Доклад за наблюдение изпълнението на общинския план за развитие на община асеновград



страница1/4
Дата28.10.2018
Размер355.5 Kb.
#103452
ТипДоклад
  1   2   3   4
ОБЩИНА АСЕНОВГРАД, ОБЛАСТ ПЛОВДИВ

ГОДИШЕН ДОКЛАД
ЗА НАБЛЮДЕНИЕ ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ОБЩИНСКИЯ ПЛАН

ЗА РАЗВИТИЕ НА ОБЩИНА АСЕНОВГРАД

ЗА 2010 ГОД.

Общинският план за развитие на Община Асеновград е разработен в съответствие с инструментариума, техниките и технологията на стратегическото планиране. С него се покрива плановия хоризонт за развитие на Общината за периода 2005 и 2006 година и същевременно се разработва Общински план за развитие за периода 2007-2013 година. На тази основа се хармонизира общинското стратегическо планиране с плановия хоризонт на страните от Европейския съюз, което е изключително важно от гледна точка на приемането на страната ни в него. Разработеният общински план за развитие не само се хармонизира с времевия хоризонт на планиране, но и с инструментариума и технологиите за дългосрочно общинско планиране на страните от ЕС. Това е качествено нов планов документ за практиката на община Асеновград, който се разработва в съответствие с изискванията на Закона за регионалното развитие и последвалите го поднормативни актове за неговото приложение. Наред с това той е свързан пряко със стратегическите планове и програмни документи за регионално развитие, разработвани на национално и областно равнище, Централния южен район, с което в крайна сметка се регламентира координацията им във времето.

Разработеният план има средносрочен характер, което осигурява развитие на цялата община, а не само на общинския център град Асеновград. Той е приет с Решение № 577 от 27.04.2005 г. на Общинския съвет.
Подход на разработване:

Принципният подход за разработване на Общинския план за развитие през периода 2005-2006 и 2007-2013 година е основаван на:



  • нормативните и поднормативни документи регламентирани от действащата законова уредба;

  • документи и материали произтичащи от самата технология на разработване на плана.

  • документи свързани с решения на Общинския съвет, областната администрация и националните институции;

Мерките предвидени в Общинския план за развитие, кореспондират с Регионалния план за развитие, а оттам с Националната оперативна програма за регионално развитие. Изведените мерки в него с над общинско значение стават част от националните програми. В същото време се създават възможности община Асеновград да се сдружава с други общини – Пловдив, Куклен, Садово, Първомай, Родопи, Смолян и други.

Основните принципи при разработване на Общинския план за развитие са:

- партньорство, публичност и прозрачност при осъществяване на планирането, финансирането, наблюдението и оценката му;

- концентрация на ресурсите за постигане на целите на местното управление и развитие;

- допълване на местното финансиране, от национални публични източници и съвместно финансиране с други източници;

- междуведомствена координация на дейността на заинтересованите органи в процеса на планирането и програмирането, ресурсното осигуряване, реализацията, наблюдението и оценката;

- съгласуваност с другите структуроопределящи политики, инструменти и действия на всички равнища на държавата и областта;

В разработения план са определени визията, приоритетите и целите за развитието, както и механизмите за управление, ресурсното осигуряване и контрола за изпълнение на мерките, осигуряващи изпълнението на плана.

Водещо начало при изготвянето на плана е разбирането той да се превърне в основен управленски документ за мобилизиране на силите и ресурсите на Общината за постигането на поставените цели и очакваните резултати.
ИКОНОМИЧЕСКО РАЗВИТИЕ

С Решение № 543 от 30.03.2005 год. Общински съвет Асеновград приема Визия за развитие на Общината, приоритетите и целите за нейната реализация.

„Високо качество на живот за жителите на Общината, основано на максимално използване на климатичните условия, разполагаемите природни ресурси, икономическия и човешкия потенциал, културните традиции и историческото наследство”.

