Програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради за 2015



страница1/10
Дата22.01.2019
Размер0.87 Mb.
#111420
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
УТВЪРЖДАВАМ,

ВЪЗЛОЖИТЕЛ:

МИЛЕНА ГЕОРГИЕВА РАНГЕЛОВА

КМЕТ НА ОБЩИНА СИМЕОНОВГРАД

ДОКУМЕНТАЦИЯ

ЗА УЧАСТИЕ В ПУБЛИЧНО СЪСТЕЗАНИЕ ПО РЕДА НА

ЗАКОНА ЗА ОБЩЕСТВЕНИТЕ ПОРЪЧКИ С ПРЕДМЕТ:
„ Проектиране и строителство за постигане на обновяване за енергийна ефективност на многофамилна жилищна сграда на адрес пл. „Свобода“ № 3 в гр.Симеоновград, изпълнявана в рамките на Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради за 2015”
Симеоновград, 2016 г.

СЪДЪРЖАНИЕ НА ДОКУМЕНТАЦИЯТА:
Раздел I. Пълно описание на предмета на поръчката.
Раздел II. Техническа спецификация.
Раздел III. Критерий за оценка на офертите на участниците. Методика за определяне на комплексната оценка на офертата. Показатели и тяхната относителна тежест в комплексната оценка.
Раздел IV. Указания за подготовка на офертата за участие в обществената поръчка.
Раздел V. Проект на договор за възлагане на обществена поръчка
Раздел VI. Образци на предложения и декларации:

  • Образец №1 - Стандартен образец за единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП)

  • Образец №2 - ДЕКЛАРАЦИЯ, съдържаща списък на услугите, които са идентични или сходни с предмета на поръчката, извършени през последните 3 (три) години, съгласно чл. 59, ал. 1, т. 3 от ЗОП във връзка с чл. 63, ал. 1, т. 1 от ЗОП

  • Образец №3 - ДЕКЛАРАЦИЯ, съдържаща списък на строителството, идентично или сходно с предмета на поръчката, извършени през последните 5 (пет) години, съгласно чл. 59, ал. 1, т. 3 от ЗОП във връзка с чл. 63, ал. 1, т. 1 от ЗОП

  • Образец №4 - Д Е К Л А Р А Ц И Я по чл. 54 ал. 1 т. 1- 7 от Закона за обществените поръчки

  • Образец №5 - ДЕКЛАРАЦИЯ запознат/а с всички условия и предмета на настоящата поръчка

  • Образец №6 - Д Е К Л А Р А Ц И Я за участието или неучастието на подизпълнители по чл. 66 от Закона за обществените поръчки

  • Образец №7 – ДЕКЛАРАЦИЯ за съгласие за участие като подизпълнител

  • Образец №8 - ДЕКЛАРАЦИЯ по чл. 101, ал. 11 от ЗОП

  • Образец №9 – ДЕКЛАРАЦИЯ По чл. 3, т. 8 и чл. 4 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, свързаните с тях лица и техните действителни собственици от участник/ подизпълнител

  • Образец №10– ДЕКЛАРАЦИЯ по чл. 39, ал. 3, т. 1 б. „г” от ППЗОП

  • Образец № 11– ДЕКЛАРАЦИЯ по чл. 39, ал. 3, т. 1 б. „д” от ППЗОП

  • Образец №12 - ДЕКЛАРАЦИЯ, за конфиденциалност по чл. 102, ал. 1 от ЗОП

  • Образец №13 - ТЕХНИЧЕСКО ПРЕДЛОЖЕНИЕ

  • Образец №14 - ДЕКЛАРАЦИЯ за съгласие с клаузите на приложения проект на договора, по чл. 39, ал. 1, т. 1, буква в от Закона за обществени поръчки

  • Образец №15 - ЦЕНОВО ПРЕДЛОЖЕНИЕ

РАЗДЕЛ I.

Пълно описание на предмета на поръчката

Предмет на обществената поръчка:

„Проектиране и строителство за постигане на обновяване за енергийна ефективност на многофамилна жилищна сграда на адрес пл. „Свобода“ № 3 в гр. Симеоновград, изпълнявана в рамките на Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради за 2015”



Основната цел на настоящата процедура е: да бъде избран/и независим/и изпълнител/и, притежаващ професионална квалификация и практически опит в проектирането, авторския надзор и строителството, на когото Община Симеоновград да възложи изпълнението на настоящата обществена поръчка, както и да бъде оказана експертна проектантска помощ и строителство в процеса на обновяване на жилищната сграда за енергийна ефективност на пл. „Свобода“ № 3 в гр. Симеоновград.

Възложител

Възложител на настоящата процедура за избор на изпълнител на обществена поръчка чрез публично състезание, възлагана по реда на Закона за обществените поръчки (ЗОП),съгласно чл.5, ал.1, т.9 от ЗОП е Кмета на Община Симеоновград – Милена Георгиева Рангелова.



Община Симеоновград с адрес: гр. Симеоновград, п.к. 6490, пл. „Шейновски“ № 3, тел.: 03781 2341, факс: 03781 2006.

Интернет адрес: http://www.simeonovgrad.bg

Е-mail: obshina_simgrad@abv.bg

Профил на купувача : http://www.simeonovgrad.bg/hassubmenu/index/idMain/78

Правно основание за откриване на процедурата

Възложителят обявява настоящата процедура за възлагане на обществена поръчка на основание чл. 73, ал. 1 от Закона за обществените поръчки. За нерегламентираните в настоящите указания и документацията за участие условия по провеждането на процедурата, се прилагат разпоредбите на Закона за обществените поръчки и подзаконовите му нормативни актове, както и приложимите национални и международни нормативни актове, съобразно с предмета на поръчка.

Мотиви за избор на процедурата

Съгласно разпоредбата на чл.20, ал 2, т.1 и т.2 от ЗОП, когато планираната за провеждане поръчка за строителство е на стойност до 5 000 000 лв. без вкл. ДДС, Възложителят провежда процедура по чл. 18, ал. 1, т. 12 или 13 от ЗОП. В настоящия случай, прогнозната стойност на обществената поръчка за строителство е в размер на 711 200 лв. без вкл. ДДС. В рамките на каледарната 2016г., общата стойност на поръчките със сходен предмет в Общината няма да премине сумата от 5 000 000 лв. без ДДС. Възложителят желае максимална прозрачност и реши да открие процедура чрез публично състезание по ЗОП, като този вид процедура гарантира в най-голяма степен публичността при разходването на публични средства. Посредством тази процедура се цели и защитаване на обществения интерес, като се насърчи конкуренцията и се създадат равни условия и прозрачност при провеждане на процедурата с възможност за участие на всички заинтересовани лица.


Обект на настоящата обществена поръчка

Обект на настоящата обществена поръчка е „строителство” по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 1, буква „а“от ЗОП, а именно: проектиране и изпълнение на строителство, свързано с една от дейностите по приложение № 1 на ЗОП.


СРV код

45000000 Строителни и монтажни работи

45321000 Топлоизолационни строителни работи

71000000 Архитектурни,строителни, инженерни и инспекционни услуги


Финансова рамка
Услугата се очаква да се финансира със средства на Национална програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради. Финансирането е целево и съгласно сключен договор с Българската банка за развитие за получаване на безвъзмездна финансова помощ.

   1.    ПРЕДСТАВЯНЕ НА ОБЕКТА. СЪЩЕСТВУВАЩО ПОЛОЖЕНИЕ

Сградата на адрес пл. „Свобода“ № 3 в гр. Симеоновград се състои от четири входа (вх. А, вх. Б, вх. В и вх. Г). Вх. А и вх. Б образуват обща секция и са отделени чрез деформационна фуга от другата секция на сградата – вх. В и вх. Г. Всяка от секциите на едропанелната жилищна сграда е построена съгласно типова проектна номенклатура за строителна система ЕПЖС и представлява самостоятелна и независима от другите конструктивна система, осигурена да поеме постоянните и експлоатационни товари и външни въздействия. И четирите входа на сградата (вх. А, вх. Б, вх. В и вх. Г) се състоят от полусутерен и пет жилищни етажа. РЗП на сградата със сутерена е 5080 кв.м (пет хиляди и осемдесет квадратни метра).
Допустимите дейности за проектиране и СМР са:

1. дейности по конструктивно възстановяване /усилване/ основен ремонт, в зависимост от повредите, настъпили по време на експлоатацията, на многофамилните жилищни сгради, които са предписани като задължителни за сградата в техническото обследване;

2. обновяване на общите части на многофамилните жилищни сгради (ремонт на покрив, фасада, освежаване на стълбищна клетка и др.);

3. изпълнение на мерки за енергийна ефективност, които са предписани като задължителни за сградата в обследването за енергийна ефективност:

а) По външните сградни ограждащи елементи:

- подмяна на дограма (прозорци, врати, витрини и др.);

- топлинно изолиране на външните ограждащи елементи (външни стени, покриви, подове и др.);

б) По системите за поддържане на микроклимата:

- ремонт или подмяна на електрическата инсталация в общите части на сградата и изпълнение на енергоспестяващо осветление в общите части;

- инсталиране на система за автоматизирано централизирано управление на осветлението в общите части на жилищната сграда;

- мерки за повишаване на енергийната ефективност на асансьорите.

в) Съпътстващи строителни и монтажни работи, свързани с изпълнението на мерките за енергийна ефективност и съответното възстановяване на общите части на сградата в резултат на изпълнените мерки с енергоспестяващ ефект. Съпътстващите строителни и монтажни работи са свързани единствено с възстановяването на първоначалното състояние, нарушено в резултат на обновяването на общите части и на подмяната на дограма в самостоятелния обект.


Недопустими разходи по сградата са:

1. Всички разходи извън посочените като допустими.

2. Всички разходи за дейности, които не са предписани в резултат на извършеното техническо и енергийно обследване.

3. Разходи за ремонт в самостоятелните обекти извън тези по възстановяване на първоначалното състояние на обектите вследствие ремонта на общите части или подмяната на дограма.

4. Подмяна на отоплителни тела в самостоятелните обекти;

5. Подмяна на асансьори с нови или втора употреба;

6. Обзавеждане и оборудване в самостоятелните обекти.
Прогнозна стойност:

Прогнозната стойност на обществената поръчка е 751 840,00 лв. (седемстотин петдесет и една хиляди осемстотин четиридесет лева), без вкл. ДДС или 902 208,00лв. (деветстотин и две хиляди и двеста и девет лева), с вкл. ДДС в т.ч:

• Изработване на инвестиционен проект във фаза работен проект и авторски надзор по време на строителството – 40 640,00 лв. (словом: четиридесет хиляди шестстотин и четиридесет лева) без вкл. ДДС или 48 768,00 лв. (словом:четиридесет и осем хиляди седемстотин и шестдесет и осем лева) с вкл. ДДС;

• Строителство – 711 200,00 лв. (словом: седемстотин единадесет хиляди двеста лева), без вкл. ДДС или лв. 853 440,00 (осемстотин петдесет и три хиляди четиристотин четиридесет лева ).

Офертите на участниците не трябва да надхвърлят общата прогнозна стойност на настоящата поръчка. Участник, предложил цена, по-висока от стойностите описани в предходното изречение ще бъде отстранен от участие в процедурата. Определената прогнозна стойност се явява максимална по процедурата, оферти над нея ще бъдат отстранявани. В цената се включват всички разходи, свързани с качественото изпълнение на поръчката в описания вид и обхват в техническата спецификация. Възложителят ще заплаща само реално извършени дейности по обществената поръчка.

Прогнозната стойност е съобразена с Таблица с референтни стойности за допустимите дейности при изпълнение на Националната програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради (към дата 25.01.2016 г.).


Схема на плащане на поръчката:

Всички плащания по договора за възлагане на обществената поръчка се осъществяват по банков път в лева при съобразяване с Решение № 788/28.11.2014г. за разплащанията на разпоредители с бюджет по договори.

С оглед етапното изпълнение на настоящото възлагане, плащанията ще бъдат извършвани, както следва:

• За изготвяне на техническия проект по всички части - в срок от 30 календарни дни след получаване на фактура и след издаване на разрешение за строеж на обекта.

• За извършването на строително-ремонтните дейности . Плащането се осъществява на два етапа – междинно плащане и окончателно плащане. Междинното плащане за изпълнение на СМР се извършва след доказване на реално извършени видове работи в обем не по-малък от 50% (петдесет процента) от предвидените в проекта. Изплащането се извършва в срок до 30 дни след подписване и представяне на протокол – обр. №19 за действително извършени и подлежащи на разплащане видове СМР и представяне на оригинална фактура. Окончателното плащане, след приспадане на междинното плащане от общата стойност на СМР ще се извърши до 30 дни след подписване и представяне на удостоверение за въвеждане в експлоатация на сградата, екзекутивна документация, протокол – обр. № 19 за действително извършени и подлежащи на заплащане на окончателни видове СМР по цени съгласно приетата ценова оферта, удостоверение за въвеждане в експлоатация на обекта и фактура.

• За извършване на авторски надзор - 30 календарни дни след подписване и представяне на удостоверение за въвеждане в експлоатация на сградата, екзекутивна документация, приемно-предавателен протокол за действително извършени и подлежащи на заплащане на услуги по осъществен авторски надзор на обекта, подписани от страните и фактура.

Цената за изпълнение на предмета на договора е крайна и включва всички разходи на изпълнителя, вкл. тези за механизация, транспорт, възнаграждения на екипа, извънреден труд, промяна в организацията на работата и др. извънредни обстоятелства, разкриване на строителна площадка, почистване на строителните отпадъци и извозването им до регламентирани депа, както и всички други присъщи разходи, неупоменати по-горе.

Фактурите се оформят, съгласно изискванията на Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради.


Място и срок за изпълнение на поръчката:

Мястото за изпълнение на поръчката е на пл. "Свобода" № 3 в гр. Симеоновград, община Симеоновград.



Срок за изпълнение на поръчката е до 160 календарни дни. В този срок не се включва времето за оценка на инвестиционните проекти до влизането в сила на Разрешението за строеж. Срокът за изготвяне на инвестиционните проекти е от 20 до 40 календарни дни – считано от датата на сключване на договора. Срокът за изпълнение на СМР е от 90 до 120 календарни дни – считано от датата на влизане в сила на Разрешението за строеж до подписването на протокол – обр. Акт №15.
Срок на валидност на офертите:

Срокът на валидност на офертите трябва да бъде не по-малко от 6 /шест/ месеца, считано от крайния срок за получаване на офертите.

Възложителят кани участниците да удължат срока на валидност на офертите до сключване на договора за обществената поръчка.

Участникът ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на настоящата обществена поръчка, ако след поканата и в определения в нея срок откаже да удължи срока на валидност на офертата или ако представи оферта с по-кратък срок за валидност.


РАЗДЕЛ II.

ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ
„ Проектиране и строителство за постигане на обновяване за енергийна ефективност на многофамилна жилищна сграда на адрес пл. „Свобода“ № 3 в гр.Симеоновград, изпълнявана в рамките на Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради за 2015”.
Многофамилната жилищна сграда, ситуирана на пл. „Свобода“ № 3, гр. Симеоновград, се състои от две секции и общо четири жилищни входа, проектирани на деформационна фуга една спрямо друга. Теренът, върху който е ситуирана сградата, се характеризира с наличие на известна денивелация в посока северозапад-югоизток, но непосредствено по контура на сградата падането е пренебрежимо малко.

Двете секции, общо четири жилищни входа, са пететажни, с обособени стълбищни ядра, които осигуряват достъп до жилищните етажи, покриви и сутерени, без да са отделени в самостоятелни стълбищни клетки. Секциите не разполагат с проектно заложени асансьорни шахти, като до покривите се достига през капандури от общ склад на последния жилищен етаж през студения вентилируем покрив.

Достъпът до жилищните входове е от северозапад. Пред тях има обособени паркоместа, а от югоизток – индивидуални гаражи. Откъм северозапад сградата граничи с озеленени площи, а от югоизток с околовръстен път и р. Марица.

Основни обемно-планировъчни и функционални показатели :

ЗП I етаж - 876,40м2

ЗП II етаж - 857,02м2

ЗП III етаж - 857,02м2

ЗП IV етаж - 857,02м2

ЗП V етаж - 857,02м2

РЗП без полувкопан етаж – 4304,48м2

ЗП полувкопан етаж – 775,52м2

РЗП включително полувкопан етаж – 5080м2

Застроен общ обем – 14 183,68м3

Застроен обем по секции:

-Вход „А”+”Б” – 7091,84м3

-Вход „В”+”Г” – 7091,84м3

Височина за всяка секция /спрямо средно ниво на прилежащия терен за секцията/:

-Вход „А”+”Б” – 16,39м

-Вход „В”+”Г” – 16,35 м

Брой етажи – пет броя надземни жилищни етажа, полувкопан етаж с мазета и бомбоубежища и един подпокривен изолационен етаж със светла височина 0,64 м.

По време на експлоатацията на сградата на пл. „Свобода” № 3 част от балконите и лоджиите са остъклени с PVC/ алуминиева дограма и метална дограма с единично стъкло с цел подобряване на енергийната ефективност. Някои от лоджиите и балконите са присвоени към кухните на апартаментите (чрез иззиждане, остъкляване и премахване на подпрозоречен парапет и съществуваща дограма) с цел увеличаване на светлата площ на кухните.
ПО ЧАСТ „АРХИТЕКТУРА”

През периода на експлоатация на сградата са извършвани различни по обем и вид ремонтни дейности – частично саниране на фасадни стени (топлоизолация); остъкляване или частично подзиждане на някои балкони; подмяна на дограма в някои апартаменти; освежаване на бои и нови настилки и облицовки в някои помещения и др. Основен ремонт на покрива и на общите части на сградата не е извършван. Планирано саниране на сградата не е извършвано.



Жилищната сграда е в експлоатация повече от 39 години, без да е извършван основен ремонт на покрива и общите части, и се нуждае от цялостна и последователна ревизия и ремонт на конструктивни елементи, инсталации, финишни покрития в общите части и др., както и от саниране на ограждащите повърхности (фасади и покриви).

  1. Сградата да се приведе в съответствие с изискванията на ЗЕЕ и Наредба № 7 за енергийна ефективност, топлосъхранение и икономия на енергия в сгради. Изпълнението на СМР да се извърши въз основа на изготвена и одобрена проектна документация. С разработването на проектите би следвало да се потърси и единно и цялостно решение на фасадите, които към момента са доста разнородни и с неестетичен вид (във връзка с частично изпълнявани от собствениците на отделните апартаменти топлоизолации, остъклявания на балкони с различни видове материали, частично зазиждане на някои от балконите, различни като цветове и структура мазилки и т.н.).

  2. Да се подмени старата, неподменена до момента фасадна дограма, както и нова но компрометирана с нова подходяща и в съответствие с изискванията на ЗЕЕ и съгласно изготвения и одобрен инвестиционен проект.

  3. Да се изпълни топлоизолация по ограждащите конструкции с материали и параметри в съответствие с изискванията на ЗЕЕ, препоръките за енергоспестяващи мерки и предвиденото в одобрения инвестиционен проект.

  4. При проектирането и полагането на топлоизолационната система да се спазват изискванията за пожарна безопасност;

  5. При изпълнение на топлоизолационната система по фасадите да се запазят съществуващите вентилационни отвори на подпокривното пространство, така че да могат да изпълняват предназначението си. Отворите да се защитят срещу проникване на птици посредством вентилационни решетки или мрежи или по др. подходящ начин.

  6. Да се почистят и запълнят вертикалните и хоризонтални фуги с нови изолационни пълнители;

  7. Да се извърши основен ремонт на хидроизолация покрив. В подпокривното пространство да се положи пароизолация и топлоизолация, съгласно енергоспестяващите мерки и предвиденото в инвестиционния проект.

  8. След изпълнение на покривните работи и на топлоизолационната система по фасадите, по бордовете да се демонтират съществуващите обшивки, да се извърши монтаж на топлоизолация по височина на борда и да се изпълни нова обшивка от алуминиева или поцинкована ламарина с ПВЦ покритие (по мярка от място).

  9. Да се направи ревизия и при нужда ремонт на козирките над входовете. Горната им повърхност да се почисти от отпадъци и да се осигури коректното им и безпроблемно отводняване – по проектно решение.

  10. Направа на липсващи тротоарни настилки и възстановяване на участъците с напукани и пропаднали дворни настилки около сградата, които да осигуряват отвеждане на атмосферните води извън основите на сградата.

ПО ЧАСТ „КОНСТРУКЦИИ:

  1. Конструкцията да се натоварва с до 90 % от натоварването за което е била изчислена. Така може да изпълнява функциите си на жилищна сграда и да бъде годна за нормална дълготрайна безаварийна експлоатация.

  2. Цялостен ремонт на покривната хидроизолация и външната отводнителна система с цел защита на носещата конструкция на сградата и дюбелните връзки между отделните панели. Обработка на участъците около деформационната фуга и коминните тела, съгласно проектен детайл.

  3. Обработка на местата с нарушено бетонно покритие и обрушен бетон, и обмазването им с циментови разтвори. Участъци с видима корозирала армировка трябва да бъдат замонолитени с полимерно-модифициран циментов състав.

  4. Укрепване и защита на парапетите от металната конструкция по терасите или изцяло премахване и изграждане на нови парапети от газобетонови блокчета и стоманобетонови пояси по конструктивен детайл.

  5. Подмяна на дограмата и външно саниране на сградата, включващо направа на топлоизолация. Защита от навлизане на влага в дюбелните връзки между фасадни, стенни и подови панели по проектен детайл.

  6. Направа на липсващи тротоарни настилки и възстановяване на участъците с напукани и пропаднали дворни настилки около сградата, които да осигуряват отвеждане на атмосферните води извън основите на сградата.

В процеса на експлоатация на обекта, при нови инвестиционни намерения, като изпълнение на съществени реконструкции и преустройства, промяна предназначението или промяна в натоварването, е необходимо конструкцията на сградата да се провери по изчислителен начин и оразмери съгласно действащите към момента на проектиране строителни норми на територията на Република България.

ПО ЧАСТ „ВиК” /Препоръчителни мерки/:

При евентуално саниране, предвид и на това, че инсталацията е 39 г. препоръчваме:



  1. Подмяна на водопровода в сутерена, като излишните тръби бъдат демонтирани.

  2. Подмяна на вертикалните канализационни клонове в сутерена.

ПО ЧАСТ „ЕЛ. ИНСТАЛАЦИИ ”

Жилищната сграда в едно с вътрешните й мрежи е изградена през 1977г.  Изискванията за натовареност на мрежата тогава са били различни от сегашните и по-тази причина наличните стари електрически инсталации се оказват неспособни да поемат натоварванията на съвременните електрически уреди. Сградата е проектирана със среден капацитет на захранване от 4-6 кW на апартамент, достатъчно за едновременно включване на хладилник, готварска печка и телевизор. Тази мощност обаче, не отговаря на нуждите на съвременните домакинства, в които се използват все повече електроуреди като климатик, пералня, съдомиялна, бойлер и др. В момента е завишена инсталираната мощност на 10 до 15 кW на апартамент, което налага подмяна на инсталациите, за да се осигури максимална безопасност на експлоатацията и качество на електроенергията в дома. Важно е също при подмяна на електроинсталацията потребителите да вземат предвид и възможностите на новите «енергийно ефективни» технологии за електрически инсталации, предлагани на пазара.



  1. Захранващи кабелни линии към апартаментите: Кабелните линии от ГРТ до апартаментните табла са двупроводни със сечение 0,04/0,06кв.м. Капацитета на такава линия не отговаря на потреблението на жилищата в сградата, което може да доведе до претоварване на мрежата. Това налага подмяната им с трипроводни линии със съответното сечение от правоспособни електротехници, след изготвяне на съответния проект от лицензиран електро-проектант.

  2. Електрически системи и Апартаментни табла: Наличните апартаментни табла са от стар тип с винтови предпазители. Това налага подмяната им със съвременни ел. табла със заземителна шина, апартаментен тип. В таблата да се монтират автоматични предпазители и дефектнотокови защити, за защита от пренапрежение, съгласно Наредба 4 от 04.08.2003г. за Проектиране изграждане и експлоатация на електрически уредби в сгради. Електрическата системата на блока е двупроводна, няма налично трето – заземително жило. Необходимо е да се подмени с трипроводна такава. Също така в апартаментите токовите кръгове са недостатъчни – с изключение на ел. бойлер и готварска печка всички останали силовите контакти в целия апартамент са на един токов кръг. Необходимо е изграждането на нови апартаментни електроинсталации, проектирани съгласно съвременните изисквания с дефектнотокови защити. Подмяната да се извърши от правоспособни електротехници, след изготвяне на съответния проект от лицензиран електро-проектант

  3. Стълбищното осветление и осветлението в общите части да се подмени с енергоспестяващо по съвременна схема след изготвяне на съответния проект от лицензиран електро-проектант.

  4. Евакуационно осветление: Да се изгради такова

  5. Мълниезащитна инсталация: Наличната не функционира. Това налага подмяната й от правоспособни електротехници, след изготвяне на съответния проект от лицензиран електро-проектант.

  6. Домофонна, Контрол на достъпа и Охранителна инсталации: Ако желаят, собствениците на сградата могат да пристъпят към изграждане на съвременни такива.



Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница