Книга ІІ технически спецификации



страница1/18
Дата15.10.2018
Размер0.95 Mb.
#88250
ТипКнига
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18

Обществена поръчка с предмет: „Рехабилитация на водопроводната мрежа, реконструкция и разширение на канализационната мрежа на гр. Видин”


КНИГА ІІ

ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Референциите към търговски марки/стандарти и други в настоящите Технически спецификации следва да се разбират за посочените или еквивалентни.

КНИГА ІІ
ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ


РАЗДЕЛ 1
ОБЩИ ИЗИСКВАНИЯ



1.Обща информация:
Област Видин е разположена в най-северозападната част на Република България, има площ от 3032,9 km2 (към 31.12.2000 г.) и население 131 215 жители (според данните от преброяването през 2011 г). Състои се от 11 общини, сред които водеща по отношение на функции и значимост е община Видин.

Град Видин и прилежащата му територия са разположени на висока заливна тераса на р. Дунав, заета от бреговата ивица и алувиалната Видинска низина, която е дълга около 20 км и се намира на 30-35 m надморска височина. Наклонът на терена е от 0,5 до 1,5%. Хоризонталната сегментация е около 2 km/ km2, а вертикалната – 5-10 m. Преди изграждането на предпазните диги по българския бряг на Дунав, поради незначителната надморска височина и низинния релеф, общината и плодородната низина са търпели чести наводнения. Понастоящем са изградени около 37 km предпазни съоръжения – диги по брега на р.Дунав. Извършена е корекция на притоците на р.Дунав, които крият потенциален риск от наводнения.

Градската част на Видин и прилежащите й части – промишлените и брегови зони, разположени от брега на р.Дунав до големия отводнителен канал, опасващ града от запад, попадат в най-ниската част на Видинската низина. Тя е образувана от отлагания на р. Ду-нав. Теренът е равен, с денивелация 1,0 – 2,0 m. Абсолютната надморска височина в региона е между 29,0 и 32,0 m.

Работният проект за рехабилитация на ВиК –мрежите на гр. Видин е изработен като една от задачите на (по част) от договор за „Техническа помощ за подготовка на инвестиционни проекти за ВиК мрежата и за ПСОВ на гр.Видин, включително и подготовка на документации за процедури по ЗОП” и той ще даде възможност на община Видин за изпълнение на проекта по Оперативна програма „Околна среда - 2007-2013” (ОПОС).


2. Кратко описание на предмета и целите на поръчката
Предметът на поръчката е „Рехабилитация на водопроводната мрежа, реконструкция и разширение на канализационната мрежа на гр. Видин” съгласно Договорните условия за строителство на строителни и инженерни обекти, проектирани от Възложителя, ФИДИК – Червена книга, издание 1999 година и изискванията на ЗУТ и подзаконовите му нормативни актове.

Поръчката е за изпълнение на технически мероприятия по водопроводната и канализационна мрежа на гр. Видин, за които има одобрени работни проекти, както следва:.

2.1.Водопроводна мрежа

Проектът третира рехабилитацията /подмяната/ на част от водопроводната мрежа на гр.Видин – улични водопроводи по 39 улици в града. Участъците, предвидени за рехабилитация са определени в съответствие с участъците, в които е предвидена рехабилитация или разширение на канализационната мрежа. В тези участъци се предвижда подмяна на съществуващите: улични водопроводи, сградни водопроводни отклонения и водопроводни арматури.

Общата дължина на водопроводната мрежа е 13 648 м и около 670 броя сградни водопроводни отклонения, които не са включени в тази дължина.

Предвижда се уличните водопроводи в участъците на рехабилитация да се подменят с трислойни полиетиленови тръби с висока плътност HDPE /XSC 50 - PE100 – XSC 50/ за работно налягане PN 10 bar, с диаметри ф90 – ф400мм.

Новопроектираните водопроводи ще се разположат в уличното платно, на 1,0 – 1,5м от външния ръб на бордюра на тротоара. Връзките между полиетиленовите тръби ще се изпълнят чрез челно термично заваряване и електромуфово заваряване. Връзките между новопроектираните и съществуващите водопроводи в началото и в края на участъците и в кръстовищата, ще се изпълнят със заваряеми полиетиленови фасонни части за фланшови съединения и универсални фланшови адаптори с разширен обхват за връзка с азбестоциментови, чугунени и стоманени тръби.

Поради относително ниското налягане във водопроводната мрежа /3.0 – 3.8 bar/ и липсата на хидравлични удари, не са предвидени опорни блокове в чупките на водопроводите и в местата на смяна на диаметъра на тръбите, тъй като възникналите усилия ще бъдат поети от връзките на тръбите.

В кръстовищата е предвидена и подмяна на част от съществуващите водопроводи по напречните улици, свързани с реконструирания водопровод, така че връзките «полиетилен – етернит / чугун / стомана» да се изнесат извън уличните платна на улиците, обект на рехабилитация.

С цел минимизиране спирането на водоподаването на абонатите, подмяната на всеки участък следва да започне с монтаж на спирателните кранове, с цел изолиране на участъка и възстановяване на водоподаването по съседните участъци.

По време на строителството да се спазват стриктно указанията на фирмата - производител за транспорта и съхранението на тръбите, фасонните части и арматурите.

Проектът предвижда съществуващите сградни водопроводни отклонения в участъците на рехабилитация да се подменят до съществуващите водомерни възли, разположени във водомерни шахти или в сутерена на сградите. Подмяната ще се извърши с полиетиленови тръби с висока плътност HDPE XSC 50 за работно налягане PN 10 bar, с диаметри ф32 – ф63мм. Връзките на полиетиленовите тръби на сградните водопроводни отклонения с водовземните скоби, тротоарните спирателни кранове и спирателните кранове пред водомерите ще се изпълнят с фасонни части на механична /бърза/ връзка. На всички сградни водопроводни отклонения са предвидени тротоарни спирателни кранове, които ще се монтират на тротоара, на 0,50м от вътрешния ръб на бордюра.



2.2.Канализационна мрежа

Канализационната система в гр. Видин е смесена – за битови, промишлени и дъждовни води. Битовите и дъждовните води се изпомпват в р.Дунав посредством две помпени станции. Теренът на гр.Видин е равнинен с разлика между най-високата и най–ниската кота от 7м. Това е наложило проектирането и изпълнението на канализационна мрежа с минимални наклони. За да се намали нивото на подпочвените води, колекторите са проектирани с дренажни канали, които се заустват в ревизионната шахта на смесената канализационна система. Това в голяма степен води до разреждане на битовите отпадъчни води. Общата дължина на канализационната мрежа е 58 332 м. Тръбите са кръгли, яйцевидни и устообразни.

Настоящият проект третира реконструкция и разширение на канализационната мрежа на гр.Видин, като обхваща общо 44 улици в града.

Общата дължина на проектираната канализационна мрежа е 16 501м, от които 13 850 м–улична мрежа и 2651м за напорен тръбопровод, като е предвидено използването на PVC и GPR тръби по диаметри, както следва:

PVC SDR34 кръгъл профил DN/OD: 315, 400, 500 и 630

Стъклопластови тръби GPR кръгъл профил SN15 DN: 2000

Стъклопластови тръби GPR яйцевиден профил SN10 DN B/H(ширина/височина): 400/600, 500/750, 600/900, 800/1200, 900/1350, 1000/1500, 1200/1800, 1400/2100.

Ще бъдат изпълнени и 957бр. сградни канализационни отклонения.


2.3. КПС –ции и нов колектор от КПС1 до ПСОВ

Канализацията на града включва две канализационни помпени станции (КПС). КПС–1 се намира в южната част на града. Канализационна помпена станция 5 (КПС-5) се намира в северната част на града.


А) За рехабилитацията на КПС -1 са предвидени следните СМР:
Входни решетки

Решетката която е предвидено да се монтира е готов продукт с широчина на светлият отвор съобразен с този на помпите. Предвижда се широчина на светлия отвор от 20 мм. Принципа на работа на решетката се основава на повишаване на местното съпротивление (нивото на водата) в следствие задръстване от отпадъци. Почистването става автоматично а събраните отпадъци се изсипват в контейнери. Решетката се поместват в бетоновия канал на местата на старата. Почистването на самата решетка се извършва посредством водна струя. Предвижда се това да става от съществуващата водопроводна мрежа в чистачното помещение. Ел.двигателя на решетката да отговаря на IP65 за защита или еквивалентна, поради това, че голяма част от монтажа е на открито и вероятност от наводняване на помещението при спиране ел.захранванията на помпената станция.



Технологична част

При извършване на реконструкцията на помпената станция по технологична част се предвижда подмяна на помпените агрегати, свързаната с тях автоматизация за пускане и спиране, спирателната арматура както и автоматизирането и в зависимост от режима на работа на помпите. Предвижда се помпите за сухо време да тласкат вода към ПСОВ. Подмяна на тръбната система в помпената станция също е заложена в проекта, както и връзката на тръбопровода за ПСОВ със съществуващите тласкатели.


Помпени агрегати

Подмяната на помпените агрегати е най-важната част от реконструкцията на помпената станция.

Необходимите параметри за точният избор на помпа са водно количество и напор на помпата. От данните подадени от ВиК дружеството се установи, че максималното водно количество препомпвано в р.Дунав по време на дъжд за последните 20 години е достигало 5100 л/с. От високоволтовите помпи са работили едновременно 2 х 1600 л/с. и почти всички нисковолтови (без Flygt). С оглед на това съгласувано с ВиК се определиха високоволтовите помпи да се подменят с нисковолтови пропелерни помпи – 2 бр. по 1500 л/с H=12m. P=300 kw. Този тип помпи се използват за препомпване големи водни количества смесени води. Лесни са за монтаж и експлоатация. Помпите ще се монтират на местата на съществуващите, като инсталационните им отвори ще се изведат на горната плоча. Могат да се използват конструктивните отвори без промяна. Монтирането им не изисква влизане в черпателния резервоар на помпената станция. Останалите помпи които ще се монтират за дъжд са също пропелерни с параметри Q=600 л/с, H=12m. – 2 бр. и за сухо време Q=400 л/с, Н=15м. – 2 бр. Този тип помпи е широко използван за отводнителни, промишлени и битово-фекални помпени станции. Предлаганите на пазара агрегати са изключително непретенциозни по отношение на работната среда, вискозитета и състава на изчерпваната вода. Едновременно с това се запазват съществуващите потопяеми помпи Wilo и Flygt, с възможност за работа при дъжд (Wilo-то и при сухо време).

Работата на помпите е напълно автоматизирана. Режима на ползване е при сухо време- работна и резервна помпи са 5 и 6 (чертеж 3 от работния проект), като смяната на работната помпа е на отработени часове. Пускането на помпите става по ниво “СТАРТ5(6)” (чертеж 6 от работния проект). Помпите спират при ниво “СТОП5(6)”. Останалите помпи се включват и изключват при достигане на нива показани на чертежи 4 и 5 от работния проект.

Съществува възможност при необходимост помпа 7- Wilo да работи както при сухо време, така и при дъжд. Определя се аварийни нива. При достигането им се подава сигнал “АВАРИЯ” в диспечерският пункт.

Арматура

Арматурата която ще се монтира в помпената станция трябва да бъде защитена с вътрешно и външно с епоксидно прахово покритие и в съответствие с всички нормативни изисквания на GSK – Асоциация по качество за защита при тежък режим на работа или еквивалентни. Спирателните кранове са предвидени с гладък свободен проход и меко уплътнение на клина. Спирателни кранове на помпите с дебит 1500 л/с са оборудвани с ел.задвижки. Тези в шахтите за връзка на новия тласкател със съществуващите също са с ел.задвижки. Крановете са с късо тяло поради по-малкото им тегло в сравнение с крановете с дълго тяло.



Тръби

Предвижда се тръбите в помпената станция да се подменят с полиетиленови тръби HDPE с PN 6 bar. Връзките на тръбите ще стане чрез челна заварка, фланшови накрайници и фланшови адаптори Връзките са съобразени и с възможността за демонтиране на помпите и арматурите към тях. При реконструкцията се запазват хидравличните характеристики на съществуващите тръбопроводи. Оразмерителното водно количество на тласкателя към ПСОВ е 400 л/с, колкото е максималния дебит на помпата за работа при сухо време (по данни от ВиК максимално - часовият сух отток не надвишава 1260м3/ч). Избрани са тръби HDPE 630/6 с характеристики Q=400 л/с V=1,42 m/s и J=0,00283 m/m.



Особености при изпълнение на строителството

Изискването за непрекъснатост на работа на помпената станция по време на реконструкцията налага определен ред при извършване на демонтажните и монтажни дейности. Реконструкцията ще започне от демонтаж и монтаж на помпа 1. Това ще осигури подържането на ниско ниво в черпателния резервоар по време и на дъжд от помпа 2. След това се демонтира и монтира помпа 2, 3 и 4. Помпа Fligt не се демонтира и остава за работа при сухо време, докато се подменят помпи 5 и 6 за работа при сухо време. Последно се демонтира помпа 5 с връзките към нея и арматурата, тъй като към нейния тласкател е свързана помпа 7. Предвидена е възможност чрез монтиране на СК600 в шахти, до изграждането на ПСОВ помпите за работа в сухо време да тласкат вода във водите на р.Дунав както е в момента. Преди демонтажа на съществуващата решетка се почиства втората решетка ( в канала след основната) за да функционира ефикасно по време на демонтажа на съществуващата и монтажа на новата решетка, което е необходимо да стане във време в което не се предвиждат валежи.

При всички демонтажни и монтажни дейности се използват съществуващите кранове и повдигащи устройства.

Б) За рехабилитацията на КПС -5 са предвидени следните СМР:
Входни решетки

Пред и след решетките за сух отток се предвижда подмяната на съществуващите саваци. Саваците следва да са с покритие PTFI или еквивалентно, осигуряващо безпроблемна работа в среда на битово-фекални води. Решетките са готов продукт с широчина на светлият отвор съобразен с този на помпите. Предвижда се широчина на светлия отвор от 20 мм. Принципа на работа на решетката се основава на повишаване на местното съпротивление (нивото на водата) в следствие задръстване от отпадъци. Почистването става автоматично а събраните отпадъци се изсипват в контейнер чрез транспортна лента . Решетките се поместват в бетоновите канали на местата на старите. Решетката за дъждовни води се предвижда да се състои от две еднакви, съчленени решетки, поради голямата ширина на канала Почистването на самата решетка се извършва посредством водна струя. Предвижда се това да става от съществуващата водопроводна мрежа в чистачното помещение Всички ел.двигатели в чистачното помещение – на решетките и транспортната лента да отговарят на IP65 за защита или еквивалентна, поради голяма вероятност от наводняване на помещението при спиране ел.захранванията на помпената станция.


Технологична част

При извършване на реконструкцията на помпената станция по технологична част се предвижда подмяна на помпените агрегати, свързаната с тях автоматизация за пускане и спиране, възвратните клапи, спирателната арматура както и автоматизирането в зависимост от режима на работа на помпите. Подмяна на тръбната система в помпената станция също е заложена в проекта.


Помпени агрегати

Подмяната на помпените агрегати е най-важната част от реконструкцията на помпената станция.

Необходимите параметри за точният избор на помпа са водно количество и напор на помпата. От данните подадени от ВиК дружеството се устави, че максималното водно количество препомпвано в р.Дунав по време на дъжд за последните 20 години е достигало 3850 л/с. От високоволтовите помпи са работили едновременно 2 х 1600 л/с. и по една от нисковолтовите с дебити 250 и 200 л/с.

С оглед на това съгласувано с ВиК се определиха високоволтовите помпи да се подменят с нисковолтови пропелерни помпи – 4 бр. по 1000 л/с H=12m. P=180 kw. Този тип помпи се използват за препомпване големи водни количества смесени води. Помпите ще се монтират над плочата на черпателния резервоар за дъждовни води, както и съществуващите. Лесни са за монтаж и експлоатация. Могат да се използват конструктивните отвори без промяна. Монтирането им не изисква влизане в черпателния резервоар на помпената станция.

Останалите помпи които ще се монтират в сухата камера са тип „бибо” за сух монтаж. Избрани са помпи с характеристики като съществуващите. За сухо време Q=200 л/с, H=12m. – 2 бр. и за дъжд Q=400 л/с, Н=12м. – 2 бр. Този тип помпи е широко използван за отводнителни, промишлени и битово-фекални помпени станции. Предлаганите на пазара агрегати са изключително непретенциозни по отношение на работната среда, вискозитета и състава на изчерпваната вода.

Работата на помпите е напълно автоматизирана. Режимът на ползване е при сухо време - работна и резервна помпи са 2 и 3 (чертеж 4 от работния проект), като смяната на работната помпа е на отработени часове. Пускането на помпите става по ниво “СТАРТ2(3)” (чертеж 5 от работния проект). Помпите спират при ниво “СТОП2(3)”. Останалите помпи се включват и изключват при достигане на нива, показани на чертеж 5 от работния проект. При нормална работа СК 2.1 или СК 3.1 са отворени, СК 2.2 или СК 3.2 са затворени. Затворени нормално са и СК 1.2 и СК 4.2.

При дъжд нивото в малката камера се покачва и се включва помпа 1, като автоматично се затваря СК 1.1 и се отваря СК 1.2. Когато покачването продължи се включва помпа 4, като автоматично се затваря СК 4.1 и се отваря СК 4.2. Водата се изпомпва през тласкателя на помпа 8 във водите на р.Дунав. Когато нивото на водата в чистачното достигне кота -6,08 започва преливане в големия резервоар за дъждовни води. Последователно се включват 5, 6, 7 и 8 помпи. Изключването им става в обратна последователност от съответните водни нива. Спирателните кранове (СК) на помпи 5, 6, 7, и 8 са с ел.задвижки и са нормално отворени от съображение за сигурност. Затварянето и отварянето им ще става с ръчни команди.

Съществува възможност при необходимост помпа 1 или 4 да работят при сухо време при увеличаване на притока към помпената станция, чрез затваряне СК 1.2(4.2) и отваряне СК 1.1(4.1) Определя се аварийни нива. При достигането им се подава сигнал “АВАРИЯ” в диспечерският пункт.



Арматура

Арматурата която ще се монтира в помпената станция трябва да бъде защитена вътрешно и външно с епоксидно прахово покритие и в съответствие с всички нормативни изисквания на GSK – Асоциация по качество за защита при тежък режим на работа или еквивалентна. Клапите на пропелерните помпи са от електромеханичен тип. Останалите клапи след съгласуване с ВиК се предвиждат тип ”топка”. Спирателните кранове са предвидени с гладък свободен проход и меко уплътнение на клина. Спирателни кранове в първо подземно ниво са оборудвани с ел.задвижки. Тези на второ подземно ниво поради възможност от заливане са с ръчни колела. Крановете са с късо тяло поради по-малкото им тегло в сравнение с крановете с дълго тяло.


Тръби

Предвижда се тръбите в помпената станция да се подменят с полиетиленови тръби HDPE с PN 6 bar. Връзките на тръбите ще стане чрез челна заварка, фланшови накрайници, фланшови адаптори и електромуфи за тласкателите на четирите помпи за дъжд (1000 л/с). Връзките са съобразени и с възможността за демонтиране на помпите и арматурите към тях. При реконструкцията се запазват хидравличните характеристики на съществуващите тръбопроводи. Променени са диаметрите на тласкателите на високоволтовите помпи в съответствие с намаляване дебита на помпите. В следващата таблица са показани сравнителните хидравлични резултати преди реконструкция на тласкателите и след подмяната им.


Особености при изпълнение на строителството

Изискването за непрекъснатост на работа на помпената станция по време на реконструкцията налага определен ред при извършване на демонтажните и монтажни дейности. Реконструкцията ще започне от монтаж на помпа -3, тъй като съществуващата помпа в момента е демонтира и извън експлоатация. Това ще осигури подържането на ниско ниво в черпателния резервоар по време на монтажа на останалите помпи. Последна ще се демонтира помпа Fligt за работа при сухо време.

От помпите за дъжд първо се монтират помпи 6 и 7. Демонтира се помпа 5 и се монтира новата помпа и арматурата към нея с тласкателя. Последно се демонтира помпа 8 с връзките към нея и арматурата. Монтира се новата помпа. В чистачното отделение първо се демонтира старата транспортна лента и се монтира новата. След което се демонтират и монтират саваците за сухо време. Чрез последователно изключване на двата канала за сух отток се демонтират и монтират новите решетки.

Във време, в което не се предвиждат валежи се демонтира голямата решетка за дъждовни води и се монтират новите решетки. При всички демонтажни и монтажни дейности се използват съществуващите кранове и повдигащи устройства.



В) Нов колектор от КПС1 до ПСОВ

Проектът е свързан с изграждането на напорна канализация за отвеждане на отпадните битови и дъждовни води от канализационна помпена станция до новопроектирана пречиствателна станция .

Част от трасето на канализацията преминава през зелена ивица успоредна на панорамен път Панония. Другата част от канализацията преминава през улици в Южната индустриална зона на града и се зауства в новопроектирана пречиствателна станция.

Канализацията е оразмерена за отвеждане на битовите и дъждовни водни количества от КПС-1 до новопроектираната пречиствателна станция.

Избрани са тръби PE-HD DN630/22.9мм PN6 с обща дължина L=2651м

Предвидени са:

- шахти с автоматични въздушници - разположени са в най-високите части на канализацията. Спирателният кран в шахтата е нормално отворен.

- шахти със спирателни кранове за източване на канализацията - разположени са в най-ниските части на канализацията. На напорната канализация е изпълнено отклонение с тръба ПЕф200, на която е монтиран спирателен кран, който нормално е затворен. Тръбата ПЕф200 е заустена в типова ревизионна шахта. При нужда от източване на канализацията се отваря спирателния кран и подвижна цистерна и водата се препомпва от шахтата. След затваряне на крана и източване на водата, да се извърши промиване на крана.

С изпълнението на гореописаните технически мероприятия, включени в обхвата на поръчката, ще се постигнат следните цели:


  • намаляване на неотвежданите канализационни води;

  • намаляване на течовете от колекторите и септичните ями;

  • намаляване на инфилтрацията и течовете от канализационната мрежа;

  • намаляване на големите течове от водоснабдителната мрежа;

  • изваждане от употреба на азбестови тръби за водоснабдяване с питейна вода.


Изпълнителят ще извършва строителство (реконструкция) и/или разширение на водоснабдителната и канализационната системи на гр.Видин, съвместявайки Закона за устройство на територията (ЗУТ) и подзаконовите му нормативни актове, както и общите договорни условия на FIDIC за строителство на строителни и инженерни обекти, проектирани от Възложителя („Червена книга”).
3. Обхват на поръчката
Обхватът на поръчката включва рехабилитацията на водопроводната мрежа и реконструкцията и разширението на канализационната мрежа на гр. Видин съгласно одобрените работни проекти, както следва:
3.1. Рехабилитация на водопроводната мрежа на гр. Видин

Проектът третира рехабилитацията /подмяната/ на част от водопроводната мрежа на гр. Видин – улични водопроводи, както е посочено в таблицата по-долу.

Участъците, предвидени за рехабилитация са определени в съответствие с участъците, в които е предвидена реконструкция или разширение на канализационната мрежа. В тези участъци се предвижда подмяна на съществуващите: улични водопроводи, сградни водопроводни отклонения и водопроводни арматури.

Общата дължина на водопроводната мрежа е 13 648 м. и около 670 броя сградни водопроводни отклонения, които не са включени в общата дължина.







Улица

Водопровод

по работен проект

Диаметър

мм


Дължина

м


Забележка

1

ул.Хан Крум

90

142

Дължините на водопроводите са със връзките към съществуващите водопроводи



2

ул.Тополовец

90

126

3

ул.Паша Петко

90

100

4

ул.Иван Срацимир

90

251

5

ул.Цар Калоян

90

136

6

ул.Чепино

110,

90


201,

9


7

ул.Бдин

110,

90


362,

19


8

ул. Поп Андрей

90

132

9

ул.Ивайлова

90

86

10

ул.Гладстон

90

130

11

ул.Генерал Гурко

90

163

12

ул.Железничарска

90


163

13

ул.Марица

110

467

14

ул.Васил Левски


110,

90


173,

18


15

ул.156 ЮПЗ напорен от ПС1

до ПСОВ


315,

160,


110,

90


1588,

358,


779,

28


16

ул.1

110

87

17

ул.5

110,

90


210,

1


18

ул.61

110,

90


110,

1


19

ул.62

110,

90


111,

1


20

ул.63

110,

90


106,

1


21

ул.Ак.Ст.Младенов

160,

110,


90

9,

380,


13

22

ул.Арда

200,

110,


90

125,

262,


14

23

ул.Екзарх Йосиф

125,

110,


90

25,

722,


31

24

ул.Гео Милев

400,

200,


160,

90


110,

6,

6,



1

25

ул.Герго Божинов

110,

90


365,

29


26

ул.Камчия

90

176

27

ул.Ал. Батенберг

90

207

28

ул.Осъм

110,

90


270,

2


29

бул.Панония

400,

200,


160,

110,


90

338,

6,

35,



22,

17


30

ул.Патриарх Евтимий

110,

90


655,

8


31

ул.Преславска

90

96

32

ул.Ромил Видински

200,

125,


90

515,

12,


1

33

ул.Широка

160,

110,


90

13,

135,


258

34

До стадиона

110,

90


152,

1


35

Ул.Теодоси Търновски

110,

90


721,

5


36

ул.Иван Асен ІІ

160,

90


258,

2


37

ул.Тунджа

110,

90


476,

1


38

ул.Владикина

110,

90


553,

4


39

Ул.Йоасаф Бдински

200,

110,


90

142,

407,


3




Общо:
















13648






3.2. Разширение и реконструкция на канализационната мрежа на гр. Видин

Проектът третира реконструкция и разширение на канализационната мрежа на гр.Видин, както е показано в таблицата по-долу.

Общата дължина на проектираната канализационна мрежа е 16501.35 м., а сградните канализационни отклонения са 957 бр., които не са включени в общата дължина.




Компонент/улица

Канализационна мрежа

по работен проект

Диаметър

мм

Дължина

канал

м




Разширение

канализационна мрежа







1

ул.Хан Крум

315

137.21

2

ул.Тополовец

315

106.24

3

ул.Паша Петко

315

113.00

4


ул.Иван Срацимир


315

315


109.67

108.00


5

ул.Цар Калоян

315

128.35

6

ул.Чепино

315

176.13

7

ул.Бдин

315,

400,


500

50.01,

205.14,


100.85

8

ул. Поп Андрей

315

127.31

9

ул.Шипка

315

125.02

10

ул.Ивайлова

315

88.54

11

ул.Гладстон

315

203.68

12

ул.Генерал Гурко

315

149.96

13

ул.Железничарска

315


122.67


14

ул.Марица

315,

400


291.35,

50.69


15

ул.Тунджа

315

139.91

16

ул.Васил Левски


315,

400


133.79,

16.28






Общо:




2683.80

17

ул.156 ЮПЗ

125,


192.70,


18

напорен от ПС1

до ПСОВ


630

2650.66




Общо за разш.канал:




5527.16




Реконструкция

канализационна мрежа







1

ул.1

315

83.94

2

ул.5

315,

400


164.52,

101.99


3

ул.61

315

199.91

4

ул.61от бул.Панония

400,

500,


500/750

30.87,

58.29,


105.60

5

ул.62

315

119.88

6

ул.62Р

315

67.41

7

ул.63

315

184.41

8

ул.8

315

65.70

9

ул.Ак.Ст.Младенов

315,

400,


500,

750


46.48,

100.80,


45.51,

181.18


10

ул.Арда

315,

400


276.19,

97.60


11

ул.Екзарх Йосиф

315,

400,


500,

750


120.00,

126.37,


375.08,

120.00


12

ул. Гео Милев

1350

85.91

13

ул.Герго Божинов

750

390.43

14

ул.Камчия

315

184.99

15

ул.Ал. Батенберг

315,

500


194.43,

56.41


16

ул.Марица

315

128.07

17

ул.Осъм

315,

500/750


120.38,

146.23


18

бул.Панония

315,

400,


500

630,


400/600,

500/750,


600/900,

680/1050,

800/1200,

900/1350,

1000/1500,

1200/1800,

1400/2100


55.10,

49.47,


138.85,

1.56,


5.76,

163.83,


161.64,

241.35,


213.35

155.42,


115.57,

320.09,


265.65


19

ул.Патриарх Евтимий

315,

400,


500,

500/750


120.00,

58.28,


279.19,

260.13


20

ул.Преславска

2000

130.74

21

ул.Ромил Видински

500,

500/500,


680/1050

178.63,

244.39,


105.67

22

ул.Широка

500,

900/1350


3.36,

401.81


23

До стадиона

400,

500,


500/750

102.79,

149.83,


28.94

24

Ул.Теодоси Търновски

315,

400,


500,

500/750,


600/900

60.00,

120.00,


120.00,

230.00,


240.15

25

ул.Иван Асен ІІ

500,

680/1050,

800/1200


60.00,

120.00,


400.70

26

ул.Самуил

315

230.84

27

ул.Тунджа

315

337.42

28

ул.Владикина

315,

400,


500/750,

600/900


44.30,

40.61,


238.08,

249.73


29

Ул.Йоасаф Бдински

400,

500,


500/750

88.00,

263.87,


182.11




Общо реконстр.канал:




10974.19





ОБЩО:

Разш. и реконстр.канал







16501.35 м


3.3. Рехабилитация на канализационни помпени станции КПС 1 и КПС 5 и нов колектор от КПС 1 до ПСОВ
Рехабилитацията на двете канализационни помпени станции включва, както следва:

За съществуващата помпена станция КПС-5:

  • Подмяна на съществуващите решетки с нови решетки с механично почистване с необходимото оборудване, включително и електрическо оборудване

  • Подмяна на съществуващите помпи:

    • за битови отпадни води (сухо време)

      • (1+1) помпи, всяка една със следните характеристики: Q = 720 м3/ч, H = 25 м;

    • за потоци дъждовни води (дъждовно време):

      • (1+1) помпи, всяка една със следните характеристики: Q = 6000 м3/ч, H = 25 м;

      • (1+1) помпи, всяка една със следните характеристики: Q = 2250 м3/ч, H = 25 м.

  • Подмяна на хидравличните и електрическите инсталации;

  • Рехабилитация на строителните конструкции

Работата на помпената станция ще бъде напълно автоматична и ще бъде интегрирана в предложената система SCADA за цялата система за събиране и пречистване на всички отпадни води.

За съществуващата помпена станция КПС -1:

  • Подмяна на съществуващите решетки с нови решетки с механично почистване с необходимото оборудване, включително и електрическо оборудване

  • Подмяна на съществуващите помпи:

    • за битови отпадни води (сухо време):

      • (2+1) помпи, всяка една със следните характеристики: Q = 965 м3/ч, H = 15м;

    • за потоци дъждовни води (дъждовно време):

      • (1+1) помпи, всяка една със следните характеристики: Q = 6000 м3/ч, H = 25 м;

      • (1+1) помпи, всяка една със следните характеристики: Q = 1500 м3/ч, H = 25 м.

  • Подмяна на хидравличните и електрическите инсталации;

  • Рехабилитация на строителните конструкции.

Нов колектор от КПС-1 до новата ПСОВ, дължина – около 2651 м, Dn 630 мм, средна дълбочина H=2.0 м – проектът е свързан с изграждането на напорна канализация за отвеждане на отпадъчните битови и дъждовни води от канализационна помпена станция -1 до новопроектираната пречиствателна станция.

Основните дейности, включени в обхвата на настоящата обществена поръчка са както следва:

А. Изпълнение

1.Подготвителни дейности на площадката;

2.Изпълнение на строително-монтажните работи съгласно одобрените работни проекти и програмата за изпълнение на дейностите.

3. Доставка и монтаж на машини и съоръжения.

4. Извършване на необходимите изпитвания и лабораторни изследвания.

5. Проектиране на някои специфични части при необходимост;

6. Въвеждане в експлоатация ;

7. Осигуряване на ръководства по поддръжка и експлоатация, както и екзекутивни чертежи по всички части.



Б. Обучение на експлоатационен персонал;

В. Отговорност по време на периода за съобщаване и отстраняване на дефекти.
4. Срок на изпълнение

Срокът за изпълнение на поръчката e до 01.10.2015 г., считано от датата на започване на изпълнението на договора, като до 01.10.2014 г. следва да бъде изпълнено строителството (включително проектиране на някои специфични части) и въвеждането на обектите в експлоатация и оставащите 12 месеца са последващ срок за съобщаване и отстраняване на дефекти.

5. Възложител

Възлагащ орган в контекста на изпълнение на мерките във Видин ще бъде Община Видин, която ще изисква ресурсите да бъдат управлявани от Звеното за изпълнение на проекта (ЗИП).

Община Видин

Адрес: пл. "Бдинци" №2, 3700 гр. Видин



телефон: +359 94 609 416, факс: +359 94 609 132

Звеното за изпълнение на проекта (ЗИП) ще представлява отговорният орган на Общината, надлежно квалифициран да управлява плана за обществена поръчка и отговорен за управлението на договора и администрирането на всички договори за работа и услуги. Техническото лице от ЗИП, определено за контакти по настоящага открита процедура, ще бъде ................................................., адрес.................., телефон...................., факс................., електронен адрес........................

6. Предпоставки и рискове

Каталог: wp-content -> uploads -> 2013
2013 -> Временно класиране „В”-1” рг мъже – Югоизточна България
2013 -> Конкурс за заемане на академичната длъжност „Доцент в професионално направление Растителна защита; научна специалност Растителна защита
2013 -> 1. Нужда от антитерористични мерки Тероризъм и световната икономика
2013 -> Днес университетът е мястото, в което паметта се предава
2013 -> Програма за развитие на туризма в община елхово за 2013 г
2013 -> Йордан колев ангел узунов
2013 -> 163 оу „ Ч. Храбър в топ 30 на столичните училища според резултатите от националното външно оценяване
2013 -> Гр. Казанлък Сугласувал: Утвърдил
2013 -> Подаване на справка-декларация по чл. 116 От закона за туризма за броя на реализираните нощувки в местата за настаняване


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница