Доклад за дейността 2 Баланс 20 Отчет за доходите



страница1/10
Дата11.06.2018
Размер0.97 Mb.
#73009
ТипДоклад
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


Финансов отчет


Договорен фонд Статус Нови Акции
31 декември 2008 г.

Съдържание








Страница













Годишен доклад за дейността

2

Баланс

20

Отчет за доходите

21

Отчет за измененията в нетните активи, принадлежащи на инвеститорите в дялове

22

Отчет за паричните потоци

23

Пояснения към финансовия отчет

24


ДОКЛАД ЗА ДЕЙНОСТТА

ЗА 2008 НА

ДФ Статус Нови Акции

Годишният доклад на Договорен фонд Статус Нови Акции е изготвен в съответствие с изискванията на ЗППЦК, Наредба 26 от 2006 г. за изискванията към дейността на управляващите дружества, Наредба 25 за изискванията към дейността на инвестиционните дружества и договорните фондове, Закона за счетоводството и Търговския закон.



І. ОБЩА ИКОНОМИЧЕСКА СИТУАЦИЯ ПРЕЗ 2008 Г.

Започналото от края на 2007 г. охлаждане на световната икономика се оказа началото на период на контракция със значителни последствия за развитието както на реалните икономики, така и на капиталовите пазари и съответно на стойността на дяловетe на ДФ Статус Нови Акции. Продължилият над едно десетилетие подем и ръст в цените на активите бе прекъснат от натежалата под собствената си тежест кредитна експанзия.

Растежите и спадовете както на икономиките, така и на борсите, са част от нормалните флуктуации на икономиките, като разликите са в лежащите в основата причини и съответно в начина на решението на конкретните за всеки бизнес цикъл проблеми. За последните петдесет години основните фактори, които са задействали преминаването от една към друга фаза на цикъла са се намирали в индустрията като най-силно цикличен сектор на икономиката. Надмощието на оптимизма води до ръст на инвестициите, ръст в заетостта и заплащането и впоследствие до ръст на цените на ресурсите и на потребителските стоки. Нарастването на инфлацията е това, което сигнализира, че дадена икономика вече се движи над потенциала си.

Финансовата система основно се използва като лост за насочване на капиталите към сектори и сфери с цел връщане на икономиките към устойчив темп на развитие. С вдигане на лихви и намаляване съответно на възможностите за експанзия икономическите регулатори връщат икономиката към по-стабилни темпове на развитие. Кредитите са най-често срещаният лост, свързващ отделните фази на бизнес цикъла, тъй като чрез тях става свързването между настоящето и бъдещето. Оптимистичните очаквания стават реалност в настоящето, като днешното потребление или инвестиции се повишават с помощта на кредити, обезпечени с бъдещи доходи.

Поради това, че конкретният спад започна от финансовия сектор, цялостното му въздействие възникна много по-рязко. На практика повечето негативни сценарии станаха реалност чак след фалита на Лемън Брадърс, като цялото натрупано напрежение в системата излезе от контрол буквално за дни.

От тази гледна точка настоящата контракция започна от сектор, който не е предизвиквал подобни разрушителни вълни в развитите държави от тридесетте години на XX век. Скоростта на въздействие върху останалите сектори се определя не толкова от търсене, предлагане, инфлация, заетост и лихвени равнища, а от коефициентите на капиталова адекватност на отделни банки и възможностите им за осигуряване на ликвидност. Неяснотата около това коя банка колко ще пострада, какъв е размерът на токсичните им активи и доколко са заплашени от проблеми с капиталовите изисквания, на практика замрази за известно време междубанковите пазари. Ликвидността в банковите системи рязко намаля, като през ефекта на доминото това засегна в една или друга степен всички банки. Оттук, въпреки увеличението на ликвидността от централните банки и намалението на основните лихвени проценти, нормалното от историческа гледна точка стимулиране на кредитирането не се получи през 2008 г.

Свиването на кредитирането с цел увеличение на сигурността за капиталовите и ликвидните изисквания за всяка една банка поотделно на практика ограничиха потреблението в почти всички развити страни. Едновременното въздействие на ограничен достъп до свеж капитал и свито потребление се отрази негативно и на индустрията, която към края на 2008 г. отбеляза също значителни спадове. Финансовите проблеми се пренесоха изключително бързо и в реалната икономика, като засегнаха както потребление така и производство. Поради нарасналата глобализация както на капиталовите, така и на продуктовите пазари, започналият като криза на американските ипотечните облигации проблем ограничи достъпа до финансови ресурси в глобален мащаб, а оттук намали потреблението и съответно продажбите и производството, като предизвика може би първата глобална синхронизирана рецесия.

Капиталовите пазари в цял свят бяха повлияни от тези събития по силно негативен начин. Индикациите, че финансовите проблеми ще предизвикат постепенно забавяне на икономическата активност, повлия на капиталовите пазари още от третото тримесечие на 2007 г., но пазарите на практика не излязоха извън дългосрочните си трендове на развитие до третото тримесечие на 2008 г. Тогава отказът на американското правителство за подкрепа на Лемън Брадърс внесе значителна доза несигурност както в банковите системи по цял свят, така и на фондовите пазари.

Достигналата изключително високи стойности несигурност, стремежът за избягване на риск и желанието за повишена ликвидност оказаха силен натиск на цените на акциите. В същото време значителният от гледна точка на историческото развитие спад и коефициенти на търговия, близки до най-ниските за последните десетилетия, даваха привлекателни възможности за търсещите подценени активи. Тези полярни настроения доведоха до значителни дневни колебания – особено през четвъртото тримесечие, като повишената волатилност още повече засили усещането за риск.


Пазарите от Югоизточна Европа, на които инвестира ДФ Статус Нови Акции, също не направиха изключение. Икономиките на тези държави могат да се разглеждат като относително по-рискови спрямо тези на развитите страни, като в същото време фондовите им пазари са и относително по-слабо ликвидни. Това, съчетано със силен стремеж за избягване на риск от страна на инвеститорите, доведе на практика до бягството на капитали от рискови позиции и съответно до значителен спад на всеки един от тях.

Страничен ефект от тази финансова криза бе и рязкото повишение на корелацията между отделните пазари в Източна Европа както по-между си, така и с развитите пазари. По този начин възможностите за диверсификация рязко спаднаха и ако през 2007 или 2006 г. бе възможно дадени пазари да се движат нагоре и да компенсират или да неутрализират низходящото движение на други пазари, то през 2008 г. тази възможност на практика отпадна.


IІ. ИЗЛОЖЕНИЕ НА РАЗВИТИЕТО НА ДЕЙНОСТТА И СЪСТОЯНИЕТО НА ФОНДА

ДФ Статус Нови Акции е колективна схема от отворен тип за инвестиране предимно в акции и търгуеми права, приети за търговия на регулирани пазари в страната и на международно признати и ликвидни регулирани пазари в чужбина.

Фондът не е юридическо лице, а обособено имущество с цел колективно инвестиране в ценни книжа на парични средства, набрани чрез публично предлагане на дялове. Той се организира и управлява от управляващо дружество „Статус Капитал” АД.

Дяловете на Фонда са регистрирани за търговия на Българска Фондова Борса АД с борсов код 3NPA.

Емисионната стойност, цената на обратно изкупуване и нетната стойност на един дял се обявяват ежедневно на сайта на УД Статус Капитал АД и във вестник „Дневник”.

Началото на публичното предлагане на дялове на Фонда бе на 22.05.2006 г. Към края на 2008 г. нетните му активи са 4 351 057 лв. Промяната в цената на дял за периода е -61.8%.


Данните за емитираните и обратно изкупени дялове за отчетния период са както следва:




Брой

Салдо към 31.12.2007 г.

9 309 686.1101

Емитирани дялове (по емисионна стойност)

709 840.9044

Обратно изкупени дялове

(по цена на обратно изкупуване)



4 192 262.5909

Дялове в обращение към 31.12.2008 г.

5 827 264.4236

През 2008 г. ДФ Статус Нови Акции реализира загуба в размер на 8 716 112 лв.

Общо оперативните разходи за сметка на Фонда – възнаграждението за управляващото дружество, банката депозитар, на инвестиционните посредници и други – са под ограничението от 5% от средногодишната нетна стойност на активите му, заложено в Проспекта и възлизат на 347 610 лв.

Обобщена информация за ДФ Статус Нови Акции за отчетния период:


Показател

Стойност

(в лева)

Стойност на активите в началото на периода

18 078 494

Стойност на активите към края на периода

4 359 423

Стойност на текущите задължения в началото на периода

270 618

Стойност на текущите задължения към края на периода

8 366

Общо приходи от дейността към края на периода

19 210 049

Общо разходи за дейността към края на периода

27 926 161

Балансова печалба (загуба) към края на периода

(8 716 112)

Брой дялове в обращение

5 827 264.4236

Нетна стойност на активите за последния работен ден на периода – 30.12.2008

4 256 455.17

Емисионна цена на един дял за последния работен ден на периода – 30.12.2008

0.7414 за поръчки до 20 000 лв
0.7377 за поръчки от 20 000 до 300 000 лв
0.7359 за поръчки над 300 000 лв

Цена на обратно изкупуване на един дял за последния работен ден на периода – 30.12.2008

0
FILL palikanrate1.xls

FILL palikanrate1.xls

FILL palikanrate1.xls

FILL palikanrate1.xls
.7304




  1. Структура на активите на Фонда

През 2008 г. управляващото дружество стриктно спазваше инвестиционните ограничения на Фонда. Активите са инвестирани само в акции, дялове и търгуеми права, като сделки с дългови ценни книжа не са сключвани.

Управляващото дружество не е извършвало сделки с деривативни инструменти по чл. 195, ал. 1, т. 7 ЗППЦК.

ДФ Статус Нови Акции не е инвестирало в дялове на колективни инвестиционни схеми, получили разрешение за извършване на дейност съгласно Директива 85/611/ ЕИО на Съвета и/или други колективни инвестиционни схеми по смисъла на § 1, т. 26 от допълнителните разпоредби на ЗППЦК, управлявани пряко или по делегация от УД Статус Капитал АД или друго дружество, с което УД Статус Капитал АД е свързано чрез общо управление или контрол, или чрез пряко или непряко участие. Поради тази причина управляващото дружество не е спирало да събира такси за продажба и обратно изкупуване за сметка на активите на договорния фонд.

Във всеки един момент ликвидните средства на фонда са били не по-малко от 10%.




В следващата Таблица са представени обобщени данни за структурата на активите към 31.12.2008 г.:


Активи

Стойност в лв

Структура на активите спрямо общата им стойност (%)

Акции и права

3 522 763

80.81%

Облигации

-




Парични средства по разплащателни сметки

77 805

1.78%

Депозити до 3 мес.

730 623

16.76%

Вземания

28 232

0.65%

Общо:

4 359 423

100.00%



Валутната структура на активите на фонда към 31.12.2008 г е следната:





Стойност в лева

Процент от активите

Активи в лева

2 332 464

53.50%

Активи във валута в т.ч.:

2 026 959

46.50%

в хърватски куни

525 531

12.06%

в сръбски динари

694 202

15.92%

в македонски денари

53 176

1.22%

в нови румънски леи

374 964

8.60%

в турски лири

379 086

8.70%


Анализ на обема и структурата на портфейла на ДФ Статус Нови Акции

През 2008 г. портфейлът на ДФ Статус Нови Акции е инвестиран основно в акции, приети за търговия на регулираните пазари в България, Румъния, Сърбия, Хърватска и Турция. Инвестициите на няколко пазара диверсифицират портфейла на Фонда допълнително, което намалява рисковете за вложителите. С подобна диверсификация едновременно се цели както намаляване на рисковете, свързани с участията в отделните страни, така и при положително развитие на пазарите, възползване от възходящите движения на отделните пазари. Държавите от региона имат сходни характеристики като етап на икономическо развитие и същевременно съществуват специфики както в конкретното управление на икономическите им политики, така и известни политически различия.



Към 31.12.2008 г. Фондът има инвестиции в 15 български компании, включително участията в договорни фондове. В Румъния Фондът има инвестиции в 12 компании, в Сърбия – 16, в Хърватска – 8, в Турция – 6 и една в Македония.


 

31.12.2008

Дружество

Брой ценни книжа

Цена за брой

Балансова стойност

Процент от активите

Акции България

 

 

 

 

Албена Инвест Холдинг АД

5 317

3.902

20 747

0.48%

Фазан АД

4 432

4.4

19 501

0.45%

Златен лев Холдинг АД

65 864

0.836

55 062

1.26%

Инвестор.БГ АД

17 546

11.14

195 462

4.48%

Медика АД

6 293

1.528

9 616

0.22%

Българска роза-Севтополис АД

100

0.634

63

0.00%

Слънчев ден АД

47 640

1.135

54 071

1.24%

София Комерс-Заложни къщи АД

44 620

3

133 860

3.07%

София Комерс-Заложни къщи АД 2

2 000

3.221

6 441

0.15%

Унипак АД

12 613

5.25

66 218

1.52%

Елпром-ЗЕМ АД

5 846

14

81 844

1.88%

Прайм Пропърти БГ АДСИЦ

285 564

0.991

282 994

6.49%

ДФ ДСК Растеж

255 038

0.731

186 522

4.28%

Глобекс Истейт Фонд АДСИЦ

149 450

0.978

146 091

3.35%

Маунтин Парадайз Инвест АДСИЦ

150 000

1

150 000

3.44%

Общо:

 

 

1 408 493

32.31%

Акции Хърватска

 

 

 

 

Fima proprius d.d.

25 700

13.06

335 616

7.70%

Koncar - elektroindustrija d.d.

195

106.33

20 735

0.48%

Koncar distributivni specijalni transformatori d.d

252

346.46

87 309

2.00%

Croatia osiguranje d.d.

36

842.44

30 328

0.70%

Jadroagent d.d.

1

122.59

123

0.00%

Duro Dakovic holding d.d.

1 000

13.32

13 323

0.31%

Jadrankamen d.d.

682

36.25

24 721

0.57%

Valamar grupa d.d.

1 521

8.79

13 377

0.31%

Общо:

 

 

525 531

12.06%

Акции Румъния

 

 

 

 

CNTEE Transelectrica SA

8 275

5.35

44 284

1.02%

Oil Terminal SA

425 700

0.08

33 137

0.76%

Santierul Naval Orsova SA

50 000

1.93

96 570

2.22%

Turbomecanica SA

249 800

0.03

8 653

0.20%

SIF Moldova SA

125 000

0.26

32 231

0.74%

SIF Oltenia SA

115 000

0.28

32 729

0.75%

SIF Banat Crisana SA

65 000

0.27

17 234

0.40%

SIF Transilvania SA

63 800

0.13

8 443

0.19%

BRD - Groupe Societe Generale SA

15 000

4.01

60 204

1.38%

Compa SA

50 000

0.05

2 311

0.05%

Aerostar SA Bacau

123 000

0.28

34 109

0.78%

Farmaceutica Remedia SA

104 000

0.05

5 060

0.12%

Общо

 

 

374 964

8.60%

Акции Сърбия

 

 

 

 

Globos osiguranje a.d.

1 044

17.44

18 206

0.42%

Agrobanka a.d. Beograd

464

90.2

41 851

0.96%

AIK banka a.d. Niš

2 239

56.29

126 034

2.89%

Privredna banka a.d. Beograd

2 657

10.02

26 628

0.61%

Alfa plam a.d. Vranje

516

113.86

58 752

1.35%

Veterinarski zavod Subotica a.d.

3 017

9.18

27 705

0.64%

Univerzal banka a.d.

68

298.01

20 264

0.47%

Soja protein a.d. Bečej

1 320

18.76

24 768

0.57%

Sunce fabrika Ulja a.d.

191

304.85

58 225

1.34%

Dunav Osigurianje a.d.

137

38.85

5 323

0.12%

RTC Luka Leget a.d.

222

72.85

16 172

0.37%

Novosadski sajam a.d. Novi Sad

1 968

81.68

160 738

3.69%

Gosa FOM a.d.

1 831

11.26

20 613

0.47%

Rudnik a.d.

400

77.73

31 094

0.71%

Jedinstvo Sevojno a.d.

112

108.17

12 115

0.28%

Iritel a.d.

1 000

45.71

45 713

1.05%

Общо

 

 

694 202

15.92%

Акции Турция

 

 

 

 

Koc Holding AS

23 000

2.37

54 549

1.25%

Haci Omer Sabanci Holding AS

16 000

3.17

50 693

1.16%

T. Garanti Bankasi AS

20 000

2.35

47 072

1.08%

Turkcell Iletisim Hizmetleri AS

15 000

7.92

118 811

2.73%

Akbank Tuerk AS

15 500

4.33

67 068

1.54%

Dogan Yayin Holding AS

69 500

0.59

40 894

0.94%

Общо

 

 

379 086

8.70%

Акции Македония

 

 

 

 

Инново Статус Акции

51 535

1.03

53 176

1.22%

Блокирани акции







 

 

Унипак АД – блокирани

13 330

6.55

87 312

2.00%

Общо:

 

 

3 522 763

80.81%


Отраслова структура на инвестициите на фонда

С диверсификацията на портфейла по отрасли УД Статус Капитал АД се стреми да избегне концентрацията на инвестиции в малко на брой отрасли на икономиката. Отраслите, които са застъпени в по-висока степен, са недвижимите имоти и финансите. По-високият процент на фондовете за недвижимите имоти, включително АДСИЦ е поради по-слабият им отговор на пазарните флуктуации, което дава възможност да се възприемат донякъде като дефанзивни акции. От друга страна по-високият дял на финансовия сектор се дължи до голяма степен на преобладаващия им дял на борсата в Белград, като основните ни позиции в Сърбия са в този сектор.




Отрасъл

% от активите

Финанси

13.38%

АДСИЦ

13.28%

Чуждестранен фонд за недвижими имоти

7.70%

Холдинг

6.84%

Машиностроене

6.64%

Взаимни фондове

5.50%

Медии

5.42%

Елекроника

3.83%

Бизнес услуги

3.69%

Хартиена промишленост

3.52%

Телекомуникации

2.73%

Хранителни продукти

1.90%

Суровини

1.28%

Туризъм

1.24%

Енергетика

1.02%

Химия и фармацевтика

0.97%

Петрол&газ

0.76%

Текстил

0.45%

Воден транспорт

0.37%

Строителство

0.28%

Диверсификацията по основни икономически сектори бе насочена също към осигуряване на по-висока степен на дефанзивност на потрфейла чрез увеличение на експозицията в АДСИЦ и намаление на дела на инвестираните в по-силно циклични отрасли.




Икономически сектори

Процент от активите 31.12.2007

Процент от активите 31.12.2008

Услуги

47.257%

39.17%

Промишленост

25.230%

18.47%

Строителство и недвижими имоти

7.222%

21.26%


Промени в структурата на портфейла, настъпили през отчетния период

Структурата на портфейла по основни класове активи претърпя две основни изменения. След първоначалния спад на индексите от първото тримесечие на 2008 г. намалихме дела на акциите под обичайното равнище за Фонда от около 80% от активите. Впоследствие, със стабилизирането на пазарите през второто тримесечие, отново увеличихме дела на рисковите активи в портфейла до тази граница. Очакванията за възстановяване през последващите месеци не се оправдаха, като в същото време волатилността на пазарите нарасна значително, което затрудни значително краткосрочното прогнозиране. Поради тази причина предприехме стратегия за запазване на дела на акции относително постоянен с цел запазване на висок потенциал за растеж при обръщане на тренда и минимизиране на субективния елемент.



Активи

31.12.2007

31.03.2008

30.06.2008

30.09.2008

31.12.2008

Акции и права

79.70%

73.97%

82.29%

80.24%

80.81%

Облигации

-

-

-

-

-

Парични средства

9.94%

4.62%

0.78%

1.70%

1.78%

Депозити до 3 мес.

4.96%

13.68%

15.87%

17.48%

16.76%

Вземания

5.40%

7.73%

1.06%

0.57%

0.65%

Общо:

100.00%

100.00%

100.00%

100.00%

100.00%

При запазване на относително постоянно тегло на инвестирането в отделни класове активи основните разлики бяха свързани с промяна на теглата на инвестициите в акции в компании от различните пазари. Поради нарасналите корелации между индексите разделихме инвестициите на три основни групи според фундаментални връзки в икономиките им и сходство в представянето на пазарите. От една страна България и Румъния, като постепенно намалявахме дела на Румъния и увеличавахме дела на България. От друга страна Сърбия и Хърватска, чийто общ дял в портфейла намалявахме, до голяма степен най-вече за сметка на Хърватска. Отделно разглеждаме инвестициите ни в Турция. От една страна това е пазарът с най-слаба корелация със SOFIX и от друга е най-развитият пазар от тези, в които инвестира ДФ Статус Нови Акции, както по отношение на ликвидност, така и що се отнася до големина на компаниите. В същото време фундаменталните показатели на турските компании не се различават значително от тези на останалите пазари в Югоизточна Европа, което ги прави привлекателни за инвестиции. Турция бе и основната промяна в портфейла на Фонда за 2008 г. В началото на периода поддържахме относително по-нисък дял поради значителната волатилност на пазара там. Освен финансовата криза отражение на турския пазар през първата половина на годината оказваха и вътрешно политически фактори. Впоследствие волатилността стана измерима с тези на останалите пазари, а политическата ситуация се изясни, което доведе и до постепенното увеличаване на инвестираните в Турция активи, като в края на периода вече измести Румъния.






Q4.2007

Q1.2008

Q2.2008

Q3.2008

Q4 2008

Изменение
















SOFIX

-24.13%

-29.01%

-8.06%

-31.3%

-54.7%

CROBEX

4.01%

-26.61%

-6.70%

-16.6%

-42.6%

BELEX 15

-17.62%

-25.86%

3.75%

-43.7%

-43.7%

BET-C

0.90%

-25.51%

-6.60%

-30.2%

-38.9%

ISE 100




-29.75%

-10.06%

2.74%

-25.5%

ДФ Статус Нови Акции

-6.33%

-21.67%

-6.56%

-17.0%

-37.10%

Средно аритметично за индексите

-9.21%

-27.35%

-5.53%

-23.8%

-41.1%


Дял на съответната държава от активите на фонда

31.12.2007

31.03.2008

30.06.2008

30.09.2008

31.12.2008

България

23.12%

17.99%

28.61%

32.24%

34.31%

Хърватска

28.46%

19.18%

16.92%

14.37%

12.06%

Сърбия и Македония

16.41%

19.92%

19.29%

15.98%

17.14%

Румъния

11.70%

13.10%

13.12%

10.14%

8.60%

Турция




3.78%

4.35%

7.52%

8.70%



  1. Резултати от дейността

През 2008 г. не са налице необичайни или спорадични събития, сделки или осъществени икономически промени, които се отразяват съществено на размера на отчетените приходи от дейността на Фонда.

Отчетеният резултат от дейността за 2008 г. е загуба в размер на 8 716 112 лв., като основната част от разходите се дължат на отрицателни преоценки на притежаваните от Фонда ценни книжа. ДФ Статус Нови Акции не извършва разходи за заплати, социално и пенсионно осигуряване, за поддържане на материална база и др. подобни.


Данни за приходите на ДФ Статус Нови Акции


Приходи

Стойност (лв.)

Приходи от преоценка на финансови активи и инструменти

15 876 426

Приходи от операции с финансови инструменти

699 678

Приходи от лихви, в т.ч.:

79 156

- от депозити

78 917

- от облигации

-

- от разплащателна сметка

239

Приходи от дивиденти

135 574

Приходи от валутни преоценки

2 419 215

Общо приходи

19 210 049


Данни за разходите на ДФ Статус Нови Акции


Разходи

Стойност (лв.)

Разходи по преоценка на финансови активи и инструменти

24 845 911

Разходи по операции с финансови инструменти

26 592

Разходи по валутни преоценки

2 706 048

Възнаграждение на Управляващото дружество

302 690

Комисиони за инвестиционните посредници

7 820

Възнаграждение на банката депозитар

36 625

Банкови такси

475

Общо разходи

27 926 161

Средната стойност на нетните активи за периода на публично предлагане на дялове е 9 965 673 лв. Разходите за дейността на Фонда за 2008 г. са 347 610 лв. и представляват 3.49% от средната годишна нетна стойност на активите.



  1. Данни за стойността на нетните активите на ДФ Статус Нови Акции и нетната стойност на един дял




 

Стойности към 31.12.2008 г.

Стойности към 31.12.2007 г.

Стойности към 31.12.2006 г.

Стойност на нетните активи

4 351 057

17 807 876

4 467 168

Нетна стойност на активите на един дял

0.7467

1.9128

1.2849

Покачването или понижаването на цените на дяловете е в пряка зависимост от изменението на показателя нетна стойност на активите на един дял. От своя страна този показател отразява изменението в нетната стойност на активите на Фонда.

Нетната стойност на активите на Фонда и нетната стойност на активите на един дял се определят по реда и при условията на действащото законодателство, правилата на ДФ Статус Нови Акции, Проспекта и Правилата за оценка на активите и определяне на нетната стойност на активите на Фонда.


Дата

Нетна стойност на дял

31.12.2007

1.9128

31.1.2008

1.7098

29.2.2008

1.6761

31.3.2008

1.4983

30.4.2008

1.4282

31.5.2008

1.4604

30.6.2008

1.4001

31.7.2008

1.3471

31.8.2008

1.2915

30.9.2008

1.1617

31.10.2008

0.9139

30.11.2008

0.7378

30.12.2008

0.7304



Нетна стойност на активите на един дял



  1. Ликвидност

УД Статус Капитал АД следва задълженията, произтичащи от Наредба 25 на КФН, и по специално изискванията на чл. 51 за минималните ликвидни средства, с които Фондът трябва постоянно да разполага.


Каталог: files -> bulletin
bulletin -> Отчет 31 декември 2010 г. Пояснения към междинния финансов отчет
bulletin -> Отчет към 30. 06. 2009 г на „Пропъртис Кепитал Инвестмънтс" адсиц акционерно дружество със специална инвестиционна цел "
bulletin -> Monbat plc
bulletin -> Вътрешна информация за „Холдинг Варна А” ад към 31. 12. 2007 г
bulletin -> Радослав милев кацаров име, презиме, фамилия: Радослав Милев Кацаров
bulletin -> Monbat plc
bulletin -> Отчет за доходите 4 Междинен отчет за паричните потоци (пряк метод)
bulletin -> Отчет по желание в съответствие с Международните стандарти за финансови отчети (мсфо), разработени и публикувани от Съвета по Международни счетоводни стандарти (смсс) и одобрени от Европейския съюз


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница