Д о к у м е н т а ц и я за участие в публично състезание за възлагане на обществена поръчка



страница1/7
Дата25.10.2018
Размер0.92 Mb.
#97557
  1   2   3   4   5   6   7



Д О К У М Е Н Т А Ц И Я

ЗА

УЧАСТИЕ В ПУБЛИЧНО СЪСТЕЗАНИЕ ЗА

ВЪЗЛАГАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА

С ПРЕДМЕТ:

УСЛУГИ ЗА ПРЕНОС НА ДАННИ В ОБОСОБЕНА ЧАСТНА МРЕЖА(VPN)

  

Център за градска мобилност” ЕAД



София
2018 г.

СЪДЪРЖАНИЕ
РАЗДЕЛ І. ПЪЛНО ОПИСАНИЕ НА ПРЕДМЕТА НА ПОРЪЧКАТА


РАЗДЕЛ VI. ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ

РАЗДЕЛ VII. ОБРАЗЦИ НА ДОКУМЕНТИ:


  1. Приложение № 1- Опис на документите, съдържащи се в опаковката

  2. Приложение № 2 - ЕЕДОП

  3. Приложение № 3- Техническо предложение

  4. Приложение № 4 - Ценово предложение

  5. Приложение № 5- Проект на договор

  6. Приложение № 6- Декларация

  7. Приложение № 7 - Декларация във връзка с обработване на лични данни


РАЗДЕЛ I. ПЪЛНО ОПИСАНИЕ НА ПРЕДМЕТА НА ПОРЪЧКАТА
За възлагане на настоящата обществена поръчка се прилага публично състезание на основание чл. 18, ал. 1, т. 12 от ЗОП и във връзка с чл. 20, ал. 2 от ЗОП.



  1. Описание на предмета на обществената поръчка:Услуги за пренос на данни в обособена частна мрежа (VPN)

2. Прогнозна стойност на поръчката.

2.1. Прогнозната стойност на настоящата обществена поръчка е 190 000 /сто и деветдесет хиляди/ лв. без ДДС.

2.2. Възложителя си запазва правото да възложи „опция за допълнителни работни места” в размер до 30 000 лева. Условията за включване на опцията са посочени в чл. 30 в проекта на договор, Приложение № 4, неразделна част от настоящата документация. Прогнозната стойност на поръчката с включената опцията е в размер на 220 000 /двеста и двадесет хиляди/ лв. без ДДС.

Цената включва всички разходи по изпълнението на обществената поръчка.



3. Настоящата обществена поръчка няма обособени позиции, тъй като предметът на поръчката е неделим и е невъзможно разделянето на поръчката на обособени позиции.
4. Начин на плащане


  • Плащането на еднократната първоначална такса се извършва за активация на едно работно място в срок до 30 дни от подписването на приемо-предавателен протокол и въз основа на издадена фактура в съответствие с нормативните изисквания.

  • Плащането на месечната абонаментна такса за едно работно място се извършва само за работните места, които са активирани, в срок до 30 дни от подписването на двустранен протокол за изпълнение на услугата за предходния месец и въз основа на издадена фактура в съответствие с нормативните изисквания.

Цената на предмета на договора се заплаща по банков път с платежно нареждане на банкова сметка на Изпълнителя.

5. Срок за изпълнение.

Срокът за активиране на всички точки, посочени в Таблица №1, е не повече от 60 дни, считано от датата на подписване на договор.

Срок за ползване на услугата е 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на активиране на първата точка.



  1. Място на изпълнение

Място за изпълнение на услугата – обекти на Възложителя, описани в приложения към раздел VI „Техническа спецификация“, списък на местоположението на работните места, свързани с Автоматизираната система за таксуване на пътниците (АСТП)– Таблица № 1.
РАЗДЕЛ II. УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ В ПРОЦЕДУРАТА



1.Общи изисквания

1.1. В настоящата процедура за възлагане на обществена поръчка може да участва всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице, както и техни обединения, които отговарят на условията на Закона за обществените поръчки (ЗОП) и изискванията на Възложителя.

1.2. В случай, че участникът участва като обединение, което не е регистрирано като самостоятелно юридическо лице, съответствието с критериите за подбор се доказва от обединението участник, а не от всяко от лицата, включени в него, с изключение на съответна регистрация, представяне на сертификат или друго условие, необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт и съобразно разпределението на участието на лицата при изпълнение на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението.

1.3. Възложителят не поставя каквито и да е изисквания относно правната форма под която обединението ще участва в процедурата за възлагане на поръчката.

1.4. Когато участникът е обединение, което не е регистрирано като самостоятелно юридическо лице, се представя копие от документ, от който да е видно правното основание за създаване на обединението, както и следната информация във връзка с конкретната обществена поръчка:

1. правата и задълженията на участниците в обединението;

2. разпределението на отговорността между членовете на обединението;

3. дейностите, които ще изпълнява всеки член на обединението.

1.5. Когато участникът е обединение, което не е юридическо лице, следва да бъде определен и посочен партньор, който да представлява обединението за целите на настоящата обществена поръчка.

1.6. В случай, че обединението е регистрирано по БУЛСТАТ, преди датата на подаване на офертата за настоящата обществена поръчка се посочва БУЛСТАТ и/или друга идентифицираща информация в съответствие със законодателството на държавата, в която участникът е установен, както и адрес, включително електронен, за кореспонденция при провеждането на процедурата. В случай, че не е регистрирано и при възлагане изпълнението на дейностите, предмет на настоящата обществена поръчка, участникът следва да извърши регистрацията по БУЛСТАТ, след уведомяването му за извършеното класиране и преди подписване на Договора за възлагане на настоящата обществена поръчка;

1.7. Подизпълнители.

1.7.1 Когато участникът предвижда участието на подизпълнители при изпълнение на поръчката, в офертата си посочва видовете работи от предмета на поръчката, които ще им предложи и съответстващите на тези работи дял в проценти от стойността на обществената поръчка и предвидените подизпълнители. В този случай те трябва да представят доказателство за поетите от подизпълнителите задължения.

1.7.2. Подизпълнителите трябва да отговарят на съответните критерии за подбор съобразно вида и дела от поръчката, който ще изпълняват, и за тях да не са налице основания за отстраняване от процедурата.

1.7.3. Възложителят изисква замяна на подизпълнител, който не отговаря на условията по т. 1.7. 2.

1.7.4. След сключване на договора и най-късно преди започване на изпълнението му, изпълнителят уведомява възложителя за името, данните за контакт и представителите на подизпълнителите, посочени в офертата. Изпълнителят уведомява възложителя за всякакви промени в предоставената информация в хода на изпълнението на поръчката.

1.7.5. Замяна или включване на подизпълнител по време на изпълнение на договор за обществена поръчка се допуска по изключение, когато възникне необходимост, ако са изпълнени едновременно следните условия: 1. за новия подизпълнител не са налице основанията за отстраняване в процедурата; 2. новият подизпълнител отговаря на критериите за подбор, на които е отговарял предишният подизпълнител, включително по отношение на дела и вида на дейностите, които ще изпълнява, коригирани съобразно изпълнените до момента дейности. Когато е налице замяна или включване на подизпълнител изпълнителят представя на възложителя всички документи, които доказват изпълнението на посочените условия. заедно с копие на договора за подизпълнение или на допълнителното споразумение в тридневен срок от тяхното сключване.

1.7.6. Подизпълнителите нямат право да превъзлагат една или повече от дейностите, които са включени в предмета на договора за подизпълнение. Не е нарушение на забраната доставката на стоки, материали или оборудване, необходими за изпълнението на обществената поръчка, когато такава доставка не включва монтаж, както и сключването на договори за услуги, които не са част от договора за обществената поръчка, съответно от договора за подизпълнение.

1.8. Лице, което участва в обединение или е дало съгласие и фигурира като подизпълнител в офертата на друг участник, не може да подава самостоятелна оферта.

1.9. В процедурата за възлагане на обществената поръчка едно физическо или юридическо лице може да участва само в едно обединение.

1.10. На основание чл. 101, ал. 11 от ЗОП, свързани лица не могат да бъдат самостоятелни участници в една и съща процедура. „Свързани лица” по § 2, т. 45 от Допълнителните разпореди на ЗОП са тези по § 1, т.13 и 14 от Допълнителните разпоредби на Закона за публично предлагане на ценни книжа. Участникът следва да декларира в част III., буква „Г” от ЕЕДОП лисата на свързаност с друг участник в процедурата.

1.11. При подаване на оферта участникът декларира липсата на основанията за отстраняване и съответствие с критериите за подбор чрез представяне на Единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП) - (образец Приложение № 2). В него се предоставя съответната информация, изисквана от Възложителя, и се посочват националните бази данни, в които се съдържат декларираните обстоятелства, или компетентните органи, които съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен, са длъжни да предоставят информация.

1.12. Когато участникът е посочил, че ще използва капацитета на трети лица за доказване на съответствието с критериите за подбор или че ще използва подизпълнители, за всяко от тези лица се представя отделен ЕЕДОП, който съдържа информацията по т. 1.11.

1.13. Участниците могат да използват ЕЕДОП, който вече е бил използван при предходна процедура за обществена поръчка, при условие че потвърдят, че съдържащата се в него информация все още е актуална.

1.14. Възложителят може да изисква от участниците по всяко време да представят всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното провеждане на процедурата.

1.15. Преди сключването на договор за обществената поръчка Възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да предостави актуални документи, удостоверяващи липсата на основанията за отстраняване от процедурата, както и съответствието с поставените критерии за подбор. Документите се представят и за подизпълнителите и третите лица, ако има такива.

2. Условия за допустимост

2.1. Възложителят отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка участник, когато:

2.1.1. са налице обстоятелствата по чл. 54, ал. 1, т. 1 от ЗОП;

2.1.2. е осъден с влязла в сила присъда, освен ако е реабилитиран, за престъпление, аналогично на тези по т. 1, в друга държава членка или трета страна;

2.1.3. има задължения за данъци и задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях, към държавата или към общината по седалището на възложителя и на участника, или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен, освен ако е допуснато разсрочване, отсрочване или обезпечение на задълженията или задължението е по акт, който не е влязъл в сила;

2.1.4. е налице неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП;

2.1.5. е установено, че:

а) е представил документ с невярно съдържание, свързан с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор;

б) не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор;

2.1.6. е установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, че при изпълнение на договор за обществена поръчка е нарушил чл. 118, чл. 128, чл. 245 и чл. 301 - 305 от Кодекса на труда или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен;

2.1.7. е налице конфликт на интереси, който не може да бъде отстранен.



2.2 Не се отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка участник, за когото са налице обстоятелствата по т. 2.1.3, когато:

- се налага да се защитят особено важни държавни или обществени интереси;

- размерът на неплатените дължими данъци или социалноосигурителни вноски е не повече от 1 на сто от сумата на годишния общ оборот за последната приключена финансова година.

2.3. Отстранява се от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка и участник - обединение от физически и/или юридически лица за чийто член на обединението е налице някое от основанията за отстраняване по т.2.

2.4. Основанията за отстраняване се прилагат до изтичане на следните срокове:

2.4.1. пет години от влизането в сила на присъдата - по отношение на обстоятелства по т. 2.1.1, и т.2.1.2, освен ако в присъдата е посочен друг срок;

2.4.2. три години от датата на настъпване на обстоятелствата по т. 2.1.5, буква "а" и т.2.1.6, освен ако в акта, с който е установено обстоятелството, е посочен друг срок.

Забележка: Стопанските субекти, за които са налице обстоятелства по т.2.1.5, буква "а" се включват в списък, който има информативен характер.



2.5. Участникът следва да предостави (декларира) в част III.”Основания за изключване”, буква „Г“ от Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП):

- липсата на основания по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици,

- липсата на основанията по чл. 69 от Закона за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество.

- липсата на основанията по чл. 101, ал. 11 от ЗОП.

- липсата на осъждане с влязла в сила присъда, освен ако не е реабилитиран за престъпления по: чл. 172 от Наказателния кодекс; чл. 192а от Наказателния кодекс; чл.194 – 207 от Наказателния кодекс; чл. 213а – 217 от Наказателния кодекс; чл. 219 – чл.252 от Наказателния кодекс; чл. 254а – чл. 260 от Наказателния кодекс; чл. 352 – 353е от Наказателния кодекс.

2.6. Когато участникът предвижда участието на подизпълнители при изпълнение на поръчката или ще използва ресурсите на трети лица, посочените изисквания се прилагат и по отношение на подизпълнителите и на третите лица.

2.7. В случай, че участникът е обединение, което не е регистрирано като самостоятелно юридическо лице:

2.7.1. ЕЕДОП се представя за всяко физическо и/или юридическо лице, включено в състава на обединението.



2.8. Възложителят отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка участник, за когото е налице някое от следните обстоятелства:

2.8.1. обявен е в несъстоятелност или е в производство по несъстоятелност, или е в процедура по ликвидация, или е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон, или е преустановил дейността си, а в случай че участникът е чуждестранно лице - се намира в подобно положение, произтичащо от сходна процедура, съгласно законодателството на държавата, в която е установен;

2.8.2 лишен е от правото да упражнява определена професия или дейност съгласно законодателството на държавата, в която е извършено деянието;

2.8.3. сключил е споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган;

2.8.4. доказано е, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора;

2.8.5. опитал е да:

а) повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, или

б) получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка.

2.8.6. Основанията за отстраняване се прилагат до изтичане на следните срокове:

2.8.6.1 три години от датата на настъпване на обстоятелствата по т. 2.8.2 до 2.8.5 вкл., освен ако в акта, с който е установено обстоятелството, е посочен друг срок.

Забележка: Стопанските субекти, за които са налице обстоятелства по т.2.8.4 и т. 2.8.5 се включват в списък, който има информативен характер.

2.9. Други указания

2.9.1. Когато участник в процедурата е обединение, което не е юридическо лице, всички посочени по-горе обстоятелства се отнасят до всеки от участниците в обединението и подлежат на деклариране.



2.10. Възложителят прекратява процедурата за възлагане на обществената поръчка с мотивирано решение, когато:

2.10.1. не е подадена нито една оферта;

2.10.2. всички оферти или заявления за участие не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин и срок, или са неподходящи;

2.10.3. първият и вторият класиран участник откаже да сключи договор;

2.10.4. са установени нарушения при откриването и провеждането й, които не могат да бъдат отстранени, без това да промени условията, при които е обявена процедурата;

2.10.5. поради неизпълнение на някое от условията по чл. 112, ал. 1 от ЗОП не се сключва договор за обществена поръчка;

2.10.6. всички оферти, които отговарят на предварително обявените от възложителя условия, надвишават финансовия ресурс, който той може да осигури;

2.10.7. отпадне необходимостта от провеждане на процедурата или от възлагане на договора в резултат на съществена промяна в обстоятелствата или при невъзможност да се осигури финансиране за изпълнението на поръчката по причини, които възложителят не е могъл да предвиди;

2.10.8. са необходими съществени промени в условията на обявената поръчка, които биха променили кръга на заинтересованите лица.
3.Гаранции

3.1. Гаранция за изпълнение.

Определеният за изпълнител участник, преди сключване на договора представя гаранция за изпълнение в размер на 3 % (три на сто) от стойността на договора, без включен ДДС.


Гаранциите се предоставят в една от следните форми:

  • парична сума;

  • банкова гаранция;

  • застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на Изпълнителя.

В случай че гаранцията е парична сума или банкова гаранция, същата може да се предостави от името на изпълнителя за сметка на трето лице - гарант.

Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение.

Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката.

Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение са уредени в проекта на договора за обществената поръчка.


3.2 Когато гаранцията за изпълнение е парични суми, същата се внасят по следната банкова сметка на Възложителя:

Банка: Общинска банка, клон Денкоглу

IBAN: BG17SOMB91301024910102

BIC: SOMBBGSF,

като в нареждането за плащане следва да се посочи вида на гаранцията както следва:

- гаранция за изпълнение по договор за обществена поръчка с предмет: Услуги за пренос на данни в обособена частна мрежа(VPN)“.



3.3. Когато гаранцията за изпълнение се представя като банкова гаранция, тя трябва да е безусловна, неотменяема, в полза на възложителя и със срок на валидност най-малко 30 /тридесет/ дни след изтичане на крайния срок за изпълнение на договора, с текст предварително съгласуван с Възложителя.

3.4. Когато участникът избере гаранцията за изпълнение да бъде застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя, срокът на валидност на застраховката трябва да бъде най-малко 30/тридесет/ дни след изтичане срока на договора.

Банковите разходи по откриването на банковите гаранции са за сметка на изпълнителя. Изпълнителят трябва да предвиди и заплати своите такси по откриване и обслужване на гаранцията така, че размерът на получената от Възложителя гаранция да не бъде по-малък от определения в настоящата процедура.

Възложителят освобождава гаранцията, без да дължи лихви за периода, през който средствата законно са престояли при него.

Възложителят сключва писмен договор с избрания за изпълнител участник по реда и при условията на чл.112 от Закона на обществени поръчки. При подписване на договора участникът, избран за изпълнител е длъжен да представи документи в съответствие с чл. 112 ал. 1 от ЗОП.


4.Критерии за подбор

4.1. Годност (правоспособност) за упражняване на професионална дейност съгласно Закона за обществените поръчки.
Минимално изисквано ниво: Участниците следва да притежават валиден лиценз /разрешение/ за предоставяне на услугите от обхвата на поръчката или да са вписани в Публичния регистър на предприятията, уведомили Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) за намеренията си да осъществяват обществени електронни съобщения (чл. 33, ал. 1, т. 1 от Закона за електронните съобщения). Участникът трябва да е вписан за извършване на услугата „Пренос на данни“. Участници – чуждестранни лица трябва да са вписани в аналогичен регистър съгласно законодателството на държавата, в която са установени.

Доказване: На етап процедура, за доказване на професионалната годност участникът предоставя (декларира) в Част IV: „Критерии за подбор“ в раздел А „Годност“ на Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП) информация за притежаване на валиден лиценз (разрешение), издаден от Комисията за регулиране на съобщенията с посочване на дата на издаване и срок на валидност или актуална информация за обстоятелствата по отношение на наличието на регистрационен номер, с който е вписан в Публичния регистър на предприятията за извършване на услугата „Пренос на данни“.

За доказване на това изискване преди подписване на договора участниците следва да представят заверено копие на валиден лиценз /разрешение/ за предоставяне на услугите от обхвата на поръчката или валиден документ за вписване в Публичния регистър на предприятията за извършване на услугата „Пренос на данни“.

Доказателствата се представят по реда на чл. 67, ал. 5 и 6 от ЗОП.



4.2. Икономическото и финансово състояние и доказателства за тях- Възложителят не поставя изискване за икономическото и финансово състояние.
4.3. Технически и професионални способности:
4.3.1. Участникът трябва да е изпълнил дейности с предмет, идентични или сходни с този на настоящата поръчка за последните 3 (три) години от датата на подаване на офертата.
Минимално изисквано ниво: Участникът трябва да е изпълнил поне 1 /една/ дейност с предмет, идентичен или сходен с този на поръчката, за последните три години от датата на подаване на офертата.

Под дейности с предмет, идентичен или сходен с предмета на поръчката се считат дейности, свързани с услуги за пренос на данни в обособена частна мрежа (VPN).

Доказване: За доказване на техническите и професионални способности на участниците, същите представят списък на услугите, които са идентични или сходни с предмета на обществената поръчка, като посочат стойностите, датите и получателите, заедно с доказателства за извършената услуга.

На етап процедура, участникът предоставя (декларира) в поле 1б) от раздел В: Технически и професионални способности на Част IV: „Критерии за подбор“ от ЕЕДОП, списък на услугите, които са идентични или сходни с предмета на обществената поръчка, с посочване на стойностите, датите и получателите, заедно с доказателства за извършените услуги съобразно чл. 64, ал. 1, т. 2 от ЗОП



Доказателствата се представят по реда на чл. 67, ал. 5 и 6 от ЗОП.


4.3.2. Участникът трябва да прилага система/и за управление на качеството (чл. 63, ал. 1, т. 10 от ЗОП).
Минимално ниво: Участникът следва да прилага система за управление на качеството EN: ISO 9001 или еквивалент с обхват сходен с предмета на поръчката.

Доказване: На етап процедура Участникът попълва Част IV: „Критерии за подбор”, поле в раздел Г: „Стандарти за осигуряване на качеството и стандарти за екологично управление“ на Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП).

В случаите на чл.67, ал.5 и 6 от ЗОП се представя заверено копие на:

- валиден сертификат, удостоверяващ съответствие със система за управление на качеството съгласно ЕN ISO 9001 или еквивалент с обхват сходен с предмета на поръчката. Сертификатите трябва да са издадени от независими лица, които са акредитирани по съответната серия европейски стандарти от Изпълнителна агенция "Българска служба за акредитация" или от друг национален орган за акредитация, който е страна по Многостранното споразумение за взаимно признаване на Европейската организация.

Възложителят приема еквивалентни сертификати, издадени от органи, установени в други държави членки.

Възложителят приема и други доказателства за еквивалентни мерки за осигуряване на качеството, когато участник не е имал достъп до такива сертификати или е нямал възможност да ги получи в съответните срокове по независещи от него причини. В тези случаи участникът трябва да е в състояние да докаже, че предлаганите мерки са еквивалентни на изискваните.

Документите, чрез които се доказва изпълнението на критериите за подбор се представят само от участника, избран за изпълнител при сключване на договор.

На основание чл. 67, ал. 5 от ЗОП, Възложителят може да изисква от участниците по всяко време да представят всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното провеждане на процедурата.

Преди сключването на договор за обществена поръчка Възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да предостави актуални документи, удостоверяващи липсата на основанията за отстраняване от процедурата, както и съответствието с поставените критерии за подбор. Документите се представят и за подизпълнителите, ако има такива.

Забележка: При участие на обединения, които не са юридически лица, съответствието с критериите за подбор се доказва от обединението участник, а не от всяко от лицата, включени в него, с изключение на съответна регистрация, представяне на сертификат или друго условие, необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт и съобразно разпределението на участието на лицата при изпълнение на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението.

Забележка: Участник може да докаже съответствието си с изискванията за финансово и икономическо състояние, за технически възможности и/или квалификация с възможностите на едно или повече трети лица. В тези случаи, освен документите, определени от възложителя за доказване на съответните възможности, участникът представя доказателства, че при изпълнението на поръчката ще има на разположение ресурсите на третите лица. Трети лица може да бъдат посочените подизпълнители, свързани предприятия и други лица, независимо от правната връзка на участника с тях. 

4.4. Използване на капацитета на трети лица.

4.4.1. Участниците могат за конкретната поръчка да се позоват на капацитета на трети лица, независимо от правната връзка между тях.

4.4.2.Когато участникът се позовава на капацитета на трети лица, той трябва да може да докаже, че ще разполага с техните ресурси, като представи документи за поетите от третите лица задължения.

4.4.3. Третите лица трябва да отговарят на съответните критерии за подбор, за доказването, на които участникът се позовава на техния капацитет и за тях да не са налице основанията за отстраняване от процедурата. Възложителят изисква от участника да замени посоченото от него трето лице, ако то не отговаря на някое от условията по т.4.4.2.



4.4.4. Когато участник в процедурата е обединение от физически и/или юридически лица, той може да докаже изпълнението на критериите за подбор с капацитета на трети лица при спазване на условията по т.4.4.2-4.4.3.




Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница