Италия митнически изисквания



Дата27.09.2016
Размер37.69 Kb.
#10884



ИТАЛИЯ - митнически изисквания

От 1 януари 1993 г. страните членки на Европейския съюз страните членки на ЕС представляват свободно пространство за движение на хора, стоки и капитали.

Следователно пътуващите в тези страни граждани могат да пренасят закупените от тях стоки без ограничения и формалности.

Изключение правят някои категории като обработен тютюн, алкохол и алкохолни напитки, за които са предвидени ограничени количества за покупки, извършени от частни лица, а именно:


ТЮТЮНЕВИ ИЗДЕЛИЯ:
Цигари 800 броя

или пурети (максимум 3 грама всяка) 400 броя

или пури 200 броя

или тютюн за пушене 1 кг


АЛКОХОЛ И АЛКОХОЛНИ НАПИТКИ
Алкохол и алкохолни напитки с алкохолно съдържание над 22% 10 л.

Алкохол и алкохолни напитки с алкохолно съдържание под 22% 20 л.

Вино, от които 60 литра шампанизирано 90 л.

Бира 110 л.


ПРОИЗВЕДЕНИЯ НА ИЗКУСТВОТО

Внос в Италия

Влизащите в Италия граждани на ЕС следва да се обърнат към съответната служба на страната, от която идват, с цел издаване на сертификат за експедиция, при представяне на документи за произхода на творбата

Това не се отнася за внасяне в Италия на произведения на изкуството, датиращи от по-малко от 50 години или творби от живи автори.

Заинтересуваните граждани могат да се обърнат към Служба износ на Министерството на културните паметници и дейности на Италия за издаване на сертификат за извършена експедиция.
Транспорт и експедиция (временна или окончателна)

За износ от територията на Италия на произведения на изкуството, включени в националното наследство от произведения с художествена, историческа, археологическа, етноантропологическа, архивна или библиографска стойност, пътуващият гражданин следва да поиска от Службата за износ към Министерството на културните паметници и дейности на Италия издаването на

разрешение за износ – т.нар. атестат за свободно движение, т.е. за временно движение.

Що се отнася до произведения на изкуството на по-малко от 50 г. или творби от живи автори, е достатъчна собственоръчно написана декларация, придружена от две снимки, с която собственикът декларира, че произведението не е обект на национална защита.

Всякаква допълнителна информация би могла да бъде поискана от Служба износ на Министерството на културните паметници и дейности на Италия.
ДОМАШНИ ЖИВОТНИ

(кучета, котки и порови)


Могат да пресичат границите на Италия, само ако са на възраст над три месеца, освен когато има разрешение от съответните власти за специфични случаи. За внасяне в Италия на такива животни от страните от Европейския съюз - не повече от 5 - е необходимо те да бъдат придружавани от паспорт, издаден от оторизиран от компетентните санитарни власти ветеринар от страната, от която идват. Паспортът, освен данните за идентификация на животното – татуировка или микрочип – и на собственика, следва да съдържа и удостоверение за извършено ваксиниране против бяс в срок на валидност.

Когато от проверките се установи, че не са спазени изискванията, компетентните власти, в съвместна консултация с официалния ветеринар, могат да решат да върнат животното в страната, от която идва или да разпоредят изолация в карантина.


ЗАЩИТЕНИ ВИДОВЕ

(флора, фауна и дериватни продукти)


Изброените от Вашингтонската конвенция животни (като напр. папагали, гущери, змии, водни костенурки, декоративни рибки, някои видове птици и маймуни) представляват „защитени видове” от самата конвенция.
Пътуващият гражданин, желаещ да внесе в Италия такива животни, следва да представи, освен санитарния сертификат, сертификатът CITES (Convention on International Trade of Endangered Species), който служи като разрешение за износ, издадено от страната, от която идва.
Абсолютно забранено е внасянето на някои силно застрашени от изчезване животински видове, записани в приложение 1 на Вашингтонската конвенция, като напр. животни с петниста козина (леопарди, гепарди и оцелот)
Растения

Някои растения (като напр. кактус и орхидеи) са признати за защитени видове. Следователно вносът им е разрешен само при представяне на сертификат, разрешаващ пренасянето им, издаден от страната, от която произхождат.

Вашингтонската конвенция освен това абсолютно забранява вноса или износа на някои особени видове растения, като напр. „Кактус Ариокарпус” или „Орхидеи Папиотелинум”.

Слонова кост, кожи и корали


С изключение на предвиденото от действащата санитарната нормативна уредба, при внасянето в Италия следва да бъдат придружени от сертификат CITES и дериватните продукти от защитените от Вашингтонската конвенция видове, като например:
слонски бивни или предмети от слонова кост
корали
артикули от кожи на влечуги
конфекция от ценни кожи или тъкани направени от деривати на защитените видове
дървен материал от амазонските гори
Санкции
Неспазването на предписанията отнасящи се до сертификата CITES, води за нарушителя, в случаите, при които видовете или предметите са за лично ползване, до санкции от 1032 до 9296 евро. Нелегално внесени предмети се конфискуват от Горския държавен корпус, ако конфискацията не е вече разпоредена от съдебните власти.


1/3

Каталог: uploads -> files
files -> Книга на етажната собственост (Загл изм. Дв, бр. 57 от 2011 г.)
files -> П р е д у п р е ж д е н и е от Управителя/Управителния съвет
files -> 10 години движение за социален хуманизъм
files -> Категория : open, индивидуален смесен Хендикап : за жени 8 точки на игра Дати : от 06 октомври до 12 октомври 2008
files -> Xxxv редовна годишна среща „Регионални организации и местни органи 2016”
files -> Списък на застрашените от изчезване местни сортове, важни за селскотостопанство
files -> Наредба №4 от 11 март 2011 Г. За реда и условията за провеждане на конкурси за полски инспектори
files -> Наредба №31 от 11 септември 2008 Г. За сертифициране на хмел и продукти от хмел и за регистриране на договорите за доставка на хмел
files -> Рег.№ Име на фирмата Адрес на управление и телефон
files -> Т е Х н и ч е с к о з а д а н и е технически изисквания и технически спецификации


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница