Програма за малки проекти на



страница1/4
Дата18.07.2017
Размер0.79 Mb.
#26001
ТипПрограма
  1   2   3   4
ПРОГРАМА ЗА МАЛКИ ПРОЕКТИ НА

ГЛОБАЛНИЯ ЕКОЛОГИЧЕН ФОНД



ФОРМУЛЯР

за предложение за финансиране на проект

Име на проекта на български език (добрите заглавния на проектите указват общата цел, местонахождението, включително индикация дали е в градска или селска зона, типът екосистема, енергийния източник и т.н., както и основната дейност на проекта):

Увеличаване на устойчиво управляваните земеделски земи в България чрез изпитване на нови технологии за биологично производство на растителни култури върху площ от 130 хектара в с. Дъбовица, община Сунгурларе и разпространение на резултатите и придобития опит



Име на проекта на английски език:

Increasing the Sustainable Managed Agriculture Land in Bulgaria by Testing of Innovative Technologies for Organic Plant Crops Produce on a 130 ha Area in the Village of Dabovitsa, Municipality of Sungurlare, and Dissemination of the Results and the Experience Gained



Кандидатстваща организация на български език:

Фондация за биологично земеделие “Биоселена”



Кандидатстваща организация на английски език:

Bioselena Foundation for Organic Agriculture



Партньори по проекта:

Кооперация “Био България”



Продължителност на проекта: 24 месеца

Общ бюджет на проекта, лева: 163 666

Сума, за която се кандидатства от ПМП, лева и % от общия бюджет:

75 000 лева, 43% от общия бюджет



В случай на одобрение на предложението за финансиране, ПМП получава пълните права за публично разпространение на информация относно проекта и неговите резултати.

Попълва се от служител на ПМП

Номер на проекта:

Служител приел проекта: Подпис:

Дата на получаване:

І. 00000000КАНДИДАТСТВАЩА ОРГАНИЗАЦИЯ

1. Име на организацията


Фондация за биологично земеделие “Биоселена”

Роля в проекта: Водеща организация, организира, контролира и отчита изпълнението на проекта.


2. Общи данни (номер на съдебно решение, статус (в обществена или частна полза), булстат и данъчен номер)

Съдебно решение № 17999/ 1997 г. на Софийски градски съд,

фондация в частна полза

ЕИК по БУЛСТАТ 121575966

Дан. № 1220113899

3. Контакти (пощенски адрес, телефон, факс, e-mail, website)

адрес- гр. София, пл.”Македония” 1 партер, ст.1, тел./ факс 02 40 10 645, 91 70 645, е- mail: bioselena@mail.bg

централен офис – гр. Карлово, ул. “Васил Караиванов” 36, тел. 0335 92038, тел./ факс 0335 916 42, e-mail: p.kirov@bioselena.com

Уеб страница: www.bioselena.com



4. Банкова информация (банка, клон, адрес на банката, телефон и факс на банката, код на банката, име на притежателя на сметката, номер на сметка в български лева)

5. Лице за контакт: (координатор на проекта)

Петър Ганчев Киров


6. Оторизирано лице, длъжност, номер на лична карта


Стоилко Николов Апостолов- управител

7. Мисия и стратегически цели на организацията

Мисията на Фондация за биологично земеделие “Биоселена” е да промотира и спомага за развитието на биологичното земеделие в Р. България чрез организиране на обучения, семинари и всякакви събития за постигане на горните цели.

Стратегически цели:

Развитие и подпомагане на биологичното (устойчивото) селско стопанство

Опазване и отглеждане на ценни стопански и растителни видове

Разработване и провеждане на мерки за защита на почвата, въздуха и водата от вредни въздействия на човешките дейности



8. Кратка история на организацията и предишни постижения (моля избройте най-големите си проекти/дейности и всички, които имат отношение към настоящето предложение, които са завършили или се изпълняват в момента от организацията. Опишете всеки проект/дейност чрез съответното име, време за реализация, постигнати резултати/очаквани резултати и общата използвана сума/бюджет)

Проекти:


  • 1996 - 31.07.2004 - Проект “Развитие на устойчиво земеделие в Централна Стара планина”, партньор на Швейцарски институт по биологично земеделие – FIBL, местоположение - България, общ бюджет - 1,5 млн. швейцарски франка, финансиран от Швейцарската агенция за развитие и сътрудничество (ШАРС). Дългосрочната цел на проекта бе да се повиши жизненото равнище и благосъстоянието на земеделските производители от целевия район чрез прилагане на методите на биологичното и устойчивото земеделие. Постигнатите резултати са практическо приложение на методите на биологичното земеделие в земеделските стопанства като модерни и щадящи околната среда. За целта бяха проведени семинари, демонстрации и срещи със земеделски производители, представители на местната власт и на научните среди. Издадени са 25 книги и брошури по теми от биологичното земеделие и производство, като три издания са преводни. Вследствие на дейностите по проекта в страната се появиха първите сертифицирани биологични стопанства за производство на етерично-маслени и ягодоплодни култури, мляко, мед, билки. Сертифицирано е първото преработвателно предприятие - мандра за производство на млечни продукти - кисело, прясно мляко, сметана. Реализират се първите продажби на биологични продукти в страната. Инициирано е учредяването и регистрирането на първата българска организация за контрол и сертификация на биологично производство, създаването на маркетинговата кооперация „Био България” и учредяването и регистрирането на сдружение на биологични производители, търговци и неправителствени организации за подкрепа и развитие на маркетинга на биологичните продукти на вътрешния пазар. В края на 2004 г. е регистриран Център за професионално обучение по професия „фермер” с основна цел обучение на земеделски производители по двете дисциплини - „биологично земеделие” и „агроекология”. С помощта и активното участие на сътрудниците на ФБЗ „Биоселена” са приети първите нормативни актове, регламентиращи производството на биологични продукти в България - Наредба 22 за производство, преработка и търговия на продукти с растителен произход и Наредба 33 за производство, търговия и преработка на биологични продукти с животински произход. През месец май 2001 г. е организиран първия по рода си в страната Национален празник на биологичното земеделие, който се превърна в ежегодно събитие. От 1998 г. ФБЗ „Биоселена” е пълноправен член на Международното движение на организациите по биологично земеделие „IFOAM”.

  • 2005-2007 г. – партньор в проект “Развитие на биологичното земеделие в България” на Партньорство за биологично земеделие; местоположение – България, индивидуален бюджет – 368 158 лв.; финансиран от ШАРС. Целта на програмата е да се допринесе за увеличаване на пазарния дял на биологичните продукти, който да достигне 10 %, да се създадат маркетингови вериги, включващи производство, преработка, дистрибуция и потребителски организации, да се лобира за политическа подкрепа и по този начин да се подобри заетостта и да се увеличат доходите в селските райони на България. Постигнатите резултати до момента са : 15 земеделски производители са консултирани, подготвени и в процедура на сертификация като биологични производители, общата площ, която е сертифицирана, е в размер на 4666,65 ха. Разработват се и се демонстрират модели за производство, преработка и продажба на 4 продукта - малини, мед, мляко и месо. През 2005 г. са произведени 16 000 корена биологичен разсад малини като цялото количество е продадено на земеделски производител, чието стопанство е в процес на конверсия. Биологичен мед се произвежда в 15 пчелина, а краве мляко – в 3 стопанства. Проведени са обучения на безработни младежи и земеделски производители от различни райони на страната. Стартират продажбите на биологични продукти в нови обекти на територията на град София. С участието на “Биоселена” на експертно и логистично ниво е разработен Националния план за развитие на биологичното земеделие в България, който е утвърден на Колегиум на Министерство на земеделието и горите и е в процес на одобрение от Министерски съвет. Активно се подготвят фермерите за директни плащания при стартиране на мярка 1.3 на Програма САПАРД.

  • Очаквани резултати: увеличаване на продажбите на биологични млечни продукти и мед, разработване и тестване на система за продажба на биологично телешко месо, увеличаване на производството на непреработени биологични продукти (увеличаване на биологичните площи), сертифициране на преработвателни предприятия.

  • 2001-2004 г. - Проект “Опазване на редки местни породи”, финансиран от ШАРС, местоположение - България, общ бюджет- 348 435 лв. Целта на проекта е да допринесе за съхраняването на четири български домашни породи, застрашени от изчезване - Сиво искърско говедо, Родопско късорого говедо, Каракачанска овца, Шуменска медночервена овца. За постигането й са предприети дейности по издирване и описание на животните на територията на страната. Направена е екстериорна оценка на животните. Учредена и регистрирана е асоциация за развъждане на местни автохтонни породи в България, която има лиценз от Министерство на земеделието и горите за извършване на развъдна дейност. Направени са и са публикувани породните описания на четирите породи. Издадена е литература по темата. Проведени са обучения на членовете на асоциацията както по проблемите на породите, отглеждани от тях, така и по биологично земеделие и агроекология.

9. Капацитет на организацията (брой служители/доброволци)

Щатни служители – 6



10. Финансов капацитет (оборот през последните 3 години или годините на съществуване на организацията)

Оборот за последните 3 години: 1,052 млн.лв.



Каталог: doc
doc -> Български футболен съюз п р а в и л н и к за статута на футболистите
doc -> Програма за развитие „България 2020 8 Национална стратегия за регионално развитие 2012-2022 8
doc -> Лична информация
doc -> Изготвяне на Технически инвестиционен проект и извършване на строително-ремонтни работи /инженеринг/ на стадион “Плевен”
doc -> П р а в и л а за организиране и провеждане на ученическите игри през учебната 2013/2014 година софия, 2013 г
doc -> Провеждане на общинските състезания от ученически игри – 2015 г. Гр. Стара загора
doc -> К о н с п е к т по дисциплината “Обща и неорганична химия” за студентите от І–ви курс специалност “Фармация” Обща химия


Сподели с приятели:
  1   2   3   4




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница