Заседание на Академическия съвет, проведено на 27 октомври 2008 г



страница1/2
Дата01.01.2018
Размер463.27 Kb.
#38836
  1   2
ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ “СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ”


Р Е Ш Е Н И Я
от заседание на Академическия съвет,

проведено на 27 октомври 2008 г.
9


ВЪПРОСИ НА ДНЕВНИЯ РЕД:


РЕШЕНИЯ:




1. Свикване на Общото събрание на ВТУ „Св. св. Кирил и Методий” (на основание чл. 28, ал. 1 от ЗВО – по решение на АС, във връзка с чл. 29, ал. 1, т. 2 и т. 6, чл. 30, ал. 1, т. 2 и чл. 34а, ал. 3, т. 4 от ЗВО, в съответствие с Правилника на ВТУ и Правилника на АС).

1.2. Приемане на годишен доклад на Ректора за състоянието на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” (съгл. чл. 30, ал. 1, т. 2 от ЗВО, чл. 19, ал. 7 от Правилника на ВТУ и чл. 20, ал. 3 от Правилника на АС).

Докл. проф. дпн Пламен Легкоступ
1.3. Утвърждаване на проекта на Правилника за устройството, дейността, управлението и финансирането на ВТУ Св. св. Кирил и Методий”.

Докл. доц. д-р Милен Михов


1.1.Академическият съвет реши на основание чл. 28, ал. 1 от ЗВО – по решение на АС, във връзка с чл. 29, ал. 1, т. 2 и т. 6, чл. 30, ал. 1, т. 2 и чл. 34а, ал. 3, т. 4 от ЗВО, в съответствие с Правилника за устройството, дейността, управление и финансирането на ВТУ „Св. св. Кирил и Методий” и Правилника за работата на АС на 17 ноември 2008 г. от 10,00 ч. да се свика Общото събрание на Университета с предложение за дневен ред:

1. Изменения в Правилника за устройството, дейността, управлението и финансирането на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”.

2. Годишен доклад на Ректора за състоянието на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”.

3. Годишен отчет за дейността на Контролния съвет.




1.2. Академическият съвет, съгласно чл. 30, ал. 1, т. 2 от ЗВО, чл. 19, ал. 7 от Правилника за устройството, дейността, управлението и финансирането на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”.и чл. 20, ал. 3 от Правилника на работата на АС прие годишния доклад на Ректора за състоянието на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”.

1.3. Академическият съвет, в изпълнение на свое решение от 12.09.2008 г. (Протокол № 8, т. 2), утвърди следните промени в Правилника за устройството, дейността, управлението и финансирането на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” и ги внася за обсъждане в Общото събрание на Университета:
I. Наименованието на документа да се измени от “Правилник за устройството, дейността, управлението и финансирането на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” на “Правилник на ВТУ “Св.св. Кирил и Методий”.
II. Да се изменят:


Предишен текст

Нов текст

чл. 1, ал. 2. С Правилника се конкретизира приложението на Закона за висшето образование (ДВ, бр. 112 от 27.12.1995 г., изм. бр. 28 от 02.04.1996 г., бр. 56 от 15.07.1997 г., попр., бр. 57 от 18.07.1997 г., изм., бр. 58 от 22.07.1997 г., изм. и доп., бр. 60 от 02.07.1999 г., в сила от 02.07. 1999 г., попр. бр. 66 от 1999 г.; изм. и доп., бр. 113 от 1999 г; бр. 54 от 2000 г.; изм., бр. 22 от 2001 г.; бр. 40 от 2002 г.; изм. и доп., бр. 53 от 2002 г.; бр. 48 от 04.06. 2004 г.), Закона за научните степени и научните звания (ДВ, бр. 36 от 09.05.1972 г. с изменения и допълнения) и други нормативни актове относно подготовката на специалисти над средно образование и развитието на науката.

чл. 1, ал. 2. С Правилника се конкретизира приложението на Закона за висшето образование, Закона за научните степени и научните звания и други нормативни актове относно подготовката на специалисти над средно образование и развитието на науката.


чл. 2, ал. 4. Великотърновският университет “Св. св. Кирил и Методий” е образователен, научен и културен център с общонационален характер и значение, даващ задъл-бочена подготовка и квалификация на специалисти, бакалаври, магистри и докторанти.

чл. 2, ал. 4. Великотърновският университет “Св. св. Кирил и Методий” е образователен, научен и културен център с общонационален характер и значение, даващ задъл-бочена подготовка и квалификация на бакалаври, магистри и докторанти.


чл. 4, ал. 1. “Великотърновският университет “Св. св. Кирил и Методий” осигурява качеството на образованието и научните изслед-вания чрез вътрешна система за оценяване и поддържане на качеството на обучението и на академичния състав, която включва и проучване на студентското мнение”

чл. 4, ал. 1. “Великотърновският университет “Св. св. Кирил и Методий” осигурява качеството на образованието и научните изследвания чрез вътрешна система за оценяване и поддържане на качеството на обучението и на академичния състав, която включва и проучване на студентското мнение най–малко веднъж годишно”.



чл. 7, ал. 1. Факултетът е основно звено на Университета, обединя-ващо катедри за осигуряване на обучението на студенти по една или група сродни специалности, което

чл. 7, ал. 1. Факултетът е основно звено на Университета, което обединява катедри за осигуряване на обучението на студенти, докторанти и специализанти в едно или няколко професионални направления, което:


чл. 14, ал. 4, т. 5 Актуализирането на състава на Общото събрание от квотата на студентите и докторантите става чрез Общо събрание по смисъла на т. 2, което се свиква веднъж годишно, освен в случаите, когато няма завършващи студенти и докторанти

чл. 14, ал. 4, т. 5 Актуализирането на състава на Общото събрание от квотата на студентите и докторантите става чрез Общо събрание по смисъла на т. 2, което се свиква веднъж годишно, освен в случаите, когато няма завършващи студенти и докторанти и при изтичане на двугодишния мандат, съгласно чл. 72, ал. 1 от ЗВО.

Нова ал. 2, чл. 16

Нова ал. 2, чл. 16 Общото събрание на Университета осъществява дейността си съгласно правилник, приет от Общото събрание на Университета.

чл. 17, ал. 4. Академичният съвет е орган за ръководство на цялостната дейност на Университета, който:

т. 2. Приема ежегоден отчет на Ректора за резултатите от дейността на Университета



чл. 17, ал. 4. Академичният съвет е орган за ръководство на цялостната дейност на Университета, който:

т. 2 Приема ежегоден отчет за резултатите от дейността и годишен доклад с финансовите и натуралните показатели на Университета.

чл. 17, ал. 4., т. 5. Определя специалностите, формите и степе-ните, по които се провежда обучение, и прави предложение за броя на приеманите студенти.


чл. 17, ал. 4., т. 5 Определя специалностите, формите и степе-ните, по които се провежда обучение, и ежегодно предлага на министъра на образованието и науката броя на приеманите студенти и докторанти по чл. 9, ал. 3, т. 6, букви "а" и "б"от ЗВО.

чл. 17, ал. 4, т. 14 Избира извънредни професори и извънредни доценти

чл. 17, ал. 4, т. 14 Избира членове на съвета на настоятелите.

Нова чл. 17. ал. 4 ...

т. 18. Ежегодно предлага на министъра на образованието и науката размера на таксите за кандидатстване и за обучение на студенти и докторанти съгласно ЗВО


чл. 17, ал. 4, т. 18 да стане чл.17, ал. 4, т. 19

Да се промени номерацията на чл. 19

Правомощията на Ректора да са точки към ал. 1 и да се създаде ал. 2


чл. 19, ал. 7. Подготвя и предлага за приемане от Академичния съвет годишния отчет за работата на Университета и го публикува


чл. 19, т. 7. Подготвя и предлага за приемане от академичния съвет годишния отчет на Университета, годишния доклад с финансовите и натуралните показатели на Университета, както и резултатите от функционирането на вътрешната система за оценяване и поддържане качеството на обучението.

чл. 19, ал. 9. При необходимост може да свиква колективните органи за управление на основните звена на висшето училище.

чл. 19, т. 9. При необходимост може да свиква колективните органи за управление на основните звена на висшето училище и филиалите.

Нова ал. 2, чл. 19

Нова ал. 2. В случай, че след изтичане на срока по ал. 1, т. 10 все още има незаети изборни длъжности, Ректо-рът назначава временно изпълняващи длъжностите до окончателното провеждане на избор.

Нова ал. 1 т. 11 към чл. 19

Нова чл. 19, ал. 1, т. 11. Назначава и освобождава помощник-ректор.

ал. 11 да стане т. 12

ал. 12 да стане т. 13

Нов чл. 20а

Нов чл. 20а. Помощник-ректорът подпомага ректора по въпроси, свързани с административното и финансовото управление, както и с управлението на имуществото на Университета.

чл. 21. Ректорският съвет е помощен консултативен орган, формиран в съответствие с чл. 34 от Закона за висшето образование. В състава му се включват заместник-ректорите, деканите на факултети и други по преценка на ректора за всеки отделен случай.


чл. 21, ал. 1. Помощни консултативни органи на Ректора са:

1. Ректорски съвет в състав от Ректора, заместник-ректорите, помощник-ректо-ра, деканите на факултетите и други по преценка на Ректора за всеки отделен случай. Той се председателства от Ректора.

2. Съвет на деканите в състав от деканите на факултетите. Той се председателства от избран от този съвет декан.

ал. 2. Членовете на Ректорския съвет и Съвета на деканите подпо-магат Ректора при осъществяване на неговите функции. Те могат да присъстват на заседанията на Академическия съвет и да участват в обсъжданията, без да имат право да гласуват, ако не са негови членове.

чл. 22, ал. 2. Контролният съвет се състои от председател, заместник-председател и членове, от които един е представител на студентския съвет, а останалите са хабилитирани лица. Членовете на Контролния съвет не могат да бъдат членове на Академическия съвет на Университета, заместник-ректори, декани или директори на основни звена и филиали. Председа-телят на Контролния съвет участва в заседанията на Акад-емичния съвет със съвещателен глас.

чл. 22, ал. 2. Контролният съвет се състои от председател, заместник-председател и членове, от които един е представител на Студентския съвет, а останалите са хабилитирани лица. Членовете на Контролния съвет не могат да бъдат членове на Академическия съвет на Универси-тета, заместник-ректори, помощник–ректор, декани или директори на основни звена и филиали. Председа-телят на Контролния съвет участва в заседанията на Академическия съвет със съвещателен глас.

Нов чл. 22а, 22б, 22в

Нов чл. 22а, ал.1. Към Университета се създава Съвет на настоятелите.

ал. 2. Съветът на настоятелите подпомага Университета за осъществяване на ефективно и прозрачно управление и за предос-тавяне на качествено образование и обучение.

ал. 3. Съветът на настоятелите се състои от 7 членове - дарители на ВТУ, личности с активна обществена позиция, представители на работода-тели, на съсловни, браншови и професионални организации, предста-вители на студентския съвет и на министъра на образованието и науката.

ал. 4. Не могат да бъдат членове на съвета на настоятелите:

1. президентът, вицепрезидентът, народни представители, министри, заместник-министри, председатели на държавни агенции и техните заместници, членове на държавни комисии, изпълнителни директори на изпълнителни агенции и техните заместници, областни управители, заместник областни управители, общински съветници, кметове, заместник-кметове, кметски намест-ници, ръководители на държавни институции, създадени със закон или с акт на Министерския съвет, които имат функции във връзка с осъществяването на изпълнителната власт, и техните заместници;

2. членове на ръководни органи на политически партии и синдикални организации;

3. членове на академичния състав и административния персонал на висшето училище, с изключение на лицата, заемали длъжността ректор на висшето училище.

ал. 5. Петима от членовете на съвета на настоятелите се избират от академичния съвет по предло-жение на ректора, а останалите двама се определят съответно от министъра на образованието и науката и от студентския съвет.

ал. 6. Съветът на настоятелите избира председател измежду своите членове.

 Нов чл. 22б. Съветът на настоятелите дава становище по:



1. основни въпроси, свързани с развитието на Университета;

2. проекта на мандатната програма;

3. проекта на бюджет;

4. проекти за приемане, изменение и допълнение на настоящия правилник

5. проектите на предложенията по чл. 30, ал. 1, т. 4 и 12 от ЗВО за броя на приеманите за обучение студенти и докторанти и за размера на таксите за кандидатстване и за обучение;

6. годишния доклад за състоянието на Университета, годишния доклад с финансовите и натуралните показа-тели на Университета, годишния финансов отчет и отчета за изпълнението на приходната и разходната част на бюджета;

7. предложения за учредяване на стипендии от ВТУ.

 Нов Чл. 22в, ал. 1. Съветът на настоятелите заседава не по-малко от веднъж на три месеца.



ал. 2. Съветът на настоятелите се свиква на заседание от председателя на съвета по негова инициатива, по искане на всеки от членовете или на ректора.

ал. 3. Съветът на настоятелите приема правила за своята работа.

ал. 4. Членовете на съвета на настоятелите не получават възнаграждение за дейността си.

Нов чл. 36а

Нов чл. 36а. Лицата, по право членове на колективните органи на управление на основните звена на Университета, се ползват с всички права на редовно избрани, включително с правото да гласуват при вземане решенията на съответния колективен орган.

чл. 38. Великотърновският универси-тет “Св. св. Кирил и Методий” организира обучение след завършено средно образование по образо-вателно-квалификационните степени “специалист по…”, “бакалавър”, “магистър” и “доктор” в съответствие с чл. 42 от Закона за висшето образование.

чл. 38. Великотърновският универси-тет “Св. св. Кирил и Методий” организира обучение след завършено средно образование по образователно-квалификационните степени “профе-сионален бакалавър по....”, “бакалавър”, “магистър” и “доктор” в съот-ветствие с чл. 42 от Закона за висшето образование.

Чл. 39, ал. 2. За придобиване на образователно-квалификационна степен “магистър” могат да канди-датстват придобилите степента “бакалавър” и “магистър” чрез класиране въз основа на средния успех от следването и държавните изпити или с конкурсен изпит.

ал. 3. За придобиване на образователната степен “бакалавър” могат да кандидатстват придоби-лите степента “специалист”, “бакалавър” или “магистър” чрез класиране по правила, утвърждавани ежегодно от Академичния съвет.

Чл. 39, ал. 2. За придобиване на образователно-квалификационна степен “магистър” могат да кандидатстват придобилите степента “професионален бакалавър”, “бакалавър” и “магистър” чрез класиране въз основа на средния успех от следването и държавните изпити или с конкурсен изпит. Класирането на лицата става по правила, утвърждавани ежегодно от Академичен съвет.
ал. 3. да се отмени



Чл. 40, ал. 2. Учебният процес се провежда по учебна документация за всяка специалност, която обхваща квалификационни характеристики по степени, учебен план, учебни програми на изучаваните дисциплини и ежегоден график на учебния процес.


чл. 40, ал. 2. Учебният процес се провежда по учебна документация за всяка специалност, която обхваща квалификационни характеристики по степени, учебен план, учебни програми на изучаваните дисциплини и ежегоден график на учебния процес. Членовете на академичния състав са длъжни да разработят и да оповестят по подходящ начин описание на водения от тях лекционен курс, включващо брой, заглавия и последователност на темите от учебното съдържание, препоръчителна литература, начин на формиране на оценката и форма на проверка на знанията и уменията. Начинът за описание на лекционния курс се определят в Правилника за структурата и организацията на учебния процес и правата и задълже-нията на студентите (ПСОУППСЗ) и факултетните правилници.

чл. 42 ...

Нова ал.4,

чл. 42... Нова ал. 4. Формите за проверка и за оценка на знанията и уменията на студентите се определят в учебните планове и програми. Основна форма на оценяване на знанията са изпитите, които са писмени, освен когато спецификата на учебната дисциплина и/или модул изисква друго. Писмените материали от проверката на знанията и уменията се съхраняват за срок не по-малък от една година от провеждането й. Редът за съхраняване на писмените материали се определя от ПСОУППЗС и факултетните правилници.

чл. 45. По предложение на деканите Ректорът утвърждава в началото на учебната година индивидуална годишна учебна заетост на всички преподаватели (щатни и хонорува-ни), съгласно Правилника за струк-турата и организацията на учебния процес, правата и задълженията на студентите.


чл. 45. По предложение на деканите Ректорът утвърждава в началото на учебната година индивидуална годишна учебна заетост на всички преподаватели (щатни и хонорувани), съгласно Правилника за структурата и организацията на учебния процес, правата и задълженията на студентите (ПСОУППСЗ) и процедурата за планиране, възлагане и отчитане на годишната аудиторна заетост.

чл. 75, ал. 2. В рамките на общия бюджет Академичният съвет утвърждава ежегодно бюджет на основните звена на Университета по следните правила:

1. брой студенти;

2. брой преподаватели;

3. брой часове, които се осигуряват от звеното.



Нови т.4 и т.5

чл. 75, ал. 2. В рамките на общия бюджет Академичният съвет утвърждава приходи по направления като се отчитат:

1. брой студенти;

2. брой преподаватели;

3. брой часове, които се осигуряват от звеното.


Нова 4. възможностите за финансиране на общоуниверситетски разходи.

Нова 5. изразходването на средства съгласно класификацията на държавния бюджет.

чл. 76, ал. 1. Великотърновският университет изпълнява разходната част на бюджета по класификацията на разходите в държавния бюджет.

Нови т. 1 и т. 2

чл. 76, ал. 1. Великотърновският университет изпълнява разходната част на бюджета по класификацията на разходите в държавния бюджет.

Нова т. 1 Разходите по основните направления, основни звена и факултети се извършват по класификацията на разходите в държавния бюджет.

Нова т. 2 При доказано превишаване на приходите от планираните по направления и основни звена разходи, за бюджетната година допълнително се утвърждават предложения за разходи от Академичен съвет.

чл. 76, ал. 2. Разходите по бюджета на Великотърновския университет се извършват до размера на месечните субсидии и допълнени от собствени приходи.

чл. 76, ал. 2. Разходите по бюджета на Великотърновския университет се извършват до размера на средствата от месечните субсидии допълнени от собствени приходи.

чл. 78. С решение на Академичния съвет по реда на Закона за лицата и семейството могат да се създават фондации със средства на Университета. Устройството и начинът на представляването им се уреждат с учредителен акт.


чл. 78. С решение на Академичния съвет по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел могат да се създават фондации със средства на Университета. Устройството и начинът на представляването им се уреждат с учредителен акт.


§ 4 (1). Този Правилник се приема на основание §17. от преходните и заключителни разпоредби на Закона за висшето образование, обнародван в Държавен вестник, бр. 112 от 27.12.1995 г., изм. бр. 28 от 02.04.1996 г., бр. 56 от 15.07.1997 г., попр. бр. 57 от 18.07.1997 г., изм. бр. 58 от 22.07.1997 г., изм. и доп. бр. 60 от 02.07.1999 г., бр. 66 от 1999 г.; изм., бр. 111 от 1999 г.; изм. и доп., бр. 22 от 2001 г.; бр. 40 от 2002 г.; изм. и доп., бр. 53 от 2002 г.; бр. 48 от 04.06.2004 г.


§ 4 (1).Този Правилник се приема на основание §17. от преходните и заключителни разпоредби на Закона за висшето образование, обнародван в Държавен вестник, бр. 112 от 27.12.1995 г., изм. бр. 28 от 02.04.1996 г., бр. 56 от 15.07.1997 г., попр. бр. 57 от 18.07.1997 г., изм. бр. 58 от 22.07.1997 г., изм. и доп. бр. 60 от 02.07.1999 г., бр. 66 от 1999 г.; изм., бр. 111 от 1999 г.; изм. и доп., бр. 22 от 2001 г.; бр. 40 от 2002 г.; изм. и доп., бр. 53 от 2002 г.; бр. 48 от 04.06.2004 г., изм. ДВ. бр. 70 от 10.08.2004 г., изм. ДВ. бр. 77 от 27.09.2005 г., изм. ДВ. бр. 83 от 18.10.2005 г., изм. ДВ. бр. 103 от 23.12.2005 г., изм. ДВ. бр. 30 от 11.04.2006 г., изм. ДВ. бр. 36 от 02.05.2006 г., изм. ДВ. бр. 62 от 01.08.2006 г., изм. ДВ. бр. 108 от 29.12.2006 г., изм. ДВ. бр. 41 от 22.05.2007 г., изм. ДВ бр. 13 от 08.02.2008 г., изм. ДВ бр. 43 от 29.04.2008 г., изм. ДВ бр. 69 от 05.08.2008 г.

§ 4, ал. 2. С настоящия Правилник се изменя и допълва Правилникът за устройството и дейността на Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий” от 19.11.2001 г.

§ 4, ал. 2. С настоящия Правилник се изменя и допълва Правилника за устройството, дейността, управление-то и финансирането на Великотър-новския университет “Св. св. Кирил и Методий” от 18.10.2004 г.

§ 5, ал. 1. Неразделна част от този Правилник са упоменатите в него правилници и статути, регламен-тиращи работата на универси-тетските звена и органи за управление.

§ 5, ал. 1. Неразделна част от този Правилник са правилници и статути, регламентиращи работата на университетските звена и органи за управление, приетите от колектив-ните органи на управление.



§ 5, ал. 3. Правилници и статути, които са приети или подлежат на приемане и утвърждаване от Академичния съвет в тримесечен срок от влизането на настоящия правилник в сила:

1. Правилник за работата на Академичния съвет.

2. Наръчник по качеството на обучение.

3. Система за трансфер на академични кредити.

4. Правилник за прием и обучение на докторанти във ВТУ.

5. Правилник за устройството и дейността на Студентския съвет.

6. Правилник за устройството и дейността на Университетския компютърно-информационен център.

7. Правилник за административното обслужване.

8. Правилник за атестиране на преподавателските, научно-препода-вателските и изследователските кадри.

9. Правилник за атестиране на непреподавателския персонал.

10. Статут на Центъра за образователни технологии.

11. Правилник за устройството и дейността на Центъра за квалификация.

12. Статут на Международния семинар по български език и култура за чуждестранни българисти и слависти.

13. Статут на Международния българистичен център.

14. Статут на Експертен консулта-тивен съвет по международната дейност.

15. Статут на Университетската библиотека.

16. Правилник за вътрешния ред на Университетската библиотека.

17. Временен правилник за дистан-ционно обучение по магистърски програми.

18. Програма за развитие на електронното обучение.

19. Правилник за организация, ръководство и дейност на Центъра по българска ономастика.

20. Статут на Лабораторията по психология.

21. Статут на Лабораторията по Географски информационни системи.

22. Статут на Лабораторията по дълбок и висок печат към ФИИ.

23. Статут на Центъра за физическо възпитание и спорт.

24. Статут на Центъра по балканистика.

25. Статут на Книгоиздателския комплекс “Св. св. Кирил и Методий”.

26. Статут на изследователския център “Търновска книжовна школа”.

27. Правилник за структурата и организацията на учебния процес и правата и задълженията на студентите.

28. Правилник за организацията и дейността на международното и вътрешното сътрудничество.

29. Правилник за дейността на научно-изследователската, художествено-творческата, експертната, развойната и консултантската дейност.

30. Правилник за административно-стопанска дейност на Университета.

31. Правилници за устройството и дейността на основните структурни звена на Университета.

32. Статут на Аудио-визуалния център.

33. Статут на вестник "Великотърновски университет".

34. Правилник за прием на студенти във ВТУ.

35. Правилник за приемане на студенти за следдипломно обучение.



36. Правилник за обучение на студенти от ВТУ по нова специалност едновременно с обучението им по първата специалност.


§ 5, ал. 3. Правилници и статути, които се приемат и утвърждават от Академичния съвет по силата на настоящия правилник са:

1. Правилник за устройството, дейността, управлението и финанси-рането на ВТУOD-4-01_1.
2. Правилник за административното обслужване във ВТУ OD-4-01-02_2.

3. Правилник за атестиране на преподавателските, научно-преподава-телските и изследователските кадри във ВТУ OD-4-01-03_1.

4. Правилник за атестиране на непреподавателския състав във ВТУ

OD-4-01-04_2.

5. Правилник за дейността на Контролния съвет OD-4-01-05_1.

6. Правилник за устройството и дейността на Център за квалификация към ВТУ OD-4-01-06_1.

7. Правилник за устройството и дейността на Студентски съвет на ВТУ.

OD-4-01-07_3.

8. Правилник за устройството и дейността на УКИЦ OD-4-01-08_1.

9. Правилник за прием на студенти във ВТУ OD-4-01-09_4.

10. Правилник за обучение на студенти по нова специалност едновременно с обучението им по първата специалност.

OD-4-01-10_3.

11. Правилник за прием на студенти за следдипломно обучение във ВТУ

OD-4-01-11_3.

12. Система за трансфер на академични кредити OD-4-01-12_2.

13. Правилник за дистанционно обучение във ВТУ OD-4-01-13_3.

14. Правилник за прием и обучение на докторанти във ВТУ OD-4-01-14_3.

15. Правилник за организацията и дейността на Университетската библиотека при ВТУ OD-4-01-15_1.
16. Правилник за вътрешния ред на Университетската библиотека при ВТУ

OD-4-01-16_1.

17. Правилник за устройството и дейността на Педагогически колеж – Плевен OD-4-01-17_1.

18. Правилник за устройството и дейността на Педагогически колеж – Враца OD-4-01-18_1

19. Правилник за работата на звеното за самоохрана на ВТУ OD-4-01-19_1.

20. Правилник за структурата и организацията на учебния процес и правата и задълженията на студентите

OD-4-01-20_4.

21. Правилник за организацията, ръководството и дейността на Центъра по българска ономастика OD-4-01-21_1.

22. Правилник за дейността и обслужването на читателите на Британската библиотека при ВТУ

OD-4-01-22_1.

23. Правилник за устройството, дейността, управлението и финансирането на Филологически факултет OD-4-01-23_1.

24. Правилник за устройството, дейността, управлението и финансирането на Историко-юридически факултет OD-4-01-24_1.

25. Правилник за устройството, дейността, управлението и финансирането на Факултета по изобразително изкуство OD-4-01-25_1.

26. Правилник за устройството, дейността, управлението и финансирането на Педагогически факултет OD-4-01-26_1.

27. Правилник за устройството, дейността, управлението и финансира-нето на Стопански факултет OD-4-01-27_2.

28. Правилник за устройството, дейността, управлението и финансирането на Философски факултет OD-4-01-28_2.

29. Правилник за устройството, дейността, управлението и финансира-нето на Православен богословски факултет OD-4-01-29_1.

30. Статут на Университетската библиотека OD-4-01-31_1.

31. Статут на Центъра за образователни технологии към ВТУ OD-4-01-32_1.

32. Правила за факултативно обучение по чужд език OD-4-01-33_2.

33. Правилник за устройството и дейността на филиала на ВТУ – Видин OD-4-01-30_1.

34. Статут на Експертния консултативен съвет по междуна-родната дейност OD-4-01-35_1.

35. Статут на книгоиздателския комплекс “Св. св. Кирил и Методий”

OD-4-01-36_1.

36. Статут на Научно-изследователския център Търновска книжовна школа OD-4-01-37_1.

37. Статут на образователен и културен център “Балкани” към ВТУ

OD-4-01-38_1.

38. Статут на Университетския спортен комплекс OD-4-01-39_1.

39. Статут на Лабораторията по психология OD-4-01-40_1.

40. Статут на Лабораторията по дълбок и висок печат към Факултета по изобразително изкуство във ВТУ OD-4-01-41_1.

41. Статут на Лабораторията по Географски информационни системи

OD-4-01-42_1.

42. Статут на Аудио-визуалния център OD-4-01-43_1.

43. Статут за работата на жилищната комисия при ВТУ OD-4-01-44_1.

44. Статут на вестник “Великотърновски университет”

OD-4-01-45_1.

45. Статут на Центъра за философски изследвания OD-4-01-46_1.

46. Статут на Немския библиотечно-информационен център към ВТУ

OD-4-01-47_2.
47. Правилник за устройството, дейността и позването на Австрийския библиотечно-информационен център към ВТУ OD-4-01-48_2.

48. Статут на Нидерландския културно-информационен център към ВТУ OD-4-01-49_1.

49. Стратегия за развитие на ВТУ

OD-4-01-50_1.

50. Статут на Фракофонския център за документация и информация OD-4-01-52_1.

51. Статут на кабинета по Португалска и Бразилска докумен-тация към ВТУ OD-4-01-53_1.

52. Правилник за устройството и дейността на УКЦ OD-4-01-54_1.

53. Статут на Библиотечно-информационния център по англицистика и ирландистика към ВТУ OD-4-01-55_1.

54. Статут на Американския библиотечно-информационен център към ВТУ OD-4-01-56_1.

55. Правилник на Международния българистичен център OD-4-01-57_1.

56. Вътрешни правила за деловодната дейност и документооборота във ВТУ OD-4-01-58_1.

57. Процедурни правила за включване на Академичния състав в научно-преподавателската дейност след възрастта за пенсиониране OD-4-01-59_3.

58. Процедурни правила за разработване, утвърждаване, измене-ние и съхраняване на длъжностните характеристики на работещите във ВТУ OD-4-01-60_1.

59. Наръчник по управление на качеството на обучение НК_3.

60. Работна инструкция за проследяемост на документите, свързани с авансово предоставени парични средства RI-4-01-61_1.

61. Работна инструкция, свързана с процеса на командироване на преподаватели и служители и отчитане разходите за командировки във ВТУ “Св. Св. Кирил и Методий” RI-4-01-62_1.

62. Правила за организация, отчитане и заплащане на преподавателската заетост в платени програми, провеждани във факултети, колежи и центрове на ВТУ OD-4-01-63_1.

63. Процедура за условията и реда за финансиране на научноизследователски и

художествено-творчески проекти OD-4-01-64_1.

64. Експертен консултативен съвет по международно и вътрешно сътрудничество OD-4-01-65_1.

65. Статут на почетните отличия, звания и знаци на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” OD-4-01-66_1.

66. Съвет на настоятелите на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” OD-4-01-67_1.

67. Работна инструкция за начина и реда на съставяне и отчитане на сметките по платените програми RI-4-01-68_1.

68. Вътрешни правила за условията и реда на разпределяне и отчитане на средствата, предоставени за научноизследователски проекти OD-4-01-69_1.

69. Вътрешни правила за организация на работната заплата OD-4-01-70_1.

70. Правилник за дейността на програма Еразъм (програма за учене през целия живот) OD-4-01-71_1.

71. Правилник за дейността на отдел

Евроинтеграция и мобилност” OD-4-01-72_1.



72. Статут на сайта на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” OD-4-01-73_1.

73. Процедура за планиране, възлагане и отчитане на годишната аудиторна заетост OD-4-01-74_1.

74. Основни принципи за провеждане политика на ВТУ “Св. Св. Кирил и Методий” за превенция срещу корупцията OD-4-01-75_1.

75. Правилник за работата на Академическия (Академичния) съвет на Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий” OD-4-01-76_1.

76. Работна инструкция за разработване, приемане, промени, валидиране и утвърждаване на учебни планове OD-4-01-77_1.

77. Система на счетоводни процедури за управление и контрол на материални активи OD-4-01-78_1.



2. Отчет на Кандидатстудентска кампания – 2008.

Докл. доц. д-р Петко Петков


2.1. Академическият съвет прие Отчета на Кандидатстудентска кампания – 2008 г. на Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”.



3. Присъждане Почетния знак на Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий” “златен” на ректори на Университета (съгласно Статута на почетните отличия, звания и знаци на ВТУ).

Докл. проф. дпн Пламен Легкоступ


3.1. Академическият съвет реши във връзка с честването на 45-годишнината от основаването на Великотърновския университет и доказан принос в развитието, издигането и утвърждаването на авторитета на Университета Почетният знак на ВТУ „златен” да бъде присъден на ректорите:



  • проф. д-р Ангел Давидов – Ректор на ВТУ 1979-1983 г.

  • проф. дфн Станьо Георгиев – Ректор на ВТУ 1984-1987 г.

  • доц. д-р Владимир Попов – Ректор на ВТУ 1991-1995 г.


4. Текущи:


4.1. Избор на представители на Великотърновския университет в Комисията за номиниране на кандидати за Академичната награда на Община Велико Търново за 2008 г.

Докл. проф. дпн Пламен Легкоступ


4.1.1. Във връзка с ежегодното връчване на Академичната награда на Община Велико Търново Академическият съвет на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий", съгласно чл. 11 от Статута на наградата, избра за свои представители в Комисията за номиниране на кандидати за Академичната награда:

Председател: доц. д-р Николай Станев Проданов

Членове: доц. д-р Розалия Йорданова Кузманова-Карталова

доц. Пеньо Семов Пенев


4.1.2. Кандидатурите за носителите на Академичната награда да се представят в срок до 14 ноември 2008 г., петък (вкл.), в кабинет 309 на Ректората при сътрудника на колективните органи за управление – Райна Витанова.



4.2. Присъждане на стипендии на Академическия съвет на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” за 2008 г.

Докл. проф. дпн Пламен Легкоступ


4.2.1. Във връзка с ежегодното присъждане на стипендиите на Академическия съвет на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” по повод 8 декември – Празника на българската студентска младеж, учредени с Протокол № 12 от 29.10.2007 г., Академическият съвет реши:


4.2.1.1. Съгласно процедурите по номиниране Академическият съвет утвърди следната Комисията за присъждане стипендиите на Академическия съвет на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий” за 2008 г.:

Председател – проф. дин Иван Стоянов - н-к отдел “Научноизследова-телска, художествено-творческа и издателска дейност”

Филологически факултет

Доц. д-р Красимир Петров



Стопански факултет

Доц. д-р Добринка Златева



Факултет по изобразително изкуство

Проф. Константин Денев



Философски факултет

Доц. д-р Сашо Марков


Православен богословски факултет

Доц. д-р Димитър Киров



Историко-юридически факултет

Доц. д-р Валентин Спиридонов



Педагогически факултет

Доц. д-р Маргарита Тодорова



Представител на Студентския съвет

Александър Дафинов Маринов


4.2.2. Кандидатурите за носителите на стипендиите на Аакадемическия съвет, в съответствие с изискванията, да се представят в срок до 14 ноември 2008 г., петък (вкл.), в к-т 505 на Ректората – Яница Недева – главен специалист научноизследователска дейност.



4.3. Утвърждаване на нови учебни планове и промени в действащи учебни планове.

Докл. доц. д-р Петко Петков

4.3.1. Академическият съвет утвърди предложените от факултетите нови учебни планове и промени в действащи учебни планове, както следва:



4.3.1.1. Факултет по изобразително изкуство

4.3.1.1.1. Корекции на учебния план на специалност “Изящни изкуства – Плакат”, образователно-квалификационна степен “бакалавър”:

1. Въвежда се избираема дисциплина “Чужд език”, в І и ІІ блок - хорариум 180 часа упражнения в І, ІІ, ІІІ, ІV семестър, 6 кредита, контрол – изпит във ІІ и ІV семестър и текуща оценка в І и ІІІ семестър.

2. За осигуряването на посочения хорариум настъпват промени в хорариумите на следните дисциплини:

Задължителни дисциплини:


  • Плакат – І част: от 270 ч. (135 + 135) хорариум аудиторна заетост се променя на 240 ч. (120+120) хорариум АЗ.

  • Плакат – ІV част: от 255 ч. (120 + 135) хорариум аудиторна заетост се променя на 240 ч. (120+120) хорариум АЗ.

  • Рисуване – І част: от 300 ч. (120+180) хорариум аудиторна заетост се променя на 270 ч. (120+150) хорариум АЗ, като не се променя броя на кредитите и формите на контрол.

  • Теория на изкуството – с 75 ч.л. хорариум аудиторна заетост се измества в ОКС “магистър”.

Избираеми дисциплини І и ІІ блок:

  • Авангардът в изкуството на ХХ век – с хорариум 30 часа АЗ (30+0) отпада, поради препокриване на преподавания материал с История на изкуството V част.




  1. От ІІ част на държавния писмен теоретичен изпит за ОКС “бакалавър” да отпадне дисциплината Теория на изкуството.

  2. Държавният изпит да обхваща дисциплините: 1. История на изобразителното изкуство и 2. Естетика.


4.3.1.1.2. Корекции на учебния план на специалност “Изящни изкуства – Плакат и графичен дизайн”, образователно-квалификационна степен “магистър”:


  1. Променя се наименованието на специалност “Изящни изкуства – Плакат и графичен дизайн” – новото наименование да се чете “Изящни изкуства-Плакат-Графичен дизайн”;




  1. В учебния план на ОКС “магистър” ИИ-Плакат-графичен дизайн, в раздел ІІ – практически дисциплини се предлагат следните промени: изучаването на дисциплините Плакат и Графичен дизайн от І и ІІ сем. става в І, ІІ и ІІІ семестър без промяна в броя на часовете, форма на контрол – изпит в ІІІ сем., т.о. І и ІІ сем.;




  1. В учебния план на ИИ-Плакат-Графичен дизайн ОКС “магистър” към наименованието на дисциплината Плакат, шифър 20041175 се добавя WEB дизайн, Мултимедия и тримерна графика, Интериорен дизайн, Корпоративен дизайн, Визуални комуникации, Експозиционен дизайн, като това ще даде възможност на студентите да работят по индивидуални учебни планове за по-тясна специализация в магистърските планове.


Забележка: Промените важат за приетите в І курс студенти през уч. 2008/2009 г.
4.3.1.2. Център за квалификация

4.3.1.2.1. Нови учебни планове на специалностите:

- специализация по Организационна психология – 2 семестъра, задочна форма на обучение, професионална специализация “психолог в организацията”;

- специализация по Педагогическа психология – 2 семестъра, задочна форма на обучение, професионална специализация “училищен психолог”;

- Бизнес администрация – 1 семестър, задочна форма на обучение;

- Електронно обучение – 1 семестър, задочна форма на обучение;

- Информационна сигурност – 1 семестър, задочна форма на обучение;

- Управление на проекти – 1 семестър, задочна форма на обучение;

- Управление на училището като организация – 1 семестър, задочна форма на обучение.


4.3.1.3. Философски факултет

4.3.1.3.1. Нови учебни планове на специалностите:

Психология. Психология на личността – ОКС “магистър”, професионална квалификация “психолог”, задочна форма на обучение, 60 кредита, срок на обучение 2 семестъра;

Политология. Политическо лидерство и лидерска подготовка – ОКС “магистър”, професионална квалификация “магистър по политически науки”, редовна и задочна форма на обучение, 95 кредита, срок на обучение 3 семестъра.
4.3.1.4. Историко-юридически факултет

4.3.1.4.1. Промени в действащи учебни планове на специалностите:

История:

1. ОКС “Бакалавър”, редовна форма на обучение - в блока факултативни избираеми дисциплини (модул В) в VII-ми семестър да бъде добавена дисциплината “Средновековно българско изкуство”, с хорариум 30 часа лекции и 30 часа семинарни упражнения (30+30).

2. ОКС “Бакалавър”, задочна форма на обучение - в блока избираеми дисциплини в V-ти семестър да бъде добавена дисциплината ”Балкански страни и многостранно политическо сътрудничество”, с хорариум 20 часа лекции (20+0).

– Право:

1. ОКС “Магистър”, редовна форма на обучение - хорариумът на дисциплината “ЗНОС” в III-ти семестър да бъде намален от 30 часа лекции на 15 часа лекции, като разликата от 15 часа лекции да бъде добавена към дисциплината “Информатика” в III-ти семестър (за която няма предвидени семинарни упражнения). Кредитите на дисциплината “ЗНОС” да бъдат намалени с 1 кредит (общо 2 кредита), а кредитите на дисциплината “Информатика” да бъдат увеличени с 1 (общо 4 кредита).

2. Общият хорариум на учебната дисциплина “Спорт” от 240 часа, да бъде променен на 120 часа аудиторна заетост и 120 часа извънаудиторна заетост, при запазване броя на кредитите.

3. ОКС “Магистър”, задочна форма на обучение - хорариумът на дисциплината “ЗНОС” в III-ти семестър да бъде намален от 18 часа лекции на 15 часа лекции. За да не бъде нарушен сумарният брой часове от цялостното обучение на студентите, 3-те учебни часа лекции, с които се намалява дисциплината “ЗНОС”, да бъдат добавени към хорариума на дисциплината “Общо учение за държавата”, която от 27 часа лекции да се увеличи на 30 часа лекции.

4. Въвеждане на нови факултативни учебни дисциплини, редовна и задочна форма на обучение, както следва:


  • В блока с факултативни дисциплини да бъде включена учебната дисциплина ”Българският конституционализъм през 19 век и началото на 20 век”, която да се изучава в I-ви курс, II-ри семестър, с хорариум 30 часа лекции при редовно обучение и 18 часа лекции при задочно обучение.

  • В блока с факултативни дисциплини да бъде включена учебната дисциплина “История и теория на Ислямското право”, която да се изучава в I-ви курс, II-ри семестър, с хорариум 30 часа лекции при редовно обучение и 18 часа лекции при задочно обучение.

5. Промяна в статута на учебна дисциплина:

  • Избираемата учебна дисциплина “Търговска несъстоятелност” да бъде включена като задължителна и да се изучава в V-ти курс, IX-ти семестър, редовна форма на обучение, с общ хорариум 75 (45 ч. лекции/30 ч. сем. упражнения) и в VI-ти курс, XI-ти семестър, задочна форма на обучение, с хорариум 40 (25 ч. лекции/15 ч. сем. упражнения).

4.3.1.5. Стопански факултет

4.3.1.5.1. Промени в действащи учебни планове (в рамките на не повече от 10 %) на специалностите:

– Туризъм - ОКС “бакалавър”, професионална квалификация “туризъм”, редовна форма на обучение, срок на обучение 8 семестъра;

– Туризъм - ОКС “магистър” (за завършили ОКС “професионален бакалавър” по туризъм в същото професионално направление), професионална квалификация “магистър по туризъм”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 4 семестъра;

– Туризъм - ОКС “магистър” (за придобили ОКС “бакалавър” или “магистър” по друго професионално направление), професионална квалификация “магистър по туризъм”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 5 семестъра;

– Туризъм. Международен туризъм - ОКС “магистър” (за придобили ОКС “бакалавър” по туризъм), професионална квалификация “магистър по международен туризъм”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 2 семестъра.

І. За ОКС “магистър” след степен “бакалавър” или “магистър” от същото професионално направление:

- Маркетинг – професионална квалификация “икономист-маркетолог”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 3 семестъра;

- Международни икономически отношения. Международна икономика – професионална квалификация “икономист в международната икономика”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 3 семестъра;

- Финанси. Финанси на предприятието – професионална квалификация “икономист-финансист”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 3 семестъра;

- Финанси. Банково дело – професионална квалификация “икономист-финансист”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 3 семестъра;
ІІ. За ОКС “магистър” след степен “бакалавър” или “магистър” от друго професионално направление:

- Маркетинг – професионална квалификация “икономист-маркетолог”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 5 семестъра;

- Стопанско управление. Бизнес администрация – професионална квалификация “мениджър”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 3 семестъра;

- Стопанско управление – професионална квалификация “мениджър”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 5 семестъра;

- Финанси – професионална квалификация “икономист-финансист”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 5 семестъра;

- Счетоводство и контрол – професионална квалификация “икономист-счетоводител”, редовна и задочна форма на обучение, срок на обучение 5 семестъра;

- Публична администрация – професионална квалификация “мениджър в публичния сектор”, редовна, задочна и дистанционна форма на обучение, срок на обучение 5 семестъра.
ІІІ. За ОКС “магистър” след степен “професионален бакалавър” или “магистър” от същото професионално направление:

- Международни икономически отношения. Международна икономика – професионална квалификация “икономист в международната икономика”, задочна форма на обучение, срок на обучение 4 семестъра;


4.3.1.6. Педагогически факултет

4.3.1.6.1. Корекции на учебен план на специалност

- Информационни технологии в съдебната и изпълнителната власт – ОКС “магистър”, професионална квалификация “магистър по информационни технологии в съдебната и изпълнителната власт”, задочна форма на обучение, срок на обучение 5 семестъра.





4.4. Утвърждаване на Работна инструкция за разработване, приемане, промени, валидиране и утвърждаване на учебни планове.

Докл. доц. д-р Петко Петков

4.4.1. Академическият съвет утвърди Работна инструкция за разработване, приемане, промени, валидиране и утвърждаване на учебни планове.


4.4.2. На основание чл. 39 от Правилника за административното обслужване във ВТУ и чл. 7 от Правилника за структурата и организацията на учебния процес Академическият съвет реши:

4.4.2.1. Началникът на УМО да извърши проверка за съответствието между наличните учебни планове в Ректората (УМО, звено “Акредитация”, ЦОТ) и действително приетите от факултетските съвети и утвърдени от Академическия съвет учебни планове.

4.4.2.2. Деканите, директорът на ЦОТ, директорите на педагогическите колежи и всички длъжностни лица да окажат пълно съдействие за установяване на евентуални съответствия между различните варианти на учебните планове и своевременното им отстраняване на основата на нормативните документи.

4.4.2.3. Деканите на факултетите в срок до 15.11.2008 г. да представят в УМО, звено “Акредитация”, ЦОТ приетите от факултетските съвети и утвърдени от Академическия съвет актуални учебни планове, по които се води или предстои да се води обучението през учебната 2008/2009 г.

4.4.2.4. Заверяването на вече приетите от факултетските съвети и утвърдените от Академическия съвет учебни планове става само от Ректора или от упълномощен от него заместник-ректор, чрез полагане на подпис на всяка страница от вече приетия и утвърдения учебен план.


4.5. Утвърждаване на съвместители, нови хонорувани преподаватели и допълнително възлагане часове на вече утвърдени хонорувани препода-ватели за учебната 2008/2009 г.

Докл. доц. д-р Петко Петков

4.5.1. Академическият съвет утвърди предложенията на факултетите за избор на нови хонорувани препо-даватели и допълнително възлагане часове на вече утвърдени хонорувани преподаватели за учебната 2008/2009 г.



4.5.2. Академическият съвет утвърди предложението на Историко-юридическия факултет за избор на доц. д-р Нено Стоянов Димов и доц. д-р Никола Стойчев Тодоров, като съвместители, считано от 01.09.2008 г. до приключване на процедурата по обявените два конкурса за доценти (Решения на АС/12.09.2008 г., т.6.12.1. – за един редовен доцент по ш. 01.08.02 икономическа и социална география и за един редовен доцент по ш. 01.08.01 физическа география и ландшафтознание).


4.6. Допълнение в Решения на Академическия съвет от 07.07.2008 г. (Протокол № 7 – т. 7.1.).

Докл. доц. д-р Петко Петков

4.6.1. Академическият съвет прави допълнение в свои Решения от 07.07.2008 г. (Протокол № 7 – т. 7.1), а именно:

(нова точка) “7.1.1.5. Размерът на възнаграждението за хонорувани преподаватели за индивидуални упражнения по музикален инструмент и корепетитори да бъде 1,80 лв. на час.”




4.7. Възлагане на лекции на нехабилитирани преподаватели.

Докл. доц. д-р Петко Петков

4.7.1. Академическият съвет възлага лекции на следните нехабилитирани преподаватели през уч. 2008-2009 г.:



Педагогически факултет

  1. Гл. ас. д-р Иванка Минчева Георгиева

  2. Гл. ас. д-р Валентин Пенев Бакоев

  3. Гл. ас. д-р Николай Пенчев Николов

  4. Гл. ас. д-р Николай Иванов Чолаков

  5. Гл. ас. д-р Юлиана Стоянова Дошкова

  6. Гл. ас. д-р Златко Георгиев Върбанов

  7. Гл. ас. д-р Николай Георгиев Гюлчев

  8. Гл. ас. д-р Катя Симеонова Николова

  9. Гл. ас. д-р Любомира Симеонова Попова

  10. Гл. ас. Стоян Добрев Долапчиев

  11. Гл. ас. Илиана Иванова Николова

  12. Гл. ас. Елена Костова Кънчева

  13. Гл. ас. Светослав Стефанов Стефанов

  14. Ст. ас. Стоянка Георгиева-Лазарова


Факултет по изобразително изкуство

  1. Гл. ас. Борислав Александров Петров

  2. Гл. ас. Галина Цветкова Цветкова

  3. Гл. ас. Маринета Георгиева Млячкова

  4. Ст. ас. Светослав Ангелов Косев

  5. Ст. ас. Красимира Борисова Друмева

  6. Ас. д-р Марина Теофилова Теофилова

  7. Ас. Мартина Маринова Караиванова

  8. Преп. Трифон Тодоров Калфов

  9. Преп. Венко Кирилов Тонков


Историко-юридически факултет

  1. Гл. ас. Галин Богданов Петров


Философски факултет

  1. Гл. ас. Теодора Иванова Калейнска

  2. Гл. ас. Ива Николова Шишкова


Педагогически колеж – гр. Плевен

  1. Гл. ас. Маргарита Цветанова

  2. Гл. ас. Капка Бешева

  3. Гл. ас. Красимир Тодоров

  4. Гл. ас. Елена Геракова

  5. Гл. ас. Александра Владимирова

  6. Ст. ас. Илияна Петкова

  7. Ст. ас. Анелия Рангелова

  8. Ас. Мая Иванова

  9. хонор. преп. Маргарита Димитрова


Педагогически колеж – гр. Враца

1. Ас. Ларина Грунчева

2. Мариан Ангелов

3. хонор. преп. Гергана Крумова





4.8. Доклад за неизпълнението на аудиторната заетост във връзка с Решение на Академическия съвет № 8 от 12.09.2008 г.

Докл. доц. д-р Петко Петков

4.8.1. След представени обяснения и справки за неизпълнението на индивидуалната аудиторна заетост спрямо планираната и задължител-ната заетост Академическият съвет признава намалена аудиторна заетост за учебната 2007/2008 г. на следните преподаватели:

Каталог: pages
pages -> Джошкун кьокел
pages -> V здравноосигурителни вноски
pages -> Програма за болнична хигиена "Хигия" Химиотерапията на инфекциозните заболявания е лечение с химични средства, насочено срещу причинителите им
pages -> Проф д-р Георги Ончев, дмн
pages -> St cyril and st methodius
pages -> Инструкция за реда и условията за предоставяне на стипендии за успех и специални стипендии по проект bg051PO001 06 „студентски стипендии, осъществяван с финансовата подкрепа на оперативна програма
pages -> Аржентина водопадите игуасу бразилия не просто танго, вода и самба
pages -> Закон за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия (извлечение) в сила от 17. 09. 2010 г. Обн. Дв бр. 73 от 17 Септември 2010г., изм. Дв бр. 88 от 9 Ноември 2010г., изм. Дв б
pages -> 1. един важен въпрос
pages -> Отчет за развитието на


Сподели с приятели:
  1   2




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница