И е координатор на националната програма



Дата05.03.2018
Размер32.94 Kb.
#60882
Адина Ана Кристея работи за ARC – „Асоциацията за връзки с общностите”, и е координатор на националната програма за „Младежки банки” в Румъния. Част е от програмата още от учредяването й в Румъния през 2006 г. с пилотен проект в Клуж–Напока. През първата година е член на екипа на младежка банка, координира програмата в Клуж-Напока през следващите две, а от 2010 г. е национален координатор на програмата за Румъния. През 2009-2010 г. младежки банки, базирани на модела в Клуж, са открити в още 5 общности. Адина твърдо вярва във възможностите на неформалното образование и затова работи с младите хора и координаторите на младежки банки, за да създадат подходяща среда, в която младежите да могат да споделят мнението си, да открият собствения си потенциал, да развия способностите си и да се превърнат в следващото поколение лидери, със съвсем различно социално ДНК.
Вадим Самородов работи в нестопанския сектор от 1993 г. Той има дългогодишен опит в полето на развитие на филантропията в Русия и в международен план като сътрудник на „Руския червен кръст”, на „Фондация помощ за благотворителността в Русия” от 2001 г., a по-късно и като програмен мениджър на „Глобалния фонд за обществени фондации”. Вадим също така сътрудничи на организацията „Еволюция и филантропия” за развитие на филантропията в Русия и по света. Понастоящем Вадим е програмен директор в частната фондация „Ладога”, Русия, създадена от фамилия Тимченко през 2010 г.
Ралица Агайн-Гури е бивш депутат и заместник председател на Комисията за финансов надзор, избирана от парламента. В качеството си на такъв, тя ръководи надзора над застрахователния сектор в периода 2005 -2010, и надзора на ценните книжа през 2009 и 2010. Понастоящем Ралица Агайн-Гури е университетски преподавател в областта на застрахователния надзор и член на борда на „Джуниър Ачийвмънт - България” и „Института за модерна политика”.
Ричърд Хамилтън, директор глобално гражданство и политика, KPMG. В компанията е от 2006 г, след 10 години работа за Barclays. През 2011 г. е ангажиран за един мандат като стратегически съветник за благотворителните организации и интереси на Негово кралско височество, Принца на Уелс. Отскоро се е завърнал отново в KPMG.
Саша Безуханова e Директор направление Публична администрация за развиващите се пазари в корпорацията „Хюлет-Пакард”. Преди да заеме тази позиция в продължение на три години тя е директор направление Публична администрация в „Хюлет-Пакард” за Централна и Източна Европа. Кариерата й в HP започва като главен директор за „Хюлет-Пакард” България през 1998 г., и успява да я изведе до позицията на най-успешна ICT компания в страната. Саша Безуханова е и в основата на привличане на значителна инвестиция от страна на HP в България – през 2006г. в България отваря врати Глобален Център за отдалечени услуги. Към днешна дата над 4000 висококвалифицирани специалисти доставят обслужване за страните в Европа, Близкия Изток и Африка. Тази инвестиция поставя България на световната IT инвеститорска карта. Преди HP Саша управлява бизнеса на австрийската компания за компютърно интегриране S&T и немския медицински концерн HELLIGE в България. Тя е магистър по електроника от Техническия университет в София и има управленска квалификация от INSEAD, Франция. Саша работи активно в обществен план за развитие на модерна България и Европа и има редица престижни български и международни отличия. През май 2011 г. тя е назована една от 5-те най-влиятелните жени в България.
Фредерик Мълдър има докторска титла по философия на религията от Университета в Оксфорд. След завършване на дисертацията си работи като търговец на европейски произведения на изкуството от периода 1460 – 1960 г. Негови клиенти са музеи и частни колекционери. С приходите от своя бизнес, Фредерик създава Prairie Trust, благотворителен британски тръст. През 1985 г. той е сред учредителите на мрежата от частни дарители, Network for Social Change (Мрежа за социална промяна). През 2002 г. Фредерик учредява The Funding Network (Финансиращата мрежа) – първият отворен дарителски кръг във Великобритания (www.thefundingnetwork.org.uk). През 2004 г. Фредерик печели специалната награда на Beacon Fellowship за иновативни подходи към филантропията. През 2012 г. той получава и Ордена на Британската империя от Кралицата.
Южени Харви завършва „Комуникации” в Техническия университет на Сидни, Австралия, след което поема комуникациите и маркетинга на „Театралната трупа на Сидни”. По-късно работи с News Corporation и FOXTEL. През 2000 г. напуска Австралия и се мести във Великобритания. Скоро след това започва работа в нестопанския сектор. Южени е един от учредителите на We Are What We Do (Ние сме това, което правим) - организация за социална промяна. Тя е автор на проекта, който популяризира бестселъра Change the World for a Fiver (Да променим света за един петак), както и на кампанията срещу найлоновите торбички I Am Not a Plastic Bag (Аз не съм найлонова торбичка). През 2009 г. тя се присъединява към кампанията, подкрепена от Guardian (вестник Гардиън) срещу климатичните промени. През 2011 започва работа в The Funding Network (Финансиращата мрежа), като понастоящем се занимава с глобалното разпространение на модела дарителски кръг.
Каталог: uploads -> news -> archive1
news -> Meet in Italy for Life Sciences 2015 mit4LS
news -> Онлайн платформа (EN)
news -> За брокерски събития
news -> София Филм Фест в Ямбол Събитието е факт благодарение на съвместните усилия на Арт Фест/София Филм Фест и община Ямбол, с подкрепата на Националния Филмов Център и програма
news -> Health certificate / здравен сертификат
news -> Инж. Васил Чанев / „екоинженеринг рм еоод
news -> Програма за опазване на околната среда е да постигне устойчиво решаване на екологичните проблеми в общината и да се запази доброто състояние на околната среда
news -> За брокерски събития
news -> До Президента на Република България г-н Георги Първанов До Председателя на Народното събрание г-жа Цецка Цачева
archive1 -> Спортни таланти” 2013 г. На „еврофутбол” спортни визитки – постижения и успехи


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница