Община асеновград 4230, Асеновград пл. „Акад. Николай Хайтов” №9



Дата02.02.2018
Размер127.41 Kb.
#53605

ОБЩИНА АСЕНОВГРАД 4230, Асеновград

пл. „Акад.Николай Хайтов” № 9

Тел.: 0331/62050, 070010502

Факс: 0331/65156

e-mailobstina@assenovgrad.com





Asenovgrad MUNICIPALITY

4230, Asenovgrad

Acad.Nikolay Haytov” sq. № 9



tel. +359 (0) 331/62050, 070010502

fax + 359 (0) 331/65156

www.assenovgrad.com

Изх.№ 14-00-4593/15.10.2013 год.



ДО

ВСИЧКИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЛИЦА

Закупили документация за участие в обществена поръчка с предмет: ”Изпълнение на рехабилитация и изграждане на линейна инфраструктура, част от “Проект за рехабилитация на водоснабдителната и канализационната мрежа с изграждане на ПСОВ за гр. Асеновград, България” с две обособени позиции:



Обособена позиция 1: „Избор на изпълнител на СМР по работен проект на водоснабдителната и канализационната системи – гр. Асеновград“

Обособена позиция 2: „Избор на изпълнител за дейностите по проектиране, строителство и авторски надзор (инженеринг) на водоснабдителната и канализационната системи – гр. Асеновград“
ОТНОСНО: Постъпили запитвания за разяснения по документацията за участие.

На основание чл.29 ал.1 от Закона за обществени поръчки, представяме на вниманието на заинтересованите лица следните разяснения:


Въпрос 1:

Относно обособена позиция 2 „Избор на изпълнител за дейностите по проектиране, строителство и авторски надзор (инженеринг) на водоснабдителната и канализационната системи – гр. Асеновград“ изпълнение на Лот 300.

Съгласно таблица „Главен колектор – източна част, позиция 300“ на стр. 172 от Документация за участие е предвидено да се изпълни „Рехабилитация на наземен колектор I“.

При направения оглед на място в района между бул. „България“ и р. Асеница, бяха открити видими ревизионни шахти без капаци, които са част от съществуващ подземен колектор, който се отлива в дере в близост до терена определен за ПСОВ (виж приложен снимков материал).

Моля, уточнете обхвата на рехабилитация на Лот 300:

  • Възложителя да потвърди, че дейностите по рехабилитация на „Наземен колектор I се отнасят за съществуващия в района подземен колектор.;

  • При строителните работи по протежението на бул. „България“ – Възложителя може ли да уточни местоположението на колектора, както и да уточни каква част от пътната настилка ще бъде разрушена и подлежи на възстановяване?

  • Моля потвърдете, че е допусната грешка в посочената по-горе таблица и дейностите по рехабилитация по бул. „България“ са показани в клетка 14, а не в клетка 15 както е посочено.

  • Съгласно таблицата се предвиждат рехабилитационни дейности в клетки 18 и 25, съгласно приложените чертежи, Лот 300 се включва в Лот 200 и това се показва в клетка 19. Моля уточнете какви са дейностите по рехабилитация на Лот 300 в клетки 18 и 25.

Отговор:

  • Всички канализационни колектори следва да се проектират и изпълнят като подземни.

  • Точното местоположение на колектора и количество настилка, която ще се разруши и възстанови следва да се посочи на фаза работен проект

  • Участъка от шахта 667А до шахта 667 по бул. България от прединвестиционното проучване е показан в клетка 15 (от приложените чертежи). Участъка от шахта 667 до шахта Нова_210 по бул. България от прединвестиционното проучване е показан в клетка 15 и клетка 14 (от приложените чертежи). Участъка от Нова_210 до шахта Нова_220 по бул. България от прединвестиционното проучване е показан в клетка 14 (от приложените чертежи). Участъка от Нова_220 до шахта Нова_230 по бул. България от прединвестиционното проучване е показан в клетка 14 (от приложените чертежи). Участъка от Нова_230 до шахта Нова_240 по бул. България от прединвестиционното проучване е показан в клетка 14 (от приложените чертежи). Участъка от Нова_240 до шахта Нова_250 по бул. България от прединвестиционното проучване е показан в клетка 14 (от приложените чертежи). Участъка от Нова_250 до шахта 659 по бул. България от прединвестиционното проучване е показан в клетка 14 (от приложените чертежи).

  • В цитираната таблица е допусната техническа грешка. Клетки с номера 18 и 25 да се четат съответно 19 и 26. В клетки 18 и 25 от приложените чертежи към прединвестиционното проучване не се предвиждат дейности по рехабилитация на Лот 300. Включването на Лот 300 в Лот 200 е показано в клетка 26, а не както е посочено във въпроса – клетка 19.


Въпрос 2:

В Документация за участие т.4 „Обхват на поръчката „ Обособена позиция 2 е указано: „Рехабилитация на водоснабдителните тръби и смесена канализационна мрежа, с отдавна изтекъл експлоатационен живот по лотове 300, 400, 550, 700, 800, 900 и участъци от лотове 500 и 600, почистване на тръбите и видео проучване на останалата част от канализационната мрежа, съгласно одобрено прединвестиционно проучване“

Съгласно същата точка общата дължина на канализационната мрежа за рехабилитация е 13 799,94м, съгласно Табл. 8.13 от Прединвестиционното проучване е предвидена рехабилитация на 64,2 км мрежа.

Моля, с оглед на коректно подготвяне на техническото предложение Възложителя ясно да дефинира обема от канализационната мрежа, който подлежи на реконструкция и обема от канализационната мрежа, който подлежи на почистване и видео проучване.

Отговор:

В смисъла, който е употребен за целите на прединвестиционното проучване, рехабилитация означава обследване и почистване. Предвидената в таблица 8.13 от прединвестиционното проучване канализационна мрежа от 64,2 км е цялата такава на гр. Асеновград. Съгласно обхвата на обособена позиция 2 на почистване и видео проучване подлежи частта от канализационната мрежа, която не е предвидена в обхвата на наличните работни проекти по обособена позиция 1 и предстоящите за изготвяне такива по обособена позиция 2.


Въпрос 3:

В РАЗДЕЛ 5. КРИТЕРИИ И МЕТОДИКА ЗА КОМПЛЕКСНА ОЦЕНКА НА ОФЕРТИТЕ, по отношение на т. А ТЕХНОЛОГИЧНА ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ НА СТРОИТЕЛНИТЕ ПРОЦЕСИ, като един от необходимите критерии за постигане на максимална оценка, Възложителя е записал: „В обяснителната записка от техническото предложение към офертата ясно и подробно са посочени видовете материали, които участникът ще използва за изпълнението на поръчката, като е приложил към техническата оферта съответните сертификати за съответствие за всеки един от материалите“.

Моля Възложителя да посочи, за кои от вложените материали да се представят сертификати за съответствие на етап оферта.

Отговор:

Участниците следва да представят за всеки един от материалите, които ще използват, сертификати за съответствие. В случай, че за даден вид материал към момента на подаване на офертата няма сертификат за съответствие, е допустимо да се представят и декларации за съответствие, съгласно Наредба за съществените изисквания и оценяване съответствието на строителните продукти, Обн. ДВ. бр.93 от 14 Ноември 2000г.


Въпрос 4:

В приложените към тръжната документация чертежи не са предоставени описаните в техническите спецификации идейни проекти по части Конструктивна, Архитектурна, Електро и др. Може ли да се предоставят чертежите за по-коректно остойностяване.

Отговор:

В техническите спецификации за Обособена позиция 2: „Избор на изпълнител за дейностите по проектиране, строителство и авторски надзор (инженеринг) на водоснабдителната и канализационна системи – гр. Асеновград“ е допусната техническа грешка. Не е изготвен и наличен идеен проект за водоснабдителната и канализационна системи, заложени в обхвата на Обособена позиция 2. Наличното прединвестиционно проучване и чертежи са предоставени на участниците.
Въпрос 5:

Приложените чертежи към тръжната документация по част ВиК са за прединвестиционните проучвания за проекта. Разполага ли Възложителя с разработен Идеен проект и ако да, моля да го предоставите, за да може да се подготви офертата по-прецизно.

Отговор:

Виж отговора на въпрос 4.



Въпрос 6:

В документацията за участие в търга е описано Водопроводната мрежа в съответните участъци да бъде подменена или да се изгради нова с полиетиленови тръби PE 100 PN 10 до диаметър 350, а в чертежите има клонове с диаметри по-големи от 350 (DN400 и DN500). Моля да се уточни те предмет на търга ли са и ако да, то каква е дължината им и кои точно са тези клонове.



Отговор:

Предмет на обособена позиция 2 от процедурата по отношение на водопроводната мрежа е само водопровод, съпътстващ канализационната мрежа. Виж техническите спецификации за Обособена позиция 2: „Избор на изпълнител за дейностите по проектиране, строителство и авторски надзор (инженеринг) на водоснабдителната и канализационна системи – гр. Асеновград“


Въпрос 7:

За водопровод с диаметър над Ф280 задължително ли е да се изпълни от сферографитен чугун или материалите да бъдат по избор на изпълнителя?



Отговор:

Материалите за изпълнение на водопроводната мрежа ще бъдат предмет на работен проект при съобразяване с документацията за участие, техническата спецификация и действащата нормативна уредба.


Въпрос 8:

Бихте ли пояснили, тъй като има разминаване в описанието в тръжната документация, каква е точно дебелината на пясъка под и над тръбите (на стр. 154, подложка 15 см, засипка 20см; на стр. 165 засипка 30см) или това ще бъде по преценка на проектанта на Работния проект?



Отговор:

Допусната е техническа грешка. Дебелината на пясъчната засипка над темето на тръбата е 30см.


Въпрос 9:

Бихте ли пояснили, тъй като има разминаване в описанието в тръжната документация, какво е точно разстоянието между ПХ (на стр.150 – разстоянието между два съседни ПХ не надвишава 100м; на стр.153 е 150м)?



Отговор:

Допусната е техническа грешка. Разстоянието между ПХ не трябва да надвишава 150 м.


Въпрос 10:

Бихте ли пояснили какво точно представлява рехабилитацията на канализационните тръби – дали е обследване и почистване или трябва да се предвиди подмяна на тръбите? За водопроводните е уточнено, че експлоатационният им срок е изтекъл и е нужно изцяло да се подменят, но за канализационните това не е уточнено.



Отговор:

В смисъла, който е употребен за целите на прединвестиционното проучване, рехабилитация означава обследване и почистване, с последваща подмяна на компрометирани участъци. За участъците с изготвен работен проект е посочено колко метра канализационна мрежа подлежат на подмяна, а за участъците, на които предстои работно проектиране, ще се прецизират на фаза работен проект при съблюдаване на ограниченията и указанията от техническата спецификация и документацията за участие. Обхвата на обособена позиция 2 предвижда и почистване и видео проучване на останалата част от канализационната мрежа, съгласно одобреното прединвестиционно проучване.


Въпрос 11:

В описанието на лотовете с канализационната мрежа клоновете са описани между съществуващи шахти и Нови – да считаме ли, че съществуващите шахти ще се запазват след рехабилитация, ако е необходимо, а Новите ще са новоизградени?



Отговор:

Всички шахти следва да се проектират и изпълнят нови. Шахтите, чиято сигнатура е съществуващи следва да се подменят с нови. Новите шахти са на места без съществуващи такива.


Въпрос 12:

Моля за пояснение – какво е Наземен канализационен колектор – над терена, поставен на стоманобетонни опори или по някакъв друг начин се изпълнява? Ако колекторът не се изпълнява под земята, то моля да се поясни къде точно ще стане преминаването на подземната канализация като наземна и ще има ли там помпена станция, тъй като до този момент канализацията ще се изпълнява гравитачно с необходимия наклон? Моля да се поясни от какъв материал ще се изпълнява Наземния колектор.



Отговор:

Всички канализационни колектори следва да се проектират и изпълнят като подземни.


Въпрос 13:

Какви ревизионни шахти следва да се заложат при клонове с диаметър над Ф600?



Отговор:

При диаметри на тръбите над 600 шахтите следва да се проектират и изпълнят стоманобетонови по индивидуален проект, като Възложителя допуска в прави участъци без странични включвания шахтите да се предвидят готови, съвместими с тръбите и произведени от техния производител.



Въпрос 14:

Има ли изискване към материала за тръбите, които следва да се заложат в проекта за канализацията – PE, PP, стъклопласт или стъклокерамика? Цитираните на стр. 183 норми EN13474 са за пластмасови тръби.



Отговор:

Съгласно направеното прединвестиционно проучване канализационните тръби следва да са проектират и изпълнят от стъклопласт.



Въпрос 15:

Кога, как и къде ще се включат изградените канализационни клонове със съответните СВО от Обособена позиция 2, тъй като би трябвало да се включат в колектори които ще се изпълняват по същото време, но са заложени в Обособена позиция 1?



Отговор:

Колекторите, включващи се в такива, предмет на Обособена позиция 1 следва да се изградят и подготвят за включване и пускане в експлоатация, като фактическото включване ще бъде извършено при завършване и готовност на приемащите колектори.


Въпрос 16:

Молим да ни предоставите ситуация с нанесени номера на ОК за да можем правилно да се ориентираме за канализационните клонове.



Отговор:

Наличните чертежи от прединвестиционното проучване са предоставени на участниците.


Въпрос 17:

Съгласно ОБЯВЛЕНИЕТО в Раздел III: Правна, Икономическа, Финансова и Техническа информация, III.1) Условия във връзка с поръчката, и по-конкретно в ІІІ.1.1) Изискуеми депозити и гаранции е записано, че цитирам: "……..се представя безусловна и неотменяема банкова гаранция, издадена от банка в полза на Възложители със срок на валидност не по-малък от този на офертата и условия, предвиждащи възможността за задържането и по реда на чл.61 от ЗОП,"



В приложените към документацията Образци, а именно в ПРИЛОЖЕНИЕ №7 -Банкова гаранция за участие в процедура е записано, че: "Отговорността ни по тази гаранция ще изтече в часа на [посочва се дата и час, една година след влизане в сила на гаранцията]"

Във връзка с гореизложеното, моля да дадете писмени разяснения по следния



ВЪПРОС № 1. Какъв да бъде срока на валидност на Банковата гаранция за участие и процедурата - 180 дни /срока на валидност на офертите/ или една година след влизане в сила на гаранцията?

Отговор:

Предоставеният образец на банкова гаранция е примерен. Валидността на гаранцията следва да е не по-малко от срока на валидност на офертата, а именно не по-малко от 180 дни.



инж. пламен йончев /п/

Зам. Кмет на Община Асеновград

Оправомощен съгласно Заповед № А-2158/11.10.2013 год.

Изготвил: /п/

/инж. Георги Ангелов –



Нач. отдел „ПИДРПП”/
Каталог: userfiles -> file -> docs2 -> OP Obiavlenia
OP Obiavlenia -> Община асеновград 4230, Асеновград пл. „Акад. Николай Хайтов” №9
OP Obiavlenia -> Община асеновград 4230, Асеновград пл. „Акад. Николай Хайтов” №9
OP Obiavlenia -> Община асеновград 4230, Асеновград пл. „Акад. Николай Хайтов” №9
OP Obiavlenia -> Община асеновград 4230, Асеновград пл. „Акад. Николай Хайтов” №9
OP Obiavlenia -> Община асеновград 4230, Асеновград
OP Obiavlenia -> Община асеновград 4230, Асеновград
OP Obiavlenia -> Община асеновград 4230, Асеновград пл. „Акад. Николай Хайтов” №9
OP Obiavlenia -> Програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради по три обособени позиции
OP Obiavlenia -> Оценъчна карта за техническите предложения на допуснатите участници
OP Obiavlenia -> „Избор на изпълнители за изготвяне на работни инвестиционни проекти за обекти разпределени по шест обособени позиции, във връзка с проект „Техническа помощ за подготовка на инвестиционни проекти за програмен период 2014 – 2020 за гр


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница