Програма „Място за живот 2011 I. Информация за кандидатстващата организация



Дата15.01.2017
Размер176.92 Kb.
#12763
ТипПрограма




ФОРМУЛЯР ЗА ПРЕДСТАВЯНЕ НА ПРОЕКТ

Програма „Място за живот 2011”



I. Информация за кандидатстващата организация

Име на кандидатстващата организация

Сдружение „Спортен клуб СКАЙНОМАД”
Адрес за кореспонденция, телефон и ел. поща на кандидатстващата организация и официалния й представител

Спортен Клуб СКАЙНОМАД, ул. „В. Левски” 13, гр. Сопот 4330

Председател: Николай Йотов тел. 0899982575, club@skynomad.com
Адрес за кореспонденция, телефон и ел. поща на координатора на проекта

Спортен Клуб СКАЙНОМАД, ул. „В. Левски” 13, гр. Сопот 4330

Координатор: Николай Йотов тел. 0899982575, club@skynomad.com
II. Описание на проекта

1. Наименование на проекта

Създаване на устойчива практика за подобряване на жизнената среда чрез опазване на боровите гори в района на гр. Сопот


2. Приоритетна област (маркирайте вярното)

1. Разрешаване на остри екологични проблеми, застрашаващи човешкото здраве.

2. Създаване или укрепване на устойчиви практики, подобряващи жизнената среда.
3. Кратко резюме на проекта (максимум до 150 думи)

Проектът цели създаването на устойчива практика за подобряване на жизнената среда чрез въвличане на обществеността и местните заинтересовани страни в кампания за опазване на боровите гори в района гр. Сопот. За целта са планирани поредица от дейности, насочени към изграждане на междусекторни партньорства, осигуряване на инструменти и техническо оборудване, изпълнение на мерки за ограничаване разпространението на боровата процесионка в района на гр. Сопот, информиране и въвличане на обществеността в решаването на проблема. Дейностите ще бъдат извършени от екипа на Спортен клуб „Скайномад” в партньорство с Държавно горско стопанство Карлово и Инициативна група Витоша, подкрепата на местните власти и активното участие на доброволци (членове на клуба, туристи, любители на екстремните спортове, граждани). Очакваните резултати включват: съхранени борови гори чрез ограничаване нападението на боровата процесионка, изграден капацитет за разработавне на природозащитни проекти и повишена ангажираност на местните заинтересовани страни при решаването на екологични проблеми.




Обща стойност на проекта в лева

Стойност на търсеното от фондация „ЕкоОбщност” финансиране в лева

Стойност на собствения принос в лева

11722,0

6222,0

5500,0


4. Защо решихте да реализирате този проект?

Към края на 19-ти век южните склонове на Стара планина около гр. Сопот са сериозно обезлесени, а свързаните с това ерозионни процеси застрашават живота и поминъка на хората. През 50-те години започват масови залесявания с доброволния труд на местните жители, които засаждат стотици декари борови насаждения. Създадените гори спират ерозията, укрепват почвата и оформят зелена паркова зона около града, в близост до долната станция на лифта за х. „Незабравка”. Днес този район, отчасти попадащ в буферната зона на НП „Централен Балкан”, е изходна точка за много туристически маршрути, както и предпочитана зона за отдих, спорт и туризъм за жителите и хилядите туристи, парапланеристи и велосипедисти, посещаващи Националния парк. Красивите гори и запазената природа са важни не само за поддържането на здравословна жизнена среда, но и за местното икономическо развитие тъй като привличат все повече почитатели на алтернативния туризъм – източник на доходи за местнте хора.

През последните години масовото развитие на Боровата процесионка (Thaumatopoea pityopcampa Schiff) застрашава горите, създадени с доброволния труд на сопотчани. По данни на Лесозащитна станция Пловдив (ЛЗС) разпространението й годишно засяга до 200 - 300 хил. декара в региона. Обезлистването, причинено от ларвите на пеперудата води до отслабване и забавяне растежа на боровете, както и до тяхната смърт. Загиването на отслабените от обезлистване дървета може да бъде директно или индиректно, в следствие на вторично нападение от други вредители и болести. Усилията на Държавно горско стопанство (ДГС) Карлово и ЛЗС за справяне с проблема не дават необходимите резултати, основно поради липсата на бюджетни средства. Борбата с процесионката се води чрез авиационно пръскане с биологични препарати, което е скъпо и за последен път е провеждано преди 2 години. Другият метод е механичен – изрязване на гнездата на ларвите от клоните на дърветата и тяхното изгаряне, унищожаване на гъсениците на земята и залагането на феромонови капани за улавяне на мъжките пеперуди в периода на летеж. Това е трудоемко и изисква ангажиране на допълнителна работна ръка, което поради липсата на средства към момента е невъзможно.

Контактът с гъсениците на процесионката причинява обриви и възпаления при хората и особено децата. Все повече туристи подават сигнали за проблема до медиите и институциите, расте броят на жалбите в общината от родители и местни жители, пострадали при контакт с гъсениците. Масовото нападение на процесионката причинява влошаване на жизнената среда за местното население, почитателите на екстремните спортове и туристите, посещаващи района. Обезлистването и загиването на дърветата води до деградация на горските екосистеми и компрометиране на условията за рекреация в района, което застрашава поминъка на местните жители, работещи в сферата на туризма.

Като организация, работеща за развитието на гр. Сопот като водеща дестинация за екстремни спортове и алтернативен туризъм, клуб Скайномад реши да предприеме действия за опазване на горите и подобряване на жизнената среда. Комуникацията ни с експерти, природозащитни организации, представители на местната общност и ръководството на ДГС Карлово доведе до ясно формулиране на проблема и възможните стъпки за неговото решаване, както и до изготвянето на настоящото проектно предложение. Тъй като решаването на проблема изисква сериозни усилия и средства в дългосрочен аспект, реализирането на предложения проект ще бъде първата стъпка на работата ни в тази насока, която се надяваме да продължим с реализирането на бъдещи природозащитни инициативи и проекти.
5. Цел, задачи, дейности и очаквани резултати по проекта

Опазването на природата и поддържането на здравословна жизнена среда не зависи само от институциите или местните власти, а изисква ангажимента и активното участие от всички членове на обществото. Ето защо, основната цел на проекта е създаването на устойчива практика за подобряване на жизнената среда чрез въвличане на обществеността и местните заинтересовани страни в дейности по опазване на боровите гори в района гр. Сопот. Тази цел ще бъде постигната чрез реализирането на 3 основни задачи:



Задача 1 Изграждане на работещи междусекторни партньорства за решаване на екологични проблеми на местно ниво. Дейности:

Дейност 1.1 Комуникация и информиране на местните власти, институции, обществеността и медиите за проблема и възможностите за неговото решаване. Дейността ще се ръководи от клуб Скайномад и ще включва контакти, организиране на работни срещи, обмен на информация, създаване на механизъм за съвместна работа.

Очаквани резултати: повишена информираност и ангажираност на всички заинтересовани страни за проблема и неговото решаване.

Дейност 1.2 Постигане на договорености с общината, ДГС, природозащитни организации за привличане на ресурси и реализиране на съвместни природозащитни дейности. Дейността ще бъде ръководена от екипа на проекта.

Очаквани резултати: привлечени ресурси (експертни, финансови, технически) и планирани съвместни природозащитни дейности.

Задача 2 Организиране на дейности за ограничаване разпространението на боровата процесионка и опазване на горите. Дейности:

Дейност 2.1 Осигуряване на инструменти и оборудване за механична борба с процесионката. Тази дейност ще се осъществи от екипа на проекта с участието на партньорите от ДГС Карлово и ИГ Витоша.

Очаквани резултати: осигурено техническо оборудване за мониторинг и ограничаване разпространението на боровата процесионка (механична борба).

Дейност 2.2 Закупуване, монтиране и обслужване на феромонови капани за мониторинг и борба с боровата процесионка. Дейността ще бъде извършена от екипа на проекта с участието на партньорите от ДГС Карлово и ИГ Витоша, които ще осигурят експерти под формата на собствен нефинансов принос по проекта. Тя включва: монтиране, зареждане с феромони (обслужване) и периодичен мониторинг на капаните с цел ограничаване разпространението на процесионката и набавяне на информация за динамиката на популацията.

Очаквани резултати: монтирани и ообслужвани 20 феромонови капана, ограничаване разпространението на процесионката, осигурена информация за динамиката на популацията и ефекта от реализиране на проекта.

Дейност 2.3 Провеждане на експертни дейности за механична борба с процесионката. Тази дейност ще се осъществи от екипа на проекта с участието на експерти от ДГС Карлово и ИГ Витоша, членове на клуб Скайномад и доброволци. Тя ще включва избор на райони, инструктаж и екипиране на участниците, работа на терен (изрязване, събиране и изгаряне на гнезда/пашкули, събиране и унищожаване на гъсеници).

Очаквани резултати: проведени дейности с участието на експерти и доброволци, ограничено разпространение на боровата процесионка в гори с площ над 50 дка.

Задача 3 Информиране и въвличане на обществеността в дейности, свързани с опазване на околната среда и подобряване на жизнената среда в региона. Дейности:

Дейност 3.1 Разпространяване на информация до медиите – прес съобщения, новини, обяви за предстоящи и проведени акции, дейности и постигнати резултати.

Очаквани резултати: повишена обществена информираност за проблема, повишена обществена активност и ангажираност с неговото решаване.

Дейност 3.2 Организиране на масови акции с доброволци за ограничаване нападението на боровота процесионка. Тази дейност ще се осъществи от екипа на проекта с участието на експерти от ДГС Карлово и ИГ Витоша, членове на клуб Скайномад и доброволци от местната общественост и заинтересованите страни (туристи, парапланеристи, граждани). Тя ще включва избор на райони за работа, планиране на дейността, инструктаж и екипиране на участниците, работа на терен в избраните райони (изрязване, събиране и изгаряне на гнезда/пашкули, събиране и унищожаване на гъсеници). В края на всяка акция ще бъде организирано събитие тип «парти» като организаторите ще осигурят храна и напитки за всички участници.

Очаквани резултати: проведени акции с участието на над 100 доброволци, създадена добра практика за решаване на екологични проблеми с широко обществено участие.

Дейност 3.3 Изработване и монтиране на информационни табели в най-посещаваните райони с информация за проблема, проекта и изпълнените дейности, донорите.

Очаквани резултати: информиране на обществеността, гражданите и посетителите на региона за проблема, изпълнените дейности и резултатите от проекта, участвалите партньори и получената финансова подкрепа от донорите.

Задача 4 Създаване на устойчива практика. Дейности:

Дейност 4.1 Редовно информиране на обществеността и въвличането и в постоянен мониторинг на активността на процесионката, чрез информационни табели, съобщения по медиите.

Очаквани резултати: създаване на чувство на съпричастност и грижа за гората. Привличане на доброволжи и спонсори.

Дейност 4.2 Използване на клуб Скайномад като лице за получаване на сигнали от мониторинга на процесионката и координиране на действията срещу нея.

Очаквани резултати: създаване на директен контакт по проблема на процесионката, както за действия срещу нея, така и за анализ и споделяне на натрупания опит и практика.

Дейност 4.3 Комплектоване и съхраняване на инвентар и оборудване, използвани в борбата с процесионката.

Очаквани резултати: улесняване бъдещи акции и кампании.

Дейност 4.4 Съвместяване на акциите по механична борба с редовните курсове и обучението по работа с алпийска екипировка на гимназиални ученици организирани от членове на ПСС.

Очаквани резултати: приобщаване на учениците към проблемите на гората. Създаване на допълнителна мотивация при алпийските им курсове. Възможно е включването на алпийски курс с елементи грижа за гората в програмата на учебните заведения в град Сопот.

6. Кои институции, организации и хора ще бъдат ваши партньори при реализирането на проекта?

Партньор 1 Сдружение „Инициативна група Витоша”

В качеството си на организация с доказан опит в работата по проекти, свързани с опазване и устойчиво управление на горски екосистеми, Инициативна група Витоша пое ангажимент да осигури експертен капацитет в процеса на планиране, подготовка, реализация и отчитане на проекта и предвидените дейности. Също така, сдружението има сериозен опит в разработването и прилагането на модели за изграждане на междусекторни партньорства и работа с доброволци при решаването на екологични проблеми и възстановяване на гори, унищожени от природни бедствия - модел за „осиновяване на гора” и дългогодишната успешна кампания „Засади живот!”.



Лице за контакт: Теодор Тодоров, тел. 0896 665 432, e-mail: t.todorov@pdm-services.org, www.vitoshagroup.org
Партньор 2 Държавно горско стопанство Карлово

В качеството си на местна структура на Изпълнителната агенция по горите към МЗХ, ДГС Карлово е пряко отговорно за стопанисване и опазване на горите от държавния горски фонд, в които ще се реализират проектните дейности. ДГС Карлово има експертен капацитет и дългогодишен опит в борбата с вредители по горите и опазване на горските екосистеми. Ръководството на стопанството пое ангажимент да подкрепи проекта чрез предоставяне на експерти, инструменти и техническа помощ при изпълнение на дейностите за механична борба с процеисонката.

Лице за контакт: инж. М. Павлов, Директор - гр. Карлово, ПК 4300, ул. Калофер войвода 23, телефон: 0335 9 65 31, факс: 0335 9 65 31
Партьор 3 Професионална гимназия "Генерал Владимир Заимов" Сопот

В миналото реномираната гимназия е подготвяла кадри за оръжейната индустрия. През последните години има активна трансформация към практични и приложими специалности включително към туризъм. Спорта и екологичното възпитание на бъдещите поколения са в унисон с целите на програмата. Ръководството на гимназията пое ангажимент да подкрепи проекта чрез намиране на доброволци за механичната борба с процесионката.

Лице за контакт: Катя Адарска, Директор - гр. Сопот, бул"Иван Вазов" N1, телефон: 03134 8332
Партньор 4 Средно общообразувателно училище "Иван Вазов" Сопот

Учител по физическо възпитание е член на ПСС и регулярно провежда курсове по алпинизъм и катерене с ученици. Предстои контакт с ръководството за добавяне на грижата по гората към учебната програма и курсовете по алпинизъм и катерене.

Контакт: ул."Г.Попниколов" No 34, 4330 Сопот
Партньор 5 Планинска Спасителна Служба, отряд Сопот

През последните 10 години, членовете на ПСС Сопот трупат опит по свалянето на аварийно приземили се парапланеристи на високи дървета. Незаменимия им опит ще бъде изключително полезен за акциите по механичната борба с процесионката. Развиваните от ПСС курсове и обучение на ученици от града са отличен начин за набиране на доброволци с технически умения за катерене по дървета.

Лице за контакт: Цвятко Цветков, ръководител отряд ПСС Сопот, моб: 0887613015
Като допълнителни партньори по проекта ще бъдат привлечени Общинската администрация в гр. Сопот и центъра за екстремни спортове „Шамбала”, които са информирани за проблема, но към момента на подаване на предложението няма конкретни договорености с тях.
7. С какво проектът ще допринесе за подобряване на околната среда?

Проектът ще допринесе за запазване качеството на живот на местното население чрез опазване на боровите гори около гр. Сопот, съхраняване на средообразуващите и рекреационните функци на природата. Съхраняването на горите, застрашени от боровата процесионка, ще гарантира здравословна околна среда за отдих на местното население и ще продължи да привлича туристи и почитатели на екстремните спортове в региона. Ограничаването на популацията и нападението на боровата процесионка ще намали рисковете за човешкото здраве, свързани с получаваните сериозни възпаления и обриви при контакт с гъсениците.

Предвидените дейности ще допринесат за повишаване на информираността и гражданската активност за решаването на екологични проблеми и подобряване на жизнената среда. Организирането на акции с доброволци и включването на местните власри, институции и организации ще допринесе за изграждането на работещи междусекторни партньорства, подпомагащи опазването и възстановяването на околната среда на местно ниво.
8. Как сте ангажирали и как ще ангажирате пряко засегнатите от проблема/практиката хора и другите заинтересовани страни (вкл. представителите на бизнеса, администрацията, медиите) в изпълнението на проекта?

Целевите заинтересовани страни в проекта ще вземат различно участи и ще играят различни роли, както следва:



  • В качеството си на партньори ДГС Карлово и Инициативна група Витоша ще осигурят експертен капацитет и техническа помощ при реализиране на проекта;

  • Местните власти и медиите ще осигурят разпространение на информация с цел мотивиране на обществеността за участие в дейностите по проекта и привличане на допълнителни ресурси за решаване на проблема;

  • Местната общественост и заинтересованите страни (местни жители, туристи, парапланеристи, велосипедисти, служители на Център за екстреми спортове „Шамбала” и др.) ще се включат пряко в предвидените дейности с доброволци в рамките на проекта.

Действията за мотивиране и привличане на заинтересованите страни включват: разпространяване на информация за проблема, проекта, дейностите и начините за участие в тях; осигуряване на инструктаж, инструменти и материали за всички желаещи да се включат в планираните акции; организиране на парти събития в края на акциите; осигуряване на публичност за участвалите представители на различните целеви групи.
9. Как ще постигнете публичност на проекта и разпространение на информация?

Това ще бъде постигнато посредством редовно информиране на медиите в процеса на работа и ангажирането им с отразяване дейностите по проекта, публикуване на информация на интернет страниците на клуб Скайномад и Инициативна група Витоша, поставяне на информационни табели с информация за проблема и проекта в най-популярните места за отдих и туризъм около началната станция на лифта за х. „Незабравка”.

Информационните табели ще включват информация за ползата от гората като защитник от ерозията, за историята на залесяването, за разпознаване на процесионката, за извършваните дейности и лице за контакт.

Натрупания опит при борбата с процесионката допълнително ще бъде споделен чрез информационните канали на нашите партньори.


10. Как ще осигурите устойчивост и/или продължение на постигнатото по проекта?

Опазването на околната среда не е еднократен акт или отговорност само на една институция, а изисква дългосрочни усилия и ангажимент на цялото общество на местно, регионално и национално ниво. Предвидените дейности по проекта ще имат ограничен обхват във времето и пространството, но ще осигурят необходимите познания, инструменти и технически средства за тяхното мултиплициране, надграждане и периодично изпълнение в бъдеще. Създадената добра практика за участие на обществеността ще може да се мултиплицира в бъдеще при решаването на целевия проблем и други екологични проблеми, като борбата със замърсяването, горските пожари, незаконната сеч и др.

В качеството си на организация, целяща развитието на парапланеризма и въздушните спортове, Клуб Скайномад в сътрудничество със своите партньори разработва проектни идеи, които надграждат очакваните резултати от проекта. Те включват дейности за авиационен мониторинг на горските екосистеми и контрол на горските пожари, ограничаване разпространението на вредители и осъществяване на въздушна биологична борба чрез по-ефективни от икономическа и екологична гледна точка методи (целево разпръскаване с мотоделтапланери на доказано безвредни биологични препарати, привличане на допълнителни партньори и ресурси, организиране на акции с обществеността и др.), за чието осъществяване ще се търси финансиране в бъдеще. Натрупания опит и изградения капацитет при реализиране на настоящия проект ще подпомогнат клуба при осъществяване на следващи проекти и природозащитни инициативи, надграждащи постигнатите резултати.

Устойчивостта пряко зависи от нивото на култура и възпитание, а за тяхното формиране са нужни години и поколения. Ето защо за целите на настоящия проект решихме да не търсим помощ от работния фонд за социално подпомагане към общината, а избрахме да си партнираме с "по-широко скроените" парапланеристи, туристи и нашето бъдеще - децата и училищата.


11. Опишете риска от външни и вътрешни фактори, от които зависи успехът на вашия проект, и какви действия планирате, за да ги преодолеете?

Рисковете от външни и вътрешни фактори включват:



  1. Вътрешни рискове, свързани с липсата на опит в екипа на спортен клуб Скайномад при управлението на проекти. Тези рискове ще бъдат преодолени посредством участието на експерти от партньорските организации и предоставяне на подкрепа на всички етапи от реализацияна проекта.

  2. Външни рискове, свързани с невъзможност или нежелание за участие на всички заинтересовани страни в решаването на проблема и невъзможност за постигане на договорености за съвместна работа. Тези рискове ще бъдат преодолени чрез осигуряване на прозрачност и своевременно информиране на всички партньори, медиите и обществеността за проблема, планираните дейности по проекта, начините за участие и очакваните ползи за местната общественост.

  3. Външни рискове, свързани с климатичните условия и невъзможност за провеждане на планираните акции с доброволци (валежи и др.). Тези рискове ще бъдат преодолени чрез гъвкаво планиране на дейностите и съответните дати, както и чрез осигуряване на резервни дати за провеждане на акциите.


12. Моля, представете цялостния опит на вашата организация и партньори в изпълнението на проекти (ако имате такъв опит).

Въпреки опита си в организирането на масови спортни прояви и акции с доброволци, към настоящия момент клуб „Скайномад” няма опит в реализирането на проекти. Ето защо привлякохме за партньор Сдружение „Инициативна група Витоша”, което има доказан капацитет за реализиране на успешни проекти в сферата на опазване и възстановяване на горски екосистеми, представени по-долу:



  1. Проект "Възстановяване и устойчиво управление на горските екосистеми на територията на ПП „Витоша” – реализиран 2007-2009 г. с финансовата подкрепа на Програмата за малки проекти на Глобалния Екологичен Фонд. Изпълнени превантивни и възстановителни дейности за увредени горски екосистеми, вкчително: закупуване и обработка на сателитни изображения, извършване на ГИС анализ и изготвяне на План за действие; засаждане на изсечените площи и отглеждане на създадените млади гори; събиране на семена и производство на 35 000 фиданки с местен произход; монтиране и обслужване на феромонови капани за смърчов корояд; провеждане на семинари и обучения; организиране на акции с доброволци; създаване на интернет страница, заснемане на филм, поставяне на информационни табла, издаване на информационни материали. Общ бюджет на проекта - 136 000 лв., грант - 52 000 лв., останалите средства са осигурени от ИГ "Витоша" и партньорите чрез собствен принос и привличане на дарители.

  2. Проект "Зелен кът ТОЙОТА" - реализиран през 2008 г. с финансовата подкрепа на „ТОЙОТА БАЛКАНС” и TOYOTA FUND FOR EUROPE. В рамките на проекта са засадени над 7500 дръвчета върху обща площ от 25 дка, създадени са кътове за отдих, изградена е туристическа и информационна инфраструктура в м. „Офелиите”, издадени са информационни материали, заснет е филм за проблема с унищожаването на смърчовите екосистеми в Природен парк „Витоша”. Освен осигуряването на финансови средства, екипът на компанията се включи в с доброволен труд в подготовка и залесяване на „осиновените” сечища.

  3. Проект „Възстановяване на приоритетни горски местообитания в Натура 2000 места” – реализиран в партньорство с „Горичка” и Изпълнителната агенция по горите към МЗХ в периода ноември 2009 г. - ноември 2010 г. Проектът е финансиран от Фонда за НПО към ФМ на ЕИП чрез Фондация „Екообщност” с общ бюджет 66 304 евро и резултати:

  • Изготвяне на база данни за унищожените горски площи в страната - www.map.gorichka.bg;

  • Разработване и пилотно прилагане на методика за възстановяване на горски местообитания в НАТУРА 2000 зони - възстановени 400 дка горски местообитания на територията на ПП „Витоша” и Западни Родопи чрез засаждане 120 000 нови дръвчета;

  • Повишаване на обществената информираност и обществената ангажираност при решаването на екологични проблеми.

В момента ИГ „Витоша” очаква оценката на последния си проект за опазване на генетичния фонд и възстановяването на ценни горски местообитания, с който кандидатства за финансиране по програма LIFE+ на ЕС. Проектът вече е преминал първоначалните етапи на одобрение.

Считаме, че реализирането на предложения съвместен проект ще подпомогне въвличането на обществеността и решаването на проблема с боровата процесионка в района на гр. Сопот. От друга страна, съвместната ни работа ще допринесе за трансфера на ноу-хау и умения за разработване на природозащитни проекти от ИГ „Витоша” към Спортен клуб „Скайномад”, което ще повиши капацитета и активността на клуба в бъдеще. С тази цел, предвидения екип по проекта включва координатор от страна на Спортен клуб Скайномад и експерт горско стопанство от страна на Сдружение „Инициативна група Витоша”, което ще осигури успешното реализиране и отичтане на проекта (автобиогрaфии са приложени към предложението).




ДЕКЛАРАЦИЯ
Декларирам, че:

  1. Попълнените в този формуляр данни са верни и пълни.

  2. Съм запознат/а с условията за кандидатстване и насоките за попълване на формуляра.

  3. Всички приложени автобиографии/справки за професионалното развитие на членове на екипа и други лични данни са подадени доброволно от лицата, за които се отнасят, и същите са дали съгласието си те да се предоставят на фондация „ЕкоОбщност” и използват от нея и Програмния съвет към фондация „ЕкоОбщност” при оценката на проекта.

  4. В случай на одобрение на проекта за финансиране, ще информирам фондация „ЕкоОбщност” за настъпили междувременно промени в посочената информация (ако има такива) преди подписване на споразумение за финансиране.



Дата: 23.02.2011 г. Подпис: .………………............

гр./с. Сопот /Николай Йотов, Председател/

1. Име на официалния представител на кандидатстващата организация



2. Печат на организацията




Програма „Място за живот 2011”




Каталог: events -> 2011 -> ecoproject -> docs
events -> Проф. Любомир Андрейчин
events -> Съобщение покана за медиите
events -> Концерт посветен на 100 години от рождението на голямата пианистка проф. Люба Енчева
2011 -> 18 февруари 2011, петък, зала “България” 19: 30 Йоханес Брамс (1833 – 1897)
2011 -> Семинар околна среда Управление на градската околна среда
2011 -> Лекции и концерти, изложбената зала на световния лидер в обзавеждането за баня Roca се превръща в театрална сцена
2011 -> Конференция представя иновативни технологии в софтуерното инженерство
docs -> Приложение 3 Допълнителна информация по проблема


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница