10 юни 11. 00 Техническа конференция представяне на документи от водача или състезателя 12. 00 Откриване на Първенството

„Златният делфин” 2017

Състезанието ще се проведе в гр. Бургас на плувен комплекс „ФЛОРА“ на 10-11 юни 2017г. Съдийството е поверено на съдии от БНАПД, с главен съдия – Чавдар Кумчев

- до участие се допускат състезатели от учебни водолазни центрове, водолазни и плувни клубове, професионални водолази, а също и отделни индивидуални участници.
- дисциплините ще се проведат съгласно правилника на CMAS при следната програма:

І. ВЪЗРАСТОВИГРУПИ

В - момичета и момчета, родени 2004 - 2005 г.

С - момичета и момчета, родени 2001 - 2003 г.

D – жени и мъже, родени 2000 г. и по-големи /open/

І. СЪСТЕЗАТЕЛНАПРОГРАМА

10 ЮНИ

1. 11.00 – Техническа конференция - представяне на документи от водача или състезателя

/Състезателите ползват плавници– моно или стерео по избор/

4. Класирането е по възрасти, КОМПЛЕКСНО /сбора от точки/ от двете дисциплини и отборно.Състезателите, участващи в OPEN възрастова група и плували 50 м апнея във възрастовата си група, се класират с постижението си от това плуване.

5. Точки, които се начисляват, според заеманото място: І място – 10т., ІІ място – 8т., ІІІ място –6т., ІV място – 5т., Vмясто – 4т., VІ място – 3т., VІІ място – 2т., VІІІ място– 1т.

6. Класиралите се на първите три места по възрасти получават грамоти и медали.

7. Класиране: 50 м „Апнея” – мъже и жени над 16 години /плавници – моно или стерео/ 200 м. „Плуване с плавници по повърхността”– мъже и жени над 16 години /плавници – моно или стерео/ и 100 м. плуване с апарат под вода - за „Купата на Емил Попов” - комплексно.

11 ЮНИ

8. 9:00

100 м. с препятствия –дайвинг – D /за сертифицирани водолази/

/плавници –стерео, промишлен, или свободен образец съгласно КМАС/

9. 10:30

300 м. комбинирано –дайвинг - D /за сертифицирани водолази/

В дайвинг дисиплините участниците използват водолазни апарати 10 - 12 л., заредени на 200 атм., водолазни жилетки, плавници и маски, базови комплекти – промишлен образец.

В дисциплините - 100 м. плуване с апарат под вода, дайвинг с препятствия – 100 м. и 300 м. дайвинг комбинирано се допускат само правоспособни водолази, доказващи го със съответния водолазен сертификат.
Всички състезатели подписват декларация за здравословното си състояние.

Транспортът, храната и нощувките са за сметка научастниците.

Наградите са осигурени от Генералния спонсор на състезанието.

Организаторите осигуряват екипировката, включваща – водолазни апарати и регулатори, водолазни жилетки, баластни колани с тежести . Зареждането на водолазните апарати се осигурява от организаторите.

Заявки за участие се приемат до 09.06.2017 г. на адрес:
office@synchronbg.com

Държавното първенство се провежда с Генерален спонсор фирма „СИНХРОН” ООД официален представител на BEUCHAT и SEAC SUB за България.

СЪДИИ:

1. Гл. Съдия – Чавдар Кумчев ;

2. Информатор – ;

3. Гл. секратар: изготвяне ная стартов лист, класиране – точки – Райна Иванова

4. Секретариат: стартов лист, протоколи, размножаване , поставяне на инф табло ;