Основните приоритети на общината са:



  • Развитие на икономиката;

  • Развитие на човешките ресурси;

  • Развитие на инфраструктурата и опазване на околната среда.

За реализацията на определените приоритети са дефинирани следните цели:

Приоритет 1: Развитие на икономиката

Цел 1. Да се осигури благоприятна среда за развитие на бизнеса в общината;

Цел 2. Да се предприемат мерки за развитие на туризма: културен, религиозен, планински, селски и екотуризъм;

Цел 3. Развитие на селското стопанство в общината;

Цел 4. Да се подобри управлението на наличната общинска собственост;

Цел 5. Да се подобри информираността на собствениците и мениджърите по проблемите на бизнеса;

Цел 6. Да се повиши ефективността на предприятията, особено на микро- и малките предприятия на територията на общината;

Цел 7. Засилване на партньорството при планирането и усвояването на структурните фондове и Кохезионния фонд на Европейския съюз.

На основата на Визия за развитие на Община Асеновград с Решение № 577 от 27.04.2005 г. на Общинския съвет е приет Общински план за развитие за периода 2005-2006 и 2007-2013 год. От приемането на Общинския план за развитие до настоящия момент настъпиха редица важни промени свързани с приемането на Република България през 2007 год. за равноправен член на Европейския съюз.

В изпълнение на мерките по Приоритет 1 на Общинския план за развитие през отчетния период е изпълнено следното:

С Решение № 995 от 28.06.2006 год. на Общински съвет Асеновград е приета „Програма за развитие на туризма в Община Асеновград” и е създаден и в момента работи Общински консултативен съвет по туризма, включващ представители на общинска администрация, общински съветници, представители на бизнеса в туристическия бранш, на архиерейското настоятелство, историческия музей и др.

На 11.02.2010 год. се откри Туристически информационен център в сградата на най-старата община в центъра на град Асеновград, който дава информация на граждани, туристи и заинтересовани лица за туристическите забележителности в Общината, съдейства за тяхното посещение, настаняване и запознаване с региона. Туристическият информационен център е обзаведен с необходимите мебели и офис техника, подходящи за организиране и провеждане на презентации на туристически и културни обекти и други.

Отпечатани са рекламни материали от проекта „Родопската Света гора”, изработени са брошури за „Асеновата крепост” на два езика – Български и Английски, както и за други културни и природни забележителности на територията на Общината.

Сайтовете, в които Общината се презентира, са:



http://southgate.bg/ – сайт, в който се рекламираме като туристическа дестинация и има линк към сайта на ryanair.com.

Plovdiv-eu.com – каталог на културно-исторически обекти.



http://assenovgrad.com – официален сайт на Общината. В дейност туризъм е качена информация със забележителностите на Общината.

Направени са и презентации с туристическите обекти в Общината, които могат да се видят в офиса на ТИЦ.

Участваме в справочник България и българските хотели, както и в списание „Туризъм и Отдих”.

Община Асеновград взе участие в учредяването на сдружение с нестопанска цел „Фонд за развитие на летище Пловдив – южната врата на България”. Основните цели са – развитие на гражданското общество и повишаване на стандарта на живот на жителите на регион южен-централен чрез финансова логистична подкрепа за инициатива и начинание в областта на развитие на туризма, чрез подкрепа на местна култура, духовно-историческо наследство, защита на околната среда и съхраняването на паметниците на културата, развитие на икономическа и транспортна инфраструктура на региона. Финансовото участие на община Асеновград, съгласно Решение № 781 от 24.02.2010 год. на Общински съвет Асеновград е 36 641 лева. От 02 ноември има директни полети всеки вторник и събота по линията Пловдив – Лондон, които се осъществяват от ниско-тарифната авиокомпания Ryanair. Очаква се през м. май да стартират редовни полети до Милано.

През 2005 год. след възникнал пожар в търговския център, бяха нанесени значителни материални щети. След приемане на Решение на Общински съвет Асеновград за финансиране се извърши основен ремонт на обекта, и през същата година той поднови дейността си.

След проведена приватизационна процедура, на 30.07.2007 год. се подписа договор за приватизация на 100 % от дяловете на ЕООД „Св. Княз Борис І”.

В изпълнение на мярка 6 от Приоритет 1 се проведе успешна концесионна процедура и на 06.10.2006 год. беше сключен договор за предоставяне на общинска концесия за добив на строителни материали – пясъци и чакъли по кариерен способ от находище „Чайкъра” в землището на гр. Асеновград. На 04.11.2008 год. с предавателно-приемателен протокол на основание чл. 91, ал. 1 от Закона за изменение и допълнение на Закона за подземните богатства, концесията е предоставена на Министерство на регионалното развитие и благоустройството. В клаузите на договора за концесия се предвижда рекултивиране на концесионната площ. На 19.04.2007 год. е подписан договор между Община Асеновград и „Диспиан-строй” ООД гр. Смолян, за учредяване на вещно право на ползване върху земи общинска собственост, включени в утвърдена площ за държавна концесия от находище „Чайкъра”. Договорът е със срок 25 години и е в процес на изпълнение.

Във връзка с мярка 8 по Приоритет 1 е разработен идеен проект „Развитие на индустриална зона „Изток”, гр. Асеновград”, включващ терени общинска собственост с площ около 120 дка.

По мярка 10 от Приоритет 1, Община Асеновград е сертифицирана по следните стандарти:

- ISO 9001:2000;

- ISO 14001:2004;

- ISO 27001:2005.

В изпълнение на мярка 15 от Приоритет 1 е разработен проект, който изследва ресурсите на минерална вода от находище „Асеновград” и проект за „Оразмеряване, изграждане и експлоатация на санитарно-охранителна зона /СОЗ/ около експлоатационните сондажи № 1, № 3 и № 6. Със Заповед № 708 от 24.09.2007 год. на Министъра на околната среда и водите са утвърдени експлоатационните ресурси на минералните води от находище „Асеновград”.

Със Заповед № 508 от 23.07.2009 год. на Министъра на околната среда и водите е определена санитарно-охранителна зона около експлоатационните сондажи № 1, № 3 и № 6.

В изпълнение на Приоритет 1: Развитие на икономиката, Приоритет 2: Развитие на човешките ресурси и Приоритет 3: Развитие на инфраструктурата и околната среда, Община Асеновград кандидатства, спечели и е в процес на изпълнение на следните проекти, финансирани от фондовете на Европейския съюз:

- „Техническа помощ за подготовка на проекти от водния сектор – Асеновград, Гоце Делчев и Банско”. Проекта се финансира по програма ИСПА на ЕС.

- „Техническа помощ за подготовка на проект „Строителство и реконструкция на вътрешна ВиК мрежа на с.Тополово, довеждащ колектор и строителство на ПСОВ”. Проекта се финансира от Оперативна програма „Околна среда 2007-2013г.”

- „Техническа помощ за подготовка на проект „Строителство и реконструкция на вътрешна ВиК мрежа на с.Мулдава, довеждащ колектор и строителство на ПСОВ”. Проекта се финансира от Оперативна програма „Околна среда 2007-2013г.”

- Цялостна реконструкция на път (PDV – 1011), ІV – 58807 “Избегли – Конуш – Поповица ” - Реконструкция на пътен участък между с. Богданица и с. Конуш от км. 2+120 до км. 5+520” и «Цялостна реконструкция на част от път ІV – 58017 Жълт камък-Узуново-Три могили от км.0+000 до км.4+139. Подобект от участък от км. 1+432 до км. 4+138,500». Проекта се финансира от Оперативна програма „Регионално развитие 2007-2013г.”

- „Израждане на укрепителни съоръжения на свлачища на път ІV-86024(ІІ-86)-Лясково-Яворово-Добралък в Община Асеновград”. Проекта се финансира от Оперативна програма „Регионално развитие 2007-2013г.” Изпълнението на проекта приключи успешно през 2010 год.

- „Създаване и промоция на нов културно-туристически продукт” – “Родопската Света гора”. Проекта се финансира от Програма ФАР на ЕС. Изпълнението на проекта приключи през 2005 год.

- „Основен ремонт на ЦДГ „Пролет”. Проекта се финансира от Проект „Красива България”. Проекта е успешно реализиран.

- „Развитие на индустриална зона – Асеновград”, Обект: индустриална зона „Изток” гр. Асеновград. Проекта се финансира от Програма ФАР на ЕС. Проекта е успешно реализиран.

„Създаване на Център за обществена подкрепа за деца в риск и семейства в Община Асеновград”. Проекта се финансира от Програма ФАР на ЕС. Изпълнението на проекта приключи през 2009 год.

„Разкриване на дневен център за деца с увреждания в Община Асеновград”. Проекта се финансира от Програма ФАР на ЕС. Изпълнението на проекта приключи през 2009 год.

- „Създаване на възможности за по-пълно включване в социалния живот и подобряване на икономическия статус на 46 жители на община Асеновград, представители на всички етнически общности, на хора с различни видове увреждания и самотно живеещи хора чрез предоставяне на услугата “Домашен помощник”. Проекта се финансира от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2007-2013г.” Изпълнението на проекта приключи през 2010 год.

- „Основен ремонт на Стария съвет-гр.Асеновград”. Проекта се финансира от Проект „Красива България”. Проекта е успешно реализиран.

- „Технологично и нормативно обновление на електронни услуги на гражданите в Община Асеновград”. Проекта се финансира от Оперативна програма „Административен капацитет 2007-2013г.”

- „Преустройство на помещенията за спешна помощ в Старата поликлиника и част от помещенията в Блок А/нова поликлиника/-отделение за образна диагностика”. Проекта се финансира от Проект „Красива България”. Проекта е успешно реализиран.

- „Спорт след училище” Проекта се финансира от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2007-2013г.” Изпълнението на проекта приключи през 2010 год.

- „Асеновград – свещената порта на Родопите”. Проекта се финансира от Оперативна програма „Регионално развитие 2007-2013г.” и е в процес на реализация.

- „Основен ремонт на общинска образователна инфраструктура – прилагане на мерки за повишаване на енергийната ефективност”. Проекта се финансира от Оперативна програма „Регионално развитие 2007-2013г.” и е в процес на реализация.




ОБЩИНСКИ БЮДЖЕТ

ПРИХОДНА ЧАСТ

Общият размер на постъпилите приходи по бюджета на Общината към 31.12.2010 г. е 30 104 468 лв., в т.ч. приходи за делегирани държавни дейности 16 546 284 лв. и 13 558 184 лв. местни приходи (в сумата са включени и средствата по депозита в размер на 2 034 641 лв.). Уточненият план на приходите към 31.12.2010 г. е 32 109 700 лв. или общото изпълнение на бюджета е 93,76 %, за държавните дейности изпълнението е 99,49%, а за местните дейности – 87,60%.

В сравнение с отчетните данни за 2009 г. размера на постъпилите държавни приходи е 16 635 306 лв., а на местните приходи е 14 115 403 лв. (вкл. със средствата по депозита към онзи момент 1 041 444 лв.)

Относителният дял на приходите за финансиране на общински дейности в общия размер на постъпилите приходи е 45.06%, при 45.90% за 2009 г.



  1. Изпълнение на приходите за финансиране на делегирани от държавата дейности

Изпълнението на видовете приходи за финансирне на държавните дейности е, както следва:

  1. обща допълваща субсидия – 14 293 520 лв.

  1. целева субсидия за капиталови разходи – 1 000 лв.

  1. получени целеви трансфери от ЦБ – 985 700 лв.

  1. преходен остатък - 1 266 046 лв.

Утвърденият план на приходите за финансиране на държавните дейности е 16 631 881 лв., а изпълнението е 16 546 284 лв., или 99.49% от плана.

Относителният дял на държавните приходи за 2010 г. в общия размер на бюджета е 51,80%, а в отчета за 2010 г. е 54,96%.

2. Изпълнение на приходите за финансиране на общински дейности

Постъпилите приходи за финансиране на общински дейности през 2010 г. са с общ размер 13 558 184 лв. при план 15 477 819 лв., или процента на изпълнение е 87,60%. Техният относителен дял спрямо общия размер на приходите е 45,04%, при план 48,20%



2.1. Имуществени данъци

От имуществени данъци са постъпили 2 263 645 лв. при план 2 360 000 лв., т.е. изпълнението им е 95,92% В сравнение с отчетните данни за 2009 г. приходите са намалени със 75 550 лв.

Приходите постъпили от данъка върху недвижимите имоти са 651 209 лв., при план 600 000 лв. или преизпълнени са с 8,53% спрямо плана. От данъка върху превозните средства са постъпили 965 022 лв., при план 1 000 000 лв., т.е. 96,50% от плана.

Относителния дял на местните данъци е 25,37% спрямо приходите с общински характер, при 30,60% за 2009 г.



2.2. Неданъчни приходи

Постъпилите към 31.12.09 г. неданъчни приходи са с общ размер 6 657 991 лв., при уточнен план 8 533 574 лв., т.е. изпълнението е 78,02%. Техния относителен дял в общия размер на приходите с общински характер е 74,63%, при 69,40% за 2009 г.

Завишението на постъпилите неданъчни приходи в сравнение с отчета за 2009 г. е с 1 352 336 лв. повече. То се дължи основно на по - големия размер на постъпленията от продажба на общинска собственост и от такса битови отпадъци, които съответно са завишени с 1 116 641 лв. и със 113 476 лв.

В частта на неданъчните приходи с най-голямо относително тегло са “Общинските такси”. Постъпилите средства са 4 005 910 лв., при план - 4 090 785 лв., т.е. изпълнени са 97,93% от плана.

С най-голям относителен дял – 26,07% в групата на приходите с общински характер е такса битови отпадъци. Постъпилата сума е 2 325 899 лв., при план 2 394 648 лв., т.е. изпълнението е 97,13 % спрямо плана.

Приходите, постъпили по параграф 40-00 от продажба на общинско имущество към края на 2010 г. са с общ размер 1 583 216 лв., от които 1 074 889 лв. от продажба. Изпълнението им спрямо плана е 46,95% .В сравнение със същия период на 2009 г. размерът им е завишен.


РАЗХОДНА ЧАСТ

За финансиране дейността на общината за 2010г. са изразходени общо 25 850 999 лв. (т.е. 80,51% от годишния план), от които 15 016 574 лв. за делегирани от държавата дейности, 412 781 лв. - за делегирани от държавата дейности, дофинансирани с местни приходи и 10 421 644 лв. за общински/ местни/ дейности.


3.Изпълнение на разходите за делегираните от държавата дейности

Разходите за държавни дейности за 2010г. са в размер на 15 016 574 лв., т.е. 90,28% от годишния план. По видове разходи изпълнението е както следва:



  1. Разходи за заплати, др. възнаграждения и осигурителни плащания – 12 011 201лв., 95,14% от плана за тези разходи;

  1. Разходи за издръжка – 2 723 737 лв., т.е. 83,81% от плана за тези разходи;

  1. Капиталови разходи – 281 636лв. , т.е. 37,21% от плана за тези разходи.

По функции изпълнението на разходите за държавни дейности е:

-Общи държавни служби – 1 557 746 лв. при годишен план 1 560 126 лв. или 99,84% изпълнение;

-Отбрана и сигурност – 181 673 лв. при годишен план 704 446 лв. или 25,79% изпълнение;

-Образование – 11 055 410 лв. при годишен план 11 623 340 лв. или 95,11% изпълнение;

-Здравеопазване – 485 292 лв. при годишен план 707 445 лв. или 68,60% изпълнение;

- Социално осигуряване, подпомагане и грижи – 1 412 653 лв. при годишен план 1 686 472 лв. или 83,76 % изпълнение;

- Почивно, култура и религиозни дейности - 244 833 лв. при годишен план 270 335лв. или 90,56% изпълнение;

- Икономически дейности и услуги – 78 967 лв. при годишен план 78 967 лв. ил 100% изпълнение.



4.Изпълнение на разходите за местни дейности

Разходите за местни дейности за 2010г. на 10 421 644 лв., т.е. 69,63 % от годишния план. По видове разходи изпълнението е както следва:



  1. Разходи за заплати, др.възнаграждения и осигурителни плащания – 669 802 лв., 92,92% от плана за тези разходи;

  1. Разходи за издръжка – 7 102 224 лв., т.е. 81,88% от плана за тези разходи;

  1. Капиталови разходи – 2 649 618лв. , т.е. 49,52% от плана за тези разходи.

По функции изпълнението на разходите за местни дейности е:

-Общи държавни служби – 1 105 124 лв. при годишен план 1 458 505 лв. или 75,77% изпълнение;

-Образование – 1 228 803 лв. при годишен план 1 231 155 лв. или 99,81% изпълнение;

-Здравеопазване – 157 434 лв. при годишен план 353 632 лв. или 44,52% изпълнение;

-Социално осигуряване, подпомагане и грижи – 373 711 лв. при годишен план 382189 лв. или 97,78 % изпълнение;

-Жилищно строителство, благоустройство, комунално стопанство и опазване на околната среда – 4 889 672лв. при годишен план 6 553 942 лв. ил 74,61% изпълнение;

- Почивно, култура и религиозни дейности – 669 785 лв. при годишен план 1 527 577 лв. или 43,85% изпълнение;

- Икономически дейности и услуги – 1 955 944 лв. при годишен план 3 197 174 лв. или 61,18% изпълнение;

- Разходи, некласифицирани в другите функции – 41 171 лв. при годишен план 262648лв. или 15,68% изпълнение.

5. Изпълнение на разходите за дофинансиране на делегирани държавни дейности.

През 2010 г. извършените разходи за дофинансиране на държавни дейности с местни приходи са в размер на 412 781 лв. при уточнен годишен план 510 997 лв. или 80.78 % изпълнение.

По видове разходи изпълнението е както следва:


  1. Разходи за заплати, др. възнаграждения и осигурителни плащания – 211 639 лв., 75,38% от плана за тези разходи;

  1. Разходи за издръжка – 114 394 лв., т.е. 93,52% от плана за тези разходи;

  1. Капиталови разходи – 86 748лв. , т.е. 80,40% от плана за тези разходи.

По функции изпълнението на разходите за дофинансиране на държавни дейности е:

-Общи държавни служби – 207 205 лв. при годишен план 273 197 лв. или 75,84% изпълнение;

-Образование – 177 796 лв. при годишен план 180 048 лв. или 98,75% изпълнение;

- Социално осигуряване, подпомагане и грижи – 21 280 лв. при годишен план 48985лв. или 43,44 % изпълнение;

- Почивно, култура и религиозни дейности – 6 500 лв. при годишен план 8 767 лв. или 74,14% изпълнение.
НАСЕЛЕНИЕ, СЪСТОЯНИЕ И ТЕНДЕНЦИИ

Демографските процеси в Общината продължават своето развитие така, както в предходните години.

Към края на 2010 година възрастовото състояние на населението на Общината е както следва:

- под трудоспособна възраст – 16,12 на сто

- трудоспособна възраст - 60,72 на сто

- надтрудоспособна възраст - 23,16 на сто

В сравнение с 2003 година тенденцията се запазва, като се наблюдава минимално завишаване на населението в под трудоспособна възраст с 0,61 на сто.

Брачността в края на 2003 година е била 3,8 на хиляда, а в областта 4,2 на хиляда. За 2010 е 8,96 на хиляда.

Бракоразводността в Общината през 2003 година е 1, 7 на хиляда, а за областта 1, 5 на хиляда, като за 2010 тя се запазва.

Раждаемостта в Общината за 2009 е 8,9, като за 2003 е била 8,8 на хиляда.

Смъртността в Общината за 2009 година е 13,6 на хиляда, а в Областта е 13,3 на хиляда т.е. в общината има малко по-висока смъртност, като в сравнение с 2003 год. е нараснала с 0,7 на хиляда.

Естественият прираст през 2009 година е минус 4,7 на хиляда, в областта е минус 2,4 на хиляда.

В механичното движение на населението през периода 2006 – 2010 година се наблюдава тенденция на намаляване броя, както на изселените, така и на заселените, като изселените са повече от заселените – механичният прираст е отрицателен. Същото се отнася и за Областта.

Последните демографски показатели очертават установената при разработката на Плана за развитие тенденция на намаляване на населението в Община Асеновград. С всяка изминала година намалява и населението на селата от Общината, а и предварителните данни от Преброяване на населението 2011 година потвърждават демографската картина на Общината – намаляване броя на населението и обезлюдяване на селата.








НАСЕЛЕНИЕ КЪМ 31.12.2006, 2007, 2008 И 2009 Г. ЗА ОБЛАСТ ПЛОВДИВ И ОБЩИНА АСЕНОВГРАД ПО ПОЛ
































































(Брой)

По години

Области

Общо

В градовете

В селата

 

Общини

всичко

мъже

жени

всичко

мъже

жени

всичко

мъже

жени

2009

Пловдив

701684

337639

364045

522436

249844

272592

179248

87795

91453

 

Асеновград

65222

31443

33779

51499

24856

26643

13723

6587

7136

2008

Пловдив

704057

338641

365416

522890

249936

272954

181167

88705

92462

 

Асеновград

65577

31598

33979

51760

24965

26795

13817

6633

7184

2007

Пловдив

705121

339242

365879

521564

249352

272212

183557

89890

93667

 

Асеновград

65854

31745

34109

51819

25011

26808

14035

6734

7301

2006

Пловдив

706413

340083

366330

521491

249466

272025

184922

90617

94305

 

Асеновград

66081

31864

34217

51979

25081

26898

14102

6783

7319

Забележка: /Към декември 2010 г. по данни от НБД”Население” регистрираните по настоящ адрес в Община Асеновград са 67 257, поради липса на публикувани данни за 2010 г. на НСИ-София/








МЕХАНИЧНО ДВИЖЕНИЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО ПРЕЗ 2006 - 2009 Г. ЗА ОБЛАСТ ПЛОВДИВ И ОБЩИНА АСЕНОВГРАД ПО ПОЛ































(Брой)

По години

Области

Заселени

Изселени

Механичен прираст

 

Общини

всичко

мъже

жени

всичко

мъже

жени

всичко

мъже

жени

2009

Пловдив

12043

5607

6436

12705

5655

7050

-662

-48

-614

 

Асеновград

940

448

492

987

433

554

-47

15

-62

2008

Пловдив

10503

4623

5880

9071

3882

5189

1432

741

691

 

Асеновград

779

351

428

750

328

422

29

23

6

2007

Пловдив

13211

6315

6896

11638

5459

6179

1573

856

717

 

Асеновград

966

458

508

925

424

501

41

34

7

2006

Пловдив

9581

4528

5053

7575

3575

4000

2006

953

1053

 

Асеновград

654

279

375

593

280

313

61

-1

62



ЖИВОРОДЕНИ ЗА 2006 – 2009 ЗА ОБЛАСТ ПЛОВДИВ И ОБЩИНА АСЕНОВГРАД, ПО ПОЛ





























































(Брой)




Области

2006

2007

2008

2009




Общини

Живородени

Живородени

Живородени

Живородени




 

общо

момчета

момичета

общо

момчета

момичета

общо

момчета

момичета

общо

момчета

момичета

Пловдив

6633

3392

3241

6996

3584

3412

7257

3825

3432

7674

3961

3713

Асеновград

621

312

309

617

304

313

643

336

307

582

311

271







ЕСТЕСТВЕНО ДВИЖЕНИЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО ПРЕЗ 2006 - 2009 Г. ЗА ОБЛАСТ ПЛОВДИВ И ОБЩИНА АСЕНОВГРАД ПО ПОЛ
































































(Брой)

По години

Области

Живородени

Умрели

Естествен прираст

 

Общини

всичко

момчета

момичета

всичко

мъже

жени

всичко

мъже

жени

2009

Пловдив

7674

3961

3713

9385

4915

4470

-1711

-954

-757

 

Асеновград

582

311

271

890

481

409

-308

-170

-138

2008

Пловдив

7257

3825

3432

9753

5167

4586

-2496

-1342

-1154

 

Асеновград

643

336

307

949

506

443

-306

-170

-136

2007

Пловдив

6996

3584

3412

9861

5281

4580

-2865

-1697

-1168

 

Асеновград

617

304

313

885

457

428

-268

-153

-115

2006

Пловдив

6633

3392

3241

9796

5233

4563

-3163

-1841

-1322

 

Асеновград

621

312

309

941

515

426

-320

-203

-117


БЕЗРАБОТИЦА

Общият брой безработни, регистрирани в Дирекция „Бюро по труда” - Асеновград в края на месеца, е 4115 души. В сравнение със същия период на миналата година, когато са били 4227 души, броят им е намалял с 2.6%.

Равнището на безработица е 10,36% и е с 0,28 пункта по-ниско в сравнение със същия период на миналата година, когато е било 10,64%.

  

 



ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ

- Преустройство и ремонт на «Многопрофилна болница за активно лечение-Асеновград» ЕООД в съответствие с новите стандарти за болничните заведения.

Изпълнение: Извършено е вътрешно преустройство на Поликлинична база през 2007 г .и 2008 г.

- Вътрешно преустройство на поликлинична база, старо крило и нова пристройка. Изграждане на отдел «ОАРИЛ», ремонт на фоайето на Хемодиализата, През 2010 г. се извърши преустройство на Спешната помощ в старата поликлиника и част от помещенията в блок А «Ново поликлинично отделение за образна диагностика», съфинансиране със средства от Общината и по «Красива България».

Изготвен е технологичен проект за ренгеново отделение и проект за лъчева защита на стойност 5000 лева.

През 2006 г. е закупена медицинска апаратура на стойност 24 936 лева.

- Осигуряване на нова медицинска апаратура за «Медицински център І-Асеновград» ЕООД.

Изпълнение:

През 2007 г. е закупен Хемодиализен апарат на стойност 6500 лева.



ОБРАЗОВАНИЕ

Каталог: userfiles -> file -> reshenia obs -> reshenia 2007 2011 -> prilojenia
prilojenia -> Приложение №4 с п и с ъ к
prilojenia -> Приложение 1 утвърдили: председател на общински съвет: / кирил трендафилов/ кмет на общината
prilojenia -> Наредба за определяне размера на местните данъци на територията на община Асеновград
prilojenia -> Вид и описание на имота
prilojenia -> Приложение 1 анализ на ситуацията и оценка на потребностите
prilojenia -> Поделение Сметка
prilojenia -> Програма за развитие на Физическата култура и спорт в Община Асеновград за периода 2009 2013 година


Сподели с приятели:
  1   2   3   4




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница