Първото лого на Apple е по дизайн на Уейн през 1976 г., с участието на Исак Нютон седнал под едно



Дата09.09.2016
Размер52.45 Kb.
#8455
. 1. Първото лого на Apple е по дизайн на Уейн през 1976 г., с участието на Исак Нютон седнал под едно.Това лого на Apple веднага се променя от дизайнера Rob Janoff, в многоцветна ябълка с ухапване, по-известна като “rainbow Apple". Това беше направено в памет на откритието на тежестта (ябълка) и отделянето на светлина (цветовете), съставена от Исак Нютон.

2. През последните няколко години, логото на Apple се появява в различни цветове. Но сега Apple е преустановил използването на ярки цветове с алуминийев цвят. Поради някаква причина Apple Инк. трябваше да промени радикално своята емблема, новото лого на Apple има сърдечно одобрение от страна на клиента.

3. През 1975 г. Стив Возняк работи за Hewlett Packard. "Всички малки компактни компютъра, които са били изтъквани за любители през 1975 г. са били квадратни или правоъгълни кутии ..." твърди Возняк. Возняк разбрал, че цените на някои компютърни части (например микропроцесорите и чиповете с памет) е станала толкова ниска, че той може да ги купува с по-малко от една заплата на месец. Возняк решил, че с малко помощ от колегата си Стив Джобс, те биха могли да изградят свой компютър. На първи април през 1976 г., Стив Возняк и Стив Джобс пуснаха Apple I компютъра и започват да разработват Apple Computers. Apple I е първият един, в който има компютър платка. Той дойде с видео интерфейс, 8k оперативна памет и клавиатура. Той струвал точно 666.66$.

4. През 1977 г в . Apple Computers е включен и Apple II. Първият West Coast Компютърни Панаир се проведе в Сан Франциско през същата година, през която куповачите можеха да закупят Apple II за $ 1,298). В Apple II също имаше процесор 6502, но и цветни графики и аудио cassette drive за съхранение. Неговата оригинална конфигурация дойде с 4 KB оперативна памет, но година по-късно беше увеличен на 48 KB оперативна памет и cassette drive бе заменен от флопи диск.

5. През 1982 година компанията въвежда мишката като стандартно периферно устройство, USB порта, както и цялостната концепция за графичен интерфейс, използвана от съвременните операционни системи. Характерно за компютрите на Епъл Макинтош е, че компютър и монитор се помещават в едно тяло.

6. След 1993 г. Епъл е изместена от първото място на пазара на високите технологии от Майкрософт, като основен пазарен недостатък се оказва това, че в компютрите на Епъл софтуер и хардуер са неразривно свързан. На 6 юни 2005 г. Епъл обявява, че ще започне да използва процесори на Intel от началото на 2006 г., като преходният период ще продължи до края на 2007 г.

7. Стивън Гари "Воз" Возняк (роден на 11-ти Август, 1950-а в Сан Хосе (Калифорния)) е американски компютърен инженер и създател на Apple Computer, Inc. (сега Apple Inc.) заедно със Стийв Джобс. Неговите изобретения и машини са допринесли значително за "революцията" на персоналните компютри през 70-те години на 20-ти век.

8. През Февруари 1981, Стийв Возняк се разбива с неговия Beechcraft Bonanza, докато излита от Santa Cruz Sky Park. Американската агенция NTSB разследва случая [4] и заключва, че Возняк не е имал необходимата квалификация да управлява този самолет, и също няма необходимия опит в управлението на такъв вид самолети. Причината за катастрофата е била определена като "твърде ранно излитане и загуба на скорост с последвало разбиване в края на пистата". Като последствие от инцидента Возняк има ретроградна амнезия (retrograde amnesia) и временна антероградна амнезия (anterograde amnesia). Той не е имамл ниакъв спомен за инцидента и дори не е разбрал, че е участвал в разбиване на на самолет. Така също Стийв не си е спомнял престоя си в болницата или нещата, които е правил след като е бил освободен от болницата. Следвал е предишният си начин на живот (с изключение не летенето), но не е могъл да си спомни какво се случило по време на инцидента. Случвало се е да влезе в някоя стая и да не помни защо е там или кой ден от седмицата е днес. Например е ходил да работи в Неделя и си е седял вкъщи в сряда, мислейки че е края на седмицата.[2] Започнал е да събира парчетата от пъзела с помощта на това, което му казват другите хора.


9. Возняк окончателно приключва работата си в Apple на 6-ти Февруари 1987, 12 години след създаването на тази компания. Той все още е нает от Apple въпреки, че не е вече там[2][5] и притежава част от акциите на компанията.[6] Също така Возняк все още поддържа контакти със Стийв Джобс..

10. През 2001-а, Возняк става един от създателите на Wheels of Zeus (обърнете внимание на акронима, "WoZ"), фирма която създава безжична GPS технология, която "да помага на обикновените хора да намират обикновени неща". През 2002-а Возняк се присъединява към борда на директорите на Ripcord Networks, Inc., заедно с Ellen Hancock, Gil Amelio, Mike Connor, и съоснователя на Wheels of Zeus Alex Fielding, всичи от тях бивши възпитаници на Apple. Целта - да създадат нова телекомуникационна компания - Side Kick from T-Mobile. През 2006, Wheels of Zeus е затворена и Возняк създава Acquicor Technology, компания предназначена за купуване на други компании, които притежават технологии shell company. Заедно с възпитаниците на на Apple Ellen Hancock и Gil Amelio развиват технологиите които са успели да закупят.


11. Возняк получава медала National Medal of Technology през 1985-а от Ronald Reagan, тогава президент на САЩ President of the United States[2] През Декември 1989, получава степента "Доктор на инжинерните науки" от университета University of Colorado at Boulder, където е учил в късните 60 години на 20-ти век. През Спетември 2000-та година Возняк е включен в залата на славата на изобретателите National Inventors Hall of Fame. И получил почетен медал за което.


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница