Seventh national conference of aviation, navy and space medicine



Дата15.09.2017
Размер25.15 Kb.
#30243
СЕДМА НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО АВИАЦИОННА, МОРСКА И КОСМИЧЕСКА МЕДИЦИНА

М. Спахиева1, Л. Алексиев2

______________________________________________________________________
SEVENTH NATIONAL CONFERENCE OF AVIATION, NAVY AND SPACE MEDICINE

M. Spahieva1, L.Aleksiev2

______________________________________________________________________
1Катедра „ Военна медицина”, 2 Център по военномедицинска експертиза и авиационна медицина –

Военномедицинска академия


1Department of Military medicine, 2Center of Military Medical Expertise and Aviation Medicine – Military

Medical Academy

Под патронажа на началника на ВМА- генерал- майор Ст.Тонев, дм от 9 до 11 октомври 2008 год. в гр. София се проведе VІІ- та национална конференция по авиационна, морска и космическа медицина.

Вече по утвърдена традиция в Българското сдружение по авиационна, морска и космическа медицина през две години се провежда такъв научен форум.


Конференцията се проведе на територията на Информационния център на МО.

По време на официалното откриване поздравления за успешна работа на участниците бяха поднесени от Военномедицинска академия, от името на ген. Златан Стойков, от името на командващия ВВС - ген. лейтенант Симеонов, а също така и от чуждестранните гости.

Тази година конференцията се проведе с международно участие. Като гости и участници на конференцията присъстваха: Вицепрезидента на Европейската асоциация по авиационна медицина- д-р Елена Катаман и проф. Понамаренко от Института за авиокосмически изследвания на Русия- почетен председател на Международната академия за психологически изследвания на космическите полети.


По време на конференцията бяха изнесени 37 доклада и съобщения от областта на авиационната и авиокосмическа медицина, авиационната психология и морската медицина. Във всички сесии на конференцията участниците проявяваха изключителна активност по време на дискусиите.

Особено обнадеждаващ за българската авиационна и морска медицина е факта, че повече от половината от докладчиците бяха млади специалисти, мотивирани да работят в това направление и не влияещи се от социалните проблеми в страната.


Конференцията завърши с посещение на участниците и гостите на тренажорния комплекс в Института по въздушен транспорт и Летище София.

Професионален интерес и чувство на гордост предизвика факта, че нашата страна разполага с такъв модерен симулатор за тренировка на летателния състав, като този на MD “ Douglas” и се очакват в близко време още два, за които тренажорния комплекс има готовност, както по отношение на база, така и по отношение подготвени специалисти за обслужването и поддръжката им.

След обиколката на територията на летището, бяха разгледани двата терминала и оборудвания с модерна съвременна техника кабинет за спешна медицинска помощ на летище София.

В конферентната зала на новия терминал бяхме запознати с постиженията и перспективите за развитие на летището.

Когато в определено направление се преплитат желанието и амбицията да се продължат установените традиции, да се развиват, изучават и утвърждават новостите и внедряват в полза на една обща цел винаги резултата води до удовлетворение за извършената работа.

Така и завърши VІІ- та конференция по авиационна, морска и космическа медицина - с удовлетворение от изпълнена задача.

Възможността, специалистите от областта на авиационната, морска и космическа медицина да се срещнат и обменят информация за новости и проведени проучвания в тази област винаги има положителен ефект.



Внедряването на съвременни методи и обем медицински изследвания в ежедневната работа на наблюдаваните военни контингенти е наша главна цел посредством , която се стремим да осигурим максимално в медицинско отношение безопасността на полета.

Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница