Национална федерация на работодателите на инвалиди



страница1/7
Дата17.08.2018
Размер7.5 Mb.
#79981
  1   2   3   4   5   6   7







НАЦИОНАЛНА ФЕДЕРАЦИЯ НА РАБОТОДАТЕЛИТЕ НА ИНВАЛИДИ
София 1000, бул.”Дондуков” № 11; ет.4, стая 410, тел.: 02 986 53 09; тел./факс: 02 986 53 00;

e-mail: nfri@abv.bg; http: //www.nfri-employdisabled.com/






  1. Предстоящи програми и проекти – стр.1.

  2. Новини – стр.5.

  3. Наредба за планирането, разходването и отчитането на преотстъпените средства за рехабилитация и социална интеграция по реда на чл. 178 от ЗКПО в системата на Асоциация НС на КИ, НФРИ и СВИКБ – стр.9.

4. Форми на заетост за хора с увреждания – стр.13.

    1. Дистанционният труд.

    2. Корпоративна социална отговорност.


5. План за действие за осигуряване на равни възмож-ности на хората с увреждания – 2008 – 2009 г. – стр.17.





Година I, брой 3, м. октомври 2008 г.



Уважаеми колеги,

Бихме искали да ви информираме, че в периода 16 септември – 20 соктомври, 2008 г., допълнихме нашата база данни със следните възможности за финансиране на проекти, обучения и друга информация.



kjlk


ПРЕДСТОЯЩИ ПРОЕКТИ И ПРОГРАМИ


  • ПОКАНА за приемане на заявления за подпомагане по мярка 311 „Разнообразяване към неземеделски дейности ” от Програмата за развитие на селските райони 2007-2013 г.




Начална дата за подаване на заявления: 1 декември 2008 г. Финансовата помощ е предназначена за земеделски производители в общините от селските райони. Мярката предоставя безвъзмездна помощ на земеделски производители за инвестиции в неземеделски дейности. Мярката ще се прилага в 231 общини в селските райони. Индикативен списък на областите за разнообразяване: - развитие на селски туризъм; - местно занаятчийство;
- развитие на социални услуги за населението в селските райони; - преработка и маркетинг на земеделски продукти , които не се подпомагат по мярка 123 от ПРСР и крайният продукт не е включен в Анекс І; - създаване/обновяване или подобрение на работилници за поддръжка и ремонт на машини и съоръжения; - производство и продажба на възобновяема енергия. Минималният размер на допустимите разходи, за които се кандидатства по проекта, е левовата равностойност на 5 000 евро, а максималният размер е левовата равностойност на 400 000 евро. За проекти за производство на енергия от възобновяеми източници максималният размер на допустимите разходи, за които се кандидатства по проект, е левовата равностойност на 1 000 000 евро. Финансовата помощ е в размер на 70 на сто от одобрените разходи, но не повече от левовата равностойност на 200 000 евро.




  • ПОКАНА за приемане на заявления за подпомагане по мярка 312 „Подкрепа за създаване и развитие на микропредприятия” от Програмата за развитие на селските райони 2007-2013 г.




Начална дата за подаване на заявления (нова): 1 януари 2009 г.
Финансовата помощ е предназначена за новорегистрирани или съществуващи микропредприятия, работещи в неземеделски сектори в общини от селските райони. Мярката подпомага неземеделски микропредприятия за инвестиции за създаване или развитие на неземеделски дейности. Мярката се прилага в 231 общини в селските райони.
Подпомагат се инвестиции и свързани с тях външни услуги по маркетинг и мениджмънт за развитие на дейности в неземеделски сектори като:
- преработвателна промишленост - производство на мебели, леко машиностроене и т .н.;
- производство на възобновяема енергия;
- услуги - развитие на дейности свързани със селски туризъм от частни микропредприятия, отдих и спорт, създаване и развитие на консултантски и бизнес услуги, социални грижи и здравеопазване, транспортни услуги и т .н.
Минималният размер на допустимите разходи, за които се кандидатства по проекта е левовата равностойност на 5 000 евро, а максималният размер е левовата равностойност на 400 000 евро. За проекти за производство на енергия от възобновяеми източници максималният размер на допустимите разходи, за които се кандидатства по проекта, е левовата равностойност на 1 000 000 евро. Финансовата помощ е в размер на 70 на сто от одобрените разходи, но не повече от левовата равностойност на 200 000 евро.




  • BG161PO003-2.1.03 „Покриване на международно признати стандарти”


Краен срок: 5 януари 2009 г., 16.00 ч. Общият размер на безвъзмездната финансова помощ по процедурата е 19 558 300 лева. Допустими за финансиране са дейности, отнасящи се към следните елементи:- Консултантски услуги – за предоставяне на професионални съвети и консултации за предварителен анализ, подготовка и въвеждане на системи за управление (СУ) и международно признати стандарти в предприятията; - Инвестиционна подкрепа – ограничена подкрепа за инвестиции в оборудване и нови технологии, които са задължително свързани с въвеждането на СУ и/или международно признати стандарти; - Услуги за сертифициране и/или изпитване за удостоверяване съответствието на продукти

http://www.opcompetitiveness.bg/bg/projects//id_24.html






  • ОП "Конкурентоспособност" - Схема - 1.1.2 - 2008 г. - Процедура BG161PO003-1.1.02:
    „Подкрепа за внедряване в производството на иновативни продукти, процеси и предоставяне на иновативни услуги”





Краен срок: 7 януари 2009 г. Основната цел на процедурата е да предостави интегрирана консултантска и инвестиционна подкрепа на българските предприятия в изпълнението на успешни проекти за внедряване в производството и пазарна реализация на иновативни продукти, процеси и услуги (като услугите следва да са резултат от внедрен иновативен процес или продукт) с висока добавена стойност. Процедурата за безвъзмездна финансова помощ се реализира с финансовата подкрепа на Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие. Проектите ще се изпълняват на територията на Република България. Общият размер на безвъзмездната финансова помощ по процедурата е 28 359 535 лева.


  • Покана към бизнеса, изследователски центрове и университети за проекти в сферата на ИКТ
    7-ма Рамкова програма: Покана за кандидатстване с проекти по отворена схема за бъдещи и нововъзникващи технологии




Краен срок: 20 януари 2009 г.
Цели: Проектите целят разработване на нови знания, технологии, продукти, демонстрационни дейности или съвместни ресурси за изследвания.
Какви изследвания се финансират по тази схема:
Свързани с ИКТ, с високо качество, основополагащи дългосрочни изследвания, включващи качествено нови идеи от типа "висок риск - голяма възвръщаемост", целящи откритие, принципна промяна или доказателство на нововъведен научен принцип, или
Изследвания, свързани с усъвършенстване на новаторски идеи, които са преминали доказателствена фаза за да достигнат ниво на пълно развитие в посока постигане целите на ИКТ програмата.
Инструментите, които се използват по тази схема са малки и средни фокусирани изследователски проекти (STREPs).
Проектите по тази схема не са стандартните, а първо се подават кратки описания от 5 страници и след като бъдат одобрени от експертите на ЕК се изпращат пълните предложения. Кратките проекти трябва да бъдат анонимни, за да бъдат оценени изцяло в технологично отношение.
Минималните изисквания за допустим консорциум са в него да участват поне три независими юридически лица, регистрирани в три различни държави-членки на ЕС, кандидатстващи или асоциирани страни. В консорциумът могат да участват и партньори от страни, които не са членки на ЕС или не са присъединяващи се. Ако са в списъка на партньорски държави за международно сътрудничество те могат да получат финансиране.
Бенефициенти:
- Индустриални предприятия и МСП;
- Изследователски институции;
- Университети;
- Потенциални крайни потребители.
Финансиране и продължителност на проекта: Субсидията за този вид проекти е приблизително 1 800 000 евро за период от 3 години и консорциум от 6 партньора, а продължителността между 2 и 3 години.
Източник: evropa.dnevnik.bg




  • Покана за предоставяне на предложения по програма „Обучение през целия живот“

Програмата „Обучение през целия живот“ се отнася за всички видове и равнища на образованието и професионалното образование и обучение. Участниците трябва да бъдат установени в една от следните страни: 27-те страни от Европейския съюз (считано от 1 януари 2007 г.), страните от ЕАСТ и ЕИП: Исландия, Лихтенщайн и Норвегия, страни-кандидатки: Турция. Общият бюджет, предоставен за тази покана, е оценен на 961 млн. EUR. Размерът на предоставените безвъзмездни средства, както и продължителността на проектите, варират в зависимост от такива фактори, каквито са видът на проекта и броят на участващите страни. Основните срокове са следните: Университетска харта: „Еразмус“ — 28 ноември 2008 г. „Комениус“, „Грундвиг“: Обучение на работното място: първи краен срок — 16 януари 2009 г. допълнителни крайни срокове — 30 април 2009 г.; 15 септември 2009 г. „Комениус“: Асистентски стажове за начинаещи преподаватели — 30 януари 2009 г. „Леонардо да Винчи“: Мобилност (включително удостоверения за мобилност по програма „Леонардо да Винчи“) „Еразмус“: Интензивни езикови курсове (EILC) — 6 февруари 2009 г. Програма „Жан Моне“— 13 февруари 2009 г. „Комениус“, „Леонардо да Винчи“, „Грундвиг“: Партньорства „Комениус“: Комениус Регио партньорства „Грундвиг“: Семинари — 20 февруари 2009 г. „Комениус“, „Еразмус“, „Леонардо да Винчи“, „Грундвиг“: Многостранни проекти, мрежи и съпътстващи мерки — 27 февруари 2009 г. „Леонардо да Винчи“: Трансфер на многостранни иновационни Проекти — 27 февруари 2009 г. „Еразмус“: Интензивни програми (ИП), Студентска мобилност за обучение и стажове (включително удостоверения, даващи право на консорциумите да организират стажове по програма „Еразмус“) и Мобилност на персонала (командировки на преподаватели и обучение на персонала) — 13 март 2009 г.
„Грундвиг“: Асистентски стажове, проекти за възрастни Доброволци — 31 март 2009 г. Широкообхватна програма —
31 март 2009 г. Широкообхватна програма: Ключова дейност 1 — Учебни посещения — 9 април 2009 г. Източник: Портал Европа



  • Подкрепа за създаване и развитие на стартиращи иновативни предприятия

Краен срок: Проектните предложения се подават без ограничения във времето до изчерпване на обявените финансови средства. Министерството на икономиката и енергетиката кани желаещите да представят проектни предложения по Приоритетна ос 1:„Развитие на икономика базирана на знанието и иновационни дейности", област на интервенция 1.1: „Подкрепа за иновационни дейности в предприятията" , операция 1.1.1 „Подкрепа за създаване и развитие на стартиращи иновативни предприятия" като ОБЯВЯВА процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ: 2007BG161PO003/1.1.1-01/2007 „Подкрепа за създаване и развитие на стартиращи иновативни предприятия". Целта на процедурата за безвъзмездна финансова помощ e да увеличи броя на успешно стартиралите иновативни предприятия, като предостави подкрепа в най-рисковата фаза на тяхното развитие, а именно в етапа на разработване на базисния иновативен продукт или процес на фирмата в неговата пред-пазарна подготовка - до разработването на опитен образец.


Дейностите, които ще получат подкрепа, включват:

  • Създаване на програми и методики за изследвания, измервания и изпитвания, свързани с разработването на определения иновативен продукт или процес;
    - Провеждане на изследвания, измервания и изпитвания, свързани с разработването на определения иновативен продукт или процес;
    - Разработване на технологии за производство, респективно за създаване или осъществяване на иновативни продукти или процеси;
    - Създаване на промишлен дизайн;
    - Закрила на индустриалната собственост на национално и международно равнище и необходимата за това експертна помощ;
    - Изготвяне на бизнес планове, пазарни анализи и проучвания, финансови и маркетингови планове за пазарна реализация на иновативния продукт или процес;
    - Организиране на демонстрации, участие в изложения, панаири или други промоционални дейности свързани с популяризиране на иновативния продукт или процес, включително изработване на интернет страница на предприятието (кооперацията) - бенефициент;
    - Консултантски и юридически услуги свързани с лицензиране, доходи от права върху индустриална собственост, доставки на технологии и оборудване.

Насоки за кандидатстване по схемата
Документи за кандидатстване

Н О В И Н И


Каталог: documents
documents -> Български футболен съюз п р а в и л н и к за статута на футболистите
documents -> Изготвяне на Технически инвестиционен проект и извършване на строително-ремонтни работи /инженеринг/ на стадион “Плевен”
documents -> П р а в и л а за организиране и провеждане на ученическите игри през учебната 2013/2014 година софия, 2013 г
documents -> К о н с п е к т по дисциплината “Обща и неорганична химия” за студентите от І–ви курс специалност “Фармация” Обща химия
documents -> Издадени решения за преценяване на необходимостта от овос в риосв гр. Шумен през 2007 г
documents -> За сведение на родителите, които ще заплащат таксите по банков път цдг” Червената шапчица”
documents -> Стъпки за проверка в регистър гаранции 2016г. Начална страница на сайта на ауер електронни услуги
documents -> Общи въпроси и отговори, свързани с държавните/минималните помощи Какво е „държавна помощ”


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница