Доклад за дейността на центъра за образователна интеграция на децата



страница1/2
Дата23.10.2018
Размер346 Kb.
#94201
ТипДоклад
  1   2
ГОДИШЕН ДОКЛАД

ЗА ДЕЙНОСТТА НА ЦЕНТЪРА ЗА ОБРАЗОВАТЕЛНА ИНТЕГРАЦИЯ НА ДЕЦАТА

И УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕТНИЧЕСКИТЕ МАЛЦИНСТВА – 2013 г.

Дейността на Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства през 2013 г. е основана на принципите и направленията, залегнали в актуализираната Стратегията за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства. Тя подпомага реализирането на правителствената политика по отношение образователните потребности на децата и учениците от етническите малцинства, която има за своя рамка Националната програма за развитие на училищното образование и предучилищното възпитание и подготовка 2006-2015.

През 2013 г. дейността на ЦОИДУЕМ е насочена към постигане на основни стратегически цели формулирани в Тригодишната му програма за периода 2013 –2015 г., приета с Протоколно решение № 9.1 на Министерски съвет от 06.03.2013 г, разработена в съответствие с чл. 8 на Постановление № 4 на Министерския съвет от 2005 г. за създаване на Център за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства (обн., ДВ, бр. 7 от 2005 г.; изм. и доп., бр. 40 от 2006 г., бр. 79 от 2009 г. и бр. 16 от 26.02.2010 г.) и чл. 4 от Правилника за устройството, дейността и организацията на работа на Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства, приет с Постановление № 108 на Министерския съвет от 2006 г. (обн., ДВ, бр. 40 от 2006 г.). Тези цели са конкретизирани в едногодишния план, приет от УС на 14.05.2013г. както й са съобразени с Приоритет Образование от Национална стратегия на Република България за интегриране на ромите (2012-2020), Плана за действие по нея и „Десетилетие на ромското включване 2005-2015 г.

Дейността на Центъра през 2013 г. включва:

1. Привличане на средства извън държавния бюджет за реализиране и подкрепа на проекти.

2. Финансиране на проекти от Центъра.

І. ИНФОРМАЦИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ГОДИШНИЯ ПЛАН

Направление 1 Привличане на средства извън държавния бюджет

От 1.05.2013 г. Центърът започна реализиране на проект „Учене в толерантност” по ОП „Развитие на човешките ресурси” приоритетна ос 7” Транснационално и междурегионално сътрудничество” по схема за предоставяне на безвъзмездна помощ BG051PO001-7.0.02 „БЕЗ ГРАНИЦИ – КОМПОНЕНТ 2”. Партньор по проекта е Институтът по правата на човека, Кралство Дания. Идеята за проекта, както и неговата обща цел – формиране на толерантна среда в училище, чрез подходящо обучение на педагозите, до голяма степен бе подсказана от бенифициенти по финансирани от нас проекти. Осигуряване на по-добро и достъпно образование в българското училище е свързано и със създаване на толерантна среда в училище, на подходящ социално - психологически климат. Специфична цел на проекта е: инвестиране в човешкия капитал, повишаване на компетенциите на директори, учители, педагогически съветници от държавни училища към МОН - второстепенни разпоредители с бюджетни кредити; на началници и експерти от РИО – на МОН, чрез усвояване на знания и подходи, обмяна на опит и добри практики, формиране на умения за възпитание и учене в толерантност. През 2013 г. е реализирана една от основните дейности по проекта - дейност 2 „ Проучване, изследване и анализ на нивото на толерантност в държавните училища към МОН - второстепенни разпоредители на бюджетни кредити, оценка на нуждите от обучение на учителите с оглед на необходимостта от изграждане на толерантна среда в училище и представяне на резултатите“. Окончателният доклад от социологическото проучване бе получен на 14.10.2013 г. и след приключване на проекта ще бъден предоставен на МОН. Успешно бяха проведени процедурите по ЗОП, свързани с избор на изпълнители за осъществяване на дейност 3 “Избор на екип от обучители и програма, и провеждане на модулни обучения на учители, педагогически съветници, училищни психолози, директори на държавни училища към МОН, началници и експерти от РИО – МОН“ Изпълнението на дейност 3 започна през 2014 г. Датският институт по правата на човека, партньор по проекта е институция с признат опит в сферата на защита и гарантиране на човешките права. Институтът е национален специализиран орган по въпросите на равенството в Европейския съюз със специален мандат за борба с дискриминацията, с мандат да предоставя независима помощ, да провежда независими проучвания, да публикува независими доклади и да прави препоръки по всички въпроси, свързани с всякакъв вид дискриминация. В дългогодишната си практика Институтът е разработил методи, инструменти и методологии за преподаване и обучение, проверени и усъвършенствани в практиката, които споделя както на национално така и международно ниво. Ценен принос за постигане на проектните резултати ще бъде участието на партньора в обучението на българските педагози /прилагане на разработения от Датския институт по правата на човека „Подход Базиран на Човешките Права“ (Нuman rights based approach (HRBA) /, както и практикума на български педагози в датската училищна мрежа.

Периодът на изпълнение на проект „Учене в толерантност“ е от 01.05.2013 г. до 30.04.2015 г. Размерът на договорените средства е 967 822,36 лева.

През 2013 г. Центърът бе партньор на:

- НПО „АДРА- България” – при реализаране на проект „Принос към ролята на образованието – обучаване на обучитили” осъществяван съвместно и с партньори от Норвегия, Литва, Ръмъния, Португалия, Община Кюстендил, ЦМЕДТ „Амалипе” на стойност 199 958 евро, финансиран със средства на ЕС. Срок на реализация 2012-2013 г. Средствата предвидени за Центъра са в размер на 11 903 евро, през 2013 са усвоени 5 820 евро. Центърът участва в работни срещи, в издаване на „Наръчник” и разпространяване на „Добри практики „

- FSG - Испания по проект „Ромски семейства”на стойност 198 316 евро, финансиран със средства на ЕС .Средствата предвидени за Центъра са в размер 2 250 евро за период 1.04.2012 -31.03.2013 г. Усвоени през 2013 г. 300 евро. Центърът участва в работни срещи, представяне на проекти с добри практики за работа с ромски деца и ученици. Центърът участва и в публикуването и разпространението на Ръководство за работа с ромски семейства.

Двете партньорства са израз на постигнития авторитет на Центъра, който със своя опит е търсен партньор и полезен консултант в реализацията на международни проекти.

През 2013 г. Центърът е определен за пряк бенефициент и по ПРОГРАМА BG06 "ДЕЦА И МЛАДЕЖИ В РИСК" на Финасовия механизъм на Европейското икономическо пространство със продължителност 24 месеца и срок на изпълнение 2013-2014 г. - на стойнност 1 955 830 лв.
Направление 2 Финансиране на проекти от Центъра

Със средства от държавния бюджет в изпълнение на Годишния си план през 2013 г. ЦОИДУЕМ обяви конкурсна процедура 33.12- 2013/ КП 33.12-2013/, която включи и трите приоритета:



Приоритет 1 „Осигуряване на равен достъп до качествено образование на децата и учениците от етническите малцинства“

По теми:


1. Осигуряване на качествено образование на децата и учениците от етническите малцинства.

2. Подобряване на учебната и възпитателна среда в приемните детски градини и училища.

3. Адаптацията на деца в детските градини и ученици в началните училища, за които българският език не е майчин.

Приоритет 2 „Въвеждане и развиване на разнообразни форми на интеркултурно образование, насочено към запазване и развитие на културната идентичност на етническите малцинства при деца и ученици“

По теми:

1. Развитие на културната идентичност на децата и учениците от етническите малцинства.

2. Повишаване на квалификацията на учители.

3. Въвеждане и развиване на разнообразни форми на интеркултурно образование

Приоритет 3 „Ефективна работа с родителите на децата и учениците от етническите малцинства, за превенция на отпадащите ученици и намаляване броя на безпричинните отсъствия

По теми:

1. Модели за работа с родители.

2. Изработване на методика за работа с родители на децата и учениците от етническите малцинства.

3. Мотивиране на ромските родители за подкрепа на техните деца и ученици.

4. Включването на родители при изработване на училищни стратегии, планове и програми и участието им в Училищното настоятелство.

КП 33.12-2013 е ориентирана към държавни и общински детски градини; училища; обслужващи звена; регионални инспекторати по образованието; държавни висши училища и общини, изпълняващи самостоятелно или с участието на юридически лица с нестопанска цел, осъществяващи общественополезна дейност. Конкурсна процедура 33.12 – 2013 e обявена на 27.05.2013 г. Изпълнението на проектите стартира през септември 2013 г.

През 2013 г. Центърът дофинансира с втори транш

- от 10 % (след извършване на независим външен финансов одит) на 28 проекта по конкурсна процедура 33.10-2012 "Създаване на условия за равен достъп до качествено образование на ромските деца и ученици" по Приоритет 1 "Интеграция на ромските деца и ученици чрез десегрегация на детските градини и училища в обособените ромски квартали и създаване на условия за равен достъп до качествено образование извън тях". Конкурсната процедура е ориентирана към държавни и общински детски градини; училища; обслужващи звена; регионални инспекторати по образованието, държавни висши училища и общини.

- от 15 % (след извършване на независим външен финансов одит) на 23 проекта по конкурсна процедура 33.11-2013 "Обучение в дух на толерантност и недискриминация в детските градини и в училищата чрез съхраняване и развиване на културната идентичност на деца и ученици от ромски произход” по Приоритет Образование от Национална стратегия на Република България за интегриране на ромите (2012-2020) и План за действие за изпълнение на Националната стратегия на Република България за интегриране на ромите (2012- 2020) и „Десетилетие на ромското включване 2005-2015. Конкурсната процедура е ориентирана към държавните и общински детски градини; училища; обслужващи звена; регионални инспекторати по образованието, държавни висши училища и общини.

ІІ. КРАТКА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ФИНАНСИРАНИТЕ ПРОЕКТИ И ИНФОРМАЦИЯ ЗА НАПРЕДЪКА ПО ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ТРИГОДИШННАТА ПРОГРАМА ПО ЗАЛОЖЕНИТЕ ПОКАЗАТЕЛИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ


  1. Проектите по конкурсна процедура КП 33.12-2013 са в изпълнение на Годишния план на ЦОИДУЕМ за 2013 г.

по Приоритет 1 "Интеграция на ромските деца и ученици чрез десегрегация на детските градини и училища в обособените ромски квартали и създаване на условия за равен достъп до качествено образование извън тях”

Проектите са за:



  • Осигуряване на качествено образование на децата и учениците от етническите малцинства.

  • Подобряване на учебната и възпитателна среда в приемните детски градини и училища.

  • Адаптацията на деца в детските градини и ученици в началните училища, за които българският език не е майчин

и постигане на следните специфични цели:

  • осигуряване на равен старт на деца и ученици от етническите малцинства;

  • адаптация на деца в детските градини и ученици в началните училища, за които българският език не е майчин;

  • подобряване на учебната и възпитателна среда в училище;

  • насърчаване на учениците от етническите малцинства да продължат образованието си и след задължителното училищно обучение;

  • образователна подкрепа при необходимост за постъпване в гимназия, колеж и университет;

  • създаване на условия за ранно професионално ориентиране и кариерно развитие.

Общ бюджет по приоритета – 481 500 лв.

Максимална стойност на един проект – 24 075 лв.

Подписани са 21 договора за финансиране на одобрените проекти. Преведен е първи транш представляващ 80 % от утвърдените бюджети на проектите в размер на 386 739 лева

по Приоритет 2 Въвеждане и развиване на разнообразни форми на интеркултурно образование, насочено към запазване и развитие на културната идентичност на етническите малцинства при деца и ученици.

Проектите са за:



  • Развитие на културната идентичност на децата и учениците от етническите малцинства.

  • Повишаване на квалификацията на учители.

  • Въвеждане и развиване на разнообразни форми на интеркултурно образование.

и постигане на следните специфични цели:

- обучения на учители, работещи в мултикултурна среда с включване на компонент „Интеркултурна компетентност“;

- обмяна на добри практики на учителите, работещи в мултикултурна среда;

- придобиване на знания от децата и учениците за културата на етническите малцинства, живеещи в България;

- съхраняване и развиване на културната идентичност на децата и учениците от етническите малцинства и техните връстници, в интеграционна мултикултурна среда;

- създаване на клубове по интереси; Сформиране на групи по свободно избираема подготовка (СИП) в областта на културата, фолклора и традициите на на различните етноси. Проучвания, провеждани от деца и ученици, свързани с културната им идентичност.

Общ бюджет на приоритета – 361 125 лв.

Максимална стойност на един проект - 15 047 лв.

Подписани са 24 договора за финансиране на одобрените проекти. Преведен е първи транш представляващ 80% от утвърдените бюджети на проектите в размер на 281 882 лева

по Приоритет 3 Ефективна работа с родителите на децата и учениците от етническите малцинства, за превенция на отпадащите ученици и намаляване броя на безпричинните отсъствия

Проектите са за:

1. Създаване на модели за работа с родители.

2. Изработване на методики за работа с родители на деца и ученици от етническите малцинства.

3. Мотивиране на ромските родители за подкрепа на техните деца и ученици.

4. Включването на родители при изработване на училищни стратегии, планове и програми и участието им в Училищното настоятелство.

и постигане на следните специфични цели:

- повишаване на интереса на родителите на ромските деца и мотивацията им за образованието на децата им;

- прилагане на добри практики в съвместната работа с децата, учениците и техните родители;

- създаване и прилагане на система и методика за работа с родители на деца и ученици от етнически малцинства;

- представяне на детската градина и училището като привлекателно място за децата и техните родители;

- създаване на предпоставки и изграждане на родителски клубове;

- участието на родителите в комисии и екипи за изработване на стратегии, планове и програми.

Общ бюджет на приоритета – 361 125 лв лв.

Максимална стойност на един проект - 24 075 лв.

Подписани са 16 договора за финансиране на одобрените проекти. Преведен е първи транш представляващ 80% от утвърдените бюджети на проектите в размер на 279 368 лева .

Проектите по конкурсна процедура КП 33.12-2013 имат като основна цел: обхващане и задържане в образователната система на децата и учениците от етническите малцинства, чрез осигуряване на равен достъп до качествено образование в мултикултурна образователна среда. Финансираните проекти са в изпълнение на Приоритетите и целите на актуализираната Стратегия за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства:

Стратегическа цел 1: Гарантиране и осигуряване правото на равен достъп до качествено образование, чрез интеграция на деца и ученици от ромски произход в детски градини и училища със смесен етнически състав.

Стратегическа цел 2: Съхраняване и развиване на културната идентичност на децата и учениците от етническите малцинства и превръщане на етнокултурното многообразие в източник на взаимно опознаване, уважение и сътрудничество.

Стратегическа цел 3: Приобщаване и приемане на родителите - роми към образователния процес и засилване на участието им в училищния живот

отразени в Тригодишната програма (2013-2015) за дейността на Центъра.

2. През 2013 г. е финализирана КП 33.10-2012 в изпълнение на Програмата за дейността на Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства за периода 2010 г. – 2012 г. по Приоритет 1 "Интеграция на ромските деца и ученици чрез десегрегация на детските градини и училища в обособените ромски квартали и създаване на условия за равен достъп до качествено образование извън тях”.

Проектите са за:

• Интеграция на ромските деца и ученици чрез създаване на условия за равен достъп до качествено образование за деца от ромски произход в групи в детски градини и на ученици от ромски произход в класове със смесен етнически състав в приемни училища извън ромските квартали.

Изпълнението на проектите по КП 33.10-2012 г. е пряко свързано с реализиране на две от стратегическите цели на Стратегията и Тригодишната програма за дейността на ЦОИДУЕМ 2010-2012, а именно:

- Равен достъп до качествено образование на децата и учениците от етническите малцинства и ефективната им интеграция.

- Създаване на предпоставки за успешна социализация на децата и учениците.

Максималната стойност на един проект – 18 000 лева

Финансирани са 28 проекта. Сумите по първи транш е на обща стойност 446 876 лева, а през 2013 г. е преведен втория транш (след извършване на независим външен финансов одит) в размер на 43 511 лева

Изпълнението на проектите постигна следните резултати:

- Гарантирано право на равен достъп до качествено образование на децата и учениците от етническите малцинства.

- Създадени предпоставки за успешна социализация.

- Допълнителна подкрепа за ромските деца и ученици за изравняване на стартовите им позиции при постъпване в образователната система.

- Максимален обхват в училище на подлежащите на задължително образование до 16 годишна възраст.

- Увеличена мотивацията на ромските деца и ученици да посещават училище.

- Увеличена мотивацията на родителите на ромските деца и ученици за подпомагане и подкрепа на децата им във учебния процес и извън него.

- Намаляване на броя на преждевременно напусналите образователната система.

Индикатори


  1. Брой ромски деца от обособените ромски квартали записани и интегрирани в приемни училища – 734.

  2. Брой адаптирани деца и ученици в детските градини и началните училища за които българския език не е майчин- 946.

  3. Брой приемни училища -15.

  4. Брой извънкласни и извънучилищни дейности с интеграционен характер в училищата, разположени в общини с малки и разпръснати населени места-73.

  5. брой извънкласни и извънучилищни дейности с интеграционен характер в приемни училища извън ромските градски квартали- 162.

  6. брой подпомогнати детски градини и училища -37

  7. брой деца и ученици, обхванати в целодневни форми на обучение- 754.

  8. брой деца и ученици, обхванати в полуинтернатни групи (ПИГ)- 271

  9. брой учители, обхванати в квалификационни форми- 114

  10. брой дейности за родители - 39

  11. Брой задържани деца и ученици -1680

  1. Финализирана е конкурсна процедура КП 33.11-2012 в изпълнение на изпълнение на Програмата за дейността на Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства за периода 2010 – 2012г. по Приоритет „Образование от Национална стратегия на Република България за интегриране на ромите (2012-2020)” и План за действие към нея и „Десетилетие на ромското включване 2005-2015”.

Проектите са за:

  • Обучения на учители работещи в мултикултурна среда и включване на компонент „интеркултурна компетентност”;

  • повишаване на знанията на учениците за културата на етническите малцинства живеещи в България;

  • ориентирани към родителите на ромските деца, за повишаване на интереса и мотивацията им за образованието на децата им;

  • съхраняване и развиване на културната идентичност на децата и учениците от етническите малцинства и техните връстници, в интеграционна мултикултурна среда: Създаване на клубове по интереси; сформиране на групи по свободно избираема подготовка (СИП) в областта на културата, фолклора и традициите на различните етноси;проучвания, провеждани от деца и ученици, свързани с културната им идентичност

Изпълнението на проектите по КП 33.11-2012 г. е пряко свързано с постигане на общата цел:

Обучение в дух на толерантност и недискриминация в детските градини и в училищата чрез съхраняване и развиване на културната идентичност на деца и ученици от ромски произход.

и специфичните цели:

- Прилагане система от стимули и мерки за въвеждане на интеркултурно образование във всички етапи на предучилищното и училищното образование

- Въвеждане и развиване на разнообразни форми на интеркултурно образование, насочено към запазване и развитие на културната идентичност на етническите малцинства при деца и ученици

Максималната стойност на един проект - 25 000 лева.

Финансирани са 23 проекти. Сумите по първия транш е на обща стойност 457 889 лева , а през 2013 г. е преведен втория транш (след извършване на независим външен финансов одит) в размер на 68568 лева

Индикатори

- Брой деца и ученици, обхванати в дейности, утвърждаващи културното многообразие на етническите малцинства като обща ценност - 2077;

- брой класни и извънкласни дейности, представящи културните постижения на етническите малцинства и техния принос към общонационалната култура - 323 (от тях Клуб/ателие/групи по интереси -141 и други -182 - в т. ч. екскурзии, проучвания, зелено училище, дебати, вечери и възстановки на обичаи на различните етноси, състезания, участия във фестивали, концерти, изложби);

- брой учители, обхванати в квалификационни форми – 467;

- брой форми за работа с родители - 24;

- брой родители мотивирани да изпращат децата/учениците на училище/детска градина - 707;



- брой училища /детски гради участващи в приемане на ученици /деца от етническите малцинства - 35;

- брой подпомогнати детски градини и училища - 20.

ІІІ. ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРИХОДИТЕ И РАЗХОДИТЕ НА ЦЕНТЪРА

ПРИХОДНА ЧАСТ



  • субсидия от държавен бюджет 1 265 424 лв.

  • привлечени външни средства от АДРА,FSG . 7 681 лв.

  • курсови разлики - 74 лв.

РАЗХОДНА ЧАСТ общо 1 273 031 лв.

• финансиране на проекти 1 060 072 лв.

• РЗ, осигуровки, издръжка 212 959 лв.

ІV. ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОВЕДЕНИ ОДИТИ НА ДЕЙНОСТТА НА ЦОИДУЕМ И ИЗВЪРШЕНИ ВЪНШНИ ОЦЕНКИ.



  1. През 2013 г. Центърът за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства в съответствие с чл.22 от ПУДОР, организира и финансира извършването на мониторнг и оценка на въздействието от прилагане на политиката за образователна интеграция на одобрените и финансирани от ЦОИДУЕМ проекти по конкурсни процедури 33.10.2-12 и 33.11-2012. Изготвени са обобщени доклад за ефекта и степента, в която са постигнати стратегическите цели на ЦОИДУЕМ по приключилите през 2013 г. конкурсна процедура 33.10 – 2012 и по КП 33.11-2012.

    1. Мониторинг на проекти по КП 33.10-2012 и КП 33.11-2012 е извършен в периода 01.08.2013 г. до 30.11.2013г. Теренното проучване включва срещи, наблюдения, беседи по въпросник и дълбочинни интервюта с екипите по проектите, техните партньори и преките ползватели - деца, ученици, учители.

За проектите по КП 33.10-2012 оценката се базира теренно проучване проведено в 15 от общо подкрепените 28 проекта.

За проектите по КП 33.11-2012 оценката е базирана на теренното проучване проведено в 11 от общо 23 финансирани проекти.

Докладите предагат :


  • комплексна обективна оценка на постигнатите цели и резултати от изпълнението на проектите по места

  • анализ и оценка на ефикасността на реализираните дейности

  • идентифициране, анализ и оценка на добри и лоши практики в хода на изпълнението на проектите по места

  • изследване на ефективността и ефикасността на дейностите, свързани с подобряването на мотивацията на родителите на децата от етническите малцинства и на отношението към училищното обучение, намаляване броя на необхванатите и превенция на ранното отпадане

  • Релевантност на проектите по отношение на Тригодишната програма (2010 - 2012)

  • изводи и препоръки за подобряване на работата на Центъра и на подходите за осъществяване на дългосрочните и краткосрочни цели на ЦОИДУЕМ

Наред с теренното проучване с цел да се осигури представително количествено и качествено измерване на мненията, опита и оценките на проектите екипи, експертите провели социологическите изследвания са изготвили и изпратили анкетни карти за проектите екипи. Анкетирани са повече 90% от екипите по КП 33.10-2012 и 95% от екипите по КП 33.11-2012, реализирали проектите. Анализирани са резултатите от проучванията, представени са изводи за релевантността на проектите към стратегическите цели на ЦОИДУЕМ; оценка на изпълнение на дейностите и устойчивостта на проектите, посочени са основните трудности при реализацията на проектите, изведени са добрите практики и насоки за работа на Центъра.

Направените препоръки за усъвършенстване на конкурсните процедури, на работата и подходите са изключително полезни за бъдещата работа на Центъра.

ЦОИДУЕМ предостави двата доклада на сайта си, с което осигури не само прозрачност на системата си на отчетност, но и достъп до резултатите на всички заинтересовани страни.

3. Извършен е финсов одит на конкурсна процедура 33.10 – 2012 г. и конкурсна процедура 33.11 - 2012. След проведения финансов одит бяха дофинансирани проектите за одобрените разходи. Общият размер на неодобрените разходи е в размер на 6 142 лева за КП 33.10-2012 и 8 493 лв за КП 33.11-2012.

V. ОБЩ БРОЙ НА ПОЛУЧЕНИТЕ ПРОЕКТИ ЗА ФИНАНСИРАНЕ ПРЕЗ ГОДИНАТА.

1. По конкурсна процедура 33.12-2013, финансирана със средства от държавния бюджет.

По приоритет 1

Постъпили - 80 проектни предложения;

оценени - 62 ; одобрени за финансиране - 21 проектни предложения

Постъпили проектни предло-жения(броя)

Отпаднали на администра-тивна проверка проектни предложения(броя)

Оценени проектни предло-жения(броя)

Финансирани проектни предложения(броя)

80

18

62

21

По приоритет 2

Постъпили - 93 проектни предложения;

оценени - 77; одобрени за финансиране- 24 проектни предложения

Постъпили проектни предло-жения(броя)

Отпаднали на администра-тивна проверка проектни предложения(броя)

Оценени проектни предло-жения(броя)

Финансирани проектни предложения(броя)

93

16

77

24

По приоритет 3

Постъпили - 93 проектни предложения;

оценени - 37; одобрени за финансиране - 17 проектни предложения*

Постъпили проектни предложения (броя)

Отпаднали на администра-тивна проверка проектни предложения(броя)

Оценени проектни предло-жения(броя)

Финансирани проектни предложения(броя)

93

7

37

16

* един проект по Приоритет – 3, одобрен за финансиране не се сключи договор – директорът отказа да сключи договор – гр. Подем, дом за девойки, Плевенско

VІ. СПИСЪК НА ФИНАНСИРАНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ И РАЗМЕРА НА ПРЕДОСТАВЕНИТЕ СРЕДСТВА



КП 33.10- 2012


по ред


Вх. №/ дата

Кандидат

Име на проекта

Бюджет

Преведен първи транш в размер 90%

Преведен втори транш в размер 10%

1

33.10-029/ 11.06.2012 г.


Община Берковица

Ефективна и пълноценна интеграция на децата от ромски произход чрез иновативно мотивиране на родителите им

17942,00

16147,80

1148,58

2

33.10-009/ 04.06.2012 г.

НУ "Св.Св. Кирил и Методий", с. Раждавица

Равен старт за ромските деца

17939,10

16145,19

1793,71

3

33.10-056/ 11.06.2012г.

ЦДГ "Българче", гр. Враца

Подавам ти ръка - при нас ела

17950,90

16155,81

1795,09

4

33.10-007/ 04.06.2012 г.

Община Лом

Училищна дъга

17875,40

16087,86

1774,20

5

33.10-027/ 11.06.2012 г.

ОДЗ № 2 "Бърборино", гр. Средец

Заедно ръка за ръка

17999,16

16199.24

1789,38

6

33.10-001/ 01.06.2012 г.

РИО - Търговище

Мамо, татко, заповядайте в училище

17997,15

16197,44

6687,28

7

33.10-055/ 11.06.2012 г.

Община Пордим

Музиката и интерактивната среда на ромските деца в детската градина

17685,00

15916,50

-

8

33.10-016/ 06.06.2012г.

ОДЗ - гр. Рила

Заедно учим и играем

18000,00

16200,00

1800,00

9

33.10-014/ 06.06.2012г.

Община Ивайловград

Заедно можем и нека да го направим

17937,80

16144,02

-

10

33.10-038/ 11.06.2012 г.

ПГСС "Св. Климент Охридски", гр. Кюстендил

Да спортуваме и да се опознаем заедно

18000,00

16200,00

-

11

33.10-045/ 11.06.2012 г.

ОУ "Христо Ботев", с. Чомаковци

Равен старт в образованието - гаранция за успех в бъдещето

17830,30

16047,27

1652,04

12

33.10-054/ 11.06.2012 г.

ОУ "Христо Ботев", с. Одърне

Следи от цветове

17860,00

16074,00

-

13

33.10-052/ 11.06.2012г.

19 СОУ "Елин Пелин", гр. София

Подай ръка

17594,00

15834,60

1720,25

14

33.10-003/ 01.06.2012 г.

ОУ "Отец Паисий", гр. Разград

Знайко

17662,00

15895,80

1766,20

15

33.10-025/ 08.06.2012г.

ОУ "Светлина", с. Тополица

Искам да знам

17938,00

16144,20

1790,47

16

33.10-062/ 11.06.2012 г.

ОУ "Св.Климент Охридски", с. Тишевица

Всички на училище

17983,90

16185,51

1798,39

17

33.10-063/ 11.06.2012г.

ОУ "Св.Св.Кирил и Методий", с. Блъсково

Училището моето бъдеще

17814,20

16032,78

1530,28

18

33.10-026/ 11.06.2012 г.

ЦДГ № 5 "Дъга", гр. Монтана

За да имат децата ни криле и корени

17955,57

16160,01

1791,97

19

33.10-042/ 11.06.2012 г.

ОДЗ "Радост", гр. Елин Пелин

Пълноценна образователна интеграция на децата от ОДЗ Радост

17818,00

16036,20

1780,77

20

33.10-051/ 11.06.2012г.

ЦДГ № 6 "Щастливо детство", гр. Благоевград

Децата

17878,00

16090,20

1786,98

21

33.10-021/ 07.06.2012 г.

ОДК - Ямбол

Към нови предизвикателства

15968,00

14371,20

880,44

22

33.10-043/ 11.06.2012 г.

ЦДГ № 5, гр. София

Единство, сътрудничество, екипност

17938,00

16144,20

1790,89

23

33.10-023/ 08.06.2012г.

ОДЗ № 11 "Елхица", гр. Хасково

Вълшебни стъкълца от детството

17812,00

16030,80

1773,05

24

33.10-017/ 06.06.2012 г.

СОУ "Отец Паисий", гр. Самоков

На училище с удоволствие

17566,50

15809,85

1756,65

25

33.10-040/ 11.06.2012г.

ОУ "Васил Левски", с. Литаково

Обединение

18000,00

16200,00

1800,00

26

33.10-012/ 05.06.2012 г.

СОУ "Христо Ботев", гр. Грамада

Образование достъпно за всеки

17883,65

16095,29

1783,65

27

33.10-032/ 11.06.2012г.

ОУ "Св. Климент Охридски", гр. Дупница

Да учим заедно, за да сполучим

17999,90

16199,91

1320,89

28

33.10-034/ 11.06.2012 г.

ЦДГ "Славейче", гр. Върбица

"Правата на детето в детската градина

15700,00

14130,00

-




Общо:___496_528,53___44_6875,68___43_511,16'>Общо:

496 528,53

44 6875,68

43 511,16

КП 33.11-2012 г.



по ред


Вх. №/ дата

Кандидат

Име на проекта

Бюджет

Преведен първи транш в размер 85%

Преведен втори транш в размер 15%

1

33.11-003/

09.08.2012 г.



ОУ "Св. Св. Кирил и Методий", гр. Хасково

"Стари легенди в нови времена"

23714,86

20157,63

3555,41

2

33.11-030/ 29.08.2012г.

Община Благоевград

"Учим и се забавляваме заедно"

24711,00

21004,35

2556,40

3

33.11-041/ 29.08.2012г.

Община Долни чифлик

„Заедно играем, пеем и творим: интеркултурно образование в подготвителни групи”

24786,00

21068,10

2168,98

4

33.11-104/ 30.08.2012г.

ОУ "Княз Александър І"гр. Пловдив

Знание, толерантност, общо бъдеще”

21399,28

18189,39

1415,88

5

33.11-008 /20.08.2012г.

ОДЗ « Юрий Гагарин» гр.Долна баня

"С общи усилия ще вървим напред"

23760,36

20196,31

3542,18

6

33.11-068/

30.08.2012 г.



СОУ "Владимир Комаров"  гр. В. Търново

Красотата е около нас

23 123,76

19655,20

3152,92

7

33.11-050/

30.08.2012 г.



ОУ "Св.Св. Кирил и Методий"с. Челопеч,

„Различията обединяват

25000,00

21250,00

1540,00

8

33.11-043 /

29.08.2012 г.



ОУ "Отец Паисий"с. Петърч, общ. Костинброд

Нека бъдем приятели

22686,72

19283,72

2672,90

9

33.11-059/

30.08.2012 г.



ПГ по транспорт  гр. Бургас

Толерантно училище”

24363,00

20708,55

3063,98

10

33.11-079/

30.08.2012 г.



НУ "Братя Миладинови” с. Кръстина, общ. Камено

„Единни и силни“

24676,00

20974,60

3501,07

11

33.11-035/

29.08.2012 г.



СОУ "Христо Ботев"гр. Сунгурларе

„Толерантни в разнообразието

24252,00

20614,20

3251,83

12

33.11-119/ 30.08.2012г.

ОЗД № 2, гр. Мездра

"Една приятелска ръка вземи"

21623,70

18380,15

3243,55

13

33.11-082/

30.08.2012 г.



ОУ "Христо Ботев" с. Паволче, общ. Враца

"Да се учим и работим заедно"

21925,00

18636,25

2874,34

14

33.11-015/

28.08.2012 г.



162 ОУ "Отец Паисийгр. София, район Кремиковци

Етнически различни, заедно в клас

24 950

21207,50

3742,50

15

33.11-021/

28.08.2012 г.



ОУ "Петър Бонев" гр. Перущица

"Ромското традиционно изкуство - диалог за етническа толерантност"

23822,00

20248,70

3249,09

16

33.11-069/

30.08.2012 г.



ОУ "Васил Априлов"с. Гостилица, общ. Дряново

Близо, един до друг

24 432,38

20767,52

3511,16

17.

33.11-067/

30.08.2012 г.



ОУ "Иван Вазов" гр. Горна Оряховица

Всички сме едно сърце

23 544,68

20012,98

3407,59

18

33.11-014/ 28.08.2012  г.

ОДЗ № 44 Калина, гр. Софиягр. София, район Кремиковци

„Да бъдем единни и приятели"

25000,00

21250,00

3750,00

19

33.11-047/

30.08.2012 г.



ПГ по стопанско управление, администрация и услуги "Атанас Буров"гр. Силистра

Слънцето грее еднакво за всички

24056,00

20447,60

3219,40

20

33.11-070/

30.08.2012 г.



ЦДГ "Св.Св. Кирил и Методий" с. Батак, общ. Павликени

"Обучение в дух на толерантност и недискриминация в детските градини и училищата чрез съхраняване и развитие на културната идентичност на децата и учениците от етническите малцинства"

13233,00

11248,05

264,25

21

33.11-087/

30.08.2012 г.



Втора Английска езикова гимназия "Томас Джеферсън" гр. София

Познавам, разбирам, приемам

24 899,20

21164,32

3734,88

22

33.11-016/ 28.08.2012г.

ОДК-Оряхово, гр. Оряхово, общ. Оряхово, обл. Враца

Да минем под дъгата –модел за междуетнически диалог чрез извънучилищни форми

24909,29

21172,90

3616,36

23

33.11-085/ 30.08.2012г.

НУ "Васил Левски"

Образование и междукултурно общуване без граници

23 824,60

20250,91

3533,78




Общо:

513742,83

457888,93

68568,45

Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Монтанска област дата/период Времетраене Населено място Засегнат район /улици, квартал, упи, пи
2018 -> И н т е р п р о д ж е к т e о о д
2018 -> С т а н о в и щ е от подп доц д-р инж. Станчо Георгиев Станчев
2018 -> Великден в малта директен полет от София 06. 04 – 09. 04. 2018
2018 -> O nastavnom programu za osmi razred osnovnog obrazovanja I vaspitanja
2018 -> Област Монтана Дата/период Времетраене Населено място Засегнат район /улици, квартал, упи, пи
2018 -> 1. Хомеостаза. Нервни и хуморални механизми на телесната хомеостаза. Видове регулаторни системи
2018 -> Почивка в кампания 2018 Бая Домиция, Неапол Giulivo 4
2018 -> Конкурс за детска рисунка 17. 30, Народно читалище „Съгласие 1862" фоайе Вечерен бал с маски 19. 00, зала „Съвременност" в Културно-информационен център „Безистен"


Сподели с приятели:
  1   2




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница