Приложение №1. Чл За осигуряване своевременното прилагане на установените с инструкцията изисквания, резултатите от измерванията в автоматичните пм по приложение №1



Дата20.11.2017
Размер222.08 Kb.
#35027


(2) Изискванията на инструкцията не се прилагат при регистрирано и/или прогнозирано превишаване на алармените прагове в автоматични ПМ от клас транспортен (Т) или промишлен (П), чийто обхват не превишава 100м в диаметър.

(3) Класификацията на ПМ по предходните алинеи е съгласно т.7 от приложение №1 към Наредба №7 от 1999г. за оценка и управление на КАВ (ДВ, бр.45/1999г.).

(4) Автоматичните ПМ по ал.1 и 3, атмосферните замърсители, по които се информира населението и съответните РИОСВ, отговорни за информирането, са посочени в приложение №1.

Чл.3. За осигуряване своевременното прилагане на установените с инструкцията изисквания, резултатите от измерванията в автоматичните ПМ по приложение №1 се предават към регионалните диспечерски пунктове (РДП) на РИОСВ и централния диспечерски пункт (ЦДП) на ИАОС в реално време, включващо необходимото технологичното време за предаването им след регистриране на съответната средночасова концентрация в ПМ.
Глава втора

ИНФОРМИРАНЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО

Чл.4.(1) При регистрирано превишаване на установените алармени прагове съответните РИОСВ, съгласно колона 3 на приложение №1, изпращат на заинтересованите ведомства и организации, и на средствата за масово осведомяване (СМО) информация съгласно:



  1. приложение №2 - при превишаване на алармения праг за серен диоксид по чл.1, т.1 от настоящата инструкция;

  2. приложение №3 - при превишаване на алармения праг за азотен диоксид по чл.1, т.2 от настоящата инструкция;

  3. приложение №4 - при превишаване на алармения праг за предупреждаване на населението за нивата на озон по чл.1, т.3 от настоящата инструкция.

(2) Информацията се изпраща по електронна поща и по факс от съответните РИОСВ, на чиято територия е регистрирано превишаването, по възможност в рамките на 30 минути, но не по-късно от един час от момента на получаване в РДП и ЦДП на третата надпрагова средночасова концентрация на съответния замърсител, т.е. не по-късно от един час след постъпване на данните в РДП/ЦДП.

(3) Информацията съгласно ал.1, т.3 се изпраща и в случаите на прогнозирано превишаване на алармените прагове за нивата на озон.

(4) Разпоредбите на предходните алинеи се прилагат в случаите на регистрирано превишаване на съответния алармен праг за трите атмосферни замърсители в даден автоматичен ПМ в продължение на три последователни часа или при прогнозиране нивата на озон в атмосферния въздух.

(5) В случаи на регистрирано едно превишение на праговата стойност за даден алармен праг след 16.00ч., съответната РИОСВ продължава наблюдението на данните до нива на атмосферните замърсители по-ниски от съответната прагова стойност и при необходимост след установеното работно време.

Чл.5.(1) Информацията съгласно чл.4, ал.1 се изпраща след проверка на точността, представителността и достоверността на резултатите от измерванията (т.е. след автоматично и ръчно валидиране на данните), въз основа на които е отчетено превишаване на установените алармени прагове.

(2) При установено несъответствие с изискванията на предходната алинея, в т.ч. при неизпълнение на мерките за осигуряване и контрол на качеството на измерванията, и налични отклонения от нормалната работа на средствата за измерване или обработка на получените резултати, информацията не се изпраща.

(3) Проверката по ал.1, отнасяща се за ръчно валидиране на данните, се извършва съгласно Инструкция на изпълнителния директор на ИАОС за ръчно валидиране на данните, получавани от пунктовете за контрол качеството на атмосферния въздух от 2002г.

(4) Преди изпращане, информацията по чл.4, ал.1 се съгласува от РИОСВ с РЛ на ИАОС, в т.ч. по отношение на точността, достоверността и представителността на данните.

Чл.6. В случаите по чл.5, ал.2, за всяко констатирано несъответствие и произтичаща от това промяна на статуса на данните се изготвя протокол съгласно приложение №5, който се подписва от директора на съответната РИОСВ и ръководителя на РЛ или упълномощени от тях експерти и се изпраща незабавно в ИАОС.

Чл.7. Експертите в РИОСВ, РЛ и ИАОС, които отговарят за проверката на точността, достоверността и представителността на данните съгласно изискванията на чл.5, както и експертите, разполагащи с необходимите за целта администраторски права за работа с РДП и ЦДП, се определят със заповед на министъра на околната среда и водите.

Чл.8.(1) Ведомствата, организациите и СМО по чл.4, ал.1, на които РИОСВ изпращат съответната информация за регистрираните превишавания на установените алармени прагове са посочени в приложение №6.

(2) Средствата за масово осведомяване съгласно ал.1 оповестяват съответната информация въз основа на предварителни взаимни договорености с РИОСВ.

(3) При настъпили изменения, свързани с договореностите за оповестяване на обществеността или компетенциите на засегнатите ведомства и организации, списъците на ведомствата, организациите и СМО по ал.1 се актуализират по предложение на директорите на РИОСВ.

(4) Актуализираните списъци на ведомствата, организациите и СМО по предходната алинея се утвърждават със заповед на министъра на околната среда и водите.

Чл.9.(1) При отпадане на условията по чл.4, т.е. при регистриране на първата стойност под съответните алармени прагове, ведомствата, организациите и СМО по чл.8, ал.1 се уведомяват за прекратяването на инцидента и отпадането на необходимостта от предприемане на предпазни мерки от чувствителните групи на населението.

(2) Уведомлението по ал.1 се изпраща по електронна поща и факс не по-късно от 60 минути от момента на регистриране на първата средночасова стойност, която не превишава праговата стойност за даден алармен праг, т.е. 60 мин. след постъпване на данните в РДП/ЦДП.

(3) Уведомлението по ал.1 се изпраща от съответната РИОСВ, регистрирала превишаването на алармения праг и изпратила информацията по чл.4, ал.1.

Чл.10. Средствата за масово осведомяване по чл.8, ал.1 оповестяват незабавно получената от тях информация съгласно чл.9 въз основа на предварителни взаимни договорености с РИОСВ.

Чл.11. При регистриране в извънработно време на условията по чл.4, ал.1 съответната РИОСВ изпраща по факс в ИАОС, не по-късно от 60 мин. след започването на първия работен ден, информация съгласно точки от 1 до 2.2 на приложения № 2, 3 и 4.

Чл.12. Предоставената съгласно чл.4, ал.1 и чл.9, ал.1 информация, за отделните случаи на превишаване на установените алармени прагове, както и протоколите по чл.6 се съхраняват в РДП на РИОСВ и ЦДП на ИАОС във формата, в който са били изпратени или изготвени.



ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ


§1. Инструкцията се издава на основание § 5 от Преходни и заключителни разпоредби на Закона за чистотата на атмосферния въздух (обн. ДВ, бр. 45/1996г.), във връзка с прилагането на чл.1, т.4 и чл.21 от Наредба №9 от 1999г. за норми за серен диоксид, азотен диоксид, фини прахови частици и олово в атмосферния въздух (ДВ, бр.46/1999г., изм. и доп. ДВ 86/2006г.) и чл.1, т.5, чл.29 и чл.32 от Наредба №4 от 2004г. за норми за озон и алармени прагове за нивата на озон в атмосферния въздух (ДВ, бр.64/2004г.).

§2. Прогнозиране нивата на озон в атмосферния въздух ще се извършва след утвърждаване от министъра на околната среда и водите на „Система за прогнозиране нивата на озон (тропосферен) в атмосферния въздух”

§3. При промяна на утвърдения през предходната година списък по чл.8, ал.4, в срок до 01.ІІІ. на съответната календарна година, РИОСВ, след сключване на съответните договорености, изпраща в ИАОС и Дирекция „КРИОСВ” на МОСВ актуализиран списък на ведомствата, организациите и СМО съгласно приложение №6, които ще уведомява в случаите на превишаване на установените алармени прагове.

§4. Всяка РИОСВ изготвя обобщена информация за регистрираните през предходната година случаи на превишаване на установените алармени прагове, която се публикува в годишните бюлетини на РИОСВ.

§5. В едномесечен срок от утвърждаването на инструкцията, Изпълнителният директор на ИАОС, съгласувано с директорите на РИОСВ изготвя заповедта по чл. 7

§6. В случаите по чл. 11 съответните отговорни лица в РИОСВ, включени в системата за SMS уведомяване, предприемат установените в чл.4 дейности, както и последващите дейности по чл.9.

§7. Организацията на дейностите по изпълнението на изискванията на инструкцията се осъществява от Изпълнителния директор на ИАОС и директорите на РИОСВ.

§8. Дирекции „ОЧВ” и „КРИОСВ” на МОСВ и ИАОС оказват, съобразно своята компетенция, необходимата методическа помощ на РИОСВ и РЛ във връзка с изпълнение на инструкцията.




ПРИЛОЖЕНИЕ №1
към чл.2, ал.4, чл.3 и чл.4, ал.1



АВТОМАТИЧНИ ПУНКТОВЕ ЗА МОНИТОРИНГ НА КАЧЕСТВОТО НА АТМОСФЕРНИЯ ВЪЗДУХ




Пункт за мониторинг/населено място (класификация на пункта)

Отговорни за информиране на населението

Атмосферни замърсители, за които се информира

1

2

3

4

1.

АИС Надежда/ гр.София (ГФ)

РИОСВ - София

SO2, NO2, O3

2.

АИС Дружба/ гр. София (ГФ)

РИОСВ - София

SO2, NO2, O3

3.

АИС Хиподрума/ гр.София (ГФ)

РИОСВ - София

SO2, NO2, O3

4.

АИС Копитото / гр.София (ИГФ)

РИОСВ - София

SO2, NO2, O3

5.

АИС Шахтьор/ гр.Перник (ГФ/Т)

РИОСВ – Перник

SO2

6.

АИС Зелен клин/ гр. Ст.Загора (ГФ)

РИОСВ – Ст.Загора

SO2, NO2, O3

7.

ЕКО 1/ с. Могила (ИГФ)

РИОСВ – Ст.Загора

SO2, NO2

8.

АИС Гълъбово/ гр. Гълъбово (П/ГФ)

РИОСВ – Ст.Загора

SO2, NO2

9.

ДОАС Ръжена/ с. Ръжена (ИГФ)

РИОСВ – Ст.Загора

SO2, NO2

10.

ДОАС Остра Могила/ с. Остра Могила (ИГФ)

РИОСВ – Ст.Загора

SO2, NO2

11.

АИС Раковски/ гр. Димитровград (ГФ)

РИОСВ – Хасково

SO2, NO2, O3

12.

АИС Студен кладенец/ гр. Кърджали (ГФ)

РИОСВ – Хасково

SO2

13.

ДОАС N/ гр. Никопол (ГФ)

РИОСВ – Плевен

SO2, NO2

14.

АИС Плевен/ гр. Плевен (ГФ/Т)

РИОСВ – Плевен

SO2

15.

ДОАС S/ гр. Свищов (ГФ)

РИОСВ – В.Търново

SO2, NO2

16.

АИС Г. Оряховица/ гр. Г. Оряховица (ГФ)

РИОСВ – В.Търново

SO2, NO2, O3

17.

ДОАС R1 - РИОСВ/ гр. Русе (ГФ)

РИОСВ – Русе

SO2, NO2

18.

АИС Възраждане/ гр. Русе (ГФ)

РИОСВ – Русе

SO2, NO2, O3

19.

ДОАС S1/ гр. Силистра (ГФ)

РИОСВ – Русе

SO2, NO2

20.

АИС Евмолпия/ гр. Пловдив (ГФ)

РИОСВ – Пловдив

SO2, NO2, O3

21.

АИС Меден рудник/ гр. Бургас (ГФ)

РИОСВ – Бургас

SO2, NO2, O3

22.

ДОАС РИОСВ - Бургас/ гр. Бургас (ГФ)

РИОСВ – Бургас

SO2, NO2

23.

АИС Долно Езерово/ гр. Бургас (П/ГФ)

РИОСВ – Бургас

SO2, NO2, O3

24.

АИС Несебър/ гр. Несебър (ГФ)

РИОСВ – Бургас

SO2, NO2, O3

25.

АИС Ян Палах/ гр. Варна (ГФ)

РИОСВ – Варна

SO2, NO2, O3

26.

АИС ЖП Гара / гр.Враца (ГФ)

РИОСВ – Враца

SO2

27.

АИС Благоевград/ гр. Благоевград (ГФ)

РИОСВ - Благоевград

SO2, NO2, O3

28.

АИС Шумен/ гр. Шумен (ГФ)

РИОСВ - Шумен

SO2, NO2, O3

29.

АИС Видин/ гр. Видин (Т)

РИОСВ – Монтана

SO2

30.

АИС Сливен/гр. Сливен (ГФ)

РИОСВ – Ст. Загора

SO2

31.

АИС „Батак”/гр. Варна (ГФ/Т)

РИОСВ - Варна

SO2

32.

АИС „Изворите”/гр. Варна (П/ГФ)

РИОСВ - Варна

SO2, NO2, O3



ПРИЛОЖЕНИЕ №2

към чл.4, ал.1, т.1
ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОПОВЕСТЯВАНЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО ПРИ ПРЕВИШАВАНЕ НА АЛАРМЕНИЯ ПРАГ ЗА СЕРЕН ДИОКСИД
РИОСВ гр.................. тел. за допълнителна информация......
1. Данни за наблюдаваните превишения:

1.1. местонахождение на района с превишаване: квартал „Надежда”;*

1.2. вид на превишавания алармен праг: АП SO2 – 500 мкг/м3;

1.3. Дата, начален час и продължителност на превишаването: 15.03.2009, 11:00 часа, 5 часа (от 11:00 до 15:00 часа);

1.4. най-висока средночасова стойност: 580мкг/м3.

2. Прогноза за оставащата част от деня и следващите дни:

2.1. географски район на очакваните превишения на алармения праг: жилищните и промишлени зони в западната част на столицата;

2.2. очаквана промяна на нивата на серен диоксид (понижение, стабилизиране или повишаване): очакваната прогноза е за понижение нивото на серен диоксид в атмосферния въздух.

3. Информация за типа на засегнатото население, възможни здравни последствия и препоръчително поведение:

3.1. информация за чувствителните групи от населението: деца, възрастни и хора с астма, сърдечно-съдови или хронични белодробни заболявания;

3.2. описание на вероятните симптоми – При кратковременна експозиция на серен диоксид се засяга преди всичко дихателната система. При нормална физическа активност и дишане през носа, дразнещият ефект на серния диоксид се елиминира още от първата бариера на респираторната система – лигавицата на носа. Бързото ходене или тежката физическа работа улесняват дишането през устата и съответно инхалирането на SO2 в по-ниските дихателни отдели. Това провокира здравословни проблеми от страна на дихателната система. След като експозицията на серен диоксид се нормализира, дихателната функция също се възстановява напълно за няколко часа;

3.3. препоръчителни предпазни мерки, които следва да се вземат от засегнатото население – да не напускат жилищните или работните помещения като затворят плътно прозорците на стаите, да се избягва физическа дейност на открито; занятията по физкултура в училищата да се провеждат на закрито;

3.4. къде може да се получи по-нататъшна информация: от съответния РДП на РИОСВ или ЦДП на ИАОС на посочения в съобщението телефон.

4. Информация за превантивните действия за намаляване на замърсяването и/или излагането на него: посочване на основните сектори, източници на замърсяване; препоръки за действия за намаляване на емисиите: Изхвърляне на вредни вещества от ТЕЦ, безветрие, температурна инверсия, която ще продължи до вечерта. РИОСВ е направила предписание за намаляване на работните мощности.



* С шрифт Italic и Bold е посочено примерно попълване на отделните точки

ПРИЛОЖЕНИЕ №3

към чл.4, ал.1, т.2
ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОПОВЕСТЯВАНЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО ПРИ ПРЕВИШАВАНЕ НА АЛАРМЕНИЯ ПРАГ ЗА АЗОТЕН ДИОКСИД

РИОСВ гр.................. тел. за допълнителна информация......
1. Данни за наблюдаваните превишения:

1.1. местонахождение на района с превишаване: квартал „Надежда”;*

1.2. вид на превишавания алармен праг: АП NO2 – 400 мкг/м3;

1.3. Дата, начален час и продължителност на превишаването: 15.03.2009, 11:00 часа, 5 часа (от 11:00 до 15:00 часа);

1.4. най-висока средночасова стойност: 480мкг/м3.

2. Прогноза за оставащата част от деня и следващите дни:

2.1. географски район на очакваните превишения на алармения праг: жилищните и промишлени зони в западната част на столицата;

2.2. очаквана промяна на нивата на азотен диоксид (понижение, стабилизиране или повишаване): очакваната прогноза е за понижение нивото на азотен диоксид в атмосферния въздух.

3. Информация за типа на засегнатото население, възможни здравни последствия и препоръчително поведение:

3.1. информация за чувствителните групи от населението: деца /особено до 5 годишна възраст/, възрастни и болни от астма;

3.2. описание на вероятните симптоми – Установено е, че най-ниската концентрация, при която се наблюдава ефект при кратковременна експозиция (в течение на 1 час) при астматици е 560 мкг/м3. Неблагоприятно се повлияват хронично болните с респираторни заболявания, а особено чувствителни към повишаване на нивото на азотния диоксид са болните с бронхиална астма;

3.3. препоръчителни предпазни мерки, които следва да се вземат от засегнатото население – да не напускат жилищните или работните помещения като затворят плътно прозорците на стаите, да се избягва физическа дейност на открито; занятията по физкултура в училищата да се провеждат на закрито;

3.4. къде може да се получи по-нататъшна информация: от съответния РДП на РИОСВ или ЦДП на ИАОС на посочения в съобщението телефон.

4. Информация за превантивните действия за намаляване на замърсяването и/или излагането на него: посочване на основните сектори, източници на замърсяване; препоръки за действия за намаляване на емисиите: Енергетика и транспорт, изхвърляне на вредни вещества от ТЕЦ, безветрие, температурна инверсия, която ще продължи до вечерта. РИОСВ е направила предписание за намаляване на работните мощности.



* С шрифт Italic и Bold е посочено примерно попълване на отделните точки

ПРИЛОЖЕНИЕ №4

към чл.4, ал.1, т.3
ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОПОВЕСТЯВАНЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО ПРИ ПРЕВИШАВАНЕ НА АЛАРМЕНИТЕ ПРАГОВЕ ЗА ОЗОН
РИОСВ гр.................. тел. за допълнителна информация......
1. Данни за наблюдаваните превишения:

1.1. местонахождение на района с превишаване: квартал „Надежда”;*

1.2. вид на превишавания алармен праг: ППН 03: 240 мкг/м3;

1.3. Дата, начален час и продължителност на превишаването: 15.03.2009, 11:00 часа, 5 часа (от 11:00 до 15:00 часа);

1.4. най-висока едночасова стойност и осемчасова средна стойност: 280мкг/м3; 140мкг/м3.

2. Прогноза за оставащата част от деня и следващите дни:

2.1. географски район на очакваните превишения на алармените прагове: жилищните и промишлени зони в западната част на столицата;

2.2. очаквана промяна на нивата на озон (понижение, стабилизиране или повишаване): очакваната прогноза е за понижение нивото на озон в атмосферния въздух.

3. Информация за типа на засегнатото население, възможни здравни последствия и препоръчително поведение:

3.1. информация за чувствителните групи от населението – деца, възрастни и болни от астма, както и др. белодробни заболявания;

3.2. описание на вероятните симптоми – краткосрочните остри ефекти започват с дразнене на очите (концентрации около 200 мкг/м3), а при по-високи концентрации могат да се засегнат белите дробове. Промени във белодробната функция могат да се наблюдават при астматично болни при експозиция на озон от 160 мкг/м3 до 340 мкг/м3.

3.3. препоръчителни предпазни мерки, които следва да се вземат от засегнатото население – хората с повишена чувствителност да избягват продължително пребиваване на открито; занятията по физкултура в училищата да се провеждат на закрито; да се избягва напрегната физическа дейност на открито. Ако е наложителна, се препоръчва да се извършва рано сутрин или късно вечер;

3.4. къде може да се получи по-нататъшна информация: от съответния РДП на РИОСВ или ЦДП на ИАОС на посочения в съобщението телефон.

4. Информация за превантивните действия за намаляване на замърсяването и/или излагането на него: посочване на основните сектори, източници на замърсяване; препоръки за действия за намаляване на емисиите: енергетика и транспорт; ТЕЦ „Изток” и автомобилния транспорт; намаляване на действащите мощности на ТЕЦ „Изток”.



* С шрифт Italic и Bold е посочено примерно попълване на отделните точки
ПРИЛОЖЕНИЕ №5
към чл. 6



Протокол за промяна на статуса на данните от автоматичните ПМ













Дата:

Населено място:

Име на пункта:

 

 

 

Код на пункта:

Име на експерта изготвил протокола:

























Контролиран замърсител /NO2, SO2, О3/

Времеви обхват на регистрираните недействителни концентрации: от /дата, час/ до /дата, час/

Регистрирани концентрации, мкг/м3

Констатирани нередности, водещи до премахване на посочените в колона 3 концентрации

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 














































Подпис на отговорните лица










според чл.6 на инструкцията:


ПРИЛОЖЕНИЕ №6
към чл.8, ал.1 и §3 ПЗР



СПИСЪК НА ВЕДОМСТВАТА, ОРГАНИЗАЦИИТЕ И СРЕДСТВАТА ЗА МАСОВО ОСВЕДОМЯВАНЕ, УВЕДОМЯВАНИ ОТ РИОСВ ВЪВ ВРЪЗКА С ИНСТРУКЦИЯТА ЗА ИНФОРМИРАНЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО ПРИ ПРЕВИШАВАНЕ НА УСТАНОВЕНИТЕ АЛАРМЕНИ ПРАГОВЕ ЗА НИВАТА НА СЕРЕН ДИОКСИД, АЗОТЕН ДИОКСИД И ОЗОН




  1. РИОСВ София

1.1. Главна дирекция НС „Гражданска защита” към МИС

1.2. Областна управа – област София

1.3. Столична община

1.4. РИОКОЗ – София

1.5. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

1.6. ИАОС

1.7. Българска телеграфна агенция и други информационни агенции

1.8. Национални телевизии – БНТ, bTV, Нова телевизия

1.9. БНР и Дарик радио


  1. РИОСВ – Бургас

2.1. Областна дирекция на Гражданска защита - Бургас

2.2. Областна управа – Бургас

2.3. Общинска управа – Бургас

2.4. Общинска управа - Несебър

2.5. РИОКОЗ – Бургас

2.6. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

2.7. ИАОС

2.8. Кабелна телевизия

2.9. Местни радия
3. РИОСВ - Варна

3.1. Областна дирекция на Гражданска защита - Варна

3.2. Областна управа – Варна

3.3. Общинска управа – Варна

3.4. РИОКОЗ – Варна

3.5. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

3.6. ИАОС

3.7. Кабелна телевизия

3.8. Местно радио
4. РИОСВ – В. Търново

4.1. Областна дирекция на Гражданска защита - В. Търново

4.2. Областна управа – В. Търново

4.3. Общинска управа - Горна Оряховица

4.4. Общинска управа - Свищов

4.5. РИОКОЗ – В. Търново

4.6. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

4.7. ИАОС

4.8. Кабелна телевизия

4.9. Местни радия


5. РИОСВ – Враца

5.1. Областна дирекция на Гражданска защита - Враца

5.2. Областна управа – Враца

5.3. Общинска управа – Враца

5.4. РИОКОЗ – Враца

5.5. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

5.6. ИАОС

5.7. Кабелна телевизия

5.8. Местно радио
6. РИОСВ – Пловдив

6.1. Областна дирекция на Гражданска защита - Пловдив

6.2. Областна управа – Пловдив

6.3. Общинска управа – Пловдив

6.4. РИОКОЗ – Пловдив

6.5. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

6.6. ИАОС

6.7. Кабелна телевизия

6.8. Местно радио
7. РИОСВ – Плевен

7.1. Областна дирекция на Гражданска защита - Плевен

7.2. Областна управа – Плевен

7.3. Общинска управа – Плевен

7.4. Общинска управа - Никопол

7.5. РИОКОЗ – Плевен

7.6. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

7.7. ИАОС

7.8. Кабелна телевизия

7.9. Местни радия


8. РИОСВ – Перник

8.1. Областна дирекция на Гражданска защита - Перник

8.2. Областна управа – Перник

8.3. Общинска управа – Перник

8.4. РИОКОЗ – Перник

8.5. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

8.6. ИАОС

8.7. Кабелна телевизия

8.8. Местно радио
9. РИОСВ – Русе

9.1. Областна дирекция на Гражданска защита в съответното населено място

9.2. Областна управа – Русе

9.3. Общинска управа – Русе

9.4. Областна и общинска управа - Силистра

9.5. РИОКОЗ – Русе

9.6. РИОКОЗ – Силистра

9.7. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

9.8. ИАОС

9.9. Кабелна телевизия

9.10. Местни радия
10. РИОСВ – Ст. Загора

10.1 Областна дирекция на Гражданска защита в съответното населено място

10.2. Областна управа – Ст. Загора

10.3. Общинска управа – Ст. Загора

10.4. Областна и общинска управа - Сливен

10.5. Кметства на с. Могила, гр. Гълъбово, с. Ръжена, с. Остра Могила

10.6. РИОКОЗ – Ст. Загора

10.7. РИОКОЗ - Сливен

10.8. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

10.9. ИАОС

10.10. Кабелна телевизия

10.11. Местни радия


11. РИОСВ – Хасково

11.1. Областна дирекция на Гражданска защита в съответното населено място

11.2. Областна управа – Хасково

11.3. Общинска управа – Хасково

11.4. Областна и общинска управа - Кърджали

11.5. Общинска управа - Димитровград

11.6. РИОКОЗ – Хасково

11.7. РИОКОЗ - Кърджали

11.8. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

11.9. ИАОС

11.10. Кабелна телевизия

11.11. Местни радия


12. РИОСВ – Благоевград

12.1 Областна дирекция на Гражданска защита - Благоевград

12.2. Областна управа – Благоевград

12.3. Общинска управа – Благоевград

12.4. РИОКОЗ – Благоевград

12.5. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

12.6. ИАОС

12.7. Кабелна телевизия

12.8. Местно радио
13. РИОСВ – Шумен

13.1. Областна дирекция на Гражданска защита - Шумен

13.2. Областна управа – Шумен

13.3. Общинска управа – Шумен

13.4. РИОКОЗ – Шумен

13.5. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

13.6. ИАОС

13.7. Кабелна телевизия

13.8. Местно радио
14. РИОСВ – Монтана

14.1. Областна дирекция на Гражданска защита в съответното населено място

14.2. Областна управа – Монтана

14.3. Общинска управа – Монтана

14.4. Областна и общинска управа - Видин

14.5. РИОКОЗ – Монтана

14.6. РИОКОЗ – Видин

14.7. МОСВ – Дирекция „КРИОСВ”

14.8. ИАОС

14.9. Кабелна телевизия



14.10. Местни радия
Каталог: legislation -> air
legislation -> Първа общи положения ч
legislation -> Наредба №3 от 1 август 2008 Г. За нормите за допустимо съдържание на вредни вещества в почвите
legislation -> Наредба №8 от 12 декември 2003 Г. За реда и условията за издаване на разрешителни за изключенията от забраните, въведени със закона за биологичното разнообразие за животинските и растителните видове от приложение №3, за животинските видове от приложение
legislation -> Наредба №6 от 23 октомври 2003 Г. За минималните изисквания и условия за отглеждане на животни в зоологически градини и центрове за отглеждане и размножаване на защитени видове животни
legislation -> Цел и правна рамка
legislation -> Наредба №2 от 18 декември 2006 Г. За условията и реда за създаването и функционирането на националната система за мониторинг на състоянието на биологичното разнообразие
legislation -> Закон за опазване на земеделските земи
air -> Наредба №10 от 6 октомври 2003 Г. За норми за допустими емисии (концентрации в отпадъчни газове) на серен диоксид, азотни оксиди и общ прах, изпускани в атмосферния въздух от големи горивни инсталации


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница