Четиридесетата юбилейна пролетна конференция на смб



Дата10.02.2018
Размер57.27 Kb.
#57521
ЧЕТИРИДЕСЕТАТА ЮБИЛЕЙНА ПРОЛЕТНА КОНФЕРЕНЦИЯ НА СМБ ще се про­ве­де през ме­сец ап­рил, 2011 година.

Програмата на конференцията ще носи подчертано юбилеен характер, като всеки от участниците ще получи юбилейни материали и специален сертификат, удостоверяващ неговото участие в това значимо събитие. Тя ще вклю­ч­ва юбилейна изложба, до­к­ла­ди и научни съ­о­б­ще­ния от об­ла­ст­та на ма­те­ма­ти­ката и ин­фор­ма­ти­ка­та и методите на преподава­не­то им, спе­ци­а­ли­зи­ра­ни и работни се­ми­на­ри, кръгли маси и ди­с­ку­сии по научни и уче­б­ни про­б­ле­ми, ин­тен­зи­в­ни кур­со­ве и други, които ще бъдат поднесени по нов по-атрактивен начин, така че всеки присъствуващ на тази юбилейна конференция да влезе в ролята на активен участник. Ще бъде отбелязана 40-годишнината от създаването на Математическите гимназии в България.

По време на конференцията ще се дискутира ролята на СМБ при решаването на съвременните проблеми на математическото образование в средните училища. По предложение на колегията ще бъдат обсъдени проблемите на образованието по математика и информатика в професионалните гимназии. Ще бъдат разгледани и проблемите на висшето математическо и информатично образование у нас, произтичащи от новото положение на България в ЕС.

Предлага се дискусия и конкурс на тема „Математиката – царица на науките”, на която да се разгледат различните аспекти и гледни точки за ролята на математиката в световен и национален мащаб, на глобално и локално индивидуално ниво. Ще бъдат поканени и специални официални гости.

Чле­но­ве­те на СМБ мо­гат да уча­с­т­ват ак­ти­в­но в съ­с­та­вя­не­то на про­г­ра­ма­та на кон­фе­рен­ци­я­та, ка­то из­п­ра­щат в Про­г­рам­ния ко­ми­тет пре­д­ло­же­ния, в ко­и­то да по­с­та­вят за ра­зи­с­к­ва­не оп­ре­де­ле­ни про­б­ле­ми, да спо­де­лят свой и чужд опит и пр. Про­г­рам­ни­ят коми­тет ще раз­г­ле­да вси­ч­ки постъпили пре­д­ло­же­ния от ин­ди­ви­ду­ал­ни чле­но­ве и се­к­ции за вклю­ч­ва­не в про­г­ра­ма­та на те­ми за ди­с­ку­сии и се­ми­на­ри, за до­к­ла­ди по по­ка­на и за тема­ти­ка­та на ин­тен­зи­в­ни­те кур­со­ве. Пре­д­ло­же­ни­я­та тря­б­ва да по­с­тъ­пят в офиса на СМБ не по-къ­с­но от 15.11.2010 год.

Все­ки, кой­то же­лае да уча­с­т­ва със съ­о­б­ще­ние в на­у­ч­на­та про­г­ра­ма на конференци­я­та, тря­б­ва да из­п­ра­ти пъл­ния му текст в два ек­зем­п­ля­ра, офор­ме­ни съгласно по­со­че­ни­те по-до­лу изи­с­к­ва­ния, не по-къ­с­но от 15.11.2010 год. В на­у­ч­на­та прог­ра­ма ще бъ­дат вклю­че­ни са­мо одо­б­ре­ни­те от Про­г­рам­ния ко­ми­тет на­у­ч­ни съобщения, за ко­е­то ав­то­ри­те сво­е­в­ре­мен­но ще бъ­дат уве­до­ме­ни. Те­зи съ­об­ще­ния, ка­к­то и до­к­ла­ди­те по по­ка­на, ще бъ­дат вклю­че­ни в том на Про­ле­т­на­та кон­фе­рен­ция. Програмни­ят ко­ми­тет си за­па­з­ва пра­во­то да на­п­ра­ви до­пъл­ни­тел­на ре­да­к­ция на при­е­ти­те за пе­чат на­у­ч­ни съ­о­б­ще­ния.

По вре­ме на кон­фе­рен­ци­я­та ще за­се­да­ва и уче­ни­че­с­ка се­к­ция, в ко­я­то желаещи­те уче­ни­ци ще мо­гат да из­не­сат ре­фе­ра­ти по ак­ту­ал­ни въ­п­ро­си на ма­те­ма­ти­ка­та и ин­фор­ма­ти­ка­та. По­д­ро­б­но­с­ти за ре­да на из­п­ра­ща­не на ре­фе­ра­ти­те ще бъ­дат обя­ве­ни до­пъл­ни­тел­но.

По­д­ро­б­но­с­ти за то­ч­ни­те да­ти и мя­с­то­то на про­ве­ж­да­не на кон­фе­рен­ци­я­та, регис­т­ра­ци­я­та на уча­с­т­ни­ци­те и на­у­ч­на­та про­г­ра­ма на четиридесетата юбилейна пролетна кон­фе­рен­ция на СМБ ще бъ­дат да­де­ни във вто­ро­то съ­о­б­ще­ние. Актуална информация за подготовката на конференцията ще бъде публикувана на сайта на СМБ: www.math.bas.bg/smb



ПРО­Г­РА­МЕН КО­МИ­ТЕТ

ИЗИ­С­К­ВА­НИЯ

за офор­мя­не на на­у­ч­ни­те съ­о­б­ще­ния

на про­ле­т­ни­те кон­фе­рен­ции на СМБ
1. До уча­с­тие в на­у­ч­на­та про­г­ра­ма ще бъ­дат до­пу­с­ка­ни са­мо ори­ги­нал­ни непуб­ли­ку­ва­ни ре­зул­та­ти в об­ла­ст­та на ма­те­ма­ти­ка­та и ин­фор­ма­ти­ка­та, техни­те при­ло­же­ния, ме­то­ди­те на пре­по­да­ва­не и ис­то­рия на ма­те­ма­ти­ка­та. Из­ло­же­ни­е­то тря­б­ва да бъ­де сби­то, но яс­но и то­ч­но и да не ос­та­вя съм­не­ние за вер­но­ст­та на до­ка­за­тел­с­т­ва­та. Да бъ­дат раз­г­ра­ни­че­ни и изя­с­не­ни приносът на ав­то­ра (ав­то­ри­те) и връ­з­ка­та с дру­ги из­с­ле­д­ва­ния в об­ла­ст­та. Един автор може да представи само една самостоятелна работа.

2. Об­щи­ят обем на съ­о­б­ще­ни­е­то не тря­б­ва да на­д­ви­ша­ва шест стра­ни­ци, формат на наборното поле 135/194. Текстът тря­б­ва да бъ­де на­б­ра­н на компю­тър и от­пе­ча­та­н в два ек­зем­п­ля­ра на ед­на­та стра­на на ли­с­та. За­е­д­но с раз­пе­ча­т­ка­та авторът представя задължително и ди­с­к с те­к­с­та във формат LaTex или Word RTF формат (ди­с­кът ще бъ­де вър­на­т).

3. Те­к­с­то­ве­те на съ­о­б­ще­ни­я­та и до­к­ла­ди­те трябва да бъ­дат на бъл­гар­с­ки или ан­г­лий­с­ки език. За секции А и Б английският език е задължителен.

4. На­у­ч­но­то съ­о­б­ще­ние тря­б­ва да бъ­де офор­ме­но по сле­д­ния об­ра­зец:



  • за­г­ла­вие (ко­е­то не съ­дър­жа фор­му­ли и спе­ци­ал­ни сим­во­ли);

  • двете име­на на все­ки от ав­то­ри­те;

  • ре­зю­ме, не по-дъл­го от 15 ре­да, без фор­му­ли;

  • ос­но­вен текст;

  • ли­те­ра­ту­ра;

  • ад­ре­си на ав­то­ри­те (на основния език на статията) и e-mail.

За секции А и Б: 2000 Math.Subj.Classification codes, както и Keywords.

5. До­пъл­ни­тел­но (на от­дел­ен ли­с­т) ав­то­ри­те тря­б­ва да пре­д­с­та­вят:



  • за­г­ла­ви­е­то;

  • три­те пъл­ни име­на на все­ки от ав­то­ри­те;

  • ре­зю­ме.

За­бе­ле­ж­ка: Ако ос­но­в­ни­ят текст е на бъл­гар­с­ки език, то ча­с­ти­те от т.5 трябва да бъ­дат на ан­г­лий­с­ки език. Ако ос­но­в­ни­ят текст е на ан­г­лий­с­ки език, те тря­б­ва да бъ­дат на бъл­гар­с­ки език.

Ав­то­ри­те тря­б­ва да при­ло­жат на от­де­лен лист и пъл­ни­те си по­щен­с­ки адреси, те­ле­фо­ни за връ­з­ка и e-mail ад­рес.

6. Вси­ч­ки ма­те­ма­ти­че­с­ки зна­ци и дру­ги спе­ци­ал­ни сим­во­ли да бъ­дат на­пи­са­ни яс­но и че­т­ли­во и да не се до­пу­с­ка дву­с­ми­с­лие при раз­чи­та­не­то. Само формулите, ко­и­то се ци­ти­рат в те­к­с­та, да се но­ме­ри­рат от­ля­во.

7. Чер­те­жи­те и дру­ги­те илю­с­т­ра­ции е же­ла­тел­но да бъ­дат въ­т­ре в те­к­с­та и да бъдат черно-бели. За илю­с­т­ра­ци­и­те, за ко­и­то то­ва е не­въз­мо­ж­но, да бъ­де посочено мя­с­то­то им в те­к­с­та, а са­ми­те те да бъ­дат пре­д­с­та­ве­ни на от­де­лен лист, в по­д­хо­дящ раз­мер и с до­с­та­тъ­ч­но кон­т­ра­с­т­но изо­б­ра­же­ние. Ав­то­ри­те мо­гат да пре­д­с­та­вят чер­те­жи­те и във вид на фай­ло­ве в CDR, WMF, BMP, EPS, PS, JPG или PCX гра­фи­ч­ни фор­ма­ти.

8. Спи­съ­кът на ли­те­ра­ту­ра­та тря­б­ва да съ­дър­жа са­мо за­г­ла­вия, ко­и­то се цитират в те­к­с­та, като но­ме­ра­та им се за­г­ра­ж­дат в ква­д­ра­т­ни ско­би.

За ци­ти­ра­на ста­тия се ука­з­ва: ав­тор(и) - ини­ци­а­ли и фа­ми­лия, за­г­ла­вие, име на из­да­ни­е­то, в което е пу­б­ли­ку­ва­на ста­ти­я­та, но­мер на то­ма (с ара­б­с­ки ци­ф­ри), ка­лен­дар­на­та го­ди­на (в ско­би), но­мер на пър­ва­та и по­с­ле­д­на­та страни­ца на ста­ти­я­та. За ци­ти­ра­на кни­га се ука­з­ва: ав­тор(и) - ини­ци­а­ли и фами­лия, за­г­ла­вие, град, из­да­тел­с­т­во, го­ди­на на из­да­ва­не.


Ръ­ко­пи­си, ко­и­то не от­го­ва­рят на гор­ни­те изи­с­к­ва­ния,

ня­ма да бъдат разглеждани от Програмния комитет.


По­щен­с­ки ад­рес:
1113 Со­фия, ул. "Акад. Г. Бон­чев", бл. 8

Съ­юз на ма­те­ма­ти­ци­те в Бъл­га­рия

(за Четиридесета юбилейна про­ле­т­на кон­фе­рен­ция)

тел. 873 80 76; 979 2883; факс/тел. 872 11 89

e:mail: smb@math.bas.bg
СЪЮЗ НА МАТЕМАТИЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ

XL

Юбилейна Пролетна конференция

Април, 2011 г.

ПЪРВО СЪОБЩЕНИЕ
и покана за участие в научната програма




София

Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница