За условията и реда за установяване на жилищни нужди, настаняване под наем



Дата08.06.2018
Размер188.75 Kb.
#72832



ОБЩИНА ТЪРГОВИЩЕ



НАРЕДБА



ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА УСТАНОВЯВАНЕ

НА ЖИЛИЩНИ НУЖДИ, НАСТАНЯВАНЕ ПОД НАЕМ

И ПРОДАЖБА НА ОБЩИНСКИ ЖИЛИЩА
Търговище, 2005 г.

РАЗДЕЛ I

ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ
Чл.1. С тази наредба се урежда реда и условията за установяване на жилищни нужди, настаняването под наем и продажбата на общинските жилища.

Чл.2. (1) Жилищата, собственост на община Търговище, по своето предназначение са:

1. за настаняване под наем на граждани с установени жилищни нужди;

2. за продажба, замяна и обезщетяване на бивши собственици, чиито имоти са отчуждени за общински нужди;

3. ведомствени;

4. резервни.

(2) Жилищата по ал. 1 се определят от общинския съвет по предложение на кмета на общината и могат да се променят съобразно потребностите в общината.

(3) (Доп. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Предоставянето и използването на общински жилища за нежилищни нужди се забранява, както и тяхното преотдаване под наем.

(4) Забраната по ал. 3 не се прилага в случаите, когато общината разполага със свободни жилища за настаняване, за които няма нуждаещи се граждани, отговарящи на условията по чл. 3 и чл. 11 от настоящата наредба. В тези случаи използването на общински жилища за нежилищни нужди е допустимо след промяна на предназначението им по реда на Закона за устройство на територията.


РАЗДЕЛ II

ЖИЛИЩА ЗА НАСТАНЯВАНЕ ПОД НАЕМ НА ГРАЖДАНИ С УСТАНОВЕНИ ЖИЛИЩНИ НУЖДИ
Чл.3. В жилища за отдаване под наем се настаняват:

1. лица с жилищни нужди, установени по реда на чл. 7 от настоящата наредба;

2. наематели на общински жилища, които се засягат от ново строителство, надстрояване или пристрояване, основен ремонт или реконструкция;

3. лица, жилищата на които са възстановени на бившите им собственици по реда на чл. 7 от Закона за възстановяване на собствеността върху одържавени недвижими имоти.



РАЗДЕЛ III

ЖИЛИЩА ЗА ПРОДАЖБА, ЗАМЯНА И ОБЕЗЩЕТЯВАНЕ НА БИВШИ СОБСТВЕНИЦИ, ЧИИТО ИМОТИ СА ОТЧУЖДЕНИ ЗА ОБЩИНСКИ НУЖДИ
Чл.4. (1) Общинските жилища, предназначени за продажба , могат да се продават след решение на общинския съвет на:

1. правоимащи по ЗУЖВГМЖСВ;

2. лица, чиито жилища се предвижда да бъдат отчуждени по реда на глава трета от ЗОС;

3. (изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) лица, настанени под наем при условията на раздел VI от настоящата наредба.

4. други лица, след провеждане на търг по ред определен с настоящата наредба.

(2) Служба ”Жилищно настаняване”, след проучване на наличния жилищен фонд подготвя списък на жилищата, които предлага да бъдат определени за продажба. В списъка се включват задължително жилищата:

1. намиращи се в сгради - етажна собственост, в които повече от две трети от обектите са собственост на физически или юридически лица;

2. чиито наематели са правоимащи спестители, включени в списъците по чл. 7 от ЗУЖВГМЖСВ;

3. намиращи се в сгради, чийто срок на амортизация е изтекъл и е на повече от 50 години.

Чл.4а. (Нов – реш. № 6 по прот. № 39/29.07.2010 г.) (1) Замяна на общински жилищни или нежилищни имоти – собственост на държавата, на физически или юридически лица, се извършва при условията и по реда на чл. 40 от ЗОС, освен в случаите по ал. 2.

(2) Замяна на общински жилища с жилищни имоти на физически лица в изпълнение на социални програми, приети от общински съвет – Търговище, се извършва с решение на общински съвет – Търговище. Замяната се извършва по данъчна оценка на заменяните жилищни имоти. По този ред замяна можа да бъде извършена само еднократно и само за един жилищен имот – собственост на физическо лице, с един общински жилищен имот.

(3) Замяната на общински жилища с нежилищни имоти се допуска само ако има свободни общински жилища, за настаняването в които няма нуждаещи се граждани, отговарящи на условията по чл. 43 и чл. 45 от ЗОС, съответно чл. 3 и чл. 6 от настоящата наредба, или ако върху имота, придобит в резултат на замяната, ще се изградят социални жилища.
РАЗДЕЛ IV

ВЕДОМСТВЕНИ ЖИЛИЩА
Чл.5. (1) Във ведомствени жилища на общината се настаняват общински служители - специалисти с жилищни нужди.

(2) Ведомствените жилища се предоставят за ползване от правоимащите по ал. 1, за времето през което специалистът е в трудовоправни или служебни правоотношения с кмета на общината.

(3) (Доп. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Ведомствените жилища могат да се продават на служители, които имат не по-малко от пет години стаж без прекъсване в общинската администрация, към момента не притежават жилищен или вилен имот и не са прехвърляли такъв през този период.
РАЗДЕЛ V

РЕЗЕРВНИ ЖИЛИЩА
Чл.6. (1) В резервните жилища се настаняват под наем за срок не по-дълъг от две години лица:

1. жилищата на които са станали негодни за обитаване в резултат на природни и стихийни бедствия и аварии или са застрашени от самосрутване;

2. в семействата на които са налице остри социални или здравословни проблеми.

(2) С решение на общинския съвет в резервни жилища могат да се настаняват и кметове, заместник кметове и кметски наместници, които нямат жилище в съответното населено място – за времето, през което заемат съответната длъжност.

(3) Резервните общински жилища не могат да се продават.
РАЗДЕЛ VI

ГЛАВА I

УСЛОВИЯ И РЕД ЗА УСТАНОВЯВАНЕ НА ЖИЛИЩНИ НУЖДИ И ЗА НАСТАНЯВАНЕ ПОД НАЕМ В ЖИЛИЩА ЗА ОТДАВАНЕ ПОД НАЕМ, РЕЗЕРВНИ ЖИЛИЩА И ВЕДОМСТВЕНИ ЖИЛИЩА
Чл.7. (1) Право да кандидатстват за настаняване под наем в жилища от тази наредба имат граждани и техните семейства, които отговарят едновременно на следните условия:

1. не притежават жилище, вила или идеални части от такива имоти, годни за постоянно обитаване;

2. не притежава жилищен или вилен парцел в района на населеното място;

3. не са прехвърляли имоти по т. 1 на други лица, след 13.03.1990 г. с изключение на прекратяване на съсобственост или дарение в полза на държавата, общината или организация с идеална цел;

4. не притежават имущество в налични парични средства по влогове, акции, дивиденти, моторни превозни средства, земеделски земи, жилищни, вилни имоти и парцели извън тези по т. 1 и 2, фабрики, работилници, магазини, складове за търговска дейност, ателиета и други основни и оборотни фондове и средства на обща стойност, по-голяма от 2/3 от цената, на жилище съответстващо на нормите на жилищна задоволеност, определена по реда на настоящата наредба;

5. една четвърт от общия годишен доход на гражданите и техните семейства не може да покрие разхода за пазарната наемна цена за жилище, съответстващо на нуждите му, съгласно нормите за жилищно задоволяване;

6. имат регистрация в населеното място, не по-малко от 1 година;

7. не са се самонастанявали в общински жилища или наемното правоотношение за такива жилища не е прекратявано, освен ако са изтекли повече от 5 години от освобождаване на жилището.

(2) Обстоятелствата по чл. 7, ал. 1, т. 1 – т. 5 се установяват с декларация на гражданите, а по т. 6 и т. 7 от комисията по чл. 11.

Чл.8. (1) Стойността на притежаваното имущество по чл. 7, ал. 1, т. 4 се определя както следва:

1. за моторни превозни средства, селскостопански машини и други по застрахователната им стойност;

2. за земеделски земи – по Наредбата за базисните цени на земеделските земи; за жилищни и вилни имоти извън тези по чл. 7, ал. 1, т. 1 и т. 2 – по данъчна оценка;

3. за дялово участие в търговски дружества и кооперации – в размер 50 на сто от действителната му стойност;

4. за фабрики и други обекти с производствено предназначение и за прилежащите към тях терени и съоръжения – по оценки, извършени от лицензирани експерти съгласно Наредбата за оценка на обектите, подлежащи на приватизация;

5. за акции котирани на фондовата борса – по пазарната им цена, а за останалите – по номиналната им стойност.

(2) Оценките на притежаваното недвижимо имущество по ал. 1 се извършва от съответните служби на общинската администрация по местонахождение на имота.

(3) В притежаваното имущество се включват и наличните парични средства, вкючително и тези по жилищноспестовните влогове и дивидентите.



Чл.9. (1) Лицата и семействата, които отговарят на условията на чл. 7, се подреждат в зависимост от степента на жилищната им нужда в групи, както следва:

1. граждани които следва да освободят заеманите от тях жилища и помещения, собствеността върху които се възстановявя по Закона за възстановяване на собствеността върху одържавени недвижими имоти и по други закони за ъзстановяване на собствеността;

2. незаемащи жилищна площ и ползващи не по-малко от година за жилища нежилищни помещения, като : бараки, изби, непригодни тавански помещения и др.;

3. живеещи в жилищни помещения негодни за обитаване, вредни в санитарно-хигиенно отношение или застрашени от самосрутване, освидетелствани по установения за това ред;

4. семейства живеещи въз основа на свободно договаряне;

5. заемащи недостатъчна жилищна площ по нормите установени в настоящата Наредба.

(2) заемането на помещения по ал. 1, т. 2 и т. 3 е основание за еднократно установяване и степенуване на жилищна нужда на обитателите. Повторното им обитаване от други наематели не поражда права за ново определяне на жилищната нужда.

(3) При подреждане на лицата и семействата в една и съща група, се дава предимство на:

1. семейство с две и повече деца;

2. самотни родители на непълнолетни деца;

3. семейства, в които един от членовете е с призната първа или втора група инвалидност;

4. млади семейства – до 35 годишна възраст на съпрузите;

5. семейства или лица, които са живели по-дъго време при тежки жилищни условия.
ГЛАВА II

КАРТОТЕКИРАНЕ НА НУЖДАЕЩИ СЕ ОТ ЖИЛИЩА ЛИЦА И СЕМЕЙСТВА
Чл.10. (1) В общината се съставя и поддържа картотека на нуждаещите се от жилища лица и семейства, които отговарят на условията на чл. 7.

(2) Картотекирането на нуждаещите от жилища граждани се извършва въз основа на молба-декларация по образец, установен от кмета на общината, в които се посочват:

1. броят, трите имена, възрастта и продължителността на адресната регистрация на членовете на семейството;

2. жилищните условия, при които живее семейството към момента на представяне на молбата; вписват се данни за вида (жилищни, нежилищни), размера и собствеността на обитаваните помещения;

3. извършени сделки с недвижими имоти по чл. 7, ал. 1, т. 3;

4. притежавано имущество по чл. 7, ал. 1, т. 1 – т. 4 + удостоверение за деклариран недвижим имот от Данъчна служба;

5. общ годишен доход на семейството за предходната година, формиран от заплати ипенсии, както и допълнителни доходи от хонорари, търговска и стопанска дейност, отдаване на собствен сгаден фонд под наем, земеделски земи под аренда и др.;

6. данни за за предишни вписвания в картотеките.



Чл.11. (1) Кметът на общината назначава комисия за картотекиране на нуждаещите се граждани, в която се включват служители от общинската администрация, представители на Социални служби, както и представители на обществени формирования.

(2) Комисията по чл. 11 разглежда в двумесечен срок подадените моби и декларации, взема решение за включване или невключване на гражданите в картотеките и определя степента на жилищната нужда на отделните семейства (лицата) по групи и подгрупи съгласно чл. 7.

(3) Решението на комисията се съобщава писмено на заинтерисованите граждани – подали молба.

Чл.12. (1) Гражданинът остава картотекиран като нуждаещ се от жилище и когато:

1. (Нова – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) е извикан за активно изпълнение на договора за служба в постоянния резерв;

2. учи в друго населено място или извън страната;

3. работи в друго населено място или извън страната.



Чл.13. (1) Гражданите картотекирани по реда на тази глава, са длъжни при промяна на данните по чл. 9, ал. 2, т. 1 и т. 2 и на условията на чл. 7, да уведомят в едномесечен срок общината, като попълнят нова декларация.

(2) Гражданите които започват индивидуално или групово жилищно строителство или са включени в жилищностроителни кооперации, уведомяват писмено общината в едномесечен срок от издаването на разрешението за строеж.

(3) При предоставяне на ведомствено жилище или жилище на търговско дружество за настаняване или закупуване на картотекиран гражданин, същият уведомява в едномесечен срок общината.

Чл.14. (1) Изваждат се от картотеката:

1. придобилите имоти по чл. 7, ал. 1, т. 1 и т. 2;

2. включените в строителството по чл. 13, ал. 2;

3. настанените в жилище, което отговаря на нормите за жилищно задоволяване по чл. 17.

(2) Гражданите, посочили неверни данни или несъобщили в декларациите обстоятелствата, свързани с условията на чл. 7, ал. 1, чл. 9, чл. 10, ал. 2, т. 1, т. 2 и т. 6 и чл. 13, ал. 2 от Наредбата, носят отговорност по чл. 313 от НК и се изваждат от картотеката за срок от 5 години.

(3) Изваждането от картотеката се извършва с решение на комисията по чл. 11. Решението се съобщава на заинтересованите страни.



Чл.15. Документите, подадени от гражданите при кандидатстване за настаняване под наем в общинско жилище, се съхраняват в общинската картотека до 5 години след изваждането им от картотеката.

Чл.16. Поредността по групи и подгрупи на картотекираните граждани се актуализира всяка година. Тя не се променя в течение на годината освен при условията на чл. 13, ал. 1 и служебно от комисията по чл. 11 с протокол.
ГЛАВА III

НАСТАНЯВАНЕ ПОД НАЕМ
Чл.17. (1) Настаняването под наем в свободни жилища, предназначени за това, се извършва на картотекирани по реда на Глава II граждани, след решение на комисията, назначена по реда на чл. 11 от Глава II при спазване на следните норми за жилищно задоволяване:

1. на едночленно семейство – до 25 кв.м жилищна площ;

2. на двучленно семейство – до 40 кв.м жилищна площ;

3. на тричленно и четиричленно семейство – до 55 кв.м жилищна площ;

4. на семейство с 5 и повече членове – до 15 кв.м жилищна площ в повече за следващите членове.

(2) При определяне на необходимата жилищна площ се взема предвид и детето, което ще се роди, след представяне на документ от медицинските органи.

(3)За задоволяване на специфични нужди може да се предостави допълнителна жилищна площ (стая) до 15 кв.м:

1. на хабилитирани научни работници, които не притежават помещения или ателиета за упражняване на научна и творческа дейност;

2. когато член от семейството страда от болест, която налага изолация, съгласно списъка на болестите, утвърден от министъра на здравеопазването, или се нуждае от помощта на друго лице;

3. на млади семейства;

4. на семейство с което са живели непрекъснато в едно домакинство в продължение на 2 и повече години и продължават да живеят пълнолетни низходящи и възходящи, които не притежават жилищен или вилен имот в страната.

(4) Когато жилището, предоставено под наем на картотекиран гражданин, надвишава нормите, определени по ал. 1, за жилищната площ над тези норми се заплаща наемна цена в удвоен размер.



Чл.18. В едно жилище се настанява само едно семейство.

Чл.19. Преди издаване на настанителната заповед, гражданите подават нова декларация за обстоятелствата по чл. 7. Настъпилите промени се вземат предвид при настаняването.

Чл.20. (1) (Доп. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Кметът на общината, въз основа на решението на комисията по чл. 11 от Наредбата, издава заповед за настаняване в която се посочват трите имена, ЕГН на настаненото лице, броя на членовете на семейството му, вида и местонахождението на жилището, срока на наемането, който не може да бъде повече от 10 г., наемната цена, определена по реда на Наредбата за базисните цени при отдаване под наем на общинско имущество.

(2) Заповедта по ал. 1 има действие за всички членове от семейството на настанения.

(3) Кметът на общината или упълномощено от него лице, в едномесечен срок от издаване на заповедта сключва договор с определения за наемател на общинско жилище.

(4) Ако наемателят в посочения по ал. 3 срок не се яви за сключване на договора, кметът на общината отменя заповедта за настаняване.



Чл.21. При промяна на жилищната нужда, определена съгласно нормите за жилищно задоволяване по чл. 17, ал. 1, на настаненото семейство може да се предостави под наем друго жилище съобразно наличния жилищен фонд.

Чл.22. Запазват се наемните правоотношения с лицата, които:

1. заемат изборна длъжност в органите на държавна власт или в органите на местното самоуправление в друго населено място;

2. с решение на Министерския съвет или на друг държавен или общински орган са временно на работа в друго населено място в страната или вън от нея;

3. (Нова – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) е извикан за активно изпълнение на договора за служба в постоянния резерв;

4. са осъдени да изтърпят наказание “лишаване от свобода”.

Чл.23. Гражданите настанени в жилищата предназначени за отдаване под наем, представят ежегодно до 31 декември декларации за обстоятелствата по чл. 7, ал. 1. Когато са настъпили промени в условията за настаняване под наем, наемателите се пренастаняват по възможност в други жилища или ако са отпаднали условията за настаняване под наем в Общинско жилище, наемните отношения се прекратяват.

Чл.24. Свободни общински жилища за настаняването в които няма нуждаещи се граждани, отговарящи на условията на чл.3 и чл.7 от настоящата наредба, могат да се отдават под наем на желаещи след провеждане на търг. Началната тръжна цена се определя по реда на Наредбата за определяне на базисните наемни цени увеличена 3 пъти.
ГЛАВА IV

ПРЕКРАТЯВАНЕ НА НАЕМНИТЕ ПРАВООТНОШЕНИЯ
Чл.25. (1) Наемните правоотношения се прекратяват поради:

1. (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) неплащане на наемната цена или консумативните разноски за повече от 3 месеца;

2. извършване на ново строителство, надстрояване или пристрояване, основен ремонт или реконструкция, когато се засягат обитавани помещения;

3. нарушаване на добрите нрави;

4. неполагане грижа на добър стопанин при ползване на жилището;

5. прекратяване на трудовите или служебните правоотношения на настанените във ведомствено жилище лица;

6. изтичане срока на настаняване;

7. отпадане условията за настаняване на наемателя в общинско жилище;

8. използване на жилището не по предназначение.

9. (Нова – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Трайно необитаване повече от 6 месеца на предоставеното жилище, достоверно констатирано, чрез не по-малко от три проверки, съвместно извършени от служители на общинската администрация и отговорното структурно звено.

(2) Наемното правоотношение се прекратява със заповед на кмета. В заповедта се посочват основанието за прекратяване на наемното правоотношение и срокът за опразване на жилището, който не може да бъде по-дълъг от 1 месец.

(3) При прекратяване на наемното правоотношение на основание ал. 1, т. 2, към заповедта по ал. 2 се прилага настанителна заповед за друго общинско жилище, ако наемателят отговаря на условията за настаняване.

(4) При изтичане на срока на настаняване наемното правоотношение може да бъде продължено, ако наемателят отговаря на условията за настаняване под наем в общинско жилище.

(5) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Заповедта по ал. 2 може да се обжалва пред Административния съд по реда на Административнопроцесуалния кодекс. Жалбата не спира изпълнението на заповедта, освен око съдът разпореди друго.



РАЗДЕЛ VII

УСЛОВИЯ И РЕД ЗА ПРОДАЖБА НА ОБЩИНСКИ ЖИЛИЩА
Чл.26. (1) Наемател на общинско жилище, който е настанен в него по административен ред, може да го закупи, ако отговаря на следните условия:

1. да е български гражданин;

2. да отговаря на условията за настаняване в общинско жилище, съгласно раздел VI от настоящата наредба;

3. (Доп. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) да е наемател на общинско жилище на основание на настанителна заповед не по-малко от 24 (двадесет и четири месеца) без прекъсване за жилища на територията на град Търговище и 12 (дванадесет месеца) за жилища извън територията на града;

4. да обитава общинско жилище, предназначено за продажба, включено в списъка по чл. 4, ал. 2.

(2) Наематели на общински жилища, които са правоимащи по ЗУЖВГМЖСВ, включени в окончателния списък по чл. 7 от същия закон, могат да закупят жилището, в което са настанени, без да отговарят на условията по ал. 1.

(3) Спестител - правоимащ по ЗУЖВГМЖСВ може да закупи жилище по чл. 4, ал. 1, т. 1, ако е включен в окончателния списък по чл. 7 на същия закон. Продажбата се извършва по реда на ПП ЗУЖВГМГСВ.

Чл.27. (Отм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.).

Чл.28. (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Продажната цена на общинските жилища по чл. 4, ал. 1, т. 3 се определя въз основа на пазарна оценка, изготвена от оценител на имоти, определен по реда на чл. 22, ал. 3 от ЗОС. Продажбата не може да се извърши на цена по-ниска от данъчната оценка на имота.

Чл.29. (Отм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.).

Чл.30. (1) Продажба на общински жилища на лицата по чл. 4, ал. 1, т. 3 се извършва по писмена молба на наемателите до кмета на общината.Към молбата се прилагат настанителна заповед и декларация за семейно и имотно състояние.

(2) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Служба “Жилищно настаняване” проучва дали са налице условията по чл. 26, ал. 1, а отдел „Общинска собственост” подготвя оценка на жилището, по реда на чл. 28.

(3) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) След извършване на оценката, началникът на отдел „Общинска собственост” изготвя писмено мотивирано предложение за продажба на жилището до кмета на Общината.

(4) Кметът на общината или друго длъжностно лице, внасят докладна записка в общинския съвет за решение за продажба.

(5) Продажбата се извършва със заповед на кмета на общината, след решение общинския съвет, в която се посочват: вида и административния адрес на жилището, купувача, цената и други дължими плащания, както и начина и срока на плащане, който не може да биде по дълъг от един месец.

(6) Заповедта се връчва на купувача срещу подпис.

(7) Ако в посочения в заповедта по ал. 5 срок за плащане, купувачът не приведе дължимите суми, се счита, че той се е отказал от закупуване и преписката се прекратява със заповед на кмета на общината, с която се отменя и заповедта по ал. 5.

(8) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) След като купувачът извърши плащането на цената и на дължимите данъци, такси и режийни разноски в размер на 2% от продажната цена, в срока, посочен в заповедта по ал. 5, отдел „Общинска собственост” изготвя проект за договор за продажба в три екземпляра.

(9) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Проектът за договор се подписва от кмета на общината и от купувача. Продажбата се счита за извършена от датата на плащане на имота.

(10) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Договорът за продажба се вписва от купувача в службата по вписвания по местонахождение на имота. Един екземпляр от вписания договор се предоставя в отдел „Общинска собственост” за отписване на имота от актовите книги за общинска собственост.



Чл.31. (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Продажбата на жилища по чл. 4, ал. 1, т. 1 се определя въз основа на пазарна оценка, изготвена от оценител на имоти, определен по реда на чл. 22, ал. 3 от ЗОС. Продажбата не може да се извърши на цена по-ниска от данъчната оценка на имота.

Чл.32. (1) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Продажбата на жилища по чл. 4, ал. 1,т. 4, се извършва след решение на общинския съвет, от кмета на общината, чрез публичен търг.

(2) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Началната тръжна цена е пазарната цена, определена от оценител и одобрена от общинския съвет.

(3) (Изм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) Въз основа от резултатите от публичния търг, кметът на общината издава заповед, която съдържа реквизитите по чл. 30, ал. 5.

(4) Процедурата по продажба се приключва при спазване разпоредбите на чл.30, ал.6 до ал.10.



Чл.33. (Отм. – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.).

Чл.34. (Отм. - реш. № 6 по прот. № 39 от 29.07.2010 г.).
ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§1. Под “нарушаване на добрите нрави” по чл. 25, ал. 1, т. 3 се разбира системно нарушаване на същите, установено с писмени доказателства.

§2. (Нов - прот. 33/30.11.2006 г.) Неприключилите производства за продажба на общински жилища, за които няма прието решение на общински съвет, се довършват по новия ред, предвиден с настоящите изменения.

§ 3. (Нов – реш. № 5 по прот. № 10 от 26.06.2008 г.) За целите на тази Наредба зоните са както следва:

ЗОНИ НА ГРАД ТЪРГОВИЩЕ

ПЪРВА ЗОНА - обхваща кварталите ограничени от улиците “Радецки”, “Васил Левски”, “Кюстенджа”, “Паисий”, “Стефан Куцаров”, река “Врана”, улиците “Трайко Китанчев”, “Трети март”, регулационната граница между кв. „Запад 1” и кв. „Запад 2”, бул. “Ал. Стамболийски” и бул. “Митр. Андрей”

ВТОРА ЗОНА

а) обхваща кварталите - Запад 2 и Запад 3;

б) обхваща кварталите ограничени от улиците “Сива”, “Скопие”, бул. ”Митр. Андрей”, западна регулационна граница на работнически спортен комплекс, улиците “29 януари”, “Радецки”, булевардите “Митрополит Андрей”, “Александър Стамболийски” и “Трайко Китанчев”;

в) обхваща кварталите ограничени от улиците “Паисий”, “Кюстенджа”, “Боровец”, “Капитан Данаджиев”, “Морава” и “Стефан Куцаров”

г) обхваща кварталите ограничени от улиците “Стефан Караджа”, “Кюстенджа”, “Васил Левски”, “Никола Маринов”, “Възраждане” и южна регулационна линия на озеленителния терен.

ТРЕТА ЗОНА

а) обхваща останалата част от регулационните граници на град Търговище;



б) квартал “Въбел”

ЧЕТВЪРТА ЗОНА - обхваща кв. “Бряг” и кв.”Калково”

ЗОНИ НА С. МАКАРИОПОЛСКО

ПЪРВА ЗОНА - обхваща кварталите ограничени от улиците “Мальовица”, “Девети септември”, “Рожен”, “Никола Вапцаров”, “Пирин”, “Боряна”, “Мизия”, “Ц. Райнов”, “М. Иванов” и “Мадара”

ВТОРА ЗОНА – обхваща останалата част от кварталите в регулационните граници на селото.
Тази наредба е приета с Решение № 2 по Протокол № 16 от 15.02. 2005 г. на Общински съвет Търговище и влиза в сила от 21.03. 2005 г.
Допълнение и изменение с Решение № 9 по Протокол № 33 от 30.11.2006 г.
Допълнение и изменение с Решение № 5 по Протокол № 10 от 26.06.2008 г. на Общински съвет Търговище и влизат в сила от 07.07.2008 г.

Допълнение и изменение с Решение № 6 по Протокол № 39 от 29.07.2010 г. на Общински съвет Търговище и влизат в сила от 29.07.2010 г.




Община Търговище, 2005 година

Каталог: municipality -> file
file -> 1. Причини, които налагат приемането
file -> Първа общи положения
file -> За осъществяване търговската дейност на територията на община търговище глава първа общи положения
file -> Наредба за определянето и администрирането на местните такси
file -> Общински съвет търговище регистър
file -> Общински съвет търговище регистър
file -> Постоянни комисии към общински съвет търговище мандат 2011-2015 година
file -> За условията и реда за установяване на жилищни нужди, настаняване под наем


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница