Cecily – Community Empowerment for soCial Inclusion and Local emploYment Regione Toscana



Дата28.02.2018
Размер38.21 Kb.
#60209




CECILY – Community Empowerment for soCial Inclusion and Local

emploYment



Regione Toscana, ESPRIT (IT), Municipality of Nessebar (BG), Agency for

Social Assistance – ASA (BG), Municipality of Banska Bystrica (SK)



With support from the European Union





Е Л Е К Т Р О Н Н О С Ъ О Б Щ Е Н И Е

П Р О Е К Т



Подкрепа на общността за заетост и социално включване

на местно ниво

Този проект се подкрепя от Програмата на Европейската общност за заетост и социална солидарност (2007 – 2013) – PROGRESS, Процедура за подбор на проекти VP/2008/101

Проект CECILY е в съответствие с приоритетите, заложени в Програма PROGRESS и с Лисабонската стратегия, свързани с растежа, работните места и необходимостта те да бъдат адаптирани към проблемите свързани с глобализацията, демографското застаряване на населението и миграцията.

Проектът е насочен към възможността да се създаде модел, чрез който да бъдат подкрепени нови работни места като се развият предприемачески инициативи, насочени към лица в неравностойно положение, като мигранти, дълготрайно безработни лица, хора с увреждания, жени и други рискови групи


  • Продължителността на проекта е 12 месеца, като договора за неговото изпълнение е с референтен No VS/2008/0472 и беше подписан в Брюксел на 08.12.2008 година между представител на Регион Тоскана като Водещ партньор по проекта и Комисията

  • Изпълнението на проекта стартира през месец януари 2009 година. Ангажимент на Агенцията за социално подпомагане като партньор по проекта е информиране на обществеността за същността и целите на проекта .




  • Бюджета на проекта е € 200 000

Максималният размер на безвъзмездната финансова помощ, принос на Комисията е в размер на 143.892,80, което е 80 %




  • Партньори по проекта са:

    • Регион Тоскана, Италия – водещ партньор;

    • ESPRIT – Италия,

    • Община Банска Бистрица – Словакия,

    • Община Несебър – България и

    • Агенция за социално подпомагане - България



  • Общата цел на проекта е насочена към увеличаване потенциала на местните икономики чрез целенасочено финансиране и подкрепящи съвместни дейности от страна на публичния и неправителствения сектор за активизиране на лица в неравностойно положение, които са изключени от пазара на труда



  • Основните дейности включени в проект CECILY са обвързани с процеса на обмяна на добри практики и прилагането им според специфичните нужди и характеристики на партньорите на територията на Община Несебър и Община Банска Бистрица, както и включването на всички заинтересовани страни – институции и неправителствени организации на местно ниво за съвместната успешна реализация на проекта.

Един от основните моменти при реализацията на проекта, е свързан със запознаването с модела на организацията ESPRIT. Моделът на организацията ESPRIT се основава на извършването на сравнителен анализ за това доколко различните системи на местно ниво са в състояние съвместно да проследяват и идентифицират основните фактори които определят социално – икономическата обстановка в региона.

Съпътстващите дейности, които ще се изпълняват по време на проекта, са свързани със създаване и последващо развитие на познанията на служителите и ръководителите в публичните институции, както и на лицата, ангажирани в неправителствения сектор, и проучване на възможните рискове, възпрепятстващи успешното взаимодействие между публичния сектор и организациите с нестопанска цел.

Проектът съдържа седем основни типа дейности:



  1. Управление на проекта

  2. Анализ на съществуващото състояние

  3. Адаптиране на модела на организацията ESPIRIT

  4. Утвърждаване на модела

  5. Създаване на интернет страница на проекта

  6. Мониторинг и оценка на проекта

  7. Популяризиране на резултатите от проекта

Очакваните ресултати са свързани с:

  • Постигане на съвместна ангажираност на публичните институции и организациите с нестопанска цел на местно ниво за осъществяване на един позитивен смесен модел на работа при определянето и осъществяването на политиките на местно ниво.

  • Придобиване на допълнителни познания на специалистите и професионалистите от двата сектора след включването им в обучителни семинари, където те имат възможност да се запознаят с различни реални ситуации и да споделят съвместния си опит.



This project is supported by the European Community Programme for Employment and Social Solidarity (2007 – 2013) – PROGRESS. This programme is managed by the Directorate-General for Employment, social affairs and equal opportunities of the European Commission.

This programme was established to financially support the implementation of the objectives of the European Union in the employment and social affairs area, as set out in the Social Agenda, and thereby contribute to the achievement of the Lisbon Strategy goals in these fields.

The seven – year Programme targets all stakeholders who can help shape the development of appropriate and effective employment and social legislation and policies, across the EU – 27, EFTA – EEA and EU candidate and pre – candidate countries.

PROGRESS mission is to strengthen the EU contribution in support of Member States’ commitments and efforts to create more and better jobs and to build a more cohesive society. To that effect, PROGRESS will be instrumental in:

  • Providing analysis and policy advice on PROGRESS policy areas;

  • Monitoring and reporting on the implementation of EU legislation and policies in PROGRESS policy areas;

  • Promoting policy transfer, learning and support among Member States an EU objectives and priorities; and

  • Relaying the views of the stakeholders and society at large

For more information see: http://ec.europa.eu/employment_social/progress/index_en.html



The information contained in this publication does not necessarily reflect the position or opinion of the European Commission



Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница