина 180м. Естакадата е стоманена, фермов тип с колони през 30м. Използват се фермите демонтирани от естакадата на ЦПТ 1. Секциите носещи лентата на старата естакада трябва да се демонтират, преработят и монтират отново към горния пояс на конструкцията във връзка с различния ъгъл на качване. Колоните на естакадата са нови стоманени решетъчни конструкции. Фундаментите са монолитни стоманобетонови.

  • Част Генплан - Защитни съоръжения – ПСД 9253;

Изпълняват се общо 5 защитни съоръжения:

1. Покриване съществуващото корито на р.Асарелска с 10 броя предварително изготвени пътни панели с дължина 3,5м и широчина 1м.

2. Защитна габионна стена при стълб 2 и 3, от габиони 60/70/150, защитаващи ги от намиращия се в близост автомобилен път.

3. Защитни стоманобетонни конструкции при стълб 4 и стълб 5 от фундаменти, защитни стени и закоравяващи греди.



  • Част Технологична и Машинно конструктивна – ПСД 9248 и ПСД 9249;

Включва реконструкция и монтаж метална конструкция и окомплектоване на задвижващата станция на ГЛТ-2, като се използват налични елементи от бившата ЦПТ-1. Реконструкция и монтаж метална конструкция и окомплектоване на обратна станция на ГЛТ-2, реконструкция и монтаж на междинни метални секции, задвижвания, барабани, транспортна лента, електродвигатели, спирачни системи и други от съществуващо оборудване. Обхвата на услугата се включва монтаж и вулканизация на гумено-транспортната лента В=1200мм. на транспортьор ГТЛ-2.

  • Част Пътна - ПСД 9254;

Включва изпълнението на земни работи и осигуряване на безопасността на движението по изпълнението на автопътя за руднични камиони до площадката на КЕТ. Основната част от изкопно-насипните работи за общото вертикално планиране ще се извърши от Възложителя. Предмет за изпълнение от оферентите ще са всички строителни изкопи и насипи за канавки, шахти и други съоръжения.

V. Общи части за строежа

  • Част Електро и Видеонаблюдение - ПСД 9275 и ПСД 9276;

Изпълнение Ел. захранването на лентовата система, ГЛТ-1, ГЛТ-2 и ПТК с шлангови кабели 3,6/6kV, от ЗРУ 6kV, съществуващо към “КЕТ”. Изпълнение Ел. захранването на консуматорите за НН от нови изводи, от съществуващи ел. къщи за НН към ПТК и към ГЛТ-1 и ГЛТ-2, както и от съществуващо РУ за НН към п/ст 6/0,4kV “КЕТ”.

По Част Електро основните видове работи, които трябва да се изпълняват са:

- Реконструкция на ЗРУ 6kV в съществуващата п/ст 110/6kV “ГПП”;

- Кабелна линия 6kV от ЗРУ 6kV към п/ст “ГПП” до ЗРУ 6kV, към п/ст “КЕТ”;

- Реконструкция на ЗРУ 6kV в съществуващата п/ст 6/0,4kV “КЕТ”;

- Ел. захранване 6kV, на ПТК и на задвижните станции и към ГЛТ-1 и ГЛТ-2;

- Ел. захранване на консуматорите за НН, на площадката на ПТК, кота +750m;

- Ел. захранване консуматорите за НН , на площадката на бункер-буфера;

- Осветителна инсталация на площадката на бункер-буфера;

- Заземителна и мълниезащитна инсталации на лентовата система;

За осъществяване на комуникация и видеонаблюдение на основните технологични възли на кота 750, Пресипката между транспортьори №1 и №2, както и на пресипките на пластинчати питатели №1 и №2 работе щи под бункер-буфера и оператора в КЕТ, следва да бъдат изпълнени проектните решения за видеонаблюдение, телефонна връзка и оптична кабелно-комуникационна линия.


    • Част Премахване стоманобетонова стена на ПТК към ЦПТ І

След демонтажа и преместването на Полустационарния трошачен корпус /ПТК/ към ЦПТ І на старата площадка ще остане стоманобетоновата подпорна стена, която пречи за развитието на минните работи и следва да бъде разрушена и премахната.

За работите, изпълнявани по взривен способ Изпълнителя задължително изготвя Проект по част Пробивно-взривна, който да съгласува със съответните инстанции и Възложителя, както и всички документи, разрешителни и др.

За изпълнението на обекта също така са разработени проектните части, които са общи за строежа, а именно:



  • Част Геодезия - ПСД 9266;

  • Част ВиК – 72ч. проби - ПСД 9268;

  • Част Пожарна безопасност - ПСД 9269;

  • Част ПБЗ - ПСД 9271;

  • Част Цветово оформление - ПСД 9272;

В обхвата на услугата е включено извършване необходимата наладка за осъществяване съвместната автоматизирана работа на цялата система от ПТК, лентови транспортьори, бункер-буфер, пластинчати питатели, Транспортьори ПС1 и ПС2 в КЕТ, Совалки ПС3 и ПС4 в Покрит склад, провеждане необходимите проби без и под товар, както и извършването на 72 часови проби на целия обект: „Изграждане и пуск в експлоатация на ЦПТ ІІІ за трошене и транспорт на руда от рудник „Асарел” до КЕТ и Покрит склад на ОФ „Асарел”.

В момента към обекта са в процес на проектиране следните допълнителни задачи:

/1/. Паспорт за ПВР при изкопните работи по ГТЛ 1.

/2/. Промяна вида на компресора на прахоулавящата инсталация на ПТК и проекти за въздушни оръдия за бутане на налепи в пресипките и подситов улей, изравнителното устройство и захранване на пневматични инструменти.

/3/. „Финансово-икономическа”, като се представят прогнозни експлоатационни разходи на съоръженията /резервни части, облицовки, ГТЛ, други материали, ел. енергия, ГСМ, външни услуги по ТО, поддръжка и други/. Да бъде направена оценка за необходимия персонал, който ще обслужва съоръженията.

/4/. Кабелизация за ел. оборудване и автоматизация на ПТК.

/5/. Проектиране и интегриране към съществуващото електро оборудване и автоматизация на ЦПТ 1 на нови технически решения, аналогични на използуваните при ЦПТ-2, като:

/5.1/. автоматично гресиране на лагерите и лабиринтните уплътнения на всички задвижни групи, задвижни, отклонителни и опъвателни барабани;

/5.2/. контрол на приплъзването на ГТЛ;

/5.3/. контрол температурата на редукторите;

/5.4/. използване на цифрови модули „Deplane Safety” за въжените изключватели;

/6/. Писана технология и режим на работа на съоръженията на ЦПТ 3 за добив и транспорт на руда. Варианти: Само ЦПТ, ЦПТ и автотранспорт, само автотранспорт.



/7/. Модификация на проекта за ПТК и приемния бункер.

Обема и стойността на тези дейности ще бъде уточнен допълнително и ще бъде включен с Анекс към основния договор.
Б. За Подобект: „Изграждане на нова ремонтна площадка за ремонт на основните руднични машини, работещи в рудник „Асарел”.

І. Ремонтно хале

  • Част Конструктивна с КМД – ПСД 9400 и ПСД 9397;

Строителната част обхваща изграждането на затворено, едноетажно стоманено хале с размери са 10,0м x 14,4м и височина +4,70м до долен ръб ригел. Конструкцията на сградата е стоманена на болтова връзка между основните конструктивни елементи. В напречна посока са развити едноотворни стоманени рамки със светъл отвор 9,42м и междуосово разстояние 4,8м. Покривът на сградата е двускатен с наклон приблизително 10%. Покривното покритие е от сандвич панели, стъпващи върху стоманени столици. Фасадното ограждане е от сандвич панели, монтирани на фасадни водачи. Фундирането на сградата е решено с единични фундаменти.

  • Част Архитектурна - ПСД 9412;

Сградата за Ремонтно хале се ситуира в югоизточната част на новопроектираната ремонтна площадка за ремонт на рудничните машини, работещи в рудник „Асарел”. Новата ремонтна площадка е с приблизителни размери 90/60 метра и се намира Южно от площадка „Гаражен двор”- Рудник и сграда „Корпус едро трошене”.Сградата се състои от едно помещение, в което са разположени металообработващи машини. От същите панели, използвани за ограждащи стени и покрив е обособено ЕЛ помещение с размери около 1,46/1,47м, в което се разполага ГРТ за площадката. Осигурени са прозорци по всяка една от фасадите. Фасадните стени са от термоизолационни панели с минерална вата 10см с вътрешна стоманена ламарина перфорирана с деб. 0,6 мм с едностранно РVС покритие и външна стоманена ламарина стандартно профилирана с деб. 0,6 мм с едностранно РVС покритие и цвят по RAL9002 на двата вида ламарини. По покрива се предвиждат термоизолационни панели с минерална вата 10 см с вътрешна стоманена ламарина перфорирана с деб. 0,6 мм с едностранно РVС покритие и външна стоманена ламарина ЛТ-38 с деб. 0,6 мм с едностранно РVС покритие и цвят по RAL9002 на двата вида ламарини.

  • Част Технологична - ПСД 9406;

В халето се предвижда разполагането на мостов едногредов кран от висящ тип, металообработващи машини, заваръчни апарати и транспортен коридор. Кранът е ново и основно технологично оборудване за халето. Останалото оборудване /струг, фреза, бормашини и др./ е съществуващо и е необходимо за изпълнение на разнообразни и средни по обем ремонтни операции и подготовка на оборотни възли за основните руднични машини.

  • Част Електро - ПСД 9396;

За разпределение на ел. енергията се предвижда Главно разпределително табло ГРТ, с монтирана в него пускова и предпазна апаратура Ел. двигателната инсталация обхваща захранването с ел. енергия на технологичните и ОВ съоръжения.

Част от ел консуматорите имат собствени ел. табла. Управлението на останалите ел. консуматорите ще се осъществява, посредством кнопки за управление. Предвидени са контакти с общо предназначение. Предвижда се общо работно и евакуационно осветление. Предвиден е мълниеприемник с изпреварващо действие, защитаващ целия обект. За защита на персонала от опасно високи допирни напрежения е предвидена и разработена заземителна инсталация.



  • Част ОВ - ПСД 9401;

Предвижда се изграждането на местна смукателна, вентилационна система за улавяне на отделянията при работата на шмиргела и местна смукателна, вентилационна система за аспириране на заваръчния дим от мястото за извършване на заваръчни дейности. Местната, смукателна, вентилационна система на шмиргела е съставена от прахоуловител тип ПДС 1,8 и въздуховоди, комплектовани към стационарния шмиргел.

Местната, смукателна, вентилационна система за аспириране на заваръчния дим от мястото за извършване на заваръчни дейности представлява мобилно устройство за аспиране на заваръчен дим



ІІ. Помещение за компресор с ресивер

  • Част Конструктивна с КМД – ПСД 9426 и ПСД 9425;

Сградата е едноетажна стоманена с размери в план 4,0/4,0. Фасадите и покрива са от сандвич панели с пълнеж от пенополиуретан и полиестерно покритие по проект на част Арх. Носещата конструкция се състои от стоманени колони, греди и столици. За закрепване на панелите по фасадите са предвидени водачи. Около сградата са проектирани тротоари и рампа пред вратата. Фундирането е решено с единични монолитни стоманобетонови фундаменти и ивични основи.

  • Част Архитектурна – ПСД 9413;

  • Част Технологична – ПСД 9420;

Разработката обхваща ново помещение за компресор, в което се разполага въздушен компресор, комплект с изсушителна инсталация, за осигуряване на сгъстен въздух, необходим при изпълнение на ремонтните дейности за захранване на пневматичните машини. В непосредствена близост до компресорното помещение, на открито, се разполага ресивер с V=2,5 м3. Винтовият компресор се предвижда да се достави окомплектован – смукателен въздушен филтър, изсушителна инсталация за въздух със степен на филтриране 1 микрон, предпазна арматура и пусково-контролно табло, осигуряващо стабилна и безопасна работа на компресора.

  • Част Електро - ПСД 9395;

За разпределение на ел. енергията се предвижда разпределително табло ТДО-104 (Табло двигатели и осветление), с монтирана в него пускова и предпазна апаратура. Ел. двигателната инсталация обхваща захранването с ел. енергия на компресор и ОВ съоръжения. Изпълнява се също осветителна, мълниезащитне и заземителна инсталации.

  • Част ОВ - ПСД 9402;

В помещението се предвижда дежурно отопление през зимата /+5°С/, посредством ел. конвектор с термостат, за подов монтаж, Qот=2kW, Nел=2kW. В помещението е предвидена 5 кратна общообменна вентилация. Засмукването на въздуха от помещението се осъществява посредством осев вентилатор с L=300m³/h, Nел.=0,025kW, монтиран на стената.

ІІІ. Противоветрова стена

  • Част Конструктивна с КМД – ПСД 9422 и ПСД 9421;

Съоръжението представлява стоманена носеща конструкция, съставена от конзолни колони с височина 11м и подкоси към колоните на височина 5м. Дължината на противоветровата стена е 40,30м, разделена на 13 междуосия от по 3,10м. Пространственото укрепване е решено с надлъжни вертикални връзки между колоните. Фасадните водачи са от студено огънат профил и на тях е монтирана LT-ламарина.Фундирането на съоръжението е решено с единични фундаменти. Колоната и съответният подкос стъпват върху общ фундамент.Фундирането да се изпълни върху уплътнена земна основа според предписанията на геоложки доклад.

ІV. Модулни контейнери

  • Част Архитектурна - ПСД 9414;

Модулните контейнери са четири на брой и се ситуират в североизточната част на новопроектираната площадка за ремонт на руднични машини, работещи в рудник „Асарел” на север от ремонтното хале. Модулните контейнери са на една и съща кота терен. Разполагат се един до друг като разстоянието между тях е 1,20 м. Всички са с височина 2,59 м като размерите в план на всеки един от тях са:

- ТРОЕН КОНТЕЙНЕР (санитарен и гардеробно(съблекалня) -4885мм/7335мм

- СДВОЕН КОНТЕЙНЕР (Назначение)-4885мм/4885мм

- ОФИС КОНТЕЙНЕР 24' -2435мм/7335мм

- ОФИС КОНТЕЙНЕР 20' (Инструментален)-2435мм/6055мм


  • Част Конструктивна – ПСД 9423;

Обхваща изпълнението на бетонова площадка за ситуирането на модулните контейнери и изгребна /септична/ яма. Ямата е проектирана като подземно покрито стоманобетонно съоръжение с входен люк.

  • Част В и К – ПСД 9409;

На новата ремонтна площадка за ремонт на рудничните машини, работещи в рудник „Асарел“ се ситуират обслужващи фургони (модулни контейнери). В най -северния троен контейнер са обособени съблекалня и санитарен възел. Предмет за реализация са водоснабдяването и отводняването на санитарния възел, който ще обслужва 23 работника на една смяна.

За изпълнението на Подобекта също така са разработени следните проектните части, които са общи за изпълнението му:



  • Част ИГП - ПСД 9393;

  • Част Генплан и вертикална планировка - ПСД 9408;

Площадката е разположена върху съществуващ насип от трошен камък. Предвижда се допълнителен насип за вертикално планиране от същият материал със средна височина около 20-30см. По този начин ще се създаде наклон с около 1.3% в посока изток-запад и оттичане на повърхностните води към нова необлицована отводнителна канавка.Отводняването на площадката и новопроектираните сгради и съоражения, разположени на нея е предвидено да бъде повърхностно.

  • Част външно В и К - ПСД 6410;

Захранването с вода ще става чрез ново отклонение от съществуващия площадков водопровод за питейна вода. Връзката на новия водопровод със съществуващия ще стане в съществуващата водомерна шахта. Там ще се монтира и нов водомерен възел за измерване разхода на водата използвана на новата ремонтна площадка. Водомерният възел включва спирателен кран, мрежест филтър водомер, обратна клапа.

  • Част Външно Ел. - ПСД 9394;

Електрозахранването на площадката ще се осъществи от едно КТП 6/0,4kV, 400kVA, което ще бъде предоставено и монтирано от Инвеститора. От табло ниско напрежение на КТП ще бъде захранено главното разпределително табло на площадката (ГРТ), което е разположено в обособено помещение в сградата на ремонтотното хале. От ГРТ ще бъдат захранени и други консуматори на площадката.

  • Част Екология - ПСД 9404;

  • Част Пожарна безопасност - ПСД 9411;

  • Част ПОИС и ПБЗ - ПСД 9424;

  • Част Цветово оформление - ПСД 9272;

  • Част Енергиина ефективност – ПСД 9403;

В момента към Подобекта е в процес на проектиране следната задача:

/1/. Осигуряване на външно електро захранване на Новата ремонтна площадка



Обема и стойността на тези дейности ще бъде уточнен допълнително и ще бъде включен с Анекс към основния договор.

Предвидените в проекта строителни материали съответстват на изискванията на БДС и европейските стандарти. Кандидатите е необходимо да декларират, че ще спазват съответните стандарти за влаганите при изпълнение на СМР материали /Приложение №2/

Всяка една доставка на крупни материали или оборудване ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен предварително да съгласува с ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и то в етапа на проучването за доставяне, а не след заявяването им.

Забележки:

1. Така описаната проектна документация се съдържа в Приложение №1 към Тръжната документация /на електронен носител/.

2. За изпълнение Строителен надзор на Обекта Възложителя има сключен Договор с фирма ЕТ“Вектор-инж. Петко Сечков”, гр.Пазарджик.

ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ се задължава при приключване на отделен етап СМР в комплект с документите за разплащане да изготви и представи екзекутиви – 3 оригинални екземпляра на хартиен и 1 екземпляр на CD, съгласувани със стр.надзор на обекта.

ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ да се съобрази с изискванията по всички части на Работния проект (Приложение №1), касаещи необходимия обем и вид СМР и засягащи специфичните условия на работа, както и със съществуващите съоръжения и такива, предвидени за строителство съгласно с утвърдените проекти за обекта.

Проектната документация (Приложение №1) на CD ще бъде предоставена на кандидатите при извършване оглед на обекта, за което е необходимо да бъдат попълнени декларации за оглед и конфиденциалност.



3.4. Качествени изисквания към услугата, материали за изпълнение - в съответствие с приетите проектни решения, влаганите материали да бъдат с необходимата здравина и дълготрайност необходими за целите, за които ще бъдат използвани. Представяне на спецификации, сертификати и декларации за съответствие на влаганите материали.

За изграждането на обекта ще се използват материали съгласно Работния проект, като основните са специфицирани в Приложение №16.

Строителните отпадъци да се извозват на регламентираните сметища.

В хода на изпълнение на Строежа, Възложителят запазва правото си за промяна на обема и обхвата на всички видове работи.

3.5. Срок за изпълнение на СМР за обекта

Изпълнителят да даде срок за изпълнение на СМР за строежа в календарни дни.



3.6. Контрол по изпълнението и критерии за приемане на извършената работа



      1. Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница