Отчет за проведената среща от Европейската отборна квалификация 2016/2017 г между представителните отбори на Беларус и България жени

проведената среща от Европейската отборна квалификация 2016/2017 г. между представителните отбори на Беларус и България – жени

07 март 2017 г., Минск

Дами и Господа,

На 07 март 2017 г. в 19.00 часа в град Минск, Република Беларус се проведе ответната среща от Европейската отборна квалификация 2016/2017 г. между представителните отбори на Беларус и България – жени.

Пътуването и престоят в Минск бе организирано перфектно от нашата федерация и от домакините.

Срещата се проведе в Националната база по тенис на маса на Беларус.

В състава на Беларус участва два пъти европейската шампионка Виктория Павлович / 48 в световната ранглиста /. Изключителен боец, който на 38 години показа качествена игра и желание за победа. В срещата с младата ни състезателка Мария Йовкова, Павлович до последната точка бе изключително мотивирана за победата и я постигна с 3:0 гейма.

Мария Йовкова / 324 световна ранглиста 18 г. / както и в срещата в България и в Минск показа една грамотна игра срещу защита, но в завършващата фаза след разиграване на топката бе колеблива в завършващият удар, с бърз „топ-спин” или с „драйф”.

Красимира Йовкова / 330 в световната ранглиста на 20 години/, която бе поставена от мен на „силното” място срещу Даря Триголос / 148 в световната ранглиста на 18 години /. Красимира игра колебливо срещу по-активната и нападателна състезателка на Беларус и не показа най-доброто от играта си и загуби с 0:3 гейма.

Кристина Временцелиева за първи път участва в такава отговорна среща срещу Алина Орловская – играе основно в защитен стил / 131 в световната ранглиста на 22 години /. В първият гейм водеше до деветата точка, но загуби гейма и цялата среща с 0:3 гейма.
В отчета няма да давам оценки и препоръки за състезателките. Това ще бъде обсъдено в разговор с личните треньори, в тяхно присъствие.

Най-важното е момичетата в своята подготовка да УСЪВЪРШЕНСТВАТ СВОЯТА ИГРА, защото бъдещето е пред тях.

Не е достатъчно да са сред най-добрите в България. Техният стремеж и амбиция трябва да бъде достигане на спортно – техническото развитие на най-добрите състезателки от Европа.

2013 -> Временно класиране „В”-1” рг мъже – Югоизточна България
2013 -> Конкурс за заемане на академичната длъжност „Доцент в професионално направление Растителна защита; научна специалност Растителна защита
2013 -> 1. Нужда от антитерористични мерки Тероризъм и световната икономика
2013 -> Днес университетът е мястото, в което паметта се предава
2013 -> Програма за развитие на туризма в община елхово за 2013 г
2013 -> Йордан колев ангел узунов
2013 -> 163 оу „ Ч. Храбър в топ 30 на столичните училища според резултатите от националното външно оценяване
2013 -> Гр. Казанлък Сугласувал: Утвърдил
2013 -> Подаване на справка-декларация по чл. 116 От закона за туризма за броя на реализираните нощувки в местата за настаняване