Техническа спецификиация



Дата15.01.2018
Размер184.65 Kb.
#47443


ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКИАЦИЯ

Настоящото техническа спецификация е част от документацията за възлагане на обществена поръчка с предмет: „Изготвяне на инвестиционни проекти за реконструкция и рехабилитация на общински пътища и улици и упражняване на авторски надзор по две обособени позиции“



1. Обособена позиция 1: Изготвяне на инвестиционен проект за Реконструкция и рехабилитация на общински пътища на територията на Община Гоце Делчев и упражняване на авторски надзор по Програмата за развитие на селските райони 2014-2020“;

2. Обособена позиция 2: „Изготвяне на инвестиционен проект за реконструкция и рехабилитация на улици в села от Община Гоце Делчев и упражняване на авторски надзор по Програмата за развитие на селските райони 2014-2020“;

І. Обособена позиция 1: Изготвяне на инвестиционен проект за Реконструкция и рехабилитация на общински пътища на територията на Община Гоце Делчев и упражняване на авторски надзор по Програмата за развитие на селските райони 2014-2020.

ФАЗА: Работен проект

МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ: Територията на Община Гоце Делчев

ОБЩА ЧАСТ

1. Основната цел на проекта е да се подобри състоянието на пътната мрежа на територията на община Гоце Делчев с цел насърчаване на социално-икономическото развитие на региона. Подобряването на състоянието на транспортната инфраструктура ще допринесе за устойчивото развитие на територията на общината, както и ще бъде осигурена безопасността за движение на пътно-транспортните средства в Община Гоце Делчев.

2. Обект на проектиране:

2.1. Реконструкция и рехабилитация на път BLG 1096, (II-19, Гоце Делчев-Копривлен) – Мусомища – Гоце Делчев – (II-19) с дължина от км 0+000 до 1+298;

2.2. Реконструкция и рехабилитация на път BLG 1093 (BLG 1091/Гоце Делчев-Брезница) - Корница с дължина от км 0+000 до 3+280;

2.3. Реконструкция и рехабилитация на път BLG 1091 (II-19, Добринище-Гоце Делчев) - Брезница с дължина от км 0+000 до 9+110.



3. Очаквани резултати по проекта:

Изготвена пълна проектно-сметна документация съгласно изискванията на чл.169, ал.1 и 3 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) за реконструкция и рехабилитация на пътища: BLG 1096, (II-19, Гоце Делчев-Копривлен) – Мусомища – Гоце Делчев – (II-19) с дължина от км 0+000 до 1+298, BLG 1093 (BLG 1091/Гоце Делчев-Брезница) - Корница с дължина от км 0+000 до 3+280 и BLG 1091 (II-19, Добринище-Гоце Делчев) - Брезница с дължина от км 0+000 до 9+110 на територията на Община Гоце Делчев.



4. Общи положения и обосновка на необходимостта от реконструкция и рехабилитация на общинските пътища:

Целта на проекта е реконструкция и рехабилитация за подобряване на транспортно-експлоатационните качества на пътната настилка и част от пътното тяло с оглед осигуряване условия за безопасност на движението при подходяща скорост, комфорт на пътуващите, улесняване движението на транспортните средства, облекчаване на трафика, добро отводняване на пътното платно и подобряване на организацията и безопасността на движение в разглежданите участъци.

По трасето на пътните участъци се наблюдават свличания на земни маси, вследствие на лошите метеорологични условия през изминалите 2013/2014/2015 г., както и от интензивната им експлоатация. На места се забелязват източвания и пропадане на пътното платно от абразивните действия на водните потоци. Съществуват дълбоки деформации, множество дупки, мрежовидни пукнатини и лошо състояние на отводнителните съоръжения.

Принадлежностите на пътищата, в по-голямата си част, отговарят на съвременните изисквания за движението. Всички съществуващи малки съоръжения имат проектния габарит и не е необходимо уширение. Каменните подпорни стени не са в добро състояние. На места се налага изграждане на нови такива.



5. Насоки за изпълнение на обхвата на поръчката:

При изпълнението на поръчката участниците следва да изпълнят следното:

- техническо обследване съгласно чл.176в от ЗУТ и доклад за конструкцията на пътното платно и пътните съоръжения;

- инженерно-геоложки доклад за трасето на пътя;



  • необходимите геодезически замервания касаещи актуализация на проектните коти, изготвяне на надлъжни и напречни профили и ситуация на пътя.

  • техническа спецификация за строителството на обекта;

  • подробни количествени сметки и да се изготвят обобщена количествена сметка и количествено-стойностна сметка с анализни цени.



ОСНОВНИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПРОЕКТИТЕ

  1. Обследване по чл.176в от ЗУТ Извършване на техническо обследване съгласно чл.176(в) от ЗУТ.

  2. Инженерно-геоложки доклад за трасето на пътя. Изготвен съобразно спецификата на терена по цялото трасе на пътищата.

  3. Геодезически проект

    1. Опорен полигон и нивелачни репери

      1. Да се направи опорен полигон от трайни стабилизирани точки със стоманени болтове или бетонирани стоманени пръти набити в терена не по-малко от 3бр./км. Изборът на точките на опорния полигон да се извърши на подходящо защитени места. Полигоновите точки да се реперират до три съществуващи трайни дадености.

      2. Заснемането на данни да се извърши от трайно положения полигон /координатна система 1970 год./ пълни координати, височинна система – Балтийска, от последното измерване.

    2. Трасиране на точките на пътя

3.2.1 Трасирането на пътя да се извърши от трайно стабилизирания опорен полигон

3.2.2 Пикетажът да се води в проектната ос на пътя, като пикетните точки да бъдат разположени най-малко през 5-10 м или в характерни точки на терена.

3.2.3 Всички пикетни точки по оста да бъдат изчислени с координати, обвързани с опорния полигон.

4. Пътна част

4.1 Ситуация

4.1.1 Техническото решение да съвпада със съществуващото ситуационно развитие на пътя. В отсечки с последователни хоризонтални криви, при липса на необходимите разстояния за преходни рампи и в участъци с единични, по-малки радиуси, неотговарящи на проектната скорост в участъка, с оглед хомогенност на трасето да се предвидят ситуационни изменения с минимални отклонения в рамките на сервитута на пътя.



4.2 Нивелета

4.2.1 При ширини на асфалтовите площи по-големи от 3 м, извън платното за движение, напречния наклон може да бъде направен различен от този на директното трасе.

4.2.2 Банкетите да бъдат оформени с напречен наклон 6% /по изключение минимум 3%/.

4.2.3 Проектното решение да осигури възстановяване и нормално функциониране на отводнителните съоръжения – водостоци, окопи, улеи, предпазни окопи.



5. Безопасност на движението

5.1 Да се предвидят на отделни участъци с голям напречен наклон поставянето на предпазна еластична ограда.

5.2 Да се маркират съоръженията с подходящи бетонови елементи.

5.3 Да се разработи вертикална и хоризонтална сигнализация и маркировка за участъците.



6. Отводняване

6.1 Отводняването да се предвиди със бетонови канавки и бетонови ригули.

6.2 При повреди по откосите на пътното тяло, малките съоръжения, подпорните и укрепителните стени да се даде проектно решение, а при необходимост да се проектират нови такива в рамките на сервитута на пътя.

7. Съоръжения

7.1 За съществуващите съоръжения да се направи преценка на експлоатационното им състояние и за тези, които са във видимо лошо състояние, се изготвят проекти за основен ремонт или реконструкция.



8. Други изисквания

Ако по време на техническото обследване и проектирането възникнат въпроси, неизяснени с настоящето Техническо задание, задължително се уведомява Възложителя и се изисква неговото писмено становище. Съгласно чл.162(1) на ЗУТ водещ проектант ще бъде проектанта по част „Пътно строителство“.



9. Обем и съдържание на проекта

Изработване на инвестиционните проект в следните части:

- Инженерно-геоложки доклад за трасето;

- Техническо обследване и оценка по чл. 176(в) от ЗУТ;

- Част „Геодезия“;

- Част „Пътна“;

- Част „Конструктивна“;

- Временна и постоянна организация на движението;

- План за безопасност и здраве;

- Пожарна безопасност;

- План за управление на строителните отпадъци;

- Парцеларен план (при необходимост);

- Съгласуване на проектите със заинтересованите ведомства, свързани с приложимите технически нормативни документи и действащата нормативна уредба в рамките на изпълнение на обществената поръчка.

- Извършване на всички съгласувания със заинтересованите ведомства (ВиК, Електроразпределителни дружества, Телекомуникационните дружества, Напоителни системи и всички други, които могат да се окажат засегнати от настоящия проект) и с административните структури (КАТ – Пътна полиция, общини и др.).

- Изпълнение на задълженията си като проектант, по време на строителството и въвеждането в експлоатация на строежа, в съответствие с действащото българско законодателство по време на строителството и въвеждането в експлоатация на строежа (Наредба № 3 / 31.07.2003 г. на МРРБ към ЗУТ за съставяне на актове и протоколи по време на строителството и Наредба № 2 / 31.07.2003 г. на МРРБ към ЗУТ за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти).



- Отстраняване за своя сметка на недостатъците на проекта, установени в хода на извършване на проверките от Възложителя, включително и по време на извършване на строителството.

Да бъдат изготвени:



  • Техническо обследване и оценка по чл.176в от ЗУТ

  • Инженерно-геоложки доклад

  • Обяснителна записка – част геодезическа

  • Обяснителна записка – част пътна

  • Чертежи

Всички чертежи да бъдат изработени на български език във формат А1, А2 или А3 – реален мащаб. Материалите да се представят във формати А1, А2 и А3 на хартиен и на електронен носител (файлове формат „.dwg” и „.pdf”).

  • Ситуация М1:1000

  • Надлъжен профил М1:200/2000

  • Типов напречен профил – М 1:50, 1:100

  • Подробни напречни профили

  • Детайли М 1:20, 1:25 – в зависимост от спецификата в други подходящи мащаби

  • Опорен полигон

  • Организация на движението, вертикална сигнализация и хоризонтална маркировка

  • Съоръжения

  • Таблици за трасето в план – координати на оста на пътя

  • Таблици за трасето в профил – данни за терена

  • Таблици за надлъжен профил – в оста и в ръбовете на пътната настилка

  • Таблици за изкопи и насипи

  • Техническа спецификация за строителство на обекта

10. Подробна количествена и количествена-стойностна сметка /хартиен и електронен носител/, придружена от анализи на единичните цени.

ІІ. Обособена позиция 2: „Изготвяне на инвестиционен проект за реконструкция и рехабилитация на улици в села от Община Гоце Делчев и упражняване на авторски надзор по Програмата за развитие на селските райони 2014-2020“
ФАЗА: Работен проект

МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ: с. Мусомища, с. Брезница, с. Борово, с. Корница, с. Баничан, с.Буково, с. Господинци и с. Лъжница от Община Гоце Делчев.

ОБЩА ЧАСТ

Заложените за рехабилитация и реконструкция улици се намират в с. Мусомища, с. Брезница, с. Борово, с. Корница, с. Баничан, с.Буково, с. Господинци и с. Лъжница от Община Гоце Делчев. Основният проблем е липсата на асфалтова и нарушената транспортно-експлоатационна цялост на улична мрежа вследствие на множеството повреди по съществуващата настилка.

Целта на проекта е да се установят основните видове работи и мероприятия необходими за изграждане, възстановяване и подобряване на транспортно-експлоатационните качества, носимоспособността на уличните платна и тротоарните настилки с оглед осигуряване условия за безопасност на движението, комфорт на пътуващите и добро отводняване на улиците.

Участъците на отделните улици са определени както следва:


Улици в с. Мусомища



Наименование на улицата

Дължина м.л.

1.

Ул.„Иван Козарев“ - о.т.102-о.т.138

385

2.

Ул.„Острец“ - о.т.84-о.т.105

105

3.

Ул.„Анещи Узунов“ - о.т.81-о.т.85

333

4.

Ул.„Плиска“ - о.т.106 -о.т. 135

180

5.

Ул.„Марица“ - о.т.58-о.т.106

255

6.

Ул.„Струга“ - о.т.3-о.т.46

221

7.

У.„Пирин“ - о.т. 46-о.т.45

167

8.

Ул.„Цар Самуил“ - о.т.25-о.т.61

295

9.

Ул.„Цар Симеон“ - о.т.25-о.т.26

137

10.

Ул.„Рила“ - о.т.82-о.т.107

220




ОБЩО:

2298

Улици в с. Брезница




Наименование на улицата

Дължина

м.л.



Ул."Христо Ботев" - о.т.76-о.т.58

240



Ул."Речище" - о.т.132-о.т.40

460



Ул."Яне Сандански" - о.т.100-о.т.101

125



Ул."Туфча" - о.т.170-о.т.156

635



Ул."Исмаил Калъор" - о.т.138-о.т.167

80



Ул."Барата" - о.т.134-о.т.165

100



Ул.„Софата” - о.т.164-о.т.144

120



Ул.„Дунав” - о.т.128-о.т.122

80



Ул.„Гео Милев” - о.т.74-о.т.39

300



Ул.”Лозята” - о.т.174-о.тл177-о.т.190

280



Ул.„Свобода” - о.т.123-о.т.121

100



Ул.„Пирин” - о.т.38-о.т.41

260



Ул.„Бърда” - о.т.200-о.т.229-о.т.218

300



Ул.„Теофик Хаджи” - о.т.222-о.т.215

170




ОБЩО:

3250



Улици в с. Борово



Наименование на улицата

Дължина

м.л.



Улица - о.т.25-о.т.23

124



Улица - о.т. 64-о.т.61

188



Улица - о.т 61-о.т. 53

190



Улица - о.т64-о.т.71

145



Улица - о.т55-о.т.73

74



Улица - о.т73-о.т.47

140



Ул. о.т 47-о.т.25

72



Улица - о.т32-о.т.34

130



Улица - о.т33-о.т.38

164



Улица - о.т34-о.т.39

144



Улица - о.т37-о.т.39

123




ОБЩО:

1494

Улици в с. Корница



Наименование на улицата

Дължина

м.л.



Ул.„Анещи Узунов” - о.т.92-о.т.65

150



Ул.„Иглика” - о.т.65-о.т.67

100



Ул.„Родопи” - о.т.65-о.т.141

170



Ул.„Рила” - о.т.162-о.т.61

240



Ул..„Ивайло” - о.т.91-о.т.64

100



Ул.„Петър Берон” - о.т.118-о.т.105

130



Ул.„Дунав” - о.т.94-о.т.95

80



Ул.„Еделвайс” - о.т.92-о.т.124

220



Ул.„Еделвайс” - о.т.93-о.т.125

220



Ул.„Климент Охридски” - о.т.151-о.т.127

60



Ул.„Васил Левски” - о.т.105-о.т.104

50




  ОБЩО:

1520

Улици в с. Баничан



Наименование

на улицата

Дължина

м.л.

1.

Улица - о.т.24-о.т.74

520

2.

Улица - о.т.62-о.т.63

84

3.

Улица - о.т.20-о.т.21

170

4.

Улица - о.т.32-о.т.26

200




  ОБЩО:

974



Улици в с. Буково



Наименование

на улицата

Дължина

м.л.

1.

Улица - о.т.77-о.т.150

60

2.

Улица - о.т.150-о.т.155

225

3.

Улица - о.т.155-о.т.81

80




  ОБЩО:

365

Улици в с. Господинци



Наименование

на улицата

Дължина

м.л.

1.

Улица - о.т.53-о.т.80

300

2.

Улица - о.т.73-о.т.62

105

3.

Улица - о.т.70-о.т.81

80

4.

Улица - о.т.34-о.т.62

100




  ОБЩО:

585

Улици в с. Лъжница



Наименование

на улицата

Дължина

м.л.



Ул.”Партизани” о.т.2-о.т.7

340



Ул.”Родопи”о.т.10-о.т.6

274



Ул.”Здравец”о.т.73-о.т.131

315



Ул.”Никола Вапцаров”о.т.73-о.т.91

360



Ул”Вършилото”.о.т.130-о.т.139

100




  ОБЩО:

1389


СЪСТОЯНИЕ НА СЪЩЕСТВУВАЩАТА УЛИЧНА МРЕЖА

Изпълнението на проекта да се базира на изходната информация, обобщена от проектанта, която представлява:



  1. Данни за съществуващата уличната мрежа, включваща улици описани като подобекти - ситуация, габарит, отводняване.

  2. Състояние на уличните и тротоарни настилки - конструкция на съществуващата настилка, фактическа носимоспособност по хомогенни участъци, оценка на отводняването, състоянието на равността на настилките.

  3. Данни за движението - натовареност и прогнозни коефициенти за нарастване.


ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПРОЕКТА

Да се изготви проект в техническа фаза за рехабилитация и реконструкция на описаните улици в с. Мусомища, с. Брезница, с. Борово, с. Корница, с. Баничан, с.Буково, с. Господинци и с. Лъжница от Община Гоце Делчев.

Проектните части на инвестиционния проект да включват:

1. Част „Геодезия”

2. Част ”Пътна”

2.1. Чертежи и детайли част "Пътна", като геометричното решение на улиците да се съобразят с уличната регулация;

2.2. Надлъжен профил за улиците;

2.3. Геометрично решение на кръстовища;

2.4. Вертикална планировка;

2.5. Конструктивен проект за укрепителни подпорни (стени при необходимост)

2.6. Обяснителна записка;

2.7. Количествена сметка;

2.8. Количествено стойностна сметка.

3. Част ”Постоянна организация на движението”

3.1. Чертежи и детайли;

3.2. Обяснителна записка;

3.3. Количествена сметка;

3.4. Количествено стойностна сметка.

4. Част ”Временна организация на движението”

4.1. Чертежи и детайли

4.2. Обяснителна записка

5. Част ”План за безопасност и здраве”

6. Част ”Пожарна безопасност”

7. Част ”Проект за управление на строителните отпадъци”

Да се представи и обобщена количествена сметка и обобщена количествено-стойностна сметка, включваща всички части.

Проектантът, при изготвяне на проекта, да се съобрази със следното:


  • Проектът да бъде съобразен с Наредба № 2/22.03.2004 г. за минимални изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи. Съдържанието на проекта да бъде в обем, съгласно Наредба № 4/21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти, изискващи фаза технически проект;

  • Да се предвидят подходи за хора с увреждания, съгласно изискванията на Наредба № 6 от 26.11.2003 г. за изграждане на достъпна среда в урбанизираните територии;

  • Проекта да отговаря на изискванията на европейските финансови институции.


ДРУГИ ИЗИСКВАНИЯ

  1. Ако по време на проектирането възникнат въпроси, неизяснени с настоящото задание за проектиране, както и такива, свързани с изключения от “Норми за проектиране на пътища”, задължително се уведомява Възложителя и се иска неговото писмено съгласуване.

  2. Всички възникнали проблеми по време на проектирането да бъдат обсъдени с представителите на Възложителя и протоколирани.

  3. При изготвяне на проектно сметната документация да се спазят изискванията на чл. 30 ал.2 и ал.З от закона за пътища.

  4. При изготвяне на проектно сметната документация да се изготви календарен график за изпълнение на проектантската задача, показващ разпределението на работната сила.

ОФОРМЯНЕ И ПРЕДСТАВЯНЕ НА ПРОЕКТНИТЕ МАТЕРИАЛИ

Проектите да съдържат: обобщена количествена сметка и обобщена количествено-стойностна сметка, включваща отделните части, работни чертежи и детайли необходими за съответните видове СМР.

Всички чертежи да бъдат изработени на български език във формат А1, А2 или А3 – реален мащаб. Материалите да се представят във формати А1, А2 и А3 на хартиен и на електронен носител (файлове формат „.dwg” и „.pdf”) в 5 (пет) екземпляра;
НОРМАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

При разработването на проектното решение да се спазват изискванията на следните документи:



  • Норми за проектиране на пътища (ДВ - бр.47 от 2000 г. и бр.102 от 2005 г.);

  • Временен правилник за проектиране на бетонни и стоманобетонни пътни мостове, 1973 г.;

  • Техническо разпореждане на ГУП № 94 - 00 - 98/05.04.1999г.;

  • Действаща „Техническа спецификация” на Възложителя;

  • Наредба № 2 от 2004 г. За минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд;

  • Наредба №2 за сигнализация на пътищата с пътна маркировка (ДВ бр.18/2004 г);

  • Наредба №3 за временна организация на движението при извършване на строителство и ремонт по пътищата и улиците (ДВ бр.74/21.09.2010 г.);

  • Наредба №8 за сигнализация на пътищата с пътни знаци (ДВ бр. Ш9/2004 г.);

  • Действащи наредби и стандарти в областта на пътищата, мостовете и съоръженията и комуникациите на други ведомства.



Директор на дирекция „УТ”:……………………………..

/инж. Петър Мутафчиев/






Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница