Д о к у м е н т а ц и я за провеждане на



страница1/7
Дата05.02.2018
Размер0.98 Mb.
#54359
  1   2   3   4   5   6   7

ИНСТИТУТ ПО АСТРОНОМИЯ С НАЦИОНАЛНА АСТРОНОМИЧЕСКА ОБСЕРВАТОРИЯ

бул. Цариградско шосе 72, п.к. 1784, гр. София, България, тел.: (+359) 2 974 19 10



Д О К У М Е Н Т А Ц И Я

за провеждане на


ОТКРИТА ПРОЦЕДУРА ПО ЗАКОНА ЗА ОБЩЕСТВЕНИТЕ ПОРЪЧКИ С ПРЕДМЕТ:

ЗАКУПУВАНЕ НА 3 БРОЯ CCD КАМЕРИ по две обособени позиции:


Обособена позиция № 1 – „ЗАКУПУВАНЕ НА 2 БРОЯ CCD КАМЕРИ, ПРЕДНАЗНАЧЕНИ ЗА 2-М ТЕЛЕСКОП НА ИА С НАО“
Обособена позиция № 2 – „ЗАКУПУВАНЕ НА 1 БРОЙ CCD КАМЕРА, ПРЕДНАЗНАЧЕНА ЗА РАБОТА С КУДЕ-СПЕКТРОГРАФА НА

2-М ТЕЛЕСКОП НА ИА С НАО“

град София, 2017 г.


  1. ОСНОВНИ ДАННИ ЗА ОБЩЕСТВЕНАТА ПОРЪЧКА

ВЪЗЛОЖИТЕЛ

Възложител на настоящата открита процедура за избор на изпълнител на обществена поръчка, възлагана по реда на Закона за обществените поръчки (ЗОП), съгласно чл. 5, ал. 2 от ЗОП е Директора на Институт по астрономия с Национална астрономическа обсерватория (ИА с НАО), с административен адрес бул. ''Цариградско шосе" 72, п.к. 1784, гр. София, България.

Институт по астрономия с Национална астрономическа обсерватория е академичен институт към Българска академия на науките със статут на юридическо лице и е разпоредител на кредитите по изпълнението на бюджета.


  1. ПРАВНО ОСНОВАНИЕ ЗА ОТКРИВАНЕ НА ПРОЦЕДУРАТА

Възложителят обявява настоящата процедура за възлагане на обществена поръчка на основание чл. 73, ал. 1 от ЗОП. За нерегламентираните в настоящата документация за участие условия по провеждането на процедурата се прилагат разпоредбите на ЗОП и Правилника за прилагането му, както и приложимите национални и международни нормативни актове, с оглед предмета на поръчката. Откритата процедура е вид процедура за възлагане на обществени поръчки, при която всички заинтересовани лица могат да подадат оферта. Поръчката се процедира от възложителя като открита по вид, съгласно чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП, предвид стойността, посочена като прогнозна за поръчката.


  1. ПРЕДМЕТ И ЦЕЛ НА ОБЩЕСТВЕНАТА ПОРЪЧКА

Предмет на настоящата обществена поръчка е „ЗАКУПУВАНЕ НА 3 БРОЯ CCD КАМЕРИс две обособени позиции:
Обособена позиция № 1 – „ЗАКУПУВАНЕ НА 2 БРОЯ CCD КАМЕРИ, ПРЕДНАЗНАЧЕНИ ЗА 2-М ТЕЛЕСКОП НА ИА С НАО“

Предмет на настоящата обществена поръчка по обособена позиция 1 е „ЗАКУПУВАНЕ НА 2 БРОЯ CDD КАМЕРИ, ПРЕДНАЗНАЧЕНИ ЗА 2-М ТЕЛЕСКОП НА ИА С НАО“. Предметът на настоящата обществена поръчка включва доставка на 2 броя CCD камери за получаване на 2-мерни изображения с 2-м телескоп на НАО. Приборите представляват система от механични, електронни и оптически възли с компютърно управление и са предназначени за работа с 2-м Ричи-Кретиен-куде (РКК) телескоп на ИА с НАО. В цялата документация на обществена поръчка термините „система“, „прибор“, „уред“, „камера“ ще бъдат употрбявани като синоними.


Обособена позиция № 2 – „ЗАКУПУВАНЕ НА 1 БРОЙ CCD КАМЕРА, ПРЕДНАЗНАЧЕНА ЗА РАБОТА С КУДЕ-СПЕКТРОГРАФА НА 2-М ТЕЛЕСКОП НА ИА С НАО Предмет на настоящата обществена поръчка по обособена позиция 2 е „ЗАКУПУВАНЕ НА 1 БРОЙ CCD КАМЕРА, ПРЕДНАЗНАЧЕНА ЗА РАБОТА С КУДЕ-СПЕКТРОГРАФА НА 2-М ТЕЛЕСКОП НА ИА С НАО“. Предметът на настоящата обществена поръчка включва доставка на CCD камера за регистриране на спектри, получавани с 2-м телескоп на НАО. Приборът представлява система от механични, електронни и оптически възли с компютърно управление и е предназначен за работа с куде-спектрографа на 2-м Ричи-Кретиен-куде (РКК) телескоп на ИА с НАО. В цялата документация на обществена поръчка термините „система“, „прибор“, „уред“, „камера“ ще бъдат употрбявани като синоними.

Място на изпълнение на поръчката е ИА с НАО, бул. „Цариградско шосе“ 72, п.к. 1784, гр. София, България.


Възложителят не ограничава участието в една или повече обособени позиции, като участниците могат да подават оферти както за една, така и за двете обособени позиции.


  1. ОБЕКТ НА ОБЩЕСТВЕНАТА ПОРЪЧКА

Обект на настоящата обществена поръчка за всяка от обособените позиции е доставка на стоки по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2, от ЗОП.

Код по СРV номенклатура – основен код 38630000.




  1. ПРОГНОЗНА СТОЙНОСТ НА ОБЩЕСТВЕНАТА ПОРЪЧКА

Прогнозната стойност на настоящата обществена поръчка е в размер на 300 000 (триста хиляди) лева, без ДДС, разпределена по обособени позиции както следва:

За обособена позиция № 1 – 245 000 (двеста четиридесет и пет хиляди) лева без ДДС;

За обособена позиция № 2 – 55 000 (петдесет и пет хиляди) лева без ДДС.

Максималният наличен финансов ресурс е в размер на 300 000 (триста хиляди) лева, без ДДС, съответно - 245 000 (двеста четиридесет и пет хиляди) лева за обособена позиция № 1 и 55 000 (петдесет и пет хиляди) лева за обособена позиция № 2.
Предлаганата от участниците цена за изпълнение на поръчката, не може да надвишава така посочената стойност на наличния максимален финансов ресурс за всяка от обособените позиции, определени от възложителя, като противното е основание за отстраняване на участника от процедурата и недопускането му до оценяване.

Цената за изпълнение на Договора е окончателна и не подлежи на увеличение, като същата е формирана на база всички присъщи разходи, необходими за изпълнение на договора и доставка до мястото на изпълнение: ИА с НАО, бул. „Цариградско шосе“ 72, п.к. 1784, гр. София, България.





  1. НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ

Редът и условията, при които се извършва плащането се предвиждат в договора за възлагане на обществената поръчка за всяка една обособена позиция поотделно.


  1. МЯСТО И СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ОБЩЕСТВЕНАТА ПОРЪЧКА

Място на изпълнение на поръчката:

  • Обособена позиция № 1: ИА с НАО, бул. „Цариградско шосе“ 72, п.к. 1784, гр. София, България.

  • Обособена позиция № 2: ИА с НАО, бул. „Цариградско шосе“ 72, п.к. 1784, гр. София, България


Срок за изпълнение на поръчката за всяка от обособените позиции:
Срокът за изпълнение на дейностите по Договора за всяка от обособените позиции, започва да тече от датата на влизане в сила на Договора и е до датата на доставка до мястото на изпълнение, предложена от участника и залегнала в договора, който срок не може да бъде по-дълъг от 90 (деветдесет) календарни дни от влизане в сила на договора.
*Забележка: Посоченият по – горе максимален срок за изпълнениене не може да бъде надвишаван, като противното е основание за отстратяване на участника от процедурата и неразглеждане на техническото и ценовото му предложение.



  1. УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ




  1. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

При изпълнение на обществената поръчка, следва да се спазват приложимите за предмета й изисквания на:


  1. По обособена позиция № 1:




    1. ОБЩИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ НАУЧНО-ИЗСЛЕДОВАТЕЛСКИЯ ИСТРУМЕНТ


1.1.1. Изисквания от общ характер

Камерите ще бъдат монтирани на 2-м РКК телескоп на НАО и трябва да бъдат работоспособни при следните условия:



  • температура -15 оС < Т < 30 оС;

  • относителна влажност до 95 %;

  • налягане, средно за надморска височина 1750 м;

  • сензорите на камерите да бъдат от тип Grade A;

  • камерите да са произведени не по-рано от 2017 г.

В своя цялостен вид приборите трябва да бъдат окомплектовани с всички необходими входно-изходни интерфейси (ако са необходими) и със съответстващите преходници, а също така със захранващи, свързващи и други кабели. Качеството и безопасността на приборите трябва да съответстват на действащите стандарти в Република България и Европейския съюз и да имат съответния сертификат, а също така да не са забранени за употреба на територията на Европейския съюз и, в частност, в Република България. Оборудването не трябва да има дефекти (конструктивни или на използваните материали), появяващи се при нормалната му експлоатация при условия, обичайни за астрономическите наблюдения в НАО Рожен (климатични и технологични), а също така да съответстват на условията за електрозахранване (220 V/50 Hz). Консумативите и други разходни материали (ако има такива), които са приложени към системата (евентуално в качеството на тестови) трябва да са годни и разрешени за използване в Европейския съюз и Република България.
1.1.2. Конфигурация на системата
Системата трябва да съдържа един функционален възел – вакуумиран дюар, който съдържа CCD матрицата и електрониката за нейното управление и охлаждане. Допустимо е в отделен корпус да бъдат захранването на камерата и външни модули за нейното управление (контролер) и охлаждане. Захранването и външните модули, предназначени за работа с камерата трябва да бъдат части, доставени от производителя.

1.2. МИНИМАЛНИ ТЕХНИЧЕСКИ И ПОТРЕБИТЕЛСКИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ СИСТЕМАТА И НЕЙНИТЕ КОМПОНЕНТИ
1.2.1. Общо описание
Тип: научен прибор за регистриране на астрономически изображения.

Пренос на информационния сигнал в прибора: приборът се захранва със светлина от изследвания астрономически обект, събирана от 2-м РКК телескоп на НАО. Камерата регистрира изображения, които се приемат и обработват в блока за управление и първична обработка и се извеждат към потребителя; изходният сигнал представлява изображение (попикселно разпределение на интензитета върху CCD матрицата в цифров вид) на наблюдавания обект.
1.2.2. Изисквания за минимални функционални възможности на системата:


  • Получаване на 2-мерни изображения на изследвания обект;

  • Охлаждане до -100оС без необходимост от използване на течен азот.

  • Шум на четене: по-малък от 3 електрона;


1.2.3. Минимални изисквания за характеристиките на системата:


  • Размер на CCD матрицата: по-голям от 2000 х 2000 пиксела;

  • Размер на отделния пиксел: по-голям от 13 х 13 микрона;

  • Квантова ефективност в диапазона от 400 до 850 нанометра: по-висока от 85%;

  • Ток на тъмно (при -100 оС): по-малък от 0.0004 електрон/пиксел/секунда;

  • Аналогово-цифров преобразовател: минимум 16 бита;

  • Линейност на детектора: по-добра от 99% в целия динамичен диапазон;

  • CCD матрицата да бъде със задна засветка;

  • CCD матрицата да осигурява „гасене“ на интерференчните ивици (фринджинга), характерни за червения и близкия инфрачервен диапазон;

  • Камерата да бъде съвместима с MaximDL (при необходимост се доставят и съответните драйвери);

  • Камерата да бъде доставена със SDK (Software Development Kit) за поддържаните от производителя операционни системи.



Участници, предложили Техническо предложение, което не отговаря на изискванията, посочени в Техническата спецификация, ще бъдат отстранени от участие в процедурата.
1.2.4. Други:
Гаранционни изисквания: Минималният гаранционен срок за работата на системата да е не по-малък от 24 месеца. Доставчикът е длъжен да предостави гаранционната карта на системата при нейното предаване на Възложителя. Гаранционният срок на системата се определя от данните, записани в нейната гаранционна карта и трябва да отговаря на стандартите на Република България и на Европейския съюз.
Изисквания за техническа документация: Техническата документация следва да съдържа (допустимо е част от документацията да бъде предоставена в електронен вид, на CD или USB флаш памет):

  • техническа документация на CCD камерата (механична схема на камерата, вкл. и на възможностите за монтаж; подробно описание на свързването на отделните компоненти на системата, както и на свързването към управляващия компютър);

  • инструкция за експлоатация на камерата;

  • копие на резултатите от лабораторните тестове на камерата, извършени от Фирмата-производител.


1.3. ПРОЦЕДУРА ЗА ПРИЕМАНЕ НА КАМЕРАТА
Проверката на работоспособността на CCD камерата ще се извърши в ИА с НАО чрез реализация на няколко цикъла, включващи стартиране на камерата, охлаждане, получаване на тестови кадри (bias/dark/light), затопляне и спиране. Общата продължителност на проверката ще е до 8 часа. Резултатите от проверката ще се отразят в приемо-предавателен протокол.

Гаранционният срок започва да тече от момента на подписване на приемо-предавателния протокол. В случай на гаранционен ремонт, гаранционният срок се удължава с времетраенето на ремонта.




  1. По обособена позиция № 2




    1. ОБЩИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ НАУЧНО-ИЗСЛЕДОВАТЕЛСКИЯ ИСТРУМЕНТ


1.1.1. Изисквания от общ характер
Камерата ще бъде монтирана в куде-спектрографа на 2-м РКК телескоп на НАО и трябва да бъде работоспособна при следните условия:

  • температура 15 оС < Т < 25 оС;

  • относителна влажност до 90 %;

  • атмосферно налягане, средно за надморска височина 1750 м;

  • сензора на камерата да бъде от тип Grade A;

  • камерата да са произведена не по-рано от 2017 г.

В своя цялостен вид приборът трябва да е окомплектован с всички необходими входно-изходни интерфейси (ако са необходими) и със съответстващите преходници, а също така със захранващи, свързващи и други кабели. Качеството и безопасността на прибора трябва да съответства на действащите стандарти в Република България и Европейския съюз и да има съответния сертификат, а също така да не е забранен за употреба на територията на Европейския съюз и, в частност, в Република България. Оборудването не трябва да има дефекти (конструктивни или на използваните материали), появяващи се при нормалната му експлоатация при условия, обичайни за астрономическите наблюдения в НАО Рожен (климатични и технологични), а също така да съответства на условията за електрозахранване (220 V/50 Hz). Консумативите и други разходни материали (ако има такива), които са приложени към системата (евентуално в качеството на тестови) трябва да са годни и разрешени за използване в Европейския съюз и Република България.
1.1.2. Конфигурация на системата
Системата трябва да съдържа един функционален възел – вакуумиран дюар, който съдържа CCD матрицата и електрониката за нейното управление и охлаждане. Допустимо е в отделен корпус да бъдат захранването на камерата и външни модули за нейното управление (контролер) и охлаждане. Захранването и външните модули, предназначени за работа с камерата трябва да бъдат части, доставени от производителя.
1.2. МИНИМАЛНИ ТЕХНИЧЕСКИ И ПОТРЕБИТЕЛСКИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ СИСТЕМАТА И НЕЙНИТЕ КОМПОНЕНТИ
1.2.1. Общо описание
Тип: научен прибор за регистриране на астрономически изображения.

Пренос на информационния сигнал в прибора: приборът се захранва със светлина от изследвания астрономически обект, събирана от 2-м РКК телескоп на НАО и разложена в спектър от куде-спектрографа. Камерата регистрира изображения на спектъра и на различни калибровъчни кадри, които се приемат и обработват в блока за управление и първична обработка и се извеждат към потребителя; изходният сигнал представлява изображение (попикселно разпределение на интензитета върху CCD матрицата в цифров вид) на наблюдавания обект.

1.2.2. Изисквания за минимални функционални възможности на системата:


  • Получаване на 2-мерни изображения на изследвания обект;

  • Охлаждане до -100оС без необходимост от използване на течен азот.

  • Шум на четене: по-малък от 3 електрона;


1.2.3. Минимални изисквания за характеристиките на системата:


  • Размер на CCD матрицата: по-голям от 500 х 2000 пиксела;

  • Размер на отделния пиксел: по-голям от 13 х 13 микрона;

  • Квантова ефективност в диапазона от 400 до 850 нанометра: по-висока от 50%;

  • Квантова ефективност в диапазона от 500 до 700 нанометра: по-висока от 90%;

  • Ток на тъмно (при -100 оС): по-малък от 0.0003 електрон/пиксел/секунда;

  • Аналогово-цифров преобразовател: минимум 16 бита;

  • Линейност на детектора: по-добра от 99% в целия динамичен диапазон;

  • CCD матрицата да бъде със задна засветка;

  • Камерата да бъде съвместима с MaximDL (при необходимост се доставят и съответните драйвери);

  • Камерата да бъде доставена със SDK (Software Development Kit) за поддържаните от производителя операционни системи.



Участници, предложили Техническо предложение, което не отговаря на изискванията, посочени в Техническата спецификация, ще бъдат отстранени от участие в процедурата.
1.2.4. Други:
Гаранционни изисквания: Минималният гаранционен срок за работата на системата да е не по-малък от 2 години. Доставчикът е длъжен да предостави гаранционната карта на системата при нейното предаване на Възложителя. Гаранционният срок на системата се определя от данните, записани в нейната гаранционна карта и трябва да отговаря на стандартите на Република България и на Европейския съюз.
Изисквания за техническа документация: Техническата документация следва да съдържа (допустимо е част от документацията да бъде предоставена в електронен вид, на CD или USB флаш памет):

  • техническа документация на CCD камерата (механична схема на камерата, вкл. и на възможностите за монтаж; подробно описание на свързването на отделните компоненти на системата, както и на свързването към управляващия компютър);

  • инструкция за експлоатация на камерата;

  • копие на резултатите от лабораторните тестове на камерата, извършени от Фирмата-производител.


1.3. ПРОЦЕДУРА ЗА ПРИЕМАНЕ НА КАМЕРАТА
Проверката на работоспособността на CCD камерата ще се извърши в ИА с НАО чрез реализация на няколко цикъла, включващи стартиране на камерата, охлаждане, получаване на тестови кадри (bias/dark/light), затопляне и спиране. Общата продължителност на проверката ще е до 8 часа. Резултатите от проверката ще се отразят в приемо-предавателен протокол.

Гаранционният срок започва да тече от момента на подписване на приемо-предавателния протокол. В случай на гаранционен ремонт, гаранционният срок се удължава с времетраенето на ремонта.




  1. ОСНОВАНИЯ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ


2.1. Възложителят отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка участник, когато:

1. е осъден с влязла в сила присъда, освен ако е реабилитиран, за престъпление по чл. 108а, чл. 159а - 159г, чл. 172, чл. 192а, чл. 194 - 217, чл. 219 - 252, чл. 253 - 260, чл. 301 - 307, чл. 321, 321а и чл. 352 - 353е от Наказателния кодекс;  

2. е осъден с влязла в сила присъда, освен ако е реабилитиран, за престъпление, аналогично на тези по т. 1, в друга държава членка или трета страна;  

3. има задължения за данъци и задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях, към държавата или към общината по седалището на възложителя и на участника, или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен, освен ако е допуснато разсрочване, отсрочване или обезпечение на задълженията или задължението е по акт, който не е влязъл в сила;  

4. е налице неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5;  

5. е установено, че:  

а) е представил документ с невярно съдържание, свързан с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор;  

б) не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор;

6. е установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, че при изпълнение на договор за обществена поръчка е нарушил чл. 118, чл. 128, чл. 245 и чл. 301 - 305 от Кодекса на труда или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен;  

7. е налице конфликт на интереси, който не може да бъде отстранен.


    1. Основанията по т. 1, т. 2 и т. 7 по-горе се отнасят за лицата, които представляват участника, членовете на управителни и надзорни органи и за други лица, конто имат правомощия да упражняват контрол при вземането на решения от тези органи.

    2. Условията на т. 2.1 по - горе се прилагат и когато участник в процедурата е обединение от физически и/или юридически лица и за член на обединението е налице някое от основанията за отстраняване.

2.3. При подаване на оферта участникът декларира липсата на основанията за отстраняване чрез представяне на единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). ЕЕДОП се попълва в съответствие с чл. 67 от ЗОП и указанията в настоящата документация за участие.

2.4. Възложителят отстранява от участие участник, за когото са налице основанията по чл. 54, ал. 1 ЗОП, условията по чл. 107 ЗОП, както и обстоятелствата по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици.


  1. КРИТЕРИИ ЗА ПОДБОР

Технически и професионални способности за обособени позиции № 1 и № 2:

3.1. Участникът трябва успешно да е изпълнил най-малко един договор с предмет и обем, идентични или сходни с тези на поръчката през последните 3 години, считано от крайната дата, определена за подаване на оферти по настоящата процедура.

Договорите с предмет, подобен на предмета на настоящата поръчка трябва да са завършени преди датата на подаване на офертата от кандидата.


За „договор/и с предмет, подобен/сходен на предмета на поръчката” Възложителят ще приема договор/и за доставка на оптико-механични и електронни прибори и светоприемна апаратура и друга техника, свързана с астрономическо приложение.

При подаване на офертата, съответствието с изискването по т.3.3.1 се декларира в ЕЕДОП, който се подава от всеки от участниците, членовете на обединения, подизпълнителите или третите лица.

Съгласно чл. 67, ал. 5 от ЗОП, възложителят може да изисква от участниците и кандидатите по всяко време да представят всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното провеждане на процедурата.



Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница