До директора на риосв софия у в е д о м л е н и е



Дата14.01.2018
Размер177.43 Kb.
#46499



ДО

ДИРЕКТОРА НА РИОСВ - СОФИЯ

У В Е Д О М Л Е Н И Е

за инвестиционно предложение


от “АНГУС МЕСНО ГОВЕДОВЪДСТВО БЪЛГАРИЯ“ ЕООД

(име, адрес и телефон за контакт,

гражданство на възложителя – физическо лице)
с.Горна Малина, ул.“21“ №97, област София, Община Горна Малина, ЕИК 203449408

(седалище и единен идентификационен номер

на юридическото лице)
Пълен пощенски адрес: с.Горна Малина 21 №97, област София, Община Горна Малина
Телефон, факс и ел. поща (е-мail): тел. 0887741447; hrst130890@him-mail.ch;

Управител на фирмата възложител: Иван Димитров Иванов

Лице за контакти: Иван Димитров Иванов

УВАЖАЕМА Г-ЖО ДИРЕКТОР,

Уведомяваме Ви, че “АНГУС МЕСНО ГОВЕДОВЪДСТВО БЪЛГАРИЯ“ ЕООД има следното инвестиционно предложение:

Изграждане на Екологично стопанство за отглеждане на месодайни животни от порода Блек Ангъс, в поземлен имот 000135 в землището на с.Стъргел, община Горна Малина, Софийска област“


Характеристика на инвестиционното предложение:

1. Резюме на предложението:

(посочва се характерът на инвестиционното предложение, в т.ч. дали е за ново инвестиционно предложение, и/или за разширение или изменение на производствената дейност съгласно приложение № 1 или приложение № 2 към Закона за опазване на околната среда (ЗООС)

Инвестиционното предложение е ново и има за цел изграждане и оборудване на нова сграда за отглеждане на 76 бр. месодайни крави и 76 бр. телета за угояване за целогодишно производство на висококачествено телешко месо и разплодни животни от специализираната месодайна порода Блек Ангъс.

Инвестиционното намерение ще се осъществи в поземлен имот № 000135, земл. на с.Стъргел, община Горна Малина, с площ от 5 114 кв.м., със следните характеристики: местност: “Герчовица“, начин на трайно ползване: „Стопански двор“, включващо изграждането на основни производствени сгради и помощни съоръжения.

За осъществяване на инвестиционната инициатива и с цел привеждане на технологичния процес в съответствие с всички ветеринарно-санитарни и хигиенни изисквания, ще бъдат изградени:

- нова сграда за отглеждане на 76 месодайни крави с телета до 6 месеца и 76 бр. телета за угояване;

- нова двуетажна сграда с КПП, склад за съхранение на фураж, помещение за персонала с битов санитарен сектор;

- торище с торо-транспортна инсталация и сектор за течен тор;

- дезинфекционна вана за автомобили и дезинфекционна вана за персонала;

- контейнер затворен за временно съхранение на трупове върху трупосъбирателен пункт;

- пункт за ветеринарна обработка и кантар;

- ограда;

- резервоар за противопожарни нужди;

- площадки за битови отпадъци;

- резервоари за вода за битови нужди;

- резервоари за вода за селскостопански нужди /поене на животните/
Достъпът до имота се осъществява по съществуващ път.

Проектирането, изграждането и експлоатацията на Екологичното стопанство в с. Стъргел, общ. Горна Малина ще осигурява най-благоприятни условия за упражняване на дейностите пожарна безопасност, охрана на обекта, ефективно използване на наличния терен и инфраструктура.

Ще се предвидят всички необходими основни и обслужващи сгради с помещения - с квадратура, обзавеждане и оборудване, осигуряващи нормалното функциониране на обекта.

Функционалното разпределение на бъдещото екологично стопанство ще се извърши на базата на подробна технологична схема по най-новите и модерни технологии и изисквания за такъв тип стопанства. Всички технологични решения за типа на сградите и тяхното оборудване, механизацията и организацията на цялостния производствен процес, ще бъдат съобразени с изискванията на Наредба № 44/ 20 април 2006 г. за ветеринарномедицинските изисквания към животновъдните обекти, с Наредба № 16/ 03.02. 2006 г. за хуманно отношение при отглеждане и използване на животните, Наредба № 2/ 13.09.2007 г. за опазване на водите от замърсяване с нитрати от земеделски източници и др. нормативни документи.

Мястото е изключително подходящо за изграждане на екологично стопанство за отглеждане на месодайни животни, тъй като е достатъчно отдалечено от индустриални предприятия, които отделят в атмосферата високи концентрации на вредни за здравето на животните вещества. С оглед на подходящия наклон и разположението му, теренът е подходящ за строителство на сгради и съоръжения от такъв тип.
2. Описание на основните процеси, капацитет, обща използвана площ; необходимост от други свързани с основния предмет спомагателни или поддържащи дейности, в т.ч. ползване на съществуваща или необходимост от изграждане на нова техническа инфраструктура (пътища/улици, газопровод, електропроводи и др.); предвидени изкопни работи, предполагаема дълбочина на изкопите, ползване на взрив:

Инвестиционното предложение е ново и има за цел изграждане и оборудване на нова сграда (екологично стопанство) за отглеждане на 76 бр. месодайни крави и 76 бр. телета за угояване и разплод за целогодишно производство на висококачествено телешко месо от специализираната месодайна порода Блек Ангъс в поземлен имот 000135 в земл. на с. Стъргел, собственост на възложителя. Реализирането й ще се осъществи при начин на отглеждане на животните: на групи свободно-боксово.

Технологията ще е съобразена с най-новите тенденции за изграждане на екологично стопанство, осигуряващи едновременно максимален комфорт и благополучие на животните при тяхното отглеждане, максимална степен на оползотворяване на природните ресурси (земя, вода, слънчева енергия), и при гарантирано запазване на околната среда от замърсяване. Това ще гарантира получаването на качествена продукция при максимално най-добрите природосъобразни условия за отглеждане на животните и най-рационално използване на наличните естествени природни ресурси. Предвиждат се за изграждане следните основни производствени сгради и помощни съоръжения, свързани с производствения процес:

Сграда за отглеждане на месодайни крави и телета - ще е с размери 51,50м. х 24,50м. Сградата ще има 1 хранителна пътека с ширина 4,50м. и 2 торови пътеки с ширина 3м. Хранителната пътека ще е разположена в средата на сградата и повдигната спрямо торовите с 10см и по нея ще се раздава фураж двустранно с фуражо - смесително ремарке. Леглата на животните ще са с 3 % наклон към торовите пътеки, като в най-ниската си част към торовите пътеки ще са повдигнати със 20см. Торовите пътеки ще са с ромбовидно набраздяване против хлъзгане на животните. Сградата ще е с метални носещи конструкции/или стоманобетонни.

През по-голямата част от годината през пролетно-летния сезон кравите и телетата ще се изкарват и на пасище. На изхода към пасището ще се монтира вана за копита. Торовите пътеки ще са оборудвани със скрепери, които обират тора и го транспортират в края на помещението, където той попада в напречен субщангов транспортьор. В края на този транспортьор ще има торова шахта оборудвана с бутална помпа, която периодично през деня ще пробутва тора към торището, което се намира в непосредствена близост до сградите за животните. В торището твърдата торова маса ще се съхранява 4 месеца, а течната торова маса 6 месеца, след това ще се разпръсква по земеделски площи. Сградите ще имат комбинирана вентилация - автоматична и естествена.

Надлъжните стени ще се изпълнят от стоманобетон до височина 2м. от най – високата част от пода на леглата. Леглата ще са с напречен наклон от 3% към торовите пътеки. Над тази височина от 2м. по дължина на сградата ще се предвидят ветрозащитни щори. Най – ниската светла височина на сградата / металните колони / ще е 4м.

Калканните стени ще са стоманобетонни до височина 2м., а над тази височина с трислойни топлоизолационни панели с пенополиуретан с деб. 40мм. По калканите ще се предвидят врати за влизане за раздаване на фуража и за чистене на леглата и торовите пътеки с булдозерна лопата .

Подът на сградата ще е от стоманобетон 15см. с единична армировка, а хранителната пътека 20см. с двойна армировка, пароизолация и валирана трошено-каменна настилка 20см.

Покривът на сградата ще е двускатен от трислойни покривни панели с дебелина 30мм. и с наклон 15º. Ще се предвидят стрехи от 80см. до 1м.по двете дълги страни. На билото по дължина на сградата до разстояние на 1м. от калканите ще се изгради фонар. Покривът на фонара ще е от поликарбонатни прозрачни плоскости и чрез него сградата ще се осветява. От двете страни на фонара ще има шлицови отвори с шир. 25-30см. за излизане на замърсения въздух. Шлицовите отвори ще са предпазени двустранно с ламаринени поли, за да не навява сняг или да не навлиза вода при дъжд. Отводняването на сградата ще е предвидено с улуци и водосточни тръби. Осигурените площи за животните, по групи, са както следва:

- за 38бр.телета - 5,2 кв.м.на теле, хранителен фронт 0,55 м.;

- за 38бр.телета - 5,2 кв.м., хранителен фронт 0,73 м.;

- за 38бр.крави с телета - 7,4 кв.м., хранителен фронт 0,73 м.;

- за 38бр.крави с телета - 7,4 кв.м., хранителен фронт 0,73 м.;

Леглата на животните ще са с 3 % наклон към торовите пътеки и ще се застилат с нарязана слама, като за кравите и телетата до 6 месеца е нужно 2 кг. слама за всяка крава и 1кг. за теле без значение от възрастта му. Сламата ще се поставя веднъж на 2-3 дни с мобилен шредер монтиран на навесната система на колесен трактор. При движението си кравите ще изхвърлят с копитата си по-голяма част от сламата на торовата пътека. Скреперът ще поема тази постеля и смесвайки я с торовата маса ще я изхвърля ежедневно към субщанговия транспортьор и от там към торището.

Площта на торището ще е с размери 40м.х12м., с вертикални стени с H=2м., рампа за влизане с наклон до 14%. и с полезна височина на натрупване на тора 2м. или с полезен обем 960м³. Дневното количество отделена тор от всички групи животни ще е около 7м³, за 4 месеца – 840м³, от което следва , че обемът на торището ще е достатъчен. Течната фракция от торта ще отива в шахта за течен тор, която ще е разположена в единия край на торището. От тази шахта течния тор ще се изсмуква с цистерна и ще се разпръсква по ниви и пасища. Настилката на торището ще е с наклон 0,5% към торовата шахта с р-ри 3м.х3м. и дълбочина от настилката на торището 1м. Торището ще е оградено с предпазен парапет от три реда тръби с Н= 1,4м. Колонките на парапета ще са от 3 цола тръби , а горните двете хоризонтални тръби ще са от 2 цола. Горният ръб на торището ще е над терена или настилката на 20-30см.

Твърдата торова маса ще се съхранява в торището 4 месеца, а течната торова маса 6 месеца, след което ще се разпръсква по земеделски площи.

Сградите ще се свързват с обслужващи пътища и бетонови площадки. За персонала ще се изпълни битов санитарен сектор.

Ще се монтира контейнер затворен за временно съхранение на трупове върху трупосъбирателен пункт. Този пункт ще е ограден с ограда и ще се предвиди и изход извън парцела –без да се влиза в него.

На входа на кравефермата ще се изгради дезинфекционна вана за автомобили и дезинфекционна вана за персонала. Дезнфекционните вани ще се отводняват и заустват във водоплътна изгребна яма.

Инвестиционното предложение предвижда и изграждане на монолитна двуетажна сграда с КПП, склад за съхранение на фураж, помещение за персонала с битов санитарен сектор. Ще бъде предвиден и пункт за ветеринарна обработка и кантар.

Ще се монтира контейнер затворен за временно съхранение на трупове върху трупосъбирателен пункт. Този пункт ще е ограден с ограда и ще се предвиди и изход извън парцела – без да се влиза в него.

Парцелът ще е ограден с ограда.

При проектирането на гореописаните сгради ще бъдат отчетени всички условия, при които ще функционират с цел осигуряване на напълно контролирана среда по отношение на светлина, въздушни течения, канализация, състав на въздуха, шум, осветеност и др. показатели. Така ще се спазят изискванията при отглеждането на животните да се оптимизира количеството и качеството на продукцията. Конструктивните параметри са изследвани подробно и са избрани оптималните варианти, с оглед покриване на изискванията за комфорт и благополучие на животните, поддържането на оптимален микроклимат - както през най-студените, така и през най-топлите месеци от годината, поставени в Наредба №44 / 20 април 2006 г. за ветеринарномедицинските изисквания към животновъдните обекти.

Здравето и репродуктивността на кравите ще бъдат контролирани от ветеринарен лекар.

Всички технологични решения за типа на сградите и тяхното оборудване, механизацията и организацията на цялостния производствен процес, са съобразени с изискванията на Наредба № 16/ 03.02. 2006 г. за хуманно отношение при отглеждане и използване на животните, Наредба № 2/ 13.09.2007 год. за опазване на водите от замърсяване с нитрати от земеделски източници и др. нормативни документи.

Производственият капацитет на обекта ще е в зависимост от:

- капацитетът на кравефермата;

- степента на потребителското търсене;

- възможностите за реализация на готовата продукция – маркетинга на производителя.
3. Връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности в обхвата на въздействие на обекта на инвестиционното предложение, необходимост от издаване на съгласувателни/разрешителни документи по реда на специален закон; орган по одобряване/разрешаване на инвестиционното предложение по реда на специален закон:

Няма връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности.

За реализиране на инвестиционното намерение няма да се извършват спомагателни или поддържащи дейности свързани с други обекти.
4. Местоположение:

(населено място, община, квартал, поземлен имот, като за линейни обекти се посочват засегнатите общини/райони/кметства, географски координати или правоъгълни проекционни UTМ. координати в 35 зона в БГС2005, собственост, близост до или засягане на елементи на Националната екологична мрежа (НЕМ), обекти, подлежащи на здравна защита, и територии за опазване на обектите на културното наследство, очаквано трансгранично въздействие, схема на нова или промяна на съществуваща пътна инфраструктура)

Разглежданата територията, на която се предвижда изграждането на екологично стопанство за производство на висококачествено телешко месо и разплодни животни от специализираната месодайна порода Блек Ангъс се намира в поземлен имот № 000135, землището на с. Стъргел, община Горна Малина, местност “Герчовица“, собственост на Възложителя.

Инвестиционното предложение за изграждане на гореописания обект не засяга територии със статут на защитени по смисъла на Закона за защитените територии, както и защитени по смисъла на Закона за биологичното разнообразие.

Въздействие върху целите и предмета на тези зони не се очаква. Реализацията на инвестиционното предложение няма да предизвика загуба на местообитания и нарушаване на видовия състав на популациите висши растения и животни. По време на строителството и експлоатацията на обекта тези показатели няма да се нарушат. Няма да има въздействие, както по време на строителството, така и при експлоатацията, върху целостта на защитените зони .

В близост и на територията на имотите няма паметници на културата, които могат да бъдат засегнати при реализацията на обекта.

От дейността на обекта не се очаква трансгранично въздействие.

Реализацията на инвестиционното предложение ще се осъществи извън населеното място и не се очакват отрицателни въздействия, свързани с наднормен шум и вибрации. Достатъчната му отдалеченост от индустриални предприятия, които отделят в атмосферата високи концентрации на вредни за здравето на животните вещества.
5. Природни ресурси, предвидени за използване по време на строителството и експлоатацията:

(включително предвидено водовземане за питейни, промишлени и други нужди – чрез обществено водоснабдяване (ВиК или друга мрежа) и/или от повърхностни води, и/или подземни води, необходими количества, съществуващи съоръжения или необходимост от изграждане на нови)

За питейно-битово водоснабдяване, за стопански и противопожарни нужди захранването на обекта ще се осъществи след изграждане на новопроектиран уличен водопровод с минимален диаметър Ф90 ПЕВП.

Необходимите водни количества за жизнения комфорт на животните през цялото денонощие, питейно-битовите нужди на персонала и противопожарни нужди, ще се предвидят съобразно следните норми: за крави за месо дневната норма за 1бр. е 70л/ден. За телета от 0 до 6м. – 20л/ден за брой, а за телета от 6 до 18м. – 30л./ден за брой. Необходимите водни количества ще се пресмятат с коефициент на неравномерност денонощна норма 1,5 и часова норма 2,0. Ще се използват групови поилки, като една поилка ще обслужва 25 крави или 40 телета за угояване. Трасето до поилките ще се положи подземно в тръба, като ще се оставят изводи към поилките. Животните ще имат непрекъснат достъп до вода за пиене. Поилките ще са незамръзващи. Дезнфекционните вани ще се отводнят и заустят във водоплътна изгребна яма.

Съгласно предоставени изходни данни от „Водоснабдяване и Канализация“ ЕООД – София в района няма изградена канализационна мрежа.

Предвижда се за изграждане водоплътна изгребна яма, разположена на минимално отстояние 3 метра от регулационната линия на имота.

Ще бъде изградена площадкова канализация. Отпадъчните води ще се заустват в изгребна яма (стоманобетонова, водоплътна). Капацитетът на ямата ще бъде оразмерен да поема отпадъчните води от всички обекти, разположени в имота. Предвижда се сключване на договор с фирма за периодичното почистване на водоплътната изгребна яма за отпадъчните води.

Не се предвижда водовземане от повърхностни води.

Предвижда се и възможността за доставка на питейна вода чрез договор с дистрибутор на трапезна вода за обслужващия персонал на обекта и както и зареждане на резервоарите с водоноски за обезпечаване на селскостопанските, битови и противопожарни нужди.

Битовите отпадни води ще се отвеждат във водоплътна изгребна яма, и при договор с фирма за периодичното и почистване.

Няма промишлени отпадни води в технологичния процес.


6. Очаквани общи емисии на вредни вещества във въздуха по замърсители:

Емисиите, които ще се отделят от производствените помещения по време на експлоатация на екологичното стопанство ще попаднат в атмосферния въздух посредством вентилационната система в производствените помещения. Отделените емисии няма да доведат до промяни в качеството на атмосферния въздух, тъй като бързо дифузират в пространството.

По време на строителството, площта необходима за временни дейности при изпълнение на отделните обекти, необходими за нуждите на упражняваните дейности, ще бъде в огражденията на имота.

Няма обработваеми земи, които ще бъдат засегнати от строителството на обекта.


7. Отпадъци, които се очаква да се генерират, и предвиждания за тяхното третиране:

По време на строителния процес няма да бъдат генерирани вредни отпадъци. Очаква се генерирането на:

- смесени строителни отпадъци, код: 17.09.04, неопасни, начин на третиране: събиране и извозване на определена площадка от общинските органи съгласно Закона за управление на отпадъците;

- земни маси – от изкопни работи, код: 17.05.04, неопасни, начин на третиране: събиране и извозване на определено от общинските органи място на излишните земни маси и за обратна засипка.

По време на експлоатацията на обекта, ще се генерират два вида отпадъци:

Битови – от работещите в стопанството – код: 17.07.01, неопасни, минимални, начин на третиране: обезвреждане чрез депониране на сметище;

Производствени – следствие от отглеждането на животните – животински изпражнения, урина и оборски тор (включително използвана слама), отпадни води, код: 02.01.06, неопасни. Начин на третиране: отпадните води ще се събират разделно и ще се пречистват извън мястото на образуването им, за временно съхраняване на торовата фракция се предвижда изграждане на торохранилище. За третиране на оборската тор ще бъде изградена торищна площадка от неводопропускливи под и стени, непозволяващи проникване на инфилтрат в почвата или замърсяване на подземните води. Твърдата торова маса ще се съхранява в торището 4 месеца, а течната торова маса 6 месеца, след което ще се разпръсква по земеделски площи.

По време на строителството се очаква генериране на незначителни количества прахови емисии - най-вече фини прахови частици (ФПЧ) и отработени газове от ДВГ на строителната механизация. Те ще бъдат само в границите на площадката. За намаляване на праховите емисии ще се предвидят оросяване и озеленяване на площадката.

Ще бъде изградена съвременна система за съхранение и оползотворяване на оборския тор, съобразена с Директива 91/676/ЕИО за опазване на водите от замърсяване с нитрати от селскостопански източници (Нитратна директива), както и с Наредба № 2/ 13.09.2007 год. за опазване на водите от замърсяване с нитрати от земеделски източници; Правила за добра земеделска практика, с цел опазване на водите от замърсяване с нитрати от земеделски източници, утвърдени със Заповед № РД-09-799/11.08.2010 г. на министъра на земеделието и храните. Прилагането на тази система предвижда изграждането на специализирани съоръжения за съхраняване на твърдия оборския тор и течните торови фракции, изградени по начин, незамърсяващ околната среда (почвата и подпочвените води).

Управлението на дейностите по отпадъците предвижда мерки за постигане на целите:

- намаляване или ограничаване образуването на отпадъци, както и на степента на тяхната опасност;

- рециклиране и оползотворяване;

- екологосъобразно обезвреждане;

В района на инвестиционното предложение не са известни единични и групови недвижими културни ценности. Не се очаква въздействие върху състоянието на исторически, археологически и архитектурни паметници в района.

Районът не е третиран като чувствителна зона или територия в екологичен аспект и при ползването на обекта няма да се наложи спазването на определени и задължителни норми и изисквания или налагане на ограничения.

Около територията на инвестиционното предложение и в близост до нея няма други обекти, които са важни или чувствителни от екологична гледна точка, напр. влажни зони, водни течения или други водни обекти, крайбрежна зона. Независимо от това възложителят ще осъществява контрол по време на строителството и експлоатация на обекта за недопускане на причини, които биха довели до пожари, аварии и невъзвратими щети.

На територията на инвестиционното предложение и в близост до нея няма площи, които се обитават от защитени, важни или чувствителни видове на флората и фауната, напр. за размножаване, гнездене, събиране на фураж, зимуване, миграция, които могат да бъдат засегнати от предложението.

На територията на инвестиционното предложение или в близост до нея няма ландшафти или живописни местности, пътища или съоръжения за достъп до места за отдих, както и местности и обекти с историческо или културно значение, които могат да бъдат засегнати от предложението.

Разглежданият обект не се намира в зона с опасност от земетресения, пропадания, свлачища, ерозия, наводнения или неблагоприятни климатични условия, напр. температурни инверсии, мъгли, силни ветрове, които могат да предизвикат проблеми в околната среда при реализацията на предложението.
8. Отпадъчни води:

(очаквано количество и вид на формираните отпадъчни води по потоци (битови, промишлени и др.), сезонност, предвидени начини за третирането им (пречиствателна станция/съоръжение и др.), отвеждане и заустване в канализационна система/повърхностен воден обект/водоплътна изгребна яма и др.)

Съгласно предоставени изходни данни от „Водоснабдяване и Канализация“ ЕООД – София в района няма изградена канализационна мрежа.

Предвижда се за изграждане на водоплътна изгребна яма, разположена на минимално отстояние 3 метра от регулационната линия на имота.

Ще бъде изградена площадкова канализация. Отпадъчните води ще се заустват в изгребна яма (стоманобетонова, водоплътна). Капацитетът на ямата ще бъде оразмерен да поема отпадъчните води от всички обекти, разположени в имота. Предвижда се сключване на договор с фирма за периодичното почистване на водоплътната изгребна яма за отпадъчните води.

Битовите отпадъчни води също ще се отвеждат в изгребната яма (стоманобетонова, водоплътна), която ще се почиства периодично на база сключен договор с фирма.
9. Опасни химични вещества, които се очаква да бъдат налични на площадката на предприятието/съоръжението:

(в случаите по чл. 99б ЗООС се представя информация за вида и количеството на опасните вещества, които ще са налични в предприятието/съоръжението съгласно приложение № 1 към Наредбата за предотвратяване на големи аварии и ограничаване на последствията от тях)

Дейността на обекта не предполага образуването на опасни химични вещества.

С реализацията на инвестиционното предложение, качеството и регенеративната способност на природните ресурси няма да бъдат променени и влошени.

След завършване на предвидените СМР, неизползваните земни маси ще бъдат използвани за рекултивация и за оформяне на тревните площи на територията на площадката.

Изграждането и експлоатацията на инвестиционното предложение не включва използване, съхранение, транспорт, производство и работа с материали, които могат да бъдат опасни за околната среда и здравето на хората.

Проектните решения на инвестиционното предложение за изграждане и експлоатация на обект за „Изграждане на Екологично стопанство за отглеждане на месодайни животни от порода Блек Ангъс, в поземлен имот 000135 в землището на с.Стъргел, община Горна Малина, Софийска област“ ще съблюдават основните принципи за икономично използване на територията, за опазване и развитие на околната среда, за изграждане на функционалeн екологосъобразен обект.


І. Моля да ни информирате за необходимите действия, които трябва да предприемем, по реда на глава шеста ЗООС.

ІІ. Друга информация (не е задължително за попълване)

Моля да бъде допуснато извършването само на ОВОС (в случаите по чл. 91, ал. 2 ЗООС, когато за инвестиционно предложение, включено в приложение № 1 или в приложение № 2 към ЗООС, се изисква и изготвянето на самостоятелен план или програма по чл. 85, ал. 1 и 2 ЗООС) поради следните основания (мотиви):

………………………………………………………………………...
Прилагам:

1. Документи, доказващи уведомяване на съответната/съответните община/общини, район/райони и кметство или кметства и на засегнатото население съгласно изискванията на чл. 4, ал. 2 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда, приета с Постановление № 59 на Министерския съвет от 2003г.

2. Документи, удостоверяващи по реда на специален закон, нормативен или административен акт права за иницииране или кандидатстване за одобряване на инвестиционно предложение.

3. Други документи по преценка на уведомителя:

3.1. допълнителна информация/документация, поясняваща инвестиционното предложение;

3.2. картен материал, схема, снимков материал, актуална скица на имота и др. в подходящ мащаб

4. Електронен носител – 1 бр.

5. Желая писмото за определяне на необходимите действия да бъде издадено в електронна форма и

изпратено на посочения адрес на електронна поща.

6. Желая да получавам електронна кореспонденция във връзка с предоставяната услуга на посочения



от мен адрес на електронна поща.
Дата: ……………………. Уведомител: ………………………………..

(подпис)



Каталог: ovos


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница