Актуализиран списък на дейностите по линия на техническа помощ от програмата за развитие на селските райони за периода 2007-2013г. (Прср), по който ползвател ще бъде министерство на земеделието и храните през 2014 г



страница1/3
Дата25.07.2016
Размер0.85 Mb.
#6273
  1   2   3
АКТУАЛИЗИРАН СПИСЪК НА ДЕЙНОСТИТЕ ПО ЛИНИЯ НА ТЕХНИЧЕСКА ПОМОЩ ОТ ПРОГРАМАТА ЗА РАЗВИТИЕ НА СЕЛСКИТЕ РАЙОНИ ЗА ПЕРИОДА 2007-2013г. (ПРСР), ПО КОЙТО ПОЛЗВАТЕЛ ЩЕ БЪДЕ МИНИСТЕРСТВО НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ ПРЕЗ 2014 г.



Наименование на дейността

Описание на дейността

Предвиждана индикативна дата за стартиране на процедурата

Приблизителна индикативна дата за възлагане на дейността

1

2

3

4

5


РАЗДЕЛ І. Дейности, които са обект на обществена поръчка




Създаване на архивен център за нуждите на УО на ПРСР

(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Предметът на дейността включва създаване на архивен център, който да бъде пригоден за съхранение на досиетата, съхранявани в дирекция РСР – УО на ПРСР (2007-2013 г.). Дейността включва закупуване, доставка и монтаж на архивни шкафове, разработване на електронна система за достъп и инвентаризация на досиетата, предназначена за тяхното по-лесно управление, движение и контрол, както и закупуване, доставка и инсталиране на необходимото софтуерно и хардуерно оборудване за осъществяване на поръчката.

За оптимизирането на дейността на дирекция РСР – УО на ПРСР (2007-2013 г.), е необходимо целият наличен хартиен архив на дирекцията да се електронизира, а всички новопостъпили хартиени документи за нуждите на ПРСР (2007-13 г.) - да се цифровизират в момента на постъпването им. Съществуващите към момента документи по ПРСР (2007-2013 г.) следва да бъдат сканирани, индексирани и внедрени в разработената от избрания изпълнител система.



юли

2014 г.


декември

2014 г.




Създаване на единна информационна система за мониторинг и предоставяне на е-услуги на земеделските производители
(Предложението е на. дирекция „Развитие на селските райони”)

Целта на дейността е наемане на външен изпълнител, който да разработи единна информационна система за мониторинг и предоставяне на е-услуги на земеделските производители.
В информационната система ще бъде включен регистър на земята, регистър на бенефициентите по ПРСР (2014-2020 г.) и др.

юли

2014 г.


ноември

2014 г.




Анализ на състоянието на застраховането в земеделието, идентифициране на основните нужди и извеждане на алтернативни схеми за застраховане на риска в земеделието
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Целта на дейността е подпомагане разработването на мярката за управление на риска, която ще се прилага през новия програмен период.

юли

2014 г.


декември

2014 г.




Разработване на Взаимоспомагателен фонд за покриване на щетите и на загубите на земеделските производители от промяна на климата и от природни бедствия
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони” – Управляващ орган на ПРСР)

Целта е да се разработи Взаимоспомагателен фонд за покриване на щетите и на загубите на земеделските производители от промяна на климата и от природни бедствия. Следва да се обособят източниците на финансиране, да се аргументира финансовия таван на фонда и да се разработи организацията и управлението на фонда.

Избраният изпълнител следва да разработи начина на работа на Взаимоспомагателния фонд и да извърши анализ на възможностите за неговото револвиране.



юли

2014 г.


декември

2014 г.




Предварителна оценка на въздействието на Взаимоспомагателния фонд за покриване на щетите и на загубите на земеделските производители от промяна на климата и от природни бедствия
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Предметът на дейността е да се направи предварителна оценка на въздействието от въвеждане на механизъм на компенсиране на загуби и щети за земеделските производители.

юли

2014 г.


декември

2014 г.




Осигуряване на външна помощ за стартиране прилагането на мярка 125 на ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ.


Целта на дейността е наемане на външен изпълнител, който да извърши:

  1. Регистрация на дружество, което да бъде бенефициент по мярка 125 на ПРСР (2007-13 г.);

  2. Изготвяне на концепция за развитие на дружеството за 10 годишен период.




-

-



Анализ и оценка на дейността на гаранционната схема към ПРСР за периода 2007-2013 г. и предложения за оптимизирането и механизма на действие за периода 2014-2020 г.
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Целта на дейността е да се направи анализ и оценка на действащата гаранционна схема на ПРСР (2007-13 г.). На основа на анализа да направят препоръки за оптимизиране на гаранционната схема и да се променят финансовите параметри.


юли

2014 г.


декември

2014 г.




Извършване на предварителна оценка на финансови инструменти, които ще се прилагат през следващия програмен период
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Целта на дейността е да се спази задължителното изискване съгласно проекта на Общ регламент за следващия програмен период, което постановява, че финансови инструменти могат да бъдат прилагани само след предварителна оценка.


август

2014 г.


януари

2015 г.




Разработване на икономичетричен модел за оценка на въздействието и на ефектите на ЕФРСР и ЕФГЗ
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)



Целта на разработеният модел е да се оценят ефектите на публичната субсидия и на директните плащания за върху макроикономическите показатели и микро-показателите, които характеризират сектор „Земеделие“. Моделът позволява проследяването на нетните ефекти от публичната субсидия по ПРСР и директните плащания и ще бъде разработен в специализирана софтуерна среда.

За публичната субсидия по ПРСР ще се показва цялостния ефект от всички средства до оценка на влиянието на ПРСР, приоритетите и всяка оперативна програма, както и на директните плащания по различни сектори на земеделието. По този начин може да бъде оценено влиянието на целева комбинация от публичната субсидия, включително и ефектите, наблюдавани при различни нива на усвояване на средствата.



август

2014 г.


декември

2014 г.




Анализ на потребността от въвеждането на такса върху земята и взаимовръзка с Взаимоспомагателния фонд на ПРСР (2014 – 2020 г.), оценка на въздействието и нужда от промяна на законодателството.
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Предмет на дейността е да се анализира и оценят необходимостта от въвеждане на такса върху земята (на дка или ха). Да се направи анализ на нормативната уредба касаеща въвеждането на такси и оценка на социално икономическото въздействието на таксата.

август

2014 г.


януари

2015 г.




Социологическо проучване за степента на нагласи за кандидатстване по мерките от ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Целта на настоящият проект е наемане на външен изпълнител, който да извърши социологическо проучване (Интернет базирана информация), за степента на нагласи на потенциалните бенефициенти към кандидатстване по Програмата през новия програмен период (2014-2020 г.).
Проучването трябва да приключи с обобщаване и последващ анализ на получените резултати.

март

2014 г.


юли

2014 г.




Стратегия за създаване на система за съвети в земеделието
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)



Чрез изпълнението на дейността страната ще спази изискванията на чл. 12 на „Хоризонталният регламент“ за 2014-2020 г., а именно: „Държавите- членки изграждат система, с цел предоставяне на съвети за бенефициентите по въпросите на управлението на земята и на стопанствата (по-нататък „система за съвети в земеделието“).“.
Избраният изпълнител следва да изготви детайлен анализ и цялостна стратегия за оптимизиране на начините на предоставяне на съветнически услуги за нуждите на ефективното и ефикасно управление на ПРСР (2014-2020 г.).



август

2014 г.


януари

2015 г.




Изготвяне на анализ на почвените ресурси
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Целта на настоящият проект е наемане на външен изпълнител, който да извърши анализ на почвените ресурси. Анализът ще е за нуждите на дейност Създаване на единна информационна система за мониторинг и предоставяне на е-услуги на земеделските производители”.

август

2014 г.


януари

2015 г.




Проект за укрепване на конкурентоспособността на селското стопанство и изготвяне на стратегия за устойчиво управление на хидромелиоративния сектор и предпазване от вредното въздействие на водите
(Предложението е на дирекция „Хидромелиорации“)

С изпълнението на дейността следва да се окаже подкрепа на УО на ПРСР и на МЗХ при разработването на екологично и финансово устойчиво хидромелиоративно управление. Това ще бъде направено чрез (i) формулирането на нова, надеждна от агро-екологична гледна точка, Стратегия за управление на отрасъл хидромелиорации; и (ii) укрепване на Сдружения за Напояване, поливни групи на производителите в България, включително Напоителни системи и Общините чрез укрепване на техния статут, изпълнение и устойчивост.


юни

2014 г.



август

2014 г.





Оценка на нуждите от обучение на регионалните структури на МЗХ и ДФЗ-РА, работещи по ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Целта на дейността е:

  1. Установяване на нивото на познания на регионалните структури на МЗХ и ДФЗ-РА, работещи по ПРСР (2007-13 г.);

  2. Оценка на необходимостта и потребностите от обучения на тези служители. Оценката ще даде представа за действителните потребности от обучение на служителите;

  3. Представяне на предложения за видове обучения/ учебни програми на служителите.

август

2014 г.


януари

2015 г.




Актуализация на изчисленията за компенсаторните плащания за мерките от ос 2 на ПРСР (2007-13 г.)

(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ, чрез обществена поръчка.


Целта на дейността е извършване на:

1. Актуализация на изчисленията за компенсаторните плащания за необлагодетелстваните райони;

2. Актуализация на изчисленията за компенсаторните плащания за агроекология и климат;

3. Актуализация на изчисленията за компенсаторните плащания за Натура 2000 за земеделски земи;

4. Методология за изчисляване на компенсаторните плащания и изчисление на компенсаторните плащания за Натура 2000 за гори.


-

-



Обучения на дирекция РСР – УО на ПРСР (2007-2013 г.) и на звената в МЗХ, подпомагащи дирекция РС при управлението, подготовката, наблюдението, контрола, прилагането, информираността и оценката на ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)



Услугата включва наемането на външен изпълнител, който да осигури цялостната логистика и подготовка по организирането на обучения за нуждите на дирекция РСР – УО на ПРСР (2014-2020 г.) и на звената в МЗХ, подпомагащи дирекция РС при управлението, подготовката, наблюдението, контрола, прилагането, информираността и оценката на ПРСР (2014-2020 г.).
Обученията ще са с различна тематика и предмет, в зависимост от нуждите на Управляващия орган. Изпълнението на дейността цели повишаване на капацитета на дирекция РСР – УО на ПРСР (2007-2013 г.) и на звената на МЗХ, които подпомагат дирекция РСР, с оглед успешното и качествено управление, подготовка, наблюдение, контрол, прилагане, информираност и оценка на ПРСР (2014-2020 г.).

юли

2014 г.


декември

2014 г.




Осигуряване на офис оборудване и офис техника за нуждите на дирекция РСР – УО на ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Услугата предвижда наемането на външен изпълнител, който да осигури закупуване, доставка и инсталиране на компютърна техника и офис оборудване, необходими за работата на служителите в дирекция „Развитие на селските райони” – Управляващ орган на ПРСР (2007-13 г.), работещи на пълен работен ден, с цел повишаване качеството на работа на дирекцията.

юли

2014 г.


декември

2014 г.




Разработване на наредби, процедурни правила и необходими документи, за нуждите на прилагането на мерките от ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ на този етап.

Целта на настоящият проект е наемане на външен изпълнител, който да изготви наредбите по мерките от ПРСР (2014-2020 г.), както и процедурните правила/ наръчници и други документи, необходими за прилагането на мерките от Програмата за периода 2014-2020 г.

-

-



Последваща оценка на въздействието от прилагането на наредби, процедурни правила и др. документи, придружаващи ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ на този етап.

Целта на настоящият проект е наемане на външен изпълнител, който да изготви последваща оценка от въздействието от прилагането на наредбите по мерките от ПРСР (2014-2020 г.), както и процедурните правила/ наръчници и други

-

-



Оценка на въздействието от прилагането на ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е. на дирекция „Развитие на селските райони“)
Дейността няма да се прилага, поради дублиране със задължителната по Регламент 1698/2005 последваща оценка на ПРСР (2007-13 г.).


Целта на настоящият проект е наемане на външен изпълнител, който да извърши оценка на въздействието от цялостното прилагане на ПРСР (2007-13 г.), с изключение на ос 4 ЛИДЕР.



-

-



Осигуряване на устойчивост на резултатите, постигнати от бенефициенти, по мярка 214 „Агроекологични плащания“ от ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)


Основната цел на дейността е да се осигури устойчивост на резултатите постигнати по мярка 214 „Агроекологични плащания“ на ПРСР, чрез анализ на изпълнението на мярката към момента и подкрепа на всички бенефициенти по нея.
Изпълнението на основната цел е свързано с постигането на следните специфични цели:

  • Анализ на изпълнението на мярка 214;

  • Подкрепа и повишаване на административния капацитет на бенефициентите по мярка 214;

  • Информиране на настоящите бенефициенти за измененията по мярка 214;

  • Информиране на потенциалните бенефициенти за възможностите, които предоставя мярка 214.

За целта, дейността предвижда експертно подпомагане на всички бенефициенти по мярка 214, повишаване на административния им капацитет за текущото изпълнение на поетите от тях ангажименти, обучение и информиране за необходими от тях действия.

Конкретни действия:


За успешното изпълнение на дейността се предвиждат следните задължителни дейности, в хронологичен ред:

  1. Цялостно организиране и провеждане на 264 бр. двудневни семинара, на територията на цялата страна, във всеки общински център;

  2. Провеждане на индивидуално интервю с проблемите на всеки бенефициент;

  3. Провеждане на индивидуална консултация с всеки бенефициент;

  4. Sms информиране на всеки бенефициент за измененията по мярка 214, необходимост от спазване на индивидуални изисквания, срокове на подаване на заявления за плащане, други.

*Дейността ще се изпълнява за период от 5 години.

август


2014 г.


януари


2015 г.





Поддържане на интернет-сайта на ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ чрез обществена поръчка.

Основната цел на дейността е наемане на външен изпълнител, който да извършва администриране и поддръжка на интернет сайта на ПРСР (2007-13 г.).
Договорът следва да се сключи, след изтичане на ангажимента по поддръжка на настоящия изпълнител, а именно след месец декември 2013 г.
Срок за изпълнение на дейността: 2 години.









Осигуряване на рекламни материали по ос 4 ЛИДЕР на ПРСР (2007-13г.) и за подхода ЛИДЕР за периода 2014-2020 г.
(Предложението е на дирекция „Развитие

на селските райони”)

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да изготви, размножи и разпространи различни видове рекламни материали (брошури, листовки, книжки, плакати и др.) по ос 4 ЛИДЕР на ПРСР (2007-13 г.), свързани с популяризиране прилагането на мерките от ос 4 ЛИДЕР – информация за различни успешни практики, опит в прилагането на проектите, насоки и др. от сегашния програмен период 2007-13 г., както и налична информация за предстоящия програмен период 2014-2020 г. в областта на ЛИДЕР.

март

2014 г.


юли

2014 г.




Изготвяне на:
Позиция 1: Анализ на извършеното в областта на подпомагане на горския сектор в България, в частта на мерки 223 и 226 на ПРСР (2007-2013 г.);
Позиция 2: Анализ на възможните дейности за подпомагане в областта на горския сектор, в частта на ПРСР (2014-2020 г.);
Позиция 3: Анализ и оценка на необходимостта и възможностите за включване на дейностите по отглеждане на горите, залесяване, възобновяване на пострадали от пожари и други природни бедствия горски територии и др., съобразени с проекта на Регламент на ЕС за развитие на селските райони
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да анализира и оцени извършените дейности, в резултат на прилагането на „горските“ мерки по ПРСР (2007-13 г.), а именно - мерки 226 и 226, както и да анализира възможностите за горския сектор през новия програмен период 2014-2020 г.

юли

2014 г.


август

2014 г.




Разработване на ръководство за бенефициентите по мерките от ПРСР (2014-2020 г.), отнасящи се към горския сектор
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да разработи ръководство, конкретизиращи съответните потребности, необходимите мерки и дейности за покриване на тези потребности, за нуждите на бенефициентите по конкретните мерки, отнасящи се към горския сектор.

август

2014 г.


декември

2014 г.




Изработване на карта и геоинформационна система за визуализация на финансираните проекти по ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да изработи интерактивна карта и геоинформационна система за визуализация на финансираните проекти по ПРСР (2014-2020 г.).

юли

2014 г.


декември

2014 г.




Анализ на въздействието на транс-граничните пожари по южната граница на Р България
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да извърши анализ на въздействието на транс-граничните пожари по южната граница на Р България, за нуждите на мярка 226 на ПРСР (2007-13 г.).

юли

2014 г.


декември

2014 г.




Разработване на електронна система за ранно предупреждение от пожари
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да разработи електронна система за ранно предупреждение от пожари, за нуждите на информационни центрове.

юли

2014 г.


декември

2014 г.




Извършване на обучение:

Позиция 1: На служителите на областните дирекции и общинските служби по земеделие към МЗХ за спазване на поетите агроекологични ангажименти по ос 2 на ПРСР (2007-13 г.);
Позиция 2: На безпилотни летателни системи при оценка на площите, заявени за подпомагане по мерките на ос 2 на ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е на Главна дирекция „Земеделие и регионална политика“ и от дирекция „Директни плащания и пазарна подкрепа“)

За Позиция 1:

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да организира и проведе обучение на служители от областните дирекции и общинските служби по земеделие към МЗХ. Служителите ще получат информация за значението и влиянието на обновяването на СИЗП върху спазването на поетите агроекологични ангажименти и ежегодното кандидатстване за подпомагане по вече одобрение проекти по ос 2 на ПРСР (2007-123 г.).


Чрез обучението ще се постигне понижаване нивото на грешки в заявленията за подпомагане, което от своя страна ще доведе до повишаване на процента на усвояване на средствата по ПРСР (2007-13 г.).
За Позиция 2:

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да организира и проведе обучение, което да включва представяне на лекции и извършване на теренни заснемания по приложение на Безпилотни летателни системи (БЛС) при оценка на площите, заявени за подпомагане по мерките от ос 2 на ПРСР (2007-13 г.).




март

2014 г.


август

2014 г.




Интегрирана система за документооборот на МЗХ, ДФЗ и второстепенните разпоредители към МЗХ за нуждите на ПРСР (2007-13 г.) и (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ.

Системата е предназначена да систематизира, съхранява и осигурява интегриран достъп до вътрешните информационни документи и данни.
Системата трябва да осигури взаимодействие между различните институции на МЗХ и ПРСР.
Системата ще подпомага взаимодействието на институциите при обмяната на информацията между тях и ще съкрати срока за обработка на плащанията на бенефициенти по ПРСР.

-

-



Система за обществен мониторинг и информационно наблюдение на дейността на Местните инициативни групи (МИГ)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Системата ще осигури пълен информационен мониторинг на действащите МИГ от страна на обществеността и същевременно ще допринесе за прозрачно осъществяване на техните дейности.

август

2014 г.


декември

2014 г.




Анализ на прилагането на МИГ на ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ.

Анализ на прилагането на МИГ на ПСР (2007-13 г.), включващ анализ на социално икономическо въздействие и на правно нормативен анализ.


-

-



Електронен портал към сайта на ПРСР и МЗХ - Електронна борса за трактори, земеделска техника, земеделска земя и селско стопанска продукция.
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)


Електронната борса ще даде възможност бенефициентите по програмата да могат да получават електронни оферти, както и лесно да сравняват параметрите на инвестициите и да ги контрактуват по електронен път. Електронната борса ще дава възможност на ДФЗ да подържа постоянен референтен регистър на всички финансирани активи по ПРСР. Електронната борса ще дава възможност за лесен достъп до данни за цените на селскостопанската продукция и търсенето на такава на пазара, което е от особена важност на бенефициентите.


юли

2014 г.


декември

2014 г.




Анализ и изследване на ефективността от проведената информираност и публичност по ПРСР (2007–2013 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони“)

Ще бъде направен анализ и изследване на ефективността на проведените кампании за информираност публичност на ПРСР (2007 – 2013 г.), както и постигнатия ефект от тяхното прилагане.

Изследването ще подпомогне взимането на решения за подхода на информираност и публичност на ПРСР за новия програмен период 2014 – 2020 г.




юли

2014 г.


декември

2014 г.




Функционален анализ на дирекция РСР в качеството й на Управляващ орган на ПРСР (2007-13 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Услугата включва избор на външен изпълнител, който да извърши анализ на административния капацитет (брой, квалификация) и ефективността на дейностите по прилагане на ПРСР от дирекция РСР, както и да се предложат действия / за мотивиране и укрепване на капацитета с оглед ангажиментите и отговорностите в програмен период 2014-2020 г.

юни


2014 г.

ноември


2014 г.



Анализи и проучвания за ОСП (2014-2020г.):
Позиция 1: Изготвяне на анализ относно размера на средствата, които ще бъдат прехвърлени от Първи към Втори стълб на ОСП

Позиция 2: Изготвяне на анализ на общите елементи, разграниченията и взаимодействието между плащанията по базовата схема за директни плащания и плащанията за „зелени” дейности от една страна и плащанията за необлагодетелствани райони и агроекологични плащания по РСР

(Предложението e на дирекция „Стратегическо планиране”)

За Позиция 1: Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да изготви анализ относно размера на средствата, които ще бъдат прехвърлени от Първи към Втори стълб на ОСП вследствие прилагането на тавана на директните плащания, както и потенциалните възможностите за тяхното използване.
За Позиция 2: Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, които да изготви анализ относно общите елементи, разграниченията и взаимодействието между плащанията по базовата схема за директни плащания и плащанията за „зелени” дейности от една страна и плащанията за необлагодетелствани райони и агроекологични плащания по Втори стълб на ОСП, във връзка с тяхното прилагане от 2014 г. Обмяна на опит с експерти от други държави–членки с опит в прилагането на подобен вид плащания.


май

2014 г.


юли

2014 г.




Извършване на анализ и разработване на стратегия и комуникационен план за нуждите на ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на. дирекция „Развитие на селските райони”)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ.

С изпълнението на дейността ще се гарантира правилното планиране на ефективността на предоставянето на информация за ПРСР за периода 2014-2020 г. Ще бъдат анализирани и специфичните нужди от информиране в шестте региона за планиране в страната. Прилагането на нов подход за информираност, ще доведе до пълноценно, ефективно и в по-голяма степен усвояване на средствата по ПРСР (2014-2020 г.).

-

-



Изготвяне на подробен климатичен анализ за историческите, текущите и бъдещи агро-метеорологични условия в страната, свързан с екологичните рискове и екологичните мерки в ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на. дирекция „Развитие на селските райони”)


Чрез изпълнението на дейността ще бъдат извършени:

  1. Анализ на обработваемите площи в страната;

  2. Изследване на климатичната измерителна инфраструктура в страната;

  3. Анализ на климата за различните обработваеми региони в страната, за период от 30 години;

  4. Идентифициране на основните климатични променливи;

  5. Икономическо, социално и финансово отражение;

  6. Изследване на тенденциите към изменение на климата;

  7. Изготвяне на бъдещи сценарии и отражението им върху селскостопанския сектор.

юли

2014 г.


октомври

2014 г.




Изготвяне на мерки за борба с климатичните промени за нуждите на ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на. дирекция „Развитие на селските райони”)

Чрез изпълнението на дейността ще бъдат извършени:

  1. Анализ на пазара за климатичен риск в световен мащаб;

  2. Разработване на система за управление на климатичния риск;

  3. Разработване на стратегии за управление на риска;

  4. Създаване на продукт за борба със сушата;

  5. Възможност за инсталирането на нови измервателни станции за нуждите на системата за управление на климатичния риск (видове, ценови условия в тази насока, партньори).

юли

2014 г.


октомври

2014 г.




Наемане на външна експертна помощ за разработване на технически задания по дейности, финансирани по линия на мярка „Техническа помощ“
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да извършва цялостна подготовка на технически задания, финансирани по линия на мярка „Техническа помощ“.

август

2014 г.


декември

2014 г.




Организационно-техническа подготовка и провеждане на заседанията на Комитета по наблюдение на ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да извърши цялостната логистика по провеждането на заседанията на Комитета по наблюдение на ПРСР (2014-2020 г.).

юни

2014 г.


ноември

2014 г.




Създаване и поддържане на сайт на ПРСР за периода 2014-2020 г.
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да създаде и поддържа Интернет страница за нуждите на Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г.

юли

2014 г.


декември

2014 г.




Избор на лого за мярка „Водено от общността местно развитие“ на ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)
Дейността няма да се прилага, поради отпаднала необходимост от изпълнението ѝ.

Дейността предвижда наемане на външен изпълнител, който да организира и проведе конкурс за избор на лого на мярка „Водено от общността местно развитие“ на ПРСР (2014-2020 г.)

-

-



Обучение на бенефициенти по ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Целта на дейността е извършване на интензивни обучения на потенциалните бенефициенти на ПРСР (2014-2020 г.), с цел подобряване на нивото им на умения и компетенции в областта на развитието на селските райони и с оглед създаване на интензитет по отношение на кандидатстването по Програмата и усвояването на средствата от ЕЗФРСР.

август

2014 г.


февруари 2015 г.



Последваща оценка (ex-post evaluation) на ПРСР (2007-2013 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)

Целта на дейността е изготвяне последваща оценка (ex-post evaluation) на ПРСР (2007-2013 г.), с цел спазване на изискванията на ЕК, указани в чл. 84 и чл. 86, параграф 5 на Регламент 1698/2005. Официалното предаване на последващата оценка до ЕК следва да е да бъде извършено от страната-членка до 31 декември 2015 г.

август

2014 г.


февруари 2015 г.



Изготвяне на методология за разработване на оценка на инвестиционните проекти по ПРСР (2014-2020 г.)
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Целта на дейността е да бъди изготвена методология за оценка на разходите и ползите на инвестиционните проекти по ПРСР (2014-2020 г.).

август

2014 г.


декември 2014 г.



Обезпечаване дейността по извършване на проверки по кръстосано съответствие за нуждите на мярка 214 „Агроекологични плащания“ на ПРСР (2007-2013 г.“
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони” в резултат на искане на БАБХ)


С изпълнението на дейността се цели обезпечаване на изпълнението на проверките по кръстосано съответствие от страна на БАБХ и ДФЗ, които се извършват за нуждите на мярка 214 „Агроекологични плащания“ на ПРСР (2007-2013 г.“.


септември

2014 г.



януари 2015 г.




Изготвяне на технологични карти за отглеждане на основните земеделски култури в България
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Технологичните карти ще помогнат земеделските производители точно да преценят технологията на отглеждане и разходите при изготвяне на проекти по ПРСР.



август

2014 г.


декември 2014 г.



Изготвяне на технологични карти за отглеждане на основните животни отглеждани в България
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Технологичните карти ще помогнат на животновъдите в страната точно да преценят технологията на отглеждане и разходите при изготвяне на проекти по ПРСР.



август

2014 г.


декември 2014 г.



Разработване на технологичен проект за помещения за отглеждане на едър рогат добитък и дребен рогат добитък на пасищни условия
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)


Целта е изработване на типови проекти собственост на МЗХ отговарящи на законовите ветеринарно-санитарни изисквания, които да се използват от бенефициентите на ПРСР за улеснено кандидатстване по мерки от Програмата - тоест създаване на типови ферми (типове 25,50,100,200,400 животни ЕРД и типове 250,500,1000,1500,2000 ДРД) за боксово и свободно отглеждане на ЕРД и ДРД месодайно направление, и типови ферми (типове 25,50,100,200,400 животни ЕРД и типове 250,500,1000,1500,2000 ДРД) за боксово и свободно отглеждане на ЕРД и ДРД млечно направление.


август

2014 г.


декември 2014 г.



Система за разработване, проследяване, контрол и публичност на обществени поръчки за нуждите на мярка „Техническа помощ“ на ПРСР
(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”)



Целта е разработване, внедряване, актуализиране и поддръжка на Система за разработване, проследяване, контрол и осигуряване на публичност на обществени поръчки по техническа помощ на ПРСР. Системата ще бъде разработена така, че да осигури възможност за актуализиране при законови промени. Потребителите на системата ще имат права на достъп, съобразно ролите им. С разработката ще се осигури унифициране на документите и процесите. Системата ще осигури възможност за спазване на законовите изисквания съгласно ЗОП и ППЗОП, както и осъществяване на контрол при възлагането на обществените поръчки.


август

2014 г.


декември 2014 г.



Организиране и провеждане на целеви събития на областно ниво за представяне на дейности и резултати от ПРСР, чрез Националната селска мрежа


(Предложението е на дирекция „Развитие на селските райони”, съвместно със Звено аз управление на Национална селска мрежа)


Един от каналите за информиране и популяризиране на ПРСР (2007-2014 г.) е Националната селска мрежа. От началото на 2012г. НСМ е активно действаща платформа за обсъждане на политиката за развитие на селските райони. С техническата подкрепа на Звеното за управление на мрежата, Националната селска мрежа спомага за извършване на активна и постоянна комуникация и информиране на своите членове и потребители по различни теми, проблеми, събития, срещи , действия и резултати, свързани с ПРСР. Предлаганата дейнсот има за цел да посрещне и отговори на нуждите на членовете и потребителите на НСМ, свързани с популяризиране на дейности и резултати от ПРСР за периода 2007-2014г. Формите и моделите на представяне следва да бъдат приемливи и разпознаваеми от широк кръг потребители на ПРСР в отделните 28 области на страната. На основата на изведени специфични предложения от всяка област, чрез 28-те регионални координатори на Звеното за управление на НСМ следва да се организират и проведат разнообразни, традиционни или иновативни събития, срещи, обсъждания, представяния, обмяна на знания, опит и практики за представяне на дейностите и резултатите от Програмата и използваните до момента информационни канали. Дейностите следва да се извършат с участието и партньорството на Звеното за управление на НСМ на национално, регионално и местно ниво.

август

2014 г.


януари


2015 г.


Каталог: Admin -> upload
upload -> Декларация за минимална помощ
upload -> Примерна таблица за допустимите разходи по дейности на база референтни цени
upload -> Въпроси и отговори по мярка 112 „създаване на стопанства на млади фермери”
upload -> Програма за развитие на селските райони 2007 2013 г. П о к а н а за приемане на заявления за подпомагане по мярка 121 „
upload -> Програма за развитие на селските райони 2007 2013 г. Одобрявам: /изет шабан председател на ус
upload -> Програма за развитие на селските райони 2007 2013 г. П ъ р в а п о к а н а за 2013г
upload -> Фактология: в периода 30. 07–06. 08. 2010 г
upload -> Проект: Наредба за изменение и допълнение на Наредба №20 от 7 юли 2008 г за условията и реда за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по мярка „Възстановяване
upload -> Наредба №26 от 14 октомври 2010 Г
upload -> Програма за развитие на селските райони. "Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони Европа инвестира в селските райони"


Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница