Отчет за дейността на отдел „профилактика на болестите и промоция на здравето” за



Дата02.06.2018
Размер179.1 Kb.
#71688
ТипОтчет



ОТЧЕТ

ЗА ДЕЙНОСТТА НА ОТДЕЛ „ПРОФИЛАКТИКА НА БОЛЕСТИТЕ И ПРОМОЦИЯ НА ЗДРАВЕТО” ЗА

ПЪРВОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2017 ГОДИНА
І. АНАЛИЗИ, ОЦЕНКИ И ПРОУЧВАНИЯ
1. Здравословно състояние на организираните детски и ученически колективи

1.1. Във връзка с изготвяне на анализи и оценки на здравословното състояние на децата и учениците от област Велико Търново за 2016 г. са актуализирани електронните таблици и се нанасят обобщени данни, получени от медицинските специалисти от здравните кабинети. Срок за предоставяне на анализите в МЗ - 30 юни.


2. Хранене на организирани детски и ученически колективи

2.1. Изпратени са писма до 10 детски градини в областта за представяне на месечни продуктови набори с цел годишна оценка на храненето на децата на възраст от 3 до 7 години. Данните своевременно се нанасят в електронна таблица.

2.2. Изпратени са писма до 10 детски ясли в областта за представяне на месечни продуктови набори с цел годишна оценка на храненето на децата на възраст от 0 до 3 години. Данните своевременно се нанасят в електронна таблица.

2.3. Изискани (с писмо) са калкулационни ведомости и седмични менюта (за една седмица от сезон зима) от 10 ученически стола в областта с цел оценка на храненето на учениците. Данните за сезон зима 2017 са нанесени в софтуерна програма за изчисляване на хранителния прием.


3. Оценка на седмичните учебни разписания на учениците

3.1. Извършени са 96 оценки на седмичните разписания по реда и процедурите на Наредба № 10 за здравните изисквания при изготвяне и спазване на седмичните учебни разписания (обн., ДВ, бр. 54 от 2014 г.). за втория срок на учебната 2016/2017 година.


ІІ. ДЕЙНОСТ ПО РЕГИОНАЛНИ, НАЦИОНАЛНИ И МЕЖДУНАРОДНИ ПРОГРАМИ И ПРОЕКТИ


  • ЗДРАВИ ДЕЦА В ЗДРАВИ СЕМЕЙСТВА” - ОБЩИНА ВЕЛИКО ТЪРНОВО (ДЕТСКА КОМПОНЕНТА НА ПРОГРАМА СИНДИ)


ЗДРАВНО ОБРАЗОВАНИЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО

1. Здравно образование на населението (на популационно и високорисково ниво)

1.1. Сключени са 3 договори за партньорство със средства за масова информация (КТ „Видеосат - 21 век”, Общинско кабелно радио и областен всекидневник „Янтра Днес”) във връзка със здравното образование на населението относно рисковите поведенчески фактори и профилактиката на ХНБ и информиране за програмните инициативи.
1.2. Предоставени са: план-медии (за първите три месеца) за излъчване на аудиоклипове по Общинско кабелно радио и на видеоклипове на видеомонитора пред Община Велико Търново; рекламата на кабинета за отказване от тютюнопушене за публикуване в областния ежедневник „Янтра Днес” и по КТ „Видеосат - 21 век”.
1.3. През отчетния период чрез СМИ са осъществени: 2 пресконференциr, 12 радио (със 72 излъчвания) и 20 ТВ предавания; 8 публикации в областните всекидневници; рекламата на ККОТ - 540 излъчвания по КТ „Видеосат” и 62 реклами във вестник “Янтра Днес”.
1.4. На видеостената пред Община Велико Търново са излъчени 5 видеоклипа на програма СИНДИ - зона Велико Търново с тематика здравословно хранене, превенция на употребата на алкохол, стрес, профилактика на хипертонията и пътно-транспортния травматизъм (общо 1 260 излъчвания).
1.5. На интернет страницата на РЗИ - Велико Търново са публикувани общо 7 информации за предстоящи и реализирани програмни дейности и инициативи, със снимков материал.
1.6. Разпространени са 42 заглавия на печатни и електронни здравно-образователни материали сред медицинските специалисти и педагози в училищата на община Велико Търново (общ тираж 400 броя).
1.7. Проведено е 1 теоретично занимание на Клуба на лица със здравословни проблеми по темата „Музикотерапия” (общ брой участници членове на клуба, студенти и преподаватели - 23 души).
2.Мобилизиране на общности за дейности по профилактика на ХНБ и промоция на здравето

ПОВИШАВАНЕ НА ФИЗИЧЕСКАТА АКТИВНОСТ

1. Повишаване на физическата активност на деца, ученици и възрастно население

    1. Започна подготовката за организиране на пролетния етап на кампанията „Движи се и победи 2016” в т. ч. и спортно-туристическия празник в парк Ксилифор - определени са датите и маршрутите и т.н.


ИНИЦИАТИВИ ЗА ПРЕВЕНЦИЯ НА РИСКОВИ ЗА ЗДРАВЕТО ФАКТОРИ (ТЮТЮНОПУШЕНЕ, УПОТРЕБА НА АЛКОХОЛ, НЕЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ, НАДНОРМЕНО ТЕГЛО И ЗАТЛЪСТЯВАНЕ, ПОВИШЕНО КРЪВНО НАЛЯГАНЕ И ДРУГИ)

1.  На 28 февруари 2017 г. се проведе церемонията по връчването на първите Годишни награди за добри практики за здравно образование в училищата за 2016 година. През 2016 г. десет училища от град Велико Търново се включиха в инициативата „Интернет платформа за добри практики за здравно образование” и споделиха своя опит. Те реализираха много и разнообразни дейности за повишаване на знанията за здраве на учениците и формиране на навици за здравословен начин на живот.
2. Съобразно поставените срокове се реализират дейностите от номинираните в рамките на националния ученически конкурс „Посланици на здравето” проекти на ОУ „Св. Патриарх Евтимий”. Проведе се една от инициативите, залегнали в проекта - кулинарна изложба Здравословно междучасие. Краен срок за представяне на дейностите - 2 май 2017 г.
3. Започна подготовката на месеца за превенция на употребата на алкохол в Спортно училище - Велико Търново, включващ: изложба на рисунки по темата, мултимедийна презентация по темата, решаване на игрословици, викторина и забавни игри.
ИЗГРАЖДАНЕ НА КАПАЦИТЕТ ЗА ПРОФИЛАКТИКА У ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ И ПАРТНЬОРИТЕ, КАКТО И ЕДИНЕН ПОДХОД КЪМ ВЪЗНИКНАЛИТЕ ПРОБЛЕМИ
1. Проведени са 2 срещи с партньори на програмата и представители на общинската администрация (за обсъждане на: победителите „Интернет платформа за добри практики за здравно образование”, организацията на пролетния дял на „Движи се и победи”).
2. Осъществени са 11 консултации на педагози, мед. специалисти, майки и граждани по въпроси, свързани с храненето на децата, конкурс по темата тютюнопушене и други.
3. Проведено е 1 обучения на персонала на ДМСГ - гр. Дебелец и ДЯ Зорница” гр. Дебелец по темата „Митове, легенди и истината за млякото ” (34 медицински специалисти).


ПОВИШАВАНЕ НИВОТО НА ЗДРАВНИ ЗНАНИЯ И РАЗВИВАНЕ НА УМЕНИЯ У УЧЕНИЦИТЕ ЗА ОПАЗВАНЕ НА ЛИЧНОТО ЗДРАВЕ И ПРАКТИКУВАНЕ НА ЗДРАВОСЛОВЕН НАЧИН НА ЖИВОТ
1. Проведени са 17 интерактивни обучения, презентации, тренинги с ученици (общ обхват 291 ученика) по теми, свързани с поведенчески фактори за ХНБ и факторите на околната среда.
МАРКЕТИНГ НА ПРОГРАМАТА
1. Отчет за дейността през 2016 г. по програма „Здрави деца в здрави семейства” и финансов план за интервенционни дейности през настоящата година са предоставени на кмета на Община Велико Търново и Председателя на Общинския съвет с цел подкрепа на реализацията им. За 2017 г.
2. Великотърновският общински съвет утвърди. за дейности по програмата през 2017 година 12 200 лв.
א


  • НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ НА ХРОНИЧНИТЕ НЕЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ 2014 - 2020 г.


ДЕЙНОСТИ ПО ФАКТОРИТЕ НА РИСКА ЗА ХНБ - ТЮТЮНОПУШЕНЕ, НЕЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ, НИСКА ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ, УПОТРЕБА НА АЛКОХОЛ

1. Реализирани са дейности по проекта „Назад към природата” на ОУ „Св. Патриарх Евтимий” - Велико Търново, номиниран в рамките на Националния ученически конкурс „Посланици на здравето”, - презентация, тренинг, атрактивна кулинарна изложба с дегустация през едно от междучасията.
2. Оказана е консултативна помощ за отказване от тютюнопушене в кабинета за отказване от тютюнопушенев РЗИ на 6 лица (3 жени и 3 мъже) на възраст от 23-68 години, сред които преобладават интензивните пушачи, т.е. пушещите от 10 до 20 цигари дневно.

3. Консултативният кабинет за отказ от тютюнопушене се популяризира чрез излъчване на рекламата му по електронни и печатни медии. За отчетния период рекламата на кабинета е излъчена: по Общинско кабелно радио 24 пъти, по КТ „Видеосат - 21 век” - 540 пъти и публикувана във вестник „Янтра Днес” 62 пъти.
4.Изготвен е отчетът за дейността на ККОТ за първото тримесечие на годината, по образец в таблична форма.
5. Проведени са 4 интерактивни обучения на 168 ученика за вредата от тютюнопушенето.
6. Осъществена е методично-консултативна помощ на педагози (2) във връзка с реализиране на дейности от номинираните проекти на училищата от областта в Националния ученически конкурс „Посланици на здравето”.

7. В рамките на отделни дейности са разпространени 41 заглавия на образователни материали (общ тираж 433 броя) с тематика поведенческите рискови фактори и профилактика на ХНБ (диабет тип 2, свръхтегло и затлъстяване, високо артериално налягане и други).
א


  • НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ И КОНТРОЛ НА ХИВ И СПИН


1. Изготвени и реализирани са план-медии за излъчване на рекламата на КАБКИС по КТ “Видеосат - 21” и Общинско кабелно радио, и публикуване в областния всекидневник “Янтра Днес”. За първото тримесечие са публикувани 62 реклами в „Янтра Днес” и направени 540 излъчвания по КТ “Видеосат - 21” и 24 излъчвания по Общинско кабелно радио - Велико Търново.
2. Организирана и проведена е кампания в рамките на Втория етап на Националната АНТИСПИН кампания – Ден на влюбените – 14 февруари.

В периода 13 – 14 февруари 2017година Регионална здравна инспекция – Велико Търново в партньорство с Община Велико Търново, Младежки дом – Велико Търново, Ученически клуб на здравето „Живей”, Градски ученически парламент – Велико Търново, БМЧК, ЦМДТ „Амалипе” и учебни заведения организира кампания, включваща следните дейности и инициативи:




  • Безплатно консултиране и изследване за ХИВ/СПИН в СУ „Ем. Станев” – Велико Търново;

  • Информационна акция „Любовна” лотария пред Община - Велико Търново – разпространени бяха специално изработени лотарийни билети (с изтриване) с печалби: презервативи, валентинки, балони, сърчица, молив с послание, разделители и стихотворения за любовта;

    • Тематична вечер концерт „Вечер на желанията на паметник „Асеневци”. Участниците направиха фигура с форма на сърце от чаени свещи. В концерта взеха участие местни изпълнители.

Инициативите, включени в кампанията бяха популяризирани сред населението чрез:

  • Публикуване на интернет страницата на РЗИ – Велико Търново: Денят на влюбените – 14 февруари;

  • Разпространение на презервативи, валентинки, балони и информационни материали по време на всички инициативи на кампанията.


3. Информационно-образователна кампания в град Горна Оряховица

Съвместно с Младежки дом - Горна Оряховица за поредна година се организира кампания по повод 14 февруари - Ден на влюбените под надслов „Любов и сексуално здраве”, включваща: мултимедийна презентация, дискусия, викторина, забавни игри с ученици oт 7 и 9 клас, разпространение на валентинки, презервативи и здравно-образователни материали;


4. Разпространени са 13 заглавия на информационни материали (общ тираж 215 броя) и 300 броя презервативи в рамките на кампанията за превенция на ХИВ/СПИН по повод на Деня на влюбените.
5. Чрез СМИ са осъществени: 4 публикации в пресата и интернет със снимков материал; 3 ТВ и радиопредавания (с 24 повторенията).
6. Организирани и проведени са 8 обучителни мероприятия (тренинги, презентации, срещи) с ученици по въпросите на сексуалното и репродуктивно здраве, превенцията на ХИВ и СПИ (общ обхват 386 души).

 7. Осъществени са 2 работни срещи с ЦМДТ „Амалипе” и други партньори във връзка с дейности по програмата.

א


  • ДЕЙНОСТИ ПО ОКОЛНА СРЕДА И ЗДРАВЕ


1. През месец март в отдела е предадена цялата документация за качествата на атмосферния въздух и акустичната обстановка в областта за по-нататъшно нанасяне на данните от общините и обработка на данните.
2. Разпространени са 3 заглавия на образователни материали (общ тираж 81 броя) в училища на област Велико Търново.

א



  • ПРОЕКТ „ИНФОРМИРАНИ И ЗДРАВИ”


1. Предоставени са общо 30 броя информационни и методични материали на проект „Информирани и здрави” (флаери, стикери, ръководства и други) на ръководителя и учениците, участващи в Националния конкурс „Посланици на здравето”.

א


  • НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ И КОНТРОЛ НА ТУБЕРКУЛОЗАТА В Р БЪЛГАРИЯ (2017 - 2020 г.)


1. По повод на Световния ден за борба с туберкулозата, в област Велико Търново за поредна година се организира кампания (24 март - 24 април 2017 година), посветена на профилактиката на заболяването под надслов „Заедно да ликвидираме туберкулозата: никого да не оставим без внимание”. Партньори в различните инициативи бяха: СБАЛПФЗ „Д-р Трейман” ЕООД, Община Велико Търново, Младежки дом – Велико Търново, Регионално управление на образованието, Център за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе”, Филиал на Медицински университет Варна във Велико Търново.

Кампанията, която се проведе в периода 24.03. – 24.04.2017 г., включи следните по-важни дейности:



  • Медийни изяви – пресконференция на 23.03.2017 г. с лекари – специалисти по проблема; публикации в областните ежедневници; интервюта по кабелните телевизии и радиа; поместване на образователни материали за профилактика на туберкулозата в интернет;

  • Десетдневка на Отворени Врати за безплатни профилактични прегледи и изследвания за туберкулоза в СБАЛПФЗ за всички желаещи лица (20 -31.03.2017 г.). По време на тази инициатива в СБАЛПФЗ „Д-р Трейман” ЕООД гр. Велико Търново са прегледани 212 човека;




  • Интерактивни обучения (4) в Спортно училище – Велико Търново (мултимедия, обучения, презентация, викторина, игри) с 86 участника;

  • Информационни миникампании, организирани точно на Световния ден – 24 март (презентации, беседи и интерактивни обучения) в: училища, Центрове за развитие на общността към ЦМДТ „Амалипе” (гр. Стражица, с. Виноград, гр. Павликени, гр. Бяла Черква, с. Върбовка, с. Стамболово, с. Леденик, гр. Горна Оряховица (кв. Калтинец);

  • Здравно-образователни дейности с деца, ученици, родители и персонал в детските и учебни заведения на областта от педагози и медицински специалисти от здравните кабинети – за целта, със съдействието на Регионалния инспекторат по образованието, на всички детски и учебни заведения в областта бяха предоставени беседи и презентации за профилактика на туберкулозата;

  • Информационна кампания на СБАЛПФЗ на тема „Туберкулоза и хронични неинфекциозни заболявания, повлияващи имунната защита, или къде сред нас да търсим туберкулоза?“ - лекция за медицинските специалисти от детските градини и училища в община Велико Търново (на 19 април 2017 г. от 14:00 ч. в РЗИ);

  • Разпространение на здравно-образователни материали - 4 заглавия с общ тираж 209 броя (дипляни, листовки) сред населението по време на организираните инициативи.


2. На интернет страницата на Инспекцията са поместени са 3 материала за Световния ден и кампанията, посветена на превенцията на туберкулозата с препратка към образователен материал и снимков материал от проведени дейности.
3.Чрез СМИ са осъществени: 3 публикации в местната преса, 2 ТВ и 2 радиопредавания.
א



  • ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ КЪМ ЗДРАВНА СТРАТЕГИЯ ЗА ЛИЦА В НЕРАВНОСТОЙНО ПОЛОЖЕНИЕ, ПРИНАДЛЕЖАЩИ КЪМ ЕТНИЧЕСКИТЕ МАЛЦИНСТВА


1. Организирани и проведени са 2 срещи с представители на ЦМДТ „Амалипе” - Велико Търново за планиране и реализиране на дейности по профилактика на болестите и промоция на здраве сред ромски общности.
2. Експерти от Отдела участваха в комисии за избор на медиатор в общините Елена, Златарица, Лясковец и Горна Оряховица
3. Оказана е методично-консултативна помощ на здравни медиатори, медицински специалисти и педагози в община Златарица (с преобладаващо ромско население), модератори и доброволци от ромски произход от Центровете за развитие на общността (общо седем) към ЦМДТ „Амалипе” в общините Велико Търново, Павликени, Стражица и Горна Оряховица за организиране на инициативи за профилактика на туберкулозата и Деня на влюбените - 14 февруари.
4. Организирани и проведени са обучения на ученици от ЦНСТ ІІ и ІІІ - Велико Търново с тематика здравословен начин на живот, сексуално и репродуктивно здраве, лична хигиена и профилактика на заразни и паразитни заболявания - общо 7 обучения с общ обхват 136 ученици.
. א


  • ПРОФИЛАКТИКА НА ЗАРАЗНИТЕ И ПАРАЗИТНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ

1. Проведени са: 1 пресконференция за епидемиологичната обстановка на морбили; излъчени са общо 12 ТВ и радиопредавания (с 24 повторения).


2. Разпространени са 4 заглавия на печатни здравно-образователни материали за профилактиката на паразитните болести (общ тираж 68 броя).
3. Проведени са 2 обучения с тематика лична хигиена и профилактика на заразните и паразитни болести с ученици от ЦНСТ ІІ и ЦНСТ ІІІ - Велико Търново.

ІІI. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧНА ПОМОЩ И КОНСУЛТАЦИИ
1. Оказана е ОМП на медиатори (4) от Центровете за работа в общността към ЦМДТ „Амалипе” - Велико Търново и община Златарица за провеждане на здравно-образователни дейности с ученици и възрастни лица в неравностойно положение, с фокус роми по темата туберкулоза.
2. Оказана е консултативна помощ (8) на педагози за реализиране на дейности от проектите, номинирани в Националния конкурс „Посланици на здравето”.

3. Оказана е консултативна помощ на педагози (40) във връзка с изпълнение на изискванията на Наредба №10 за здравните изисквания при изготвяне и спазване на седмичните учебни разписания за втория срок на учебната 2015/2016 година.

4. Извършени са консултации на медицински лица, педагози, и граждани (общо 22) по изпълнение на изискванията на нормативните документи за здравословно хранене на децата и учениците в детски заведения и училища, хранителни алергии и разстройства.

IV. КОНТРОЛНА ДЕЙНОСТ

Приложение 1.

1. По спазване на изискванията на чл. 56 и 56а от ЗЗ за забрана на тютюнопушенето

1.1. Осъществен е контрол по спазване на забраните и ограниченията за тютюнопушене в закрити обществени места и в сградите с обособени работни места - проверени са 120 обекти и са извършени 120 проверки (при годишен план - 400 проверки).
1.2. За първото тримесечие на 2017 г. о отдел ПБПЗ са постъпили 5 жалби за нарушаване на чл. 56 и 56а от ЗЗ. Всички сигнали са проверени в срок. Резултатите от проверките са предоставени на ръководството на РЗИ и жалбоподателите.
2. По спазване на изискванията на чл. 54 и чл. 55 от ЗЗ

2.1. Във връзка с контрола по спазване на забраната за продажба на алкохолни напитки на спортни прояви и обществени мероприятия, организирани за деца и ученици (чл. 54, т. 4 и т. 5 от ЗЗ) са изпратени писма до управителите на спортните обекти (ДКС „Васил Левски” и стадион „Ивайло”) във Велико Търново, на територията на които има търговски обекти за получаване на информация относно планираните спортни прояви през първото полугодие на 2017 година.
2.1. Осъществен е контрол по спазване на изискванията на чл. 55, ал. 1 и ал. 2 от ЗЗ чрез ежедневен преглед на местната преса за отпечатване на пряка и непряка реклама на спиртни напитки - нарушения не са констатирани.

3. По спазване и изпълнение на установените с нормативен акт изисквания за здравословно хранене на подрастващите

3.1. Извършени са 15 проверки относно спазване на изискванията на Наредба №6/2011 г. за здравословно хранене на децата от 3 до 7 години и издадено 1 предписание.
3.2. Извършени са общо 38 проверки за спазване на изискванията на Наредба № 37 на МЗ за здравословното хранене на учениците в училищни столове, бюфети, автомати за напитки и по време на организиран отдих и туризъм. Издадени са 4 предписания.
4. По спазване на съгласуваните седмични разписания

4.1. През месец март е извършена тематична проверка за спазване на съгласуваните с РЗИ седмични разписания в 10 училища на областта, при която не са констатирани нарушения.
V. ОРГАНИЗАЦИЯ НА РАБОТАТА И ПОВИШАВАНЕ НА КВАЛИФИКАЦИЯТА НА СЛУЖИТЕЛИТЕ В ОТДЕЛА
1. Планиране и отчитане на дейността на дирекцията

1.1. Изготвен е годишния отчет за дейността на отдела през 2016 година.

1.2. Изготвен е годишния план за дейността на отдела през 2017 година.
1. 3. В срок от всички служители в дирекцията са изготвени индивидуални работни планове за 2017 г.
1.4. В отдела са проведени ежеседмични оперативки за поставяне на текущите задачи и отчитане на изпълнението им.

1.5. Дейността на отдела се отчита всяка седмица на директорските съвещания.
1.6. Всички срокове за изготвяне и изпращане на информации, отчетни форми и справки в МЗ, НЦОЗА и други институции през отчетния период са спазени.
2. Атестиране на служителите в дирекцията

2.1. В срок са проведени заключителните срещи със служителите в отдел ПБПЗ за оценка на индивидуалното изпълнение на длъжността им за 2016 г.


3. Повишаване на квалификацията на служителите в дирекцията

3.1. Изготвен е годишен план-график за повишаване на квалификацията на служителите чрез участие в курсове, организирани от НЦОЗА.
3.2. Целите от личните планове със срокове през първото тримесечие са изпълнени от съответните служители.
3.3.Служители от отдела взеха участие в следните обучителни форми:

- тридневен семинар на тема „Тревожност, Деприсия, Агресия, Сексуално здраве” рамките на Националната програма „Превенция на самаубийствата 2013 - 2018 г”., организиран от НЦОЗА;

- двудневна работна среща за разработване на „Областна стратегия за подкрепа на личностно развитие на децата и учениците на област Велико Търново”, организирана от Областната администрация

Изготвил отчета:

д-р Светлана Моминска

и. д. началник отдел ПБПЗ



Приложение 1.

ПЛАН И ОТЧЕТ ЗА КОНТРОЛНАТА ДЕЙНОСТ

НА ОТДЕЛ ПБПЗ

по тримесечия

2017 година


Контролна дейност

Общо за годината

I

тримесечие



II

тримесечие


III

тримесечие


IV

тримесечие


план

отчет

план

отчет

план

отчет

план

отчет

1. По спазване на изискванията на за забрана на тютюнопушенето

400 проверки

120

120

80




100




100




2. По спазване на забраната за продажба на алкохолни напитки на спортни прояви и общес-твени мероприятия, организирани за деца и ученици

8 проверки







4










4




3. По спазване на изискванията на Наредба №2/2013 г. за здравословно хранене на деца 0-3 годишна възраст

10 проверки







3




4




3




4. По спазване на изискванията на Наредба №6/2011 г. за здравословно хранене на деца 3-7 годишна възраст

35 проверки

15

15

10




5




5




5. По спазване на изискванията на Наредба №37/2009 г. за здравословно хранене на учениците

25 проверки в училищни столове

40 проверки на училищни бюфети и автомати

2

15

2

34

3

10










20

15




6. За спазване на съгласуваните учебни седмични разписания

20 проверки

10

10













10








Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница