Индикативно техническо задание по проект „Развитие на съществуващите информационни системи в Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация”



Дата16.10.2018
Размер180.37 Kb.
#89804
ИНДИКАТИВНО ТЕХНИЧЕСКО ЗАДАНИЕ

по проект „Развитие на съществуващите информационни системи в Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация”, разработване на нови модули и тяхното интегриране в Единна информационно-комуникационна система (ЕИКС), обхващаща извършваните административни услуги по отношение на издаваните лецинзии, свидетелства, удостоверения и одобрения в гражданското въздухоплаване”
Дейност І : Проектиране и разработване на нови модули, усъвършенстване на съществуващи системи, внедряване и изграждане на „Единна информационно-комуникационна система в Главна дирекци „Гражданска въздухоплавателна администрация”

1. ПРЕДМЕТ НА ЗАДАНИЕТО

1.1. Предмет на заданието:

Настоящето задание касае техническите изисквания към развитието на съществуващите информационни системи в Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация”, разработване на нови модули и тяхното интегриране в Единна информационно-комуникационна система (ЕИКС), обхващаща извършваните административни услуги по отношение на издаваните лецинзии, свидетелства, удостоверения и одобрения в гражданското въздухоплаване”



1.2. Обхват на заданието:

Обхватът на заданието се дефинира чрез:

- Обхващане с ЕИКС на посочените в т. 2 на настоящето задание работни места;

- Осигуряване за тези работни места на обработката на всички видове данни от неструктуриран и структуриран тип, съпътстващи административната дейност по извършваните от ГД ГВА административни услуги, които данни подлежат на доуточняване и детайлизация в процеса на реализация на проекта;

- Осигуряване обслужването на съвместната работа на потребителите на ЕИКС съгласно изискванията на Закона за електронното управление и подзаконовите към него нормативни документи
2. РАБОТНИ МЕСТА В ГД “ГВА”, ОБЕКТ НА ОБСЛУЖВАНЕ С ЕИКС

ЕИКС трябва да осигурява индивидуална настройка на работните места, в зависимост от спецификата на административните дейности, които ще се извършват на тях в съответствие с изискванията на нормативните документи.

Системата трябва да осигурява 80 работни места, обхващащи работните станции в ГД “ГВА” като обслужва служителите от най-високите управленски нива до инспектор и мл. специалист.

Съставът на работните места ще бъде конкретизиран на етапа на реализацията на системата.


3. НАЛИЧНИ ТЕХНИЧЕСКИ РЕСУРСИ, С КОИТО ЩЕ РАБОТИ
ЕИКС


3.1. Работни станции:

С цел оценка на пригодността на наличните технически ресурси на работните станции на работните места се посочват само техни минимални критични стойности на основните технически параметри както следва:

- Работна честота на процесора - не по-малка от 2.5 GНz

- Свободно дисково пространство- не по-малко от 250 GB

- Операционна система – Windows 7

3.2. Сървър:

Параметрите на наличния сървър, който ще се използва за нуждите на ЕИКС са:

Двуядрен процесор;

- Работна честота на процесора – не по-малка от 2 GHz

- Оперативна памет- 4 GB DDR3

- Операционна система - Windows 2008 Server


4. ОБЩИ ФУНКЦИОНАЛНИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ЕИКС :

Функционирането на ЕИКС трябва да осигурява изпълнението в единна-информационно-комуникационна среда изискванията на Закона за електронното управление и подзаконовите към него наредби от страна на Главната дирекция по отношение на административноте процеси по сертифицирането, лицензирането и освидетелстването в гражданското въздухоплаване, текущия контрол по спазването на мерките за безопасност и сигурост и при извършваното административно обслужване при издаване на свидетелства, лицензи, сертификати, удостоверения и одобрения. Функционирането на ЕИКС трябва да осигурява изпълнението в единна-информационно-комуникационна среда изискванията на Закона за електронното управление от страна на Главната дирекция и по отношение на постигането на функционална готовност за включване в Единната среда (Портал) за обмен на електронни документи. По-конкретно:



4.1. Основни изисквания:

Интегрираност - Системата да покрива всички изисквания за интегрираност:

- Еднократно въвеждане на данните;



- Проследяване на действията;

- Унифициране на клиентското работно място;

- Системна прозрачност;

- Висока скорост на извличане на информация.

Модулност:

Определя се от разнородната архитектура, базирана върху компонентна технология, която се използва за изграждане на нови приложения с използване на съществуващи съставни блокове/модули. Да е изградена от самостоятелни части, които моделират функционалността и структура на Главната дирекция. Това да позволява етапност в разработката и внедряването на различните функционални части и възможност за определяне на приоритети на изпълнението съобразно решенията на ръководството на ГВА.



Единство на данните:

Всички подсистеми и модули на ЕИКС да бъдат с клиент-сървър архитектура. Данните да се въвеждат там, където възникват, а да се ползват, където са необходими. Веднъж въведена, информацията да може да бъде допълвана, обобщавана, или разделяна, но повторно въвеждане да не е необходимо. При регистриране на данните за всички документи, за които е логически възможно, да се използват данните от вече изготвени документи. Да могат да бъдат коригирани и допълвани.



Гъвкавост и адаптивност:

ЕИКС да се разработва с презумпцията, че е длъжна да отразява адекватно околната и вътрешно-организационната среда и да е в състояние да реагира своевременно на промените във функционалността и структурата на Главната дирекция. Входът и изходът да са параметризирани, което да дава възможност да бъдат настройвани в зависимост от конкретните условия и изисквания, да осигурява приспособимост към промени в организацията и спецификата на извършваните дейности.

При извеждане на информация да се използват филтри за формулиране на критериите, по които потребителят би искал да бъде сортирана информацията.



Отвореност:

Системата да е интегрирана с популярни офис приложения и да работи върху масовия базов операционен софтуер. Да предоставя възможност за доразвиване при необходимост и организиране на вход/изход към външни приложения и бази.



Максимален обхват на участниците:

Системата да предлага автоматизиране на работата с партньори и основни кореспонденти на базата на използване на Интернет-базирани технологии в съчетание със средства за групова работа. Партньорите на ГВА да могат при строго контролиран достъп да работят в реално време с части от системата, открити и интерпретирани с подходящ за тях интерфейс. Всяко тяхно действие да бъде автоматично регистрирано, а стартираните от тях процеси (входяща информация, справки и т.н.) да следват стандартните процедури.



Съвременни комуникации:

Системата да предлага свобода при избора на комуникационна среда със запазване на функционалността и сигурността на работа: Интернет, Екстранет, комутируем достъп.

Комуникацията и координацията на потребителите на системата да се постига чрез вградените средства за клиент/сървър съобщителна система, групови календари и системи за планиране, синхронни и асинхронни електронни срещи, групово управление на документи, управление на работните потоци и Интернет-базирани приложения.

Минимизиране на необходимите инвестиции:

Системата да предлага използването в най-голяма степен на готови технически и програмни средства, като в същото време да се отчита и съвременното състояние в тази област. При внедряване на системата да бъдат оптимизирани в най-голяма степен наличните ресурси. Данните от наличния приложен софтуер, които се счете за нецелесъобразно да се използва, да бъдат трансферирани при възможност в новите бази.



Етапност:

При отчитане на приоритетите в информационните нужди на ГВА и планирани средства за тяхното задоволяване да бъде възможно да се доизгражда системата в по-късен етап.

Разширяемостта на ЕИКС, включително и съпътстващите я дейности по настройка и пренастройка, да се реализират без прекъсване работата на потребителите.

Достъпен потребителски интерфейс:

Потребителският интерфейс трябва да бъде достъпен за потребители, които не са компютърни специалисти. Така да се гарантира безпроблемното внедряване на модулите в различните звена на ГВА и да бъде осигурена ефективност при обучението и работата с новата система.



Достъп на потребителите до всички видове ресурси:

Възможност за фино контролиране на правата на достъп и действие на всички потребители до обектите на системата на всички нива – област (домейн), сървър, база, справка, документ и поле.



Достъп на външни потребители чрез Интернет до базите:

Контролиран достъп до отделените за външно ползване обекти, като е осигурено автоматично генериране на HTML формат и възможност за външните потребители не само да разглеждат публикувана информация, а да извършват реална работа като клиенти на системата.


Постигане на технологичен интегритет с Единната среда за обмен на електронни документи

Трансфер на данни между разпръснати обекти и основната база данни:

Възможност на обмен и синхронизация на разпръснати бази данни без претенции към метода на свързване. Обменът на данни се извършва автоматично при предварително конфигурирана йерархия на сървърите, интервали на репликация, елементи и видове промени от базите за обновяване.



Поддръжка на мобилни потребители:

Поддръжка на мобилните станции от тип “виртуален офис”


4.2.Изисквания към комуникационната функционалност:


Нуждата от бързи и ефективни комуникации между служителите и структурните звена на ГВА налага използването на вътрешна електронна поща, дискусионни бази данни и средства за бързо и лесно създаване на типови документи. Високите критерии към обслужването на дейностите, породени от тяхната специфика, изискват качествено планиране, гъвкаво управление на процесите на взимане на решения и бърза реакция на възникналите събития.

Комуникационната среда на ЕИКС трябва да отговаря на следните функционалности:



  • Системата да е изградена върху клиент/сървър и интернет/интранет технологии за достъп до информацията и документите;

  • Системата да притежава вградена съобщителна среда;

  • Да осигури Intranet инфраструктура, осигуряваща всички услуги за групова работа и възможност за лесна и бърза миграция от Windows мрежова среда към INTRANET система;

  • Системата да може да работи както в LАN, така и във WАN – пълно единство и техническа свързаност на Интранет и Интернет.

4.3.Интегритет:


Интегрираността на ЕИКС определя до голяма степен приложимостта, използваемостта и ефекта от нейното внедряване. Разнородната структура на ЕИКС следва да бъде изградена върху единна платформа с унифицирани развойни средства, което да осигури свързаност между модулите и подсистемите с цел ефективен обмен на информация, централизирана администрация, генериране на управленски отчети и гъвкавост на нивата за достъп.

Всички модули на ЕИКС трябва да се състоят от програмни решения, напълно интегрируеми помежду си, работещи върху общи базови информационни структури и обща платформа.

За целта ЕИКС трябва:



  • да е базирана на отворена платформа с възможност за интеграция с други приложения и бази данни;

  • да предоставя мултиплатформена разпределена документна база данни с интегрирана съобщителна среда;

  • системата да може да взаимодейства чрез стандартни формати с други БД от външни системи;

  • Системата да гарантира работоспособност върху приетите и разпространени в българската администрация платформи;

  • Да предоставя средства за контрол и управление на процесите;

  • Системата да позволява пълен контрол върху пътя и наследяването на документите и дейностите;

  • Да е възможно включване към системата на други подструктури, без да се нарушава логиката във функционалността и сигурността на системата;

  • Осигуряване на възможност за обмен на документи и съобщения с популярни WORKFLOW системи (Lotos Notes/Domino, Microsoft Exchange/Outlook, ICL TeamWare, NOVELL GROUP WISE, ORACLE INTER OFFICE и др.) с цел ефективна комуникация с външни кореспонденти.

4.4.Интерфейс:


Интерфейсът на ЕИКС трябва да се типизира спрямо различните нива на информационно осигуряване и съответно да се персонифицира съобразно длъжностните характеристики на служителите и модулите от различните подсистеми, към които те имат отношение. Интерфейсът на потребителите към системата на Дирекцията е производна величина от правата им на достъп до различните нива на информация, които от своя страна се определят от правилата за вътрешния документооборот, кореспондиращи с нормативната уредба и функционалната структура. Системата трябва да предоставя средства за гъвкаво проектиране на интерфейса на базата на изградената структура на базите от данни и заложената функционалност. Интерфейсът трябва да бъде лесен за възприемане и употреба от страна на крайния потребител и да моделира възможно най-пълно ежедневния му алгоритъм на работа. Трябва да не налага промени в съществуващата организационна структура и принципите на деловодната дейност.

4.5.Администрация:


    ЕИКС трябва да притежава унифициран интерфейс за администрация на всичките си подсистеми и модули, покриващ изцяло нейните отделни аспекти:

  • Системна администрация;

  • Администрация на сървърите, базите от данни, потребителите и архитектурата на ЕИКС;

  • Маршрутизация на документите и администрация на различните номенклатури в приложенията;

  • Централизирана администрация на правата на достъп и роли на потребителите, съобразно длъжностните им характеристики.

4.6.Защита, архивиране и възстановяване на данните:


Системата трябва да осигурява достъп до работното пространство на всеки потребител чрез име, парола и личен електронен ключ (обикновен електронен подпис). Системата да притежава вградени механизми за идентификация и оторизация на потребителите и възможност за записване на потребителските сесии.

Системата да осигурява управление на достъпа на четири нива - сървър, модул, функция, поле от информационната база.

Системата да осигурява защита от злонамерен достъп, както и от некомпетентни действия.

4.7.Електронен подпис:


ЕИКС траябва да:

  • да осигурява поддръжка на “обикновен” ел. подпис – чл. 13, /1/, т.1 от Закона за електронния документ и електронния подпис;

  • Да осигява поддръжка на файлове в оригиналния им формат, подписани с усъвършенстван (универсален) ел. подпис – чл. 13, /1/, т.2 и т.3 от ЗЕДЕП;

  • Да осигурява приемането на документи, подписани с универсален електронен подпис;

  • Да осигурява издаването във формата на електронен документ , подписан с универсален електронен подпис , на разрешения , лицензии , одобрения и други административни актове.

4.8.Съхранение и архивиране на информацията:


Системата следва да:

  • осигурява възможност за алтернативно съхранение на информацията – централно и локално с възможност за автоматична синхронизация по график или от потребителя;

  • осигурява поддръжка на електронно архивиране и on-line и off-line архиви;

  • възможност за автоматично архивиране по зададен прототип за всяка базова структутра;

  • за всяка база данни има заложен прототип на архивиращ процес;

  • възможност за настройваема автоматична и по заявка репликация.

4.9.ИНТЕРНЕТ функции:


  • Възможност за организиране на достъп до данните в ЕИКС през Интернет;

  • Възможност за дефиниране на различни точки за достъп през Интернет до данните в ЕИКС;

  • Възможност за извличане на данни в състава на обект(и) или свързани с него(тях) през Интернет;

  • Възможност за генериране на данни в ЕИКС чрез Интернет достъп;

  • Възможност за редактиране на данни, поддържани от ЕИКС чрез Интернет достъп.

    4.10. Генериране на информация за публичен достъп чрез сайта на ГД ГВА:

    Модулите на системата трябва да позволяват генериране и поддържане на информация, предназначена за публичен достъп чрез сайта на Главната дирекция.



    4.11. Документация:

    За нормалното внедряване, тестване и експлоатация на системата, трябва да бъде подсигурена следната документация:

    - Ръководство за инсталиране на системата;

    - Ръководство за администриране;

    - Ръководство за потребителите.

    5. РАЗВИТИЕ НА СЪЩЕСТВУВАЩИТЕ СИСТЕМИ:

    5.1. Развитие на деловодната система ЕВЕНТИС:

    – осигуряване на възможност за работа с всички типизирани вътрешни документи и с информацията в тях, свързани с процедурите по издаването на лицензите, свидетелствата, удостоверенията и одобренията, както и с последващия текущ контрол по спазване на изискванията за безопасност и сигурност в гражданското въздухоплаване – чеклисти и форми;



  • осигуряване на възможност за работа с други типизирани вътрешни документи и с информацията в тях – доклади, информации, заповеди;

  • осигуряване на възможност за работа с всички типизирани външни документи и с информацията в тях, свързани с процедурите по издаването на лицензите, свидетелствата, удостоверенията и одобренията – заявления, прилагани документи, изискващи се от съответния нормативен документ по процедурата;

    1. Развитие на системата „Лицензиране на персонал, въздухоплавателни средства и летателна годност”

  • постигане на общ интегритет и единна информационна среда чрез функционалности по т. 4 и интегритет с деловодната система ЕВЕНТИС чрез функционалностите, определени в т. 5.1.

  • постигане на пълно съответствие с обхвата на нормативните документи, регламентиращи дейността както следва:

    а) лицензиране на авиационния песонал – Наредба №1, Наредба № 39, Приложение 1 и Регламент 2042/2003 (включване на 4 услуги от СУНАУ с нормативно основание посочените нормативни документи – Списък СУНАУ, Раздел М.12.1, т.т. 8, 10, 17 и 18);

    б) регистрация на въздухоплавателни средства – Наредба 7 и Наредба № 25 (за леки и утралеки ВС);

    в) летателна годност – Регламент 1702/2003 г., Регламент (ЕО) №2042/2003 (включване на 12 услуги от СУНАУ с нормативно основание двата посочени регламента - Списък СУНАУ, Раздел М.12.1, т.т. 32, 39, 40, 41, 47-54) и Наредба № 25 (за леки и утралеки ВС) ;

    - постигане на обмен на информация със Системата за медицинско освидетелстване на авиационния персонал;

    - постигане на обмен на информация със Системата за провеждане на теоретични изпити.



  1. РАЗРАБОТКИ НА НОВИ МОДУЛИ:

Всички разработени нови модули трябва да постигат общ интегритет и да работят в единна информационно-комуникационна среда със системите по т. 5.2 чрез функционалности по т. 4 и интегритет с деловодната система ЕВЕНТИС чрез функционалностите, посочени в т. 5.1. и т. 6.1.

Новите модули, обхващащи функционалности, които осигуряват ефективната работа на системата с информацията, и всички процедури по издаваните свидетелства, лицензи, удостоверения, одобрения и сертификати, невключени в съществуващата система, както и съответните нормативни документи, са следните:


6.1. Модул „Електронен документооборот”

– осигурява проследяемост и управление на процедурите по издаваните свидетелства, лицензи, удостоверения и одобрения чрез контрол на взаимосвързани и взаимозависими процеси и действия, документирани с вътрешни типизирани документи със структурирано съдържание;

- осигурява използването на информацията в структурираните документи със структурирано съдържание за функционирането на останалите модули в ЕИКС.
6.2. Модул за електронно удостоверяване на експлоатационна годност на летища и летателни площадки, включващ следните услуги:


 Издаване на удостоверение за експлоатационна годност на граждански летища


Регламент (ЕО) № 1108/2009, чл. 8а
Наредба № 20 от 24.11.2006 г. за удостоверяване експлоатационната годност на граждански летища, летателни площадки, системи и съоръжения за наземно обслужване, за лицензиране на летищни оператори и оператори по наземно обслужване


Издаване на удостоверение за експлоатационна годност на системи и съоръжения за наземно обслужване

Закон за гражданското въздухоплаване - чл. 44, ал. 1 и 2, във връзка с Наредба № 20 от 24.11.2006 г. - чл.1, ал. 1, във връзка с чл.17


6.3 Модул за електронно лицензиране на летищни оператори и оператори по наземно обслужване:


Издаване на лиценз на летищен оператор

Закон за гражданското въздухоплаване, чл. 48в, ал. 1

Наредба № 20 от 24.11.2006 г. - чл. 1, ал. 1, във връзка с чл.34




Издаване на лиценз на оператор по наземно обслужване или самообслужване на летище

Закон за гражданското въздухоплаване - чл. 48д, ал. 1, във връзка с Наредба № 20 от 24.11.2006 г., чл. 1, ал. 1, във връзка с чл.41


6.4. Модул за електронно удостоверяване на експлоатационната годност на системите и съоръженията за обслужване на пътници, за наземното обслужване и осигуряване на въздухоплавателните средства:

 Издаване на удостоверение за експлоатационна годност на системи и съоръжения за наземно обслужване

Закон за гражданското въздухоплаване - чл. 44, ал. 1 и 2, във връзка с Наредба № 20 от 24.11.2006 г. - чл. 1, ал. 1, във връзка с чл. 6, 7 и 30


6.5. Модул за електронно одобряване на авиационни учебни центрове и на организации за летателно обучение:


 Издаване на свидетелство за професионално обучение на авиационен учебен център

Наредба № 27 от 31.03.2000 г. за авиационните учебни центрове - чл. 4, ал.1, т.1

Издаване на Удостоверение за одобрение на организации за летателно обучение (FTO)

Наредба № 39 от 26.01.2009 г. - чл. 46, във връзка с чл.47

Издаване на Удостоверение за одобрение на организации за обучение за издаване на квалификация за тип (TRTO)

Наредба № 39 от 26.01.2009 г. - чл. 46, във връзка с чл. 51

Издаване на удостоверение за одобрение на авиационен учебен център, намиращ се в друга държава

Наредба № 39 от 26.01.2009 г. - чл. 48

Издаване на удостоверение за регистрация на бази за обучение на любители - пилоти (RF)

Наредба № 39 от 26.01.2009 г. - чл. 46, във връзка с Приложение 1, JAR-FCL, Секция 1, т. 1.055, б. „с”

6.6. Модул за електронно лицензиране на авиационни оператори:


Издаване на свидетелство за авиационен оператор, извършващ търговски превози на пътници и товари

Наредба № 37 от 5.10.2007 г. за условията и реда за издаване на свидетелства на авиационните оператори за търговски въздушен превоз и контрола върху тях, Чл.2; Анекс ІІ (Part ARO) на Commission Regulation “Air Operation – OPS” (Draft)

Издаване на свидетелство за авиационен оператор, извършващ специализирани авиационни работи

Наредба № 24 от 2000 г. за издаване свидетелства на авиационните оператори, извършващи специализирани авиационни работи, Чл. 1


6.7. Модул за електронно лицензиране на въздушни превозвачи:


Издаване оперативен лиценз на въздушен превозвач

Регламент (ЕО) № 1008/2008 на Европейския парламент и Съвета от 24 септември 2008 година относно общите правила за извършване на въздухоплавателни услуги в Общността, Чл. 3



6.8. Модул за електронно удостоверяване на експлоатационната годност на навигационни съоръжения за въздушна навигация и кацане:


Издаване на свидетелство за експлоатационна годност на автоматизираните системи за УВД

Регламент (ЕО) № 1108/2009, чл. 8б, т.5

Издаване на свидетелства за експлоатационна годност на навигационните съоръжения за въздушна навигация и кацане

Закон за гражданското въздухоплаване (ЗГВ), чл. 44, ал. 1 и 2, във връзка с Наредба №141 от 27 март 2002 г. за удостоверяване експлоатационната годност на навигационни съоръжения за въздушна навигация и кацане, Обн. ДВ. бр.35 от 5 Април 2002г., изм. ДВ. бр.70 от 29 Август 2006г., чл. 1, ал. 2

6.9. Модул за електронно одобряване на доставчици на аеронавигационно обслужване:


Издаване на свидетелство на доставчик на аеронавигационно обслужване

Регламент (ЕО) № 1108/2009, чл. 8б, т.2


6.10. Модул за електронен контрол и управление на сертифицирането на лица, изпълняващи задачи по проверка и контрол за сигурност в гражданското въздухоплаване.


 Издаване на сертификат за компетентност на лица, изпълняващи задачи по проверка и контрол за сигурност в гражданското въздухоплаване


Регламент (ЕО) № 300/2008 - Раздел 11, т.1

Регламент (ЕС) № 185/2010- Раздел 11, Част 11.3 "Сертифициране или одобрение", т. 11.3.1 

Национална програма за сигурност в гражданското въздухоплаване - Раздел 11, т.11.3 "Сертифициране"

Национална програма за обучение и сертифициране по сигурност в гражданското въздухоплаване- Раздел II "Сертифициране"





7. Внедряване и тестване на модулите по т. 6 и едновременна интеграция със системите по т. 5.
8. Изготвяне на Ръководства за потребителите и Ръководство за администрирането на ЕИКС.
9. Сертифициране на Единната система по ЗЕУ.
10. Специализирано и профилирано обучение на персонала на ГД „ГВА” за работа в ЕИКС.
11. Гаранционна и следгаранционна поддръжка на системата за период от 3 години


ЗабележкИ:

1. Офериращите трябва да приложат списък с реализирани други подобни проекти, включително и по Оперативните програми, както и сертификати за внедрени системи за управление на качеството.

2. Ако за реализацията на ЕИКС е необходимо закупуване на лицензи за базов софтуер, то необходимите средства трябва да бъдат посочени отделно.
Каталог: upload -> docs
docs -> Задание за техническа поддръжка на информационни дейности, свързани с държавните зрелостни изпити (дзи) – учебна година 2012/2013
docs -> Наредба №2 от 10. 01. 2003 г за измерване на кораби, плаващи по вътрешните водни пътища
docs -> Наредба №15 от 28 септември 2004 Г. За предаване и приемане на отпадъци резултат от корабоплавателна дейност, и на остатъци от корабни товари
docs -> Общи положения
docs -> І. Административна услуга: Издаване на удостоверение за експлоатационна годност (уег) на пристанище или пристанищен терминал ІІ. Основание
docs -> I. Общи разпоредби Ч
docs -> Закон за изменение и допълнение на Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България
docs -> Закон за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси
docs -> Наредба за системите за движение, докладване и управление на трафика и информационно обслужване на корабоплаването в морските пространства на република българия


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница