Семинар за представяне на Ръководството по качество „Система



Дата17.10.2018
Размер1.89 Mb.
#90356
ТипСеминар

















Система за осигуряване на качество при обучение в областта на търговията с биологични продукти







Покана

за участие в семинар, организиран от

ВИСШЕ УЧИЛИЩЕ ПО АГРОБИЗНЕС И РАЗВИТИЕ НА РЕГИОНИТЕ

Висше училище по агробизнес и развитие на регионите, в качеството си на партньор по проекта за трансфер на иновации EcoQualify III „Прилагане на Система за качеството на обучение в областта на търговията с биологични продукти” по програма „Леонардо да Винчи”, има удоволствието да Ви покани на семинар за представяне на Ръководството по качествоСистема за осигуряване на качеството на обучението в областта на търговията с биологични продукти, който ще се проведе на 4 септември 2012 г. от 10:30 часа в гр. Пловдив, бул. Дунав 78.



Европейската Система за осигуряване на качествоE(co)-Qualifyе насочена към обучението и образованието на мениджъри и служители в областта на търговията с биологични продукти.

В Европейския съюз производството на биологични храни се регулира строго, а пазарът непрекъснато се разширява. Необходимостта да се разработят изисквания за придобиване на квалификация не само относно добиването на стопанска продукция чрез осигуряване на съответствие със законодателството, а също и относно знанията и уменията на търговците на биологични продукти в сферата на мениджмънта, сертификацията, акредитацията, лицензирането и т.н. По време на първия етап, като част от инициативата E(co)-Qualify, 20 партньора от 10 държави разработват и разпространяват основите на осигуряване на качеството на обучение в областта на търговията с биологични продукти. По време на втория етап на проекта, E(co) Qualify II, е разработена задълбочена система за осигуряване на качеството на обучение в областта на търговията с биологични продукти в Европа. В третата фаза, E(co)-Qualify III, Системата за осигуряване на качеството се трансферира в държави, които не са били бенефициенти на първоначалния проект (Гърция, България, Румъния и Турция). Наличните познания от първите два етапа са от изключителна важност за адаптацията и тестването на Системата за осигуряване на качеството на национално ниво, модифицирането и приспособяването й според нуждите и условията в новите държави. В рамките на проекта бяха извършени анализи на настоящата ситуация в сферата на търговията с биопродукти и съответните квалификации в България, Гърция, Румъния и Турция, включващи: състояние на търговията с биопродукти; законодателство, сертификация и контрол; налични обучителни програми и курсове и начини за придобиване на квалификация от мениджъри и наети в сектора на биохраните и т.н.

Целта на адаптирането на Системата за осигуряване на качеството на обучение в областта на търговията с биопродукти към националните изисквания бе да се идентифицира съответното съдържание и степента на необходимите промени в съществуващото съдържание и функционален дизайн на продуктите EcoQualify, отчитане на езиковите, педагогическите и социално-икономическите изисквания за приспособяването на горепосочените към местните условия в Гърция, България, Румъния и Турция.
С въвеждането на ЕВРОПЕЙСКА СИСТЕМА ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА КАЧЕСТВОТО ще се постигне предлагането на обучение на едно и също ниво на база международно сравними критерии и унифициран контрол в държавите-членки на ЕС. Предимствата на Системата за осигуряване на качество са установяването на единна международно призната рамка и общ стандарт с високо качество.

ДОЦ. Д-Р МАРИЯНА ИВАНОВА

ЗАМ. РЕКТОР

КООРДИНАТОР НА ПРОЕКТА ЗА БЪЛГАРИЯ



agricollege.mivanova@gmail.com


ВИСШЕ УЧИЛИЩЕ ПО АГРОБИЗНЕС И РАЗВИТИЕ НА РЕГИОНИТЕ

4003 Пловдив

бул. Дунав 78

тел. 032/960360



факс: 032/960406


ПАРТНЬОРИ НА КОНСОРЦИУМА


  • Координатор на проекта / контрактор

Координатор и контрактор на проекта е Университетът „Тесалия” (Гърция), който има богат опит в разработването на проекти на ЕС, особено по Програма „Леонардо да Винчи”.


  • Партньори по първоначалния проект

Партньорите от първоначалния проект, представящи своя опит и постигнати резултати:

  • Институт „Equalita”, Германия

  • Асоциация на търговците на биологични продукти, Австрия




  • Ключови партньори – доставчици на образование и обучение

Трите партньора – доставчици на образование и обучение:

  • Университет „Тесалия”, Гърция

  • Висше училище по агробизнес и развитие на регионите, България

  • Университет в Чанаккале, Турция




  • Асоциирани партньори

Принос към рамковия анализ на търговията с биологични храни, съответното законодателство и условия за контрол, изследвания и обучение в сектора на търговията с биологични продукти в България, Гърция, Турция и Румъния:

  • ЦПО „Georgiki Anaptixi” (Гърция)

  • Евроцентър „Земя и околна среда” (България)

  • Румънски ресурсен център за промотиране и маркетинг на биологични продукти „ЕкоРПартнър” (Румъния)

  • Асоциация на индустриалците и производителите на биологични продукти (Турция)

За допълнителна информация:

http://ecoqualifyiii.cs.teilar.gr


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница