Програма за управление на дейностите по отпадъците в съответствие с изискванията на Закона за управление на отпадъците



Дата02.06.2018
Размер170.23 Kb.
#70850
ТипПрограма

НАРЕДБА

ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ДЕЙНОСТИТЕ ПО ТРЕТИРАНЕ НА БИТОВИ, СТРОИТЕЛНИ И МАСОВО РАЗПОСТРАНЕНИ ОТПАДЪЦИ И ПОДДЪРЖАНЕ НА ЧИСТОТАТА НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА САНДАНСКИ




РАЗДЕЛ ПЪРВИ

ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ


Чл.1. С тази Наредба се уреждат:

1. Правата и задълженията на община Сандански, на гражданите, фирмите и други организации, във връзка с осъществяването на дейностите по третиране на битовите отпадъци /ТБО/ и подържането на чистотата на територията на общината.

2. Определянето на размера и реда за заплащане на такса за третиране на битови отпадъци и на други услуги по третиране на отпадъците.

3. Глобите и санкциите за нарушаване разпоредбите на настоящата Наредба.



РАЗДЕЛ ВТОРИ

ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА КМЕТА НА ОБЩИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЯ


Чл.2. Кметът на общината е длъжен да планира, организира и контролира дейностите по третиране на ТБО на територията на общината. За целта кметът, респективно общинската администрация:

1. Разработва програма за управление на дейностите по отпадъците в съответствие с изискванията на Закона за управление на отпадъците.

2.Организира и осигурява изграждането, подържането, рекултивацията и закриването на депата или други инсталации за третиране на ТБО.

3. Проучва и предлага условията за съвместно използуване с други общини или фирми изграждането и използуването на депа, техника и съоръжения за третиране на битови отпадъци.

4.Организира извозването на ТБО от съдовете за смет по график, разработен на база налагаща се честота за различните райони и квартали в града и селата.

5. Осигурява достатъчно количество съдове за ТБО, така че при определената честота на извозване да не се допуска препълването им и ги подържа в изправно състояние.

6. Осигурява специални контейнери за изхвърляне на сгур и пепел или бетонни бункери за претоварване.

7. Организира и осигурява почистването, в т.ч. и от сняг на уличните платна, площади, алеи, паркове, спирки на градския транспорт и други обществени места.

8. Проучва потребностите на всички населени места на територията на общината, свързани с третиране на битовите отпадъци и почистване на местата за обществено ползване.

9. Контролира спазването изискванията на Наредбата чрез специализирана контролна служба към общината и санкционира нарушителите в предвидените случаи.

10. Осигурява при заявка от гражданите извозването на голямо-габаритни битови отпадъци и строителни отпадъци.

11. Поставя съдовете за ТБО на определените за това места и ги почиства при допускане на разпиляване при извозването на отпадъците.

12. Определя прилежащите части в сгради и терени, отговорността за почистването на които носят техните собственици, а ако са отдадени под наем - техните наематели.

13. Разработва и предлага за утвърждаване от общинския съвет на такси по Закона за местните данъци и такси, свързани с третиране на ТБО.

14. Разработва тарифа с цени за изхвърляне на разрешени от общината небитови отпадъци от фирми и други организации на общински депа.

15. Проучва възможностите и осъществява схеми за разделно събиране на битовите отпадъци.

16. В сътрудничество с Бюрото по труда разработва мерки за съвместно решаване на проблемите по третиране на отпадъците и чистотата на населените места и безработицата.

17. Определя видовете ТБО, които ще се събират разделно и определя кварталите и районите в които ще се осъществява разделното събиране.

18. Обявява чрез местните средства за масово осведомяване графиците за разделно събиране на ТБО и изискванията на настоящата Наредба.

19. Разработва списък на разрешените за депониране отпадъци на общинските депа.

20. Обявява телефон, на който гражданите могат да сигнализират за нарушения и да правят предложения, свързани с дейностите по третиране на отпадъците и подържане чистотата на населените места.

21. Организира дни за почистване територията на населените места с участието на граждани, фирми, обществени организации и др., като осигурява транспортни и технически средства. За активно участващите в организираните от общината дни за почистване, както и за гражданите и фирмите, изпълняващи стриктно разпоредбите на настоящата Наредба, общината осигурява подходящи предметни или парични награди, които се връчват на организирани от общината празници, посветени на околната среда.



РАЗДЕЛ ТРЕТИ
ПРАВА, ЗАДЪЛЖЕНИЯ И ОТГОВОРНОСТИ НА ФИЗИЧЕСКИТЕ И ЮРИДИЧЕСКИТЕ ЛИЦА

Чл.3. /1/. Гражданите, фирмите е др. организации имат право:

1. Да сигнализират общинската администрация за нарушения от фирмите, извършващи дейности по третиране на ТБО.

2. Да сигнализират общинската администрация за неспазване на изискванията, произтичащи от тази Наредба от граждани, фирми и др.

3. Да правят предложения за подобряване организацията и осъществяването на дейностите по отпадъците.

4. Да присъстват на заседанията на Общинския съвет, когато се разискват проблеми, свързани с битовите отпадъци в съответствие с Закона за местното самоуправление и местната администрация.

/2/. Гражданите, фирмите и др. организации са длъжни:

1. Да изхвърлят ТБО само в определените за целта съдове и места.

2. Да събират поотделно /ако са на територията на квартали, определени за разделно събиране/ в определените от общината съдове за ТБО /полиетиленови чувалчета, контейнери/ следните отпадъци:

- хартия, в това число картон, велпапе и мукава, амбалажна хартия, вестници, списания, брошури, книги, архиви без машинки и др.;

- пластмаси, в т. ч. полиетилен високо налягане /торби от едър и дребен амбалаж/; полиетилен ниско налягане/ кофи, щайги, бидони, саксии, корита и др./; полистирол /кофички от кисело мляко, чашки от кафе и др. напитки, чинийки за еднократна употреба и др.подобни/.

- стъкло без капачки и др.примеси, в т.ч. безцветни трошки, плоско стъкло /прозоречно/.

метали, в т.ч. стомана и чугун, алуминий от бита, месинг, бронз и мед от бита.

3.Да предават /в случаите на предходната точка/ на определените от общината организации разделно събираните отпадъци по предварително обявената схема.

4.Да не допуска разпиляване и изхвърляне на отпадъци, извън съдовете за ТБО, да затваря капаците им и да осигуряват поддържане на чистотата около тях.

5.Да почистват редовно, в т. ч. и от сняг прилежащите части към сградите, дворните места и др. терени, в които живеят или стопанисват.

6.Да заплащат таксите ТБО в определения от общината размер и по ред в съответствие със Закона за местните данъци и такси.

7.Гражданите са длъжни да се грижат и съдействат за опазване на съдовете за смет.

/3/Забранява се :

1. Изхвърлянето в съдовете за ТБО на отпадъци, които могат да ги увредят и замърсят, в т.ч. течни, агресивни, боядисващи и др., както и изхвърлянето в съдовете за ТБО на строителни, лесно запалими, експлозивни, опасни, токсични, болнични и др.отпадъци от този характер.

2. Смесване на поотделно събраните от участващите във системата за разделно събиране на ТБО с други видове отпадъци.

3. Изхвърлянето на всякакви отпадъци извън определените за целта съдове и места.

4. Миенето, гресирането и ремонтирането на моторни превозни средства на улиците, площадите и др. места за обществено ползване.

5. Паркирането на превозни средства по начин, който ще попречи на събирането и извозването на ТБО.

6. Забранява се изоставянето, нерегламентираното изхвърляне и изгаряне или друга форма на неконтролирано обезвреждане на отпадъците

/4/Почистването на пазарите, местата за улична търговия, паркингите, обществените гаражи, автогарите, ж.п. гарите и др. подобни се осигурява от лицата, които ги стопанисват и експлоатират.

Чл.4. Отговорност за спазване разпоредбите на член 3 носят:

1. Ръководителят на фирмата или организацията.

2. Собственикът, а ако жилището е отдадено под наем –наемателят, който обитава еднофамилно жилище.

3. Всички собственици или наематели на многофамилните жилищни сгради.

4. Председателят на управителния съвет /домсъвета/ или домо-управителя на многофамилните жилищни сгради – за спазване разпоредбата по чл.3, ал.2, т.5.

Чл.5. /1/Фирмите и организациите, които образуват отпадъци извън битовите, са длъжни да организират сами обезвреждането и извозването им до общинските депа, ако депонирането им е разрешено от Общината .

/2/За депонирането на небитови отпадъци в случаите по ал.1 се заплаща за ползването на депото по цени, определени с тарифа, съгласно чл.20, ал.1 и ал.2 от Наредбата .

/3/ Извозването на отпадъците по ал.1 може да се извършва и от фирмите, осъществяващи дейности по третиране на ТБО въз основа на сключен договор за заплащане на услугата по транспортиране на небитовите отпадъци.




РАЗДЕЛ ЧЕТВЪРТИ

ТАКСИ
/текстовете на членовете в този раздел са съобразени с

гл.III-та, раздел I от ЗМДТ/
Чл.6. За услугите по събирането, извозването и обезвреждането в общинско депо или други съоръжение на битовите отпадъци, както и за поддържането на чистотата на териториите за обществено ползване в населените места ежегодно общинският съвет определя такса за всяко населено място на територията на общината, съгласно ЗМДТ, след решение на ОбС-гр.Сандански.

Чл.7. За имоти, намиращи се извън районите в които общината е организирала услуги по събиране и извозване на битови отпадъци, общинския съвет определя такса само за ползване на общинско депо за битови отпадъци и/или за поддържане чистотата на териториите за обществено ползване.

Чл.8. /1/.Таксите се заплащат от собствениците на недвижими имоти, а при учреденото вещно право на ползване таксата се заплаща от ползвателя.

/2/ Когато върху недвижим имот правото на собственост или ограниченото вещно право е притежание на няколко лица, те дължат такси съответно на частите си.

/3/ Всеки от собствениците на имота, съответно от съпритежателите на ограниченото вещно право може да плати пълния размер на таксата.

Чл.9. /1/. Не се събира такса по чл.6 за:

1. Имотите, които не се обслужват, за което общината уведомява данъчната администрация, границите на районите в които е организирано събиране и извозване на битови отпадъци се определят със заповед на кмета на общината и се обявяват публично до края на предходната година.

2. Имотите, които няма да се ползват през цялата година и е подадена декларация за това в данъчна служба по местонахождението им от собственика или ползвателя до края на предходната година.

/2/. За имоти, които не се ползват постоянно през цялата година се събира такса в размер на 50 на 100 от определената.

Чл.10./1/. Таксата се заплаща заедно с данъка върху недвижимите имоти на 4 равни вноски в следните срокове:до 31 март, до 30 юни, до 30 септември и до 30 ноември на годината, за която се дължи.

/2/. На предплатилите в първия срок за цялата година се прави отстъпка от 5 на сто.

Чл.11. /1/. За ново придобитите имоти таксата се събира от началото на следващия месец.

/2/. Когато ползването е започнало преди окончателното завършване на сградата, таксата се дължи от началото на месеца, следващ месеца, през който ползването е започнало.

/3/.За сгради, подлежащи на събаряне, таксата се събира включително за месеца през който е преустановено ползването й.

Чл.12. Таксата се определя в годишен размер с решение на Общинския съвет въз основа на одобрена план-сметка, включваща необходимите разходи в зависимост от предоставянето - услуги по чл.6, както следва:

1. За осигуряване на съдове за съхраняване на битовите отпадъци – контейнери, кофи и др. и за изграждане и поддържане на площадките, на които те се поставят.

2. За събиране на битовите отпадъци и транспортирането им до депото или други инсталации и съоръжения за обезвреждането им.

3. За проучване, проектиране, изграждане, поддържане, експлоатация и закриване на депото за битови отпадъци или други инсталации и съоръжения за обезвреждането им.

За почистване, в т.ч. и от сняг на уличните платна ,площадите, алеите, парковете и други територии от населените места, предназначени за обществено ползване.

Чл.13. Размерът на таксите се определя, както следва:

1. За жилищни и вилни имоти на граждани, както и за жилищните имоти на предприятията - в зависимост от количеството или пропорционално върху данъчната оценка на недвижимите имоти, която е базата за определяне на данъка върху недвижимите имоти на граждани.

2. За не жилищни имоти - в левове в зависимост от броя и вида на съдовете за изхвърляне на битови отпадъци. Когато не може да се установи за всеки отделен имот видът и броят на използваните съдове, размерът на таксата се определя пропорционално върху данъчната оценка, която е отчетната им стойност по Закона за счетоводството.

Чл.14./1/.Когато таксата се определя според количеството на битовите отпадъци, лицата по чл.8 подават декларация в данъчна служба по местонахождение на имота до 30 ноември на предходната година. За придобитите през годината имоти декларацията се подава в 30 дневен срок от датата на придобиването им.

/2/. В декларацията се посочват видът и броят на съдовете за изхвърляне на битови отпадъци, които ще се използват през годината, съобразно обявената от ОбС честота за извозване на битовите отпадъци.

/3/. Когато лицата по чл.8 не са подали декларация в срок, декларирали са по-малко от необходимия им брой съдове за битови отпадъци или не изхвърлят битовите отпадъци в определените за целта съдове, те заплащат годишната такса в/у данъчната оценка по чл.13. От размера на дължимата годишна такса се приспада платената част, като в/у разликата се дължат лихви, съгласно сроковете за плащане.

Чл.15. Таксата по чл.7 се определя с решение на ОбС като част от размера на таксата по чл.12, в зависимост от количеството на битовите отпадъци, на основата на разходите за поддържане на депото за ТБО и на разходите за поддържането на чистотата на териториите за обществено ползване в населеното място.

Чл.16. /1/.Определените по този раздел такси се намаляват с 50 % при участие в системата за разделно събиране.

/2/.Общинската администрация определя за всеки конкретен случай ползването на намалена тарифа по ал.1 и уведомява данъчната служба на общината.

Чл.17. Не внесените в срок такси се събират с лихвите по Закона за лихвите в/у данъци, такси и др. подобни държавни вземания по реда на Гражданския процесуален кодекс.

Чл.18. Кметът на общината определя реда и сроковете за подаване на декларации, в случаите когато е необходима информация за определяне размера на таксата.

Чл.19. /1/.Тарифите за заплащане използването на общинските депа при изхвърлянето на разрешени небитови отпадъци се предлагат за утвърждаване от ОбС, от Кмета на общината на основата на разходите, свързани с придобиването на терена за депото, разходи за закриване и рекултивация на депото и разходите за експлоатацията и поддържането му.

/2/.Цените в тарифата по ал.1 се определят на единица количество /тон/ небитови отпадъци.

/3/.Дължимите суми по тарифата се заплащат на общината, освен в случаите когато в договора с фирмата, експлоатираща депото е предвидено друго.

Чл.20. За извозването и депонирането на големогабаритни и строителни отпадъци от домакинствата, гражданите не заплащат ползването на депото, а само транспортните разходи, в случай че транспортирането е по заявка по реда на чл.2 т.10.


РАЗДЕЛ ПЕТИ
РАЗДЕЛНО СЪБИРАНЕ НА ТБО
Чл.21. /1/.При осигурени условия от общината гражданите, фирмите и др. организации заявяват пред общинска администрация желанието си за участие в системата за разделно събиране с формуляр, съгласно приложението към Наредбата най-късно до 30 октомври но предходната година.

/2/.Кметът на общината определя районите в населените места, в които ще се въведе системата за разделно събиране в зависимост от възможностите за осигуряване на системно събиране на разделно събираните отпадъци и броя на желаещите от даден район да участват в системата.

/3/.Кметът на общината предоставя необходимата информация на данъчната служба за ползване на намалената тарифа за такса за битови отпадъци при реализиране на система за разделно събиране на ТБО.

РАЗДЕЛ ШЕСТИ
ОРГАНИЗАЦИЯ НА ДЕЙНОСТТА
Чл.22. Изпълнението на дейностите по сметосъбиране, сметоизвозване и третиране на ТБО се осъществява от лица с които Кмета на общината е сключил писмен договор за предоставяне на услуги по реда на ЗОП и притежаващи разрешение за извършване на дейности с отпадъци.

Чл.23. В договорите по чл.22 задължително се отразяват :

1. Страните по договора.

2. Предмет на договора.

3. Срок на договора.

4. Териториален обхват на услугата.

5. В зависимост от конкретната дейност задължения на изпълнителя по отношение на :


  • Съдове за ТБО.

  • Маршрути.

  • Честота на събиране.

  • Почистване на обществени места.

  • Извозване и разтоварване.

  • Поддържане и осигуряване на техническите средства, машини и съоръжения.

  • Дейности, свързани с депата за ТБО.

  • Други специфични изисквания, в т.ч. за разделно събиране на отпадъците.

  • Дезинфекция на съдовете.

6.Задължения на общината.

7.Цена и разплащане по договора, в т. ч.:



  • Структура и условия за формиране на план – сметките.

  • Схема и срокове на разплащанията,в т.ч. авансови плащания.

  • Условия за корекция на цената по договора.

8.Вид, размер и отговорности за неизпълнение условията на договора.

9.Контрол по изпълнение задълженията на страните.

10.Основание за предсрочно прекратяване на договора и правата на изправната страна.

11.Други елементи, по които е постигнато съгласие м/у страните.

Чл.24. Кметът, респективно общинска администрация контролира изпълнението на договорните задължения от страна на фирмите, извършващи съответните дейности по третиране на ТБО, в т.ч.:


  1. Спазване на графиците и маршрутите за събиране на ТБО и почистване на обществените места.

  2. Качество на извършваните услуги.

  3. Системно снабдяване на участниците в системата за разделно събиране на ТБО със съответните съдове за по отделното им събиране и своевременното извозване на пълните.

  4. Изпълнение на други условия по договорите.

Чл.25./1/ За извършване на контролните дейности към Об администрация се създава специализирано звено със състав: ръководител и инспектори ТБО, което се финансира от общинския бюджет.

/2/Служителите в звеното могат да се назначават:



  1. По щата на общинска администрация.

  2. По общинската програма за временна заетост.

  3. По извън списъчен състав.

Чл.26. /1/.Служителите по чл.25 ал.2 имат статут на контролни органи и се назначават на длъжностно наименование “Инспектор ТБО”.

/2/.При изпълнение на своите задължения контролните органи удостоверяват пълномощията си със служебна карта.

Чл.27. /1/.Инспекторите по чл.25 ал.2 т.3 се назначават със срочен трудов договор до една година и възнаграждение, което се формира от минималната работна заплата за страната и процент от размера на наложените от тях глоби.

/2/.Инспекторите по чл.25 ал.2 т.2 освен възнаграждението съгласно нормативните актове за временна заетост, получават и процент от размера на наложените от тях глоби.

/3/.Щатните служители могат да бъдат стимулирани с процент от наложените от тях глоби за неспазване разпоредбите на настоящата Наредба.

/4/.Процента за стимулиране на инспекторите по чл.25 се определя от Кмета на общината по предложение на общинската комисия по околна среда но не повече от 10%.

Чл.28./1/. Ръководителят на специализираното звено по контрол в общинска администрация определя контролирания от всеки инспектор район.

/2/. В случаите когато ръководителя на специализираното звено или членовете на общинската комисия по околна среда осъществява контролни функции, се стимулира по реда на чл.27 ал.3.

Чл.29. Правомощия на контролни органи по тази Наредба имат и членовете на общинската комисия по околна среда, както и кметовете на населени места и кметските наместници.
РАЗДЕЛ СЕДМИ

АДМИНИСТРАТИВНО – НАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ


ЗАБЕЛЕЖКА:В този раздел размерите на санкциите и глобите са съобразени с чл.22, ал.3 от ЗМСМА.
Чл.30. /1/.За нарушение на разпоредбите на Наредбата на физическите лица се налагат глоби както следва:

  1. За изхвърляне на отпадъци на неразрешени за това места: - от 50 до 500 лева в зависимост от количеството и опасността на отпадъка.

  2. За смесване на отпадъци, подлежащи на разделно събиране : - от 20 до 50 лева

  3. За не поддържане чистотата на прилежащите към сградата територии: - от 10 до 50 лева

4. За повреждане на съдовете за ТБО и оставяне капаците им отворени след изхвърляне на отпадъци в тях: -от 10 до 100 лева

5. За други нарушения на разпоредбите на Наредбата : от 5 до 50 лева.

/2/. За нарушение разпоредбите на Наредбата се налагат глоби и имуществени санкции съответно на едноличните търговци и юридическите лица, както следва:

1.За изхвърляне на отпадъци на неразрешени за това места: - от 100 до 500 лева в зависимост от количеството и опасността на отпадъка.

2.За нарушаване реда и условията на предаването, събирането, превозването, претоварването, обезвреждането, разделното събиране и оползотворяване: - от 100 до 500 лева

3.За не поддържане чистотата на прилежащите към сградите територии: - от 20 до 100 лева

4.За повреждане на съдовете за ТБО и оставяне капаците им отворени след изхвърляне на отпадъци в тях: - от 20 до 200 лева

5.За други нарушения на разпоредбите на Наредбата: - от 10 до 100 лева

/3/.За повторно нарушение се налага глоба, съответно санкция в двоен размер.

/4/.Размерът на глобата или санкцията за всеки конкретен случай се предлага от контролните органи съобразно тежестта на нарушението и вината на нарушителя.

/5/.Приходите от глобите постъпват в общинския бюджет.

Чл.31./1/. За явно маловажните случаи се налагат глоби на място срещу квитанция или фиш в размери и по реда на Закона за административните нарушения и наказания.

/2/. В случаите, когато лицето – нарушител откаже да заплати глобата, инспекторът по ТБО е длъжен да състави констативен акт и да предложи санкция,в размер не по- малко от 10 лева.

Чл.32. На юридическите лица и едноличните търговци, които причиняват увреждане или замърсяване на земната повърхност, изхвърлят и обезвреждат отпадъци без разрешение се налагат санкции по реда на Раздел III от Наредбата за реда за определяне е налагане на санкции при увреждане и замърсяване на околната среда над допустимите норми, съгласно Закона за опазване на околната среда.

Чл.33./1/. Наказателните постановления се издават от Кмета на общината по предложение на контролните органи.

/2/Установяването на нарушенията, издаването, обжалването и измененията на наказателните постановления се извършват по реда на Закона за административните нарушения и наказания.



ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
ПО СМИСЪЛА НА ТАЗИ НАРЕДБА:

1.”ОТПАДЪК” – е вещество, предмет или част от предмет, който няма предварително непосредствено приложение, или от който желае или е длъжен да се освободи. Вещества, предмети или части от предмети, предадени на специализираните фирми за третиране на отпадъци от собственика или упълномощено от него лице, също се определят като “отпадъци” до момента, в който възстановените от тях материали или произведената от тях енергия бъдат включени в производствения цикъл.

2.”БИТОВИ ОТПАДЪЦИ” – тези, които се получават в резултат на жизнената дейност на хората по домовете, в административни, социални и обществени сгради. Към тях се прибавят и отпадъците от търговските обекти, занаятчийски дейности, обекти за отдих и забавление, когато нямат характер на опасни отпадъци и в същото време тяхното количество или състав няма да попречи на третирането им съвместно с битовите.

3.”СТРОИТЕЛНИ ОТПАДЪЦИ”-отпадъците получени в резултат на строителната дейност на строителни площадки, както и такива от разрушаване и реконструкция на сгради и съоръжения.

4.”ПРИЛЕЖАЩИ ЧАСТИ”-териториите около сгради, павилиони, дворни места, паркинги, гаражи, автогари, ж.п. гари, за подържане чистотата на които са отговорни техните обитатели или ползватели.

5.”СЪДОВЕ ЗА ТБО”-контейнери, кофи, кошчета на обществени места в които се изхвърлят ТБО, както и полиетиленови чувалчета за разделно събиране.

6.”ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА”-улични платна, площади, пешеходни алеи, паркове, квартални градинки, спирки на градския транспорт, речни корита, части от тротоари и други подобни, които не са определени като “прилежащи части”.

7.”ЕДРО ГАБАРИТНИ”-битовите отпадъци, които поради своите размери и тегло не могат да се поставят в съдовете за ТБО и създават затруднения при товаренето им.



ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕНИ РАЗПОРЕДБИ
§ 2.Настоящата наредба се издава на основание чл.19 от Закона за управление на отпадъците и чл.22, ал.1 от ЗМСМА и влиза в сила …………… дни след обнародването й във вестник …………………………….. /местен ежедневник/.

§ 3.Наредбата е приета от ОбС-Сандански с Решение № 89, Протокол № 6/08.04.2004 г.



§ 4.Изпълнението на Наредбата се възлага на Кмета на общината, който може да дава указания по нея.






Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница