Изявени ученици от област сливен в национални състезания и конкурси през 2014/2015 година

Дата23.05.2018
Размер41.89 Kb.
#69435
ИЗЯВЕНИ УЧЕНИЦИ ОТ ОБЛАСТ СЛИВЕН

В НАЦИОНАЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ И КОНКУРСИ

ПРЕЗ 2014/2015 ГОДИНА
Димитър Каразапрянов – Х клас, ПМГ „Добри Чинтулов“, получил отлична оценка на национална олимпиада по биология за здравно образование

Георги Славов – VІІ клас, ІІІ ОУ „Д-р Иван Селимински, сребърен медал на националната олимпиада по ХООС

Илиян Кермедчиев – ХІ клас, ПМГ „Добри Чинтулов“, трета награда на Националното състезание по физика

Димитър Георгиев – Х клас, ПМГ „Добри Чинтулов“, класиран на първо място на Националното състезание за ключови компетентности по природни науки

Мария Вълева – Х клас, ПМГ „Добри Чинтулов“ класирана на ІІ място на на Националното състезание за ключови компетентности по природни науки

Даниела Савова – VІІ клас и Пролетна Савова – VІ клас, ОУ „Х. Димитър“ – с. Бяла, класирани на ІІІ място в І-ва възрастова група на Националното състезание по природни науки и екология

Деница Кабаджова – ІV клас в СОУ „К. Константинов“ – Сливен и Ния Гайдарова – ІV клас в ОУ „Елисавета Багряна“, класирани на националния кръг на олимпиадата „Знам и мога“

Славяна Червенкондева – Х клас, ГПЗЕ „Захарий Стоянов“ – първо място на националната олимпиада по английски език.

Богдан Кючуков – ХІІ клас, ГПЗЕ „Захарий Стоянов“ – лауреат на националната олимпиада по немски език.

В Национален конкурс за проекти по математика, информатика и информационни технологии: Специалната награда за иновативна работа в ХV секция на Ученическия институт по математика и информатика към БАН за Владимир Симеонов Мутафов и Петя Добрева Соколова от ХІІ г клас, ПМГ „Добри Чинтулов“

Димитър Стефанов – ХІІ клас, ПМГ „Добри Чинтулов“, получил отлична оценка на националната олимпиада по история и цивилизация
Състезания по професии:
От 23 до 25 април се проведе Седмата национална панорама на професионално образование в Пловдив, организирана от МОН, работодатели и браншови организации. Област Сливен бе представена от шест професионални гимназии, техните възпитаници бяха преминали успешно регионални кръгове и етапи от състезания. С радост ще отбележа имената на учениците, участници в националния форум и заели призови места:

Кристиана Христова – ХІ клас ПГ по икономика, спечели І-во място в националното състезание по счетоводство.

Деница Шумналиева - ПГ по икономика, заела призово място в националното състезание за най-добра бизнес идея.
Най-добър млад автомонтьор и водач на МПС” ІІІ място отборно класиране „Най – добър млад водач на моторно превозно средство ”

ХІІ а

І място за иновации – Национално състезание «Стилни мебели и дърворезба»

1

Цанко Божидаров Цанков

2

Николина Николаева Здравкова

3

Жулиета Иванова Минчева

Диян Николов и Ангел Славов – СПГ по строителство и геодезия, спечели ІІ-ро място в националното състезание „Най-добър млад строител” в дисциплина „Зидария“

Диан Жеков и Мариян Стефанов – СПГ по строителство и геодезия, спечели ІІ-ро място в националното състезание „Най-добър млад строител” в дисциплина „Сухо строителство“

Николай Бурлаков – ПГ по хотелиерство и туризъм „Акад. Неделчо Неделчев“ – Сливен, класиран на националния кръг на състезанието „Най-добър млад готвач“

Теодора Тодорова – ПГ по хотелиерство и туризъм „Акад. Неделчо Неделчев“ – Сливен, класиран на националния кръг на състезанието „Най-добър млад сервитьор“

Емрах Юсеинов – ПГ по хотелиерство и туризъм „Акад. Неделчо Неделчев“ – Сливен, класиран на националния кръг на състезанието „Най-добър млад барман“
УЧЕНИЦИ ОТ СПОРТНО УЧИЛИЩЕ „ДИМИТЪР РОХОВ“, СПЕЧЕЛИЛИ МЕДАЛИ ОТ МЛАДЕЖКИ ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ, СВЕТОВНИ, ЕВРОПЕЙСКИ И РЕПУБЛИКАНСКИ ПЪРВЕНСТВА ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2014/2015 ГОДИНА