Утвърждавам, изп. Директор: /инж. Д. Николов



страница1/3
Дата01.05.2018
Размер0.56 Mb.
#67493
  1   2   3


Индекс на документа РИ-ИСУ-06.02.01.00.00/3-1
АСАРЕЛ-МЕДЕТ” АД – ГР. ПАНАГЮРИЩЕ
Рег.№93-00-10874/21.08.2014

УТВЪРЖДАВАМ,

ИЗП.ДИРЕКТОР:

/инж. Д. Николов/


Техническо задание (изисквания)

за възлагане извършване на услуги
ОТНОСНО: Изпълнение на СМР за Обект: Съвместна работа на двете пречиствателни станции – ПСРВ и ПСДВ

Подобекти: Пясъкозадържател

Усреднител-изравнител с байпасен канал и помпена станция

ЕТАП-1 - Буферен резервоар за утайки, захранващ тръбопровод за утайки от буферен резервоар до помпена станция, естакаден тръбопровод за утайки, водопроводи за технологична вода


ЧАСТ І. ОБЩИ УСЛОВИЯ

1. Общи положения

1.1.Всички правоотношения, свързани с организирането и провеждането на офертното проучване се регламентират от настоящата документация.

1.2.Проучването се осъществява и ръководи от комисия, която се назначава от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ след изтичане на срока за приемане на предложенията и се обявява в деня, определен за разглеждане на предложенията.

1.3. По смисъла на тази документация, ВЪЗЛОЖИТЕЛ и ИНВЕСТИТОР на тази услуга е “АСАРЕЛ МЕДЕТ” АД – гр. Панагюрище.

1.4. Седалището на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ е площадка „Асарел”- гр. Панагюрище.

1.5. Предмет на услугата е да се определи надежден изпълнител, който при условията на настоящата документация да извърши всички предвидени в Работните проекти по подобекти /Приложение №3 на CD/ строително- монтажни работи на обект: Съвместна работа на двете пречиствателни станции – ПСРВ и ПСДВ”, подобекти: Пясъкозадържател; Усреднител-изравнител с байпасен канал и помпена станция; ЕТАП-1 - Буферен резервоар за утайки, захранващ тръбопровод за утайки от буферен резервоар до помпена станция, естакаден тръбопровод за утайки, водопроводи за технологична вода.

1.6. Изборът се провежда между определени предварително поканени потенциални изпълнители и всяка фирма проявила интерес към поканата отправена по интернет, публиккувана на http://www.asarel.com и към публикуваната обява във вестник „Капитал Дейли“

2. Съществуващо положение

Двете пречиствателни станции ПСРВ и ПСДВ се намират южно от рудник „Асарел“.


2.1.Пречиствателна станция за руднични води (ПСРВ)

Станцията е въведена в експлоатация през 1988 г. В нея се обработват рудничните води, постъпващи от Дренажната галерия.

През 1993 г.е извършена реконструкция и модернизация основно в посока автоматизация на подготовката и дозирането на реагентите, като в технологичната схема освен обработка с варно мляко са включени коагулант (феросулфат) и флокулант Макрофлок ФК 10.

През 1994 г. коагулантът и флокулантът са подменени с флокулант Магнафлок. Въведена е и последваща неутрализация на пречистените води със сярна киселина. Промяната е направена при използване на съществуващото оборудване.

Понастоящем в ПСРВ на “Асарел Медет“ АД се подават за пречистване руднични води от Дренажната галерия.

Технологичната схема на пречистване на рудничните води включва обработка с варно мляко, като при достигане на активна реакция рН около 10,6 става утаяване и съутаяване на получените метални хидроксиди, които се утаяват под формата на слабо разтворима утайка. По този начин водата се пречиства от разтворените в нея тежки метали до съответните допустими норми на приемника за съдържанието на всеки един от компонентите в пречистените води. Внасянето на флокуланта съкращава съществено времето за утаяване и намалява обема на формираната утайка.

На така пречистените води преди заустването им в р.Асарелска се извършва коригиране на стойностите на активната реакция рН от 6,0 до 8,5. Корекцията на рН се извършва със сярна киселина.
2.2. Пречиствателна станция за дренажни води (ПСДВ)

ПСДВ е въведена в експлоатация в края на 2010г. Станцията е предвидена да обработва дренажните води от Източното насипище (уловени от противофилтрационна завеса и система от баражни съоръжения).

В тази станция са разработени 2 успоредни линии за пречистване, като всяка една от тях име реактори за третиране на водите с варно мляко с бъркалки- 3 бр., реактор за третиране на алкализираните води с флокулант с бъркалка- 1 бр., хоризонтален траншеен утаител- 1 бр. и общ платформен утайкочистач с потопени помпи за изсмукване на утайките от траншейните утаители- 1 бр., буферен резервоар за утайки с миксер- 1 бр.

Към оборудването на ПСДВ има също така и автоматична система за подготовка и дозиране на варно мляко, обслужваща и двете линии с 5 дозиращи шнекови помпи- 1 бр., автоматична система за подготовка и дозиране на раб. разтвор на флокулант с 3 дозиращи шнекови помпи, обслужваща също така и двете линии- 1 бр.

В ПСДВ се прилага същата технология , както и в ПСРВ, а именно:

- неутрализация на киселите води с варно мляко до определено ниво на активна реакция (винаги при стойности 10,5-10,6), при което разтворените метални катиони преминават в неразтворими хидроксидни утайки, към които се подава флокулант за ускоряване на седиментацията;

- утаяване на флокулираната утайка до отделянето на бистър слив от пречистената вода, която се подава за последваща корекция на рН със сярна киселина (в границите на емисионната норма - 6,0-8,5) и заустване в приемника – р. Асарелска.
2.3. Проектна документация

За реализация на съвместен режим на работа на двете пречиствателни станции (с един пулт за управление) и реконструкция на Пречиствателната станция за руднични води с оглед увеличаване на капацитета й е изготвено предпроектно проучване от фирма „Уотърлайн сървисис“ ООД, както и работни проекти за подобекти: Пясъкозадържател; Усреднител-изравнител с байпасен канал и помпена станция; ЕТАП-1 - Буферен резервоар за утайки, захранващ тръбопровод за утайки от буферен резервоар до помпена станция, естакаден тръбопровод за утайки, водопроводи за технологична вода - Приложение № 3.

Работните проекти по подобекти се състоят от следните части:

-Пясъкозадържател:



        • Част „Технологична“ – рег.№9809

        • Част „СК“ – рег.№9810

        • Част „Геодезическа – вертикална планировка“ – рег.№ 9811

        • Част „Електро“ – рег.№9812

        • Част „ПБЗ“ – рег.№9813

        • Част „Пожарна безопасност“ – рег.№9784

- Усреднител-изравнител с байпасен канал и помпена станция:

        • Част „Технологична“ – рег.№10142

        • Част „СК“ – рег.№10143

        • Част „Архитектура“ – рег.№10144

        • Част „ОВК“ – рег.№10145

        • Част „Геодезическа – вертикална планировка“ – рег.№ 10146

        • Част „Машинно-конструктивна“ – рег.№10147

        • Част „Електро“ – рег.№10148

        • Част „Пожарна безопасност“ – рег.№10149

        • Част „ПБЗ“ – рег.№10150

        • Част „Енергийна ефективност“ – рег.№9803

- ЕТАП-1 - Буферен резервоар за утайки, захранващ тръбопровод за утайки от буферен резервоар до помпена станция, естакаден тръбопровод за утайки, водопроводи за технологична вода:

        • Част „Технологична; ВиК“ – рег.№10517

        • Част „СК“ – рег.№10518

        • Част „Електро и КИПиА“ – рег.№10543

        • Част „ПБЗ“ – рег.№9813

        • Част „Пожарна безопасност“ – рег.№9784


Забележка:

1.Така описаната проектна документация се съдържа в Приложение 3 към Тръжната документация / на електронен носител/.


3.Изисквания за същността /цел/, съдържанието /предмет/ и особеностите на услугата. Технически спесификации.

3.1.Същност /цел/ на услугата

Изграждане на съоръжения с цел осигуряване съвместна работа на двете пречиствателни станции (ПСРВ) и (ПСДВ) и увеличаване капацитета на ПСРВ.



3.2.Съдържание /предмет/ на услугата

Предмет на настоящата поръчка е изпълнение на СМР за обект: „Съвместна работа на двете пречиствателни станции“ – подобекти: Пясъкозадържател; Усреднител-изравнител с байпасен канал и помпена станция; ЕТАП-1 - Буферен резервоар за утайки, захранващ тръбопровод за утайки от буферен резервоар до помпена станция, естакаден тръбопровод за утайки, водопроводи за технологична вода.



3.3.Обхват, обем и особености на услугата.

3.3.1.Строително решение

А) Подобект: Пясъкозадържател

Изграждане на пясъкозадържател, който да задържа минерални частици (пясък), едри фракции (камъни) и други бързоутаими частици (кал) от постъпващите от Дренажна галерия руднични води, които се характеризират с кисела реакция. рН варира от 3,01 до 3,20 рН.

Подобекта включва изграждането на:


  • Довеждащ(отливен) канал с решетка и измервателен канал

Описание: Стоманобетонов канал, на който са монтирани Решетка и Измервателен канал тип ”Паршал„ в комплект с ултразвуков дебитомер, който довежда отпадъчните руднични води от Дренажната галерия до пясъкозадържателя и измерва техния дебит.

В съществуващия канал пред решетката се изпълнява затвор от PE дамбалки на UPN50 нер.ст.316L. В канала пред затвора се замонолитва PE тръба DN400-начало на „Байпасна връзка по време на строителството”, отвеждаща отпадъчните води до съществуващ канал на естакада.

Решетката, заедно с перфорирана ламарина под нея ,са монтирани в началото на канала, в изчислително проектно уширение 800мм.

Измервателният канал е вграден в стоманобетоновия.



Оразмерителени параметри и технологични размери:

- от Дренажната галерия до измервателното устройство тип Паршал.

Qор=80l/s, i=5.3‰, v=1.05m/s, L=7.50m

- от измервателното устройство тип Паршал до пясъкозадържателя.

Q=80l/s, i=5.0‰, v=1.02m/s, L=3.50m

- измервателно устройство тип Паршал

Qмин=1,52л/с; Qмакс=110,40л/с;

Съоръжението се изгражда монолитно. Армираното дъното и стените на канала са с дебелина 20см, армирани с ø8/20.




  • Пясъкозадържател

Описание: В него се обработват рудничните води, постъпващи от Дренажната галерия. Представлява стоманобетоново съоръжение с монолитни стени и дъно. Формата на пресечена четиристенна пирамида се получава с пълнежен бетон. Дъното и част от наклона се обезопасяват със замонолитени метални профили от неръждаема стомана.

Изваждането на пясъка се осъществява чрез телфер с грайферна кофа движещи се по телферен път, разположен на метална конструкция.

Съоръжението е ситуирано е в непосредствена близост с изхода на дренажната галерия и входа на следващото съоръжение Усреднител.

Изходът на пясъкозадържателя е решен като разпределителна камера с два савака насочващи рудничните води съответно към Усреднител или аварийно към байпас на усреднителя.


Оразмерителни параметри и технологични размери:

Vраб. = 24 м3, Qмакс. = 80 л/сек, Форма – пресечена пирамида, Обща височина Hоб.= 2,50 м, Долна основа (дъно) B = 1,00 м/L = 2,00 м, Горна основа B = 4,40 м /L = 5,40 м.

Съоръжението се изгражда монолитно. Фундаментната плоча е с дебелина 30см, армирана с двойна армировъчна мрежа ø10/15 и усилване в зоната на връзка със стените. Стените са с дебелина 25см и 30см (по осите на стъпване на металната конструкция), армирани с ø12/15, като връзката между стените да е съгласно приложен детайл.

Метална конструкция: Предвидени са три рамки, от колони HE240A и ригели IPE300, запънати в равнината им. Анкерирането към стените се осъществява с анкерни пакети 4М20, от стомана S235. За пространствено укрепване на конструкцията се проектират вертикални връзки по ос А.1 и А.2, както и хоризонтална връзка на нивото на ригелите, като сеченията им са от профил SHS100.6. Телферната греда е от HE260A и се закрепва по долен пояс на ригелите, съгласно приложени детайли. Върху стените се монтира тръбен предпазен парапет, с височина 1,10м.

Изпълнението на Пясъкозадържателя се разделя на етапи:

Първи етап- Предвижда се през този етап да се изгради Секция.3 на Усреднител.1 – фундаментната плоча и изцяло Стена.4, като Стена.5 от тази секция се изпълнява на следващ етап.

Целта на поетапното изпълнение е да се създаде възможност за строителни дейности по подобект Пясъкозадържател. Тъй като е голяма денивелацията между фундаментите на двете съоръжения и са близко разположени, съществува голяма вероятност от подкопаване на вече изграден Пясъкозадържател, и последващ изкоп за фундаменти на Усреднител.1. С изграждане на Стена.4 от Секция.3 на Усреднител.1 (заедно с фундаментната плоча) ще се получи „подпорна стена“, която ще даде възможност за изграждане на монолитната конструкция на Пясъкоздържателя на предвидената кота.



Втори етап-Изграждат се ” Пясъкозадържател”, „Байпасна връзка по време на строителството”, Довеждащ(отливен) канал с решетка и измервателен канал.

Б) Подобект: Усреднител-изравнител с байпасен канал и помпена станция

Усреднител-изравнител е разположен веднага след пясъкозадържателя и предназначен за смесване, усредняване по състав и изравняване по дебит на дренажните руднични води от Дренажна галерия с филтрата от Сорбционната инсталация. На изхода на усреднител-изравнител се предвижда изграждане на помпена станция с 2бр работни помпи, осигуряващи равномерен дебит на усреднените води към довеждащи канал за ПСДВ и ПСРВ.

Подобекта включва изграждането на:

Довеждащ канал от пясъкозадържател до усреднител: Довежда отпадъчните дренажни руднични води от пясъкозадържателя до утаителната секция в малката камера на усреднителя.

Оразмерителени параметри и технологични размери: Qор=80l/s; i=5.4‰; v=1.05m/s; hк=0.50m; bк=0.40m; L=2.50m


Усреднител-изравнител с утаител и смесител:

Усреднител-изравнителят е предназначен за утаяване на дренажните руднични води, смесване,усредняване по състав и изравняване по дебит на дренажните руднични води от Дренажна галерия с филтрата от Сорбционната инсталация. Съоръжението е ситуирано в непосредствена близост до пясъкозадържателя. Усреднител-изравнителят представлява двукамерно бетоново съоръжение, състоящо се от малка и голяма камера, хидравлично свързани с бетонов канал и тръбна придънна връзка, изпълняваща функциите на компенсатор на слягане.

Малката и голямата камера (самостоятелно или общо) могат да се използват за буфер на отпадъчните води.

От пясъкозадържателя дренажните руднични води постъпват в малката камера на усреднителя, където са вградени шахта, утаител и смесител (агитатор). Шахтата приема дренажните руднични води от пясъкозадържателя и по тръба DN300 ги подава в началото на утаителя.

Утаителят е тип хоризонтален с низходящо - възходящ поток на водата. В края на утаителя е оформен бетонов канал с двустранно преливане, който приема утаените води и ги подава в смесителя. На пасарелката обслужваща утаителя и смесителя е монтиран ултразвуков нивомер подаващ сигнал за ниво на утайките.

Смесителят служи за хомогенизиране на дренажните руднични води и филтрата от Сорбционната инсталация, като двата потока се подават тангенциално в началото на смесителя. Разбъркването се осъществява с вертикален миксер (агитатор) монтиран на пасарелката в центъра на смесителя.

Съоръжението се изгражда монолитно. Фундаментната плоча е с дебелина 50см, Външните и вътрешните стени са с дебелина съответно 50см и 40см. Светлата височина е 6,70м. При изчислението е прието запъване на стените към фундамента.

Конструкцията е разделена на секции (С.1, С.2 и С.3), отделени с деформационни (температурни) и работни фуги, което позволява изпълнението им на етапи.

Обслужващите пасарелки на к.+0,25м се проектират като монолитни стоманобетонни, като приносът им е отчетен в изчислителният модел.

Върху стените, на посочените в план места, се монтира тръбен предпазен парапет, с височина 1,10м.

На изхода от смесителя са монтирани два савака за превключване на потока – към отвеждащия канал и към малката камера на усреднителя.

Отвеждащ канал от смесителя – приема смесените отпадъчни води от смесителя и ги подава в байпасния канал, откъдето се превключват към голямата камера на усреднителя.

Изгражда се монолитно. Дъното и стените на канала са с дебелина 20см, армирани с ø8/20.

Двете камери са хидравлично свързани с тръбна придънна връзка, изпълняваща функциите на компенсатор на слягане. Тръбата е разположена върху еластични опори, в предпазен бетонов канал и кранова камера със СК за отваряне и затваряне на хидравличната връзка.



Оразмерителни параметри и технологични размери:

Водно количество:

Руднични води - 287,9 м3/час

Филтрат - 72 м3/час

Общо – 359,9 м3/час

Qмакс. = 100 л/сек

Обща височина Hоб.= 6,70 м

Ширина на една камера B = 14,20 м

Общ обем Vоб. = 9607 м3

Работен обем Vр=9033 м3 – в т.ч. 5470м3 голяма камера и 3563м3 малка камера


Утаител

Руднични води - 287,9 м3/час

Обща височина Hоб.= 6,70 м

Ширина B =3,30 м

Общ обем Vоб. = 355 м3

Работен обем Vр=350 м3 – в т.ч. 50м3 утайков обем



Смесител

Руднични води - 287,9 м3/час

Филтрат - 72 м3/час

Общо – 359,9 м3/час

Обща височина Hоб.= 6,70 м

Общ обем Vоб. = 90,5 м3



Вертикален миксер (агитатор)

Материал на оста и витлата AISI 316L

Дължина на оста 4,5м 

Лагеруване на едно или две места

Мощност на ел двиг. 1,5 квт

Обороти 100 об/мин


Помпена станция: Осигурява равномерен дебит на усреднените води към естакада с довеждащ канал за ПСДВ и ПСРВ. В ПС са разположени 3 бр. помпи (2 работни с честотни регулатори + 1на склад). На двата тласкателни тръбопровода са монтирани магнитно-индуктивни дебитомери. Управлението на помпите се извършва от PLC в ЦДП. Ултразвуковия нивомер в Усреднителя се настройва на определени нива. При достигане на определени нива в усреднителя, помпите се включват и работят с предварително зададен дебит за всяко ниво. Промяната на дебита се осъществява чрез честотно управление и обратна връзка от магнитно-индуктивните дебитомери. Над помпите е предвиден монорелсов път с верижна полиспастова макара за обслужване на помпите.

Оразмерителни параметри и технологични размери:



Помпи за усреднени отпадъчни води– тип потопяеми, сухо изпълнение, работно колело”супер вортекс” 3бр.с честотен регулатор (2 работни + 1 резервна на склад). Q = 72 до 180 м3/ч – регулируем дебит с честотен регулатор. H = 8,00 м. P = 9,6 кВт. G = 190 кг

Тласкател: DN = 200 мм; L = 14 м; Qор = 180 м3/ч

Магнитно- индуктивен дебитомер: DN = 125 мм; Q = 72 до 180 м3/ч

Верижна полиспастова макара: Q = 500 кг

Помпа за разливи: Q = 6 л/с; H = 8,50 м; P =1,9 кВт; G = 16,4 кг

Помпената станция ще се изпълни от монолитна стоманобетонова конструкция и тухлени стени,с размери в план 9.52м/5.00м.Сградата е изцяло над нивото на терена. Предвидени са две помещения-машинно и електро помещение,отделени с тухлена стена с дебелина 12см.

Конструкцията представлява стоманобетонов скелет/колони и греди и плоча/. Фасадните и преградни стени ще се изпълнят от керамични тухли.Пред входната част е предвидена монолитна площадка. За монтаж и обслужване на съоръженията са предвидени две еднокрили врати от стоманени профили. Между двете технологични помещения е предвидена връзка посредством еднокрила врата, също от стоманени профили.

Естественото осветление е осигурено посредством прозорец, с конструкция от PVC профили.

Покривът е плосък, с едностранен наклон.Отводняването на дъждовните води се осъществява чрез олуци и водосточна тръба свободно на терена.

Предвидени са две стълби от стоманени профили за обслужване на покрива и достъп до пасарелката над усреднителя.

Застроена площ = разгъната застроена площ = 48.55 м2
Байпасен канал: Предназначен е за байпас на усреднителя; приема смесените дренажни руднични води и филтрата от отвеждащия канал на смесителя и ги подава в голямата камера на усреднителя; Приема аварийно прелялите води от голямата камера на усреднителя, посредством преливник, оформен пред изхода на канала от усреднителя. Започва от пясъкозадържателя, преминава по вътрешната северозападна страна на голямата камера на усреднителя и завършва в довеждащия канал към ПСДВ и ПСРВ. В байпасния канал (пред усреднителя) е включен бетоновия канал, отвеждащ смесените води от смесителя. Фронтално на байпасния канал и странично на стената му са разположени два савака, насочващи смесените води към голямата камера на усреднител-изравнителя.

Оразмерителни параметри и технологични размери:



Байпасен канал от пясъкозадържател до канал от смесител: Q=80l/s; i=5.4‰; hк=0.50m; bк=0.40m; L=14.20m

Байпасен канал до и в усреднител: Q=100 l/s; i=5.0 ‰ ; v=1.18 m/s; hк=0.50m; L=62.60m.

Първата част , между Пясъкозадържателя и Усреднител.2, се изгражда като монолитен канал, дъното и стените на който са с дебелина 20см, армирани с ø8/20. Втората част е във вид на „преливник“ към стена по ос Д, със светли размери 40x80, и се армира като конзолно свързан към стените.


Байпас по време на строителството: Осигурява отвеждането на дренажните руднични води от съществуващия канал на изход Дренажната галерия до съществуващия канал в началото на естакадата. Изпълнява се от РЕ тръба DN400, с минимален наклон i=0.004, провеждаща 132,70 л/с Подробно е даден в проекта за Пясъкозадържателя.
Тръбопровод за богати разтвори: Съществуващ тръбопровод, който променя трасето си в участъка от Дренажната галерия до естакадата DN = 100мм; L = 105 м; Qор = 20 м3/ч.
Тръбопровод от „Бараж 6”: Съществуващ тръбопровод, който сменя трасето си от точка 1 до голямата камера на усреднителя. DN = 200 мм; L = 105 м
Тръбопровод от „Сорбция”: Съществуващ тръбопровод, който от точка 1 се довежда до смесителя в малката камера на усреднителя.
Тръбопровод в ПС на СИ за дозиране на филтрат към смесител: Предназначен е за дозиране на филтрат от СИ към смесителя в малката камера на усреднителя. Подаването на филтрата към ПСОВ става по съществуващ тръбопровод ф200 РЕ. В ПС на СИ се изгражда нова тръбна връзка от резервоара за филтрат до съществуващата тръба. На новата тръба са монтирани СК, магнитно-индуктивен дебитомер и СК с ел. задвижка. Регулирането на съотношението се осъществява от PLC в ЦДП. PLC приема сигналите от измервателното устройство тип „Паршал” за дренажните руднични води и магнитно-индуктивния дебитомер за филтрата от СИ, сравнява ги, при зададеното съотношение и подава сигнал към ел. двигателя на СК, който чрез притваряне и отваряне регулира даденото съотношение. Затварянето на СК спира притока на вода от СИ към ПСОВ.

Тръбопровод: DN = 125 мм; L = 15 м; Qор = 72 м3/ч

Магнитно- индуктивен дебитомер: DN = 65 мм; Q = 7,2 до 72 м3/ч
Изпълнението на Усреднителя може да се раздели на етапи:

Първи етап

Предвижда се през този етап да се изгради Секция.3 на Усреднител.1 – фундаментната плоча и изцяло Стена.4, като Стена.5 от тази секция се изпълнява на следващ етап.

Целта на поетапното изпълнение е да се създаде възможност за строителни дейности по подобект Пясъкозадържател. Тъй като е голяма денивелацията между фундаментите на двете съоръжения и са близко разположени, съществува голяма вероятност от подкопаване на вече изграден Пясъкозадържател, и последващ изкоп за фундаменти на Усреднител.1. С изграждане на Стена.4 от Секция.3 на Усреднител.1 (заедно с фундаментната плоча) ще се получи „подпорна стена“, която ще даде възможност за изграждане на монолитната конструкция на пясъкозадържателя на предвидената кота.

Изборът на това решение се налага след направена предварителна оценка за изграждане на временно укрепване на изкопа – шлицова стена, пилоти и т.н, които в случая необосновано биха оскъпили допълнително строителството, съгласно очакваните геоложки условия на това място.



Втори етап

Изпълняват се оставащата част от Усреднител, Байпасен канал, Помпена станция и съпътстващите части на проекта.


В) Подобект: ЕТАП-1 - Буферен резервоар за утайки, захранващ тръбопровод за утайки от буферен резервоар до помпена станция, естакаден тръбопровод за утайки, водопроводи за технологична вода
Подобекта включва изграждането на:



Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница