Глобалния екологичен фонд



страница1/7
Дата31.03.2018
Размер1 Mb.
#63532
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7
ПРОГРАМА ЗА МАЛКИ ПРОЕКТИ НА

ГЛОБАЛНИЯ ЕКОЛОГИЧЕН ФОНД


ФОРМУЛЯР

за предложение за финансиране на проект

Име на проекта на български език

Екотуризмът – възможност за устойчиво развитие в Природен парк “Персина”

Име на проекта на английски език:

Ecotourism – opportunity for sustainable development in Persina Nature Park

Кандидатстваща организация на български език:

Сдружение: Международен център за координация на екологическата информация за река Дунав (МЦКЕИРД) - Белене

Кандидатстваща организация на английски език:

INTERNATIONAL CENTER FOR COORDINATION OF THE ECOLOGICAL INFORMATION FOR THE RIVER DANUBE - BELENE

Партньори по проекта:

Официални партньори: Община Белене; Дирекция на Природен парк “Персина”; Международна школа “Едюко – България” - София; Дирекция “Социално подпомагане” – отдел “Закрила на Детето”; Общински Детски Комплекс (ОДК) – Белене; фирма: НЕК–ЕАД София – клон “АЕЦ – Белене”; Дружество с огранич. отговорност “ТВ ИНВЕСТ” – Белене.

Неофициални партньори по проекта:

СНЦ “Зелен Дунав” – Белене; Детска педагогическа стая към РПУ – Белене; НЧ “Хр.Ботев” – Белене; БДЗП – клон Белене.



Продължителност на проекта: Две години ( 2009 и 2010 ).

Общ бюджет на проекта, лева: 120 000 лв (изчисл. при курс 1$ = 1.20 лв)

Сума, за която се кандидатства от ПМП, лева и 50 % от общия бюджет:

60 000 лв + 100 %, изчислени върху 60 000 лв = 60 000 лв, от които 50 % финансов принос = 30 000 лв или 120 000 лв индикативен общ бюджет на проекта.

В случай на одобрение на предложението за финансиране, ПМП получава пълните права за публично разпространение на информация относно проекта и неговите резултати.

Попълва се от служител на ПМП

Номер на проекта:

Служител приел проекта: Подпис:

Дата на получаване:

І. 00000000КАНДИДАТСТВАЩА ОРГАНИЗАЦИЯ
  1. Име на организацията:


Сдружение: Международен център за координация на екологическата информация за река Дунав (МЦКЕИРД) - Белене
2. Общи данни:

МЦКЕИРД – Белене е сдружение с нестопанска цел, регистрирано на 15 април 1999 г. и осъществяващо дейност в обществена полза.ФД № 386 по описа за 1999 година.

Основна цел на Сдружението е да развива и популяризира идеята за опазване на река Дунав. За постигането на тази цел, Сдружението си поставя за изпълнение задачи,част от които са:

  • Организира и подпомага научно – изследователска дейност, свързана с екологичната защита на флората и фауната в резерватите и природните паркове по поречието на река Дунав и притоците й;

  • Извършва приложна дейност за неотложни действия за екологична защита на резервати и други природни обекти;


Булстат: 114135226; Данъчен №: 1150008863
3. Контакти:

гр. Белене – 5930, обл. Плевенска, ул. “Христо Смирненски” № 41, тел. 0658 / 3 – 37 – 67; 0895 / 12 – 59 – 12; е – mail: ecodunav@abv.bg



4. Банкова информация: (банка, клон, адрес на банката, телефон и факс на банката, код на банката, име на притежателя на сметката, номер на сметка в български лева)

5. Лице за контакт: Бойко Павлов Ръжгев

6. Оторизирано лице, длъжност, номер на лична карта:


Бойко Павлов Ръжгев – председател; ;

7. Мисия и стратегически цели на организацията:

Мисията на Сдружение: Международен център за координация на екологическата информация за река Дунав (МЦКЕИРД) – Белене е да развива и популяризира идеята за опазване на река Дунав. За осъществяването на тази мисия, Сдружението си поставя за постигане на стратегическите цели:

  • Подкрепяне съвместната работа на наши държавни и обществени органи и организации, работещи и развиващи дейност в областта на опазване на околната среда и по – специално опазването на Долнодунавския басейн.

  • Събиране, обработване и координация на екоинформация за Долнодунавския басейн;

  • Улесняване обменът на информация между институциите, занимаващи се с екопроблемите на река Дунав;

  • Осъществяване контакти и развиване на съвместни дейности с наши и чужди екологични организации;

  • Извършване приложна дейност за неотложни действия за екологична защита на резервати и други природни обекти;


8. Кратка история на организацията и предишни постижения:

Сдружение МЦКЕИРД – Белене е първото екосдружение, регистрирано в общините Белене и Никопол през 1999 г. и е разработило първия екопроект в същия регион: SOS за резерватите от Беленския Дунавски архипелаг”. От 1999 г. до сега е разработило повече 40 екопроекта, от които успешно класирани, финансирани и изпълнени 9 проекта (като водеща организация - 5 и като партньори – 4 проекта).



Стратегически проекти: Посочваме 3 от изпълнените пряко от нас 5 проекта:


  1. SOS за резерватите от Беленския Дунавски архипелаг” разработен и изпълнен успешно от екипа на сдружението с координатор Бойко Ръжгев, на стойност 2 700 екю, по Програма ФАР, чрез ФРГО през 1999 г. Проектът до известна степен допринесе за обявяването на Природен парк “Персина”, както и за прекатегоризирането на резерват “Персински блата” в поддържан резерват. Проектът е изпълнен от Съюз на краеведите в България, като допринесе за създаването на сдружение МЦКЕИРД – Белене, за развитието на организирано екодвижение в Община Белене и за създаването на екип от еколози и специалисти в разработването и изпълнението на екопроекти в региона. Той е първият екопроект, изпълнен в община Белене;




  1. Пчеларството – алтернатива за устойчивото развитие в Община Белене”, изпълнен по програмата “Местни практики за устойчиво развитие”, чрез фондация “ТАЙМ – Екопроекти” – София, на стойност 10 500 лв, през 2002 г.;




  1. Училище за екоприключения в Природен парк “Персина” – част I, изпълнен по Програмата за малки безвъзмездни помощи” на Проекта “Възстановяване на влажни зони и намаляване на замърсяването”, финансиран от Световна банка и GEF, чрез Дирекция на Природен парк “Персина”, на стойност 4 202 лв, през 2006 година.


Забележки:

1. Това са проекти, пряко разработени и изпълнени от сдружение МЦКЕИРД – Белене, с автор и координатор Бойко Ръжгев и с пряка тематична насоченост към опазване и защита на природата в Природен парк “Персина”;

2. Има и други екопроекти, разработени от нас, в които сме участвали като партнираща организация. Такива са проектите: “И ние сме деца на България” и “Земята, на която живеем”, изпълнени от екип екопедагози от Общински детски комплекс – Белене. Изпълнени през 2001 година;

3. Всички горепосочени екопроекти, изпълнени от нашия екип в района на Природен парк “Персина” красноречиво говорят зя това, че: имаме опит; имаме екип и сме мотивирани за изпълнение на следващи екопроекти.


9. Капацитет на организацията: 8 члена и 22 доброволци.

При необходимост за извършване на залесявания и почистване на терени от ТБО сме привличали доброволци от трите училища в Белене и граждани до 50-60 човека. Опитът показва, че хората се отзовават и че ще го правят и в бъдеще.



10. Финансов капацитет:

Оборотът ни през последните 3 – 5 години се равнява на около 20 000 лв, което е сумата от получените средства за изпълнените от нас през този период 3 екопроекта.




Каталог: doc
doc -> Български футболен съюз п р а в и л н и к за статута на футболистите
doc -> Програма за развитие „България 2020 8 Национална стратегия за регионално развитие 2012-2022 8
doc -> Лична информация
doc -> Изготвяне на Технически инвестиционен проект и извършване на строително-ремонтни работи /инженеринг/ на стадион “Плевен”
doc -> П р а в и л а за организиране и провеждане на ученическите игри през учебната 2013/2014 година софия, 2013 г
doc -> Провеждане на общинските състезания от ученически игри – 2015 г. Гр. Стара загора
doc -> К о н с п е к т по дисциплината “Обща и неорганична химия” за студентите от І–ви курс специалност “Фармация” Обща химия


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница