Програма „административен капацитет



Дата04.04.2017
Размер117.55 Kb.
#18457



ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА „АДМИНИСТРАТИВЕН КАПАЦИТЕТ”

Бенефициент: БЪЛГАРСКИ ИНСТИТУТ ПО МЕТРОЛОГИЯ
Проект: „Повишаване професионалната компетентност и усъвършенстване уменията на служителите в Български институт по метрология /БИМ/”

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Административен капацитет”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд




ОДОБРЯВАМ:

_______________

ВЪЗЛОЖИТЕЛ

ДОЦ. Д-Р ДИМИТЪР СТАНКОВ

Председател на Български институт по метрология
ТЕХНИЧЕСКA СПЕЦИФИКАЦИЯ

за изпълнение на обществена поръчка по реда на Глава осма „а”,

чрез публична покана, на основание чл. 14, ал. 4, т. 2 от ЗОП с предмет:
Организиране и провеждане на обучение за работа със специализиран софтуер LabView на служители от Българския институт по метрология /БИМ/”,

по проект: „Повишаване професионалната компетентност и усъвършенстване уменията на служителите в Български институт по метрология /БИМ/”,

рег. №А13-22-45/25.06.2014 г.,

който се осъществява с финансовата подкрепа на

Оперативна програма „Административен капацитет”,

съфинансирана от Европейския съюз, чрез Европейския социален фонд

СЪДЪРЖАНИЕ:


1.

ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ

3

1.1.

Данни за Възложителя

3

1.2.

Основание за възлагане на поръчката

3

1.3.

Институционална рамка

3

2.

ЦЕЛ НА НАСТОЯЩАТА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА И ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ

4

2.1.

Обща цел на поръчката

4

2.2.

Цели на проекта

5

2.3.

Очаквани резултати

5

3.

ОБХВАТ НА ДЕЙНОСТТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛЯ НА НАСТОЯЩАТА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА

5

3.1.

Предмет на обществената поръчка

5

3.2.

Основни дейности на Изпълнителя

5

3.3.

Изисквания към предоставяните услуги

7

4.

НАЧАЛНА ДАТА И СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ

7






























1. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
    1. Данни за Възложителя


Български институт по метрология /БИМ/

Гр. София, п.к. 1040

Бул. „Г.М.Димитров” № 52 Б

Тел.: +359 2 970 27 76, факс: +359 2 970 27 77



http://www.bim.government.bg

Партида на възложителя:01200



    1. Основание за възлагане на поръчката


Програмния продукт LabView е индустриален стандарт за автоматизиране на контролно-измервателната апаратура, който се прилага повече от 30 г. LabView представлява графична платформа за програмиране, която помага на инженерите от проектиране до тест и от малки до големи системи. Той предлага безпрецедентна интеграция със съществуващ софтуер, IP и хардуер, синхронизиран с най-новите компютърни технологии. LabView предлага инструменти за решаване на настоящите проблеми, както и капацитет за бъдещи иновации. LabView е идеален софтуер за всяко измерване или контрол. Интегриране на всички инструменти, които използват инженери и учени, като се изгражда широк спектър от приложения за драстично по-малко време. LabView се използва за решаване на проблеми от различно естество, ускорена производителност и постоянно новаторство.

Част от националните еталони, които са с доказана еквивалентност, но са продукт на по-стара технология, е целесъобразно да бъдат автоматизирани, за което е необходимо разработването на софтуери. Обучението за работа със софтуер от вида LabView е предимство спрямо другите среди поради богатата поддръжка на инструментална техника. Достъпни или дори включени в основния пакет са драйвери, които представляват лесни за използване графични модули. Графичният подход позволява непрограмисти да създават неголеми програми. Този софтуер за програмиране може да се използва изключително успешно за създаване на програми за управление и обработка на резултатите за различни налични измервателни системи, както и при разработването на нови системи.

В обучението ще вземат участие 6 служители от Главна Дирекция „Национален център по метрология“ и Главна Дирекция „Мерки и измервателни уреди“ на БИМ. Обучението ще приключи с издаване на сертификати на участниците.


    1. Институционална рамка


Настоящата публична покана се обявява в изпълнение на Закона за обществените поръчки във връзка с възлагането на Дейност 4, предвидена в Проект «Повишаване професионалната компетентност и усъвършенстване уменията на служителите в Български институт по метрология /БИМ/», финансиран от Европейски социален фонд на Европейския съюз и правителството на Репулбика България.

Финансирането на поръчката е осигурено от Приоритетна ос 2 „Управление на човешките ресурси”, Подприоритет 2.2. „Компетентна и ефективна държавна организация”, бюджетна линия BG051PO002/13/2.2-13 на ОП „Административен капацитет”. За финансирането на проекта е сключен Договор, рег. № А13-22-45/25.06.2014 г.

Оперативна програма “Административен капацитет” (ОПАК) е разработена по Националната стратегическа референтна рамка на Република България за програмния период 2007 – 2013 г. ОПАК е стратегически документ за модернизация на българската държавна администрация и подобряване на работата на органите на съдебната власт и на структурите на гражданското общество. Тя се финансира от Европейския социален фонд (ЕСФ) и от националния бюджет. Програмата отговаря на препоръката от Стратегическите насоки за сближаване на Общността да се предприемат специални действия за укрепване на административния капацитет в рамките на цел „Сближаване”.

Управляващият орган (УО) на ОПАК е дирекция „Оперативна програма „Административен капацитет” (ОПАК) в Министерството на финансите (МФ).



Стратегическа цел на ОПАК: Подобряване на работата на държавната администрация за реализиране на ефективни политики, качествено обслужване на гражданите и бизнеса и създаване на условия за устойчив икономически растеж и заетост. Повишаване на професионализма, прозрачността и отчетността в съдебната система.

2. ЦЕЛ НА НАСТОЯЩАТА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА И ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ

    1. Обща цел на поръчката


Общата цел на настоящата поръчка е организиране и провеждане на обучение за работа със специализиран софтуер LabView. Така заложената цел съответства напълно на стратегическите цели на ОПАК - Приоритетна ос II, а именно: „Подобряване на управлението на човешките ресурси и повишаване на квалификацията на служителите в държавната администрация, съдебната система и структурите на гражданското общество". Оста е насочена към подобряване на управлението на човешките ресурси и повишаване квалификацията на служителите в държавната администрация, съдебната система и структурите на гражданското общество.
За нуждите на ГД „НЦМ”
Предвижда се обучение на 5 служители в отделите „Електрични измервания“, „Оптика, акустика и вибрации“, „Температурни измервания“ и „Химичнии измервания и йонизиращи лъчения“ с цел автоматизиране на измерванията при съответните величини, което ще създаде условия за премахване на ръчното събиране на данни от измервания. Това ще освободи експертно време и повиши качеството на вложения труд. Измерванията в ГД НЦМ ще са с повишена надеждност и качество, ще се подобрят възможностите за измерване и калибриране и ще се усъвършенстват еталоните. Услугите, предоставяни на клиентите на БИМ ще се подобрят, а това от своя страна ще повиши конкурентоспособността на института.

В отдел „Електрични измервания“ и „Оптика, акустика и вибрации“ има доставени версии на LabView от предишни проекти.


За нуждите на ГД „МИУ”

Предвижда се обучение на 1 служител. Във връзка с предстоящи изменения в нормативната уредба се предвижда дейностите по одобряване на типа на средства за измерване /СИ/ да включват и дейности по изпитване на софтуера на СИ. Подходящият софтуер, с който могат да се симулират реални ситуации и импулси за извършване на функционалните проверки е LabView. С подготовката на компетентен персонал за изпитване на софтуера на СИ ще се удовлетворят и спазят изискванията на националното законодателството.





    1. Цели на проекта

  • Повишаване професионалната компетентност и усъвършенстване уменията на служителите в БИМ;

  • Повишаване на мотивацията на служителите в БИМ за постигане на по-голяма ефективност в работата.

Общата цел на проекта съответства напълно на стратегията за реформи в държавната администрация като цяло и следва рамката на Стратегията за обучение на служителите в администрацията, която определя обучението на служителите в администрацията като приоритет на политиката за управление и развитие на човешките ресурси.

    1. Очаквани резултати


В резултат на проведеното обучение се очаква да бъдат обучени 6 служители на БИМ.
3. ОБХВАТ НА ДЕЙНОСТТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛЯ НА НАСТОЯЩАТА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА

      3.1.Предмет на обществената поръчка

      Предмет на настоящата процедура е: „Организиране и провеждане на обучение за работа със специализиран софтуер LabView на служители от Българския институт по метрология /БИМ/” по проект: „Повишаване професионалната компетентност и усъвършенстване уменията на служителите в Български институт по метрология /БИМ/”, който се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Административен капацитет”, съфинансирана от Европейския съюз, чрез Европейския социален фонд и Държавния бюджет на Република България.


Изпълнението на възложените дейности следва да се осъществява съгласно изискванията на Оперативна програма „Административен капацитет”, законовата уредба и подзаконовите нормативни актове.

      3.2. Основни дейности на Изпълнителя


Основна дейност на Изпълнителя е подготовката, организирането и провеждането на обучение за работа със специализиран софтуер LabView на 6 служители от Българския институт по метрология.

3.2.1.Обучението ще протече на два отделни курса/модули - LabView Core 1 и LabView Core 2, с продължителност съответно 3 дни и 2 дни.
Съдържание на курсовете/модулите:
LabVIEW Core 1:

- Навигиране в LabVIEW;

- Проследяване и отстраняване на грешки;

- Реализиране на виртуален инструмент;

- Разработване на модулни приложения;

- Създаване и използване на програмни структури;

- Управление на файлови и хардуерни ресурси;

- Алгоритми за последователно програмиране и state machines.


LabVIEW Core 2:

- Събитийно програмиране и техники за предаване на данни;

- Програмни архитектури за програмиране;

- Контролиране на потребителски интерфейс;

- Техники за работа с файлове;

- Подобряване на съществуващ виртуален инструмент;



- Създаване и дистрибутиране на приложения.
Изпълнението на поръчката включва в себе си следните дейности:

3.2.2. осигуряване на учебна зала за провеждане на обучението, оборудвана по подходящ начин вкл. осигуряване, подготовка и обслужване на техническото оборудване на залата и работните станции (компютри за всички обучаеми, устройство за събиране на данни, IEEE 488.2 (GPIB) контролер и симулатор на измервателен уред);

3.2.3. осигуряване на лектор/и със съответната квалификация и опит, съгласно изискванията на възложителя;

3.2.4. разработване на учебна програма, обучителни материали / ръководство с упражнения, ръководство със съдържанието на курса и диск/, и анкетни карти за обратна връзка, съгласувани с възложителя;

3.2.5. отпечатване на разработената и съгласувана програма и обучителни материали в достатъчен брой за предоставянето им на обучаваните служители, и резерв от 2 броя – 1 брой за отчета и 1 броя за предоставяне при необходимост;

3.2.6. осигуряване на не по-малко от 10 бр. кафе-паузи по време на обученията, вкл. чай, кафе, вода, дребни сладки/соленки;

3.2.7. подготовка на списъците на участниците и осигуряване на редовното им попълване по време на обучението. Оформлението на списъците предварително се съгласува с възложителя;

3.2.8. разработване на образец на сертификат и отпечатването му в съответния брой;

3.2.9. осигуряване на снимков материал от проведеното обучение (в началото, по време и в края на обучението);

3.2.10. отчитане след края на обучението - изготвяне на окончателен доклад за проведеното обучение;

3.2.11. предоставяне на попълнени формуляри за обратна връзка /анкетни карти/ от обучаемите;

3.2.12. осигуряване на информираност и публичност през целия период на провеждане на обучението. Спазване на мерките и изискванията за визуализация.

      3.3. Изисквания към предоставяните услуги


При организирането на обучението изпълнителят трябва да има възможността да осигури:

Работна/и зала/и

  • климатизирано помещение;

  • спазване на максимално допустимото еквивалентно ниво на шум;

  • спазване на санитарно-хигиенните норми;

  • подходящо осветление.


На обучаемите, участвали в обучението се издава сертификат!
Забележка: В срока за подготовка и организиране на обучението не се включва периодът на съгласуване с възложителя и периода на провеждане и отчитане на обучението.
Обучението трябва да бъде осъществено от лектор/и - специалисти в съответните области и с необходимия опит при работа със софтуерен продукт LabView или еквивалент, съгласно изискванията на възложителя. При необходимост обучаваните трябва да имат достъп до приложимата литература по време на обучението.


  1. НАЧАЛНА ДАТА И СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ

Срокът за изпълнението на поръчката започва от деня на подписване на договора за услуга и приключва не по-късно от 20.03.2015 г.

Участниците трябва да се съобразят с изискванията на възложителя, относно възможните периоди за провеждане на обучението, които ще бъдат съгласувани с избрания изпълнител при сключване на договора.

______________________________________________________________________



Настоящата Техническа спецификация, съставлява неразделна част към Договора за изпълнение на обществената поръчка.


стр.

Каталог: uploaded -> files
files -> Утвърдил весела неделчева
files -> Конкурс за проект, при реализирането на проекти, финансирани със средства от европейските фондове, по реда на зоп
files -> Христо Смирненски
files -> I. Описание на клиентския терминал Общи положения на работата на системата
files -> Инструкция за експлоатация Техническото досие трябва да представя пълна информация за конструкцията, действието на везните, като съдържа
files -> Закон за изменение и допълнение на Закона за измерванията
files -> Ръководство на потребителя модул Компенсации Съдържание
files -> Тарифа за търговия на международните капиталови пазари чрез електронна платформа, предлагана от ип „Реал Финанс” ад
files -> Club hotel grand efe 2014 all inclusive programm 10. 00 – 23. 00
files -> Наредба за средствата за измерване, които подлежат на метрологичен контрол глава първа. Общи положения


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница