Програма за работата на Народното събрание за времето 23 25 март 2016 г., която беше обсъдена по-рано днес на Председателския съвет



страница1/8
Дата05.02.2018
Размер1.28 Mb.
#54484
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8

ЕКСПРЕСНА СТЕНОГРАМА

ЧЕТИРИДЕСЕТ И ТРЕТО НАРОДНО СЪБРАНИЕ

СТО СЕДЕМДЕСЕТ И ЧЕТВЪРТО ЗАСЕДАНИЕ

София, сряда, 23 март 2016 г.

Открито в 9,01 ч.

Председателствали: заместник-председателите Кирил Цочев,Явор Хайтов и Иван К. Иванов
Секретари: Георги Търновалийски и Юлиан Ангелов

ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Има необходимия кворум. (Звъни.) Откривам пленарното заседание.

Уважаеми колеги, терористичната атака вчера в сърцето на Европа – белгийската столица Брюксел, е поредният акт срещу свободата и мира. Няма оправдание за подобно чудовищно насилие спрямо невинни граждани. Това, което се случва, е несъвместимо с ценностите на съвременна Европа, една от символите на които е белгийската столица.

Народните представители от Четиридесет и третото Народно събрание на Република България остро осъждаме поредния варварски акт. Смятаме, че тези атентати са проява на омраза, невероятна жестокост и насилие към мирните граждани на Европа и света.

Уверени сме, че неговите организатори ще бъдат заловени и наказани с най-голямата тежест на закона. Трябва да бъдем още по- решителни и безкомпромисни в борбата срещу тероризма.

Убедени сме, че Европа ще намери най-добрия начин, за да защити своите извоювани свободи и ще остане стълб на нашата цивилизация, ценности, морал и култура.

Изказваме своите най-искрени съболезнования на близките на жертвите и се надяваме на бързо възстановяване на пострадалите. Оставаме рамо до рамо със своите белгийски приятели и с народа на Белгия.

Уважаеми колеги, нека сведем глави и с минута мълчание да почетем паметта на загиналите в трагедията, която потопи в скръб Европа и целия свят.

Моля, минута мълчание. (Всички стават. Едноминутно мълчание.)

Уважаеми колеги, предлагам на Вашето внимание Проект на програма за работата на Народното събрание за времето 23 – 25 март 2016 г., която беше обсъдена по-рано днес на Председателския съвет.

1. Първо гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс. Вносители – Данаил Кирилов, Петър Славов, Христиан Митев, Явор Нотев, Димитър Лазаров и Явор Хайтов, на 25 февруари 2016 г.

2. Проекти за решения за промени в съставите на постоянна делегация и постоянни комисии на Народното събрание. Вносители – Красимира Ковачка и група народни представители на 18 март 2016 г. и Цветан Цветанов на 22 март 2016 г.

3. Първо гласуване на законопроекти за изменение и допълнение на Закона за пътищата. Вносители – Петър Славов и Мартин Димитров на 15 декември 2015 г.; Ирена Коцева и група народни представители на 9 март 2016 г.

4. Първо гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за местните данъци и такси. Вносители – Диана Йорданова и група народни представители на 2 март 2016 г.

5. Второ гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за тютюна и тютюневите изделия. Вносител – Министерският съвет на 23 декември 2015 г., приет на първо гласуване на 10 февруари 2016 г. – т. 1 за четвъртък.

6. Първо гласуване на Законопроекта за кредитите за недвижими имоти на потребители. Вносител – Министерският съвет на 3 февруари 2016 г. (продължение от 24 март 2016 г.) – т. 2 за четвъртък.

7. Проект за решение за предсрочно преустановяване съществуването на Временната комисия за проучване на всички факти и обстоятелства, свързани с твърдения за намеса на Руската Федерация и Република Турция във вътрешната политика на Република България. Вносители – Валентин Радев и група народни представители, на 18 март 2016 г.

8. Второ гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за мерките срещу финансирането на тероризма. Вносител – Министерският съвет на 5 октомври 2015 г., приет на първо гласуване, на 25 февруари 2016 г.

9. Проект за решение за даване на съгласие за участие на Република България в Общото увеличение на капитала на Международната банка за възстановяване и развитие – 2010 г. Вносител – Министерският съвет на 25 февруари 2016 г.

10. Второ гласуване на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за признаване на професионални квалификации. Вносители – Министерският съвет, на 24 ноември 2015 г., приет на първо гласуване на 10 февруари 2016 г.

11. Законопроект за ратифициране на Споразумението за предоставяне на консултантски услуги за разработване и Стратегия за финансиране, укрепване на регулаторния капацитет и повишаване ефективността на предоставяните услуги в отрасъл ВиК между Министерството на регионалното развитие и благоустройството и Международната банка за възстановяване и развитие, подписано на 23 февруари 2016 г. Вносител – Министерският съвет на 10 март 2016 г.

12. Парламентарен контрол по чл. 91 – 103 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание – петък, 25 март 2016 г. от 9,00 ч.

Уважаеми колеги, предлагам да гласуваме Програмата за работата на Народното събрание за периода 23 – 25 март 2016 г.

Гласували 160 народни представители: за 141, против 1, въздържали се 18.

Програмата е приета.

На основание чл. 50, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание е постъпило предложение да бъде включена като точка в дневния ред на Народното събрание – Първо гласуване на Законопроект за изменение и допълнение на Закона за Националната система за спешни повиквания с единен европейски номер 112, № 554-01-185, внесен на 11 декември от Атанас Мерджанов и група народни представители.

Заповядайте, господин Мерджанов.



АТАНАС МЕРДЖАНОВ (БСП ЛБ): Благодаря Ви, господин Председателю.

Уважаеми колеги народни представители! На основание чл. 50, ал. 3 предлагаме в седмичната Програма да бъде включен Законопроектът за изменение и допълнение на Закона за Националната система за спешни повиквания с единен европейски номер 112.

Уважаеми колеги, свидетели сме на поредното дискриминационно отношение към хората със слухови и говорни увреждания. За тези от Вас, които бяха членове на Четиридесет и първото и Четиридесет и второто народно събрание, е известно, че подобен Законопроект беше приет на първо четене. Въпреки това, представителите на изпълнителната власт протакаха достатъчно дълго, за да не се приемат необходимите разпоредби.

Текстът на Законопроектът е кратък и ясен – да се осигурят условия за достъп до Националната система за спешни повиквания на хората със слухови и говорни увреждания.

Искам само да припомня, че когато на 11 декември внесохме този Проект на закон, тогава получихме подкрепата от всички парламентарни групи. Имаше нарочно изявление на министъра на вътрешните работи, в което също беше декларирана готовността за приемане на тези промени. Въпреки това, след поискано становище от Вътрешната комисия, вече три месеца и половина Министерството на вътрешните работи отказва да предостави съответно становище. Ако продължим да чакаме, ще бъдем свидетели на това продължаващо поведение на държавната администрация, което спъва и не се опитва да реши по модерен начин този толкова належащ хуманен проблем за тези хора.

Ето защо предлагаме точката да бъде включена в седмичната програма. Освен всичко останало, при разговори с експерти и специалисти от Министерството на финансите и от техническите служби, средствата, необходими за осъществяването на подобна дейност, не са повече от 150 хил. лв. Благодаря Ви.



ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Благодаря Ви, господин Мерджанов.

Уважаеми колеги, режим на гласуване.

Гласували 149 народни представители: за 73, против 8, въздържали се 68.

Предложението не е прието.

Заповядайте, господин Гьоков – режим на прегласуване.

ГЕОРГИ ГЬОКОВ (БСП ЛБ): Благодаря, господин Председател.

Уважаеми господин Председател, уважаеми народни представители, 100 хиляди човека с увреден слух и с нарушение на говорните възможности очакват нашето решение. Не знам какъв е проблемът за Народното събрание, че не допускаме това. Предложението ни бе следвало да бъде консенсусно и прието от всички народни представители, защото в случай, че не направим тази поправка в този Закон голяма част от гражданите в България остават неравнопоставени. На теория всички имат право на равен достъп до телефон 112, а на практика една голяма част от хората са лишени от нея.

Тук в групата си говорим: представяте ли си, ако, не дай Боже, в България се случи нещо такова, което се случи в Брюксел, и тези хора изпаднат в такава ситуация и не могат да звъннат на 112? Още повече, ние сме предложили в този Законопроект, тъй като сме в ХХІ век и има изключително много технически възможности да се осъществи това наше предложение, не сме затворили нещата само до SMS-и или нещо друго, а сме оставили широка възможност на Министерството на вътрешните работи да вземе най-доброто решение в случая. Създаваме и възможност да бъде отложено във времето с шест месеца, за да може да се помисли в това Министерство и да се реши този проблем веднъж завинаги. Ако се променят техническите възможности в съответствие с това да може да бъдат променяни и възможностите на тези хора да се обаждат...

ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Благодаря, господин Гьоков, ясно е.

ГЕОРГИ ГЬОКОВ: Процедура по прегласуване. Благодаря Ви.

ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Благодаря Ви.

Уважаеми колеги, режим на прегласуване.

Гласували 153 народни представители: за 81, против 18, въздържали се 54. (Единични ръкопляскания от БСП ЛБ.)

Предложението е прието и влиза в дневния ред за Програмата 23-25 март 2016 г.

Заповядайте за процедура, господин Мерджанов.

АТАНАС МЕРДЖАНОВ (БСП ЛБ): Уважаеми колеги, благодаря за разбирането и подкрепата точката да бъде включена в седмичната програма.

Предлагаме тя да бъде т. 3 за четвъртък.



ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Обратно становище? Няма.

Режим на гласуване току-що приетият Законопроект да бъде т. 3 в четвъртък.

Гласували 148 народни представители: за 73, против 27, въздържали се 48.

Предложението не е прието.

Уважаеми колеги... (Шум и реплики в БСП ЛБ.)

Вдигнете ръка. Викате единодушно: „Прегласуване!”, но някой да вдигне ръка.

Заповядайте, господин Гьоков. (Шум и реплики.)

ГЕОРГИ ГЬОКОВ (БСП ЛБ): Уважаеми господин Председател, уважаеми народни представители, ... (Шум и реплики.)

ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Господин Гьоков, моля Ви! Прието е в Програмата. В четвъртък дали ще бъде трета точка или четвърта, или пета – все едно. В петък имаме парламентарен контрол.

ГЕОРГИ ГЬОКОВ: Не искам да споря с Вас, господин Председател, и с народните представители.

Имахме благоразумието да го пуснем. Дайте да разгледаме този Законопроект и да го решаваме. Няма смисъл да правим номера – приемаме го, пък го оставяме последна точка, тъй и тъй няма да влезе в дневния ред. Дайте да си свършим работата! Това не е никакъв проблем – нито струва толкова пари, нито възможности. Благодаря Ви.

Процедура по прегласуване.

ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Уважаеми колеги, режим на прегласуване.

Гласували 151 народни представители: за 67, против 34, въздържали се 50.

Предложението не е прието.

Постъпили законопроекти и проекторешения от 16 до 22 март 2016 г.

16 март 2016 г. – Законопроект за изменение и допълнение на Закона за меценатството. Вносители са Мариана Бояджиева и група народни представители. Водеща е Комисията по културата и медиите.

16 март 2016 г. – Законопроект за изменение и допълнение на Закона за устройството на Черноморското крайбрежие. Вносители са Цвета Караянчева и група народни представители. Водеща е Комисията по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление. Законопроектът е разпределен на Комисията по икономическа политика и туризъм.

17 март – Законопроект за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физически лица. Вносители са Михаил Миков и група народни представители. Водеща е Комисията по бюджет и финанси. Разпределен е на Комисията по труда, социална и демографска политика и на Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта.

17 март 2016 г. – Законопроект за изменение и допълнение на Административнопроцесуалния кодекс. Вносители са Данаил Димитров и група народни представители. Законопроектът е разпределен на Комисията по правни въпроси.

17 март 2016 г. – Законопроект за ратифициране на Споразумението между правителството на Република България и Международната организация на франкофонията (МОФ) относно създаването в София на структура на МОФ и нейните привилегии и имунитети на българската територия и допълнителната договореност. Вносител е Министерският съвет. Водеща е Комисията по външна политика. Разпределен е на Комисията по правни въпроси и на Комисията по бюджет и финанси.

18 март 2016 г. – Законопроект за ратифициране на Общото споразумение за създаване на рамка за управлението и условията на механизма за Турция, в полза на бежанците, и на Сертификата за принос на Република България, с приложения към него график на плащанията. Вносител е Министерският съвет, Комисията по външна политика и обществен ред и Комисията по бюджет и финанси, Комисията по правни въпроси, Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове.

18 март 2016 г. – Проект за решение за предсрочно преустановяване съществуването на Временната комисия за проучване на всички факти и обстоятелства, свързани с твърденията за намеса на Руската федерация и Република Турция във вътрешната политика. Днес го приехме и влезе в дневния ред. Вносители са Валентин Иванов Радев и група народни представители.

18 март 2016 г. – Проект за решение за промяна в съставите на постоянна делегация и постоянни комисии в Народното събрание. Също е внесен в днешния дневен ред.

21 март 2016 г. – Законопроект за ратифициране на Спогодба за социална сигурност между Република България и Тунизийската република. Вносител е Министерският съвет. Водеща е Комисията по труда, социалната и демографската политика. Разпределен е на Комисията по бюджет и финанси и Комисията по външна политика.

21 март 2016 г. – Законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния служител. Вносител е Министерският съвет. Водеща е Комисията по правни въпроси. Разпределен е и на Комисията по труда, социалната и демографската политика.

21 март 2016 г. – Законопроект за ратифициране на Евро-средиземноморското споразумение в областта на въздухоплаването между Европейския съюз и неговите държави – членки от една страна, и Хашемитско кралство Йордания, от друга страна. Вносител е Министерският съвет. Водеща е Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения. Разпределен е на Комисията по правни въпроси, Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове, Комисията по икономическа политика и туризъм, Комисията по бюджет и финанси и Комисията по външна политика.

21 март 2016 г. – Законопроект за ратифициране на Спогодбата между Република България и Федеративна република Бразилия за социална сигурност. Вносител е Министерският съвет. Водеща е Комисията по труда, социалната и демографската политика. Разпределен е на: Комисията по бюджет и финанси и Комисията по външна политика.

22 март 2016 г. – Проект за решение за промяна в състава на Комисията за контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специални разузнавателни средства и достъпът до данните по Закона за електронните съобщения. Вносител е Цветан Цветанов. Не е разпределен.

22 март 2016 г. – Проект за решение за попълване състава на Комисията по политиките за българите в чужбина. Вносител е Цветан Цветанов.

Общ брой на законопроектите – 14.

На основание чл. 82 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание е оттеглен внесеният Законопроект за изменение и допълнение на Наказателния кодекс, № 654-01-33 от 16 март 2016 г. Вносители са Станислав Станилов и група народни представители.

Съобщение:

На 21 март 2016 г., в Народното събрание с вх. № 627-00-3 е постъпило искане от главния прокурор на Република България господин Сотир Цацаров за даване на разрешение за възбуждане на наказателно преследване срещу народния представител Светла Маринова Бъчварова – Пиралкова. Същото е направено по досъдебно производство № 8 от 2014 г. по описа на следствено дело при Софийска градска прокуратура, Преписка № 4458/2012, по описа на Софийска градска прокуратура за извършено престъпление по чл. 220, ал. 2 във връзка с ал. 1 от Наказателния кодекс.

С писмо от 21 март 2016 г. заместник-председателят на Народното събрание Цочев е уведомил народния представител Светла Бъчварова за постъпилото искане и възможността да се постъпи с него и приложените материали.

Със заявление от 21 март 2016 г. народният представител Светла Бъчварова е информирала заместник-председателя на Народното събрание Кирил Цочев, че дава съгласие за възбуждане на наказателно преследване срещу нея по постъпило искане от главния прокурор на Република България.

С писмо заместник-председателят на Народното събрание Кирил Цочев е уведомил главния прокурор на Република България за даденото от народния представител Светла Бъчварова писмено съгласие за възбуждане на наказателно преследване срещу нея по направеното искане като е приложен заверен препис от заявлението.

Съобщения за периода от 18 до 21 март.

В Народното събрание са постъпили:

- Отчет за изпълнение на програмния бюджет на Министерството на правосъдието за периода 1 януари 2015 г. – 31 декември 2015 г.

- Отчет за изпълнение на програмния бюджет на Министерството на финансите за 2015 г.

- Отчет за изпълнението на програмния бюджет на Министерството на туризма към 31 декември 2015 г.

- Отчет за изпълнение на програмния бюджет към 31 декември 2015 г. на Министерството на транспорта, инвестиционните технологии и съобщенията.

- Отчет за изпълнение на програмния бюджет за 2015 г. на Министерството на земеделието и храните.

- Отчет за степента на изпълнение на утвърдените политики и програми по бюджета на Министерството на труда и социалната политика към 31 декември 2015 г.

- Отчет за изпълнение на политиките и програмите на Министерството на регионалното развитие и благоустройството към 31 декември 2015 г.

Отчетите са предоставени на Комисията по бюджет и финанси и на съответните ресорни комисии, и са на разположение на народните представители в Библиотеката на Народното събрание.
Уважаеми колеги, съгласно приетата Програма първа точка от днешния дневен ред е:

ЗАКОНОПРОЕКТ ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАКАЗАТЕЛНО-ПРОЦЕСУАЛНИЯ КОДЕКС.

С доклада на Комисията по правни въпроси ще ни запознае господин Данаил Кирилов.

Заповядайте, господин Кирилов, да прочетете доклада на Комисията.



ДОКЛАДЧИК ДАНАИЛ КИРИЛОВ: Уважаеми господин Председател, уважаеми народни представители!

„ДОКЛАД


за първо гласуване относно Законопроект за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс, № 654-01-24, внесен от Данаил Димитров Кирилов, Петър Владиславов Славов, Христиан Радев Митев, Явор Божилов Нотев, Димитър Николов Лазаров и Явор Илиев Хайтов на 25 февруари 2016 г.

На свое заседание, проведено на 16 март 2016 г., Комисията по правни въпроси обсъди Законопроект за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс, № 654-01-24, внесен от Данаил Димитров Кирилов, Петър Владиславов Славов, Христиан Радев Митев, Явор Божилов Нотев, Димитър Николов Лазаров и Явор Илиев Хайтов на 25 февруари 2016 г.

На заседанието присъстваха: от Министерството на правосъдието – господин Александър Стефанов – изпълняващ длъжността директор на Дирекция „Съвет по законодателство”; от Министерството на финансите – госпожа Диана Драгнева – директор на Дирекция „Правна”, господин Красимир Сивев – началник на Отдел „Процесуално законодателство” и госпожа Анна Бъчварова – главен експерт в Дирекция „Данъчна политика”; от Агенция „Митници” – госпожа Цецка Дочева – началник на Отдел „Административна дейност и разследващи органи”; от Националната агенция за приходите – госпожа Галя Димитрова – заместник-изпълнителен директор и господин Росен Иванов – директор на дирекция „Данъчно-осигурителна методология”; от Върховния касационен съд – госпожа Павлина Панова – заместник-председател на Върховния касационен съд и председател на Наказателната колегия.

Със Законопроекта се цели регламентиране на правилата, по които следва да се развие наказателното производство, когато се установи, че то е образувано за деяние, за което вече е наложено административно наказание. В редица случаи, въпреки невъзможността за кумулиране на наказателна и административнонаказателна отговорност, се образуват и наказателно, и административнонаказателно производство за едно и също деяние.

Изричната уредба на правилата, по които да се избегне двойното наказване, е наложителна, предвид постановяването на Тълкувателно решение № 3 от 2015 г. на Върховния касационен съд, с което се разрешават проблемите, свързани с действието на принципа „ne bis in idem”, в съответствие с действащото към момента на постановяването му законодателство и с практиката на Европейския съд по правата на човека.

В становищата си представителите на Министерството на правосъдието и на Върховния касационен съд изразиха подкрепа за Законопроекта. От името на Министерството на финансите, Агенция „Митници” и Националната агенция за приходите, господин Росен Иванов изрази притеснения, че в резултат на предлаганите промени може да се стигне до невъзможност за наказване или за изпълнение на наказанията, наложени на извършителите на някои деяния. Посочи, че няма яснота по въпроса кои административнонаказателни производства са с характер на наказателно производство и отбеляза, че е необходимо да се обсъдят в детайли предлаганите промени.

В обсъждането взеха участие народните представители Димитър Лазаров, Данаил Кирилов и Явор Нотев, които изразиха подкрепата си за Законопроекта, като отбелязаха необходимостта от прецизиране на отделните разпоредби, както и от регламентиране на правила относно обезпеченията.

След проведеното обсъждане, Комисията по правни въпроси с 14 гласа „за”, без „против” и „въздържали се” предлага на Народното събрание да приеме на първо гласуване Законопроект за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс, № 654-01-24, внесен от Данаил Димитров Кирилов, Петър Владиславов Славов, Христиан Радев Митев, Явор Божилов Нотев, Димитър Николов Лазаров и Явор Илиев Хайтов на 25 февруари 2016 г.” Благодаря Ви.



ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Благодаря Ви, господин Кирилов.

Становище на вносител? Не виждам.

Всъщност председателят на Комисията е и вносител, така че той прочете на практика мотивите.

Уважаеми колеги, имате думата за изказвания.

Закривам дебата.

Уважаеми колеги, моля квесторите да поканят народните представители, режим на гласуване след малко. (Шум.)

Режим на гласуване, уважаеми колеги.

Да припомня, уважаеми колеги, подлагам на първо гласуване Законопроекта за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс с вносители Данаил Кирилов, Петър Славов, Христиан Митев, Явор Нотев, Димитър Лазаров и Явор Хайтов, 25 февруари 2016 г.

Гласували 110 народни представители: за 92, против няма, въздържали се 18.

На първо четене е приет Законопроектът за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс.

Благодаря Ви, колеги.
Втора точка от днешния дневен ред:

ПРОЕКТИ ЗА РЕШЕНИЯ ЗА ПРОМЕНИ В СЪСТАВИТЕ НА ПОСТОЯННА ДЕЛЕГАЦИЯ И ПОСТОЯННИ КОМИСИИ НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ.

Вносители са Красимира Ковачка и група народни представители.

Госпожа Ковачка, ще прочетете Вие или аз да прочета? (Реплика от народния представител Красимира Ковачка.) Добре.

На основание чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 85, ал. 1 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание е внесен Проект за решение за промяна в състава на постоянната делегация на Народното събрание в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа като се предлага следния Проект за решение:

„1. Освобождава Кънчо Янев Филипов като заместващ представител на постоянната делегация на Народното събрание в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа.

2. Избира Красимира Арангелова Ковачка за заместващ представител на постоянната делегация на Народното събрание в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа.”

Решим на гласуване, колеги.

Гласували 110 народни представители: за 106, против няма, въздържали се 4.

Предложението е прието.

На основание чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 85, ал. 1 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание е внесен Проект за решение за промяна в състава на Комисията за контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специалните разузнавателни средства и достъпа до данните по Закона за електронните съобщения.

Проектът за решение за промяна в състава на Комисията:

„Народното събрание на основание чл. 79, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 20, ал. 3 и чл. 22, ал. 4 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание

РЕШИ:


1. Освобождава Стефан Стайнов Желев като член на Комисията за контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специалните разузнавателни средства и достъпа до данните по Закона за електронните съобщения.

2. Избира Маноил Минчев Манев за член на Комисията за контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специалните разузнавателни средства и достъпът до данните по Закона за електронните съобщения.”

Режим на гласуване, колеги.


Каталог: pub -> StenD
StenD -> Закон за изменение и допълнение на закона за специалните разузнавателни средства
StenD -> Четиридесето народно събрание комисия по правни въпроси до Деловодството на
StenD -> Доклад за второ гласуване Относно: Законопроект за изменение и допълнение на
StenD -> Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за подземните богатства
StenD -> Доклад за второ гласуване на Законопроект за изменение и допълнение на
StenD -> Доклад за второ гласуване з а к о н за изменение и допълнение на
StenD -> Доклад за второ гласуване на з а к о н за изменение и допълнение на Закона за лова и опазване на дивеча
StenD -> Р е п у б л и к а б ъ л г а р и я четиридесет и първо народно събрание комисия по културата, гражданското общество и медиите нечетени текстове в пленарна зала в заседание
StenD -> Четиридесето народно събрание временна комисия за промени в изборното законодателство до Деловодството на


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница