Нова къща за гости в Източните Родопи



Дата17.08.2018
Размер37.2 Kb.
#79849



Нова къща за гости в Източните Родопи
21 април 2012
Нова къща за гости в Източните Родопи ще бъде официално открита на 26 април. Къщата е част от Дивата фермана семейство Благовеста и Николай Василиеви в с. Горно поле, Община Маджарово. Откриването на къщата става възможно с финансовата подкрепа на българско-холандския проектНовото тракийско злато.
От 2005 година Бети и Николай посрещат гости в къщата си, която наричат „Дивата ферма“. И макар да имат възможност да настаняват туристите само в една стая, „Дивата ферма“ става популярна. Около 300 туристи са отсядали при сем. Василиеви. През 1996 г. Бети и Николай продават апартамент в Пловдив, за да купят първата си крава, а днес отглеждат по природосъобразен начин около 450 говеда – 150 от местната порода Родопско късорого говедо и 300 Българско сиво говедо - стара защитена българска порода. Семейството гледа още овце и коне. Фермата има сертификати за телешкото месо, меда и зеленчуците от градината им, както и за пасищата, на които пасат животните. Близо 1500 души – най-вече ученици, но и индивидуални туристи, са посещавали фермата им.
Освен вкусна биологична и местна храна семейство Василиеви предлагат на гостите си и множество развлечения - конна езда, разходка с лодка, пикници в гората, търсене на мед от диви пчели, хващане на дива крава с ласо, наблюдение на лешояди, които понякога могат да бъдат видени в задния им двор сякаш са домашни любимци, тур за минерали и шлихарство (добив на злато)... “Туристите, които ни посещават, са привлечени най-вече от дивата природа, птиците и културните паметници в района”, разказва Бети.
В новата къща - част от „Дивата ферма“ Бети и Николай ще имат възможност да настаняват гостите си в общо шест стаи.
Семейство Василиеви е пример за действието на трите компонента на проекта „Новото тракийско злато“: развиват екотуризъм, произвеждат биологични продукти и отглеждат по природосъобразен начин кравите си от местни породи.
„Дивата ферма“ е част от мрежата на „Новото тракийско злато“ в Източните Родопи на собственици на къщи за гости и предприемачи, които развиват екотуризъм. Проектът ги подкрепя както финансово, така и с консултации, практически обучения и обмяна на опит.

Виж тук програмата за откриването на новата къща за гости, част отДивата ферма

За проекта „Новото тракийско злато“

Новото тракийско златоe петгодишен проект (2009-2014) за устойчивото развитие на Източните Родопи, финансиран от Националната пощенска лотария на Холандия, най-голямата благотворителна лотария на страната. По проекта работят български и холандски експерти екотуризъм, устойчиво развитие, биоразнообразие/дива природа, биологично земеделие, ПР и комуникации. В подкрепа на екипа са ангажирани холандските организации АРК с опит в опазването на околната среда и Авалон, специализирана в биологично земеделие.



Новото тракийско златое уникален проект, съчетаващ в интегриран подход работата по три компонента: дива природа, биологично земеделие и екотуризъм.
Вижте повече на: www.newthraciangold.eu

Абонирайте се тук за бюлетина по проекта





Каталог: cms -> folders -> Press%20Releases
Press%20Releases -> Орхидеята Dactylorhiza romana
Press%20Releases -> Традиционно среднозимно преброяване на водолюбивите птици в Източните Родопи 21 Януари 2014 г
Press%20Releases -> Нов вид чапла в чапловата колония в Кърджали
Press%20Releases -> Ново находище сиви чапли в долината на Арда 14 януари 2013
Press%20Releases -> Заселване на зубри в Източните Родопи
Press%20Releases -> Първо по рода си Ателие за вълна се организира в къщата за гости „Дивата ферма
Press%20Releases -> Първите български тарпани (диви коне) ще бъдат реинтродуцирани в Източните Родопи
Press%20Releases -> Биопроизводители в Източните Родопи се отварят за посетители и туристи
Press%20Releases -> Представление на открито на спектакъла „Зеленодиво“ в Дните на тарпана
Press%20Releases -> В източните Родопи се родиха първите тарпанчета (диви коне)


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница