Болестите и децата



Дата12.03.2018
Размер74.06 Kb.
#62285
БОЛЕСТИТЕ И ДЕЦАТА


Защо кабинетите на педиатрите са пълни с уморени, алергични, анемични, рахитични, прекалено слаби или затлъстели деца? Отговорът е съвсем прост:
1. Тялото на майката не е било подходяща среда за детето, защото нейният организъм е бил претоварен с отпадъци от неправилно хранене, вторични продукти от лекарства, киселини, кафе, отрови, тютюн и алкохол.
2. Детето е било хранено неправилно, прекарвало е много време пред телевизора или компютъра и не е играло достатъчно на чист въздух.
Здравото и щастливо бебе е зрелище, способно да възрадва очите и сърцето. Колко радостна е гледката на млада майка, изпълнена със здраве и щастие. Колко са родилките, които излизат свежи и розови от родилния дом, без проблеми и усложнения.
За съжаление нивото на детското здраве е ниско. И това е не защото родителите са бедни, а защото най-често става дума за презадоволени деца, глезени с лакомства с изкуствен произход, с пасти, сладоледи, сиропирани сладкиши, мляко с шоколад и пр., вместо да бъдат хранени разумно с прости, естествени и клетъчни-живи храни.
Крехките години на детството са най-важни за здравето. По това време именно ендокринните жлези и черният дроб имат най-висок функционален капацитет, като осигуряват на здравото дете пълноценно развитие, неизтощима енергия и безотказни елиминационни възможностти.
Вместо това средностатистическото бебе идва на белия свят с тяло пълно с токсини. Всъщност то е толкова интоксикирано, че и при най-добри грижи са му нужни поне три години, за да елиминира токсините, които е наследило по рождение.
Природата се опитва да прочисти кръвта на майката, като отправя токсините и нечистотиите към тялото на детето. Затова не препоръчвам на бременни да пият алое/да се детоксикират/ по време на бременност. Първородното дете е по-токсично и обикновено е по-трудно за хранене и гледане. Често първото дете поставя проблеми пред майката и лекаря. Например токсичен излиък на киселини може да бъде причина за леки, тежки или хронични прояви/според концентрацията/ на токсемия. Резултатът може да бъде ранен рак, левкемия или други злокачествени заболявания. По-ниска концентрация може да предизвика ревматизъм, полиомиелит, дифтерия и различни заболявания на кожата. Тази теория за първородните деца се базира на различни изследвания и се потвърждава от някои авторитетни учени по диетология.
Най-често симптоми на детските болести са умората, респираторните неразположения, повръщанията и температурните състояния. Те индикират, че:
1. Кръвта е отровена
2. Черният дроб не е в състояние да я окислява и неутрализира напълно
3. Вредната киселина се отделя през кожата или през лигавиците
Микробите, вирусите и другите микроорганизми съществуват постоянно, но само като паразити, хранещи се с токсични отпадъци. 
Като говорим за микроби и болести, не трябва да забравяме, че хранителната среда на микроорганизмите има същата важност като самите бактерии и вируси. Без нужната храна те не могат да живеят… и да унищожават. Това обяснение е илюстрация на значимостта на токсичните отпадъци наследени или придобити, при развитието на детските болести.
РУБЕОЛА
Причинителят на рубеолата, за който се мисли, че е вирус, се развива в слузта, отделяна в горните дихателни пътища. Сериозността на тази болест зависи от концентрацията на токсични отпадъци, които се елиминират през лигавиците. Симптомите се появяват в следния порядък: най-напред – неразположение и умора като признак на чернодробна токсемия, след това – треска като резултат от усилието на черния дроб да неутрализира отровата, следват характерните прояви на сериозна настинка с хрема и кашлица, най-накрая се появява обрив по кожата. Когато черният дроб не е успял да окисли всичките токсини, щитовидната жлеза се намесва като трето защитно ниво и елиминира отровите през лигавиците и кожата. Ако се засегне лигавицата на окото, се развива конюнктивит.
Болните деца ядат рядко/болните животни също отказват храната/, ако не ги принуждават. Болното дете не бива да се насилва да яде! Как да се грижим за болен от рубеола? Най-добре е грижите да бъдат като при болен от тежък грип. Къпане или влажни обтривания благоприятстват спадането на температурата и т.н. Когато температурата спадне, може да се добавят варени зеленчуци/без бобови/ и плодове – сурови или обработени. След изчезване на обрива се връща нормалният хранителен режим.
Опасно е да се дава аспирин или друго стимулиращо лекарство, защото то само парализира краищата на нервите, провокира фалшиво чувство на благополучие и увеличава токсемията на черния дроб. Други лекарства пък рискуват да отблъснат токсините към вътрешността на тялото и така да увредят някои вътрешни органи. Тъй като детето има физическа нужда от почивка на легло, лигавиците, кожата, черният дроб и бъбреците имат нужда от химическа почивка, която могат да получат само чрез гладуването и детоксикационното действие на алоето.
Рубеолата вероятно е начело на листата на детските болести, които се причиняват от токсемия, дължаща се на прекомерна употреба на брашна и захари. Коклюш, круп, пневмония, менингит, грип, синузит, бронхит и астма са все имена на болести от същата група. Природната противоотрова я знаете коя е. Освен това може да се дават сокове от плодове като: ябълка, портокал, грейпфрут, ананас, папая и т.н.
Една значителна група от детските болести се причинява от излишък на протеинови киселини, наследствен или придобит. Тези киселини се елиминират през лимфната система на лигавиците на носа и устата. Болестите на фаринкса, сливиците и ушите, дифтерията, полиомиелитът и ревматизмът се причиняват от киселинно-протеинова интоксикация. Млякото е най-добрата белтъчна храна за детето, но трябва да знаете, че ако млякото освен пастьоризирано е и сварено, лиофилизирано/сухо мляко/, замразено под формата на сладолед, подправено със синтетични витамини или шоколадови сиропи, то вече е загубило качеството на храна. Всички тези млечни продукти се разлагат в червата на детето и дават началото на протеинови киселини, които са изключително вредни.
Ангина
Един от главните центрове за елиминиране на токсини са сливиците – лимфни жлези, които се намират на повърхността на лигавицата на гърлото. Те завършват една верига от подобни жлези, чиято начална точка се намира се намира в коремната област. Когато протеиновите киселини се отделят по този път, дразненето на сливиците е толкова голямо, че то може да предизвика истинско възпаление на тъканите, наречено ангина /тонзилит/. Понякога отровата не стига до сливиците, а се блокира от междинните жлези, които се подуват и предизвикват болезнено чувство в гърлото.
Повърхностното разположение и лесната достъпност на сливиците ги прави благодатна цел за хирурзите и милиони сливици са били оперирани. Подобрението, което следва след операцията, се дължи на доброволния глад след подобна интервенция. Гърлото е прекалено възпалено и болезнено, за да може да преглътне каквато и да е храна. По-късно тялото, лишено от тези две важни изходни врати, търси други контактни точки между лимфните тъкани и лигавиците. Лимфните островчета в носа, гърлото, синусите, стомаха, червата и апендикса се опитват да заместят пожертваните сливици и резултатът може да бъде куп нови заболявания, като например апендицита.
Ревматизъм
За съжаление тази болест все още се среща, макар че може да бъде избягната. Тя се причинява най-вече от консумацията на месо и месни бульони. Месото е една от най-опасните храни за детето. То е кисела храна и неговите киселини се акумулират в кръвта и ако тяхната концентрация се повиши прекалено, сърдечните клапи, които са много чувствителни към киселините, могат да бъдат повредени. Сърдечният ревматизъм /или ревматичният ендокардит/ често се причинява от прекомерната употреба на месо. Природните противоотрови за болестите, причинени от протеиновите киселини, са алоето, зеленчуковите сокове, сурови или варени, за предпочитане е да се избягват бобовите култури и консервираните продукти. Нито сол, нито месо не бива да се добавят към храната на деца, страдащи от ревматизъм. В случай на хронична интоксикация е подходящо да се отстранят всякакви протеини от храната на детето и то да консумира изключително плодове и зеленчуци. Някои протеини имат жизнено значение за детското развитие, но те често се предлагат в прекомерно количество или в девитализирано състояние. Тук е важно да познавате източниците на свободни аминокиселини.
Прекалената употреба на мазнини също е вредна за детския организъм. Това, което се нарича патогенност на мастните вещества спрямо черния дроб, може да бъде наследствено или да се придобие след раждането. Разстройвайки функциите на чернодробните клетки, мастните хранителни вещества, най-често сметаната, не се окисляват напълно и циркулират в кръвта като токсични мастни материи. Те се елиминират чрез мастните жлези, които омазняват кожата. Себореята е един първите примери: акне, пъпки, малки циреи, ечемик, абцеси също могат да бъдат конкретно проявление. Ако мастните материали атакуват костния мозък, може да се развие остеомиелит /възпаление на костите и костния мозък/. Лечението се осъществява чрез отстраняване на всякакви мастни вещества от хранителния режим/омега6/.
Варицела
Най-често срещаната детска болест, резултат от мастна токсемия, е варицелата. Тя е много заразна болест и малко деца й убягват. Тя вероятно се дължи на отделяне на токсична мазнина или мастни киселини в капилярите, като се създава естествена хранителна среда за вируса. Комбинацията от отделените продукти и вирусите предизвиква характерните за тази болест гнойни пъпки.
Медицинското третиране на детските болести се изразява най-често с употребата на антипиретици и стимулиращи вещества. Например ефектът на аспирина е в премахването на чувствителността на краищата на нервите, т.е. в отстраняването на усещането за болка. Умората и главоболието се притъпяват, а температурата се понижава. Но аспиринът затруднява дейността на черния дроб, като разрушава част от клетките му.
Треската, или повишената температура на детето е обезпокояващ симптом за майката. А всъщност какво е значението на повишената температура? Дали това е нещо лошо, което трябва да се отстрани, или е усилие на тялото да изгори някоя отрова и по този начин да се освободи по-бързо от нея.
При децата треската започва от черния дроб. При силно и здраво дете токсините изгарят напълно, най-често в черния дроб. Детето не чувства нито болка, нито неразположение. То има съвсем леко повишена температура в областта на черния дроб, която може да се констатира при локален преглед. Но ако черния дроб не е в състояние да окисли напълно отровите, тогава под въздействие на ендокринните жлези те се отправят към резервен изход – лигавиците. Най-често това е лигавицата на дихателните пътища и процесът се изявява под формата на грип, синузит, фарингит, ангина, бронхит и дори пневмония. 
Черният дроб е прекалено ангажиран, за да може да се натоварва и със смилането на храната. Този орган може да се освободи от голяма част от оказвания върху него натиск, като не се приема никаква храна. Гладът не само сваля температурата, намалява налягането и улеснява елиминирането, но също и благоприятства работата на черния дроб и отклонява някои сериозни усложнения като отит, менингит и др.
Добре е да се помни, че червата могат да се прочистят от токсини за 24 часа, кръвта – за три дни, черният дроб – за пет дни, при условие, че не се приема никаква храна, освен алое и разредени с вода плодови и зеленчукови сокове.
Излиза, че повишената температура, от която се страхуваме, защото не я познаваме, всъщност е усилието на природата /системите ни за самолечение и саморегулация/ да подпомогне оздравяването. Тя не причинява вреда, няма вредни последици – напротив ускорява оздравяването.
Другият начин за лекуване на детските болести е от стимулиращ тип – по химически път да се нанасят камшични удари на щитовидната и надбъбречните жлези. В наше време сулфонамидите и антибиотиците са най-широко ползваните стимуланти. Да се стимулира едно изтощено тяло с помощта на лекарства е също толкова лишено от смисъл, колкото с камшик да се кара уморен кон да работи.
В медицината няма нито чудеса, нито вълшебни лекарства. Природата върши работата си бавно. Човешките усилия да се засили ритъмът често приключват с нещастие.
Каталог: zdravi-krasivi-bogati -> wp-content -> uploads -> sites -> 168 -> 2016
2016 -> Алое вера за здрава и красива коса
2016 -> Алое вера и алергии
2016 -> Димитър Николов – Мениджър
2016 -> Акнето е възпалително кожно заболяване,което се проявява с пъпки,черни и бели точки. За страдащите то е нещо повече от козметичен проблем
2016 -> Алкохолизмът е хронично състояние, характеризиращо се със зависимост към етанола етиловия алкохол. Тази зависимост може да бъде физиологична, психологична или комбинация от двете


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница