Пилотите на Nissan се качиха на подиума в клас Pro-Am на „Нагаро” Сребърните цветове осветиха сивия следобед в Южна Франция. Източник: Nissan

Дата13.02.2017
Размер21.2 Kb.
#14836
Новина

Пилотите на Nissan се качиха на подиума в клас Pro-Am на „Нагаро”

Сребърните цветове осветиха сивия следобед в Южна Франция.

Източник: Nissan

Вчера, на пистата „Ногаро“ във Франция, Лукас Ордонез и Алекс Бункомб финишираха с брандирания в цветовете на YouTube Nissan GT-R Nismo GT3 на трето място в клас Pro-Am в сериите FIA GT Series. Съотборниците им Волфганг Рейп и Марк Шулжитский, две от най-новите попълнения на Nissan, превърнали се от виртуални в истински пилоти, завършиха на страхотното пето място в класа, след като трябваше да карат в условия, при които беше изключително трудно дори и за професионалистите да удържат и четирите колела върху асфалта.

Отборите бяха посрещнати от сиво небе вчера сутринта, когато пристигнаха на „Ногаро“ за основното състезание от първия състезателен уикенд. През целия уикенд времето не бе типично за Южна Франция, но бе запазило най-лошото за състезателния ден. Това обаче бе страхотна новина за Nissan, тъй като на GT-R най-добре пасват писти, на които той наистина може да „отвори широка крачка“. Шиканите и завоите на „Ногаро“ обаче бяха добре наводнени от дъжда, което помогна на двата GT-R да са конкурентни на своите опоненти.

FIA GT Series са съставени от две състезания всеки уикенд. Квалификационното състезание се проведе в неделя и изглеждаше, че Алекс и Лукас се приближаваха към добра стартова позиция за вчерашното голямо състезание, докато Лукас не бе изваден от надпреварата от едно BMW, чийто пилот по-късно получи 30-секундно наказание за действията си. Това остави Лукас с много работа за вършене през вчерашния ден, тъй като той трябваше да стартира от 19-а позиция. В No.32 GT-R Волфи и Марк завършиха на солидното 14-о място в квалификационната надпревара, която бе едно качествено представяне за тяхното първо голямо спринтово състезание.

Вчерашното основно състезание започна зад кола за сигурност, а причината бе дъждът. Колата за сигурност водеше колоната в първата обиколка, след което започна самото състезание. Волфи трябваше да задържа позицията си от атакуващия Стефан Ортели за една обиколка, скоро след което ситуацията на пистата стана Геймър срещу Ф1 пилот, когато Волфи атакува Карун Чандхок!

Дъждът не пожали професионалистите, като дори лидерите в състезанието се сблъскаха, но представянето на геймърите на Nissan на „Ногаро“ бе първокласно. Волфи остави No.32 GT-R в ръцете на Марк в средата на състезанието. Руският победител в GT Academy направи чисто състезание до финала и завърши 14-и в генералното класиране и 5-и в клас Pro-Am.

В No.35 YouTube GT-R Алекс пое от Лукас и си проправи път до невероятното 8-о място в крайното подреждане, което означаваше трета позиция в Pro-Am. Фантастичен резултат за първото за сезона FIA GT състезание.

Дарен Кокс, директор на Nissan Global Motorsport, коментира: “Tова бе прекрасно каране от момчетата в YouTube GT-R; професионалният стандарт, който очаквахме да видим от Ал и Лукас. Представете си къде биха могли да финишират, ако не бяха извадени от квалификационното състезание! Винаги е голямо удоволствие да видиш нашите момчета срещу бивши пилоти в F1 като Карун Чандхок и Рикардо Зонта, тъй като това дава много ясна представа за техните възможности.

Агенция Speed-Press
Каталог: pi files -> 2013
2013 -> Христо Петров от "Хеед Ауто Тийм" спечели драга в Божурище vw scirocco-то победи двете Audi S2 на "Драг Пауър"