Информация за постановени актове през периода януари – дeкeмври 2010 г. 16 ноември 2010 г



страница1/4
Дата13.01.2018
Размер0.51 Mb.
#45600
  1   2   3   4
ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОСТАНОВЕНИ АКТОВЕ ПРЕЗ ПЕРИОДА ЯНУАРИ – ДEКEМВРИ 2010 г.
16 ноември 2010 г.
С присъда по наказателно дело от общ характер № 217 по описа за 2010 г., постановена на 15 ноември 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД осъди Я.В.. от гр. Дряново за извършено престъпление по чл.343 ал.1, б.”в” във вр. чл.342 ал.І от НК нарушаване на правилата за движение по пътищата и причиняване смъртта на другиго.

По делото бе проведено съкратено съдебно следствие по реда на Глава 27 от НПК (чл.371, т.2 от НПК), като подсъдимият заяви, че признава изцяло фактите, изложени в обстоятелствената част на обвинителния акт и се съгласи да не се събират доказателства по тях.

Подсъдимият Я.В. бе признат за виновен в това, че на 27.06.2010 година около 00.00 часа на пътя с. Славейково – с. Гостилица, общ. Дряново, при управление на лек автомобил, нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост причинил смъртта на мъж от с. Чуково общ. Дряново.

За извършеното престъпление и на основание чл.343 ал.1, б.”в” във вр. чл.342 ал.І от НК във връзка с чл.58а ал.1 от НК Я.В. бе осъден на 2 години лишаване от свобода, което наказание на основание чл.66 ал.1 от НК е отложено с четири години изпитателен срок, считано от влизане на присъдата в сила.

В производството по този ред при постановяване на присъдата съдът ползва самопризнанията на подсъдимия и доказателствата от досъдебното производство, които ги подкрепят, като е задължен от закона да определи наказанието при условията на чл.58а от НК, а именно – като намали определеното наказание с 1/3.

Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

11 октомври 2010 г.
С присъда по наказателно дело от общ характер № 181 от 2010 г., обявена на октомври 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД осъди Х.О. от Габрово и Р.Е. от Габрово на 13 години и 4 месеца лишаване от свобода за извършени от тях грабеж и грабеж, придружен с убийство.

По делото бе проведено съкратено съдебно следствие по реда на Глава 27 от НПК (чл.371, т.2 от НПК), като подсъдимите заявиха, че признават изцяло фактите изложени в обстоятелствената част на обвинителния акт и се съгласиха да не се събират доказателства по тях.

Двамата подсъдими бяха признати за виновни в това, че на 25 януари 2010 г. в съучастие като съизвършители, при условията на продължавано престъпление, а за подсъдимия Р.Е. и при условията на опасен рецидив, около 20,00 ч. в с. Пейна общ. Дряново, отнели от владението на 70-годишен мъж от същото село сумата от 100 лв., като употребили за това заплашване, както и в това, че на същата дата около 22,00 ч. в с. Буря, общ. Севлиево отнели газов пистолет от владението на 68-годишен мъж от същото село, като за това умишлено го умъртвили.

За горепосоченото престъпление и на основание чл.199, ал.2 т.2 пр.1-о и т.4 във вр. с чл.198, ал.1 от НК вр. с чл.26, ал.1 и ал.3 във вр. с чл.29, ал.1 б.”б” от НК ичл.58а от НК Р.Е. бе осъден на 13 години и 4 месеца лишаване от свобода, което наказание да изтърпи при първоначален строг режим.

На подсъдимият Х.О. съдът определи наказание от 13 години и 4 месеца лишаване от свобода, което да бъде изтърпяно при първоначален строг режим.

На основание чл.59, ал.1 от НК съдът зачете като изтърпяване на наказанието „лишаване от свобода” времето, през което подсъдимият Х.О. е бил задържан под стража, считано от 29 януари 2010 г. до влизане на присъдата в сила.


В производството по този ред при постановяване на присъдата съдът ползва самопризнанията на подсъдимите и доказателствата от досъдебното производство, които ги подкрепят, като е задължен от закона да определи наказанията при условията на чл.58а от НК, а именно – като намали определените санкции (в случая от 20 години лишаване от свобода) с 1/3.
Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

4 октомври 2010 г.
На 4 октомври 2010 г. в ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД бе внесено искане от Окръжна прокуратура – Габрово за вземане на най-тежката мярка за неотклонение “задържане под стража” по отношение на И.Д. от с. Д. Съхране, Д.М. от Габрово и М.Х. от Габрово, привлечени в качеството на обвиняеми за извършени престъпления по чл.243 – изготвяне на неистински парични знаци, осъществено на територията на Старозагорски съдебен окръг и по чл.244 от НК – прокарване в обръщение на подправени парични знаци, извършено на територията на Габровски съдебен окръг.

Съгласно разпоредбата на чл.64 от НПК по искането за мярка за неотклонение се произнася съответния първоинстанционен съд. Предвид обстоятелството, че по-тежкото от двете престъпления - по чл.243 от НК, е извършено на територията на Старозагорски съдебен окръг, в конкретния случай компетентен да се произнесе е Окръжен съд – Стара Загора (съгласно разпоредбите на чл.38 от НПК).

Предвид горепосоченото настоящият съдебен прекрати производството като неподсъдно на Габровски окръжен съд и изпрати делото по компетентност на Старозагорски окръжен съд.

Тъй като процедурата по вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража” е инициирана в законоустановения срок трите лица следва да останат в ареста до привеждането им пред Окръжен съд – Стара Загора.

Определението на Габровски окръжен съд не подлежи на обжалване.


4 октомври 2010 г.
С присъда по наказателно дело от общ характер № 195 от 2010 г., обявена на 4 октомври 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД осъди Д.М. от Габрово на 4 години лишаване от свобода за извършено от него престъпление против паричната и кредитната система.

По делото бе проведено съкратено съдебно следствие по реда на Глава 27 от НПК (чл.371, т.2 от НПК), като при постановяване на присъдата съдът ползва самопризнанията на подсъдимия и доказателствата от досъдебното производство.

Д.М. бе признат за виновен в това, че през периода месец юли 2006 г. – месец юни 2010 г. в Габрово, без съответно разрешение е извършвал по занятие банкови сделки – отпускане на кредити срещу лихва на различни граждани, като с тази дейност са причинени значителни имуществени вреди на 15 лица от Габрово общо в размер на 37 070 лв. и са получени от страна на подсъдимия от лихвите по заемите значителни неправомерни доходи в размер на същата сума.

За горепосоченото престъпление и на основание чл.252, ал.2 във вр. с ал.1 от НК във вр. с чл. чл.58а от НК Д.М. бе осъден на 4 години лишаване от свобода, което наказание да изтърпи при първоначален общ режим и глоба в размер на 5 000 лева в полза на държавата.

На основание чл.59, ал.1 от НК съдът зачете като изтърпяване на наказанието „лишаване от свобода” времето, през което подсъдимият е бил задържан под стража, считано от 16 юни 2010 г. до влизане на присъдата в сила.

На основание чл.53 ал.2 б.”б” от НК подсъдимият бе осъден да заплати в полза на държавата сумата от 37 070 лв. придобита чрез престъплението.


Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.
27 септември 2010 г.
С присъда по наказателно дело от общ характер № 188 по описа за 2010 г., постановена на 27 септември 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД осъди И.Ц. от Габрово на 2 години лишаване от свобода – условно, за извършено престъпление по чл.124, ал.1 пр.3 от НК – причинена смърт по непредпазливост.

Подсъдимият И.Ц. бе признат за виновен в това, че на 9 юни 2010 г. на ул.”Златарска” в Габрово, причинил по непредпазливост смъртта на 49-годишен мъж от Габрово в следствие на умишлено нанесена лека телесна повреда в резултат на нанесен удар с юмрук в лява шийна област. След удара пострадалият паднал и ударил главата си в бордюра, което причинило и крайния вредоносен резултат. Видно от доказателствата по делото инцидентът е настъпил след като подсъдимият и пострадалият употребили значително количество алкохол и помежду им възникнал конфликт (установената по-късно концентрация на алкохол в кръвта у първия е 3,04 промила, а у пострадалия - 2,9-2,99 промила).


За извършеното престъпление и на основание чл.124, ал.1 пр.3 от НК И.Ц. бе осъден на 2 години лишаване от свобода, като на основание чл.66, ал.1 от НК изтърпяването на наказанието бе отложено с изпитателен срок от 3 години.
Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

***


Делото бе разгледано по реда на Глава двадесет и седма от НПК – Съкратено съдебно следствие в производството пред първа инстанция, без да се провежда разпит на свидетелите и вещите лица в съдебно заседание. Подсъдимият заяви, че се признава за виновен по всички факти и обстоятелства посочени в обвинителния акт и изрази съгласие да не се събират доказателства по тях.

При постановяване на присъдата съдът ползва самопризнанията на И.Ц. и доказателствата, които ги подкрепят събрани в досъдебното производство. Съгласно последните изменения в Наказателния кодекс (ДВ - бр.26 от 2010 г.) при разглеждане на делото по този ред, когато определя наказанието на подсъдимия съдът следва да съобрази същото с разпоредбата на чл.58а от НК и да намали определената санкция с една трета.



17 септември 2010 г.
С присъда по наказателно дело от общ характер № 194 от 2010 г., обявена на 17 септември 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД осъди М.М. от Габрово на лишаване от свобода за извършен от него грабеж с причинена средна телесна повреда.

М.М. бе признат за виновен в това, на 26 май 2010 г. сутринта, на автоспирка на бул. „Могильов” срещу стадион „Априлов” в гр. Габрово, отнел от владението на 22-годишна жена от същия град, дамска чанта с намиращите се в нея вещи на обща стойност 72 лв., като употребил за това сила и причинил на пострадалата средна телесна повреда изразяваща се в обезобразяване на лицето (след нанесен удар със сгъваем нож).

За извършеното престъпление и на основание чл.199, ал.1 т.3 изр.2-о във вр. с чл.198, ал.1 от НК и чл.58а от НК М.М. бе осъден на 4 години и 8 месеца лишаване от свобода.

На основание чл.25 ал.1 във вр. с чл.23 ал.1 от НК съдът определи на подсъдимия общо наказание от 4 години и 8 месеца лишаване от свобода по настоящата присъда и по присъда на Габровски районен съд от 29 юни 2010 г. по НОХД № 501/ 2010 г. за деяние от същия характер.

На основание чл.24 от НК така определеното общо наказание бе увеличено с още 1 година и 6 месеца лишаване от свобода, като цялото наказание в размер на 6 години и 2 месеца лишаване от свобода следва да бъде изтърпяно от подсъдимия при първоначален строг режим.
Със същата присъда М.М. бе осъден да заплати на пострадалата, конституирана като граждански ищец по делото, сумата от 5 000 лева – обезщетение за претърпени от нея неимуществени вреди в резултат на извършеното престъпление.
Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

26 юли 2010 г.
С присъда по наказателно дело от общ характер № 164 по описа за 2010 г., постановена на 26 юли 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД осъди Р.Р. от Габрово на пробация, за причинена смърт по непредпазливост при пътнотранспортно произшествие.

Подсъдимият бе признат за виновен в това, че на 8 ноември 2009 г. около 17,30 ч., на пътя между Габрово и Севлиево в района на разклона за с. Чавеи, общ. Габрово, при управление на лек автомобил „Сузуки” нарушил правилата за движение – чл.20, ал.2 от ЗДвП, като не съобразил скоростта на превозното средство с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост и възможността да намали или спре при възникнала опасност, и по непредпазливост причинил смъртта на 52-годишен мъж от Габрово. Видно от събраните по делото доказателства пострадалият се е движил криволичейки в дясно по пътното платно, като след инцидента в кръвта му е измерена концентрация на алкохол в кръвта 3,04 на хиляда.


За извършеното престъпление и на основание чл. чл.343, ал.1 б.”В” във вр.342, ал.1 от НК и чл.55, ал.1 т.2 б.”б” във вр. с чл.2, ал.2 от НК Р.Р. бе осъден на пробация, изразяваща се в следните пробационни мерки:

- задължителна регистрация по настоящ адрес за срок от 1 година, с периодичност на явяване пред пробационен служител 2 пъти седмично и

- задължителни периодични срещи с пробационен служител за срок от 1 година.

На основание чл.343г във вр. с чл.37, т.7 във вр. с чл.49, ал.2 от НК Р.Р. бе лишен от право да управлява МПС за срок от 1 година.


Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

***


Делото бе разгледано по реда на Глава двадесет и седма от НПК – Съкратено съдебно следствие в производството пред първа инстанция, като производството по този ред протича без да се провежда разпит на свидетелите и вещите лица в съдебно заседание. Подсъдимият заяви, че се признава за виновен по всички факти и обстоятелства посочени в обвинителния акт и изрази съгласие да не се събират доказателства по тях.

При постановяване на присъдата съдът ползва самопризнанията на Р.Р. и доказателствата, които ги подкрепят събрани в досъдебното производство, като е задължен от закона да определи наказанието при условията на чл.55 от НК – в случая, като замени наказанието „лишаване от свобода” с „пробация”.



23 юли 2010 г.
С определение от 23 юли 2010 г. състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД взе най-тежката мярка за неотклонение “задържане под стража” по отношение на Р.Б. от Габрово, привлечен като обвиняем за убийството на 62-годишен мъж от Габрово – негов баща. Престъплението, квалифицирано по чл. 116 от НК, е извършено през месец март 2010 година в семейното жилище на двамата в Габрово.

С оглед събраните до момента доказателства съдът прие, че може да се направи обосновано предположение, че Р.Б. е извършил тежкото престъпление, за което му е повдигнато обвинение – наказуемо от закона с лишаване от свобода от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна. Съдебният състав счете за неоснователно искането на защитника на Р.Б. за налагане на по-лека мярка за неотклонение и прецени, че единствено със задържането под стража може да се осуети съществуващата реална опасност обвиняемият да се укрие или да извърши друго престъпление. Предвид горепосоченото искането на Окръжна прокуратура – Габрово бе уважено и съдът взе най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража” по отношение на обвиняемия.

Определението на Габровски окръжен съд подлежи на обжалване пред Апелативен съд – Велико Търново в 3-дневен срок.

В случай на обжалване, делото се насрочва за разглеждане пред Апелативния съд за 29 юли 2010 г.




23 юли 2010 г.
С определение от 23 юли 2010 г. по наказателно дело от общ характер № 185 от 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД одобри споразумение между прокурор Желева при Окръжна прокуратура – Габрово и адвокат Шиваров – защитник на подсъдимия Т.М. от Габрово, с което на последния се налагат наказание лишаване от свободаусловно, за извършено престъпление по чл.343, ал.1 б.”в” във вр. с чл.342, ал.1 от НК – причинена смърт по непредпазливост при пътнотранспортно произшествие.

Съгласно споразумението подсъдимият се признава за виновен в това, че на 1 март 2010 г., около 18,45 ч. на ул.”Стефан Караджа” в Габрово в пътен участък над Автогара Габрово, при управлението на лек автомобил „Шевролет” е нарушил правилата за движение по пътищата – чл.21, ал.1 от ЗДвП, движейки се със скорост 54-55 км/ч, надвишаваща допустимата за движение в населено място, и по непредпазливост причинил смъртта на 69-годишна жена от Габрово, която неправилно се движила по пътното платно (в нарушение на правилата за движение, съгласно чл.108 от ЗДвП)

За извършеното престъпление и на основание чл.343, ал.1 б.”в” във вр. с чл.342, ал. 1от НК и чл.54 от НК подсъдимият Т.М. ще изтърпи наказание от 1 година лишаване от свобода, като на основание чл.66, ал.1 от НК изпълнението на същото се отлага с изпитателен срок от 3 години, считано от одобряване на споразумението.

На основание чл.343г във вр. с чл.37, т.7 от НК извършителят на деянието се лишава от право да управлява МПС за срок от 1 година.




Одобреното от съда споразумение има последиците на влязла в сила присъда.


19 юли 2010 г.
С присъда по наказателно дело от общ характер № 154 от 2010 г., обявена на 19 юли 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД осъди П.В. от Севлиево на пробация за извършено престъпление по чл.301, ал.1 от НК – приет подкуп от длъжностно лице.

П.В. бе признат за виновен в това, на 15 юли 2009 г., в кафене на ул. „Стефан Пешев” в Севлиево, в качеството си на длъжностно лице, изпълняващо ръководна като директор на основно училище в село в Севлиевска община, приел в дар сумата от 1000 лв., която не му се следва, за да не извърши действие по служба – за да не изменя размера на наема, фиксиран в Договор за наем на земеделски недвижими имоти от 2003 г., сключен между ръководеното от него учебно заведение (като наемодател), и едноличен търговец от София (като наемател) и анекс към него от 2008 г., като наемната цена бъде запазена до изтичане срока на договора, както и да не прекратява договора за наем при наличието на определени условия. Видно от събраните по делото доказателства сумата е приета от подсъдимия и за да извърши действие по служба – да сключи договор за покупко-продажба със същия наемател, с предмет на сделката - недвижимия имот отдаден под наем, представляващ нива от 190,220 дка земеделска земя в землището на с. Ряховците, община Севлиево.

За извършеното престъпление и на основание чл.301, ал.1 от НК във вр. с чл.55, ал.1 т.2 б.”б” и чл.2, ал.2 от НК подсъдимият бе осъден на пробация, с пробационни мерки:

- задължителна регистрация по настоящ адрес за срок от 8 месеца, с периодичност на явяване пред пробационен служител два пъти седмично и

- задължителни периодични срещи с пробационен служител за срок от 8 месеца.

На основание чл.301, ал.4 във вр. с чл.37, ал.1 т. 6 от НК съдът лиши подсъдимия от право да заема държавна и обществена длъжност свързани с ръководни функции и материална отговорност за срок от 1 година.


Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

***


Делото бе разгледано по реда на Глава двадесет и седма от НПК – Съкратено съдебно следствие в производството пред първа инстанция - без да се провежда разпит на свидетелите и вещото лице в съдебно заседание. Подсъдимият заяви, че се признава за виновен по всички факти и обстоятелства посочени в обвинителния акт и изрази съгласие да не се събират доказателства по тях.

При постановяване на присъдата съдът ползва направените в съдебно заседание самопризнания на подсъдимия и доказателствата, които ги подкрепят събрани в досъдебното производство. В производството по този ред съдът е задължен от закона да определи наказанието при условията на чл.55 от НК – в случая като замени наказанието „лишаване от свобода” с „пробация”.




9 юли 2010 г.

С присъда по наказателно дело от общ характер № 172 от 2010 г., обявена на 9 юли 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД осъди Ф.И. от Дряново на 4 години и 11 месеца лишаване от свобода за извършен от него грабеж, представляващ опасен рецидив.

Ф.И. бе признат за виновен в това, на 9 април 2010 г. в 10,30 ч., в магазин за хранителни стоки в двора на МБАЛ „Д-р Т. Венкова” в Габрово, при условията на опасен рецидив – чл.29, б.”а” от НК, отнел от владението на 66-годишен мъж от Габрово - магазинер в обекта, златни накити на обща стойност 1 905,82 лв., като употребил за това заплашване и сила. Подсъдимият заплашил пострадалия с нож и скъсал от врата му златен ланец и синджир с плочка, след което избягал.
За извършеното престъпление и на основание чл.199, ал.1 т.4 във вр. с чл.198, ал.1 от НК във вр. с чл.55, ал.1 т.1 от НК Ф.И. бе осъден на 4 години и 11 месеца лишаване от свобода, което наказание да изтърпи при първоначален строг режим.

На основание чл.59, ал.1 от НК съдът постанови от наказанието „лишаване от свобода” да се приспадне времето от 9 април 2010 г. до влизане на присъдата в сила, през което по отношение на подсъдимия е била взета мярка за неотклонение „задържане под стража”.


Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

***


Делото бе разгледано по реда на Глава двадесет и седма от НПК – Съкратено съдебно следствие в производството пред първа инстанция - без да се провежда разпит на свидетелите и вещото лице в съдебно заседание. Подсъдимият заяви, че се признава за виновен по всички факти и обстоятелства посочени в обвинителния акт и изрази съгласие да не се събират доказателства по тях.

При постановяване на присъдата съдът ползва направените в съдебно заседание самопризнания на подсъдимия и доказателствата, които ги подкрепят събрани в досъдебното производство. В производството по този ред съдът е задължен от закона да определи наказанието при условията на чл.55 от НК – под предвидения от закона минимум, в случая от 5 години лишаване от свобода.


2 юли 2010 г.
С определение от 2 юли 2010 г. състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД взе най-тежката мярка за неотклонение “задържане под стража” на Г.М. от Павликени, привлечен в качеството на обвиняем за извършено престъпление по чл.212, ал.5 във вр. с чл.18, ал.1 от НК – опит за документна измама в особено големи размери. Деянието е извършено на 29 юни 2010 година в банков офис в Габрово, където Г.М. е представил неистинска лична карта (съдържаща данни на друго лице) и е направил опит да получи без правно основание чуждо движимо имущество в особено големи размери – сумата от 350 000 лв.

Съдът счете, че предвид събраните до момента доказателства може да се направи обосновано предположение, че Г.М. е извършил престъплението, за което е привлечен в качеството на обвиняем, като същото е тежко по смисъла на закона и е наказуемо с лишаване от свобода от 10 до 20 години. Отчитайки тежестта на деянието съдебният състав прецени, че е налице реална опасност лицето да се укрие или да извърши друго престъпление, поради което искането на Окръжна прокуратура – Габрово бе уважено и по отношение на обвиняемия бе взета най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража”.


Определението на Габровски окръжен съд подлежи на обжалване пред Апелативен съд – Велико Търново в 3-дневен срок.

В случай на обжалване, делото се насрочва за разглеждане пред Апелативния съд за 8 юли 2010 г.


28 ЮНИ 2010 г.

С определение от 28 юни 2010 г. по наказателно дело от общ характер № 142 от 2010 г., състав на ГАБРОВСКИ ОКРЪЖЕН СЪД, председателстван от съдия Минков, одобри споразумение между прокурор Станишева при Окръжна прокуратура – Габрово и адвокат Скорчев – защитник на подсъдимия В.В. от Добрич, с което на последния се налага наказание лишаване от свобода - условно за причинена смърт по непредпазливост при пътнотранспортно произшествие.


Съгласно споразумението подсъдимият се признава за виновен в това, че на 15 февруари 2010 г. около 10,45 ч., на главен път в района на с. Драгановци, общ. Габрово, при управление на товарен автомобил „ДАФ” с прикачено към него товарно ремарке, нарушил правилата за движение по пътищата – чл.20, ал.1 от ЗДвП и чл.21, ал.1 от ЗДвП, и причинил по непредпазливост смъртта на 82-годишен мъж от същото село, движещ се по пътното платно. Видно от събраните по делото доказателства водачът е управлявал превозното средство със скорост 82 км/ч - превишаваща допустимата за движение в населено място, изгубил контрол над товарния автомобил, като напуснал лентата за движение на същия и излязъл извън платното за движение в дясно, в резултат на което ударил движещия се по пътното платно пешеходец.

За извършеното престъпление и на основание чл.343, ал.1 б.”в” във вр. с чл.342, ал.1 от НК и чл.54 от НК В.В. следва да изтърпи наказание от 1 година и 6 месеца лишаване от свобода, като на основание чл.66, ал.1 от НК изпълнението на същото се отлага с изпитателен срок от 3 години, считано от одобряване на споразумението.

На основание чл.343г във вр. с чл.37, т.7 във вр. с чл.49, ал.2 от НК В.В. се лишава от право да управлява МПС за срок от 1 година и 6 месеца.




Сподели с приятели:
  1   2   3   4




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница