Наредба №1 Банско 17. 12. 2009г наредба №1 Раздел І. Осигуряване на обществения ред



Дата17.08.2018
Размер88.34 Kb.
#79927


НАРЕДБА №1

Банско

17.12.2009г.

НАРЕДБА №1
Раздел І. ОСИГУРЯВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД
ЗАБРАНЯВА СЕ:

1.(1) Вдигането на шум и звученето на музика от всякакъв вид в заведенията и извън тях, нарушаващи спокойствието на гражданите, за времето от 14.00 до 16.00 и от 24.00 до 06.00 часа.

(2) По всяко време на денонощието непристойно и скандално поведение и други прояви, нарушаващи обществения ред по улиците, площадите и останалите обществени места.

2. Оставянето на предмети, дърва, въглища, строителни материали и др. по тротоарите и уличните платна, пречещи на движението на пешеходците и превозните средства за повече от седем дни.

3. На собствениците на каруци да оставят същите на улицата без надзор или предоставят тяхното управление на малолетни, както и движението им без светлоотразители.

4.(1) Паркирането на МПС извън определените за целта места. Неправилно паркираните автомобили се блокират със специално устройство или преместват с техническо средство автокран без знанието на собственика или на упълномощения от собственика водач от упълномощени лица и се освобождават след заплащането на глоба.

4.(2) Движението на МПС през централната градска част без пропуск или специално разрешително, издадени от Общинска администрация.

5.(1) Забранява се движението на товарни автомобили с товароносимост над 4 тона в гр. Банско през почивните и празничните дни в периода от 15.12 до 31.03 през годината /съгласно КТ и Решения на МС/.

5а. Забранява се паркирането на МПС върху зелените площи, плочниците, тротоари и площадни пространства, както и на улици, означени със съответните пътни знаци и табели. Неправилно паркираните МПС се отстраняват принудително с техническо средство автокран (паяк) или се блокират със специално устройство (скоби) или други технически средства.

5.(2) Извън случаите по ал.1, определя движението на товарни автомобили с товароносимост над 4 тона в гр. Банско да се извършва по следните улици:

а) за квартал “Глазне” /на запад от р. Глазне/ - ул. “Цар Симеон”, ул. “Рила”, ул. “Бъндерица”;

б) на изток от р. Глазне – ул. “Патриарх Евтимий”, ул. “Цар Симеон” ул. “Найден Геров” (околовръстно шосе), ул. “Ал. Батенберг”, ул. “Княз Борис”, ул. “Захари Стоянов”;

в) кв.97 и кв.97а /Градски парк/ - ул. “Цар Симеон”, ул. “Иван Джолев”

5.(3) Забраната по ал.1 и ал.2 не се отнася за товарни автомобили с местодомуване на територията на града (срещу издаден пропуск) или зареждащи стоки в магазини, ресторанти и др. при спазване на определения график, както следва: от 6.00 до 8.00 ч.; от 11.00 до 12.00 ч. и от 18.00 до 19.00 ч.

5.(4)Кмета на общината или председателя на комисията по безопасност на движението могат да издават еднократни разрешения за преминаване при обективна нужда за достъп до определен обект на територията на гр. Банско по съгласуван с КАТ маршрут с пропуск.

5а. Забранява се паркирането на МПС върху зелени площи, плочници, тротоари и площадни пространства, както и на улици, означени със съответните пътни знаци и табели. Неправилно паркираните МПС се отстраняват принудително с техническо средство автокран (паяк).

6. Лепенето на афиши, плакати, обяви, реклами извън определените за тази цел места, както и драскането по стени, огради и входни врати.

7. Унищожаването на нагледни материали, поставени на определените за целта места.

8. Сервирането и продажбата на алкохол на лица под 18 годишна възраст, срочно служещи в БА и граждани в явно нетрезво състояние и продажба на цигари на деца под 18 годишна възраст.

9. Достъпът на деца до 18 годишна възраст до игралните апарати.

10. Достъпът на моторни превозни средства в района на градския пазар.

11. Достъпът до заведенията като: дискотеки, ресторанти, интернет клубове, кафе аперитиви, механи, барове за малолетни след 20.00 часа за месеците от м. октомври до м. март включително и след 21.00 часа за месеците от април до септември, включително; за непълнолетни – след 21.00, респективно 22.00 часа за указаните периоди от месеци. За целта собствениците и управителите на горецитираните заведения са длъжни да осигурят съответния пропускателен режим.

12. Определя се работно време за всякакъв вид заведения за хранене и развлечения, както и за интернет клубове до 24.00 часа, с изключение на официалните празници и почивни дни (петък, събота и неделя), когато работното време се удължава с един час. Работното време може да се удължи след писмено искане на собствениците и управителите на тези заведения със заповед на кмета на общината. Към писменото искане собствениците подават:

- протокол, издаден от РИОКОЗ, за измерено ниво на проникващ шум в най-близката жилищна сграда;

- писмено становище от РД на МВР-Банско.

12а. Продажбата, носенето и употребата на спиртни напитки по време на спортни и други обществени прояви (митинги, шествия, концерти и др.) в района на мероприятията.

12б. Носенето на газово оръжие в общодостъпни заведения, както и по време на спортни и други обществени прояви (митинги, шествия, концерти и др.) в района на мероприятията.

12в. Неправомерното използване на газово оръжие.

12г. Употреба на пиротехнически изделия, предмети и др. подобни, можещи да доведат до самонараняване, нараняване на други лица и увреждане на здравето.

12д. Използването от заведенията за обществено хранене на така наречените “викачи” за привличане на туристи.


ЗАДЪЛЖАВАТ СЕ:

13. Организаторите на масови традиционни и други мероприятия да информират седем дни по-рано Общинска администрация и РПУ – гр. Банско за осигуряване на необходимите мерки за безопасност.

14. Съдържателите на питейни заведения, ресторанти, дискотеки и други стриктно да съблюдават изискванията на Раздел І, т.1, 8, 9 и 12а.

15. При констатиране на нарушения по Раздел І се налага санкция: глоба от 50 до 200 лв.


Раздел ІІ. КОМУНАЛНО – БИТОВА ДЕЙНОСТ
ЗАБРАНЯВА СЕ:

1. Складирането на строителни материали и дърва по тротоарите и уличните платна без разрешение на общината за не повече от седем дни.

2. Изхвърлянето на сгурия и други отпадъци по тротоарите и уличните платна, сушене на сено и шума.

3. Хвърлянето на хартиени отпадъци, угарки и други, както и люпенето на семки по тротоарите, площадните паркове и зелените площи.

4. Отвеждането на отпадни битови и промишлени води по тротоарите, улиците, вадите и реките, минаващи през населените места.

5. Миенето и прането на обществени чешми.

6. Пренасянето на вар, бетон, тор и други материали в неуплътнени превозни средства, които замърсяват улиците.

7. Миенето и ремонта на МПС на уличните платна.

8. Пускането на домашни животни и птици по улиците, площадите и парковете, освен на определените за целта места.

9. Изхвърлянето на промишлени, битови, строителни и други отпадъци, както и умрели животни извън определените за целта места.

10. Складирането на оборски тор по пътищата и общинските мери.

11. Ограждането на дворните и парцелни места с неподходящи огради. Видът на оградите се определя и контролира от отдел “ТСУ” при Общинска администрация – гр. Банско.

11А. Временно и постоянно ограждане и застрояване на улични и тротоарни площи, с изключение на временните сушилни за тютюн – за определен период и след разрешение от служба “Земеделие”, съгласувано със служба “БКС” при Общинска администрация-Банско и КАТ при МВР.

12. Използването на канализационната вода за поливане на градините.

13. Използването на противопожарните хидранти и водопроводните кранове от граждани извън предназначението им.

14. Чупенето, демонтирането и изключването на уличното и парково осветление.

15. Разкопаване на тротоари и улични платна без разрешение на отдел “ТСУ” по какъвто и да е повод.

16. Варенето на буркани по тротоарите и уличните платна.

17. Извършването на открита търговска дейност на места, извън определените за тази цел.
ЗАДЪЛЖАВАТ СЕ:

18. Ръководителите на предприятия и учреждения да назначат отговорник, който да подсигури почистването им заедно с прилежащите към тях тротоари ежедневно.

19. Съответните отговорници да подсигурят поддържането на сервизните помещения в предприятията и учрежденията, в съответствие с изискванията на санитарните органи.

20. Службите по чистота към Общинската администрация да организират редовно изхвърляне на кошовете и контейнерите за боклук. Да осигурява при поискване превозно средство за изхвърляне на боклук срещу заплащане. Най-малко два пъти годишно да организира основно почистване на града.

21. Гражданите да почистват ежеседмично половината от уличното платно срещу дворното място.

22. Каруцарите да поставят подопашни престилки на животните, които се движат в чертите на населените места.

23. Кметствата да разрешават откриването на павилиони, бистра, бар-кафета и други след съгласуване на съответните органи (ХЕИ, КАТ, ТСУ, ППО и др.).
Раздел ІІІ. ОПАЗВАНЕ НА ПОЛСКИТЕ ИМОТИ И ЗЕМЕДЕЛСКАТА ПРОДУКЦИЯ
1. За опазване на селскостопанското имущество кметът на общината назначава полски пазачи, които се ръководят и контролират от упълномощено от кмета лице.

2. Полските пазачи могат да извършват проверки и да изземват от лицата, заловени в нарушение, откраднатата или присвоена земеделска продукция и при нужда принудително да ги отвеждат в общината.

3. При изпълнение на служебните си задължения, полските пазачи да носят униформено облекло, служебна карта и оръжие.

4. Полските пазачи са длъжни:

а) в определените им райони да опазват от вреди и посегателство селскостопанското имущество;

б) да съдействат за предотвратяване на нарушенията и за ограничаване на вредите от тях;

в) да установяват вредите и издирват нарушителите;

г) да налагат глоби и създават актове за констатирано увреждане на селскостопанска продукция.

5. (отпада).

5а. Изграждането на селскостопански постройки в земеделски земи да се извършва при стриктно спазване на Закона за устройство на територията и Наредба №2/1998г. за застрояването на земеделските земи.


ЗАБРАНЯВА СЕ:

6. Изсичането или изкореняването на дървета и храсти, които се намират на стръмни терени, в ерозирали площи, водосборни райони или край бреговете на реки, дерета и вади (лагове), където тези дървета служат за противоерозионни или водорегулиращи цели.

7. Отсичането и изкореняването на овощни дървета, елша (кория) и други дървесни видове в земеделските земи, по границите между тях, както покрай водните течения и пътища.

8. Продажбата на растениевъдна продукция (зеленчуци и плодове) без сертификат за качество.

9. Пашуването на животни в паркове, градинки, зелени площи и водосборни райони, както и извън определените със заповед на кмета на общината места и периоди.

10. Разрешение за отсичане или изкореняване до пет дървета се дава от кмета на общината въз основа на писмена молба и при наличието на уважителни причини, изсъхнали или пречещи за стопанисването на земята.

11. Пашуването на животни без надзирател.
Раздел ІV. НАКАЗАНИЯ И РЕД ЗА НАЛАГАНЕТО ИМ
На нарушителите на настоящата наредба (с изключение на Раздел І), кметът на общината налага следните наказания:

1. Глоба от 20 (двадесет) до 1000 (хиляда) лв.;

2. Глоба до 20 (двадесет) лв. се взема на място с квитанция от упълномощени от кмета актосъставители.

3. Временно лишаване от право за упражняване на определена професия или дейност.

4. За нарушенията по чл.4(1) за блокирани със специално устройство автомобили глоба в размер на 20 (двадесет) лв. на място с квитанция от актосъставители.

5. За нарушенията по чл.4(1) за преместване с техническо средство автокран за вдигнато, транспортирано и свалено на охраняем паркинг ППС глоба в размер на 40 (четиридесет) лв. с касов бон от упълномощени от кмета актосъставители и за ППС, спрямо което са започнати подготвителни действия за вдигане, но собственикът или пълномощникът се е явил до потеглянето на автокрана от мястото на нарушението глоба в размер на 20.00 (двадесет) лв. с касов бон от актосъставители.

6. За нарушителите на чл.9 и чл.11 от Раздел ІІІ се прилагат разпорежданията на чл.39 от ЗОСИ.

7. За нарушение на чл.12д на лицата, стопанисващи заведенията, се налага глоба (имуществена санкция) в размер от 100 лв. до 1000 лв.


Настоящата наредба има за задача да определи задълженията на гражданите, държавните органи и организации, предприятията, учрежденията и заведенията по осигуряване на добър обществен ред, поддържане на чистотата, опазване и използване на улиците, площадите, тротоарите и пътищата на Община Банско.

Изпълнението на настоящата наредба се възлага на органите на Общинската администрация, органите на полицията и упълномощени за целта лица.



Наредбата е приета с Решение №154/31.03.2000г. и допълнена с Решение №224/12.05.2000г., Решения №479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 от 08.02.2002г. и Решение №504/22.02.2002г. на ОбС-Банско. Допълнена с Решение №47/19.12.2007г. на ОбС-Банско. Допълнена с Решение №300/22.12.2008г. на ОбС-Бнско. Допълнена с Решение №352/26.03.2009г. на ОбС-Банско. Наредбата е променена и допълнена с Решение №583/17.12.2009г. и Решение №589/17.12.2009г. на ОбС-Банско.


ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОбС: ...................................

/Вл. Колчагов/



Каталог: documents
documents -> Български футболен съюз п р а в и л н и к за статута на футболистите
documents -> Изготвяне на Технически инвестиционен проект и извършване на строително-ремонтни работи /инженеринг/ на стадион “Плевен”
documents -> П р а в и л а за организиране и провеждане на ученическите игри през учебната 2013/2014 година софия, 2013 г
documents -> К о н с п е к т по дисциплината “Обща и неорганична химия” за студентите от І–ви курс специалност “Фармация” Обща химия
documents -> Издадени решения за преценяване на необходимостта от овос в риосв гр. Шумен през 2007 г
documents -> За сведение на родителите, които ще заплащат таксите по банков път цдг” Червената шапчица”
documents -> Стъпки за проверка в регистър гаранции 2016г. Начална страница на сайта на ауер електронни услуги
documents -> Общи въпроси и отговори, свързани с държавните/минималните помощи Какво е „държавна помощ”


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница