За преценяване на необходимостта от оценка на въздействието върху околната среда на инвестиционно предложение за изграждане на обект: “ Овцевъдна ферма ( овчарник) ” в пи 053033, с. Караполци, м. “Злукярица”,общ



Дата13.10.2018
Размер230.5 Kb.
#86447



ИНФОРМАЦИЯ

ЗА ПРЕЦЕНЯВАНЕ НА НЕОБХОДИМОСТТА ОТ ОЦЕНКА НА ВЪЗДЕЙСТВИЕТО ВЪРХУ ОКОЛНАТА СРЕДА НА ИНВЕСТИЦИОННО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ОБЕКТ:

Овцевъдна ферма ( овчарник) ” в ПИ 053033 , с. Караполци, м. “Злукярица”,общ.Елин Пелин., Софийска област

Съгласно Приложение №2 от Наредба за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда (изм. ДВ бр.25/2003г.изм. и доп.) и на основание чл.6,ал.1.

Възложител на обекта:Венцислав Стефанов Славчев, гр. София, жк „Левски Зона Г” №6 вх.А

м. януари 2015г.


  1. Информация за контакт с възложителя:

Име, ЕГН, местожителство, гражданство на възложителя – физическо лице, седалище и единен идентификационен номер на юридическото лице;



от Венцислав Стефанов Славчев, София, жк „Левски Зона Г-№6

Лице за контакти:

Антоанета Панева, моб.тел. 0888/976-066

Адрес за кореспонденция:

гр.София, п.к.1000, ул. «Христо Белчев» № 35

2. Характеристика на инвестиционното предложение:
Характеристиката на настоящото инвестиционно предложение е изготвена на основание чл. 81, ал. 1, т. 2 и е съобразена с критериите заложени в чл. 93, ал.4 от ЗООС. Дейността на обекта, за която се изготвя настоящото инвестиционно предложение е включена в Приложение II към чл.93, ал.1, т.1 и 2 на ЗООС - т.1, буква „д”-интезивно животновъдство

Инвестиционно предложение е и съобразено с критериите заложени в глава 5 от Закона за опазване на земеделските земи и Правилника за неговото приложение.


2.1.Резюме на предложението
Настоящото инвестиционното предложение се изготвя във връзка с промяна предназначението на земята и издаване на разрешение за строеж за изграждане на обект: “ Овцевъдна ферма ( овчарник) ”в ПИ 053033 , с. Караполци м “Злукярица”, общ.Елин Пелин., Софийска област-ново строителство.

Собствеността на имота се доказва с нотариален акт №138 том І, рег. №1301, дело №107/2013 г.

За имота има издадена скица №К01099/04.09.2013 год., презаверена от 19.08.2014 год.от Служба по земеделие,гр.Елин Пелин.

ПИ № 053033, съгласно скицата е с обща площ от 798 кв.м.,начин на трайно ползване нива, категорията на земята -четвърта при неполивни условия,м. “Злукярица”,землище на с. Караполци, общ. Елин Пелин при съседи:

-имот № 053032- зеленчуков. култура частна ;

-имот №052005-частна нива;

-имот №000398-полски път;

-имот №053034-зеленчуков. култура, частна

На основание чл.5,ал.1, от ЗУТ е одобрено задание на ПУП-ПЗ със заповед на Гл. архитект на гр. Елин Пелин и решение № 633 на Общински съвет .- за отреждане на имота за овцеферма, при следните устройствени показатели: Пл.-60%, Кинт-1,5,мин Озел-30%.

“ В и К “ ЕООД съгласува ПУП-ПЗ и уведомява възложителя ,че дружеството в момента няма възможност да предложи водоснабдяване и канализация на имота, тъй като в близост до имота липсват В и К мрежи стопанисвани от него.

Поради тази причина се предвижда за водоснабдяване изграждането на собствен водоизточник в рамките на имота.

Отпадъчните води от дейността ще се отвеждат в изгребна яма/бетонирана,водонепропусклива./

“Напоителни системи” ЕАД е издала Удостоверение за поливност №У-5 от 21.03-2914 год.,според което територията е поливна.

Предвижда се входът и изходът към имота да се осъществи по съществуващ полски път- 000398.

“ЧЕЗ Разпределение България”АД съгласува ПУП-ПЗ с писмо от 31.01.2014 год.при условие ,че присъединяването на обекта да се извърши от страна 20 кV. от въздушен електропровод 20 кV,Огняново, като се определи подходящо място в имота за изграждане на трафопост 20/0,4 кV при спазване на ЗЕ, ЗУТ и Наредба №16/2004 год. за сервитутите на енергийните обекти.

Присъединяването на обекта ще се извърши при спазване изискванията на наредба № 6/2004 год. за присъединяване на производители и потребители на електрическа енергия към преносната разпределителната електрическа мрежа.

От общинска служба по земеделие, гр.Елин Пелин е издадена партида на имота, която е открита от 23.02.1998 год. с координатни гранични точки.

В близост до имота има частично изградена инженерна инфраструктура.

Изграждането на бъдещия обект ще бъде съобразено с изискванията на Закона за устройство на територията и всички други действащи закони и подзаконови актове.
2.2. Доказване на необходимостта от инвестиционното предложение
Информацията за инвестиционното предложение за изграждане на „ Овцевъдна ферма ( овчарник) ”в ПИ 053033 , с. Караполци м “Злукярица”, общ.Елин Пелин., Софийска област– ново строителство е изготвена на основание чл. 81, ал. 1, т. 2 и е съобразена с критериите заложени в чл. 93, ал.4 от ЗООС. Дейността на обекта, за която се изготвя настоящото инвестиционно предложение е включена в Приложение II към чл.93, ал.1, т.1 и 2 на ЗООС - т.1, буква „д”-интезивно животновъдство и глава 5 от Закона за опазване на земеделските земи и Правилника за неговото приложение .

Теренът е собственост на възложителя и неговото местоположение и съществуващо ползване е подходящо за реализиране на инвестиционното предложение. То отговаря на критериите за определяне на:

а/ характеристиката на предлаганото строителство, дейности и технологии по обем, производителност, мащабност, взаимовръзка и кумулиране с други предложения, ползване на природни ресурси, генерирани отпадъци, замърсяване и нарушения на околната среда, както и риск от инциденти;

б/ местоположението, в това число чувствителност на средата, съществуващото ползване на земята, относителното наличие на подходящи територии, качеството и регенеративната способност на природните ресурси в района;

в/ способността за асимилация на екосистемата в естествената околна среда;

г/ характеристиките на потенциалните въздействия - териториален обхват, засегнато население, същност, големина, комплексност, вероятност, продължителност, честота и обратимост;

е/ обществения интерес към предложението.

Разположението и конфигурацията на площадката съответстват на предстоящото предназначение на обекта.

Реализирането на инвестиционното предложение ще има положително въздействие на социално-икономическите условия при експлоатацията на обекта.

При нормална експлоатация на обекта, екологичните условия в района няма да бъдат нарушени.

Намеренията на инвеститора ще бъдат отразени в заданието за проектиране, на база на което ще бъде изготвен и работен проект. Последният ще бъде съобразен с визата за проектиране, както и с действащата нормативна уредба.
2.3. Връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности

Няма връзка с други съществуващи и одобрени устройствени или друг план дейности.

Имотът е собственост на възложителя, съгласно нотариален акт №138 том І, рег. №1301, дело №107/2013 г. За ПИ 053033 има издадена скица № К 138/2013 год. е с обща площ от 798 кв.м.,начин на трайно ползване нива, категорията на земята -четвърта при неполивни условия.

“ В и К “ ЕООД с писмо съгласува ПУП-ПЗ и уведомява възложителя ,че дружеството в момента няма възможност да предложи водоснабдяване и канализация на имота, тъй като в близост до имота липсват В и К мрежи стопанисвани от него.

“Напоителни системи” ЕАД е издала Удостоверение за поливност според което територията е поливна.

Предвижда се входът към имота да се осъществи по съществуващ полски път.

Обектът ще бъде захранен с ел. енергия от нов КТП, съгласно указаниия на “ЧЕЗ Електроразпределение”АД .

В близост до площадката има изградена частично инженерна инфраструктура.

Изграждането на бъдещия обект ще бъде съобразено с изискванията на Закона за устройство на територията и всички други действащи закони и наредби.
2.4. Подробна информация за разгледани алтернативи
Няма разгледани такива, тъй като теренът е собственост на възложителя.

“Нулева” алтернатива ще означава имотът да остане незастроен и да остане в сегашното си състояние нива- четвърта категория и фермата за овце да не се реализира.

Местоположението на площадката е подходящо от гледна точка на пътно-транспортната обстановка за реализиране на такъв вид проект.

Реализацията на инвестиционния проект представлява по-добрата алтернатива от гледна точка на социално-икономическите условия за развитие на района.


2.5. Местоположение на площадката, включително необходима площ за временни дейности по време на строителството:
Обектът: “ Овцевъдна ферма ( овчарник) ” ще се реализира в ПИ 053033 , с. Караполци м “Злукярица”, общ.Елин Пелин., Софийска област.

Съгласно актуална скица издадена от общинска Служба по земеделие гр.Елин Пелин ПИ № 053033 е с обща площ от 798 кв.м.,начин на трайно ползване нива, категорията та земята -четвърта ,м.”Злукярица” землище на с.Караполци, общ Елин Пелин при граници:

-ПИ 053032-зеленчукова култура;

-ПИ 052005- нива;

-ПИ 053034- зеленчукова култура;

-ПИ 000398-полски път;

Транспортния достъп до имота ще се осъществява от съществуващ полски път ,с който имота граничи - 000398.

Теренът на площадката е достатъчен за извършване на строителните работи и за временно съхранение на земните маси от изкопните работи и строителните отпадъци, формирани по време на строителството .


2.6 Описание на основните процеси (по проспектни данни), капацитет
Настоящото инвестиционното предложение се изготвя във връзка с промяна предназначението на земята и издаване на разрешение за строеж за изграждане на обект: “ Овцевъдна ферма ( овчарник) ”в ПИ 053033 , с. Караполци м “Злукярица”, общ.Елин Пелин., Софийска област-ново строителство.

Съгласно нотариален акт №138 том І, рег. №1301, дело №107/2013 г. имотът е собственост на възложителя.

ПИ № 053033, съгласно приложената скица е с обща площ от 798 кв.м.,начин на трайно ползване нива, категорията на земята -четвърта при неполивни условия.

На основание чл.5,ал.1, от ЗУТ е одобрено задание на ПУП-ПЗ със заповед на Гл. архитект на гр. Елин Пелин

Съгласно ПУП- План за застрояване за поземления имот се предвиждат следните технически показатели:


  • плътност на застрояване – до 60%;

  • Кинт – до 1,5;

  • минимално озеленяване – 30%.

Предназначението на територията на ПИ 053033 се определя съгласно чл.4, ал. 7 г.19 от наредба № 03/7 за ПН за устройство на отделните видове територии и устройствени зони – „За друго предназначение”.

Територията не може да баде отнесена към определените в чл.6, ал. 1 от Наредба № 03/7 за Пн за устройство на отделните видове територии и устройствени зони- типове устройствени зони и техни разновидности , поради което се определя собствен режим на устройство съгласно предназначението по чл. 4, ал. 7 – „за животновъдство”.

На основание чл. 8 от ЗУТ и във връзка с чл. 6 от Наредба №03/7 за ПН за устройство на отделните видове територии и устройствени зони се определя конкретно предназначение на частта от имота – Овцевъдна ферма – овчарник- 50 бр. животни.

Определя се:



  • Застрояването е с малка височина – до 10 м;

  • Височината на сградите е съобразно функционално-технологичните изисквания;

  • Начинът на застрояване е – свободен;

Показателите за застрояване са следните:

  • Максимална плътност на застрояването – 60 % от площта на двора за застрояване;

  • Минимално озеленяване – 30%;

  • Кинт. – максимално – 1,5;

Изборът на подходяща площадка за изграждане на фермата е предпоставка за добра организация на производствените процеси, благоустрояване, профилактични и ветеринарни мероприятия и всичко това резултира от едната страна върху рентабилно производство и от друга – върху устойчивото използване на земята и водите.

По-важни изисквания:



  • изграждането на фермата да бъде върху нископлодородна земя и под равнището на най-близкото населено място с което се избягва замърсяването на водите и почвите с отпадъците от фермата

  • мястото да бъде на подветрената страна на селището, но да е защите­но от преобладаващите ветрове в района.

  • мястото да не попада в зоната на замърсявания от големи индустриални предприятия.

  • подпочвените води да бъдат дълбоки /под 3-9 м/ в зависимост от системата за почистване на тора.

  • пътищата които ще обслужват фермата да не пресичат главни или ма­гистрални пътища. Най-близката животновъдна ферма да отстои на 1-3 км.

  • мястото да бъде добре водоснабдено, да има определен наклон който да позволява събирането на оточните води във водохранилище за прочистване.

Системи за отглеждане на овци.

Овцете се отглеждат по две системи: оборно-пасбищно при което 6 месеца животните са на паша, а останалите 6 месеца в обора и в дворовете пред обора, когато времето позволява. Тези срокове се определят от времето и са относителни по продължителност. През пролетните месеци и късните есенни, когато пада слана, овците се пускат на паша /след 10 часа/ и се прибират по рано. По време на пасбищният период по – голяма част от изпражненията се отделят по пътя до пасищата и върху самите пасища. През оборния период, животните дефектират в и пред обора. Събира се предимно сухата порция тор и остатъците след изсушаване на урината. В България оборно отглеждане на дребни преживни се прави само при угояване на агнета и шилета. Тогава торът се събира в сградата или в торов басейн при отглеждане на животните върху решетъчен плод. В полупланински и планински райони се премина и към пасбищно угояване на агнета и шилета при което не се събира поради това, че животните менят постоянно местата за паша. Овцата отделя тор за една година от 730-800 кг, а шилетата до 400 кг. Торохранилището за една овца е 1 м3, а за едно агне до шиле- 0,5 м3.

В конкретният случай овцете ще се отглеждат по оборно-пасищната система.

Предвижда се в имота да се изгради полуотворена сграда /овчарник/ с РЗП от около 400 кв.м

В нея ще си изградят помещенията за овцете, за новородените агнета, и складът за фураж.

Подът на сградата ще е от бетонен. Овцете ще се отглеждат върху дълбока несменяема постеля. Стените ще са от панелни, а покривната конструкция ще е метална.

В сградата се предвижда да се обособят следните помещения:

1. Помещение за 50 бр. овце с РЗП от около 100 кв.м.

2. Помещение за агнета с РЗП от около 80 кв.м.

3. Склад за зърно- с РЗП от около 60 кв.м.

4. Навес за съхраняване на грубия фураж с РЗП от около 100 кв.м.

5. Склад за материали с РЗП от около 50 кв.м.

Помещението за агнетата ще бъде разделено от помещението за овцете посредством подвижна лека преграда.

За нормалното отглеждане на овцете ще бъдат обособени боксове,като броят им ще бъде в зависимост от броя на животните.

Ще бъде осигурен фронт за хранене – 0,44 м за една овца, като хранилката ще е едностранна.

ОСНОВНИТЕ ПРОИЗВОДСТВЕНИ ПРОЦЕСИ ЩЕ БЪДАТ :

-Транспортиране на фуражите – с трактор ;

- Залагане на фуражите - ръчно

- Стрижба на овцете - механизирано със стрижбени машинки

- Почистване на тора - четири пъти годишно т.е. през три месечни интервали

- Приготвяне на силажи ;

- Съхранение на силажите - в силажна яма вкопана в земята или на открито;
-Приготвяне на конц. фуражи ;

- Съхранение на грубите фуражи – под формата на балии ;

- Ветеринарно–медицинско обслужване – от съответните компетентни органи

- Бонитировка и маркиране на овцете – по договор от РДСРЖ

За съхранение на твърдия тор ще се изгради вкопа­но в земята торохранилища.

Торохранилището ще бъде вкопана в земята на около 75-100 см, като над терена ще остават около 50 см от тяхната височина. То ще има правоъгълна форма и обемът му ще се определяи от вида и броя на животните, от продължителността на оборния пе­риод на отглеждане, от ефективността на използване на средствата за механизацията също и от необходимата степен на узряване преди да се внесе в почвата. Периодът на узряване през лятото е около 2-3 мес., а през зимата-4-5 мес.

Торохранилищено ще бъде изградено от водонепропускливи стени, а дъното на торохранилищато ще се изгради от бетон.

За оттичане на торо­вата течност, дъното на торището ще има наклон 3-5% към една от дългите му страни, където ще бъде разположена шахта за събиране на теч­ностите. Шахтата ще бъде покрита с железна решетка, за да не попада тор в тях.

Около торохранилищата ще се изгради канавка, широка около 24-45 см за отвеждане на повърхностните води. От животно­въдната сграда до торохранилищата ще се изградят транспортни комуникации застлани с твърда настилка, улесняващи механизираното извозване на тора.

В имота ще бъде изградена едноетажна битовата сграда с офисна част за управление,битови помещения, стая за гледачите и санитарно битов възел с РЗП от около 60 кв.м

На обекта ще работят около 4 души персонал.

В района на имота липсват изгради “В и К” мрежи, съгласно писмо издадено от дружеството.

Поради тази причина необходимата вода за противопожарни, производствени и битови нужди ще се осигурява от собствен водоизточник, което изисква провеждане на процедура за издаване на Разрешително за водовземане от Басейнова дирекция – Дунавски район.,което ще бъде предмет на отделно инвестиционно предложение след провеждане на процедурата по преотреждане на земята.

Предвижда се в рамките на имота да се изгради сондажен кладенец с дълбочина около 60 метра, експлоатационна колона от РVС тръби с диаметър ф160,водоприемна част-филтри ,тръби с ф160 мм в интервала от 30 до 46 м. и от 48 до 55.00 метра.

В устието на кладенеца ще бъде изградена подземна бетонова шахта в която ще бъдат монтирани последователно възвратен клапан,водомер и страничен клапан.

При необходимост ще бъде изграден и резервоар, който ще бъде свързан със сондажният кладенец с обем, разчетен,съгласно противопожарните изисквания и норми.

Вода за питейни нужди ще се осигурява от автомат за минерална вода или бутилирана такава.

В близост до имота няма повърхностен воден обект.

Битово-фекалните отпадъчни води ще се отвеждат в площадковата канализация, която ще зауства в изгребна яма, която ще бъде с обем около 4-5 куб.м/бетонирана ,водонепропусклива/ и периодически ще се почиства от лицензирана фирма по договор.

Отпадъчните БФВ от сградата ще бъдат около 1,8 л/сек.и ще се отвеждат в изгребна яма.

Дъждовните води от по характер условно чисти, ще се оттичат свободно по площадката.

Електрозахранването на обекта ще се осъществява от собствен трафопост.

Отоплението на административната сграда ще става с електроенергия - климатици.

Топла вода за персонала ще бъде осигурена от ел.бойлер

Съгласно изготвения проект за ПУП се предвижда 30% озеленяване. В имота няма съществуваща дървесна растителност. Озеленяването ще засегне всички свободни пространства.

За обекта ще бъдат изградени следните видове електрически инсталации: силнотокови ел. инсталации за осветление и контакти, слаботокови ел. инсталации (телефонна и телевизионна) и мълниезащитна инсталация.

Изграждането на бъдещия обект ще бъде съобразено с изискванията на :

--Закона за устройство на територията ,

-Законът за подпомагане на земеделските производители (1998 г.). Според закона държавата подкрепя земеделските производители чрез икономически, структурни и организационни мерки, осигуряване на научни и нформационни услуги,както и чрез програми, насочени към подобряване на квалификацията им,Регламент 1260/99.

-Закон за храните (ДВ, бр. 90 от 15.10.1999 г.) регламентиращ здравната защита и формулиращ условията за производство, търговия и държавен

контрол на хранителни продукти, както и някои задължения на търговците на

хранителни продукт

-Закон за ветеринарно-медицинската дейност - ДВ, бр.42/5.05.1999 г.;

Директиви: 78/923; 81/602; 81/851; 85/358; 88/146; 88/166; 88/306; 88/608;

89/608; 90/218; 91/628; 91/629; 91/630; 92/74; 93/119; 97/12; Регламент:

2309/93. Той регламентира законовата рамка на ветеринарната дейност и

позволява въвеждането на важни достижения в областта на ветеринарното

дело. ,


-Наредба №28 за ветеринарно-санитарните и хигиенните изисквания при

изграждане, експлоатация на месопреработвателни предприятия, производство и продажба на месни продукти.- ДВ, бр.142/2.12.1998 г.-

въвежда изцяло Директива: 77/99. и всички други действащи закони и подзаконови актове ,касаещи дейността на обекта
2.7 Схема на нова или промяна на съществуваща пътна инфраструктура
Местоположението на площадката е подходящо от гледна точка на пътно - транспортната обстановка в района.

Транспортния достъп до имота ще се осъществява от съществуващ полски път 000398, с който имотът граничи.

Не се предвижда промяна на съществуващата пътна инфраструктура, освен оформянето но входа и изхода към обекта.
2.8 Програма за дейностите, включително за строителство, експлоатация и фазите на закриване, възстановяване и последващо използване.

В обхвата на работния проект ще се съдържат подробни разработки, касаещи реализацията му и план за безопасност и здраве. Строителството и експлоатацията на обекта не са свързани с действия, които ще доведат до физически промени на района, където ще се реализира предложението (топографията, използването на земята, промени във водните обекти и др.). При строителството и експлоатацията на реализираното инвестиционно предложение ще бъдат използвани природни ресурси като земя, вода, материали и енергия. Няма невъзстановими или в недостатъчно количество природни ресурси.

Ще бъдат спазвани изискванията на Наредба №2 от 22.03.2004г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд.

За предотвратяване и ликвидиране на пожари и аварии и за евакуация на работещите и на намиращите се на работната площадка, ще бъдат взети мерки за осигуряване на безопасност и здраве при работа. Строителството като организация ще се разгърне само върху имота и няма да засегне съседните имоти, като същото ще се извършва съгласно и план за безопасност и здраве. Подходът за транспортна и друга техника към площадката ще се осъществява по съществуващ полски път.

За предотвратяване и ликвидиране на пожари и аварии и за евакуация на работещите и на намиращите се на работната площадка, ще бъдат взети мерки за осигуряване на безопасност и здраве при работа.

Срокът за строителството на обекта е 6 месеца.




    1. Предлагани методи за строителство

Конструкцията на сградите – овчарник и административен офис ще бъде от монтажни елементи.

Фундирането ще стане посредством ивични фундаменти под колоните и стените и с единични фундаменти под средните колони.

Материали, които ще се използват са : Бетон клас В20, В10. Армировъчна стомана класове АІ(Ф) и AIM (N).

Изкопните работи ще се изпълняват до кота дъно изкоп, което е равно на кота здрава почвена основа, след което ще се изпълни пясъчно-баластрена възглавница до кота дъно подложен бетон за фундиране на сградата.

Ще бъдат използвани още –пясък, чакъл, бетон, цимент, армировка, тухли, РVС дограма със стъклопакет, алуминиеви врати.




    1. Природни ресурси, предвидени за използване по време на строителството и експлоатацията

По време на строителството и експлоатацията на обекта ще се използва вода за битови нужди и ПП нужди – от собствен водоизточник, а за пиене-бутилирана минерална вода.

Земните маси от изкопните работи ще се използват за подравняване на площадката, оформяне на тревните площи и озеленяване на околосградното пространство.

Основните материали, от които ще се изпълни конструкцията на подобектите са: камък, тухли, дърво, метални конструкции и бетон.

По време на извършване на строителните работи, инвестиционното предложение не включва използване, съхранение, транспорт, производство и работа с материали, които могат да бъдат опасни за околната среда и здравето на хората.

В близост до имота няма изградени ВиК мрежи, собственост на „ВиК” ЕООД, съгласно издадено становище.

Необходимата вода за противопожарни нужди и битови нужди ще се осигурява от собствен водоизточник, което изисква провеждане на процедура за издаване на Разрешително за водовземане от Басейнова дирекция – Дунавски район.

По време на експлоатацията на обекта, вода за питейни нужди ще се осигурява от автомат за минерална вода или бутилирана такава.

Битово-фекалните отпадъчни води ще заустват в изгребна яма /бетонирана, водонепропусклива шахта на изчерпване/.

Ел. захранването на сградата ,чрез изграждане на собствен трафопост.

По време на извършване на строителните работи, инвестиционното предложение не включва използване, съхранение, транспорт, производство и работа с материали, които могат да бъдат опасни за околната среда и здравето на хората.

Една част от земните маси от изкопните работи ще се използва за подравняване на площадката и оформяне на тревните площи. По-голямата част ще се извозва на депо за земни маси.

По време на извършване на строителните работи, инвестиционното предложение не включва използване, съхранение, транспорт, производство и работа с материали, които могат да бъдат опасни за околната среда и здравето на хората.
2.11. Отпадъци, които се очаква да се генерират – видове, количества и начин на третиране

При строителство на обекта ще се формират следните отпадъци:




  • Смесени отпадъци от строителни материали

- код - 17.09.04

- свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на опре-

делено от общинските органи място



    • Земни маси – от изкопни работи

- код - 17.05.04

- свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на опре-

делено от общинските органи място на излишните земни маси и за обратна засипка


При експлоатацията на обекта ще се формират следните отпадъци:

  • Смесени битови отпадъци

- код - 20.03.01

- свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на

договорни начала от лицензирани фирми.




  • Пластмасови опаковки (чевали с фураж)

  • код - 15.01.02

  • свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на

договорни начала от лицензирани фирми.



  • Утайки от изгребна яма

- код - 20.03.04

- свойства - неопасни

начин на третиране - събиране и извозване на

договорни начала от лицензирани фирми.


Смесените битови отпадъци ще се събират разделно в контейнери и ще се извозват по договор с община Елин Пелин.

Не се предвижда допълнителна преработка на посочените отпадъци.

Преди въвеждане на обекта в редовна експлоатация, възложителят е длъжен да направи постъпки пред РИОСВ-София за издаване на разрешение за дейности с отпадъци съгласно от Закона за управление на отпадъците.

Количеството на генерираните отпадъци ще бъде във функция от дейността на обекта.

Ще бъдат сключени договори с лицензирани фирми за предаване на отпадъците, които притежават съответните разрешителни, съгласно Закона за управление на отпадъците.

На този етап прогнозни количества на генерираните отпадъци не магът да се дадат


2.12 Информация за разгледани мерки за намаляване на отрицателните въздействия върху околната среда.
. При работното проектиране ще се заложат мероприятия, гарантиращи спазването на екологичното законодателство - отделянето и съхраняването на хумусния слой при подготовката на строителната площадка, строително-изкопните работи и подходящото озеленяване на свободните от застрояване площи, което се предвижда да бъде около 30%.

2.13. Други дейности, свързани с инвестиционното предложение (например, добив на строителни материали, нов водопровод, добив или пренасяне на енергия, жилищно строителство, третиране на отпадъчните води)
Исканата информация по тази точка касае добива на подземни води за битови и ПП нужди, изграждането на нови вътрешни и външни ВиК мрежи, изграждането на площадкова разделна канализация и отвеждането и за евентуалното пречистване на отпадъчните води - битови и дъждовни /в зависимост от издаденото от компетентните органи разрешително за заустване/.

Захранването на обекта с вода за битови и противопожарни нужди ще се извършва от собствен водоизточник, тъй като в близост до имота липсват изградени В и К мрежи.

Според писмото на “В и К”, дружеството не експлоатира канализационни мрежи.

Тъй като в района липсва изградена канализационна мрежа отпадъчните БФВ води ще се отвежда в изгребна яма /бетонирана, водонепропусклива/, която периодически ще се почиства по договор с лицензирана фирма.

Ел. захранването на сградата ще бъде осигурено от собствен трафопост

Дъждовните води, формирани от покрива на сградата ще се оттичат свободно по терена.

Не се предвижда добив на строителни материали .

2.14. Необходимост от други разрешителни, свързани с инвестиционното предложение.
Освен нормативно заложените в ЗУТ стандартни процедури /съгласувателни писма от ВиК, Електроразпределение, РСПАБ, РЗИ, КАТ и др./ пряко свързани с инвестиционното намерение са и следните разрешителни:

Решение за промяна предназначението на земята за неземеделски нужди;

- Разрешително за дейности с отпадъци, съгласно Закона за управление на отпадъците - ЗУО

- Разрешително за извозване на земните маси и строителните отпадъци от община Елин Пелин;.

- Разрешително за водовземане от собствен водоизточник съгласно изискванията на Закона за водите (ДВ бр.67/1999г.);

- Договор с лицензирана фирма за почистване на изгребната яма.


2.15 Замърсяване и дискомфорт на околната среда
Предвиденото от възложителя инвестиционно предложение за изграждане на Овцевъдна ферма ( овчарник) сграда не предполага замърсяване на почвите, водите и атмосферния въздух в района както по време на строителството, така и по време на експлоатацията. При разработването и одобряването на работните проекти ще бъдат заложени мерки за намаляване на отрицателните въздействия върху околната среда и човешкото здраве.

Изграждането на обекта ще бъде свързано с извършване на изкопни, насипни, строителни работи и транспорт.

Не се предвижда използване на горивни процеси по време на строителните работи. Ще се използва основно електроенергия.

Определено атмосферни емисии, различни от съществуващите ще се формират само по време на строителството. Последните ще бъдат главно прахови емисии, формиращи се при изкопните работи .

Емисионното въздействие вследствие извършването на строителни работи непосредствено до работната площадка би могло да бъде значително, но кратко по време. На разстояние около 100м, въздействието върху атмосферния въздух ще бъде незначително.

Прогнозната оценка за очакваното емисионно натоварване на атмосферния въздух в района на обекта вследствие неговото изграждане, както и зоните на разпространение и обхвата на това емисионно въздействие ще бъде незначително, локално, временно и ще засегне предимно територията на работната площадка. Не се предвижда отделяне на емисии на замърсители или опасни, токсични или вредни вещества в атмосферния въздух в района.

Предвиденото от възложителя инвестиционно предложение за изграждане на обекта не предполага замърсяване на почвите, водите и атмосферния въздух в района.

От реализирането на обекта /строителство и експлоатация/ не се очакват вредни физични фактори - шум, вибрации, светлинни, топлинни, електромагнитни и йонизиращи лъчения.


2.16 Риск от инциденти
При избор на изпълнител за реализацията на проекта е необходимо да се изисква добра организация и използване на най - съвременни методи в строителния процес, които трябва да гарантират недопускане на отрицателно въздействие върху околната среда, включително площадката и прилежащите й територии, както и висока степен на контрол на качество на изпълнение на СМР.

Съществува риск от злополуки по време на строителството, както и при експлоатацията на обекта - основно от пожари, които могат да навредят на здравето на хората или на околната среда, но той е в пряка зависимост от мерките, заложени в Работния проект и Правилниците, както и от квалификацията и съзнанието за отговорност на обслужващия персонал.



3. Местоположение на инвестиционното предложение
3.1. План, карти и снимки, показващи границите на инвестиционното предложение, даващи информация за физическите, природните и антропогенните характеристики както и за разположените в близост елементи на Националната екологична мрежа

Съгласно скица издадена от общинска Служба по земеделие гр.Елин пелин ПИ № 053033 е с обща площ от 798 кв.м.,начин на трайно ползване нива, категорията та земята -четвърта при неполивни условия,м.”Злукярица” землище на с.Караполци граничи:

-ПИ 053032-зеленчукова култура;

-ПИ 052005- нива;

-ПИ 053034- зеленчукова култура;

-ПИ 000398-полски път;

Транспортния достъп до имота ще се осъществява от съществуващ полски път ,с който имота граничи 000398.

Не се предвижда промяна на съществуващата пътна инфраструктура, освен оформяне на входа и изхода от обекта.

Инвестиционното предложение за изграждане на обекта не засяга територии със статут на защитени по смисъла на Закона за защитените територии (обн. ДВ, бр.133/11.11.1998 г.), както и защитени зони по смисъла на Закона за биологичното разнообразие (обн. ДВ, бр. 77/ 09.08.2002 г.).

Най-близките Защитени зони са „Етрополе-Байлово с код BG 0001043 за опазване на местообитанията и дивата флора и фауна и „Долни Богров – Казичене” с код BG 0002004 за опазване на дивите птици.

Защитените зони се намират на достатъчно голямо разстояние от ПИ 053033,с Караполци,общ. Елин Пелин над 10 км.

Въздействие върху целите и предмета на тези зони не се очаква. Реализацията на инвестиционното предложение няма да предизвика загуба на местообитания и нарушаване на видовия състав на популациите висши растения и животни. По време на преустройството и експлоатацията на обекта тези показатели няма да се нарушат. Няма да има въздействие на инвестиционното предложение, както по време на строителството, така и при експлоатацията, върху целостта на защитените зони .

В близост и на територията на имота няма паметници на културата, които могат да бъдат засегнати при реализацията на обекта.
3.2. Съществуващите ползватели на земи и приспособяването им към площадката или трасето на обекта на инвестиционното предложение и бъдещи планирани ползватели на земи

Съгласно нотариален акт №138 том І, рег. №1301, дело №107/2013 г. имотът е собственост на възложителя.

ПИ № 053033, съгласно скица е с обща площ от 798 кв.м.,начин на трайно ползване нива, категорията на земята -четвърта при неполивни условия.

Изграждането на бъдещия обект ще бъде съобразено с изискванията на Закона за устройство на територията и всички други действащи закони и наредби.


3.3. Зониране или земеползванесъобразно одобрени планове

На основание чл.5,ал.1, от ЗУТ е одобрено задание на ПУП-ПЗ със заповед на Гл. архитект на гр. Елин Пелин.


3.4. Чувствителни територии в това число чувствителни зони, уязвими зони, защитени зони, санитарно-охранителни зони и други; Национална екологична мрежа
Бъдещият обект ще се изгради в ПИ 053033, ,с.Караполци , общ. Елин Пелин, Софийска област, след провеждане на процедури по промяна предназначението на земята.

Районът не е третиран като чувствителна зона или територия в екологичен аспект и при ползването на обекта няма да се наложи спазването на определени и задължителни норми и изисквания или налагане на ограничения.

Около територията на инвестиционното предложение и в близост до нея няма други обекти, които са важни или чувствителни от екологична гледна точка, напр. влажни зони, водни течения или други водни обекти, крайбрежна зона. Независимо от това възложителят ще осъществява контрол по време на строителството и експлоатация на обекта за недопускане на причини, които биха довели до пожари, аварии и невъзвратими щети.

На територията на инвестиционното предложение и в близост до нея няма площи, които се обитават от защитени, важни или чувствителни видове на флората и фауната, напр. за размножаване, гнездене, събиране на фураж, зимуване, миграция, които могат да бъдат засегнати от предложението.

На територията на инвестиционното предложение или в близост до нея няма ландшафти или живописни местности, които могат да бъдат засегнати от предложението.

На територията на инвестиционното предложение или в близост до нея няма пътища или съоръжения за достъп до места за отдих, които могат да бъдат засегнати от предложението.

На територията на инвестиционното предложение или в близост до нея няма местности и обекти с историческо или културно значение, които могат да бъдат засегнати от предложението.

Територията на инвестиционното предложение не се намира в зона с опасност от земетресения, пропадания, свлачища, ерозия, наводнения или неблагоприятни климатични условия, напр. температурни инверсии, мъгли, силни ветрове, които могат да предизвикат проблеми в околната среда при реализацията на предложението.

Инвестиционното предложение за изграждане на обекта не засяга територии със статут на защитени по смисъла на Закона за защитените територии (обн. ДВ, бр.133/11.11.1998 г.), както и защитени зони по смисъла на Закона за биологичното разнообразие (обн. ДВ, бр. 77/ 09.08.2002 г.).

Най-близките Защитени зони са „Етрополе-Байлово с код BG 0001043 за опазване на местообитанията и дивата флора и фауна и „Долни Богров – Казичене” с код BG 0002004 за опазване на дивите птици.

Защитените зони се намират на достатъчно голямо разстояние от ПИ 053033,с Караполци,общ. Елин Пелин над 10 км.
3.5 Качеството и регенеративната способност на природните ресурси
Няма.

Обектът ще бъде изграден в собствен поземлен имот, след промяна на предназначението на земята от земеделски в не земеделски нужди.



3.6 Подробна информация за всички разгледани алтернативи за местоположението
Няма разгледани алтернативи, тъй като имотът е собственост на възложителя.

„Нулевата” алтернатива означава, че обекта да не се реализира и терена да запази сегашния си вид-незастроен,нива.

Местоположението на площадката е подходящо от гледна точка на транспортен достъп и възможност за обслужване на населението, както и обвързването на площадката със съществуващата техническа инфраструктура.
4. Характеристики на потенциалното въздействие (кратко описание на възможните въздействия вследствие на реализацията на инвестиционното предложение)
4.1.Въздействие върху хората и тяхното здраве, земеползването, материалните активи, атмосферния въздух, атмосферата, водите, почвата, земните недра, ландшафта, природните обекти, минералното разнообразие, биологичното разнообразие и неговите елементи и защитените територии на единични и групови паметници на културата, както и очакваното въздействие от естествени и антропогенни вещества и процеси, различните видове отпадъци и техните местонахождения, рисковите енергийни източници – шумове, вибрации, радиации, както и някои генетично модифицирани организми.


  • Въздействие върху хората и тяхното здраве

Реализирането на инвестиционното предложение няма да окаже отрицателно въздействие върху здравето на населението с.Караполци, общ. Елин Пелин.

По време на изграждането на обекта, здравният риск на работещите се формира от наличните вредни фактори на работната среда (шум, вибрации, прах, заваръчни аерозоли). Определените въздействия са ограничени в периода на строителството и при работна среда на открито в рамките на работния ден. Потенциалният здравен риск е налице при системно неспазване на правилата за здравословни и безопасни условия на труд, съгласно изискванията на Наредба №2/2004год. за минимални изисквания за спазване на здравословните и безопасни условия на труд при извършване на строително-монтажни работи.




  • Атмосфера и атмосферен въздух

От дейността на обекта не се очаква промяна в качеството на атмосферния въздух, тъй като няма да се отделят вредности от дейността на обекта.

Дейността няма да оказва въздействие върху качеството на атмосферния въздух и не предвижда отделяне на емисии на замърсители или опасни, токсични или вредни вещества във въздуха над ПДН.




  • Води

Захранването на обекта с вода за битови и противопожарни нужди ще се извършва от собствен водоизточник, тъй като в близост до имота липсват изградени В и К мрежи.

Според писмото на “В и К”, дружеството не експлоатира канализационни мрежи.

За битовото водоснабдяване от собствен водоизточник ще бъде проведена отделна процедура ,след промяна предназначението на земята, пред БД-Дунавски район.

За питейни нужди ще бъде доставяна бутилирана минерална вода.

Тъй като в района липсва изградена канализационна мрежа отпадъчните БФВ води ще се отвежда в изгребна яма /бетонирана, водонепропусклива/, която периодически ще се почиства по договор с лицензирана фирма.

Дъждовните води, формирани от покрива на сградата ще се оттичат свободно по терена.




Характерът на инвестиционното предложение не е свързан с промяна на вида, състава и характера на земните недра и ландшафта и не предвижда добив на подземни богатства;

Промените ще бъдат функционални и социални. Ще се подобри инфраструктурата на района, като свободните площи ще се озеленят с подходящи растителни видове, с което ландшафтът ще се подобри.




  • Биоразнообразие и неговите елементи, защитени територии, паметници на култура

Няма защитени територии и паметници на културата в границите на инвестиционното предложение.

На територията на инвестиционното предложение и в близост до нея няма площи, които се обитават от защитени, важни или чувствителни видове на флората и фауната, напр. за размножаване, гнездене, събиране на фураж, зимуване, миграция, които могат да бъдат засегнати от предложението.

Инвестиционното предложение за изграждане на обекта не засяга територии със статут на защитени по смисъла на Закона за защитените територии (обн. ДВ, бр.133/11.11.1998 г.), както и защитени зони по смисъла на Закона за биологичното разнообразие (обн. ДВ, бр. 77/ 09.08.2002 г.).

Най-близките Защитени зони са „Етрополе-Байлово с код BG 0001043 за опазване на местообитанията и дивата флора и фауна и „Долни Богров – Казичене” с код BG 0002004 за опазване на дивите птици.

Защитените зони се намират на достатъчно голямо разстояние от ПИ 053033,с Караполци,общ. Елин Пелин над 10 км.


  • Отпадъци при строителството и експлоатацията на обекта съгласно Наредба №2 за класификация на отпадъците от 2014г.

При строителство на обекта ще се формират следните отпадъци:


  • Смесени отпадъци от строителни материали

- код - 17.09.04

- свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на опре-

делено от общинските органи място



    • Земни маси – от изкопни работи

- код - 17.05.04

- свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на опре-

делено от общинските органи място на излишните земни маси и за обратна засипка


При експлоатацията на обекта ще се формират следните отпадъци:

  • Смесени битови отпадъци

- код - 20.03.01

- свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на

договорни начала от лицензирани фирми.



  • Хартиени и картонени опаковки (чували за фураж)

  • код - 15.01.01

  • свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на

договорни начала от лицензирани фирми.



  • Пластмасови опаковки ( чували за фураж)

  • код - 15.01.02

  • свойства - неопасни

- начин на третиране - събиране и извозване на

договорни начала от лицензирани фирми.



  • Утайки от изгребна яма

- код - 20.03.04

- свойства - неопасни

начин на третиране - събиране и извозване на

договорни начала от лицензирани фирми.


Смесените битови отпадъци ще се събират разделно в контейнери и ще се извозват по договор с община Елин Пелин.

Не се предвижда допълнителна преработка на посочените отпадъци.

Преди въвеждане на обекта в редовна експлоатация, възложителят е длъжен да направи постъпки пред РИОСВ-София за издаване на разрешение за дейности с отпадъци съгласно от Закона за управление на отпадъците.

Количеството на генерираните отпадъци ще бъде във функция от дейността на обекта..

Ще бъдат сключени договори с лицензирани фирми за предаване на отпадъците, които притежават съответните разрешителни, съгласно Закона за управление на отпадъците.

На този етап прогнозни количества на генерираните отпадъци не магът да се дадат




  • Физични фактори

Характерът на дейността на бъдещия обект няма да бъде източник на шумови нива на работните места над ПДН 85dВ/А/ допустимо ниво на дневната персонална шумова експозиция на работещия/, съгласно Наредба №2 от 27.02 2003год за защита на работещите от рискове, свързани с експозиция на шум при работа.

Изграждането на обекта е свързано с известно завишаване интензивността на автомобилния поток, но не се очаква надвишаване на шумовите нива над пределно допустимите норми.

Използваните строителни материали, машини и конструкции ще гарантират необходимата шумоизолация и виброустойчивост.

Инвестиционното предложение не крие рискове от замърсяване на почвите или водите в следствие на изпускане на замърсители върху земята или в повърхностни водни обекти и подземни води при правилна експлоатация на обекта.

Съществува риск от злополуки по време на строителството или при експлоатацията на обекта -основно от пожари, които могат да навредят на здравето на хората или на околната среда, но той е в пряка зависимост от мерките, заложени в проекта и Правилници, както и от квалификацията и съзнанието за отговорност на обслужващия персонал и посетителите.
Вид на въздействието (пряко, непряко, вторично, кумулативно, краткотрайно, средно и дълготрайно, постоянно и временно, положително и отрицателно)

Очаквано въздействие: краткотрайно по време на строителството, непряко по време на експлоатация.

Не се очакват негативни въздействия върху компонентите на околната среда.
4.2 Въздействие върху елементите от Националната екологична мрежа, включително на разположените в близост до обекта на инвестиционното предложение
На територията на площадката и в близост няма обекти, които могат да бъдат засегнати и са защитени от международен или национален закон, поради тяхната екологична, природна, културна и друга ценност.

На територията на инвестиционното предложение и в близост няма други обекти, които са важни или чувствителни от екологична гледна точка.


4.3 Вид на въздействието (пряко, непряко, вторично, кумулативно, краткотрайно, средно и дълготрайно, постоянно и временно, положително и отрицателно)
Обектът ще се изгради в поземлен имот след провеждане на съответните процедури по ЗУТ.

Очакваното въздействие ще бъде:

- краткотрайно по време на изграждане на обекта;

- непряко по време на експлоатацията.

Не се очакват негативни въздействия върху компонентите на околната среда.
4.4.Обхват на въздействието - географски район;засегнато население; населени места (наименование, вид- град, село, курортно селище, брой жители и други)
Очакваното въздействие може да се оцени като:

- с малък териториален обхват – на територията на имот собственост на възложителя;

- локален характер, незначително и с възможност за възстановяване.

Засегнати могат да бъдат само обслужващия персонал на обекта и то в незначителна степен, при неспазване изискванията за безопасни условия на труд.


4.5. Вероятност на поява на въздействието
Вероятността от поява на въздействие се свежда до минимум с предвидените от възложителя мерки за предотвратяване и намаляване на влиянието и ликвидиране на последствията от пожари и аварии.

4.6. Продължителност, честота и обратимост на въздействието

Продължителността на въздействие зависи от времето на експлоатация на обекта.

Обратимостта е в зависимост от времето за прилагане и реагиране съгласно разработен План за действие при природни бедствия, аварии и пожари, земетръс и наводнения.

4.7 Мерки, които е необходимо да се включат в инвестиционното предложение свързани с предотвратяване, намаляване или компенсиране на значителните отрицателни въздействия върху околната среда
Рисков фактор при разглежданото инвестиционно предложение е възможността от възникване на пожар и авария поради неспазване на трудовата дисциплина, поради което от страна на възложителя е задължително:

-Изготвяне на Авариен план за обекта;

-Изготвяне на Правила за безопасна работа по работни места и дейности ;

-Спазване на изискванията на Наредба № Із-2377/2011г. за противопожарната безопасност на обекти в експлоатация;

По време на строителството и експлоатацията на обекта е необходимо да се спазват следните изисквания:

- да се предвиди разделно изземване, депониране и оползотворяване на хумусния слой, което ще наложи изграждане на временни депа за съхраняването му в обсега на терена;

- да се предвиди събиране и извозване на генерираните твърди битови отпадъци в контейнери;

- да се съгласува с общинската администрация мястото и маршрута за депониране на строителните отпадъци.

- при изграждане на обекта да се спазят изискванията за рационалното използване на площадката и ограничаване от евентуално замърсяване на прилежащите площи.

- по време на строителството и експлоатация на обекта да се осигури разделно събиране на различните видове отпадъци, формирани от обекта, като се регламентира тяхното третиране.

- да се провежда непрекъснат експлоатационен контрол на всички съоръжения, за да бъдат поддържани в режим на нормална работа.

4.8 Трансграничен характер на въздействията

Инвестиционното предложение няма да окаже въздействие с трансграничен характер.


Упълномощен представител:

Антоанета Панева

ДО

ДИРЕКТОРА НА

РИОСВ-СОФИЯ

бул. „Цар Борис ІІІ” № 136

гр. София

И С К А Н Е
за преценяване необходимостта от ОВОС на инвестиционно намерение

от Венцислав Стефанов Славчев,с.Караполци, общ.Елин Пелин

Лице за контакти:

Антоанета Панева,моб.тел. 0888/976-066

Адрес за кореспонденция:

гр.София, п.к.1000, ул. «Христо Белчев» № 35

Уважаема г-жо Директор,
В отговор на Ваше писмо с изх. № 94-00-2772/26.09.2014 год. за инвестиционно предложение за изграждане на „ Овцевъдна ферма ( овчарник) ” в ПИ 053033, с.Караполци ,м “ Злукярица”,община Елин Пелин, Ви предоставяме исканата информация.

Молим за процедиране на горното инвестиционно предложение по реда на глава шеста от Закона за опазване на околната среда и издаване на Решение за преценяване на необходимостта от ОВОС. За целта прилагаме:


  1. Информация по Приложение № 2 от Наредбата за ОВОС-един екземпляр на хартиен и два на електронен носител;

  2. Доказателства за извършено писмено уведомяване до кмета на общ.Елин Пелин и кметство с. Караполци,съгласно чл.6, ал.9 от Наредбата за ОВОС / вх. № на писмата/

  3. Уведомление по чл.10 от Наредбата за ОС на хартиен и електронен носител.

  4. Документ за платена такса



Упълномощен представител:

Антоанета Панева

До

Кмета на община Елин Пелин

До

Кмета на с.Караполци

Община Елин Пелин

УВЕДОМЛЕНИЕ

за

инвестиционно намерение

от Венцислав Стефанов Славчев,с.Караполци, общ.Елин Пелин

Лице за контакти:

Антоанета Панева,моб.тел. 0888/976-066

Адрес за кореспонденция:

гр.София, п.к.1000, ул. «Христо Белчев» № 35

Уважаеми господа,

На основание чл.6, ал.1 и ал.9 от Наредбата за ОВОС и писмо с изх.№ 26-00-10414 от 11.03.2014 год. на РИОСВ-София Ви предоставяме информация по Приложение №2 от Наредбата за ОВОС за инвестиционно намерение за изграждане на обект : „Овцевъдна ферма ( овчарник) ” в ПИ 053033, с.Караполци ,м “ Злукярица”,община Елин Пелин,

Молим за Вашето становище относно проявения обществен интерес към него на основание чл.6,ал.9, което е необходимо за получаване на преценка от ОВОС от РИОСВ-София.

Прилагам:


  • Информация по приложение №2, съгласно чл.6, ал.1 от Наредбата за ОВОС на хартиен и магнитен носител.

-Обява до заинтересованите лица и общественост
Упълномощен представител:

Антоанета Панева




О Б Я В А
до заинтересованите лица и общественост
На основание чл.6, ал.9 от Наредбата за извършване на оценка на въздействието върху околната среда - ОВОС (обн. ДВ, бр.25/ 2003г.изм.и допълнение от 2012г) от Венцислав Стефанов Славчев,с.Караполци, общ.Елин Пелин

Лице за контакти:

Антоанета Панева,моб.тел. 0888/976-066

Адрес за кореспонденция:

гр.София, п.к.1000, ул. «Христо Белчев» № 35
/наименование на физическото или юридическото лице, адрес/
съобщава

на засегнатото население, на с. Караполци, общ.Елин Пелин, че има инвестиционно предложение за : „Овцевъдна ферма ( овчарник) ” в ПИ 053033, с.Караполци ,м “ Злукярица”,община Елин Пелин,



/наименование, местоположение и кратка характеристика на обекта/

Писмени становища и мнения се приемат в РИОСВ, гр. София - 1618, бул. “Цар Борис ІІІ” № 136, ет. 10, e-mail: riew-sofia@riew-sofia.government.bg



Приложение:

  1. Информация по Приложение№2,съгласно чл.6, ал.1 от Наредбата за ОВОС



Каталог: ovos


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница