Техническа спецификация за обществена поръчка с предмет



страница1/4
Дата11.06.2018
Размер427.82 Kb.
#73368
  1   2   3   4
ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ

За обществена поръчка с предмет:
„Избор на изпълнител за изпълнение на инженеринг (проектиране и изграждане) на основен ремонт, на улица „Христо Ботев”, с.Стан, общ.Нови пазар, обл.Шумен – 195м, както и упражняване на авторски надзор при изпълнение на СМР на oбектите.“

І. ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

Всички работи по тази поръчка трябва да са в съответствие с утвърдените стандарти и спецификации.



1.Възложител

Община Нови пазар, ЕИК 000931575, представлявана от Румен Панайотов Христов - Кмет на община Нови пазар, област Шумен, гр. Нови пазар, „Васил Левски” № 3, п.к. 9900, Република България, Тел.: 0537 23311/413/, Факс: 0537 24010, e-mail: npazar@icon.bg, интернет страница: – www novipazar.acstre.com.



2.Място на изпълнение

Обекта на настоящата поръчка касае изпълнение на дейности на територията на с.Стан, общ.Нови пазар



3.Кратко описание на обекта.

Предмет на настоящата поръчка е избор на изпълнител за изпълнение на инженеринг (проектиране и изграждане) на основен ремонт, на улица „Христо Ботев”, с.Стан, общ.Нови пазар, обл.Шумен - 195м, както и упражняване на авторски надзор при изпълнение на СМР на oбектита.

С изпълнението на строителните дейностите включени в предмета на настоящата обществена поръчка се предвижда подобряване на уличната настилка на ул.”Христо Ботев”, с.Стан, както и повишаване на безопастността на движение и подобряване на комуникационните връзки.

ІІ.Описание на обекта на поръчката:

Обектът на обществената поръчка включва изпълнението на следните дейности, които са свързани с изпълнението на поръчката и представляват условие, следствие или допълнение към него:


Проектиране


Изработване на инвестиционни проекти във фаза: „Работен проект“ по части за обекта, както следва:

Проектирането ще се извърши еднофазно – Работен проект в следните части:



  • Част „Геодезия”;

  • Част „Пътна”;

  • Част: „Проектно-сметна документация;

  • Част: „Временна организация на движението по време на строителството”;

  • Част „План за безопасност и здраве”, чийто обхват и съдържание са определени съгласно Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи;

  • Част: „План за пожарна безопасност”, чийто обхват и съдържание са определени съгласно Наредба № Iз-1971 от 2009 г. за строително-технически правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар;

  • Част: „План за управление на строителните отпадъци“ с обхват и съдържание съгласно чл. 4 и 5 от Наредбата за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали;

Изпълнение на СМР


С изпълнението на строителните дейностите включени в предмета на настоящата обществена поръчка се предвижда подобряване на уличната настилка на ул.”Христо Ботев”, с.Стан, общ.Нови пазар.

Видовете работи, следва да са съобразени с техническото решение на инвестиционния проект.




ІІІ.ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ИЗПЪЛНИТЕЛЯ НА НАСТОЯЩАТА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА

Инженеринг – проектиране и изграждане

Проектирането на основен ремонт, на улица „Христо Ботев”, с.Стан, общ.Нови пазар, обл.Шумен трябва да се извърши съгласно „Наредба № 4 за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти“

Задание за проектиране:

От изпълнителя на настояща поръчка ще се изисква изготвянето на Работен проект в един вариант в следния обхват:

Ситуационно решение на трасето - запазва се съществуващото положение . Надлъжните и напречни профили трябва да осигуряват добро повърхностно отводняване, които да отвеждат водите по страничните улици до общия водосбор на селото, при максимално придържане към съществуващото положение.

С работният проект следва да се изясни конкретните проектни решения в степен, осигуряваща възможност за цялостно изпълнение на всички видове СМР на обекта, както и да се дадат проектни решения, които осигуряват съответствието с изискванията към строежите по чл. 169 ЗУТ.

Инвестиционният проект трябва да предвижда изпълнението на всички видове строително – монтажни работи и дейности, необходими за реализацията на обекта, в т.ч. подробно и точно изяснени в количествено и качествено отношение строително-монтажни работи, материали и изделия. В инвестиционният проект трябва да се предвидят висококачествени и синхронизирани с БДС материали и изделия, осигурени със съответните сертификати, декларации за произход и разрешения за влагане в строителството, съгласно изискванията на Закона за техническите изисквания към продукти и подзаконовите нормативни актове към него. Обяснителните записки следва да изясняват и обосновават приетите технически решения, да цитират нормативните документи, използвани при проектирането и строителството, инструкциите за изпълнение, изпитания и експлоатация.

Всяка проектна част на работния проект следва да съдържа:



    -работни чертежи и детайли, по които може да се изпълняват отделните видове СМР в следните препоръчителни мащаби:

    -ситуационно решение - в М 1:500

    детайли - в М 1:20, М 1:5 и М 1:1;

    -други чертежи - в подходящ мащаб, в зависимост от вида и спецификата на обекта;

    -обяснителна записка, поясняваща предлаганите проектни решения, към която се прилагат издадените във връзка с проектирането документи и изходни данни;

    -изчисления, обосноваващи проектните решения;

    -подробна количествена сметка;

    -спецификация на предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти.



Стойностна сметка се прилага към изчисленията или се обособява в част сметна документация.

Работните проекти да бъдат изготвени в обхват и съдържание, съгласно Наредба № 4/21.05.2001г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти. Между отделните части на проекта следва да има съответствие и съгласуваност.

Към всеки от проектите да бъде изготвена подробна количествено-стойностна сметка, съответстваща на работните проекти и подписана от проектанта. Към сметката се прилагат анализи за ценообразуване на СМР.

Към всеки от проектите да има изведени в отделен документ спецификация на основните материали и оборудване. Никъде в чертежи, спецификации, обяснителни записки, КС и КСС и др. да не съществуват марки и модели на материали и изделията.

Работният инвестиционен проект се предава в 3 /три/ оригинални екземпляра на хартиен носител и 2 копия на електронен носител в обем и съдържание, отговарящи на изискванията на Наредба № 4/21.05.2001г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти и заданието за проектиране.

Всички документи трябва да бъдат авторизирани със съответните подписи на съставителите, печати за пълна проектантска правоспособност и печат на изпълнителя.

Към проектните части да се приложат актуални копия за правоспособност и копие от застрахователна полица по чл.171 от ЗУТ. Всички копия следва да бъдат заверени „Вярно с оригинала“.

Инвестиционните проекти е необходимо да са изготвени в съответствие с изискванията на действащата към момента на изработването им нормативна уредба.

Инвестиционните проекти следва да се изготвят в съответствие с предвижданията на ПУП, правилата и нормативите за устройство на територията, изискванията по чл.169 ал.1 и ал.2 от ЗУТ, взаимната съгласуваност между отделните части, пълнота и структурно съответствие на инженерните изчисления и други специфични изисквания съобразно предназначението на обекта.

Проектите подлежат на съгласуване с експлоатационните дружества и контролни органи, съгласуването на проектите е ангажимент и за сметка на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.


Нормативна рамка
При проектирането задължително да се спазват следните нормативни актове:

        • Закон за устройство на територията;

        • Закон за камарите на архитектите и инженерите в инвестиционното проектиране;

        • Наредба №1 от 2003г. за номенклатурата на видовете строежи;

        • Наредба № 4 за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти

        • Наредба за условията и реда за задължително застраховане в проектирането и строителството;

        • Наредба № 7 от 08.06.1998 година ("Държавен вестник" брой № 70 от 1998 година; Поправена в "Държавен вестник" брой № 82 от 1998 година;Изменена и допълнена в "Държавен вестник" брой № 52 от 1999 година) на Министерството на регионалното развитие и благоустройството за физическата защита на строежите;

        • Наредба № 6 от 26.11.2003г. за изграждане на достъпна среда в урбанизираните територии;

        • Наредба № 2 за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони;

        • Наредба № 3 за основните положения за проектиране на конструкциите на строежите и за въздействията върху тях;

        • Норми за проектиране за сгради и съоръжения в земетръсни райони” от 1987 г. Изменение и допълнение от 1989г.;

        • Наредба № Із-489 за реда за осъществяване на държавен противопожарен контрол;

        • Наредба № 4 за ограничаване на вредния шум чрез шумоизолиране на сградите при тяхното проектиране и за правилата и нормите при изпълнението на строежите по отношение на шума, излъчван по време на строителството;

        • Закон за здравословни и безопасни условия на труд;

        • Наредба №2 от 2004г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи.

        • Наредба №2 от 2004г. за „Планиране и проектиране на транспортно комуникационни системи на урбанизираните територии“

Проучването и проектирането следва да се извършат грижливо от съответния екип експерти. Участниците трябва да се съобразят и с останалите действащи законови и подзаконови нормативни актове, регламентиращи проектирането на подобен вид обекти.




Сподели с приятели:
  1   2   3   4




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница